geeqie-1.3 - en to cs translation catalogue (1659 entries)

en: A lightweight image viewer
cs: Jednoduchý prohlížeč obrázků

en: Image Viewer
cs: Prohlížeč obrázků

en: View and manage images
cs: Prohlížet and spravovat obrázky

en: Camera import
cs: Stažení z foťáku

en: Import all images from camera
cs: Stáhnout všechny obrázky z foťáku

en: Extract embedded jpegs from a raw file
cs: Extrakce vložených jpegů ze souboru raw

en: Image crop
cs: Oříznout

en: Crop image from marked rectangle
cs: Oříznutí obrázku z označeného obdélníku

en: Template
cs: Vzor

en: Random image
cs: Náhodný Obrázek

en: Display random image from Collections and current folder
cs: Zobrazení náhodného obrázku ze Sbírek a aktuální složky

en: Apply the orientation to image content
cs: Otočit obsah obrázku dle metadat

en: Symlink
cs: Symbolický odkaz

en: Tethered photography
cs: Ovládání fotoaparátu

en: Description
cs: Popis

en: Value
cs: Hodnota

en: Name
cs: Název

en: Tag
cs: Značka

en: Format
cs: Formát

en: Elements
cs: Prvky

en: Open Archive - Cannot create directory:
cs: Otevření archivu - nelze vytvořit adresář:

en: Open Archive - Cannot change directory to:
cs: Otevřít archiv - Nelze změnit adresář na:

en: 
      Error code:
cs: 
      Kód chyby:

en: Warning: libarchive not installed
cs: Varování: libarchive nenainstalováno

en: Title
cs: Název

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Comment
cs: Komentář

en: Star Rating
cs: Hodnocení hvězdičkou

en: Headline
cs: Titulek

en: File info
cs: Informace o souboru

en: Location and GPS
cs: Místo a GPS

en: Copyright
cs: Autorská práva

en: GPS Map
cs: GPS Mapa

en: Move to _top
cs: Přesunout nahor_u

en: Move _up
cs: Přesunout výše

en: Move _down
cs: Přesunout níže

en: Move to _bottom
cs: Přesunout dolů

en: Height...
cs: Výška...

en: Remove
cs: O_dstranit

en: Add Pane
cs: Přidat panel

en: Add text to selected files
cs: Přidat text k vybraným souborům

en: Replace existing text in selected files
cs: Přepsat existující text ve vybraných souborech

en: Configure entry
cs: Nastavit položku

en: Add entry
cs: _Přidat položku

en: Key:
cs: Klíč:

en: Title:
cs: Název:

en: Show only if set
cs: Ukázat pouze pokud existuje

en: Editable (supported only for XMP)
cs: Editovatelná (podporováno pouze pro XMP)

en: Configure "%s"
cs: Nastavit "%s"

en: Remove "%s"
cs: O_dstranit "%s"

en: Copy "%s"
cs: Kopírovat "%s"

en: Show hidden entries
cs: Zobrazit skryté položky

en: 
    Do you want to geocode image %s?
cs: 
    Chcete geokódovat obrázek %s?

en: 
    Do you want to geocode %i images?
cs: 
    Chcete geokódovat obrázky %i?

en: 
    This image is already geocoded!
cs: 
    Tento obrázek je již geokódován!

en: 
    One image is already geocoded!
cs: 
    Jeden obrázek je již geokódován!

en: 
    %i Images are already geocoded!
cs: 
    %i Obrázky jsou již geokódovány!

en: Geocode images
cs: Geokódování obrázků

en: Write lat/long to meta-data?
cs: Zapsat geodata do metadat?

en: Zoom %i
cs: Zvětšit %i

en: Zoom level %i
cs: Úroveň zvětšení %i

en: Loading map
cs: Nahrávám mapu

en: Enable markers
cs: Povolit značky

en: Centre map on marker
cs: Centrovat mapu na značku

en: Move map centre to marker
     is disabled
cs: Posun středu mapy
     na značku je zakázán

en: Move map centre to marker
     is enabled
cs: Posun středu mapy
     na značku je povolen

en: Map centering
cs: Centrování mapy

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Zoom level
cs: Úroveň zvětšení

en: Histogram on _Red
cs: Histogram pro če_rvenou

en: Histogram on _Green
cs: Histogram pro _zelenou

en: Histogram on _Blue
cs: Histogram pro _modrou

en: _Histogram on RGB
cs: _Histogram pro RGB

en: Histogram on _Value
cs: Histogram pro _jas

en: Li_near Histogram
cs: Li_neární Histogram

en: Add selected keywords to selected files
cs: Přidat vybrané klíčové slova do vybraných souborů

en: Replace existing keywords in selected files with selected keywords
cs: Nahrazení stávajících klíčových slov ve vybraných souborech vybranými klíčovými slovy

en: Edit keyword
cs: Upravit klíčové slovo

en: New keyword
cs: Nové klíčové slovo

en: Configure keyword
cs: Nastavit klíčové slovo

en: Keyword:
cs: Klíčové slovo:

en: Keyword type:
cs: Typ klíčového slova:

en: Active keyword
cs: Aktivní klíčové slovo

en: Helper
cs: Pomocné klíčové slovo

en: Marks Keywords
cs: Klíčová slova značek

en: This will disconnect all Marks Keywords connections
cs: Odpojit všechny připojení klíčových slov

en: Add "%s" to all selected images
cs: Přidat "%s" k vybraným souborů

en: Hide "%s"
cs: Skrýt "%s"

en: Mark %d
cs: Značka %d

en: Connect "%s" to mark
cs: Propojit "%s" se značkou

en: Edit "%s"
cs: Upravit "%s"

en: Disconnect "%s" from mark %s
cs: Odpojit "%s" od značky %s

en: Disconnect all Mark Keyword connections
cs: Odpojit všechny označené připojení klíčových slov

en: Expand checked
cs: Rozbalit zaškrtnuté

en: Collapse unchecked
cs: Sbalit nezaškrtnuté

en: Hide unchecked
cs: Skrýt nezaškrtnuté

en: Revert all hidden
cs: Vrátit všechny skryté

en: Show all
cs: Ukázat vše

en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Revert
cs: Obrátit

en: On any change
cs: Při každé změně

en: Keyword autocomplete
cs: Doplňovat klíčová slova

en: Error: Unable to write keywords list to: %s
cs: Chyba: Nelze zapsat seznam klíčových slov do: %s

en: Rejected
cs: Odmítnuto

en: Unrated
cs: Neohodnocený

en: Sort Manager Operations
cs: Správce třídění

en: Additional operations utilising plugins
    may be included by setting:
    
    X-Geeqie-Filter=true
    
    in the plugin file.
cs: Další operace využívající rozšíření
    lze zahrnout nastavením:
    
    X-Geeqie-Filter=true
    
    v souboru rozšíření.

en: Help
cs: Nápověda

en: The collection:
    %s
    already exists.
cs: Kolekce:
    %s
    již existuje.

en: Collection exists
cs: Kolekce již existuje

en: Failed to save the collection:
    %s
cs: Selhalo uložení kolekce:
    %s

en: Save Failed
cs: Uložení selhalo

en: Add Bookmark
cs: Přidat záložku

en: Add Collection
cs: Přidat kolekci

en: Name:
cs: Název:

en: Sort Manager
cs: Správce třídění

en: Folders
cs: Adresáře

en: Collections
cs: Kolekce

en: See the Help file for additional functions
cs: Další funkce naleznete v souboru nápovědy

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Move
cs: Přesunout

en: Add image
cs: Přidat obrázek

en: Add selection
cs: Přidat výběr

en: Undo last image
cs: Zpět poslední obrázek

en: Functions additional to Copy and Move
cs: Doplňkové funkce ke kopírování a přesouvání

en: error saving sim cache data: %s
    error: %s
cs: chyba při ukládání dat podobnosti: %s
    chyba: %s

en: Geeqie: Creating sim data...
cs: Geeqie: Vytváření podobností...

en: Geeqie: Creating thumbs...
cs: Geeqie: Vytváření náhledů...

en: Exit Geeqie Cache Maintenance
cs: Ukončit správu cache

en: Geeqie: Cleaning thumbs...
cs: Geeqie: Čištění náhledů...

en: done
cs: hotovo

en: Removing old metadata...
cs: Odstraňuji stará metadata...

en: Clearing cached thumbnails...
cs: Čistím cache náhledů...

en: Removing old thumbnails...
cs: Odstraňuji staré náhledy...

en: Maintenance
cs: Správa

en: stopped
cs: zastaveno

en: Invalid folder
cs: Neplatný adresář

en: The specified folder can not be found.
cs: Zadaný adresář nebyl nalezen.

en: Create thumbnails
cs: Vytvořit náhledy

en: S_tart
cs: Spustit

en: Folder:
cs: Adresář:

en: Select folder
cs: Vybrat adresář

en: Include subfolders
cs: Včetně podadresářů

en: Store thumbnails local to source images
cs: Uložit náhledy do původních obrázků

en: click start to begin
cs: pro spuštění klepni na začít

en: running...
cs: zpracovávám...

en: Clearing thumbnails...
cs: Probíhá čištění náhledů...

en: Clear cache
cs: Vyčistit cache

en: This will remove all thumbnails and sim. files
    that have been saved to disk, continue?
cs: Tím se odstraní všechny náhledy a soubory podobnosti
    které byly uloženy na disk, pokračovat?

en: Location: %s
cs: Umístění: %s

en: Create sim. files
cs: Vytvoření sim. souborů

en: Create sim. files recursively
cs: Vytváření sim. souborů rekurzivně

en: Background cache maintenance
cs: Správa cache na pozadí

en: Recursively delete orphaned thumbnails
    and .sim files, and create new
    thumbnails and .sim files
cs: Rekurzivní odstranění osiřelých náhledů
    a souborů podobnosti a vytvoření nových

en: Cache Maintenance
cs: Správa cache

en: Cache and Data Maintenance
cs: Správa cache a dat

en: Geeqie thumbnail and sim. cache
cs: Geeqie cache náhledů a pdobností

en: Clean up
cs: Vyčistit

en: Remove orphaned or outdated thumbnails and sim. files.
cs: Odstranění osiřelých nebo zastaralých náhledů a souborů podobnosti.

en: Delete all cached data.
cs: Odstraní všechny data cache.

en: Shared thumbnail cache
cs: Sdílená cache náhledů

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
cs: Odstraní staré nebo chybné náhledy.

en: Delete all cached thumbnails.
cs: Odstraní všechny náhledy.

en: Render
cs: Vytvořit

en: Render thumbnails for a specific folder.
cs: Vytvoří náhledy pro zadaný adresář.

en: File similarity cache
cs: Cache podobnosti souborů

en: Create
cs: Vytvořit

en: Create sim. files recursively.
cs: Vytváření sim. souborů rekurzivně.

en: Remove orphaned keywords and comments.
cs: Odstraní chybné klíčová slova a poznámky.

en: Select
cs: Výběr

en: Run cache maintenance as a background job.
cs: Spustit údržbu cache na pozadí.

en: Untitled
cs: Nepojmenovaná

en: Untitled (%d)
cs: Nepojmenovaná (%d)

en: %s - Collection - %s
cs: %s - Kolekce - %s

en: Close collection
cs: Uzavřít kolekci

en: Collection has been modified.
    Save first?
cs: Kolekce byla změněna.
    Uložit?

en: _Discard
cs: _Zrušit

en: Save collection
cs: Uložit kolekci

en: Append collection
cs: Připojit kolekci

en: Cancel
cs: Zrušit

en: _Append
cs: Při_pojit

en: failed to open collection (write) "%s"
cs: selhalo otevření souboru s kolekcí pro zápis "%s"

en: error saving collection file: %s
    error: %s
cs: chyba při ukládání souboru s kolekcí: %s
    chyba: %s

en: Rename
cs: Přejmenovat

en: Move to Trash
cs: Přesunout do koše

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: View
cs: Zobrazení

en: View in new window
cs: Zobrazit v novém okně

en: Select all
cs: Vybrat vše

en: Select none
cs: Zrušit výběr

en: Rectangular selection
cs: Obdélníkový výběr

en: Select single file
cs: Výběr jednoho souboru

en: Toggle select image
cs: Přepnout výběr obrázku

en: Append from file selection
cs: Připojení z výběru souborů

en: Append from collection
cs: Přidat z kolekce

en: Save collection as
cs: Uložit kolekci jako

en: Show filename text
cs: Zobrazit název souboru

en: Sort by name
cs: Třídit dle názvu

en: Sort by date
cs: Třídit dle data

en: Sort by size
cs: Třídit dle velikosti

en: Sort by path
cs: Třídit dle cesty

en: Print
cs: Tisk

en: %s, %d images (%s, %d)
cs: %s, soubor(ů): %d (%s, %d)

en: %s, %d images
cs: %s, %d obrázků

en: Empty
cs: Prázdná

en: Loading thumbs...
cs: Nahrávám náhledy...

