geeqie-1.3 - en to be translation catalogue (568 entries)

en: Metadata
be: Метададзеныя

en: Description
be: Апісанне

en: Value
be: Значэнне

en: Name
be: Імя

en: Tag
be: Тэг

en: Format
be: Фармат

en: Elements
be: Элементы

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Copyright
be: Аўтарскае права

en: Move _up
be: _Вышэй

en: Move _down
be: _Ніжэй

en: Zoom
be: Маштаб

en: Help
be: Дапамога

en: The collection:
    %s
    already exists.
be: Калекцыя:
    %s
    ужо існуе.

en: Collection exists
be: Калекцыя існуе

en: Failed to save the collection:
    %s
be: Не атрымалася захаваць калекцыю:
    %s

en: Save Failed
be: Захаванне не атрымалася

en: Add Bookmark
be: Дадаць закладку

en: Add Collection
be: Дадаць калекцыю

en: Name:
be: Імя:

en: Sort Manager
be: Кіраўнік упарадкавання

en: Folders
be: Тэчкі

en: Collections
be: Калекцыі

en: Copy
be: Капіяваць

en: Move
be: Перамесціць

en: Add image
be: Дадаць выяву

en: Add selection
be: Дадаць вылучэнне

en: Undo last image
be: Адмяніць апошнюю выяву

en: done
be: зроблена

en: Removing old metadata...
be: Выдаляюцца старыя метададзеныя...

en: Clearing cached thumbnails...
be: Ачышчаюцца кэшаваныя мініяцюры...

en: Removing old thumbnails...
be: Выдаляюцца старыя мініяцюры...

en: Maintenance
be: Кіраванне

en: Invalid folder
be: Нерэчаісная тэчка

en: The specified folder can not be found.
be: Выбраная тэчка не можа быць знойдзена.

en: Create thumbnails
be: Стварыць мініяцюры

en: S_tart
be: П_ачаць

en: Folder:
be: Тэчка:

en: Select folder
be: Вылучыце тэчку

en: Include subfolders
be: Уключыць падтэчкі

en: Store thumbnails local to source images
be: Змесціць мініяцюры каля зыходных выяваў

en: click start to begin
be: націсніце пачаць для пуску

en: running...
be: выконваецца...

en: Clearing thumbnails...
be: Ачышчэнне мініяцюраў...

en: Clear cache
be: Ачысціць кэш

en: Cache Maintenance
be: Кіраванне кэшам

en: Cache and Data Maintenance
be: Кіраванне кэшам і дадзенымі

en: Clean up
be: Ачысціць

en: Shared thumbnail cache
be: Агульны кэш мініяцюраў

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
be: Выдаліць асірацелыя і састарэлыя мініяцюры.

en: Delete all cached thumbnails.
be: Выдаліць усе закэшаваныя мініяцюры.

en: Render
be: Стварыць

en: Render thumbnails for a specific folder.
be: Стварыць мініяцюры для абранай тэчцы

en: Remove orphaned keywords and comments.
be: Выдаліць асірацелыя ключавыя словы і каментары

en: Untitled
be: Безназоўны

en: Untitled (%d)
be: Безназоўны (%d)

en: %s - Collection - %s
be: %s - Калекцыя - %s

en: Close collection
be: Закрыць калекцыю

en: Collection has been modified.
    Save first?
be: Калекцыя была зменена.
    Захаваць спачатку?

en: _Discard
be: _Скасаваць

en: Save collection
be: Захаваць калекцыю

en: Append collection
be: Набавіць калекцыю

en: Cancel
be: Адмена

en: _Append
be: _Набавіць

en: Rename
be: Перайменаванне

en: View
be: Прагляд

en: Select all
be: Вылучыць усё

en: Select none
be: Скасаваць вылучэнне

en: Sort by name
be: Сартаваць па імені

en: Sort by date
be: Сартаваць па даце

en: Sort by size
be: Сартаваць па памеры

en: Sort by path
be: Сартаваць па шляху

en: Print
be: Друкаваць

en: Empty
be: Пуста

en: Loading thumbs...
be: Загружаем мініяцюры...

en: _View
be: Пра_гляд

en: View in _new window
be: Глядзець у _новым акне

en: Rem_ove
be: Вы_даліць

en: Append from collection...
be: Набавіць з калекцыі...

