geeqie-1.3 - en to pl translation catalogue (1138 entries)

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: View and manage images
pl: Wyświetl i zarządzaj obrazami

en: Apply the orientation to image content
pl: Zastosuj orientację do zawartości pliku

en: Symlink
pl: Dowiązanie symboliczne

en: Metadata
pl: Metadane

en: Description
pl: Opis

en: Value
pl: Wartość

en: Name
pl: Nazwa

en: Tag
pl: Znacznik

en: Elements
pl: Elementy

en: Title
pl: Tytuł

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Comment
pl: Komentarz

en: File info
pl: Informacje o pliku

en: Location and GPS
pl: Położenie i GPS

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: GPS Map
pl: Mapa GPS

en: Move to _top
pl: Przesuń na _szczyt

en: Move _up
pl: Przesuń w _górę

en: Move _down
pl: Przesuń w _dół

en: Move to _bottom
pl: Przesuń na s_pód

en: Remove
pl: Usuń

en: Add Pane
pl: Dodaj panel

en: Add text to selected files
pl: Dodaj tekst do wybranych plików

en: Replace existing text in selected files
pl: Zastąp istniejący tekst w zaznaczonych plikach

en: Configure entry
pl: Skonfiguruj pole

en: Add entry
pl: Dodaj pole

en: Key:
pl: Klucz:

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Show only if set
pl: Pokazuj tylko jeśli dostępne

en: Editable (supported only for XMP)
pl: Edytowalny (obsługiwane tylko dla XMP)

en: Configure "%s"
pl: Skonfiguruj "%s"

en: Remove "%s"
pl: Usuń "%s"

en: Copy "%s"
pl: Skopiuj "%s"

en: Show hidden entries
pl: Pokaż ukryte pola

en: 
    Do you want to geocode image %s?
pl: 
    Czy chcesz przypisać geo-tag do zdjęcia %s?

en: 
    Do you want to geocode %i images?
pl: 
    Czy chcesz przypisać geo-tagi do %i zdjęć?

en: 
    This image is already geocoded!
pl: 
    To zdjęcie już posiada geo-tag!

en: 
    One image is already geocoded!
pl: 
    Jedno zdjęcie już posiada geo-tag!

en: 
    %i Images are already geocoded!
pl: 
    %i zdjęć już posiada geo-tag!

en: Geocode images
pl: Dodaj geo-tagi do obrazów

en: Write lat/long to meta-data?
pl: Zapisać długość i szerokość geograficzną do metadanych?

en: Zoom %i
pl: Powiększenie %i

en: Zoom level %i
pl: Skala powiększenia %i

en: Loading map
pl: Wczytywanie mapy

en: Enable markers
pl: Wyświetl znaczniki

en: Centre map on marker
pl: Wyśrodkuj mapę na znaczniku

en: Move map centre to marker
     is disabled
pl: Przesuwanie środka mapy do znacznika
    jest wyłączone

en: Move map centre to marker
     is enabled
pl: Przesuwanie środka mapy do znacznika
    jest włączone

en: Map centering
pl: Środkowanie mapy

en: Zoom
pl: Skala

en: Histogram on _Red
pl: Histogram cze_rwonego

en: Histogram on _Green
pl: Histogram zielone_go

en: Histogram on _Blue
pl: Histogram nie_bieskiego

en: _Histogram on RGB
pl: _Histogram RGB

en: Histogram on _Value
pl: Histogram jasności (HS_V)

en: Li_near Histogram
pl: Histogram l_iniowy

en: L_og Histogram
pl: Histogram _logarytmiczny

en: Edit keyword
pl: Edytuj słowo kluczowe

en: New keyword
pl: Nowe słowo kluczowe

en: Configure keyword
pl: Skonfiguruj słowo kluczowe

en: Keyword:
pl: Słowo kluczowe:

en: Keyword type:
pl: Typ słowa kluczowego:

en: Active keyword
pl: Aktywne

en: Helper
pl: Pomocnicze

en: Marks Keywords
pl: Znaczniki - słowa kluczowe

en: This will disconnect all Marks Keywords connections
pl: Spowoduje to usunięcie wszystkich powiązań znaczników ze słowami kluczowymi

en: Add "%s" to all selected images
pl: Dodaj "%s" do wszystkich zaznaczonych obrazów

en: Hide "%s"
pl: Ukryj "%s"

en: Mark %d
pl: Znacznik %d

en: Connect "%s" to mark
pl: Powiąż "%s" z znacznikiem

en: Edit "%s"
pl: Edytuj "%s"

en: Disconnect "%s" from mark %s
pl: Usuń powiązanie "%s" z znacznikiem %s

en: Disconnect all Mark Keyword connections
pl: Usuń powiązania znaczników ze słowami kluczowymi

en: Expand checked
pl: Rozwiń zaznaczone

en: Collapse unchecked
pl: Zwiń niezaznaczone

en: Hide unchecked
pl: Ukryj niezaznaczone

en: Revert all hidden
pl: Przywróć wszystkie ukryte

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Collapse all
pl: Zwiń wszystkie

en: Revert
pl: Przywróć

en: On any change
pl: Przy każdej zmianie

en: Help
pl: Pomo_c

en: The collection:
    %s
    already exists.
pl: Kolekcja:
    %s
    już istnieje.

en: Collection exists
pl: Kolekcja istnieje

en: Failed to save the collection:
    %s
pl: Zapisanie kolekcji nie powiodło się:
    %s

en: Save Failed
pl: Zapis nie powiódł się

en: Add Bookmark
pl: Dodanie zakładki

en: Add Collection
pl: Dodaj kolekcję

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Sort Manager
pl: Menedżer Sortowania

en: Folders
pl: Katalogi

en: Collections
pl: Kolekcje

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Move
pl: Przenieś

en: Add image
pl: Dodaj obraz

en: Add selection
pl: Dodaj zaznaczone

en: Undo last image
pl: Cofnij ostatni obraz

en: error saving sim cache data: %s
    error: %s
pl: błąd przy zapisie cache danych podobieństwa: %s
    błąd: %s

en: done
pl: ukończono

en: Removing old metadata...
pl: Usuwanie starych metadanych...

en: Clearing cached thumbnails...
pl: Czyszczenie cache miniatur...

en: Removing old thumbnails...
pl: Usuwanie starych miniatur...

en: Maintenance
pl: Zarządzanie

en: Invalid folder
pl: Nieprawidłowy folder

en: The specified folder can not be found.
pl: Wybrany folder nie został znaleziony.

en: Create thumbnails
pl: Utwórz miniaturki

en: Folder:
pl: Katalog:

en: Select folder
pl: Wybierz katalog

en: Include subfolders
pl: Dołącz podkatalogi

en: Store thumbnails local to source images
pl: Zapisuj miniaturki lokalnie

en: click start to begin
pl: kliknij start, aby rozpocząć

en: running...
pl: przetwarzanie...

en: Clearing thumbnails...
pl: Czyszczenie miniatur...

en: Clear cache
pl: Wyczyść cache

en: Location: %s
pl: Położenie: %s

en: Cache Maintenance
pl: Zarządzanie cache miniaturek

en: Cache and Data Maintenance
pl: Zarządzanie cache i danymi

en: Clean up
pl: Uporządkuj

en: Delete all cached data.
pl: Skasuj wszystkie dane z cache.

en: Shared thumbnail cache
pl: Wspołdzielone cache miniaturek

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
pl: Usuń porzucone lub nieaktualne miniaturki.

en: Delete all cached thumbnails.
pl: Skasuj wszystkie miniaturki z cache.

en: Render
pl: Utwórz

en: Render thumbnails for a specific folder.
pl: Utwórz miniaturki dla wybranego katalogu.

en: Remove orphaned keywords and comments.
pl: Usuń porzucone/przestarzałe słowa kluczowe i komentarze.

en: Untitled
pl: BezNazwy

en: Untitled (%d)
pl: BezNazwy (%d)

en: %s - Collection - %s
pl: %s - Kolekcja - %s

en: Close collection
pl: Zamknij kolekcję

en: Collection has been modified.
    Save first?
pl: Kolekcja została zmodyfikowana.
    Czy najpierw zapisać?

en: _Discard
pl: Pomiń

en: Save collection
pl: Zapisz kolekcję

en: Append collection
pl: Dołącz kolekcji

en: Cancel
pl: Anuluj

en: _Append
pl: Dołącz

en: failed to open collection (write) "%s"
pl: Otworzenie (zapisanie) kolekcji nie powiodło się "%s"

en: error saving collection file: %s
    error: %s
pl: błąd przy zapisie pliku kolekcji: %s
    błąd: %s