en: _View
cs: _Zobrazit

en: View in _new window
cs: _Zobrazit v novém okně

en: Go to original
cs: Přejít na originál

en: Rem_ove
cs: O_dstranit

en: Append from collection...
cs: Připojit z kolekce...

en: _Selection
cs: _Výběr

en: Invert selection
cs: Invertovat Výběr

en: _Copy...
cs: Ko_pírovat...

en: _Move...
cs: Pře_sunout...

en: _Rename...
cs: Pře_jmenovat...

en: _Copy path
cs: _Kopírovat cestu k souboru

en: _Copy path unquoted
cs: Kopírovat cestu bez uvozovek

en: Move to Trash...
cs: Přesun do koše...

en: _Delete...
cs: S_mazat...

en: _Delete
cs: O_dstranit

en: Randomize
cs: Promíchat

en: _Sort
cs: _Třídit

en: Show filename _text
cs: _Zobrazit název souboru

en: Show star rating
cs: Zobrazit hodnocení

en: _Save collection
cs: _Uložit kolekci

en: Save collection _as...
cs: Uložit kolekci j_ako...

en: _Find duplicates...
cs: Hledat d_uplikáty...

en: Print...
cs: Tisk...

en: Dropped list includes folders.
cs: Přetažený seznam obsahuje adresáře.

en: _Add contents
cs: _Přidat obsah

en: Add contents _recursive
cs: Přidat obsah _rekurzivně

en: _Skip folders
cs: Pře_skočit adresáře

en: Adobe RGB compatible
cs: Adobe RGB kompatibilní

en: Custom profile
cs: Uživatelský profil

en: error
cs: chyba

en: warning
cs: varování

en: Can't save
cs: Uložení selhalo

en: Please specify file name.
cs: Prosím zadejte jméno souboru.

en: Could not create directory
cs: Nelze vytvořit adresář

en: Desktop file
cs: Deskop soubor

en: Unable to delete file:
    %s
cs: Nelze odstranit soubor:
    %s

en: File deletion failed
cs: Odstranění souboru selhalo

en: Delete file
cs: Odstranit soubor

en: Delete
cs: Smazat

en: About to delete the file:
     %s
cs: Bude odstraněn soubor:
     %s

en: new.desktop
cs: novy.desktop

en: Plugins
cs: Rozšíření

en: Edit
cs: Úpravy

en: Disabled
cs: Zakázáno

en: Hidden
cs: Skrytý

en: Path
cs: Cesty

en: Clear
cs: Vyčistit

en: Toggle thumbs
cs: Přepnout náhledy

en: Collection from selection
cs: Kolekce z výběru

en: Append list
cs: Přidat seznam

en: Select group 1 duplicates
cs: Duplikáty skupiny 1

en: Select group 2 duplicates
cs: Duplikáty skupiny 1

en: Drop files to compare them.
cs: Přetáhněte zde soubory pro jejich porovnání.

en: %d files
cs: souborů: %d

en: %d matches found in %d files
cs: Nalezeno %d shod v %d souborech

en: [set 1]
cs: [nastavit 1]

en: Reading checksums...
cs: Načítám kontrolní součty...

en: Reading dimensions...
cs: Načítám rozměry...

en: Reading similarity data...
cs: Načítám údaje o podobnosti...

en: Comparing...
cs: Porovnávám...

en: Sorting...
cs: Třídím...

en: Queuing...
cs: Zařazování...

en: Loading file list
cs: Nahrávám seznam souborů

en: Select group _1 duplicates
cs: Vybrat skupinu duplikátů _1

en: Select group _2 duplicates
cs: Vybrat skupinu duplikátů _2

en: C_lear
cs: _Vyčistit

en: Close _window
cs: _Zavřít okno

en: %d files (set 2)
cs: souborů: %d

en: Name case-insensitive
cs: Jméno bez rozlišení velikosti písmen

en: Size
cs: Velikost

en: Date
cs: Datum

en: Dimensions
cs: Rozměry

en: Checksum
cs: Kontrolní součet

en: Similarity (high - 95)
cs: Podobnost (vysoká)

en: Similarity (med. - 90)
cs: Podobnost (střední)

en: Similarity (low - 85)
cs: Podobnost (malá)

en: Similarity (custom)
cs: Podobnost (vlastní)

en: Name ≠ content
cs: Jméno ≠ obsah

en: Name case-insensitive ≠ content
cs: Jméno bez rozlišení velikosti písmen ≠ obsah

en: Find duplicates
cs: Hledat duplikáty

en: Rank
cs: Hodnocení

en: Thumb
cs: Náhled

en: Set
cs: Nastavit

en: Compare to:
cs: Porovnat s:

en: Thumbnails
cs: Náhledy

en: Compare by:
cs: Porovnat:

en: Custom Threshold
cs: Uživatelský práh

en: Sort
cs: Třídit

en: Ignore Orientation
cs: Ignorování orientace

en: Compare two file sets
cs: Porovnat dvě sady souborů

en: Please wait for the current file selection to be loaded.
cs: Vyčkejte na načtení aktuálního výběru souborů.

en: Error creating Export duplicates data file: Error: %s
cs: Chyba při vytváření datového souboru duplikátů: Chyba: %s

en: Match
cs: Shodnost

en: Group
cs: Skupina

en: Similarity
cs: Podobnost

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Délka

en: Path
cs: Cesta

en: Export Files
cs: Export souborů

en: _Export
cs: Export

en: Export to csv
cs: Export do csv

en: Export to tab-delimited
cs: Export s oddělením tabulátory

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
cs: Desktop soubor '%s' by neměl obsahovat příponu u položky Icon '%s'

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: stopping...
cs: zastavuji...

en: Edit command results
cs: Upravit výsledky příkazu

en: Output of %s
cs: Výstup z %s

en: Failed to run command:
    %s
cs: Nelze provést příkaz:
    %s

en: stopped by user
cs: zastaveno uživatelem

en: Invalid editor command
cs: Neplatný příkaz pro editor

en: Editor template is empty.
cs: Příkaz pro editor je prázdný.

en: Editor template has incorrect syntax.
cs: Příkaz pro editor má nesprávnou syntaxi.

en: Editor template uses incompatible macros.
cs: Příkaz pro editor obsahuje nekompatibilní makra.

en: Can't find matching file type.
cs: Nelze najít odpovídající typ souboru.

en: Can't execute external editor.
cs: Externí editor nelze spustit.

en: External editor returned error status.
cs: Externí editor skončil s chybou.

en: File was skipped.
cs: Soubor byl vynechán.

en: Unknown error.
cs: Neznámá chyba.

en: unknown
cs: (neznámý)

en: top left
cs: nahoře vlevo

en: top right
cs: nahoře vpravo

en: bottom right
cs: dole vpravo

en: bottom left
cs: dole vlevo

en: left top
cs: vlevo nahoře

en: right top
cs: vpravo nahoře

en: right bottom
cs: vpravo dole

en: left bottom
cs: vlevo dole

en: inch
cs: palec

en: centimeter
cs: centimetr

en: average
cs: průměr

en: center weighted
cs: vyvážení středu

en: spot
cs: bodové

en: multi-spot
cs: více bodové

en: multi-segment
cs: více segmentové

en: partial
cs: částečné

en: other
cs: ostatní

en: not defined
cs: nedefinováno

en: manual
cs: ručně

en: normal
cs: normálně

en: aperture
cs: clona

en: shutter
cs: clonou

en: creative
cs: tvůrčí

en: action
cs: akce

en: portrait
cs: portrét

en: landscape
cs: krajina

en: daylight
cs: denní světlo

en: fluorescent
cs: zářivka

en: tungsten (incandescent)
cs: žárovka

en: flash
cs: blesk

en: fine weather
cs: pěkné počasí

en: cloudy weather
cs: oblačno

en: shade
cs: stín

en: daylight fluorescent
cs: fluorescenční denní světlo

en: day white fluorescent
cs: fluorescenční denní bílá

en: cool white fluorescent
cs: fluorescenční studená bílá

en: white fluorescent
cs: fluorescenční bílá

en: standard light A
cs: standardní světlo A

en: standard light B
cs: standardní světlo B

en: standard light C
cs: standardní světlo C

en: ISO studio tungsten
cs: ISO studiová žárovka

en: yes, not detected by strobe
cs: ano, nedetekováno synchronizací

en: yes, detected by strobe
cs: ano, detekováno synchronizací

en: uncalibrated
cs: nezkalibrovaný

en: 1 chip color area
cs: 1 barevná plocha čipu

en: 2 chip color area
cs: 2 barevná plocha čipu

en: 3 chip color area
cs: 3 barevná plocha čipu

en: color sequential area
cs: barevná sekvenční oblast

en: trilinear
cs: trilineárně

en: color sequential linear
cs: barevná sekvenční lineární

en: digital still camera
cs: digitální fotoaparát

en: direct photo
cs: přímá fotografie

en: custom
cs: volitelný

en: auto
cs: automatika

en: auto bracket
cs: automatický bracketing

en: standard
cs: standardní

en: night scene
cs: noční scéna

en: none
cs: žádná

en: low gain up
cs: nízký zisk nahoru

en: high gain up
cs: vysoký zisk nahoru

en: low gain down
cs: nízký zisk dolů

en: high gain down
cs: vysoký zisk dolů

en: soft
cs: měkké

en: hard
cs: tvrdé

en: low
cs: nízký

en: high
cs: vysoký

en: macro
cs: makro

en: close
cs: blízký

en: distant
cs: vzdálený

en: Image Width
cs: Šířka obrázku

en: Image Height
cs: Výška obrázku

en: Bits per Sample/Pixel
cs: Bitů na vzorek/pixel

en: Compression
cs: Komprese

en: Image description
cs: Popis obrázku

en: Camera make
cs: Výrobce fotoaparátu

en: Camera model
cs: Model Fotoaparátu

en: Orientation
cs: Orientace

en: X resolution
cs: Rozlišení X

en: Y Resolution
cs: Rozlišení Y

en: Resolution units
cs: Jednotky rozlišení

en: White point
cs: Bílý bod

en: Primary chromaticities
cs: Primární barvy

en: YCbCy coefficients
cs: koeficienty YCbCy

en: YCbCr positioning
cs: pozice YCbCy

en: Black white reference
cs: Vyvážení černé

en: Exposure time (seconds)
cs: Čas expozice (sec)

en: FNumber
cs: Clonové číslo

en: Exposure program
cs: Expoziční program

en: Spectral Sensitivity
cs: Spektrální citlivost

en: ISO sensitivity
cs: Citlivost ISO

en: Optoelectric conversion factor
cs: Optoelektrický konverzní faktor

en: Exif version
cs: Verze EXIFu

en: Date original
cs: Datum originálu

en: Date digitized
cs: Datum digitalizace

en: Pixel format
cs: Formát pixelu

en: Compression ratio
cs: Kompresní poměr

en: Shutter speed
cs: Rychlost závěrky

en: Aperture
cs: Clona

en: Brightness
cs: Jas

en: Exposure bias
cs: Korekce expozice

en: Maximum aperture
cs: Maximální clona

en: Subject distance
cs: Ostření

en: Metering mode
cs: Měření světla

en: Light source
cs: Zdroj světla

en: Flash
cs: Blesk

en: Focal length
cs: Ohnisková vzdálenost

en: Subject area
cs: Plocha subjektu

en: UserComment
cs: Uživatelská Poznámka

en: Subsecond time
cs: Zlomky sekund

en: Subsecond time original
cs: Zlomky sekundy pořízení originálu

en: Subsecond time digitized
cs: Zlomky sekundy digitalizace

en: FlashPix version
cs: Verze FlashPix

en: Colorspace
cs: Barevný prostor

en: Audio data
cs: Zvuková data

en: ExifR98 extension
cs: Rozšíření ExifR98

en: Flash strength
cs: Síla blesku

en: Spatial frequency response
cs: Prostorová frekvenční odezva

en: X Pixel density
cs: X Hustota pixelů

en: Y Pixel density
cs: Y Hustota pixelů

en: Pixel density units
cs: Jednotky hustoty pixelů

en: Subject location
cs: Místo subjektu

en: Sensor type
cs: Typ sensoru

en: Source type
cs: Typ zdroje

en: Scene type
cs: Typ scény

en: Color filter array pattern
cs: Barevný filtr vzor pole

en: Render process
cs: Proces vykreslování

en: Exposure mode
cs: Režim expozice

en: White balance
cs: Vyvážení bílé

en: Digital zoom ratio
cs: Poměr digitálního zoomu

en: Focal length (35mm)
cs: Ohnisková vzdálenost (35mm)

en: Scene capture type
cs: Typ zachycení scény

en: Gain control
cs: Řízení zisku

en: Contrast
cs: Kontrast

en: Saturation
cs: Saturace

en: Sharpness
cs: Ostrost

en: Device setting
cs: Nastavení zařízení

en: Subject range
cs: Rozsah subjektu

en: Image serial number
cs: Pořadové číslo obrázku

en: Can't get image comment: not compiled with Exiv2.
cs: Nelze získat komentář k obrázku: není zkompilován s Exiv2.