en: _Copy...
be: _Капіяваць...

en: _Move...
be: _Перамесціць

en: _Rename...
be: _Перайменаваць

en: _Delete...
be: _Выдаліць

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: _Sort
be: _Сартаваць

en: Show filename _text
be: Паказаць _імёны файлаў

en: _Save collection
be: _Захаваць калекцыю

en: Save collection _as...
be: Захаваць калекцыю _як...

en: _Find duplicates...
be: _Знайсці аднолькавыя...

en: Print...
be: Друк...

en: Dropped list includes folders.
be: Спіс адкінутых змяшчае тэчкі

en: _Add contents
be: _Дадаць змест

en: Add contents _recursive
be: Дадаць змест _рэкурсіўна

en: _Skip folders
be: Прапусціць тэчкі

en: Unable to delete file:
    %s
be: Немагчыма выдаліць файл:
    %s

en: File deletion failed
be: Не атрымалася выяўвіць файл

en: Delete file
be: Выдаліць файл

en: Delete
be: Выдаленне

en: About to delete the file:
     %s
be: Наконт выдалення файла:
     %s

en: Path
be: Шлях

en: Drop files to compare them.
be: Кіньце файлы для іх параўнанння

en: %d files
be: %d файлаў

en: %d matches found in %d files
be: %d супадзенняў знойдзена ў %d файлах

en: [set 1]
be: [набор 1]

en: Reading checksums...
be: Чытаюцца кантрольныя сумы...

en: Reading dimensions...
be: Чытаюцца вымярэнні...

en: Reading similarity data...
be: Чытаюцца дадзеныя аб падабенстве...

en: Comparing...
be: Параўнанне...

en: Sorting...
be: Упарадкаванне...

en: Select group _1 duplicates
be: Выберыце групу _1 дублікатаў

en: Select group _2 duplicates
be: Выберыце групу _1 дублікатаў

en: C_lear
be: А_чысціць

en: Close _window
be: Зарыць акно

en: %d files (set 2)
be: %d файлаў (набор 2)

en: Name case-insensitive
be: Імя без уліку рэгістру

en: Size
be: Памер

en: Date
be: Дата

en: Dimensions
be: Вымярэнні

en: Checksum
be: Кантрольная сума

en: Similarity (custom)
be: Падабенства (іншае)

en: Find duplicates
be: Знайсці аднолькавыя

en: Rank
be: Ранг

en: Compare to:
be: Параўнаць з:

en: Thumbnails
be: Мініяцюры

en: Compare by:
be: Параўнаць па:

en: Sort
be: Сартаваць

en: Compare two file sets
be: Параўнаць два наборы файлаў

en: Similarity
be: Падабенства

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: yes
be: так

en: no
be: не

en: stopping...
be: прыпыненне...

en: Edit command results
be: Рэдагаваць вынікі каманды

en: Output of %s
be: Вывад %s

en: Failed to run command:
    %s
be: Памылка пры выконванні каманды:
    %s

en: stopped by user
be: прыпынена карыстальнікам

en: Editor template is empty.
be: Шаблон рэдактара пусты.

en: Editor template has incorrect syntax.
be: Шаблон рэдактара мае некарэктны сінаксіс.

en: Editor template uses incompatible macros.
be: Шаблон рэдактара выкарыстоўвае несумяшчальны макрас.

en: Can't execute external editor.
be: Немагчыма выканаць знешні рэдактар.

en: External editor returned error status.
be: Знешні рэдактар вярнуў памылковы статус.

en: File was skipped.
be: Файл быў прапушчаны.

en: Unknown error.
be: Невядомая памылка.

en: unknown
be: невядома

en: top left
be: зверху злева

en: top right
be: зверху справа

en: bottom right
be: знізу справа

en: bottom left
be: знізу злева

en: left top
be: злева зверху

en: right top
be: справа зверху

en: right bottom
be: справа знізу

en: left bottom
be: злева знізу

en: inch
be: цаль

en: centimeter
be: сантыметр

en: average
be: сярэдні

en: center weighted
be: цэнтральна-ўзважаны

en: spot
be: кропкавы

en: multi-spot
be: шматкропкавы

en: multi-segment
be: шматсегментны

en: partial
be: частковы

en: other
be: іншы

en: not defined
be: не вызначана

en: manual
be: уручную

en: normal
be: нармальна

en: aperture
be: апертура

en: shutter
be: затвор

en: creative
be: творчасць

en: action
be: дзея

en: portrait
be: партрэт

en: landscape
be: краявід

en: daylight
be: дзённае святло

en: fluorescent
be: флуарэсцэнт

en: tungsten (incandescent)
be: вальфрам (раскалены)

