geeqie-1.3 - en to eu translation catalogue (431 entries)

en: Metadata
eu: Metadatuak

en: Description
eu: Azalpena

en: Value
eu: Balioa

en: Name
eu: Izena

en: Tag
eu: Etiketa

en: Format
eu: Formatua

en: Elements
eu: Elementuak

en: Keywords
eu: Gako-hitzak

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Move _up
eu: Lekuz aldatu gora

en: Move _down
eu: Lekuz aldatu behera

en: Zoom
eu: Zooma

en: The collection:
    %s
    already exists.
eu: Bilduma:
    %s
    badago dagoeneko.

en: Collection exists
eu: Bilduma badago

en: Failed to save the collection:
    %s
eu: Huts bilduma gordetzerakoan:
    %s

en: Save Failed
eu: Gordetzean huts egin du

en: Add Bookmark
eu: Laster-marka gehitu

en: Add Collection
eu: Bilduma Gehitu

en: Name:
eu: Izena:

en: Sort Manager
eu: Ordenatze Kudeatzailea

en: Folders
eu: Karpetak

en: Collections
eu: Bildumak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Move
eu: Lekuz aldatu

en: Add image
eu: Irudia gehitu

en: Add selection
eu: Hautaketa gehitu

en: Undo last image
eu: Azken irudia desegin

en: done
eu: eginda

en: Removing old metadata...
eu: Metadata zaharrak ezabatzen...

en: Clearing cached thumbnails...
eu: Katxeko argazkitxoak garbitzen...

en: Removing old thumbnails...
eu: Argazkitxo zaharrak ezabatzen...

en: Maintenance
eu: Mantenua

en: Invalid folder
eu: Karpeta baliogabea

en: The specified folder can not be found.
eu: Ezarritako karpeta ezin da aurkitu.

en: Create thumbnails
eu: Argazkitxoak sortu

en: S_tart
eu: Ha_si

en: Folder:
eu: Karpeta:

en: Select folder
eu: Hautatu karpeta

en: Include subfolders
eu: Azpikarpetak barne

en: Store thumbnails local to source images
eu: Jatorrizko irudien argazkitxo lokalak gorde

en: click start to begin
eu: hasi klikatu abiarazteko

en: running...
eu: martxan...

en: Clearing thumbnails...
eu: Argazkitxoak garbitzen...

en: Clear cache
eu: Katxea garbitu

en: Cache and Data Maintenance
eu: Katxe eta Data Mantenua

en: Clean up
eu: Garbitu

en: Shared thumbnail cache
eu: Partekatutako argazkitxo katxea

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
eu: Zaharkituriko edo umezurtz diren argazkitxoak ezabatu.

en: Delete all cached thumbnails.
eu: Katxe argazkitxo guztiak ezabatu.

en: Render
eu: Errendatu

en: Render thumbnails for a specific folder.
eu: Karpeta baten argazkitxoak errendatu.

en: Remove orphaned keywords and comments.
eu: Hitz-gako eta iruzkin umezurtzak ezabatu.

en: Untitled
eu: Izengabea

en: Untitled (%d)
eu: Izengabea (%d)

en: Close collection
eu: Bilduma itxi

en: Collection has been modified.
    Save first?
eu: Bilduma aldatua izan da.
    Gorde lehenengo?

en: _Discard
eu: _Baztertu

en: Save collection
eu: Bilduma gorde

en: Append collection
eu: Bilduma erantsi

en: Cancel
eu: Utzi

en: _Append
eu: Er_antsi

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: View
eu: Ikusi

en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Select none
eu: Bat ere ez hautatu

en: Sort by name
eu: Izenez ordenatu

en: Sort by date
eu: Dataz ordenatu

en: Sort by size
eu: Tamainaz ordenatu

en: Sort by path
eu: Bidez ordenatu

en: Empty
eu: Hutsik

en: Loading thumbs...
eu: Argazkitxoak kargatzen...

en: _View
eu: _Ikusi

en: View in _new window
eu: Leiho _berrian ikusi

en: Rem_ove
eu: Ken_du

en: Append from collection...
eu: Bildumatik erantsi...

en: _Copy...
eu: K_opiatu...

en: _Move...
eu: _Lekuz aldatu...

en: _Rename...
eu: I_zena aldatu...

en: _Delete...
eu: _Ezabatu...

en: _Delete
eu: E_zabatu

en: _Sort
eu: _Ordenatu

en: Show filename _text
eu: Erakutsi fitxategi-izen _testua

en: _Save collection
eu: Bilduma _gorde

en: Save collection _as...
eu: Gorde bilduma _horrela...