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Close window
pl: Zamknij okno

en: View
pl: Widok

en: View in new window
pl: Podgląd w nowym oknie

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Select none
pl: Wyczyść zaznaczenie

en: Rectangular selection
pl: Zaznaczanie prostokątne

en: Append from file selection
pl: Dołącz z zaznaczenia

en: Sort by name
pl: Uporządkuj według nazwy

en: Sort by date
pl: Uporządkuj według daty

en: Sort by size
pl: Uporządkuj według rozmiaru

en: Sort by path
pl: Uporządkuj według ścieżki

en: Print
pl: Drukuj

en: %s, %d images (%s, %d)
pl: %s, %d plików (%s, %d)

en: %s, %d images
pl: %s, %d obrazów

en: Empty
pl: Pusta

en: Loading thumbs...
pl: Wczytywanie miniatur...

en: _View
pl: _Widok

en: View in _new window
pl: Podgląd w _nowym oknie

en: Rem_ove
pl: _Usuń

en: Append from collection...
pl: Dołącz z kolekcji...

en: _Selection
pl: Zaznacz

en: Invert selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: _Copy...
pl: _Kopiuj...

en: _Move...
pl: P_rzenieś...

en: _Rename...
pl: Zm_ień nazwę...

en: _Copy path
pl: S_kopiuj ścieżkę

en: _Copy path unquoted
pl: S_kopiuj ścieżkę bez cudzysłowów

en: _Delete...
pl: _Usuń...

en: _Delete
pl: Usuń

en: Randomize
pl: Losowo

en: _Sort
pl: _Uporządkuj

en: Show filename _text
pl: Pokaż nazwę pliku

en: _Save collection
pl: _Zapisz kolekcję

en: Save collection _as...
pl: Zapisz kolekcję jako...

en: _Find duplicates...
pl: Wyszukaj duplikaty...

en: Print...
pl: Drukuj...

en: Dropped list includes folders.
pl: Upuszczona lista zawiera foldery.

en: _Add contents
pl: _Dodaj zawartość

en: Add contents _recursive
pl: Dodaj zawartość _rekurencyjnie

en: _Skip folders
pl: Pomiń katalogi

en: Adobe RGB compatible
pl: Zgodny z Adobe RGB

en: Custom profile
pl: Własne profile

en: error
pl: błąd

en: warning
pl: uwaga

en: Can't save
pl: Nie można zapisać

en: Please specify file name.
pl: Proszę określić nazwę pliku.

en: Could not create directory
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Desktop file
pl: Plik desktop

en: Unable to delete file:
    %s
pl: Nie można usunąć pliku:
    %s

en: File deletion failed
pl: Usunięcie pliku nie powiodło się

en: Delete file
pl: Usuń plik

en: Delete
pl: Usuń

en: About to delete the file:
     %s
pl: Usunięcie pliku:
     %s

en: new.desktop
pl: nowy.desktop

en: Plugins
pl: Pluginy

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Path
pl: Ścieżka

en: Drop files to compare them.
pl: Upuść pliki, aby je porównać.

en: %d files
pl: %d plików

en: %d matches found in %d files
pl: %d wystąpień w %d plikach

en: [set 1]
pl: [zbiór 1]

en: Reading checksums...
pl: Odczytywanie sum kontrolnych...

en: Reading dimensions...
pl: Odczytywanie wymiarów...

en: Reading similarity data...
pl: Wczytywanie danych opisujących podobieństwo...

en: Comparing...
pl: Porównywanie...

en: Sorting...
pl: Sortowanie...

en: Select group _1 duplicates
pl: Wybierz _pierwszą grupę duplikatów

en: Select group _2 duplicates
pl: Wybierz _drugą grupę duplikatów

en: C_lear
pl: Wyczyść

en: Close _window
pl: Zamknij okno

en: %d files (set 2)
pl: %d plików (zbiór 2)

en: Name case-insensitive
pl: Nazwy z uwzględnianiem wielkości liter

en: Size
pl: Rozmiar

en: Date
pl: Data

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Checksum
pl: Suma kontrolna

en: Similarity (custom)
pl: Podobieństwo (dowolne)

en: Find duplicates
pl: Wyszukaj duplikaty

en: Rank
pl: Podobieństwo

en: Compare to:
pl: Porównaj z:

en: Thumbnails
pl: Miniaturki

en: Compare by:
pl: Kryterium porównywania:

en: Custom Threshold
pl: Dowolny próg

en: Sort
pl: Uporządkuj

en: Compare two file sets
pl: Porównanie dwóch zbiorów plików

en: Similarity
pl: Podobieństwo

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
pl: Plik desktop '%s' nie powinien zawierać rozszerzenia w kluczu Icon: '%s'

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: stopping...
pl: zatrzymywanie...

en: Edit command results
pl: Edycja wyniku działania polecenia

en: Output of %s
pl: Wyjście %s

en: Failed to run command:
    %s
pl: Nie można uruchomić:
    %s

en: stopped by user
pl: zatrzymane przez użytkownika

en: Invalid editor command
pl: Niepoprawne polecenie edytora

en: Editor template is empty.
pl: Szablon edytora jest pusty.

en: Editor template has incorrect syntax.
pl: Szablon edytora ma niepoprawną składnię.

en: Editor template uses incompatible macros.
pl: Szablon edytora używa niekompatybilnych makr.

en: Can't find matching file type.
pl: Nie mogę znaleźć pasujących typów plików.

en: Can't execute external editor.
pl: Nie mogę uruchomić zewnętrznego edytora.

en: External editor returned error status.
pl: Zewnętrzny edytor zwrócił błąd.

en: File was skipped.
pl: Plik został pominięty.

en: Unknown error.
pl: Nieznany błąd.

en: unknown
pl: nieznany

en: top left
pl: górny lewy

en: top right
pl: górny prawy

en: bottom right
pl: dolny lewy

en: bottom left
pl: dolny lewy

en: left top
pl: lewy górny

en: right top
pl: prawy górny

en: right bottom
pl: prawy dolny

en: left bottom
pl: lewy dolny

en: inch
pl: cal

en: centimeter
pl: centymetr

en: average
pl: uśredniony

en: center weighted
pl: centralnie ważony

en: spot
pl: punktowy

en: multi-spot
pl: wielopunktowy

en: multi-segment
pl: wielosegmentowy

en: partial
pl: częściowy

en: other
pl: inny

en: not defined
pl: niezdefiniowany

en: manual
pl: ręczny

en: normal
pl: zwykły

en: aperture
pl: przysłona

en: shutter
pl: migawka

en: creative
pl: kreatywny

en: action
pl: akcja

en: portrait
pl: portret

en: landscape
pl: krajobraz

en: daylight
pl: światło dzienne

en: fluorescent
pl: fluorescencyjne

en: tungsten (incandescent)
pl: żarówka

en: flash
pl: lampa błyskowa

en: fine weather
pl: dobra pogoda

en: cloudy weather
pl: pochmurna pogoda

en: shade
pl: cień

en: daylight fluorescent
pl: fluorescencyjne o widmie światła dziennego

en: day white fluorescent
pl: fluorescencyjne białe o widmie światła dziennego

en: cool white fluorescent
pl: fluorescencyjne białe zimne

en: white fluorescent
pl: fluorescencyjne białe

en: standard light A
pl: standardowe oświetlenie A

en: standard light B
pl: standardowe oświetlenie B

en: standard light C
pl: standardowe oświetlenie C

en: ISO studio tungsten
pl: żarówki studyjne ISO

en: trilinear
pl: trzyliniowe

en: custom
pl: własne

en: auto
pl: automatyczne

en: auto bracket
pl: Automatyczny bracketing

en: night scene
pl: scena nocna

en: none
pl: brak

en: soft
pl: miękka

en: hard
pl: mocna

en: low
pl: niska

en: high
pl: wysokie

en: macro
pl: makro

en: close
pl: blisko

en: distant
pl: daleko

en: Image Width
pl: Szerokość obrazu

en: Image Height
pl: Wysokość obrazu

en: Bits per Sample/Pixel
pl: Bity na próbkę/piksel

en: Compression
pl: Kompresja

en: Image description
pl: Opis obrazu

en: Camera make
pl: Model aparatu

en: Camera model
pl: Model aparatu fotograficznego

en: Orientation
pl: Orientacja

en: X resolution
pl: Rozdzielczość X

en: Y Resolution
pl: Rozdzielczość Y

en: Resolution units
pl: Jednkostka rozdzielczości

en: White point
pl: Punkt bieli

en: Exposure time (seconds)
pl: Czas ekspozycji (sekundy)

