geeqie-1.3 - en to hu translation catalogue (249 entries)

en: Description
hu: Leírás

en: Value
hu: Érték

en: Name
hu: Név

en: Tag
hu: Címke

en: Format
hu: Formátum

en: Elements
hu: Elemek

en: Move _up
hu: Mozgatás _fel

en: Move _down
hu: Mozgatás _le

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Failed to save the collection:
    %s
hu: A gyűjtemény mentése sikertelen volt:
    %s

en: Save Failed
hu: Sikertelen mentés

en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Name:
hu: Név:

en: Sort Manager
hu: Rendezés kezelő

en: Folders
hu: Könyvtárak

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Copy
hu: Másolás

en: Move
hu: Mozgatás

en: Undo last image
hu: Legutóbbi kép visszavonása

en: done
hu: kész

en: Folder:
hu: Könyvtár:

en: running...
hu: fut...

en: Clearing thumbnails...
hu: Indexképek törlése...

en: Clear cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Create
hu: Létrehozás

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Untitled (%d)
hu: Névtelen (%d)

en: Close collection
hu: Gyűjtemény bezárása

en: Collection has been modified.
    Save first?
hu: A gyűjtemény megváltozott.
    Elmentsem előbb?

en: Save collection
hu: Gyűjtemény mentése

en: Append collection
hu: Gyűjtemény hozzáfűzése

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Rename
hu: Átnevezés

en: View
hu: Nézet

en: Select all
hu: Mindet kijelölni

en: Select none
hu: Nincs kijelölés

en: Sort by name
hu: Rendezés név szerint

en: Sort by date
hu: Rendezés dátum szerint

en: Sort by size
hu: Rendezés méret szerint

en: Sort by path
hu: Rendezés útvonal szerint

en: Empty
hu: Üres

en: Loading thumbs...
hu: Indexképek betöltése...

en: _View
hu: _Nézet

en: View in _new window
hu: Nézet új _ablakban

en: Rem_ove
hu: _Eltávolítás

en: Append from collection...
hu: Csatolás gyűjteményből...

en: _Copy...
hu: _Másolás...

en: _Move...
hu: M_ozgatás...

en: _Rename...
hu: Át_nevezés...

en: _Delete...
hu: _Törlés...

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: Show filename _text
hu: Fájlnév mu_tatása

en: _Save collection
hu: Gyűjtemény menté_se

en: Save collection _as...
hu: Gyűjtemény mentése min_t...

en: _Find duplicates...
hu: _Duplikációk keresése...

en: _Add contents
hu: Hozzá_adás

en: Add contents _recursive
hu: _Rekurzív hozzáadás

en: Unable to delete file:
    %s
hu: Nem lehet a fájlt törölni:
    %s

en: File deletion failed
hu: Sikertelen fájltörlés

en: Delete file
hu: Fájl törlése

en: Delete
hu: Törlés

en: About to delete the file:
     %s
hu: Fájl törlésének jóváhagyása:
     %s

en: Path
hu: Elérési út

en: Drop files to compare them.
hu: Húzd ide az összehasonlítandó fájlokat.

en: %d files
hu: %d fájl

en: %d matches found in %d files
hu: %d egyezés %d fájlban

en: [set 1]
hu: [1. halmaz]

en: Reading checksums...
hu: Ellenőrző összegek olvasása...

en: Reading dimensions...
hu: Méretek beolvasása...

en: Reading similarity data...
hu: Hasonlósági adat olvasása...

en: Comparing...
hu: Összehasonlítás...

en: Sorting...
hu: Rendezés...

en: C_lear
hu: _Tisztítás

en: Close _window
hu: Ablak _bezárása

en: %d files (set 2)
hu: %d fájl (2. halmaz)

en: Size
hu: Méret

en: Date
hu: Dátum

en: Dimensions
hu: Méretek

en: Checksum
hu: Ellenőrző összeg

en: Similarity (custom)
hu: Hasonlóság (egyéni)

en: Compare to:
hu: Összehasonlítás ezzel:

en: Thumbnails
hu: Indexképek

en: Compare by:
hu: Összehasonlítás ez alapján:

en: Sort
hu: Rendezés

en: Compare two file sets
hu: Két fájlhalmaz összehasonlítása

en: Similarity
hu: Hasonlóság

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: stopping...
hu: leállítás...