en: flash
be: мігценне

en: fine weather
be: выдатнае надвор'е

en: cloudy weather
be: аблочнае надвор'е

en: shade
be: цень

en: daylight fluorescent
be: люмінісцэнтная лампа дзённага святла

en: day white fluorescent
be: дзённы белы люмінісцэнт

en: cool white fluorescent
be: халодны белы люмінісцэнт

en: white fluorescent
be: белы люмінісцэнт

en: standard light A
be: стандартнае святло A

en: standard light B
be: стандартнае святло B

en: standard light C
be: стандартнае святло C

en: yes, not detected by strobe
be: так, не выяўлены стробам

en: yes, detected by strobe
be: так, выяўлены стробам

en: trilinear
be: трохлінейнае

en: custom
be: іншае

en: auto
be: аўта

en: night scene
be: начная сцэна

en: none
be: няма

en: low
be: нізкі

en: high
be: высокі

en: distant
be: далёкі

en: Image Width
be: Шырыня выявы

en: Image Height
be: Вышыня выявы

en: Compression
be: Сціск

en: Image description
be: Апісанне выявы

en: Camera model
be: Мадэль фотаздымача

en: Orientation
be: Арыентацыя

en: X resolution
be: X раздзяляльнасць

en: Y Resolution
be: Y раздзяляльнасць

en: Resolution units
be: Адзінкі раздзяляльнасці

en: Firmware
be: Прашыўка

en: Black white reference
be: Аднашэнне чорнага/белага

en: Exposure time (seconds)
be: Час экспазіцыі (секунд)

en: Exposure program
be: Праграма экспазіцыі

en: Spectral Sensitivity
be: Спектральная адчувальнасць

en: ISO sensitivity
be: Адчувальнасць ISO

en: Exif version
be: Версія Exif

en: Date original
be: Дата здымкі

en: Date digitized
be: Пераўтворана ў лічбы

en: Compression ratio
be: Узровень сціску

en: Shutter speed
be: Хуткасць затвора

en: Aperture
be: Апертура

en: Exposure bias
be: Зрушэнне экспазіцыі

en: Maximum aperture
be: Максімальная апертура

en: Subject distance
be: Адлегласць да аб'екта

en: Metering mode
be: Метад вымярэння

en: Light source
be: Крыніца святла

en: Flash
be: Успышка

en: Focal length
be: Фокусная адлегласць

en: Subject area
be: Прастора аб'екта

en: UserComment
be: Карыстальніцкі каментар

en: FlashPix version
be: Версія FlashPix

en: Colorspace
be: Прастора колераў

en: Audio data
be: Аудыа-дадзеныя

en: ExifR98 extension
be: Пашырэнне ExifR98

en: Flash strength
be: Моцнасць успышкі

en: Subject location
be: Знаходжанне аб'екта

en: Sensor type
be: Тып сэнсара

en: Source type
be: Тып крыніцы

en: Scene type
be: Тып сцэны

en: Exposure mode
be: Рэжым экспазіцыі

en: White balance
be: Баланс белага

en: Digital zoom ratio
be: Узровень лічбавага зуму

en: Focal length (35mm)
be: Фокусная адлегласць (35мм)

en: Contrast
be: Кантраст

en: Saturation
be: Насычанасць

en: Device setting
be: Налада прылады

en: Image serial number
be: Серыйны нумар выявы

en: infinity
be: бясконцасць

en: mode:
be: рэжым:

en: on
be: уключана

en: off
be: выключана

en: not detected by strobe
be: не выяўлена стробам

en: detected by strobe
be: выяўлена стробам

en: red-eye reduction
be: падаўленне эфекту чырвоных вачэй

en: dot
be: кропак

en: embedded
be: убудаваны

en: Camera
be: Фотаздымач

en: Focal length 35mm
be: Фокусная адлегласць 35мм

en: Resolution
be: Раздзяляльнасць

en: Color profile
be: Профіль колеру

en: %d bytes
be: %d байтаў

en: Full size
be: Поўны памер

en: Monitor
be: Манітор

en: Screen
be: Экран

en: Full screen
be: Поўны экран

en: Determined by Window Manager
be: Вызначана мэнэджэрам акон

en: Active screen
be: Актыўны экран

en: Active monitor
be: Актыўны манітор

en: Unable to write history lists to: %s
be: Немагчыма запісаць спісы гісторыі ў: %s