en: FNumber
pl: Przysłona

en: Exposure program
pl: Program ekspozycji

en: ISO sensitivity
pl: Czułość ISO

en: Exif version
pl: Wersja Exif

en: Date original
pl: Data oryginału

en: Date digitized
pl: Data digitalizacji

en: Pixel format
pl: Format piksela

en: Compression ratio
pl: Poziom kompresji

en: Shutter speed
pl: Szybkość migawki

en: Aperture
pl: Przysłona

en: Brightness
pl: Jasność

en: Exposure bias
pl: Korekta ekspozycji

en: Maximum aperture
pl: Maksymalna otwór przysłony

en: Subject distance
pl: Odległość przedmiotu

en: Metering mode
pl: Metoda pomiaru

en: Light source
pl: Źródło światła

en: Flash
pl: Lampa błyskowa

en: Focal length
pl: Ogniskowa

en: Subject area
pl: Powierzchnia przedmiotu

en: UserComment
pl: Komentarz użytkownika

en: Colorspace
pl: Przestrzeń kolorów

en: Audio data
pl: Dane audio

en: Flash strength
pl: Siła lampy błyskowej

en: Sensor type
pl: Typ sensora

en: Source type
pl: Źródło

en: Scene type
pl: Typ sceny

en: Color filter array pattern
pl: Wzór siatki kolorów filtra

en: Exposure mode
pl: Tryb ekspozycji

en: White balance
pl: Balans bieli

en: Digital zoom ratio
pl: Zoom cyfrowy

en: Focal length (35mm)
pl: Ogniskowa (35mm)

en: Scene capture type
pl: Typ fotografowanej sceny

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Saturation
pl: Saturacja

en: Sharpness
pl: Ostrość

en: Device setting
pl: Ustawienia urządzenia

en: Image serial number
pl: Numer seryjny obrazu

en: Can't get image comment: not compiled with Exiv2.
pl: Nie można odczytać komentarza obrazu: nie skompilowano z Exiv2.

en: Can't set image comment: not compiled with Exiv2.
pl: Nie można ustawić komentarza obrazu: nie skompilowano z Exiv2.

en: infinity
pl: nieskończoność

en: mode:
pl: tryb:

en: on
pl: włączony

en: off
pl: wyłączony

en: red-eye reduction
pl: redukcja efektu czerwonych oczu

en: dot
pl: punktów

en: embedded
pl: osadzony

en: Above Sea Level
pl: Powyżej poziomu morza

en: Below Sea Level
pl: Poniżej poziomu morza

en: Camera
pl: Aparat fotograficzny

en: Focal length 35mm
pl: Ogniskowa 35mm

en: Resolution
pl: Rozdzielczość

en: Color profile
pl: Profil koloru

en: GPS position
pl: Pozycja wg GPS

en: GPS altitude
pl: Wysokość wg GPS

en: File size
pl: Rozmiar pliku

en: File date
pl: Czas utworzenia pliku

en: File mode
pl: Tryb pliku

en: %d bytes
pl: %d bajtów

en: file or directory does not exist
pl: plik lub katalog nie istnieją

en: destination already exists
pl: cel już istnieje

en: destination can't be overwritten
pl: cel nie może być nadpisany

en: destination directory is not writable
pl: docelowy katalog nie jest zapisywalny

en: destination directory does not exist
pl: docelowy katalog nie istnieje

en: source directory is not writable
pl: katalog źródłowy nie istnieje

en: no read permission
pl: brak uprawnień do odczytu

en: file is readonly
pl: plik jest tylko do odczytu

en: destination already exists and will be overwritten
pl: cel już istnieje i zostanie nadpisany

en: source and destination are the same
pl: źródło i cel są takie same

en: source and destination have different extension
pl: źródło i cel mają różne rozszerzenia

en: there are unsaved metadata changes for the file
pl: istnieją nie zapisane metadane dla tego pliku

en: another destination file has the same filename
pl: inny plik docelowy ma taką samą nazwę

en: Full size
pl: Pełny rozmiar

en: Screen
pl: Ekran

en: Full screen
pl: Pełny ekran

en: Determined by Window Manager
pl: Ustalone przez menedżer okien

en: Active screen
pl: Aktywny ekran

en: Active monitor
pl: Aktywny monitor

en: Log Histogram on Red
pl: Logarytmiczny histogram czerwonego

en: Log Histogram on Green
pl: Logarytmiczny histogram zielonego

en: Log Histogram on Blue
pl: Logarytmiczny histogram niebieskiego

en: Log Histogram on RGB
pl: Logarytmiczny histogram RGB

en: Log Histogram on value
pl: Logarytmiczny histogram jasności (HSV)

en: Linear Histogram on Red
pl: Liniowy histogram czerwonego

en: Linear Histogram on Green
pl: Liniowy histogram zielonego

en: Linear Histogram on Blue
pl: Liniowy histogram niebieskiego

en: Linear Histogram on RGB
pl: Liniowy histogram RGB

en: Linear Histogram on value
pl: Liniowy histogram jasności (HSV)

en: Unable to write history lists to: %s
pl: Nie można zapisać list historii w: %s

en:  (Collection %s)
pl: (Kolekcja %s)

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
pl: Bład interpretacji pliku JPEG (%s)

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: Zoom to fit
pl: Dopasuj do okna

en: Zoom 1:1
pl: Skala 1:1

en: Zoom 2:1
pl: Skala 2:1

en: Zoom 3:1
pl: Skala 3:1

en: Zoom 4:1
pl: Skala 4:1

en: Zoom 1:4
pl: Skala _1:4

en: Zoom 1:3
pl: Skala _1:3

en: Zoom 1:2
pl: Skala _1:2

en: Toggle slideshow
pl: Przełącz pokaz _slajdów

en: Pause slideshow
pl: Wstrzymaj pokaz slajdów

en: Zoom _in
pl: Pow_iększ

en: Zoom _out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom _1:1
pl: Skala _1:1

en: _Go to directory view
pl: Przejdź do widoku katalogu

en: Toggle _slideshow
pl: Przełącz pokaz _slajdów

en: Continue slides_how
pl: Kontyn_uuj pokaz slajdów

en: Pause slides_how
pl: W_strzymaj pokaz slajdów

en: Exit _full screen
pl: Opuść tryb pełnoekranowy

en: _Full screen
pl: Pełny ekran

en: C_lose window
pl: Zamknij okno

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Scroll to top left corner
pl: Przewiń do lewej strony

en: Scroll to image center
pl: Ustaw na środku obrazu

en: Keep the region from previous image
pl: Zapamiętaj położenie z poprzedniego obrazu

en: %s, %d files (%s, %d)%s
pl: %s, %d plików (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
pl: %s, %d plików%s

en: %d files%s
pl: %d plików%s

en: (no read permission) %s bytes
pl: (brak uprawnień do odczytu) %s bajtów

en: ( ? x ? ) %s bytes
pl: ( ? x ? ) %s bajtów

en: ( %d x %d ) %s bytes
pl: ( %d x %d ) %s bajtów

en: Select sort order
pl: Wybierz porządek sortowania

en: [Pixel x,y coord]: (Pixel R,G,B value)
pl: [Współrz. x,y piksela]: (Wartości R,G,B piksela)

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Window options and layout
pl: Ustawienia okna i jego ułożenia

en: General options
pl: Ogólne

en: Home path (empty to use your home directory)
pl: Katalog startowy (zostaw puste by ustawić twój katalog domowy)

en: Use current
pl: Wykorzystaj bieżący

en: Show date in directories list view
pl: Pokaż datę przy widoku katalogu jako listy

en: Start-up directory:
pl: Katalog startowy:

en: No change
pl: Bez zmian

en: Restore last path
pl: Użyj ostatniej ścieżki

en: Home path
pl: Katalog domowy

en: Layout
pl: Ułożenie

en: Invalid geometry
pl: Nieprawidłowa geometria

en: Files
pl: Pliki

en: Image
pl: Obraz

en: (drag to change order)
pl: (przeciągnij, aby zmienić kolejność)

en: _Copy path to clipboard
pl: S_kopiuj ścieżkę do schowka

en: _Copy path unquoted to clipboard
pl: S_kopiuj ścieżkę bez cudzysłowów

en: GIF _animation
pl: _Animacja GIF

en: Hide file _list
pl: Ukryj _listę plików

en: Operation failed:
pl: Operacja nieudana:

en: Image orientation
pl: Orientacja obrazu

en: _About
pl: O progr_amie

en: About
pl: O progr_amie

en: _Original state
pl: _Oryginalna orientacja

en: _Back
pl: _Powrót

en: _Color Management
pl: Zarządzanie kolorami

en: Connected Zoom 1:1
pl: Ustaw powiązane powiększenie 1:1

en: Zoom _2:1
pl: Skala _2:1

en: Connected Zoom 2:1
pl: Ustaw powiązane powiększenie 2:1

en: Connected Zoom 1:4
pl: Ustaw powiązane powiększenie 1:4

en: Zoom _3:1
pl: Skala _3:1

en: Connected Zoom 3:1
pl: Ustaw powiązane powiększenie 3:1

en: Connected Zoom 1:3
pl: Ustaw powiązane powiększenie 1:3

en: Zoom _4:1
pl: Skala _4:1

en: Connected Zoom 4:1
pl: Ustaw powiązane powiększenie 4:1

en: Connected Zoom 1:2
pl: Ustaw powiązane powiększenie 1:2

en: Fit _Horizontally
pl: Dopasuj w poziomie

en: Connected Fit Horizontally
pl: Powiązane dopasowanie w poziomie

en: Fit _Vertically
pl: Dopasuj w pionie

en: Connected Fit Vertically
pl: Powiązane dopasowanie w pionie

en: _Zoom to fit
pl: Dopasuj do okna

en: Connected Zoom to fit
pl: Powiązane dopasowanie do okna

en: Connected Zoom in
pl: Powiązane powiększenie

en: _Connected Zoom
pl: Powiązana zmiana skali

en: Connected Zoom out
pl: Powiązane zmniejszenie

en: Copy...
pl: _Kopiuj...

en: Copy path to clipboard
pl: Kopiuj ścieżkę do schowka

en: Copy path unquoted to clipboard
pl: Skopiuj ścieżkę bez cudzysłowów

en: Disable file groupi_ng
pl: Wyłącz grupowanie plików

en: Disable file grouping
pl: Wyłącz grupowanie plików

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Enable file _grouping
pl: Włącz _grupowanie plików

en: Enable file grouping
pl: Włącz grupowanie plików

en: _Leave full screen
pl: Wyłącz pełny ekran

en: Leave full screen
pl: Wyłącz pełny ekran

en: _Exif window
pl: Okno danych Exif

en: Exif window
pl: Okno danych Exif

en: _Files and Folders
pl: Pliki i katalogi

en: _File
pl: _Plik

en: Find duplicates...
pl: Wyszukaj duplikaty...

en: _First Image
pl: Pierwszy obraz

en: First Image
pl: Pierwszy obraz

en: _Flip
pl: O_dbij w pionie

en: _Forward
pl: Do _przodu

en: F_ull screen
pl: P_ełny ekran

en: _Go
pl: Idź do

en: _ChangeLog
pl: Zmiany

en: ChangeLog notes
pl: Historia zmian

en: _Keyboard map
pl: Mapowanie _klawiszy

en: Keyboard map
pl: Mapowanie klawiszy

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Keyboard shortcuts
pl: Skróty _klawiszowe

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: _Hide file list
pl: Ukryj _listy plików

en: Hide file list
pl: Ukryj listę plików

en: Cycle through histogram ch_annels
pl: Przechodzenie pomiędzy k_anałami histogramu

en: Cycle through histogram channels
pl: Przechodzenie pomiędzy kanałami histogramu

en: Cycle through histogram mo_des
pl: Przechodzenie pomiędzy _trybami histogramu

en: Cycle through histogram modes
pl: Przechodzenie pomiędzy trybami histogramu

en: _Home
pl: Położenie początkowe

en: Home
pl: Położenie początkowe

en: _Cycle through overlay modes
pl: _Przechodzenie pomiędzy trybami nakładki

en: Cycle through Overlay modes
pl: Przechodzenie pomiędzy trybami nakładki

en: _Last Image
pl: _Ostatni obraz

en: Last Image
pl: _Ostatni obraz

en: _Configure this window...
pl: Konfiguruj to okno...

en: Configure this window...
pl: Konfiguruj to okno...

en: _Log Window
pl: Okno _logów

en: Log Window
pl: Okno logów

en: _Mirror
pl: Odbicie _lustrzane

en: Move...
pl: P_rzenieś...

en: _New collection
pl: _Nowa kolekcja

en: New collection
pl: _Nowa kolekcja

en: N_ew folder...
pl: Nowy katalog...

en: New folder...
pl: Nowy katalog...

en: New window
pl: No_we okno

en: _Next Image
pl: _Następny obraz

en: Next Image
pl: _Następny obraz

en: _Open collection...
pl: Otwórz kolekcję...

en: Open collection...
pl: Otwórz kolekcję...

en: Open recen_t
pl: Otwó_rz ostatni

en: _Orientation
pl: Orientacja

en: Image _Overlay
pl: _Nakładka

en: Delete...
pl: _Usuń...

en: Configure _Plugins...
pl: Konfiguruj _Pluginy...

en: Configure Plugins...
pl: Konfiguruj Pluginy...

en: _Plugins
pl: _Pluginy

en: P_references...
pl: P_referencje...

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: P_references
pl: P_referencje...

en: _Previous Image
pl: _Poprzedni obraz

en: Previous Image
pl: _Poprzedni obraz

en: _Print...
pl: Drukuj...

en: _Quit
pl: Zakończ

en: Quit
pl: Zakończ

en: _Rating 0
pl: Ocena 0

en: Rating 0
pl: Ocena 0

en: _Rating 1
pl: Ocena 1

en: Rating 1
pl: Ocena 1

en: _Rating 2
pl: Ocena 2

en: Rating 2
pl: Ocena 2

en: _Rating 3
pl: Ocena 3

en: Rating 3
pl: Ocena 3

en: _Rating 4
pl: Ocena 4

en: Rating 4
pl: Ocena 4

en: _Rating 5
pl: Ocena 5

en: Rating 5
pl: Ocena 5

en: _Rating -1
pl: Ocena -1

en: Rating -1
pl: Ocena -1

en: _Rating
pl: _Ocena

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Rename...
pl: Zm_ień nazwę...

en: _Save metadata
pl: Zapi_sz metadane

en: Save metadata
pl: Zapisz metadane

en: _Search...
pl: Szukaj...

en: Search...
pl: Szukaj...

en: Select _all
pl: Zazn_acz wszystko

en: _Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: _Select
pl: Zaznacz

en: Select _none
pl: Odz_nacz

en: Faster
pl: Szybciej

en: Slideshow Faster
pl: Przyspiesz pokaz slajdów

en: _Pause slideshow
pl: W_strzymaj pokaz slajdów

en: Slower
pl: Wolniej

en: Slideshow Slower
pl: Zwolnij pokaz slajdów

en: _Down Pane
pl: Panel _niżej

en: Spli_t
pl: Podziel

en: _Next Pane
pl: _Następny panel

en: _Previous Pane
pl: _Poprzedni panel

en: _Up Pane
pl: Panel _wyżej

en: _Cycle through stereo modes
pl: _Przechodzenie pomiędzy trybami stereo

en: Cycle through stereo modes
pl: Przechodzenie pomiędzy trybami stereo

en: _Up
pl: W _górę

en: _View in new window
pl: Podgląd w _nowym oknie

en: Set as _wallpaper
pl: Usta_w jako tapetę

en: Set as wallpaper
pl: Ustaw jako tapetę

en: _Write orientation to file (preserve timestamp)
pl: _Zapisz orientację do pliku (zachowując znacznik czasu)

en: Write orientation to file (preserve timestamp)
pl: Zapisz orientację do pliku (zachowując znacznik czasu)