en: Can't set image comment: not compiled with Exiv2.
cs: Nelze nastavit komentář k obrázku: není zkompilováno s Exiv2.

en: infinity
cs: nekonečno

en: mode:
cs: režim:

en: on
cs: zapnuto

en: off
cs: vypnuto

en: not detected by strobe
cs: nedetekován synchronizací

en: detected by strobe
cs: detekován synchronizací

en: red-eye reduction
cs: korekce červených očí

en: dot
cs: bodů

en: embedded
cs: obsažený v souboru

en: Above Sea Level
cs: Nad mořem

en: Below Sea Level
cs: Pod úrovní moře

en: Camera
cs: Fotoaparát

en: DateDigitized
cs: DatumDigitalizace

en: Focal length 35mm
cs: Ohnisková vzdálenost na 35mm

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Color profile
cs: Barevný profil

en: GPS position
cs: GPS pozice

en: GPS altitude
cs: GPS výška

en: Local time
cs: Místní čas

en: Time zone
cs: Časová zóna

en: Country name
cs: Jméno země

en: Country code
cs: Kód země

en: Star rating
cs: Hodnocení hvězdičkou

en: File size
cs: Velikost souboru

en: File date
cs: Datum souboru

en: File mode
cs: Práva souboru

en: File ctime
cs: Vytvoření souboru

en: File owner
cs: Vlastník souboru

en: File group
cs: Skupina souboru

en: File link
cs: Odkaz souboru

en: File class
cs: Třída souboru

en: Page no.
cs: Strana č.

en: Lens
cs: Objektiv

en: %d bytes
cs: bajtů: %d

en: file or directory does not exist
cs: soubor nebo adresář neexistuje

en: destination already exists
cs: cílový soubor již existuje

en: destination can't be overwritten
cs: cílový soubor nemůže být přepsán

en: destination directory is not writable
cs: cílový adresář je jen pro čtení

en: destination directory does not exist
cs: cílový adresář neexistuje

en: source directory is not writable
cs: cílový adresář je jen pro čtení

en: no read permission
cs: chybí právo ke čtení

en: file is readonly
cs: soubor je jen pro čtení

en: destination already exists and will be overwritten
cs: cílový soubor již existuje a bude přepsán

en: source and destination are the same
cs: zdroj a cíl jsou totožné

en: source and destination have different extension
cs: zdroj a cíl mají různé přípony souboru

en: there are unsaved metadata changes for the file
cs: metadata pro soubor čekají na zapsání

en: another destination file has the same filename
cs: jiný cílový soubor má stejné jméno

en: Error: Unable to write marks lists to: %s
cs: Chyba: Nelze zapsat seznam značek do: %s

en: Full size
cs: Plná velikost

en: Screen
cs: Obrazovka

en: Full screen
cs: Celá obrazovka

en: Determined by Window Manager
cs: Určeno správcem oken

en: Active screen
cs: Aktuální obrazovka

en: Active monitor
cs: Aktuální monitor

en: Log Histogram on Red
cs: Log Histogram pro červenou

en: Log Histogram on Green
cs: Log Histogram pro zelenou

en: Log Histogram on Blue
cs: Log Histogram pro modrou

en: Log Histogram on RGB
cs: Log Histogram pro RGB

en: Log Histogram on value
cs: Log Histogram pro jas

en: Linear Histogram on Red
cs: Lin Histogram pro červenou

en: Linear Histogram on Green
cs: Lin Histogram pro zelenou

en: Linear Histogram on Blue
cs: Lin Histogram pro modrou

en: Linear Histogram on RGB
cs: Lin Histogram pro RGB

en: Linear Histogram on value
cs: Lin Histogram pro jas

en: Unable to write history lists to: %s
cs: Nelze zapsat historii do: %s

en:  (Collection %s)
cs:  (Kolekce %s)

en: Could not open file for reading
cs: Nelze otevřít soubor pro čtení

en: Unknown jpeg2000 decoder type
cs: Neznámý typ dekodéru jpeg2000

en: Couldn't set parameters on decoder for file.
cs: Nepodařilo se nastavit parametry dekodéru pro soubor.

en: Couldn't read JP2 header from file
cs: Nepodařilo se přečíst hlavičku JP2 ze souboru

en: Couldn't decode JP2 image in file
cs: Nepodařilo se dekódovat obrázek JP2 v souboru

en: Couldn't decompress JP2 image in file
cs: Nepodařilo se dekomprimovat obrázek JP2 v souboru

en: JP2 image not rgb
cs: JP2 obrázek není rgb

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
cs: Chyba při interpretaci obrazového souboru JPEG (%s)

en: Rotate 180°
cs: Rotace 180°

en: Rotate mirror
cs: Zrcadlit

en: Rotate flip
cs: Překlopit

en:  Rotate counterclockwise 90°
cs:  Rotace vlevo

en:  Rotate clockwise 90°
cs:  Rotace vpravo

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Zoom in
cs: Zvětšit

en: Zoom out
cs: Zmenšit

en: Zoom to fit
cs: Do okna

en: Zoom 1:1
cs: Zobrazení 1:1

en: Zoom 2:1
cs: Zobrazení 2:1

en: Zoom 3:1
cs: Zobrazení 3:1

en: Zoom 4:1
cs: Zobrazení 4:1

en: Zoom 1:4
cs: Zobrazení 1:4

en: Zoom 1:3
cs: Zobrazení 1:3

en: Zoom 1:2
cs: Zobrazení 1:2

en: Zoom fit window width
cs: Zobrazit dle šířky okna

en: Zoom fit window height
cs: Zobrazit dle výšky okna

en: Toggle slideshow
cs: Přepnout prezentaci

en: Pause slideshow
cs: Zastavit prezentaci

en: Reload image
cs: Načíst obrázek znovu

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Image overlay
cs: Překrytí obrázku

en: Exit fullscreen
cs: U_končit zobrazení na celou obrazovku

en: Desaturate
cs: Desaturace

en: Cannot open archive file
cs: Nelze otevřít archívní soubor

en: See the Log Window
cs: Okno se záznamem

en: Zoom _in
cs: Z_většit

en: Zoom _out
cs: Z_menšit

en: Zoom _1:1
cs: Zobrazení _1:1

en: _Go to directory view
cs: _Přejít do pohledu na adresář

en: Toggle _slideshow
cs: Přepnout prezentaci

en: Continue slides_how
cs: Pokračovat v prezentaci

en: Pause slides_how
cs: _Zastavit prezentaci

en: Exit _full screen
cs: U_končit zobrazení na celou obrazovku

en: _Full screen
cs: Ce_lá obrazovka

en: C_lose window
cs: _Zavřít okno

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Case
cs: Velikost

en: Scroll to top left corner
cs: Posunout do levého horního rohu

en: Scroll to image center
cs: Posunout na střed

en: Keep the region from previous image
cs: Zachovat oblast z předchozího obrázku

en:  Slideshow [
cs:  Prezentace [

en:  Paused [
cs:  Pozastavené [

en: %s, %d files (%s, %d)%s
cs: %s, souborů: %d (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
cs: %s, souborů: %d %s

en: %d files%s
cs: souborů: %d %s

en: (no read permission) %s bytes
cs: (chybí právo ke čtení) %s bajtů

en: ( ? x ? ) %s bytes
cs: ( ? x ?) %s bajtů

en: ( %d x %d ) %s bytes %s%d%s%d%s
cs: ( %d x %d) %s bajtů %s%d%s%d%s

en: ( %d x %d ) %s bytes
cs: ( %d x %d) %s bajtů

en: Select sort order
cs: Zvolte pořadí řazení

en: Folder contents (files selected)
    Slideshow [time interval]
cs: Obsah složky (vybrané soubory)
    Prezentace [časový interval]

en: (Image dimensions) Image size [page n of m]
cs: (Rozměry obrázku) Velikost obrázku [strana n z m]

en: Select zoom and scroll mode
cs: Výběr režimu zoomu a posouvání

en: Tools
cs: Nástroje

en: Window options and layout
cs: Volby a rozvržení oken

en: General options
cs: Všeobecné volby

en: Home path (empty to use your home directory)
cs: Domovský adresář

en: Use current
cs: Použít aktuální

en: Show date in directories list view
cs: Ukázat datumy v seznamu adresářů

en: Start-up directory:
cs: Počáteční adresář:

en: No change
cs: Beze změny

en: Restore last path
cs: Obnovit poslední adresář

en: Home path
cs: Domovský adresář

en: Layout
cs: Rozvržení

en: Invalid geometry
cs: Neplatné umístění

en: Files
cs: Soubory

en: Image
cs: Obrázek

en: (drag to change order)
cs: (pořadí změníte přetažením)

en: Open archive
cs: Otevřít archiv

en: _Copy path to clipboard
cs: _Kopírovat cestu do schránky

en: _Copy path unquoted to clipboard
cs: Kopírovat cestu do schránky bez uvozovek

en: Copy _image to clipboard
cs: Kopírování _obrázku do schránky

en: GIF _animation
cs: GIF _animace

en: Hide file _list
cs: Sk_rýt seznam souborů

en: Clear Marks
cs: Smazat značky

en: Operation failed:
cs: Operace selhala:

en: No file extension
cs: Žádná koncovka souboru

en: Cannot create tmp file
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor

en: Operation not supported for filetype
cs: Operace není podporována pro typ souboru

en: File is not writable
cs: Soubor není zapisovatelný

en: Exiftran error
cs: Chyba Exiftran

en: Mogrify error
cs: Chyba Mogrify

en: Image orientation
cs: Orientace obrázku

en: Error: window layout name: %s does not exist
cs: Chyba: rozvržení okna s názvem: %s neexistuje

en: Window layout name "%s" already exists.
cs: Rozvržení oken s názvem %s již existuje.

en: Rename window
cs: Přejmenovat okno

en: Delete window
cs: Smazat okno

en: rename window
cs: přejmenovat okno

en: Delete window layout
cs: Odstranění rozvržení okna

en: _About
cs: _O programu

en: About
cs: O programu

en: _Original state
cs: _Původní stav

en: Image rotate Original state
cs: Otočení dle původního stavu

en: _Back
cs: _Zpět

en: Back in folder history
cs: Zpět do historie složek

en: Clear Marks...
cs: Smazat značky...

en: _Color Management
cs: Správa _barev

en: Connected Zoom 1:1
cs: Společné zvětšení 1:1

en: Zoom _2:1
cs: Zobrazení _2:1

en: Connected Zoom 2:1
cs: Společné zvětšení 2:1

en: Connected Zoom 1:4
cs: Společné zvětšení 1:4

en: Zoom _3:1
cs: Zobrazení _3:1

en: Connected Zoom 3:1
cs: Společné zvětšení 3:1

en: Connected Zoom 1:3
cs: Společné zvětšení 1:3

en: Zoom _4:1
cs: Zobrazení _4:1

en: Connected Zoom 4:1
cs: Společné zvětšení 4:1

en: Connected Zoom 1:2
cs: Společné zvětšení 1:2

en: Fit _Horizontally
cs: Dle _šířky okna

en: Connected Fit Horizontally
cs: Společné zvětšení do okna horizontálně

en: Fit _Vertically
cs: Dle _výšky okna

en: Connected Fit Vertically
cs: Společné zvětšení do okna vertikálně

en: _Zoom to fit
cs: Do _okna

en: Connected Zoom to fit
cs: Společné zvětšení do okna

en: Connected Zoom in
cs: Společné zvětšení

en: _Connected Zoom
cs: _Společné zvětšení

en: Connected Zoom out
cs: Společné zmenšení

en: Copy...
cs: Kopírovat...

en: Copy path to clipboard
cs: Kopírovat cestu do schránky

en: Copy path unquoted to clipboard
cs: Kopírovat cestu do schránky bez uvozovek

en: Disable file groupi_ng
cs: Vypnout sdružování soubo_rů

en: Disable file grouping
cs: Vypnout sdružování souborů

en: _Edit
cs: Úpr_avy

en: Enable file _grouping
cs: Povolit sdružování _souborů

en: Enable file grouping
cs: Povolit sdružování souborů

en: _Leave full screen
cs: _Ukončit celoobrazovkový režim

en: Leave full screen
cs: Ukončit celoobrazovkový režim

en: _Exif window
cs: Okno E_XIFu

en: Exif window
cs: Okno EXIFu

en: _Files and Folders
cs: _Soubory a Složky

en: _File
cs: _Soubor

en: Find duplicates...
cs: Hledat duplikáty...