en: Zoom in
be: Павялічыць

en: Zoom out
be: Паменьшыць

en: Zoom 1:4
be: Памер 1:4

en: Zoom 1:3
be: Памер 1:3

en: Zoom 1:2
be: Памер 1:2

en: Zoom _in
be: Па_вялічыць

en: Zoom _out
be: Па_меншыць

en: Zoom _1:1
be: Памер _1:1

en: _Go to directory view
be: _Ісці ў прагляд каталога

en: Toggle _slideshow
be: Пераключыць _паказ слайдаў

en: Continue slides_how
be: Працягнуць паказ слайдаў

en: Pause slides_how
be: Прыпыніць паказ слайдаў

en: Exit _full screen
be: Выйсці з _поўнага экрану

en: _Full screen
be: _Поўны экран

en: C_lose window
be: _Закрыць акно

en: Ascending
be: Па ўзрастанню

en: %s, %d files (%s, %d)%s
be: %s, %d файлаў (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
be: %s, %d файлаў%s

en: %d files%s
be: %d файлаў%s

en: (no read permission) %s bytes
be: (няма правоў для чытання) %s байтаў

en: ( ? x ? ) %s bytes
be: ( ? x ? ) %s байтаў

en: ( %d x %d ) %s bytes
be: ( %d x %d ) %s байтаў

en: Tools
be: Прылады

en: Use current
be: Ужываць цяперашнюю

en: Layout
be: Спалучэнне

en: Invalid geometry
be: Нерэчаісныя памеры

en: Files
be: Файлы

en: Image
be: Выява

en: (drag to change order)
be: (цягніце, каб змяніць парадак)

en: Hide file _list
be: Схаваць _спіс файлаў

en: _About
be: _Аб праграме

en: About
be: Аб праграме

en: _Original state
be: Па_чатковы стан

en: Zoom _2:1
be: Памер _2:1

en: Zoom _3:1
be: Памер _3:1

en: Zoom _4:1
be: Памер _4:1

en: Fit _Horizontally
be: Дапасаваць _гарызантальна

en: _Zoom to fit
be: _Дапасаваць памер

en: _Edit
be: _Праўка

en: _File
be: _Файл

en: _First Image
be: Пе_ршая выява

en: _Flip
be: _Дагары нагамі

en: F_ull screen
be: Поўны _экран

en: _Go
be: _Ісці

en: _Help
be: _Дапамога

en: _Keyboard shortcuts
be: _Хуткія клавішы

en: _Hide file list
be: _Схаваць спіс файлаў

en: Home
be: Хатняя дырэкторыя

en: _Last Image
be: Ап_ошняя выява

en: _Mirror
be: _Адлюстраваць

en: _New collection
be: _Новая калекцыя

en: N_ew folder...
be: Новая _тэчка...

en: _Next Image
be: _Наступная выява

en: _Open collection...
be: _Адкрыць калекцыю

en: P_references...
be: _Наладкі

en: _Previous Image
be: Папярэ_дняя выява

en: _Print...
be: _Друк...

en: _Quit
be: _Выйсце

en: _Refresh
be: _Абнавіць

en: _Search...
be: _Пошук...

en: Select _all
be: Вылучыць _усё

en: _Select
be: Вы_лучыць

en: Select _none
be: _Скасаваць вылучэнне

en: _Pause slideshow
be: _Прыпыніць паказ слайдаў

en: _View in new window
be: Глядзець у _новым акне

en: Set as _wallpaper
be: Усталяваць як _шпалеры

en: _Zoom
be: _Маштаб

en: _Float file list
be: _Адлучыць спіс файлаў

en: Toggle _grayscale
be: Пераключыць _шкалу шэрага

en: Sort _manager
be: _Кіраўнік упарадкавання

en: Show _Marks
be: Паказаць па_знакі

en: Use _color profiles
be: Ужываць профілі _колераў

en: Use profile from _image
be: Ужываць профілі колераў з вы_явы

en: Mark _%d
be: Закладка _%d

en: _Set mark %d
be: _Устанавіць закладку %d

en: _Reset mark %d
be: _Скінуць закладку %d

en: _Toggle mark %d
be: _Пераключыць закладку %d

en: _Select mark %d
be: _Вылучыць закладку %d

en: _Add mark %d
be: _Дадаць закладку %d

en: Color profiles not supported
be: Профілі колеру не падтрымліваюцца

en: Debug level:
be: Узровень адладкі:

en: Usage: %s [options] [path]
be: Карыстанне: %s [параметры] [шлях]

en: Creating %s dir:%s
be: Стварэнне дырэкторыі %s:%s

en: Could not create dir:%s
be: Дырэкторыя не створана:%s

en: exit
be: выхад

en: Quit %s
be: Выйсці з %s

en: Unsorted
be: Несартавана

en: Sort by number
be: Сартаваць па лічбах

en: Zoom to original size
be: Маштабаваць да арыгінальнага памеру

en: Fit image to window
be: Дапасаваць выяву да акна

en: Leave Zoom at previous setting
be: Пакінуць Маштаб папярэднім

en: People
be: Людзі

en: Nature
be: Прырода

en: Landscape
be: Далягляд

en: Art
be: Мастацтва

en: Places
be: Месцы

en: Portrait
be: Партрэт

en: Desktop
be: Варштат

en: %d images, %s
be: %d выяў, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
be: Панарамны выгляд не падтрымлівае тэчку "%s".

en: Folder not supported
be: Тэчка не падтрымліваецца

en: Reading image data...
be: Чытанне дадзеных выяў..

en: Sorting images...
be: Сартаванне выяў...

en: Filename:
be: Імя файла:

en: Location:
be: Змяшчэнне:

en: Date:
be: Дата:

en: Size:
be: Памер:

en: Folder not found
be: Тэчка не знойдзена

en: The entered path is not a folder
be: Уведзены шлях не ёсць тэчкай

en: Pan View
be: Пашыраны агляд

en: Timeline
be: Білінейны

en: Calendar
be: Календар

en: Folders (flower)
be: Тэчкі (кветка)

en: Grid
be: Сетка

en: Dots
be: Кропкі

en: No Images
be: Няма выяў

en: Small Thumbnails
be: Маленькія мініяцюры

en: Normal Thumbnails
be: Звычайныя мініяцюры

en: Large Thumbnails
be: Вялікія мініяцюры

en: Pan View Performance
be: Прадуктыўнасць панарамнага выгляду

en: Pan view performance may be poor.
be: Прадуктыўнасць панарамнага выгляду мае быць кепскай.

en: Cache thumbnails
be: Кэшаваць мініяцюры

en: Use shared thumbnail cache
be: Выкарыстоўваць агульны кэш мініяцюраў

en: Do not show this dialog again
be: Не паказваць гэты дялог зноў

en: Sort by E_xif date
be: Сартаваць па дадзеных E_xif

en: _Show Exif information
be: Паказаць _звесткі Exif

en: Show im_age
be: Паказаць _выявы

en: _None
be: _Няма

en: _Full size
be: _Поўны памер

en: Filter
be: Фільтр

en: Find:
be: Знайсці:

en: Find
be: Знайсці

en: path found
be: шлях знойдзены

en: filename found
be: імя файла знойдзена

en: partial match
be: частковае супадзенне

en: no match
be: без супадзенняў

en: Nearest (worst, but fastest)
be: Найбліжэйшае (горш, але хутчэй)

en: Tiles
be: Брукаванкай

en: Custom
be: Іншае

en: Reset filters
be: Скінуць фільтры

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
be: Значэнні фільтраў файлаў стануцца стандартнымі.
    Працягнуць?

en: Clear trash
be: Ачысціць сметніцу

en: This will remove the trash contents.
be: Змест сметніцы будзе выдалены.