en: _Write orientation to file
pl: _Zapisz orientację do pliku

en: Write orientation to file
pl: Zapisz orientację do pliku

en: Fit Horizontally
pl: Dopasuj w poziomie

en: Fit Vertically
pl: Dopasuj w pionie

en: _Zoom
pl: Skalowanie

en: _Exif rotate
pl: Obrót wg _Exif

en: _Float file list
pl: Oderwana lista plików

en: Float file list
pl: Oderwana lista plików

en: Toggle _grayscale
pl: Przełącz na odcienie szarości

en: Toggle grayscale
pl: Przełącz skalę szarości

en: _Show Histogram
pl: Pokazuj _histogram

en: Show Histogram
pl: Pokazuj histogram

en: Image Overlay
pl: _Nakładka

en: Rectangular Selection
pl: Zaznaczanie prostokątne

en: _Info sidebar
pl: Panel _informacyjny

en: Info sidebar
pl: Panel informacyjny

en: Sort _manager
pl: _Menedżer sortowania

en: Sort manager
pl: _Menedżer sortowania

en: Pi_xel Info
pl: Informacje o pikselach

en: Show Pixel Info
pl: Wyświetlaj informacje o pikselach

en: Show _Marks
pl: Pokazuj znaczniki

en: Show Marks
pl: Pokazuj znaczniki

en: Show _Thumbnails
pl: Pokazuj _miniaturki

en: Show Thumbnails
pl: Pokazuj miniaturki

en: Use _color profiles
pl: Używaj profili kolorów

en: Use color profiles
pl: Używaj profili kolorów

en: Use profile from _image
pl: Używaj prof_ili z obrazu

en: Use profile from image
pl: Używaj profili z obrazu

en: View Images as Icons
pl: Wyświetlaj obrazy jako ikony

en: View Images as List
pl: Wyświetlaj obrazy jako listę

en: T_oggle Folder View
pl: Przełącz wyświetlanie folderów

en: Toggle Folders View
pl: Przełącz wyświetlanie folderów

en: _Horizontal
pl: W poziomie

en: _Quad
pl: Na cztery

en: _Single
pl: Pojedynczy

en: _Vertical
pl: W pionie

en: Input _0: sRGB
pl: Profil _0: sRGB

en: Input 0: sRGB
pl: Profil 0: sRGB

en: Input _1: AdobeRGB compatible
pl: Profil _1: zgodny z AdobeRGB

en: Input 1: AdobeRGB compatible
pl: Profil 1: zgodny z AdobeRGB

en: Input _2
pl: Profil _2

en: Input 2
pl: Profil 2

en: Input _3
pl: Profil _3

en: Input 3
pl: Profil 3

en: Input _4
pl: Profil _4

en: Input 4
pl: Profil _4

en: Input _5
pl: Profil _5

en: Input 5
pl: Profil 5

en: Histogram on Blue
pl: Histogram niebieskiego

en: Histogram on Green
pl: Histogram zielonego

en: Histogram on RGB
pl: _Histogram RGB

en: Histogram on Red
pl: Histogram czerwonego

en: Histogram on Value
pl: Histogram jasności (HSV)

en: Linear Histogram
pl: Histogram liniowy

en: _Log Histogram
pl: Histogram _logarytmiczny

en: Log Histogram
pl: Histogram logarytmiczny

en: _Auto
pl: _Automatycznie

en: Mark _%d
pl: Znacznik _%d

en: _Set mark %d
pl: U_staw znacznik %d

en: Set mark %d
pl: Ustaw znacznik %d

en: _Reset mark %d
pl: _Usuń znacznik %d

en: Reset mark %d
pl: Usuń znacznik %d

en: _Toggle mark %d
pl: _Przełącz znacznik %d

en: Toggle mark %d
pl: Przełącz znacznik %d

en: Se_lect mark %d
pl: Wybierz znacznik %d

en: Select mark %d
pl: Wybierz znacznik %d

en: _Select mark %d
pl: Wybierz znacznik %d

en: _Add mark %d
pl: Dodaj znacznik %d

en: Add mark %d
pl: Dodaj znacznik %d

en: _Intersection with mark %d
pl: _Część wspólna ze znacznikiem %d

en: Intersection with mark %d
pl: Część wspólna ze znacznikiem %d

en: _Unselect mark %d
pl: _Odznacz znacznik %d

en: Unselect mark %d
pl: Odznacz znacznik %d

en: _Filter mark %d
pl: _Filtruj znacznik %d

en: Filter mark %d
pl: Filtruj znacznik %d

en: Number of files with unsaved metadata: %d
pl: Liczba plików z niezapisanymi metadanymi: %d

en: No unsaved metadata
pl: Brak niezapisanych metadanych

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
pl: Profil obrazu: %s
    Profil ekranu: %s

en: Click to enable color management
pl: Kliknij, żeby włączyć zarządzanie kolorem

en: Color profiles not supported
pl: Profile koloru nie są wspierane

en: Input _%d: %s
pl: Profil _%d: %s

en: Debug level:
pl: Poziom debugowania:

en: Usage: %s [options] [path]
pl: Użycie: %s [opcje] [ścieżka]

en:       --blank                      start with blank file list
pl:       --blank                      uruchom z pustą listą plików

en:   -f, --fullscreen                 start in full screen mode
pl:   -f, --fullscreen                 uruchamia w trybie pełnoekranowym

en:   -l, --list [files] [collections] open collection window for command line
pl:   -l, --list [pliki] [kolekcje] otwiera okno kolekcji z plikami z wiersza poleceń

en:   -r, --remote                     send following commands to open window
pl:   -r, --remote                     wyślij następujące polecenia do otwartego okna

en:   -s, --slideshow                  start in slideshow mode
pl:   -s, --slideshow                  uruchamia w trybie pokazu slajdów

en:   +t, --with-tools                 force show of tools
pl:   +t, --with-tools                 wymusza wyświetlenie narzędzi

en:   -t, --without-tools              force hide of tools
pl:   -t, --without-tools              wymusza ukrycie narzędzi

en:   -v, --version                    print version info
pl:   -v, --version                    wyświetla informacje na temat wersji

en:   +w, --show-log-window            show log window
pl:   +w, --show-log-window            wyświetla okno logów

en:       --debug[=level]              turn on debug output
pl:       --debug[=poziom]              uaktywnia wyświetlanie komunikatów
                                        debugowania

en: Creating %s dir:%s
pl: Tworzenie  katalogu %s:%s

en: Could not create dir:%s
pl: Nie można utworzyć katalogu: %s

en: error saving file: %s
pl: błąd przy zapisie pliku: %s

en: error saving file: %s
    error: %s
pl: błąd przy zapisie pliku: %s
    błąd: %s

en: exit
pl: wyjście

en: Quit %s
pl: Zakończ %s

en: Sort by file creation date
pl: Uporządkuj według daty utworzenia

en: Unsorted
pl: Nieuporządkowane

en: Sort by number
pl: Uporządkuj według numeru

en: Sort by rating
pl: Uporządkuj według oceny

en: Zoom to original size
pl: Powiększenie do rozmiaru oryginalnego

en: Fit image to window
pl: Dopasuj do okna

en: Leave Zoom at previous setting
pl: Pozostawienie poprzedniego powiększenia

en: Mirror
pl: Odbicie lustrzane

en: Flip
pl: Odbij w pionie

en: Original state
pl: Oryginalna orientacja

en: _Add to Collection
pl: _Dodaj do kolekcji

en: People
pl: Ludzie

en: Family
pl: Rodzina

en: Free time
pl: Wolny czas

en: Children
pl: Dzieci

en: Culture
pl: Kultura

en: Festival
pl: Festiwal

en: Nature
pl: Natura

en: Animal
pl: Zwierzę

en: Bird
pl: Ptak

en: Insect
pl: Owady

en: Pets
pl: Zwierzaki

en: Wildlife
pl: Fauna i flora

en: Plant
pl: Roślina

en: Tree
pl: Drzewo

en: Flower
pl: Kwiat

en: Water
pl: Woda

en: River
pl: Rzeka

en: Lake
pl: Jezioro

en: Sea
pl: Morze

en: Landscape
pl: Pejzaż

en: Art
pl: Sztuka

en: Statue
pl: Statua

en: Painting
pl: Malowidło

en: Historic
pl: Historyczne

en: Modern
pl: Nowoczesne

en: City
pl: Miasto

en: Street
pl: Ulica

en: Square
pl: Plac

en: Architecture
pl: Architektura

en: Buildings
pl: Budynki

en: House
pl: Dom

en: Cathedral
pl: Katedra

en: Palace
pl: Pałac

en: Castle
pl: Zamek

en: Bridge
pl: Most

en: Interior
pl: Wnętrze

en: Places
pl: Miejsca

en: Conditions
pl: Warunki

en: Night
pl: Noc

en: Lights
pl: Światła

en: Reflections
pl: Odbicia

en: Sun
pl: Słońce

en: Weather
pl: Pogoda

en: Fog
pl: Mgła

en: Rain
pl: Deszcz

en: Clouds
pl: Chmury

en: Snow
pl: Śnieg

en: Sunny weather
pl: Słoneczna pogoda

en: Photo
pl: Fotografia

en: Edited
pl: Edytowany

en: Detail
pl: Szczegóły

en: Macro
pl: Makro

en: Portrait
pl: Portret

en: Black and White
pl: Biało-czarny

en: Perspective
pl: Perspektywa

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Rating
pl: Ocena

en: %d images, %s
pl: %d obrazów, %s

en: Folder not supported
pl: Katalog nie obsługiwany

en: Reading image data...
pl: Wczytywanie danych obrazu...

en: Sorting images...
pl: Sortowanie obrazów...