en: _Find duplicates...
eu: Bikoi_ztuak bilatu...

en: Print...
eu: Inprimatu...

en: Dropped list includes folders.
eu: Mugitutako zerrendak karpetak ditu.

en: _Add contents
eu: _Edukiak gehitu

en: Add contents _recursive
eu: Edukiak e_rrekurtsiboki gehitu

en: _Skip folders
eu: _Saltatu karpetak

en: Unable to delete file:
    %s
eu: Ezin da fitxategia ezabatu:
    %s

en: File deletion failed
eu: Huts fitxategia ezabatzean

en: Delete file
eu: Fitxategia ezabatu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: About to delete the file:
     %s
eu: Fitxategia ezabatzeari buruz:
    %s

en: Path
eu: Bidea

en: Drop files to compare them.
eu: Fitxategiak jaregin parekatzeko.

en: %d files
eu: %d fitxategi

en: %d matches found in %d files
eu: %d emaitza aurkiturik %d fitxategietan

en: [set 1]
eu: [1 sorta]

en: Reading checksums...
eu: Egiaztatpenak irakurtzen...

en: Reading dimensions...
eu: Dimentsioak irakurtzen...

en: Reading similarity data...
eu: Antzekotasun datuak irakurtzen...

en: Comparing...
eu: Parekatzen...

en: Sorting...
eu: Ordenatzen...

en: Select group _1 duplicates
eu: _1 Taldearen bikoiztutakoak hautatu

en: Select group _2 duplicates
eu: _2 Taldearen bikoiztutakoak hautatu

en: C_lear
eu: G_arbitu

en: Close _window
eu: _Leiho itxi

en: %d files (set 2)
eu: %d fitxategiak (2 sorta)

en: Size
eu: Tamaina

en: Date
eu: Data

en: Dimensions
eu: Neurriak

en: Checksum
eu: Egiaztapena

en: Similarity (custom)
eu: Antzekotasuna (pertsonalizatua)

en: Rank
eu: Sailkapena

en: Compare to:
eu: Honekin parekatu:

en: Thumbnails
eu: Argazkitxoak

en: Compare by:
eu: Honela parekatu:

en: Sort
eu: Ordenatu

en: Compare two file sets
eu: Bi fitxategi taldeak parekatu

en: Similarity
eu: Antzekotasuna

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: stopping...
eu: gelditzen...

en: Edit command results
eu: Edizio komando emaitzak

en: Output of %s
eu: %s-ren irteera

en: Failed to run command:
    %s
eu: Huts komandoa abiarazterakoan:
    %s

en: stopped by user
eu: erabiltzaileak geldituta

en: unknown
eu: ezezaguna

en: top left
eu: goian ezkerrean

en: top right
eu: goian eskuinean

en: bottom right
eu: behean eskuinean

en: bottom left
eu: behean ezkerrean

en: left top
eu: ezkerrean goian

en: right top
eu: eskuinean goian

en: right bottom
eu: eskuinean behean

en: left bottom
eu: ezkerrean behean

en: inch
eu: hazbete

en: centimeter
eu: zentimetro

en: average
eu: batez bestekoa

en: center weighted
eu: erdian haztaturik

en: spot
eu: puntua

en: multi-spot
eu: puntu anitz

en: multi-segment
eu: segmentu-anitzekoa

en: partial
eu: partziala

en: other
eu: bestelakoa

en: not defined
eu: ezarri gabe

en: manual
eu: eskuz

en: normal
eu: normala

en: aperture
eu: irekiera

en: shutter
eu: obturadorea

en: creative
eu: sortzaile

en: action
eu: ekintza

en: portrait
eu: erretratu

en: landscape
eu: paisaia

en: daylight
eu: egun-argiz

en: fluorescent
eu: fluoreszentea

en: tungsten (incandescent)
eu: tungstenioa (goritasun)

en: flash
eu: flash-a

en: yes, not detected by strobe
eu: bai, ez da strobe bidez atzeman

en: yes, detected by strobe
eu: bai, estrobe bidez atzemanda

en: auto
eu: automatikoa

en: Image description
eu: Irudia azalpena

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: Exposure program
eu: Agerpen programa

en: ISO sensitivity
eu: ISO sentsibilitatea

en: Date original
eu: Jatorrizko data

en: Date digitized
eu: Digitalizazio data

en: Shutter speed
eu: Obturadore abiadura

en: Aperture
eu: Irekiera

en: Exposure bias
eu: Agerpena alborapena

en: Subject distance
eu: Elementu distantzia

en: Metering mode
eu: Neurtze modua

en: Light source
eu: Argi jatorria

en: Flash
eu: Flash-a

en: Focal length
eu: Fokuaren luzera

en: infinity
eu: infinitua

en: mode:
eu: modua:

en: on
eu: aktibatuta

en: off
eu: desaktibatuta

en: not detected by strobe
eu: ez da estrobe bidez atzeman

en: detected by strobe
eu: estrobe bidez atzemanda

en: red-eye reduction
eu: begi-gorri murrizketa

en: dot
eu: puntu

en: %d bytes
eu: %d byte

en: Full size
eu: Tamaina osoa

en: Monitor
eu: Monitorea

en: Screen
eu: Pantaila

en: Full screen
eu: Pantaila osoa

en: Determined by Window Manager
eu: Leiho Kudeatzaileak Zehaztua

en: Active screen
eu: Pantaila aktiboa

en: Active monitor
eu: Monitore aktiboa

en: Unable to write history lists to: %s
eu: Ezin da historioa zerrenda hemen idatzi: %s

en: Zoom in
eu: Zooma handiagotu

en: Zoom out
eu: Zooma txikiagotu

en: Zoom _in
eu: Zooma _handiagotu

en: Zoom _out
eu: Zooma _txikiagotu

en: Zoom _1:1
eu: Zooma _1:1

en: Toggle _slideshow
eu: Aurkezpena _txandakatu

en: Continue slides_how
eu: Aurpezpena _jarraitu

en: Pause slides_how
eu: Aurkezpena _pausarazi

en: Exit _full screen
eu: Irten _pantaila osotik

en: _Full screen
eu: _Pantaila osoa

en: C_lose window
eu: Leihoa it_xi

en: Ascending
eu: Gorantz

en: %s, %d files (%s, %d)%s
eu: %s, %d fitxategi (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
eu: %s, %d fitxategi %s

en: %d files%s
eu: %d fitxategi%s

en: (no read permission) %s bytes
eu: (irakurketa baimenik ez) %s byte

en: ( ? x ? ) %s bytes
eu: ( ? x ? ) %s byte

en: ( %d x %d ) %s bytes
eu: ( %d x %d ) %s byte

en: Tools
eu: Tresnak

en: Use current
eu: Erabili unekoa

en: Layout
eu: Diseinua

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Image
eu: Irudia

en: (drag to change order)
eu: (mugitu ordena aldatzeko)

en: Hide file _list
eu: Fitxategi _zerrenda ezkutatu

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Zoom to fit
eu: Gerturatu _doitzeko

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Flip
eu: _Irauli

en: F_ull screen
eu: Pa_ntaila osoa

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Keyboard shortcuts
eu: _Teklatu laster-teklak

en: _Hide file list
eu: Fitxategi zerrenda _ezkutatu

en: Home
eu: Etxea

en: _Mirror
eu: Is_pilua

en: _New collection
eu: Bildu_ma berria

en: N_ew folder...
eu: Karpe_ta berria...

en: _Open collection...
eu: Bilduma _ireki...

en: P_references...
eu: H_obespenak...

en: _Print...
eu: In_primatu...

en: _Quit
eu: Irte_n

en: _Refresh
eu: _Freskatu

en: _Search...
eu: _Bilatu...

en: Select _all
eu: _Hautatu denak

en: Select _none
eu: _Bat ere ez hautatu

en: Set as _wallpaper
eu: Ida_zmahai atzealde bezala ezarri

en: _Float file list
eu: _Fitxategi zerrenda mugikorra

en: Sort _manager
eu: Ordenatze _kudeatzailea

en: Could not create dir:%s
eu: Ezin da direktorioa sortu:%s

en: Unsorted
eu: Ordenatu gabe

en: Sort by number
eu: Zenbakiz ordenatu

en: Zoom to original size
eu: Zoom-a jatorrziko tamainan

en: Fit image to window
eu: Doitu irudia leihora

en: Leave Zoom at previous setting
eu: Zooma dagoen bezala utzi

en: People
eu: Pertsonak

en: Nature
eu: Natura

en: Landscape
eu: Horizontala

en: Art
eu: Artea

en: Places
eu: Lekuak

en: Portrait
eu: Bertikala

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: %d images, %s
eu: %d irudi, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
eu: Pan ikustatzaileak ez du "%s" karpeta onartzen.

en: Folder not supported
eu: Karpeta ez da onartzen

en: Reading image data...
eu: Irudi datuak irakurtzen...

en: Sorting images...
eu: Irudiak ordenatzen...