en: General
be: Агульныя

en: Quality:
be: Якасць:

en: Slide show
be: Паказ слайдаў

en: Random
be: Выпадкова

en: Repeat
be: Паўтор

en: Image loading and caching
be: Загрузка выяваў і кэшу

en: Preload next image
be: Загадзя загружаць у памяць наступную выяву

en: Refresh on file change
be: Перамалёўваць выяву пры змяненні файла

en: Zoom increment:
be: Крок маштабавання:

en: Appearance
be: Выгляд

en: Border color
be: Колер рамкі

en: Windows
be: Вокны

en: State
be: Статус

en: Remember tool state (float/hidden)
be: Запамінаць статус прыладаў (адлучаны/схаваны)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
be: Дапасоўваць акно да выявы, калі прылады адлучаныя/схаваныя

en: Limit size when auto-sizing window (%):
be: Ліміт памеру пры яго аўтавызначэнні (%):

en: Smooth image flip
be: Згладжанае перавяртанне выявы

en: Disable screen saver
be: Адключыць зберагальнік экрану

en: Font
be: Шрыфт

en: Text
be: Тэкст

en: Defaults
be: Прадвызначанае

en: Show hidden files or folders
be: Паказваць схаваныя файлы і тэчкі

en: Disable File Filtering
be: Адключыць фільтрацыю файлаў

en: File types
be: Тыпы файлаў

en: Miscellaneous
be: Разнастайнае

en: Type
be: Тып

en: Menu name
be: Назва меню

en: File
be: Файл

en: Select color profile
be: Вылучыце профіль колеру

en: Screen:
be: Экран:

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Enable Delete key
be: Уключыць клавішу Delete

en: Maximum size:
be: Максімальны памер:

en: Set to 0 for unlimited size
be: Устанавіце 0 для неабмежаванага памеру

en: Descend folders in tree view
be: Разгортваць тэчкі ў праглядзе дрэва

en: In place renaming
be: Перайменаванне на месцы

en: Drag'n drop icon size
be: Памер значкі перацягвання

en: Navigation
be: Прагляд

en: Progressive keyboard scrolling
be: Прагрэсіўнае змяненне памераў клавіятурай

en: Mouse wheel scrolls image
be: Кола мышы пракручвае выявы

en: Debugging
be: Адладка

en: Advanced
be: Адмысловае

en: Preferences
be: Наладкі

en: error saving config file: %s
be: памылка захоўвання файла канфігурацыі: %s

en: error saving config file: %s
    error: %s
be: памылка захоўвання файла канфігурацыі: %s
    памылка: %s

en: previous image
be: папярэдняя выява

en: first image
be: першая выява

en: toggle full screen
be: пераключыць рэжым поўнага экрану

en: start full screen
be: пачаць рэжым поўнага экрану

en: stop full screen
be: прыпыніць поўнага экрану

en: last image
be: апошняя выява

en: next image
be: наступная выява

en: quit
be: выхад

en: toggle slide show
be: пераключыць паказ слайдаў

en: start slide show
be: пачаць паказ слайдаў

en: stop slide show
be: прыпыніць паказ слайдаў

en: show tools
be: паказаць прылады

en: hide tools
be: схаваць прылады

en: Remote command list:
be: Спіс камандаў аддаленасці:

en: Remote %s not running, starting...
be: Аддалены %s не запушчаны, запускаецца...

en: Remote not available
be: Аддаленасць недаступная

en: folder
be: тэчка

en: comments
be: каментары

en: results
be: вынікі

en: equal to
be: роўна

en: less than
be: меньш за

en: greater than
be: больш за

en: between
be: паміж

en: before
be: да

en: after
be: пасля

en: match all
be: адпавядае ўсяму

en: match any
be: адпавядае любому

en: exclude
be: выключана

en: contains
be: складае

en: is
be: ёсць

en: %s, %d files (%s, %d)
be: %s, %d файлаў (%s, %d)

en: %s, %d files
be: %s, %d файлаў

en: Searching...
be: Ідзе пошук...

en: File not found
be: Файл не знойдзены

en: Please enter an existing file for image content.
be: Калі ласка, увядзіце існуючы файл для зместу выявы.

en: Please enter an existing folder to search.
be: Калі ласка, увядзіце існуючую тэчку для пошуку.