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Location:
pl: Położenie:

en: Date:
pl: Data:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Folder not found
pl: Katalog nie został znaleziony

en: The entered path is not a folder
pl: Wprowadzona ścieżka nie jest katalogiem

en: Timeline
pl: Linia czasu

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Folders (flower)
pl: Katalogi (kwiat)

en: Grid
pl: Siatka

en: Dots
pl: punkty

en: No Images
pl: Brak obrazów

en: Small Thumbnails
pl: Mniejsze miniaturki

en: Normal Thumbnails
pl: Zwykłe miniaturki

en: Large Thumbnails
pl: Duże miniaturki

en: Cache thumbnails
pl: Cache miniaturek

en: Use shared thumbnail cache
pl: Użyj współdzielonego cache miniaturek

en: Do not show this dialog again
pl: Więcej nie pokazuj tego okna

en: Sort by E_xif date
pl: Sortuj według daty E_xif

en: _Show Exif information
pl: Pokaż informacje Exif

en: Show im_age
pl: Pok_aż obraz

en: _None
pl: Brak

en: _Full size
pl: Pełny rozmiar

en: Keyword Filter:
pl: Filtr słów kluczowych:

en: Filter
pl: Filtr

en: Find:
pl: Znajdź:

en: Find
pl: Znajdź

en: path found
pl: znaleziono ścieżkę

en: filename found
pl: plik znaleziony

en: partial match
pl: częściowe dopasowanie

en: no match
pl: brak dopasowania

en: Unknown
pl: Nieznany

en: RAW Image
pl: Obraz RAW

en: Video
pl: Wideo

en: Nearest (worst, but fastest)
pl: Najbliższy sąsiad (najgorsze, lecz najszybsze)

en: Tiles
pl: Kafle

en: Custom
pl: Własne

en: Single image
pl: Pojedynczy obraz

en: Anaglyph Red-Cyan
pl: Anaglif czerwony-cyjan

en: Anaglyph Green-Magenta
pl: Anaglif zielony-magenta

en: Anaglyph Yellow-Blue
pl: Anaglif żólty-niebieski

en: Anaglyph Gray Red-Cyan
pl: Anaglif szary czerwony-cyjan

en: Anaglyph Gray Green-Magenta
pl: Anaglif szany zielony-magenta

en: Anaglyph Gray Yellow-Blue
pl: Anaglif szary żólty-niebieski

en: Anaglyph Dubois Red-Cyan
pl: Anaglif Dubois czerwony-cyjan

en: Anaglyph Dubois Green-Magenta
pl: Anaglif Dubois zielony-magenta

en: Anaglyph Dubois Yellow-Blue
pl: Anaglif Dubois żólty-niebieski

en: Side by Side
pl: Obok siebie

en: Side by Side Half size
pl: Obok siebie zmniejszone o połowę

en: Top - Bottom
pl: Jedno nad drugim

en: Top - Bottom Half size
pl: Jedno nad drugim zmniejszone o połowę

en: Fixed position
pl: Ustalone położenie

en: Reset filters
pl: Wyzeruj filtry

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
pl: Ustawienia filtrów powrócą do wartości domyślnych.
    Kontynuować?

en: Clear trash
pl: Wyczyść kosz

en: This will remove the trash contents.
pl: Ta operacja spowoduje usunięcie zawartości kosza

en: Reset image overlay template string
pl: Zresetuj szablon tekstu nakładki

en: This will reset the image overlay template string to the default.
    Continue?
pl: Resetowanie szablonu tekstu nakładki do wartości domyślnej.
    Kontynuować?

en: General
pl: Ogólne

en: Quality:
pl: Jakość:

en: Use Geeqie thumbnail style and cache
pl: Użyj cache miniaturek Geeqie

en: Store thumbnails local to image folder (non-standard)
pl: Zapisuj miniaturki lokalnie w katalogu z obrazami (niestandardowe)

en: Use standard thumbnail style and cache, shared with other applications
pl: Użyj standardowego cache miniaturek współdzielonego z innymi programami

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
pl: Użyj miniaturek EXIF, jeśli są dostępne (miniaturki EXIF mogą być nieaktualne)

en: Use embedded metadata in video files as thumbnails when available
pl: Używaj metadanych umieszonych w plikach wideo do generowania miniaturek

en: Slide show
pl: Pokaz slajdów

en: Delay between image change hrs:mins:secs.dec
pl: Czas między kolejnymi obrazami godz:min:sek,dzies

en: Random
pl: Losowo

en: Repeat
pl: Powtarzanie

en: Image loading and caching
pl: Ładowanie i buforowanie obrazów

en: Preload next image
pl: Wstępny odczyt następnego obrazu

en: Refresh on file change
pl: Odśwież po zmianie pliku

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
pl: Renderowanie dwuprzebiegowe (stosuje wysokiej jakości skalowanie i korekcję kolorów w drugim przebiegu)

en: Zoom increment:
pl: Przyrost powiększenia

en: Allow enlargement of image (max. size in %)
pl: Dopuszczaj powiększanie obrazów (max. rozmiar w %)

en: Enable this to allow Geeqie to increase the image size for images that are smaller than the current view area when the zoom is set to "Fit image to window". This value sets the maximum expansion permitted in percent i.e. 100% is full-size.
pl: Włącz, aby Geeqie zwiększał rozmiar obrazów, które są mniejsze niż bieżący obszar widoku, gdy powiększenie jest ustawione na "Dopasuj obraz do okna". Ta wartość ustala maksymalne dozwolone powiększenie w procentach, tzn. 100% jest pełnym rozmiarem.

en: This value will set the virtual size of the window when "Fit image to window" is set. Instead of using the actual size of the window, the specified percentage of the window will be used. It allows one to keep a border around the image (values lower than 100%) or to auto zoom the image (values greater than 100%). It affects fullscreen mode too.
pl: Ta wartość ustawia wirtualny rozmiar okna, gdy "Dopasuj do okna" jest zaznaczone. Zamiast używać rzeczywistego rozmiaru okna, określony procent okna będzie używany. Umożliwia to uzyskanie ramki wokół obrazu (dla wartości mniejszych niż 100%) lub automatycznego powiększenia obrazu (dla wartości większych niż 100%). Dotyczy to także trybu pełnoekranowego.

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Use custom border color in window mode
pl: Użyj własnego koloru obramowania w trybie okienkowym

en: Use custom border color in fullscreen mode
pl: Użyj własnego obramowanie w trybie pełnego ekranu

en: Border color
pl: Kolor obramowania

en: Alpha channel color 1
pl: Kolor kanału alfa 1

en: Alpha channel color 2
pl: Kolor kanału alfa 2

en: Windows
pl: Okna

en: State
pl: Stan

en: Use saved window positions also for new windows
pl: Używaj zapamiętanych pozycji okien także do nowych okien

en: Remember tool state (float/hidden)
pl: Zapamiętuj stan narzędzi (oderwane/ukryte)

en: Remember dialog window positions
pl: Zapamiętuj pozycje okien dialogowych

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
pl: Dopasuj okno do obrazu, jeśli narzędzia są ukryte/oderwane

en: Limit size when auto-sizing window (%):
pl: Ograniczenie rozmiaru przy automatycznym dopasowaniu okna (%):

en: Smooth image flip
pl: Płynne odwracanie obrazu

en: Disable screen saver
pl: Wyłącz wygaszacz ekranu

en: Overlay Screen Display
pl: Nakładka

en: Image overlay template
pl: Szablon tekstu nakładki

en: Font
pl: Czcionka

en: Text
pl: Tekst

en: Background
pl: Tło

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Show hidden files or folders
pl: Pokaż ukryte pliki lub katalogi

en: Show parent folder (..)
pl: Pokaż folder nadrzędny (..)

en: Disable file extension checks
pl: Wyłącz sprawdzanie rozszerzeń

en: Disable File Filtering
pl: Bez filtrowania plików

en: Grouping sidecar extensions
pl: Grupowanie rozszerzeń plików sidecar

en: File types
pl: Typy plików

en: Class
pl: Klasa

en: Writable
pl: Zapisywalny

en: Sidecar is allowed
pl: Pliki sidecar dozwolone

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
pl: Uwaga: Geeqie skompilowane bez Exiv2. Niektóre opcje są wyłączone.

en: Ask before writing to image files
pl: Zapytaj przed zapisywaniem do plików obrazu