en: Edit command results
hu: Parancs eredmények szerkesztése

en: Output of %s
hu: %s kimenete

en: Failed to run command:
    %s
hu: Sikertelen futtatás:
    %s

en: stopped by user
hu: leállítva

en: unknown
hu: ismeretlen

en: top left
hu: bal felső

en: top right
hu: jobb felső

en: bottom right
hu: jobb alsó

en: bottom left
hu: bal alsó

en: left top
hu: bal felső

en: right top
hu: jobb felső

en: right bottom
hu: jobb alsó

en: left bottom
hu: bal alsó

en: centimeter
hu: centiméter

en: average
hu: átlag

en: center weighted
hu: súlypont

en: partial
hu: részleges

en: other
hu: egyéb

en: not defined
hu: nem meghatározott

en: manual
hu: kézi

en: normal
hu: normál

en: aperture
hu: rekesz

en: shutter
hu: zár

en: action
hu: akció

en: portrait
hu: álló

en: landscape
hu: fekvő

en: daylight
hu: napfény

en: flash
hu: villanófény

en: auto
hu: automatikus

en: Image description
hu: Kép leírása

en: Orientation
hu: Helyzet

en: ISO sensitivity
hu: ISO érzékenység

en: Date original
hu: Készítés időpontja

en: Date digitized
hu: Digitalizálás időpontja

en: Shutter speed
hu: Zársebesség

en: Aperture
hu: Rekesz

en: Subject distance
hu: Tárgytávolság

en: Metering mode
hu: Mérési módszer

en: Light source
hu: Fényforrás

en: Flash
hu: Villanófény

en: Focal length
hu: Gyújtótávolság

en: infinity
hu: végtelen

en: mode:
hu: mód:

en: on
hu: bekapcsolva

en: off
hu: kikapcsolva

en: red-eye reduction
hu: a vörösszem effektus csökkentése

en: dot
hu: pont

en: %d bytes
hu: %d byte

en: Unable to write history lists to: %s
hu: Nem lehet előzmények listát létrehozni: %s

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom _in
hu: Nagyítás

en: Zoom _out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom _1:1
hu: _1:1 nézet

en: Continue slides_how
hu: Diavetítés _folytatása

en: Pause slides_how
hu: Diavetítés s_zünet

en: Exit _full screen
hu: _Kilépés a teljes képernyős nézetből

en: _Full screen
hu: Teljes ké_pernyő

en: C_lose window
hu: Ablak _bezárása

en: Ascending
hu: Növekvő

en: %s, %d files (%s, %d)%s
hu: %s, %d fájl (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
hu: %s, %d fájl%s

en: %d files%s
hu: %d fájl%s

en: (no read permission) %s bytes
hu: (nincs olvasási jog) %s byte

en: ( ? x ? ) %s bytes
hu: ( ? x ? ) %s byte

en: ( %d x %d ) %s bytes
hu: ( %d x %d ) %s byte

en: Tools
hu: Eszközök

en: Use current
hu: Jelenlegi könyvtár használata

en: Layout
hu: Kinézet (Megjelenés)

en: Files
hu: Fájlok

en: Image
hu: A kép megjelenítése

en: (drag to change order)
hu: (az átrendezés fogd és vidd módszerrel működik)

en: Hide file _list
hu: Fájllista _rejtése

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Flip
hu: Tükrözés _függőlegesen

en: Home
hu: Saját könyvtár

en: _Mirror
hu: Tükrözés _vízszintesen

en: Set as _wallpaper
hu: _Háttérként alkalmaz

en: Could not create dir:%s
hu: Nem lehet a könyvtárat létrehozni:%s

en: Unsorted
hu: Rendezetlen

en: Sort by number
hu: Rendezés szám szerint

en: Zoom to original size
hu: Eredeti méret

en: Fit image to window
hu: Ablakmérethez igazítás

en: Leave Zoom at previous setting
hu: Nagyítás az előző beállítás alapján

en: Desktop
hu: Munkaasztal

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Size:
hu: Méret:

en: Cache thumbnails
hu: Indexképek tárolása

en: Filter
hu: Szűrő

en: Nearest (worst, but fastest)
hu: Hasonló (rossz minőség, de gyors)

en: Tiles
hu: Csempézve

en: Reset filters
hu: Szűrők visszaállítása

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
hu: Ez visszaállítja a szűrőket az alapértelmezett értékekre.
    Folytatod?