en: Collection Files
be: Файлы калекцыі

en: Image search
be: Пошук выяваў

en: Search:
be: Пошук:

en: Recurse
be: Рэкурсіўна

en: Match case
be: Улічваць рэгістр

en: File size is
be: Памер файла

en: and
be: і

en: File date is
be: Дата файла

en: Image dimensions are
be: Вымярэнні выявы

en: Image content is
be: Змест выявы

en: % similar to
be: % падобна да

en: Cannot read the file
be: Немагчыма прачытаць файл

en: Cannot get file status
be: Немагчыма атрымаць статус файла

en: Cannot access the file
be: Немагчыма атрымаць доступ да файла

en: Cannot create temp file
be: Немагчыма стварыць часовы файл

en: Cannot rename the file
be: Немагчыма перайменаваць файл

en: File saving disabled by option
be: Захаванне файла адключана наладкай

en: Out of memory
be: Недахоп памяці

en: Cannot write the file
be: Немагчыма прачытаць файл

en: Secure file saving error
be: Памылка небяспечнага захавання файла

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
be: Памылка загрузкі мініяцюры выявы з кэшу, спроба перастварыць.

en: Delete failed
be: Выдаленне не атрымалася

en: Unable to remove old file from trash folder
be: Немагчыма выдаліць стары файл са сметніка

en: Could not create folder
be: Немагчыма стварыць тэчку

en: Permission denied
be: Бракуе правоў

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
be: Немагчыма атрымаць доступ да сметнікавай тэчцы ці стварыць яе.
    "%s"

en: Deletion by external command
be: Выдаленне знешняй камандай

en: New Bookmark
be: Новая закладка

en: Edit Bookmark
be: Змяніць закладку

en: Path:
be: Шлях:

en: Icon:
be: Іконка:

en: Select icon
be: Вылучыце іконку

en: _Properties...
be: _Уласцівасці выявы

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: Unable to load:
    %s
be: Немагчыма загрузіць:
    %s

en: A file with name %s already exists.
be: Файл з імем %s ужо існуе.

en: Rename failed
be: Памылка перайменавання

en: Failed to rename %s to %s.
be: Памылка перайменавання %s у %s.

en: _Rename
be: _Перайменаваць

en: Add _Bookmark
be: Выдаліць _закладку

en: All Files
be: Усе файлы

en: New folder
be: Новая тэчка

en: Show hidden
be: Паказаць скрытыя

en: Filter:
be: Фільтр:

en: Select path
be: Вылучыце шлях

en: All files
be: Усе файлы

en: Co_ntinue
be: Пра_цяг

en: Removal of folder contents failed at this file:
    
    %s
be: Выдаленне зместу тэчкі перарвана на гэтымфайле:
    
    %s

en: Choose the destination folder.
be: Выбярыце тэчку прызначэння:

en: Source
be: Крыніца

en: Manual rename
be: Ручное перайменаванне

en: Original name:
be: Пачатковае імя:

en: New name:
be: Новае імя

en: Auto rename
be: Аўтаматычнае перайменаванне

en: Begin text
be: Пачатак тэксту

en: Start #
be: Пачатковы #

en: End text
be: Канец тэксту

en: Padding:
be: Запаўненне:

en: Formatted rename
be: Фарматаванае перайменаванне

en: Format (* = original name, ## = numbers)
be: Фармат (* = пачатковае імя, ## = нумары)

en: Another operation in progress.
be: Іншая аперацыя выконваецца.

en: Delete folder
be: Выдаліць тэчку

en: Unable to list contents of folder %s
be: Немачыма прагледзець тэчку %s

en: Folder contains subfolders
be: Тэчка змяшчае падтэчкі

en: Unable to delete the folder:
    
    %s
    
    This folder contains subfolders which must be moved before it can be deleted.
be: Немагчыма выдаліць тэчку:
    
    %s
    
    Тэчка змяшчае падтэчкі, якія павінны быць перамешчаны да выдалення тэчкі.

en: Subfolders:
be: Падтэчкі

en: Delete folder?
be: Выдаліць тэчку?

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: _Move
be: _Перамесціць

en: _Up to parent
be: На узровень _вышэй

en: _Slideshow
be: Паказ _слайдаў

en: Slideshow recursive
be: Рэкурсіўны паказ слайдаў

en: Find _duplicates...
be: Знайсці _аднолькавыя...

en: Find duplicates recursive...
be: Знайсці аднолькавыя рэкурсіўна...

en: _New folder...
be: _Новая тэчка...

en: Show _hidden files
be: Паказаць с_хаваныя

en: Re_fresh
be: _Абнавіць

en: Show _thumbnails
be: Паказаць _мініяцюры

en: Invalid file name:
    %s
be: Несапраўднае імя файла:
    %s

en: Error renaming file
be: Памылка перайменавання файла