en: _First Image
cs: _První obrázek

en: First Image
cs: První obrázek

en: _First Page
cs: _První strana

en: First Page of multi-page image
cs: První strana více-stránkového souboru

en: _Flip
cs: Pře_klopit

en: Image Flip
cs: Překlopit

en: _Forward
cs: _Další

en: Forward in folder history
cs: Další v historii adresářů

en: F_ull screen
cs: Ce_lá obrazovka

en: _Go
cs: _Přejít

en: _ChangeLog
cs: _Soupis změn

en: ChangeLog notes
cs: Soupis změn poznámky

en: _Help manual
cs: _Nápověda

en: Help manual
cs: Nápověda

en: _Keyboard map
cs: Mapa _klávesnice

en: Keyboard map
cs: Mapa klávesnice

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: _Readme
cs: Čtimne

en: Readme
cs: Č_timne

en: On-line help search
cs: Vyhledávání nápovědy on-line

en: _Keyboard shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: Keyboard shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: _Hide file list
cs: Sk_rýt seznam souborů

en: Hide file list
cs: Skrýt seznam souborů

en: Cycle through histogram ch_annels
cs: Přepínat _kanály histogramu

en: Cycle through histogram channels
cs: Přepínat kanály histogramu

en: Cycle through histogram mo_des
cs: Přepínat reži_my histogramu

en: Cycle through histogram modes
cs: Přepínat režimy histogramu

en: _Home
cs: _Domů

en: Home
cs: Domů

en: Image Back
cs: Předchozí obrázek

en: Back in image history
cs: Zpět do historie obrázků

en: Image Forward
cs: Další obrázek

en: Forward in image history
cs: Další v historii obrázků

en: _Cycle through overlay modes
cs: _Přepínat režimy informací v obrázku

en: Cycle through Overlay modes
cs: Přepínat režimy informací v obrázku

en: Keyword Autocomplete
cs: Doplňovat klíčová slova

en: _Last Image
cs: Po_slední obrázek

en: Last Image
cs: Poslední obrázek

en: _Last Page
cs: Po_slední strana

en: Last Page of multi-page image
cs: První strana více-stránkového souboru

en: _Configure this window...
cs: Nastavení rozvržení oken...

en: Configure this window...
cs: Nastavit toto okno...

en: _Log Window
cs: Okno se _záznamem

en: Log Window
cs: Okno se záznamem

en: _Cache maintenance...
cs: Správa cache...

en: Cache maintenance...
cs: Správa cache...

en: _Mirror
cs: _Zrcadlit

en: Image Mirror
cs: Zrcadlit obrázek

en: Move...
cs: Přesunout...

en: _New collection
cs: _Nová kolekce

en: New collection
cs: Nová kolekce

en: N_ew folder...
cs: Nový _adresář...

en: New folder...
cs: Nový adresář...

en: default
cs: výchozí

en: New window (default)
cs: Nové okno (výchozí)

en: from current
cs: od aktuální

en: New window
cs: Nové okno

en: _Next Image
cs: Da_lší obrázek

en: Next Image
cs: Další obrázek

en: _Next Page
cs: Da_lší strana

en: Next Page of multi-page image
cs: Další strana více-stránkového souboru

en: _Open collection...
cs: _Otevřít kolekci...

en: Open collection...
cs: Otevřít kolekci...

en: Open recen_t
cs: O_tevřít nedávné

en: Open recent collection
cs: Otevřít nedávné kolekce

en: _Orientation
cs: _Orientace

en: Image _Overlay
cs: Informace v _obrázku

en: Delete...
cs: Odstranit...

en: Configure _Plugins...
cs: Nastavení _rozšíření...

en: Configure Plugins...
cs: Nastavení rozšíření...

en: _Plugins
cs: _Rozšíření

en: P_references...
cs: _Nastavení...

en: Preferences...
cs: Nastavení...

en: P_references
cs: _Nastavení

en: _Previous Image
cs: _Předchozí obrázek

en: Previous Image
cs: Předchozí obrázek

en: _Previous Page
cs: _Předchozí strana

en: Previous Page of multi-page image
cs: Předchozí strana více-stránkového souboru

en: _Print...
cs: _Tisk...

en: _Quit
cs: U_končit

en: Quit
cs: Ukončit

en: _Rating 0
cs: Hodnocení 0

en: Rating 0
cs: Hodnocení 0

en: _Rating 1
cs: Hodnocení 1

en: Rating 1
cs: Hodnocení 1

en: _Rating 2
cs: Hodnocení 2

en: Rating 2
cs: Hodnocení 2

en: _Rating 3
cs: Hodnocení 3

en: Rating 3
cs: Hodnocení 3

en: _Rating 4
cs: Hodnocení 4

en: Rating 4
cs: Hodnocení 4

en: _Rating 5
cs: Hodnocení 5

en: Rating 5
cs: Hodnocení 5

en: _Rating -1
cs: Hodnocení-1

en: Rating -1
cs: Hodnocení-1

en: _Rating
cs: Hodnocení

en: _Refresh
cs: O_bnovit

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Rename...
cs: Přejmenovat...

en: Rotate 1_80°
cs: Rotace 1_80°

en: Image Rotate 180°
cs: Otočení obrázku o 180°

en: Rotate _counterclockwise 90°
cs: Rotace vlevo 90°

en: Rotate counterclockwise 90°
cs: Rotace vlevo 90°

en: _Rotate clockwise 90°
cs: Rotace vpravo 90°

en: Image Rotate clockwise 90°
cs: Otočení ve směru hodinových ručiček o 90°

en: _Save metadata
cs: Zap_sat metadata

en: Save metadata
cs: Zapsat metadata

en: Search and Run command
cs: Hledat a spustit funkci

en: Search commands by keyword and run them
cs: Hledání funkcí pomocí klíčových slov a jejich spuštění

en: _Search...
cs: _Hledat...

en: Search...
cs: Hledat...

en: Select _all
cs: Vybr_at vše

en: _Invert Selection
cs: _Invertovat výběr

en: Invert Selection
cs: Invertovat výběr

en: _Select
cs: _Výběr

en: Select _none
cs: _Zrušit výběr

en: Faster
cs: Rychleji

en: Slideshow Faster
cs: Prezentace rychleji

en: _Pause slideshow
cs: _Zastavit prezentaci

en: Slower
cs: Pomaleji

en: Slideshow Slower
cs: Zpomalit

en: _Down Pane
cs: Pole _dole

en: Down Split Pane
cs: Rozdělené pole dole

en: Spli_t
cs: _Rozdělit

en: _Next Pane
cs: _Další pole

en: Next Split Pane
cs: Další rozdělené pole

en: _Previous Pane
cs: _Předchozí pole

en: Previous Split Pane
cs: Předchozí dělené pole

en: _Up Pane
cs: Pole nahoře

en: Up Split Pane
cs: Rozdělené pole nahoře

en: _Cycle through stereo modes
cs: _Přepínat režimy stereo zobrazení

en: Cycle through stereo modes
cs: Přepínat režimy stereo zobrazení

en: _Up
cs: _Nahoru

en: Up one folder
cs: O adresář nahoru

en: _View in new window
cs: _Zobrazit v novém okně

en: Set as _wallpaper
cs: Nastavit jako _pozadí

en: Set as wallpaper
cs: Nastavit jako pozadí

en: _Windows
cs: Okna

en: _Write orientation to file (preserve timestamp)
cs: _Zapsat orientaci do souboru (zachovat čas změny)

en: Write orientation to file (preserve timestamp)
cs: Zapsat orientaci do souboru (zachovat čas změny)

en: _Write orientation to file
cs: _Zapsat orientaci do souboru

en: Write orientation to file
cs: Zapsat orientaci do souboru

en: Fit Horizontally
cs: Dle šířky okna

en: Fit Vertically
cs: Dle výšky okna

en: _Zoom
cs: _Zvětšení

en: _Animation
cs: _Animace

en: Toggle animation
cs: Přepnout animaci

en: Draw Rectangle
cs: Nakreslit obdélník

en: _Exif rotate
cs: Rotace z _Exif

en: Toggle Exif rotate
cs: Použít Exif k rotaci

en: _Float file list
cs: _Plovoucí seznam souborů

en: Float file list
cs: Plovoucí seznam souborů

en: Toggle _grayscale
cs: Zobrazit černo_bíle

en: Toggle grayscale
cs: Zobrazit černo_bíle

en: Hide _alpha
cs: Skrýt _alfa

en: Hide alpha channel
cs: Skrýt alfa kanál

en: _Show Histogram
cs: _Ukázat Histogram

en: Show Histogram
cs: Ukázat Histogram

en: Image Overlay
cs: Informace v obrázku

en: Over/Under Exposed
cs: Pře/pod exponováno

en: Highlight over/under exposed
cs: Zvýraznění nad/pod expozice

en: Rectangular Selection
cs: Obdélníkový výběr

en: _Info sidebar
cs: _Informační panel

en: Info sidebar
cs: Informační panel

en: Sort _manager
cs: Správc_e třídění

en: Sort manager
cs: Správce třídění

en: Show File Filter
cs: Zobrazit filtr souborů

en: Pi_xel Info
cs: Zobrazit informace o pi_xelech

en: Show Pixel Info
cs: Zobrazit informace o pixelech

en: Show _Marks
cs: Zobrazit _značky

en: Show Marks
cs: Zobrazit značky

en: Split Pane Sync
cs: Synchronizace polí

en: Show _Thumbnails
cs: Zobrazit ná_hledy

en: Show Thumbnails
cs: Zobrazit náhledy

en: Use _color profiles
cs: Použít profily _barev

en: Use color profiles
cs: Použít profily barev

en: Use profile from _image
cs: Použít profil z _obrázku

en: Use profile from image
cs: Použít profil z obrázku

en: Images as I_cons
cs: Obrázky jako i_kony

en: View Images as Icons
cs: Zobrazit jako ikony

en: Images as _List
cs: Obrázky jako _seznam

en: View Images as List
cs: Zobrazit jako seznam

en: T_oggle Folder View
cs: Přepnout z_obrazení složek

en: Toggle Folders View
cs: Přepnout zobrazení složek

en: _Horizontal
cs: 2 _Horizontálně

en: Split panes horizontal.
cs: Rozdělit pole horizontálně.

en: _Quad
cs: _4 obrázky

en: Split panes quad
cs: Rozdělit na 4 pole

en: _Single
cs: _Jeden obrázek

en: Single pane
cs: Jedno pole

en: _Triple
cs: _3 Vertikálně

en: Split panes triple
cs: Rozdělit na 3 pole

en: _Vertical
cs: _2 Vertikálně

en: Split panes vertical
cs: Rozdělit pole vertikálně

en: Input _0: sRGB
cs: Vstup _0: sRGB

en: Input 0: sRGB
cs: Vstup 0: sRGB

en: Input _1: AdobeRGB compatible
cs: Vstup _1: kompatibilní s AdobeRGB

en: Input 1: AdobeRGB compatible
cs: Vstup 1: kompatibilní s AdobeRGB

en: Input _2
cs: Vstup _2

en: Input 2
cs: Vstup 2

en: Input _3
cs: Vstup _3

en: Input 3
cs: Vstup 3

en: Input _4
cs: Vstup _4

en: Input 4
cs: Vstup 4

en: Input _5
cs: Vstup _5

en: Input 5
cs: Vstup 5

en: Histogram on Blue
cs: Histogram pro modrou

en: Histogram on Green
cs: Histogram pro zelenou

en: Histogram on RGB
cs: Histogram pro RGB

en: Histogram on Red
cs: Histogram pro červenou

en: Histogram on Value
cs: Histogram pro jas

en: Linear Histogram
cs: Linearní Histogram

en: Stereo Auto
cs: Stereo auto

en: Stereo Cross
cs: Stero kříž

en: _Off
cs: _Vyp

en: Stereo Off
cs: Stereo vyp

en: _Side by Side
cs: _Vedle sebe

en: Stereo Side by Side
cs: Stereo vedle sebe

en: Mark _%d
cs: Značka _%d

en: _Set mark %d
cs: _Nastavit značku %d

en: Set mark %d
cs: Nastavit značku %d

en: _Reset mark %d
cs: Vynu_lovat značku %d

en: Reset mark %d
cs: Vynulovat značku %d

en: _Toggle mark %d
cs: _Překlopit značku %d

en: Toggle mark %d
cs: Překlopit značku %d

en: Se_lect mark %d
cs: _Vybrat značku %d

en: Select mark %d
cs: Vybrat značku %d

en: _Select mark %d
cs: _Vybrat značku %d

en: _Add mark %d
cs: _Přidat značku %d

en: Add mark %d
cs: Přidat značku %d

en: _Intersection with mark %d
cs: Průni_k se značkou %d

en: Intersection with mark %d
cs: Průnik se značkou %d

en: _Unselect mark %d
cs: _Odebrat značku %d

en: Unselect mark %d
cs: Odebrat značku %d

en: _Filter mark %d
cs: _Filtrovat značku %d

en: Filter mark %d
cs: Filtrovat značku %d

en: Number of files with unsaved metadata: %d
cs: Počet souborů s neuloženými metadaty: %d

en: No unsaved metadata
cs: Žádná neuložená metadata

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
cs: Profil obrázku: %s
    Profil monitoru: %s

en: Click to enable color management
cs: Klikni pro zapnutí správy barev

en: Color profiles not supported
cs: Barevné profily nejsou podporovány

en: Input _%d: %s
cs: Vstup _%d: %s

en: Log
cs: Záznam

en: Debug level:
cs: Úroveň ladících výpisů:

en: Pause scrolling
cs: Zastavit skrolování

en: Enable line wrap
cs: Povolit zalamování řádků

en: Enable timer data
cs: Povolení dat časovače

en: Search for text in log window
cs: Hledání textu v okně protokolu

en: Search backwards
cs: Hledat zpět

en: Search forwards
cs: Hledat další

en: Highlight all
cs: Zvýraznit vše

en: Filter regexp
cs: Filtr regulárním výrazem

en: Usage: %s [options] [path]
cs: Použití: %s [volby] [cesta]

en: Valid options:
cs: Platné volby:

en:       --blank                      start with blank file list
cs:       --blank                      začít s prázdným seznamem souborů

en:       --cache-maintenance <path>   run cache maintenance in non-GUI mode
cs:       --cache-maintenance <path>   spustí údržbu mezipaměti v režimu bez uživatelského rozhraní

en:       --disable-clutter            disable use of Clutter library (i.e. GPU accel.)
cs:       --disable-clutter            zakáže používání knihovny Clutter (tj. GPU accel.)