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Write altered image orientation to the metadata
pl: Zapisuj zmienioną orientację obrazu do metadanych

en: Auto-save options
pl: Opcje autozapisu

en: Write metadata after timeout
pl: Zapisuj metadane po upływie danego czasu

en: Timeout (seconds):
pl: Limit czasu (sekundy):

en: Write metadata on image change
pl: Zapisuj metadane przy zmianie obrazu

en: Write metadata on directory change
pl: Zapisuj metadane przy zmianie katalogu

en: Search
pl: Szukaj

en: Perceptual
pl: Percepcyjny

en: Relative Colorimetric
pl: Względny kolorymetryczny

en: Absolute Colorimetric
pl: Bezwzględny kolorymetryczny

en: Color management
pl: Zarządzanie kolorami

en: Input profiles
pl: Profile wejściowe

en: Type
pl: Typ

en: Menu name
pl: Nazwa w menu

en: File
pl: Plik

en: Input %d:
pl: Profil %d:

en: Select color profile
pl: Wybierz profil koloru

en: Screen profile
pl: Profil ekranu

en: Use system screen profile if available
pl: Używaj systemowego profilu ekranu, jeśli jest dostępny

en: Screen:
pl: Ekran:

en: Render Intent:
pl: Sposób odwzorowania barw:

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Enable Delete key
pl: Aktywny klawisz Delete

en: Maximum size:
pl: Maksymalny rozmiar:

en: Set to 0 for unlimited size
pl: Ustaw na 0 dla nieograniczonego rozmiaru

en: In place renaming
pl: Zmiana nazwy w miejscu

en: List directory view uses single click to enter
pl: Lista katalogów używa pojedynczego kliknięcia do przejścia

en: Recent folder list maximum size
pl: Maksymalna rozmiar listy ostatnio używanych folderów

en: Drag'n drop icon size
pl: Rozmiar ikon przy przeciąganiu

en: Copy path clipboard selection:
pl: Wybór schowka do kopiowania ścieżki

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Progressive keyboard scrolling
pl: Przyrostowe przewijanie klawiaturą

en: Keyboard scrolling step multiplier:
pl: Mnożnik przewijania klawiaturą

en: Mouse wheel scrolls image
pl: Kółko myszy przesuwa obraz

en: Navigation by left or middle click on image
pl: Nawigacja przez kliknięcie lewym lub środkowym klawiszem myszy na obrazie

en: Play video by left click on image
pl: Odtwórz wideo poprzez kliknięcie lewym klawiszem na obrazie

en: Play with:
pl: Odtwórz przy pomocy:

en: Debugging
pl: Debugowanie

en: Log Window max. lines:
pl: Maksymalna ilość linii w oknie logów:

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Accelerators
pl: Skróty klawiszowe

en: Action
pl: Akcja

en: KEY
pl: Klawisz

en: Tooltip
pl: Podpowiedź

en: Reset selected
pl: Zresetuj wybrane

en: Use different settings for fullscreen
pl: Używaj osobnych ustawień dla trybu pełnoekranowego

en: Left X
pl: Lewy X

en: Left Y
pl: Lewy Y

en: Right X
pl: Prawy X

en: Right Y
pl: Prawy Y

en: Preferences
pl: P_referencje...

en: About Geeqie
pl: O Geeqie

en: Option %s ignored: %s
pl: Opcja %s zignorowana: %s

en: error saving config file: %s
pl: błąd przy zapisie pliku konfiguracyjnego: %s

en: error saving config file: %s
    error: %s
pl: błąd przy zapisie pliku konfiguracyjnego: %s
    błąd: %s

en: lua error: no data
pl: błąd lua: brak danych

en: previous image
pl: poprzedni obraz

en: <folder>
pl: <katalog>

en:  render thumbnails
pl: utwórz miniaturki

en: <folder>
pl: <katalog>

en: render thumbnails recursively
pl: utwórz miniaturki rekurencyjnie

en:  render thumbnails (see Help)
pl: utwórz miniaturki (patrz Pomoc)

en: <folder>
pl: <katalog>

en:  render thumbnails recursively (see Help)
pl:  utwórz miniaturki rekurencyjnie (patrz Pomoc)

en: clear or clean shared thumbnail cache
pl: wyczyść współdzielone cache miniaturek

en: clear or clean thumbnail cache
pl: wyczyść cache miniaturek

en: <[H:][M:][N][.M]>
pl: <[G:][M:][N][.M]>

en: set slide show delay to Hrs Mins N.M seconds
pl: ustaw opóźnienie slajdów na Godz Min N.M sekund

en: first image
pl: pierwszy obraz

en: toggle full screen
pl: przełącz pełny ekran

en: start full screen
pl: włącz pełny ekran

en: stop full screen
pl: wyłącz pełny ekran

en: <FILE>
pl: <PLIK>

en: get list of sidecars of FILE
pl: pobierz listę plików sidecar PLIK-u

en: last image
pl: ostatni obraz

en: add FILE to command line collection list
pl: dodaj PLIK do kolekcji listy poleceń

en: clear command line collection list
pl: wyczyść kolekcję listy poleceń

en: <FILE>,<lua script>
pl: <PLIK>,<skrypt lua>

en: run lua script on FILE
pl: uruchom skrypt lua na PLIKu

en: next image
pl: następny obraz

en: quit
pl: zakończ

en: bring the Geeqie window to the top
pl: przenieś okno Geeqie na wierzch

en: toggle slide show
pl: przełącz pokaz slajdów

en: start recursive slide show in FOLDER
pl: rozpocznij rekursywny pokaz slajdów w FOLDER-rze

en: start slide show
pl: rozpocznij pokaz slajdów

en: stop slide show
pl: zatrzymaj pokaz slajdów

en: show tools
pl: pokaż narzędzia

en: hide tools
pl: Ukryj pasek narzędzi

en: open FILE in new window
pl: otwórz PLIK w nowym oknie

en: Remote command list:
pl: Lista komend zdalnego sterowania:

en: folder
pl: katalog

en: comments
pl: komentarze

en: results
pl: wyniki

en: equal to
pl: dokładnie

en: less than
pl: mniejszy niż

en: greater than
pl: większy niż

en: between
pl: pomiędzy

en: before
pl: przed

en: after
pl: po

en: match all
pl: pasują wszystkie

en: match any
pl: pasuje dowolne

en: exclude
pl: z wyjątkiem

en: contains
pl: zawiera

en: miss
pl: nie zawiera

en: not geocoded
pl: brak geo-tagu

en: is
pl: równa

en: %s, %d files (%s, %d)
pl: %s, %d plików (%s, %d)

en: %s, %d files
pl: %s, %d plików

en: Searching...
pl: Szukanie...

en: miles
pl: mile

en: File not found
pl: Plik nie został znaleziony

en: Please enter an existing file for image content.
pl: Proszę podać istniejący plik dla zawartości obrazu.

en: Entry does not contain a valid lat/long value
pl: Pole nie zawiera poprawnej długości/szerokości geograficznej

en: Please enter an existing folder to search.
pl: Proszę podać istniejący folder do wyszukiwania.

en: Collection Files
pl: Pliki kolekcji

en: Image search
pl: Wyszukiwanie obrazu

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Recurse
pl: Rekursywnie

en: Match case
pl: Uwzględniaj wielkość liter

en: File size is
pl: Rozmiar pliku

en: and
pl: i

en: File date is
pl: Data pliku

en: Image dimensions are
pl: Wymiary obrazu

en: Image content is
pl: Zawartość obrazu

en: % similar to
pl: % podobna do

en: Ignore rotation
pl: Ignoruj obrót

en: Image rating is
pl: Ocena obrazu jest

en: Image is
pl: Obraz jest

en: from
pl: od

en: Enter a coordinate in the form:
    89.123 179.456
    or drag-and-drop a geo-coded image
    or left-click on the map and paste
    or cut-and-paste or drag-and-drop
    an internet search URL
    See the Help file
pl: Wprowadź współrzędne w postaci:
    89.123 179.456
    albo przeciągnij i upuść obrazek z geo-tagiem
    albo kliknij lewym przyciskiem na mapie i wklej
    albo wytnij i wklej lub przeciągnij i upuść
    adres internetowy URL
    Patrz plik pomocy

en: Cannot read the file
pl: Nie można odczytać pliku

en: Cannot get file status
pl: Nie można odczytać stanu pliku

en: Cannot access the file
pl: Brak dostępu do pliku

en: Cannot create temp file
pl: Nie można utworzyć tymczasowego pliku

en: Cannot rename the file
pl: Nie można zmienić nazwy pliku

en: File saving disabled by option
pl: Zapisywanie pliku zostało wyłączone w opcjach

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Cannot write the file
pl: Nie mogę zapisać do pliku

en: Secure file saving error
pl: Błąd bezpiecznego zapisu pliku

en: Add Shortcut
pl: Dodaj skrót

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
pl: Odczyt miniaturki z cache nie powiódł się, próba odtworzenia.