en: Clear trash
hu: Kuka ürítése

en: This will remove the trash contents.
hu: Ez eltávolítja a kukában lévő elemeket.

en: General
hu: Általános

en: Quality:
hu: Minőség:

en: Slide show
hu: Diavetítés

en: Random
hu: Véletlen

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: Preload next image
hu: Következő kép előtöltése

en: Refresh on file change
hu: Frissítés a fájl tartalmának változásakor

en: Zoom increment:
hu: Nagyítási lépésköz:

en: Windows
hu: Ablakok

en: Remember tool state (float/hidden)
hu: Az eszköztár állapotának (külön/rejtett) megjegyzése

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
hu: A kép ablak méretűre nyújtása, ha az eszköztár külön/rejtett

en: Limit size when auto-sizing window (%):
hu: Méret korlátozása auto-méretezés esetén (%):

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Disable File Filtering
hu: Fájl szűrés letiltása

en: Menu name
hu: Megjelenített név a menüben

en: Enable Delete key
hu: A "Delete" gomb engedélyezése

en: Descend folders in tree view
hu: Csökkenő mappák Fa nézetben

en: In place renaming
hu: Átnevezés helyben

en: Progressive keyboard scrolling
hu: Progresszív billentyű görgetés

en: Mouse wheel scrolls image
hu: Az egér görgője görgeti a képet

en: Advanced
hu: Haladó

en: error saving config file: %s
hu: Hiba a konfigurációs fájl mentése közben: %s

en: Collection Files
hu: Gyűjteményfájlok

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
hu: A gyorstárban lévő indexkép betöltése sikertelen volt, megpróbálom újra létrehozni.

en: Delete failed
hu: Hiba a törlésnél

en: Unable to remove old file from trash folder
hu: Nem lehet a régi fájlt törölni a kukából

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
hu: Nem lehet a kukát elérni vagy létrehozni:
    "%s"

en: New Bookmark
hu: Új könyvjelző

en: Edit Bookmark
hu: Könyvjelzők szerkesztése

en: Path:
hu: Elérési út:

en: Icon:
hu: Ikon:

en: _Properties...
hu: _Tulajdonságok...

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: Unable to load:
    %s
hu: Nem lehet megnyitni:
    %s

en: A file with name %s already exists.
hu: A(z) %s fájl már létezik.

en: Failed to rename %s to %s.
hu: Hiba %s átnevezésekor %s névre.

en: _Rename
hu: Átne_vezés

en: Add _Bookmark
hu: Könyvjelző hozzá_adása

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Show hidden
hu: Rejtett fájlok mutatása

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Auto rename
hu: Automatikus átnevezés

en: Begin text
hu: Kezdő szöveg

en: Start #
hu: Kezdet #

en: End text
hu: Záró szöveg

en: Padding:
hu: Számláló szélessége:

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Move
hu: M_ozgatás

en: _Up to parent
hu: Feljebb egy szinttel

en: _Slideshow
hu: _Diavetítés

en: Slideshow recursive
hu: Diavetítés rekurzívan

en: Find _duplicates...
hu: _Duplikációk keresése...

en: Find duplicates recursive...
hu: Duplikációk keresése rekurzívan...

en: _New folder...
hu: Új mappa...

en: Re_fresh
hu: _Frissítés

en: Show _thumbnails
hu: Inde_xképek megjelenítése

en: Invalid file name:
    %s
hu: Érvénytelen fájlnév:
    %s

en: Error renaming file
hu: Nem lehet a fájlt átnevezni