en:   -f, --fullscreen                 start in full screen mode
cs:   -f, --fullscreen                 začít v celoobrazovkovém režimu

en:       --geometry=WxH+XOFF+YOFF     set main window location
cs:       --geometry=WxH+XOFF+YOFF     nastaví velikost a umístění hlavního okna

en:   -h, --help                       show this message
cs:   -h, --help                       zobrazit tuto zprávu

en:   -l, --list [files] [collections] open collection window for command line
cs:   -l, --list [soubory] [kolekce]   otevřít okno kolekce z příkazové řádky

en:   -r, --remote                     send following commands to open window
cs:   -r, --remote                     poslat následující příkazy do aktivního okna

en:   -rh, --remote-help               print remote command list
cs:   -rh,--remote-help                zobrazit seznam vzdálených příkazů

en:   -s, --slideshow                  start in slideshow mode
cs:   -s, --slideshow                  začít s prezentací

en:   +t, --with-tools                 force show of tools
cs:   +t  --with-tools                 zobrazit nástroje

en:   -t, --without-tools              force hide of tools
cs:   -t, --without-tools              skrýt nástroje

en:   -v, --version                    print version info
cs:   -v, --version                    vytisknout informace o verzi

en:   +w, --show-log-window            show log window
cs:   +w, --show-log-window            zobrazit okno s logy

en:       --debug[=level]              turn on debug output
cs:        --debug[=level]             povolit ladící výstup

en: Cannot load
cs: Nelze číst soubor

en: Configuration file path
cs: Cesta ke konfiguračnímu souboru

en:  is not a file
cs:  není soubor

en:  is not a folder
cs:  není adresář

en: No path parameter given
cs: Chybí zadání paramatru cesty

en: Creating %s dir:%s
cs: Vytváří se adresář %s:%s

en: Could not create dir:%s
cs: Nelze vytvořit adresář:%s

en: error saving file: %s
cs: chyba při ukládání souboru: %s

en: error saving file: %s
    error: %s
cs: chyba při ukládání souboru: %s
    chyba: %s

en: exit
cs: ukončit

en: Quit %s
cs: Ukončit %s

en: Sort by file creation date
cs: Třídit dle data vytvoření

en: Sort by Exif date original
cs: Třídit dle data originálu

en: Sort by Exif date digitized
cs: Třídit dle data digitalizace

en: Unsorted
cs: Netříděno

en: Sort by number
cs: Třídit podle čísla

en: Sort by rating
cs: Třídit dle hodnocení

en: Sort by class
cs: Třídit dle třídy

en: Zoom to original size
cs: Zobrazit v původní velikosti

en: Fit image to window
cs: Dle okna

en: Leave Zoom at previous setting
cs: Ponechat zvětšení na předchozím nastavení

en: Rotate clockwise 90°
cs: Rotace vpravo 90°

en: Mirror
cs: Zrcadlit

en: Flip
cs: Překlopit

en: Original state
cs: Původní stav

en: _Add to Collection
cs: Přidat ke kolekci

en: People
cs: Lidé

en: Family
cs: Rodina

en: Free time
cs: Volný čas

en: Children
cs: Děti

en: Culture
cs: Kultura

en: Nature
cs: Příroda

en: Animal
cs: Zvíře

en: Bird
cs: Pták

en: Insect
cs: Hmyz

en: Pets
cs: Domácí zvířata

en: Wildlife
cs: Volně žijící zvířata

en: Plant
cs: Rostlina

en: Tree
cs: Strom

en: Flower
cs: Květina

en: Water
cs: Voda

en: River
cs: Řeka

en: Lake
cs: Jezero

en: Sea
cs: Moře

en: Landscape
cs: Krajina

en: Art
cs: Umění

en: Statue
cs: Socha

en: Painting
cs: Obraz

en: Historic
cs: Historie

en: Modern
cs: Moderní

en: City
cs: Město

en: Street
cs: Ulice

en: Square
cs: Náměstí

en: Architecture
cs: Architektura

en: Buildings
cs: Budova

en: House
cs: Dům

en: Cathedral
cs: Katedrála

en: Palace
cs: Palác

en: Castle
cs: Hrad

en: Bridge
cs: Most

en: Interior
cs: Interiér

en: Places
cs: Místa

en: Conditions
cs: Podmínky

en: Night
cs: Noc

en: Lights
cs: Světla

en: Reflections
cs: Odrazy

en: Sun
cs: Slunce

en: Weather
cs: Počasí

en: Fog
cs: Mlha

en: Rain
cs: Déšť

en: Clouds
cs: Mraky

en: Snow
cs: Sníh

en: Sunny weather
cs: Slunečno

en: Photo
cs: Foto

en: Edited
cs: Upraveno

en: Macro
cs: Makro

en: Portrait
cs: Portrét

en: Black and White
cs: Černobílá

en: Perspective
cs: Perspektiva

en: Desktop
cs: Plocha

en: Mark
cs: Značka

en: Collection
cs: Kolekce

en: Image index
cs: Číslo obrázku

en: Images total
cs: Obrázků celkem

en: File page no.
cs: Strana souboru č.

en: Image date
cs: Datum

en: ShutterSpeed
cs: Rychlost závěrky

en: Focal len. 35mm
cs: Ohnisková vzdálenost na 35mm

en: Lat, Long
cs: Šíř, Dél

en: Altitude
cs: GPS výška

en: Timezone
cs: Časová osa

en: Rating
cs: Hodnocení

en: © Creator
cs: © Autor

en: © Contributor
cs: © Přispěl

en: © Rights
cs: © Práva

en: To include predefined tags in the template, click a button or drag-and-drop
cs: K vložení předefinovaných značek klikněte nebo přesuňte myší

en: Display Find search bar
cs: Zobrazení vyhledávacího panelu

en: Start search
cs: Začít hledat

en: Hide Find search bar
cs: Skrýt vyhledávací panel

en: Scroll left
cs: Posunout vlevo

en: Scroll right
cs: Posunout vpravo

en: Scroll up
cs: Posunout nahoru

en: Scroll down
cs: Posunout dolů

en: Scroll left faster
cs: Posunout vlevo rychleji

en: Scroll right faster
cs: Posunout vpravo rychleji

en: Scroll up faster
cs: Posunout nahoru rychleji

en: Scroll down faster
cs: Posunout dolů rychleji

en: Scroll display half screen up
cs: Posun displeje o polovinu obrazovky nahoru

en: Scroll display half screen down
cs: Posunutí displeje o polovinu obrazovky dolů

en: Scroll display half screen left
cs: Posunutí displeje o polovinu obrazovky doleva

en: Scroll display half screen right
cs: Posunutí displeje o polovinu obrazovky doprava

en: %d images, %s
cs: %d obrázků, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
cs: Pan view nepodporuje adresář "%s".

en: Folder not supported
cs: Adresář není podporován

en: Reading image data...
cs: Načítám obrázky...

en: Sorting images...
cs: Třídím obrázky...

en: Filename:
cs: Název souboru:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Date:
cs: Datum:

en: Size:
cs: Velikost:

en: Folder not found
cs: Adresář nenalezen

en: The entered path is not a folder
cs: Zadaná cesta není adresář

en: Timeline
cs: Časová osa

en: Calendar
cs: Kalendář

en: Folders (flower)
cs: Adresáře (květina)

en: Grid
cs: Mřížka

en: Dots
cs: Body

en: No Images
cs: Žádné obrázky

en: Small Thumbnails
cs: Malé náhledy

en: Normal Thumbnails
cs: Normální náhledy

en: Large Thumbnails
cs: Velké náhledy

en: Pan View Performance
cs: Výkon Pan View

en: Pan view performance may be poor.
cs: Výkon Pan View není optimální.

en: To improve the performance of thumbnails in
    pan view the following options can be enabled.
    
    Note that both options must be enabled to
    notice a change in performance.
cs: Pro zlepšení výkonu náhledů v Pan View
    mohou být nastaveny následující volby.
    
    Obě volby musí být zapnuté, aby bylo zlepšení
    výkonu pozorovatelné.

en: Cache thumbnails
cs: Cache náhledů

en: Use shared thumbnail cache
cs: Používat sdílenou cache náhledů

en: Do not show this dialog again
cs: Tento dialog už znovu neukazovat

en: _Play
cs: _Hrát

en: Sort by E_xif date
cs: Třídit dle data z Exifu

en: _Show Exif information
cs: _Ukázat Exif

en: Show im_age
cs: Zobr_azit obrázek

en: _None
cs: _Žádná

en: _Full size
cs: _Plná velikost

en: Require
cs: Vyžaduje

en: Exclude
cs: Mimo

en: Include
cs: Zahrnout

en: Keyword Filter:
cs: Filtr klíčových slov:

en: Filter
cs: Maska

en: Removed keyword…
cs: Odstraněné klíčové slovo…

en: Find:
cs: Hledat:

en: Find
cs: Najít

en: path found
cs: cesta nalezena

en: filename found
cs: jméno nalezeno

en: partial match
cs: částečná shoda

en: no match
cs: žádná shoda

en: Unknown
cs: Neznámý

en: RAW Image
cs: RAW Obrázek

en: Document
cs: Dokument

en: Archive
cs: Archiv

en: Nearest (worst, but fastest)
cs: Nejbližší (nejhorší, ale nejrychlejší)

en: Tiles
cs: Dlaždice

en: Bilinear (best, but slowest)
cs: Bilineární (nejlepší, ale nejpomalejší)

en: Ask
cs: Ptát se

en: Primary
cs: Primární

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Both
cs: Obě

en: Geometric
cs: Geometrie

en: Arithmetic
cs: Aritmetický

en: Custom
cs: Volitelný

en: Single image
cs: Jeden obrázek

en: Anaglyph Red-Cyan
cs: Anaglyph červeno-azurová

en: Anaglyph Green-Magenta
cs: Anaglyph zelená-purpurová

en: Anaglyph Yellow-Blue
cs: Anaglyph červeno-azurová

en: Anaglyph Gray Red-Cyan
cs: Anaglyph šedá červeno-azurová

en: Anaglyph Gray Green-Magenta
cs: Anaglyph šedá Zeleno-purpurová

en: Anaglyph Gray Yellow-Blue
cs: Anaglyph šedá  červeno-azurová

en: Anaglyph Dubois Red-Cyan
cs: Anaglyph Dubois červeno-azurová

en: Anaglyph Dubois Green-Magenta
cs: Anaglyph Dubois zelená-purpurová

en: Anaglyph Dubois Yellow-Blue
cs: Anaglyph Dubois červeno-azurová

en: Side by Side
cs: Vedle sebe

en: Side by Side Half size
cs: Vedle sebe poloviční velikost

en: Top - Bottom
cs: Nahoře - dole

en: Top - Bottom Half size
cs: Nahoře-dole poloviční velikost

en: Fixed position
cs: Pevná pozice

en: Reset filters
cs: Vynulovat filtry

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
cs: Hodláte obnovit filtry souborů na výchozí hodnoty.
    Chcete pokračovat?

en: Clear trash
cs: Vysypat koš

en: This will remove the trash contents.
cs: Toto odstraní obsah z koše.

en: Reset image overlay template string
cs: Obnovit původní konfigurační řetězec

en: This will reset the image overlay template string to the default.
    Continue?
cs: Hodláte obnovit konfigurační řetězec pro overlay na výchozí hodnoty.
    Chcete pokračovat?

en: General
cs: Všeobecné

en: Quality:
cs: Kvalita:

en: Custom size:
cs: Volitelná velikost:

en: Width:
cs: Šířka:

en: Height:
cs: Výška:

en: Cache thumbnails and sim. files
cs: Povolit cache náhledů a podobností

en: Use Geeqie thumbnail style and cache
cs: Geeqie cache náhledů a podobností

en: Store thumbnails local to image folder (non-standard)
cs: Ukládat náhledy v adresáři s obrázky (neodpovídá standardu)

en: Use standard thumbnail style and cache, shared with other applications
cs: Použití standardního stylu miniatur a mezipaměti sdílené s ostatními aplikacemi

