geeqie-1.3 - en to no translation catalogue (91 entries)

en: Name
no: Navn

en: Remove
no: Fjern

en: Save
no: Lagre

en: Failed to save the collection:
    %s
no: Kunne ikke lagre samlingen:
    %s

en: Save Failed
no: Lagring mislyktes

en: Collections
no: Samlinger

en: Copy
no: Kopier

en: Move
no: Flytt

en: Clearing thumbnails...
no: Fjerner thumbnails...

en: Clear cache
no: Slett cache

en: Create
no: Oppret

en: Untitled
no: Intet navn

en: Untitled (%d)
no: Intet navn (%d)

en: Close collection
no: Lukk samling

en: Collection has been modified.
    Save first?
no: Samlingen er blitt endret.
    Lagre først?

en: Save collection
no: Lagre samling

en: Append collection
no: Tilføy samling

en: Cancel
no: Avbryt

en: Rename
no: Omdøp

en: View
no: Vis

en: Select all
no: Velg alle

en: Select none
no: Velg ingen

en: Empty
no: Tom

en: Loading thumbs...
no: Åpner thumbnails...

en: Append from collection...
no: Tilføy fra samling...

en: Unable to delete file:
    %s
no: Kunne ikke slette fil:
    %s

en: File deletion failed
no: Sletting av fil mislykktes

en: Delete file
no: Slett fil

en: Delete
no: Slett

en: About to delete the file:
     %s
no: Vil nå slette filen:
    %s

en: Path
no: Mål

en: Drop files to compare them.
no: Dra og slipp mapper her for å sammenligne dem.

en: %d files
no: %d filer

en: %d matches found in %d files
no: %d likheter funnet i %d filer

en: Reading checksums...
no: Leser checksums...

en: Reading dimensions...
no: Leser dimensjoner...

en: Reading similarity data...
no: Leser likhetsdata...

en: Comparing...
no: Sammenligner...

en: Size
no: Størrelse

en: Date
no: Dato

en: Dimensions
no: Dimensjoner

en: Compare to:
no: Sammenlign med:

en: Compare by:
no: Sammenlign ved:

en: Sort
no: Sorter

en: Compare two file sets
no: Sammenlign to sett filer

en: Similarity
no: Likhet

en: Unable to write history lists to: %s
no: Kunne ikke skrive historieliste til: %s

en: Zoom in
no: Zoom inn

en: Zoom out
no: Zoom ut

en: Ascending
no: Stigende

en: %d files%s
no: %d filer%s

en: ( ? x ? ) %s bytes
no: ( ? x ? ) %s byte

en: ( %d x %d ) %s bytes
no: ( %d x %d ) %s byte

en: Apply
no: Bruk

en: Use current
no: Bruk nåværende

en: Image
no: Bilde

en: Home
no: Hjem

en: Could not create dir:%s
no: Kunne ikke oprette mappe:%s

en: Unsorted
no: Usortert

en: Zoom to original size
no: Zoom til oprinnelig størrelse

en: Fit image to window
no: Bilde passer til vindu

en: Leave Zoom at previous setting
no: Bruk forrige zoominnstilling

en: Size:
no: Størrelse:

en: Cache thumbnails
no: Lagre thumbnails

en: Nearest (worst, but fastest)
no: Nærmest (dårligst, men hurtigst)

en: Tiles
no: Fliser

en: General
no: Generelt

en: Quality:
no: Kvalitet:

en: Slide show
no: Bildeserie

en: Random
no: Tilfeldig

en: Repeat
no: Gjenta

en: Preload next image
no: Innles neste bilde

en: Zoom increment:
no: Zoom økning:

en: Windows
no: Vinduer

en: Remember tool state (float/hidden)
no: Husk verktøy tilstand (flytende/gjemt)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
no: Juster vinduet til bilde når verktøy er flytende/gjemt

en: Disable File Filtering
no: Deaktiver fil filtrering

en: Menu name
no: Menynavn

en: Enable Delete key
no: Tillat delete-knapp

en: Mouse wheel scrolls image
no: Bruk hjulet på musen til å skifte bilde

en: error saving config file: %s
no: feil ved lagring av konfigurasjonsfil: %s

en: Collection Files
no: Samlingsfiler

en: Delete failed
no: Sletting mislykktes

en: Unable to load:
    %s
no: Kunne ikke åpne:
    %s

en: Failed to rename %s to %s.
no: Kunne ikke omdøpe %s til %s.

en: All Files
no: Alle filer

en: Show hidden
no: Vis skjulte

en: Slideshow recursive
no: Inkluder mapper i bildeserie

en: Find duplicates recursive...
no: Finn dubletter også i mapper...

en: Invalid file name:
    %s
no: Ugyldig filnavn:
    %s

en: Error renaming file
no: Feil ved omdøping av fil