en: Add Toolbar Item
pl: Dodaj element paska narzędzi

en: Delete failed
pl: Usunięcie nie powiodło się

en: Unable to remove old file from trash folder
pl: Nie można usunąć starego pliku z kosza

en: Could not create folder
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
pl: Błąd podczas dostępu lub podczas tworzenia katalogu:
    "%s"

en: Deletion by external command
pl: Usuwanie zewnętrznym poleceniem

en: New Bookmark
pl: Nowa zakładka

en: Edit Bookmark
pl: Edycja zakładki

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Icon:
pl: Ikona:

en: Select icon
pl: Zaznacz ikonę

en: _Properties...
pl: _Właściwości...

en: _Remove
pl: Usuń

en: One or more filenames are not encoded with the preferred locale character set.
pl: Jedna lub więcej nazw plików nie jest zapisana przy pomocy prefereowanego zestawu znaków.

en: Operations on, and display of these files with %s may not succeed.
pl: Wyświetlanie i operacje na tych plikach w %s mogą się nie powieść.

en: If your filenames are not encoded in utf-8, try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES=1
pl: Jeśli twoje nazwy plików nie są zapisane w utf-8, spróbuj ustawić zmienną środowiskową G_BROKEN_FILENAMES=1

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is set to %s
pl: Zmienna G_BROKEN_FILENAMES ma wartość %s

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is not set
pl: Zmienna G_BROKEN_FILENAMES nie jest ustawiona

en: The locale appears to be set to "%s"
    (set by the LANG environment variable)
pl: Locale ustawione na "%s"
    (ustawione przez zmienną środowiskową LANG)

en: 
    Preferred encoding appears to be UTF-8, however the file:
pl: 
    Preferowanym kodowaniem wydaje się być UTF-8, jednak plik:

en: [name not displayable]
pl: [nazwa niemożliwa do wyświetlenia]

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
pl: "%s" jest poprawnie zapisany w UTF-8.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
pl: "%s" nie jest poprawnie zapisany w UTF-8.

en: Filename encoding locale mismatch
pl: Niezgodność kodowania znaków nazwy plików

en: Unable to load:
    %s
pl: Nie można wczytać:
    %s

en: A file with name %s already exists.
pl: Plik o nazwie %s już istnieje.

en: Rename failed
pl: Błąd zmiany nazwy

en: Failed to rename %s to %s.
pl: Zmiana nazwy %s na %s nie powiodła się.

en: _Rename
pl: Zmień nazwę

en: Add _Bookmark
pl: Dodanie zakładki

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: Show hidden
pl: Wyświetlanie ukrytych

en: Filter:
pl: Filtr:

en: Select path
pl: Ustaw ścieżki

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Drag and Drop failed
pl: Przeciąganie nie powiodło się

en: 
     Continue multiple file operation?
pl: 
    Kontynuować operację na wielu plikach?

en: Co_ntinue
pl: Ko_ntynuuj

en: Removal of folder contents failed at this file:
    
    %s
pl: Usunięcie zawartości folderu nie powiodło się przy pliku:
    
    %s

en: %s
    Unable to start external command.
pl: %s
    Nie można uruchomić zewnętrznego polecenia.

en: %s is not a directory
pl: %s nie jest katalogiem

en: Really continue?
pl: Na pewno kontynuować?

en: This operation can't continue:
pl: Ta operacja nie może być kontynuowana:

en: Discard changes
pl: Cofnij zmiany

en: File details
pl: Szczegóły pliku

en: Sidecars
pl: Pliki sidecar

en: Write to file
pl: Zapisz do pliku

en: Choose the destination folder.
pl: Wybierz katalog docelowy.

en: New name
pl: Nowa nazwa

en: Source
pl: Źródło

en: Manual rename
pl: Ręczna zmiana nazwy

en: Original name:
pl: Pierwotna nazwa:

en: New name:
pl: Nowa nazwa:

en: Auto rename
pl: Automatyczna zmiana nazwy

en: Begin text
pl: Początek tekstu

en: End text
pl: Koniec tekstu

en: Padding:
pl: Ilość cyfr:

en: Formatted rename
pl: Zmiana nazwy wg formatu

en: Format (* = original name, ## = numbers)
pl: Format (* = oryginalna nazwa, ## = numery)

en: Another operation in progress.
pl: Inna operacja jest właśnie w toku.

en: File: '%s'
pl: Plik: '%s'

en: with sidecar files:
pl: z plikami sidecar:

en: no problem detected
pl: nie wykryto problemów

en: Exclude file
pl: Pomiń plik

en: Overview of changed metadata
pl: Opis zmienionych metadanych

en: The following metadata tags will be written to
    '%s'.
pl: Następujące metadane zostaną zapisane do
    '%s'.

en: The following metadata tags will be written to the image file itself.
pl: Następujące metadane zostaną zapisane do pliku obrazu bezpośrednio.

en: Delete files?
pl: Usunąć pliki?

en: Can't write metadata
pl: Nie mogę zapisać metadanych

en: Write metadata
pl: Zapisz metadane

en: Write metadata?
pl: Zapisać metadane?

en: This will write the changed metadata into the following files
pl: Ta operacja zapisze zmienione metadane do następujących plików

en: Metadata writing failed
pl: Zapisywanie metadanych nie powiodło się

en: Move failed
pl: Przenoszenie nie powiodło się

en: Move files?
pl: Przenieś pliki?

en: This will move the following files
pl: Ta operacja spowoduje przeniesienie następujących plików

en: Copy failed
pl: Kopiowanie nie powiodło się

en: Copy files?
pl: Kopiować pliki?

en: This will copy the following files
pl: Skopiowane zostaną następujące pliki

en: Rename files?
pl: Zmienić nazwę plików?

en: This will rename the following files
pl: Ta operacja spowoduje zmianę nazwy następujących plików

en: Can't run external editor
pl: Nie mogę uruchomić zewnętrznego edytora

en: Editor
pl: Edytor

en: Run editor?
pl: Uruchomić edytor?

en: External command failed
pl: Zewnętrzne polecenie nie powiodło się

en: Delete folder
pl: Usuń katalog

en: Delete symbolic link?
pl: Usunąć dowiązanie symboliczne?

en: This will delete the symbolic link.
    The folder this link points to will not be deleted.
pl: Zaraz usuniesz dowiązanie symboliczne.
    Katalog na który wskazuje to dowiązanie NIE zostanie usunięty.

en: Link deletion failed
pl: Usunięcie linku nie powiodło się

en: Unable to remove folder %s
    Permissions do not allow writing to the folder.
pl: Nie można usunąć katalogu %s
    Brak uprawnień by zapisywać w tym katalogu.

en: Unable to list contents of folder %s
pl: Nie mogę wyświetlić zawartości katalogu %s

en: Folder contains subfolders
pl: Katalog zawiera podkatalogi

en: Unable to delete the folder:
    
    %s
    
    This folder contains subfolders which must be moved before it can be deleted.
pl: Nie można usunąć katalogu:
    
    %s
    
    Ten katalog zawiera podkatalogi, które musza zostać przeniesione zanim katalog może zostać usunięty.

en: Subfolders:
pl: Podkatalogi:

en: Delete folder?
pl: Usunąć katalog?

en: The folder contains these files:
pl: Ten katalog zawiera następujące pliki:

en: This will delete the folder.
    The contents of this folder will also be deleted.
pl: Zaraz usuniesz katalog.
    Zawartość tego katalogu TAKŻE zostanie usunięta.

en: Rename folder?
pl: Zmienić nazwę katalogu?

en: The folder contains the following files
pl: Katalog zawiera następujące pliki

en: Create Folder
pl: Utwórz katalog

en: Create folder?
pl: Utworzyć katalog?

en: Can't create folder
pl: Nie można utworzyć katalogu

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Move
pl: _Przenieś

en: _Up to parent
pl: W _górę do nadrzędnego

en: _Slideshow
pl: Pokaz _slajdów

en: Slideshow recursive
pl: Rekurencyjny pokaz slajdów

en: Find _duplicates...
pl: Wyszukaj _duplikaty...

en: Find duplicates recursive...
pl: Rekurencyjnie wyszukaj duplikaty...

en: _New folder...
pl: Nowy _folder...

en: View as _List
pl: Wyświetlaj jako _lista

en: View as _Tree
pl: Wyświetlaj jako _drzewo

en: Show _hidden files
pl: Wyświetlaj ukryte pliki

en: Re_fresh
pl: _Odśwież

en: Show _thumbnails
pl: Pokazuj _miniaturki

en:  [NO GROUPING]
pl: [BEZ GRUPOWANIA]

en: Invalid file name:
    %s
pl: Niepoprawna nazwa pliku:
    %s

en: Error renaming file
pl: Błąd podczas zmiany nazwy pliku