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
cs: Používat náhledy z EXIFu, pokud existují (náhledy z EXIFu mohou být zastaralé)

en: Thumbnail color management
cs: Správa barev náhledů

en: Collection preview:
cs: Náhled kolekce:

en: The maximum number of thumbnails shown in a Collection preview montage
cs: Maximální počet miniatur zobrazených v náhledu kolekce

en: Use embedded metadata in video files as thumbnails when available
cs: Použit metadata z video souborů jako náhled, pokud jsou k dispozici

en: Star character:
cs: Znak hvězdičky:

en: Display selected character
cs: Zobrazení vybraného znaku

en: Hexadecimal representation of a Unicode character. A list of all Unicode characters may be found on the Internet.
cs: Hexadecimální reprezentace znaku Unicode. Seznam všech znaků Unicode lze nalézt na internetu.

en: Default
cs: Výchozí

en: Rejected character:
cs: Znak zamítnutí:

en: Slide show
cs: Prezentace

en: Delay between image change hrs:mins:secs.dec
cs: Prodleva mezi změnami obrázků hod:min:sec.tis

en: Random
cs: Náhodně

en: Repeat
cs: Opakovat

en: Image loading and caching
cs: Načítání obrázků a vyrovnávací paměť

en: Decoded image cache size (MiB):
cs: Velikost paměti pro dekódované obrázky (MiB):

en: Preload next image
cs: Předčítat další obrázek

en: Refresh on file change
cs: Obnovit při změně souboru

en: AppImage updates notifications
cs: Upozornění na aktualizaci AppImage

en: Enable
cs: Povolit

en: Show a notification on start-up if the server has a newer version than the current. Requires an Internet connection
cs: Zobrazení oznámení při spuštění, pokud má server novější verzi než aktuální. Vyžaduje připojení k internetu

en: Timezone database
cs: Databáze časových zón

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Install
cs: Instalovat

en: Download database from:
cs: Databáze ke stažení z:

en: No Internet connection!
    The timezone database is used to display exif time and date
    corrected for UTC offset and Daylight Saving Time
cs: Bez připojení k internetu!
    Databáze časových pásem slouží k zobrazení času a data exifu
    s korekcí na posun UTC a letní čas

en: The timezone database is used to display exif time and date
    corrected for UTC offset and Daylight Saving Time
cs: Databáze časových pásem se používá k zobrazení času a data exif
    opravené o posun UTC a letní čas

en: On-line help search engine
cs: On-line vyhledávač nápovědy

en: The format varies between search engines, e.g the format may be:
    https://www.search_engine.com/search?q=site:geeqie.org/help
    https://www.search_engine.com/?q=site:geeqie.org/help
cs: Formát se u jednotlivých vyhledávačů liší, např. může mít následující podobu:
    https://www.search_engine.com/search?q=site:geeqie.org/help
    https://www.search_engine.com/?q=site:geeqie.org/help

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
cs: Zobrazovat ve dvou průchodech (kvalitní zoom a korekce barev bude provedena ve druhém průchodu)

en: Zoom increment:
cs: Krok zvětšení:

en: Zoom style:
cs: Způsob zvětšování:

en: Allow enlargement of image (max. size in %)
cs: Povolit zvětšení obrázku (max. velikost v %)

en: Enable this to allow Geeqie to increase the image size for images that are smaller than the current view area when the zoom is set to "Fit image to window". This value sets the maximum expansion permitted in percent i.e. 100% is full-size.
cs: Povolením této možnosti umožníte aplikaci Geeqie zvětšit velikost obrázku u obrázků, které jsou menší než aktuální oblast zobrazení, když je zvětšení nastaveno na "Přizpůsobit obrázek oknu". Tato hodnota nastavuje maximální povolené zvětšení v procentech, tj. 100% is plnou velikostí.

en: This value will set the virtual size of the window when "Fit image to window" is set. Instead of using the actual size of the window, the specified percentage of the window will be used. It allows one to keep a border around the image (values lower than 100%) or to auto zoom the image (values greater than 100%). It affects fullscreen mode too.
cs: Tato hodnota nastaví virtuální velikost okna, když je nastavena možnost "Přizpůsobit obrázek oknu". Místo skutečné velikosti okna se použije zadané procento okna. Umožňuje zachovat rámeček kolem obrázku (hodnoty nižší než 100 %) nebo automaticky zvětšit obrázek (hodnoty větší než 100 %). Ovlivňuje také celoobrazovkový režim.

en: Tile size
cs: Velikost dlaždice

en: Pixels
cs: Pixely

en: (Requires restart)
cs: (Vyžaduje restart)

en: This value changes the size of the tiles large images are split into. Increasing the size of the tiles will reduce the tiling effect seen on image changes, but will also slightly increase the delay before the first part of a large image is seen.
cs: Tato hodnota mění velikost dlaždic, na které jsou velké obrázky rozděleny. Zvětšení velikosti dlaždic sníží efekt dlaždic, který se projevuje při změnách obrázků, ale také mírně prodlouží prodlevu, než se zobrazí první část velkého obrázku.

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Use custom border color in window mode
cs: Použít uživatelskou barvu okraje v okně

en: Use custom border color in fullscreen mode
cs: Použít uživatelskou barvu okraje v celoobrazovkovém režimu

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Alpha channel color 1
cs: Barva alfa kanálu 1

en: Alpha channel color 2
cs: Barva kanálu alfa 2

en: Windows
cs: Okna

en: State
cs: Stav

en: Remember session
cs: Pamatovat sezení

en: Use saved window positions also for new windows
cs: Použití uložených pozic oken i pro nová okna

en: Remember window workspace
cs: Zapamatovat si pozice oken

en: Remember tool state (float/hidden)
cs: Zapamatovat si stav nástrojů (plovoucí/skryté)

en: Remember dialog window positions
cs: Zapamatovat si pozice dialogových oken

en: Show window IDs
cs: Zobrazit ID oken

en: Use current layout for default:
cs: Použít aktuální rozvržení jako výchozí:

en: Current window layout
    has been set as default
cs: Aktuální rozvržení oken
    bylo nastaveno jako výchozí

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
cs: Přizpůsobit okno obrázku, pokud jsou nástroje skryté/plovoucí

en: Limit size when auto-sizing window (%):
cs: Omezit velikost, pokud se okno automaticky přizpůsobuje (%):

en: Smooth image flip
cs: Hladký přechod na další obrázek

en: Disable screen saver
cs: Zakázat spořič obrazovky

en: Overlay Screen Display
cs: Informace v okně obrázku

en: Image overlay template
cs: Šablona textu v obrázku

en: Extensive formatting options are shown in the Help file
cs: Rozsáhlé možnosti formátování jsou uvedeny v souboru nápovědy

en: Font
cs: Písmo

en: Background
cs: Pozadí

en: Defaults
cs: Výchozí

en: Exif, XMP or IPTC tags
cs: Značky Exif, XMP nebo IPTC

en: Field separators
cs: Oddělovače

en: Separator shown only if both fields are non-null:
    %formatted.ShutterSpeed%|%formatted.ISOSpeedRating%
cs: Oddělovač se zobrazí pouze v případě, že obě pole nejsou nulová:
    %formatted.ShutterSpeed%|%formatted.ISOSpeedRating%

en: Field maximum length
cs: Maximální délka pole

en: Pre- and post- text
cs: Před a po textu

en: Text shown only if the field is non-null:
    %formatted.Aperture:F no. * setting%
     %formatted.Aperture:10:F no. * setting%
cs: Text se zobrazí pouze v případě, že pole není nulové:
    %formatted.Aperture:F no. * setting%
     %formatted.Aperture:10:F no. * setting%

en: Pango markup
cs: Značení Pango

en: File Filters
cs: Filtr souboru

en: Show hidden files or folders
cs: Zobrazit skryté soubory a adresáře

en: Show parent folder (..)
cs: Zobrazit nadřazenou složku (..)

en: Disable file extension checks
cs: Zakázat kontrolu přípon souborů

en: Disable File Filtering
cs: Vypnout filtrování souborů

en: Grouping sidecar extensions
cs: Sdružovat přípony přidružených souborů

en: File types
cs: Typ souboru

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Class
cs: Třída

en: Writable
cs: Zapisovatelný

en: Sidecar is allowed
cs: Přidružený soubor povolen

en: Metadata writing sequence
cs: Proces zápisu metadat

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
cs: Upozornění: Geeqie je sestaven bez podpory Exivě. Některé volby nejsou funkční.

en: When writing metadata, Geeqie will follow these steps, if selected. This process will stop when the first successful write occurs.
cs: Při zápisu metadat bude Geeqie postupovat dle těchto kroků, pokud je zvoleno. Tento proces se zastaví, jakmile dojde k prvnímu úspěšnému zápisu.

en: A flowchart of the sequence is shown in the Help file
cs: Blokové schéma sekvence je uvedeno v souboru nápovědy

en: Step 1
cs: Krok 1

en: ) Save metadata in either the image file or the sidecar file, according to the XMP standard
cs: ) Uložit metadata buď do obrázku, nebo do přidruženého souboru dle standardu XMP

en: The destination is dependent on the settings in the
cs: Cílová destinace závisí na nastavení v

en:  and
cs:  a

en: Sidecar Is Allowed
cs: Přidružený soubor povolen

en:  columns of the File Filters tab)
cs:  sloupce na kartě Filtry souborů)

en: Step 2
cs: Krok 2

en: ) Save metadata in the folder
cs: ) Uložit metadata do adresáře

en:  local to the image folder (non-standard)
cs:  místní do složky obrázku (nestandardní)

en: Step 3
cs: Krok 3

en: ) Save metadata in Geeqie private directory
cs: ) Uložit metadata do Geeqie privátního adresáře

en: Step 1 Options:
cs: Krok 1 parametry:

en: Store metadata also in IPTC tags (converted according to the IPTC4XMP standard)
cs: Ukládat metadata také jako značky IPTC (konvertovaná dle standardu IPTC4XMP)

en: A simplified conversion list is in the Help file
cs: Zjednodušený seznam převodů je uveden v souboru nápovědy

en: Warn if the image or sidecar file is not writable
cs: Upozornit pokud nelze zapsat do obrázku, nebo přidruženého souboru

en: Ask before writing to image files
cs: Požádat o potvrzení před zápisem do souborů s obrázky

en: This file naming convention is used by Darktable
cs: Tuto jmennou konvenci používá Darktable

en: Create sidecar files named
cs: Vytvořit přidružený soubor pojmenovaný

en:  (as opposed to the normal
cs:  (na rozdíl od běžného

en: Steps 2 and 3 Option:
cs: Kroky 2 a 3  parametry:

en: Use GQview legacy metadata format instead of XMP (supports only Keywords and Comments)
cs: Použití staršího formátu metadat GQview místo formátu XMP (podporuje pouze klíčová slova a komentáře)