en: Filename:
eu: Fitxategi-izena:

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: Date:
eu: Data:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Folder not found
eu: Karpeta ez da aurkitu

en: The entered path is not a folder
eu: Idatzirako bidea ez da karpeta bat

en: Timeline
eu: Denbora-lerroa

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Folders (flower)
eu: Karpetak (lorea)

en: Grid
eu: Sareta

en: Dots
eu: Puntuak

en: No Images
eu: Irudirik ez

en: Small Thumbnails
eu: Argazkitxo txikiak

en: Normal Thumbnails
eu: Argazkitxo ertainak

en: Large Thumbnails
eu: Argazkitxo handiak

en: 1:10 (10%)
eu: 1:10 (%10)

en: 1:4 (25%)
eu: 1:4 (%25)

en: 1:3 (33%)
eu: 1:3 (%33)

en: 1:2 (50%)
eu: 1:2 (%50)

en: 1:1 (100%)
eu: 1:1 (%100)

en: Pan View Performance
eu: Pan Ikuspegi Errendimendua

en: Pan view performance may be poor.
eu: Pan ikuspegi errendimentua baxua izan liteke.

en: Cache thumbnails
eu: Argazkitxoen katxea egin

en: Use shared thumbnail cache
eu: Partekatutako argazkitxo katxea erabili

en: Do not show this dialog again
eu: Ez erakutsi elkarrizketa-koadro hau aurrerantzean

en: Sort by E_xif date
eu: E_xif data bidez ordenatu

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Find:
eu: Bilatu:

en: Find
eu: Bilatu

en: path found
eu: bidea aurkitua

en: filename found
eu: fitxategi izena ez da aurkitu

en: partial match
eu: parekatze partziala

en: no match
eu: ez dago parekatzerik

en: Nearest (worst, but fastest)
eu: Gertuen (okerro baina azkarrena)

en: Tiles
eu: Mosaikoak

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Reset filters
eu: Iragazkiak berezarri

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
eu: Honek iragazkiak lehentsietara berezarriko ditu.
    Jarraitu?

en: Clear trash
eu: Zakarrontzia hustu

en: This will remove the trash contents.
eu: Honek zakarrotziko edukia ezabatuko du.

en: General
eu: Orokorra

en: Quality:
eu: Kalitatea:

en: Slide show
eu: Aurkezpena

en: Random
eu: Ausazkoa

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: Preload next image
eu: Hurrengo irudia aurrekargatu

en: Refresh on file change
eu: Fitxategia aldatzerakoan freskatu

en: Zoom increment:
eu: Zoom handitzea:

en: Appearance
eu: Itxura

en: Windows
eu: Leihoak

en: State
eu: Egoera

en: Remember tool state (float/hidden)
eu: Tresna egoera gogoratu (ezkutuan/mugikorra)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
eu: Doitu leihoa irudira tresnak mugikorrak badira edo ezkutuan badaude

en: Limit size when auto-sizing window (%):
eu: Mugatu tamaina leihoaren tamaina automatikoarekin (%):

en: Smooth image flip
eu: Irudi iraulketa leuna

en: Disable screen saver
eu: Pantaila babeslea ezgaitu

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Text
eu: Testua

en: Defaults
eu: Lehenespenak

en: Disable File Filtering
eu: Fitxategi Iragaztea Ezgaitu

en: File types
eu: Fitxategi motak

en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

en: Menu name
eu: Menu izena

en: Behavior
eu: Portaera

en: Enable Delete key
eu: Gaitu Ezabatu tekla

en: Maximum size:
eu: Gehienezko tamaina:

en: Descend folders in tree view
eu: Karpetak jesiten joan zuhaitz ikuspegian

en: In place renaming
eu: Geratzen den lekuan

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Progressive keyboard scrolling
eu: Teklatu korritze progresiboa

en: Mouse wheel scrolls image
eu: Saguaren gurpilak irudia korritzen du

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: error saving config file: %s
eu: erreoa konfigurazio fitxategia gordetzerakoan: %s

en: previous image
eu: aurreko irudia

en: first image
eu: lehen irudia

en: toggle full screen
eu: pantaila oso egoera txandakatu

en: start full screen
eu: pantaila osoa gaitu

en: stop full screen
eu: pantaila osoa ezgaitu

en: last image
eu: azken irudia

en: next image
eu: hurrengo irudia

en: quit
eu: irten

en: toggle slide show
eu: aurkezpena txandakatu

en: start slide show
eu: aurkezpena hasi

en: stop slide show
eu: aurkezpena gelditu

en: show tools
eu: tresnak ikusi

en: hide tools
eu: tresnak ezkutatu

en: Remote command list:
eu: Urrunekoa komando zerrenda:

en: Remote not available
eu: Urrunekoa ez dago erabilgarri

en: folder
eu: karpeta

en: comments
eu: iruzkinak

en: results
eu: emaitzak

en: equal to
eu: berdin

en: less than
eu: txikiago

en: greater than
eu: handiago

en: between
eu: tartean

en: before
eu: lehenago

en: after
eu: geroago

en: match all
eu: denak aurkitu

en: match any
eu: edozein aurkitu

en: exclude
eu: alboan utzi

en: contains
eu: edukia

en: is
eu:  -

en: %s, %d files (%s, %d)
eu: %s, %d fitxategiak (%s, %d)

en: %s, %d files
eu: %s, %d fitxategiak

en: Searching...
eu: Bilatzen...

en: File not found
eu: Ez da fitxategia aurkitu

en: Please enter an existing file for image content.
eu: Idatzi dagoen fitxategi bat irudi edukiarentzat.

en: Please enter an existing folder to search.
eu: Hauatatu karpeta bat bilaketarako.

en: Collection Files
eu: Bilduma Fitxategiak

en: Search:
eu: Bilatu:

en: Recurse
eu: Errekurtsiboa

en: Match case
eu: Parekatze kasua

en: File size is
eu: Fitxategia tamaina

en: and
eu: eta

en: File date is
eu: Fitxategia data

en: Image dimensions are
eu: Irudi dimentsioak

en: Image content is
eu: Irudi edukia

en: % similar to
eu: % antzekotasuna

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
eu: Huts katxeko irudiaren argazkitxoa kargatzerakoan, birsortzen saiatzen.

en: Delete failed
eu: Huts ezabatzerakoan

en: Unable to remove old file from trash folder
eu: Ezin da fitxategi zaharra zakarrontzitik ezabatu

en: Could not create folder
eu: Ezin da karpeta sortu

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
eu: Ezin da zakarronitzi karpeta sortzeko sarrera eskuratu.
    "%s"

en: New Bookmark
eu: Laster-marka berria

en: Edit Bookmark
eu: Laster-markak Editatu

en: Path:
eu: Bidea:

en: Icon:
eu: Ikonoa:

en: Select icon
eu: Hautatu ikonoa

en: _Properties...
eu: _Propietateak...

en: _Remove
eu: _Kendu

en: Unable to load:
    %s
eu: Ezin da kargatu:
    %s

en: A file with name %s already exists.
eu: %s izeneko fitxategi bat badago dagoeneko.

en: Rename failed
eu: Huts berrizendatzerakoan

en: Failed to rename %s to %s.
eu: Huts %s-tik %s-ra berrizentdatzerakoan.

en: _Rename
eu: Be_rrizendatu

en: Add _Bookmark
eu: _Laster-marka Gehitu

en: All Files
eu: Fitxategi denak

en: New folder
eu: Karpeta berria

en: Show hidden
eu: Erakutsi ezkutukoak

en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Select path
eu: Bidea hautatu

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Co_ntinue
eu: Jar_raitu

en: Choose the destination folder.
eu: Helburu karpeta aukeratu.

en: Source
eu: Iturburua

en: Manual rename
eu: Eskuzko berrizendaketa

en: Original name:
eu: Jaotrrizko izena:

en: New name:
eu: Izen berria:

en: Auto rename
eu: Berrizendaketa automatikoa

en: Begin text
eu: Hasiera testua

en: Start #
eu: Hasi #

en: End text
eu: Amaiera testua

en: Padding:
eu: Betegarria:

en: Formatted rename
eu: Formatudun berrizendaketa

en: Format (* = original name, ## = numbers)
eu: Formatua

en: _Copy
eu: K_opiatu

en: _Move
eu: _Mugitu

en: _Up to parent
eu: _Gora

en: _Slideshow
eu: _Aurkezpena

en: Slideshow recursive
eu: Aurkezpen errekurtsiboa

en: Find _duplicates...
eu: Bikoi_ztuak bilatu...

en: Find duplicates recursive...
eu: Bikoiztuak errekurtsiboki bilatu...

en: _New folder...
eu: Ka_rpeta berria...

en: Re_fresh
eu: _Freskatu

en: Show _thumbnails
eu: Ar_gazkitxoak bistarazi

en: Invalid file name:
    %s
eu: Fitxategi izen baliogabea:
    %s

en: Error renaming file
eu: Errorea fitxategia berrizendatzerakoan