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Write the same description tags to all grouped sidecars
cs: Zapisovat stejné popisné značky do všech přidružených souborů

en: See the Help file for a list of the tags used
cs: Seznam použitých značek naleznete v souboru nápovědy

en: Permit Keywords to be case-sensitive
cs: Povolit rozlišování velkých a malých písmen u klíčových slov

en: When selected, "Place" and "place" are two different keywords
cs: Pokud je vybrána možnost "Místo" a "místo", jedná se o dvě různá klíčová slova

en: Write altered image orientation to the metadata
cs: Zapisovat změněnou orientaci souboru do metadat

en: If checked, the results of orientation commands (Rotate, Mirror and Flip) issued on an image will be written to metadata
    Note: If this option is not checked, the results of orientation commands will be lost when Geeqie closes
cs: Pokud je zaškrtnuto, výsledky příkazů orientace (rotace, zrcadlení a překlopení) aplikovaných obrázku se zapíší do metadat
    Poznámka: Pokud tato možnost není zaškrtnuta, budou výsledky příkazů orientace ztraceny, když se Geeqie zavře

en: Auto-save options
cs: Volby pro automatické ukládání

en: Write metadata after timeout
cs: Zapsat metadata po daném čase

en: Timeout (seconds):
cs: Čas (s)

en: Write metadata on image change
cs: Zapsat metadata po přechodu na další obrázek

en: Write metadata on directory change
cs: Zapsat metadata po přechodu do dalšího adresáře

en: Spelling checks
cs: Kontroly pravopisu

en: Check spelling - Requires restart
cs: Kontrola pravopisu - Vyžaduje restart

en: Spelling checks are performed on info sidebar panes Comment, Headline and Title
cs: Kontrola pravopisu se provádí v informačních panelech Komentář, Nadpis a Nadpis

en: Pre-load metadata
cs: Přednahrát metadata

en: Read metadata in background
cs: Načítat metadata na pozadí

en: Search for keywords
cs: Hledání klíčových slov

en: Edit keywords autocompletion list
cs: Úprava seznamu automatického dokončování klíčových slov

en: Search
cs: Hledat

en: Perceptual
cs: Vnímání

en: Relative Colorimetric
cs: Relativní kolometrie

en: Absolute Colorimetric
cs: Absolutní kolorimetrie

en: Color management
cs: Správa barev

en: Input profiles
cs: Vstupní profily

en: Type
cs: Typ

en: Menu name
cs: Název menu

en: File
cs: Soubor

en: Input %d:
cs: Vstup _%d:

en: Select color profile
cs: Vybrat barevný profil

en: Screen profile
cs: Profil monitoru

en: Use system screen profile if available
cs: Použít systémový profil monitoru pokud je k dispozici

en: Screen:
cs: Obrazovka:

en: Render Intent:
cs: Záměr vykreslování:

en: Behavior
cs: Chování

en: Confirm permanent file delete
cs: Potvrdit trvalé smazání souboru

en: Confirm move file to Trash
cs: Potvrdit přesun souboru do koše

en: Enable Delete key
cs: Povolit klávesu Delete

en: Use Geeqie trash location
cs: Použít následují adresář jako koš

en: Maximum size:
cs: Maximální velikost:

en: Set to 0 for unlimited size
cs: Nastav na 0 pro neomezenou velikost

en: Use system Trash bin
cs: Použít koš systému

en: Use no trash at all
cs: Koš vůbec nepoužívat

en: Descend folders in tree view
cs: Zobrazit adresáře ve stromu

en: In place renaming
cs: Přejmenovat na místě

en: List directory view uses single click to enter
cs: Procházení seznamu adresářů pomocí jedno kliknutí

en: Circular selection lists
cs: Kruhové výběrové seznamy

en: Traverse selection lists in a circular manner
cs: Kruhové procházení výběrových seznamů

en: Save marks on exit
cs: Uložení značek při ukončení

en: Use "With Rename" as default for Copy/Move dialogs
cs: Použít možnost "S přejmenováním" jako výchozí pro dialogová okna Kopírovat/Přesunout

en: Open collections on top
cs: Otevřít kolekce nahoře

en: Hide window in fullscreen
cs: Skrýt okno při zobrazení na celou obrazovku

en: Recent folder list maximum size
cs: Maximální velikost seznamu posledních složek

en: Recent folder-image list maximum size
cs: Maximální velikost seznamu nedávných složek a obrázků

en: List of the last image viewed in each recent folder.
    Re-opening a folder will set focus to the last image viewed.
cs: Seznam naposledy zobrazených obrázků v každé nedávné složce.
    Při opětovném otevření složky se zobrazení nastaví na naposledy zobrazený obrázek.

en: Drag'n drop icon size
cs: Velikost ikony při přesunutí myší

en: Drag`n drop default action:
cs: Výchozí akce při přesunutí myší:

en: Copy path clipboard selection:
cs: Kopírovat cestu do schránky:

en: Navigation
cs: Posouvání

en: Progressive keyboard scrolling
cs: Postupné posouvání klávesnicí

en: Keyboard scrolling step multiplier:
cs: Násobitel kroků při posouvání klávesnice:

en: Mouse wheel scrolls image
cs: Kolečko myši posouvá obrázek

en: Navigation by left or middle click on image
cs: Přechod mezi obrázky kliknutím levým a prostředním tlačítkem myši

en: Open archive by left click on image
cs: Otevřete archiv kliknutím levým tlačítkem myši na obrázek

en: Play video by left click on image
cs: Přehrát video kliknutím levým tlačítkem myši na obrázek

en: Play with:
cs: Hrát pomocí:

en: Mouse button Back:
cs: Tlačítko myši Zpět:

en: Mouse button Forward:
cs: Tlačítko myši Další:

en: Override disable GPU
cs: Potlačit zakáz GPU

en: Debugging
cs: Ladění

en: Timer data
cs: Časové údaje

en: Log Window max. lines:
cs: Maximální počet řádků okna protokolu:

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Accelerators
cs: Akcelerátory

en: Action
cs: Akce

en: KEY
cs: Klávesa

en: Tooltip
cs: Plovoucí tip

en: Reset selected
cs: Vynulovat vybrané

en: Will only reset changes made before the settings are saved
cs: Obnoví pouze změny provedené před uložením nastavení

en: Clear selected
cs: Vyčistit vybrané

en: Toolbar Main
cs: Hlavní nástroje

en: Toolbar Status
cs: Status Nástroje

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: External preview extraction
cs: Externí extrakce náhledů

en: Use external preview extraction -  Requires restart
cs: Použití externí extrakce náhledu -  vyžaduje restartování aplikace

en: Usable file types:
cs: Použitelné typy souborů

en: File identification tool
cs: Nástroj pro identifikaci souborů

en: Select file identification tool
cs: Vyberte nástroj pro identifikaci souborů

en: Preview extraction tool
cs: Nástroj pro získání náhledů

en: Select preview extraction tool
cs: Vybrat nástroj pro získání náhledů

en: Thread pool limits
cs: Omezení počtu vláken

en: Duplicate check:
cs: Kontrola duplicit :

en: max. threads
cs: max. vláken

en: Set to 0 for unlimited
cs: Nastav 0 pro neomezený počet

en: Windowed stereo mode
cs: Režim Windowed stereo

en: Mirror left image
cs: Zrcadlit levý obrázek

en: Flip left image
cs: Překlopit levý

en: Mirror right image
cs: Zrcadlit pravý obrázek

en: Flip right image
cs: Překlopit pravý

en: Swap left and right images
cs: Prohodit levý a pravý obrázek

en: Disable stereo mode on single image source
cs: Zakázání stereofonního režimu u jednoho zdroje obrazu

en: Fullscreen stereo mode
cs: Celá obrazovka stereo

en: Use different settings for fullscreen
cs: Použít jiné nastavení při zobrazení na celou obrazovku

en: Left X
cs: Levé X

en: Left Y
cs: Levé Y

en: Right X
cs: Pravé X

en: Right Y
cs: Pravé Y

en: Preferences
cs: Nastavení

en: About Geeqie
cs: O programu Geeqie

en: Warning: Cannot open timezone database file
cs: Varování: Nelze otevřít soubor databáze časových zón

en: Error: Timezone database download failed
cs: Chyba: Stažení databáze časových pásem se nezdařilo

en: Timezone database download failed
cs: Stažení databáze časových zón selhalo

en: Downloading timezone database
cs: Stažení databáze časových pásem

en: Image text
cs: Tisknout

en: Show image text
cs: Tisknout text k obrázku

en: Page text
cs: Text strany

en: Show page text
cs: _Zobrazit text strany

en: Text shown on each page of a single or multi-page print job
cs: Text zobrazený na každé stránce jedné nebo vícestránkové tiskové úlohy

en: Option %s ignored: %s
cs: Možnost %s se ignoruje: %s

en: error saving config file: %s
cs: chyba při ukládání souboru s nastavením: %s

en: error saving config file: %s
    error: %s
cs: chyba při ukládání souboru s nastavením: %s
    chyba: %s

en: error saving default layout file: %s
cs: chyba při ukládání souboru výchozího rozvržení: %s

en: Class: %s
cs: Třída: %s

en: Page no: %d/%d
cs: Strana: %d/%d

en: Country name: %s
cs: Jméno země:%s

en: Country code: %s
cs: Kód země:%s

en: Timezone: %s
cs: Časová zóna: %s

en: lua error: no data
cs: chyba lua: žádná data

en: previous image
cs: předchozí obrázek

en: close window
cs: zavřít okno

en: load configuration from FILE
cs: načtení konfigurace ze souboru FILE

en: clean the metadata cache
cs: vyčistit cache metadat

en: <folder>
cs: <adresář>

en:  render thumbnails
cs: vytvořit náhledy

en: <folder>
cs: <adresář>

en: render thumbnails recursively
cs: rekurzivní vykreslování náhledů

en:  render thumbnails (see Help)
cs: vytvořit náhledy

en: <folder>
cs: <adresář>

en:  render thumbnails recursively (see Help)
cs: vytvořit náhledy rekursivně

en: clear|clean
cs: vymazat|vyčistit

en: clear or clean shared thumbnail cache
cs: vymazání nebo vyčištění sdílené mezipaměti náhledů

en: clear or clean thumbnail cache
cs: vymazání nebo vyčištění mezipaměti náhledů

en: set slide show delay to Hrs Mins N.M seconds
cs: nastavit zpoždění prezentace na Hod Min N.M sekund

en: first image
cs: první obrázek

en: toggle full screen
cs: přepnout na celou obrazovku

en: open FILE or URL, bring Geeqie window to the top
cs: otevřít SOUBOR nebo adresu URL, přenést okno Geeqie do popředí

en: open FILE or URL, do not bring Geeqie window to the top
cs: otevřít SOUBOR nebo adresu URL

en: start full screen
cs: spustit na celou obrazovku

en: stop full screen
cs: ukončit zobrazení na celou obrazovku

en: set window geometry
cs: nastavení geometrie okna

en: get collection content
cs: získat obsah kolekcí

en: get collection list
cs: získat seznam kolekcí

en: get destination path of FILE (See Plugins Configuration)
cs: získat cílovou cestu pro daný soubor (viz konfigurace rozšíření)

en: get file info
cs: získat informace o souboru

en: [<FOLDER>]
cs: [<ADRESÁŘ>]

en: get list of files and class
cs: získat seznam souborů a tříd

en: get list of files and class recursive
cs: získat seznam souborů a tříd rekurzivně

en: get rectangle co-ordinates
cs: získat souřadnice obdélníku

en: get render intent
cs: získat záměr vykreslení

en: get list of selected files
cs: získat seznam vybraných souborů

en: get list of sidecars of FILE
cs: získat seznam přidružených souborů SOUBORu

en: window id for following commands
cs: id okna pro následující příkazy

en: last image
cs: poslední obrázek

en: add FILE to command line collection list
cs: přidat SOUBOR do příkazového řádku kolekce

en: clear command line collection list
cs: vymazat seznam kolekcí z příkazového řádku

en: run lua script on FILE
cs: spustit lua skript na SOUBORu

en: new window
cs: nové okno

en: next image
cs: další obrázek

en: print pixel info of mouse pointer on current image
cs: vytiskne informace o pixelech ukazatele myši na aktuálním obrázku

en: terminate returned data with null character instead of newline
cs: ukončit vrácená data nulovým znakem místo nového řádku

en: use PWD as working directory for following commands
cs: použít PWD jako pracovní adresář pro následující příkazy

en: quit
cs: ukončit

en: bring the Geeqie window to the top
cs: přenést okno Geeqie do popředí

en: [<FILE>]
cs: [<SOUBOR>]

en: adds the current file (or the specified file) to the current selection
cs: přidá aktuální soubor (nebo zadaný soubor) do aktuálního výběru

en: clears the current selection
cs: vymaže aktuální výběr

en: removes the current file (or the specified file) from the current selection
cs: odstraní aktuální soubor (nebo zadaný soubor) z aktuálního výběru

en: toggle slide show
cs: přepnout prezentaci

en: start recursive slide show in FOLDER
cs: spustit prezentaci rekurzivně v adresáři

en: start slide show
cs: spustit prezentaci

en: stop slide show
cs: zastavit prezentaci

en: print filename [and Collection] of current image
cs: vytisknout název souboru [a kolekci] aktuálního obrázku

en: show tools
cs: ukázat nástroje

en: hide tools
cs: skrýt nástroje

en: open FILE in new window
cs: otevřít SOUBOR v novém okně

en: Remote command list:
cs: Seznam vzdálených příkazů:

en: 
    
      All other command line parameters are used as plain files if they exist.
    
      The name of a collection, with or without either path or extension (.gqv) may be used.
cs: 
    
      Všechny ostatní parametry příkazového řádku se použijí jako soubory, pokud existují.
    
      Může být použit název kolekce s cestou nebo příponou (.gqv) nebo bez nich.

en: Remote %s not running, starting...
cs: Vzdálený %s není spuštěn, spouštím...

en: Remote not available
cs: Vzdálený Geeqie není dostupný

en: folder
cs: adresář

en: comments
cs: poznámky

en: results
cs: výsledky

en: collection
cs: kolekce

en: name contains
cs: jméno obsahuje

en: name is
cs: jméno je

en: path contains
cs: cesta obsahuje

en: equal to
cs: rovno

en: less than
cs: menší jak

en: greater than
cs: větší jak

en: between
cs: mezi

en: before
cs: před

en: after
cs: potom

en: match all
cs: shodnost ve všem

en: match any
cs: shodnost s něčím

en: exclude
cs: mimo

en: contains
cs: obsahuje

en: miss
cs: neobsahuje

en: not geocoded
cs: není geokódováno

en: is
cs: je

en: is not
cs: není

en: Start/stop search
cs: Začít/přestat hledat

en: %s, %d files (%s, %d)
cs: %s, souborů: %d (%s, %d)

en: %s, %d files
cs: %s, souborů: %d

en: Searching...
cs: Hledám...

en: Changed
cs: Změněno

en: Original
cs: Původní

en: Digitized
cs: Digitalizované

en: Raw Image
cs: RAW Obrázek

en: Any mark
cs: Jakákoli značka

en: miles
cs: míle

en: File not found
cs: Soubor nenalezen

en: Please enter an existing file for image content.
cs: Prosím zadejte existující soubor pro obsah obrázku.

en: Entry does not contain a valid lat/long value
cs: Položka neobsahuje platnou hodnotu zeměpisné šířky/délky

en: Please enter an existing folder to search.
cs: Prosím zadejte existující adresář pro hledání.

en: Collection not found
cs: K olekce nenalezena

en: Please enter an existing collection name.
cs: Prosím zadejte existující kolekci.

en: Select collection
cs: Vybrat kolekci

en: Collection Files
cs: Soubory kolekcí

en: Image search
cs: Hledat obrázek

en: Search:
cs: Hledat:

en: Recurse
cs: Rekurzivně

en: Match case
cs: Rozlišovat velikost písmen

en: File size is
cs: Velikost souboru je

en: and
cs: a

en: File date is
cs: Datum souboru je

en: Modified
cs: Změněno

en: Status Changed
cs: Změna stavu

en: Image dimensions are
cs: Velikost obrázku je

en: Image content is
cs: Obrázek je na

en: % similar to
cs: % podobný

en: Ignore rotation
cs: Ignorování rotace

en: Image rating is
cs: Hodnocení obrázku

en: Image is
cs: Obrázek je

en: n.m.
cs: n. m.

en: from
cs: z

en: Enter a coordinate in the form:
    89.123 179.456
    or drag-and-drop a geo-coded image
    or left-click on the map and paste
    or cut-and-paste or drag-and-drop
    an internet search URL
    See the Help file
cs: Zadejte souřadnici ve formátu:
    89.123 179.456
    nebo přetáhněte a pusťte obrázek s geolokací
    nebo klikněte levým tlačítkem myši na mapu a vložte
    nebo vystřihněte a vložte nebo přesuňte myší
    adresu URL internetového vyhledávače
    Viz soubor nápovědy

en: Image class
cs: Třída

en: Broken
cs: Rozbité

en: Marks
cs: Značky

en: Cannot read the file
cs: Nelze číst soubor

en: Cannot get file status
cs: Nelze získat stav souboru

en: Cannot access the file
cs: Nelze přistupovat k souboru

en: Cannot create temp file
cs: Nelze vytvořit dočasný soubor

en: Cannot rename the file
cs: Nelze přejmenovat soubor

en: File saving disabled by option
cs: Ukládání souboru zakázáno

en: Out of memory
cs: Došla paměť

en: Cannot write the file
cs: Nelze zapsat soubor

en: Secure file saving error
cs: Chyba při bezpečném zapisování souboru

en: Add Shortcut
cs: Přidat klávesovou zkratku

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
cs: Selhalo načítání náhledů obrázků z cache, pokus o opětovné vytvoření.

en: Add Toolbar Item
cs: Přidat položku nabídky

en: Delete failed
cs: Chyba při odstraňování

en: Unable to remove old file from trash folder
cs: Nelze odstranit staré soubory z koše

en: Unable to remove file
cs: Nelze smazat soubor

en: Could not create folder
cs: Nelze vytvořit adresář

en: Permission denied
cs: Přístup odepřen

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
cs: Nelze vytvořit nebo použít koš.
    "%s"

en: Move to trash failed
cs: Přesun do koše selhal

en: Deletion by external command
cs: Mazání externím příkazem

en: Deleting without trash
cs: Mazání bez koše

en: Using Geeqie Trash bin
    %s
cs: Používán koš Geeqie
    %s

en: Using system Trash bin
cs: Používán systémový koš

en: A new Geeqie AppImage is available
cs: K dispozici je nový AppImage Geeqie

en: New Bookmark
cs: Nová záložka

en: Edit Bookmark
cs: Upravit záložky

en: Path:
cs: Cesta:

en: Icon:
cs: Ikona:

en: Select icon
cs: Vybrat ikonu

en: _Properties...
cs: _Vlastnosti...

en: _Remove
cs: O_dstranit

en: One or more filenames are not encoded with the preferred locale character set.
cs: Jedno nebo více jmen souborů není kódováno v preferované znakové sadě

en: Operations on, and display of these files with %s may not succeed.
cs: Operace na těchto souborech, včetně prohlížení s %s nemusí fungovat.

en: If your filenames are not encoded in utf-8, try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES=1
cs: Pokud vaše jména souborů nejsou kódována v utf-8, můžete zkusit nastavitproměnnou prostředí G_BROKEN_FILENAMES=1

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is set to %s
cs: Zdá se, že G_BROKEN_FILENAMES je nastaveno na %s

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is not set
cs: Zdá se, že G_BROKEN_FILENAMES není nastaveno

en: The locale appears to be set to "%s"
    (set by the LANG environment variable)
cs: Locale je patrně nastaveno na "%s"
    (nastaveno v proměnné prostředí LANG)

en: 
    Preferred encoding appears to be UTF-8, however the file:
cs: 
    Preferované kódování je patrně UTF-8, nicméně soubor:

en: [name not displayable]
cs: [jméno nelze zobrazit]

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
cs: "%s" je kódován v platném UTF-8.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
cs: "%s" není kódován v platném UTF-8.

en: Filename encoding locale mismatch
cs: Kódování jména souboru neodpovídá nastavení locale

en: Web file download failed
cs: Stažení souboru selhalo

en: Download web file
cs: Stáhnout webový soubor

en: Downloading
cs: Stahování

en: Unable to load:
    %s
cs: Nelze načíst:
    %s

en: A file with name %s already exists.
cs: Soubor s názvem %s již existuje.

en: Rename failed
cs: Přejmenování selhalo

en: Failed to rename %s to %s.
cs: Nelze přejmenovat %s na %s.

en: _Rename
cs: Pře_jmenovat

en: Add _Bookmark
cs: Přid_at záložku

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: New folder
cs: Nový adresář

en: Show hidden
cs: Zobrazit skryté

en: Filter:
cs: Maska:

en: Select path
cs: Vybrat cestu

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Drag and Drop failed
cs: Přesunutí myší selhalo

en: 
     Continue multiple file operation?
cs: 
     Pokračovat na dalších souborech?

en: Co_ntinue
cs: Pokračo_vat

en: Removal of folder contents failed at this file:
    
    %s
cs: Mazání obsahu adresáře selhalo na tomto souboru:
    
    %s

en: %s
    Unable to start external command.
cs: %s
    Nelze spustit externí příkaz.

en: %s is not a directory
cs: %s není adresář

en: %s already exists
cs: %s již existuje

en: Really continue?
cs: Opravdu pokračovat?

en: This operation can't continue:
cs: Tato operace nemůže pokračovat:

en: Discard changes
cs: Zahodit změny

en: File details
cs: Podrobnosti o souboru

en: Sidecars
cs: Přidružené soubory

en: Write to file
cs: Zapisovat do souboru

en: Choose the destination folder.
cs: Vyberte cílový adresář.

en: New name
cs: Nové jméno

en: Source
cs: Zdroj

en: Manual rename
cs: Ruční přejmenování

en: Original name:
cs: Původní název:

en: New name:
cs: Nové jméno:

en: Auto rename
cs: Automaticky přejmenovat

en: Begin text
cs: Začátek textu

en: Start #
cs: Poč. číslo

en: End text
cs: Konec textu

en: Padding:
cs: Doplnění:

en: Formatted rename
cs: Přejmenování pomocí formátu

en: Format (* = original name, ## = numbers)
cs: Formát (* = původní jméno, ## = číslice)

en: Another operation in progress.
cs: Právě probíhá jiná operace.

en: File: '%s'
cs: Soubor: '%s'

en: with sidecar files:
cs: s přidruženými soubory:

en: 
    Status:
cs: 
    Stav:

en: no problem detected
cs: nezjištěn žádný problém

en: Exclude file
cs: Vynechat soubor

en: Overview of changed metadata
cs: Přehled změn v metadatech

en: The following metadata tags will be written to
    '%s'.
cs: Následující značky metadat budou zapsány do
    '%s'.

en: The following metadata tags will be written to the image file itself.
cs: Následující značky metadat budou zapsány přímo do souboru s obrázkem.

en: This will move the following files to the Trash bin
cs: Tímto přesunete následující soubory do koše

en: This will permanently delete the following files
cs: Tímto odstraníte následující soubory

en: Delete files?
cs: Odstranit soubory?

en: Can't write metadata
cs: Není možné zapsat metadata

en: Write metadata
cs: Zapsat metadata

en: Write metadata?
cs: Zapsat metadata?

en: This will write the changed metadata into the following files
cs: Tímto zapíšete změněná metadata do následujících souborů

en: Metadata writing failed
cs: Zápis metadat selhal

en: Move failed
cs: Přesunutí selhalo

en: Move files?
cs: Přesunout soubory?

en: This will move the following files
cs: Tímto přesunete následující soubory

en: Copy failed
cs: Kopírování selhalo

en: Copy files?
cs: Kopírovat soubory?

en: This will copy the following files
cs: Tímto zkopírujete následující soubory

en: Rename files?
cs: Přejmenovat soubory?

en: This will rename the following files
cs: Tímto přejmenujete následující soubory

en: Can't run external editor
cs: Nelze spustit externí editor

en: Run editor?
cs: Spustit editor?

en: External command failed
cs: Externí příkaz selhal

en: Delete folder
cs: Smazat adresář

en: Delete symbolic link?
cs: Smazat symbolický odkaz?

en: This will delete the symbolic link.
    The folder this link points to will not be deleted.
cs: Tímto odstraníte symbolický odkaz.
    Adresář, na který tento odkaz ukazuje, nebude odstraněn.

en: Link deletion failed
cs: Odstranění odkazu selhalo

en: Unable to remove folder %s
    Permissions do not allow writing to the folder.
cs: Nelze odstranit adresář %s
    Nemáte dostatečná práva pro zápis do tohoto adresáře.

en: Unable to list contents of folder %s
cs: Nelze získat obsah adresáře %s

en: Folder contains subfolders
cs: Adresář obsahuje podadresáře

en: Unable to delete the folder:
    
    %s
    
    This folder contains subfolders which must be moved before it can be deleted.
cs: Nepodařilo se odstranit adresář:
    
    %s
    
    Tento adresář obsahuje podadresáře, keré musí být přesunuty před jeho smazáním.

en: Subfolders:
cs: Podadresáře:

en: Delete folder?
cs: Odstranit adresář?

en: The folder contains these files:
cs: Adresář obsahuje tyto soubory:

en: This will delete the folder.
    The contents of this folder will also be deleted.
cs: Tímto odstraníte adresář.
    Obsah adresáře bude také odstraněn.

en: Rename folder?
cs: Přejmenovat adresář?

en: The folder contains the following files
cs: Adresář obsahuje následující soubory

en: Create Folder
cs: Vytvořit adresář

en: Create folder?
cs: Vytvořit adresář?

en: Can't create folder
cs: Nelze vytvořit adresář

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: _Move
cs: _Přesunout

en: _Up to parent
cs: O úroveň _výše

en: _Slideshow
cs: _Prezentace

en: Slideshow recursive
cs: Prezentace rekurzivně

en: Find _duplicates...
cs: Hledat d_uplikáty...

en: Find duplicates recursive...
cs: Hledat duplikáty rekurzivně...

en: _New folder...
cs: _Nový adresář...

en: View as _List
cs: Zobrazit jako _seznam

en: View as _Tree
cs: Zobrazit jako s_trom

en: Show _hidden files
cs: Zobrazit _skryté soubory

en: Re_fresh
cs: _Obnovit

en: Images as List
cs: Obrázky jako seznam

en: Images as Icons
cs: Obrázky jako ikony

en: Show _thumbnails
cs: Zobrazit ná_hledy

en: Mark text
cs: Text značky

en: Set mark text
cs: Nastavit text značky

en: This will set or clear the mark text.
cs: Toto nastaví, nebo smaže text značky.

en: Use regular expressions
cs: Použít regulární výrazy

en: Case sensitive
cs: Rozlišovat velikost písmem

en: Select Class filter
cs: Vybrat filtr třídy

en: Loading meta...
cs: Nahrávám metadata...

en:  [NO GROUPING]
cs:  [BEZ SDRUŽOVÁNÍ]

en: Invalid file name:
    %s
cs: Neplatný název souboru:
    %s

en: Error renaming file
cs: Chyba při přejmenování souboru

en: NameStars
cs: NázevHodnocení

en: Stars
cs: Hvězdičky

en: Search the on-line help files.
cs: Prohledejte soubory nápovědy on-line.

en: Search engine:
cs: Vyhledávač:

en: Search terms:
cs: Vyhledávací termíny:
