geeqie-1.3 - en to ro translation catalogue (944 entries)

en: Image Viewer
ro: Viewer imagini

en: View and manage images
ro: Afișează și administrează imagini

en: Apply the orientation to image content
ro: Afișează imaginile respectând orientarea din metadate

en: Symlink
ro:  Legătură simbolică

en: Metadata
ro: Metadate

en: Description
ro: Descriere

en: Value
ro: Valoare

en: Name
ro: Nume

en: Tag
ro: Etichetă

en: Elements
ro: Elemente

en: Histogram
ro: Histogramă

en: Title
ro: Titlu

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Comment
ro: Comentariu

en: Exif
ro: EXIF

en: File info
ro: Informații despre fișier

en: Location and GPS
ro: Localizare și GPS

en: Copyright
ro: Drept de autor

en: GPS Map
ro: Hartă GPS

en: Move to _top
ro: Mu_tă sus

en: Move _up
ro: Mută s_us

en: Move _down
ro: Mută _jos

en: Move to _bottom
ro: Mută _jos

en: Remove
ro: Şterge

en: Add
ro: Adaugă

en: Add text to selected files
ro: Adaugă text la fișierele selectate

en: Replace existing text in selected files
ro: Înlocuiește textul existent în fișierele selectate

en: Configure entry
ro: Configurează element

en: Add entry
ro: Adaugă element

en: Key:
ro: Cheie:

en: Title:
ro: Titlu:

en: Show only if set
ro: Afișează doar dacă e setat

en: Editable (supported only for XMP)
ro: Editabil (doar XMP)

en: Configure "%s"
ro: Configurează "%s"

en: Remove "%s"
ro: Șterge "%s"

en: Show hidden entries
ro: Arată  elementele ascunse

en: Save
ro: Salvează

en: Zoom level %i
ro: Nivel zoom %i

en: Loading map
ro: Încarc harta

en: Enable markers
ro: Activează markeri

en: Centre map on marker
ro: Centrează harta pe marker

en: Move map centre to marker
     is disabled
ro: Mutarea centrului hărții pe marker
     este dezactivată

en: Move map centre to marker
     is enabled
ro: Mutarea centrului hărții pe marker
     este activată

en: Histogram on _Red
ro: Histogramă pe _roșu

en: Histogram on _Green
ro: Histo_gramă pe verde

en: Histogram on _Blue
ro: Histogramă pe al_bastru

en: _Histogram on RGB
ro: _Histogramă pe RGB

en: Histogram on _Value
ro: Histogramă pe _valoare

en: Li_near Histogram
ro: Histogramă li_niară

en: L_og Histogram
ro: Histogramă l_ogaritmică

en: Edit keyword
ro: Editează cuvânt cheie

en: Configure keyword
ro: Configurează cuvânt cheie

en: Keyword:
ro: Cuvânt cheie:

en: Keyword type:
ro: Tip cuvânt cheie:

en: Active keyword
ro: Cuvânt  cheie activ

en: Helper
ro: Etichetă

en: Hide "%s"
ro: Ascunde "%s"

en: Mark %d
ro: Marchează %d

en: Connect "%s" to mark
ro: Conectează "%s" la marcaj

en: Edit "%s"
ro: Editează "%s"

en: Disconnect "%s" from mark %s
ro: Deconectează "%s" de marcajul %s

en: Expand checked
ro: Extinde bifate

en: Collapse unchecked
ro: Închide ce nu e bifat

en: Hide unchecked
ro: Ascunde nebifate

en: Show all
ro: Arată tot

en: On any change
ro: La orice schimbare

en: Help
ro: Ajutor

en: The collection:
    %s
    already exists.
ro: Colecția:
    %s
    există deja.

en: Collection exists
ro: Colecția există

en: Failed to save the collection:
    %s
ro: Nu am putut salva colecţia:
    %s

en: Save Failed
ro: Nu am putut salva datele!

en: Add Bookmark
ro: Adaugă semn de carte

en: Add Collection
ro: Adaugă colecţie

en: Name:
ro: Nume:

en: Sort Manager
ro: Gestionar de sortare

en: Folders
ro: Dosare

en: Collections
ro: Colecţii

en: Copy
ro: Copiază

en: Move
ro: Mută

en: Add image
ro: Adaugă imagine

en: Add selection
ro: Adaugă selecție

en: Undo last image
ro: Des-face ultima imagine

en: done
ro: terminat

en: Removing old metadata...
ro: Șterg metadate vechi...

en: Clearing cached thumbnails...
ro: Șterg cache thumbnail-uri...

en: Removing old thumbnails...
ro: Șterg thumbnail-uri vechi...

en: Maintenance
ro: întreținere

en: Invalid folder
ro: Folder invalid

en: The specified folder can not be found.
ro: Folder-ul specificat nu a putut fi găsit

en: Create thumbnails
ro: Creează thumbnail-uri

en: Folder:
ro: Dosar:

en: Select folder
ro: Alegeți folder

en: Include subfolders
ro: Include subfoldere

en: Store thumbnails local to source images
ro: Salvează thumbnail-uri în imaginile sursă

en: click start to begin
ro: click pe start pentru a începe

en: running...
ro: rulează...

en: Clearing thumbnails...
ro: Şterg miniaturile...

en: Clear cache
ro: Şterge memoria tampon

en: Location: %s
ro: Locație: %s

en: Cache Maintenance
ro: Administrare cache

en: Cache and Data Maintenance
ro: Administrare cache și date

en: Clean up
ro: Curățenie

en: Shared thumbnail cache
ro: Cache comun

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
ro: Șterge thumbnail-urile vechi și/sau "orfane".

en: Delete all cached thumbnails.
ro: Șterge toate thumbnail-urile din cache.

en: Render
ro: Randare

en: Render thumbnails for a specific folder.
ro: Generează thumbnail-uri pentru un folder anume.

en: Remove orphaned keywords and comments.
ro: Șterge comentariile și cuvintele cheie "orfane".

en: Untitled
ro: Fără_titlu

en: Untitled (%d)
ro: Făra titlu (%d)

en: %s - Collection - %s
ro: %s - Colecția - %s

en: Close collection
ro: Închide colecţia

en: Collection has been modified.
    Save first?
ro: Colecţia a fost modificată!
    Doriţi să o salvaţi?

en: Save collection
ro: Salvează colecţia

en: Append collection
ro: Adaugă colecţia

en: Cancel
ro: Renunţă

en: _Append
ro: _Adaugă

en: failed to open collection (write) "%s"
ro: nu am putut deschide colecția (pentru scriere) "%s"

en: error saving collection file: %s
    error: %s
ro: Nu pot salva fişierul colecție: %s
    eroare: %s

en: Rename
ro: Redenumeşte

en: Close window
ro: Închide fereastra

en: View
ro: Vizualizare

en: View in new window
ro: Vizualizează în fereastră nouă

en: Select all
ro: Selectează tot

en: Select none
ro: Nu selecta nimic

en: Sort by name
ro: Sortare după nume

en: Sort by date
ro: Sortare după dată

en: Sort by size
ro: Sortare după mărime

en: Sort by path
ro: Sortare după cale

en: Print
ro: Ti_părește

en: %s, %d images (%s, %d)
ro: %s, %d imagini (%s, %d)

en: %s, %d images
ro: %s, %d imagini

en: Empty
ro: Gol

en: Loading thumbs...
ro: Încarc miniaturile...

en: _View
ro: _Vizualizare

en: View in _new window
ro: Vizualizează în fereastră _nouă

en: Rem_ove
ro: _Şterge

en: Append from collection...
ro: Adaugă din colecţie

en: _Selection
ro: _Selecție

en: Invert selection
ro: Inversează Selecția

en: _Copy...
ro: _Copiere...

en: _Move...
ro: _Mutare...

en: _Rename...
ro: _Redenumire...

en: _Copy path
ro: _Copiază cale

en: _Delete...
ro: _Ştergere...

en: _Delete
ro: _Şterge

en: Randomize
ro: Amestecă

en: _Sort
ro: _Sortare

en: Show filename _text
ro: Afişează numele fişierelor

en: _Save collection
ro: _Salvează colecţia

en: Save collection _as...
ro: Salvează colecţia c_a...

en: _Find duplicates...
ro: _Caută duplicatele...

en: Print...
ro: Ti_părește...

en: Dropped list includes folders.
ro: Lista include directoare

en: _Add contents
ro: _Adaugă conţinut

en: Add contents _recursive
ro: Adaugă conţinut în mod _recursiv

en: _Skip folders
ro: _Sari peste directoare

en: Adobe RGB compatible
ro: Compatibil Adobe RGB

en: Custom profile
ro: Profil personalizat

en: Can't save
ro: Nu pot salva

en: Please specify file name.
ro: Vă rog specificați numele fișierului.

en: Could not create directory
ro: Nu am putut crea directorul.

en: Desktop file
ro: Fişier desktop

en: Unable to delete file:
    %s
ro: Nu pot şterge fişierul:
    %s

en: File deletion failed
ro: Nu am putut şterge!

en: Delete file
ro: Ştergere fişiere

en: Delete
ro: Şterge

en: About to delete the file:
     %s
ro: Voi şterge fişierul:
    %s

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Path
ro: Cale

en: Drop files to compare them.
ro: Renunţă la fişiere pentru a le compara.

en: %d files
ro: %d fişiere

en: %d matches found in %d files
ro: %d potriviri găsite în%d fişiere

en: Reading checksums...
ro: Citesc sumele de control...

en: Reading dimensions...
ro: Citesc dimensiunile...

en: Reading similarity data...
ro: Citesc datele de similaritate...

en: Comparing...
ro: Compar...

en: Sorting...
ro: Sortez...

en: Select group _1 duplicates
ro: Selecţie duplicate-grup _1

en: Select group _2 duplicates
ro: Selecţie duplicate-grup _1

en: C_lear
ro: _Şterge

en: Close _window
ro: Închide _fereastra

en: %d files (set 2)
ro: %d fişiere (set 2)

en: Name case-insensitive
ro: Nume case-insensitive

en: Size
ro: Mărime

en: Date
ro: Data

en: Dimensions
ro: Dimensiuni

en: Checksum
ro: Sumă de control

en: Similarity (custom)
ro: Similaritate (personalizată)

en: Find duplicates
ro: Caută duplicate

en: Rank
ro: Rang

en: Compare to:
ro: Compară cu:

en: Thumbnails
ro: Miniaturi

en: Compare by:
ro: Comparare după:

en: Sort
ro: Sortare

en: Compare two file sets
ro: Compară 2 seturi de fişiere

en: Similarity
ro: Similaritate

en: Width
ro: Lăţime

en: Height
ro: Înălţime

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
ro: Fișierul Desktop '%s' nu trebuie să includă extensia în numele icon-ului: '%s'

en: yes
ro: da

en: no
ro: nu

en: stopping...
ro: opresc...

en: Edit command results
ro: Editare rezultate comandă

en: Output of %s
ro: Ieşirea %s

en: Failed to run command:
    %s
ro: Nu pot executa comanda:
    %s

en: stopped by user
ro: oprit de către utilizator

en: Invalid editor command
ro: Comanda editor invalidă

en: Editor template is empty.
ro: Template-ul de editor este gol.

en: Editor template has incorrect syntax.
ro: Template-ul de editor conține greșeli de sintaxă.

en: Editor template uses incompatible macros.
ro: Template-ul de editor conține macro-uri incompatibile.

en: Can't find matching file type.
ro: Nu pot găsi un tip de fișier potrivit.

en: Can't execute external editor.
ro: Nu pot executa editorul extern.

en: External editor returned error status.
ro: Editorul extern a semnalat o eroare.

en: File was skipped.
ro: Fișierul a fost omis.

en: Unknown error.
ro: Eroare necunoscută.

en: unknown
ro: necunoscut

en: top left
ro: stânga sus

en: top right
ro: dreapta sus

en: bottom right
ro: dreapta jos

en: bottom left
ro: stânga jos

en: left top
ro: stânga sus

en: right top
ro: dreapta sus

en: right bottom
ro: dreapta jos

en: left bottom
ro: stânga jos

en: inch
ro: inci

en: centimeter
ro: centimetri

en: average
ro: medie

en: center weighted
ro: media din centru

en: partial
ro: parţial(e)

en: other
ro: alta

en: not defined
ro: nedefinit(e)

en: manual
ro: manual(e)

en: normal
ro: normal(ă)

en: aperture
ro: deschidere diafragmă

en: shutter
ro: timp de expunere

en: creative
ro: creativ(e)

en: action
ro: acţiune

en: portrait
ro: portret

en: landscape
ro: peisaj

en: daylight
ro: lumina zilei

en: flash
ro: flash(blitz)

en: fine weather
ro: vreme bună

en: cloudy weather
ro: cer acoperit

en: shade
ro: umbră

en: daylight fluorescent
ro: fluorescent "daylight"

en: day white fluorescent
ro: fluorescent "day white"

en: cool white fluorescent
ro: fluorescent "cool white"

en: white fluorescent
ro: fluorescent alb

en: standard light A
ro: lumină standard A

en: standard light B
ro: lumină standard B

en: standard light C
ro: lumină standard C

en: ISO studio tungsten
ro: tungsten studio ISO

en: yes, not detected by strobe
ro: da, NEdetectate de strobe

en: yes, detected by strobe
ro: da, detectate de strobe

en: digital still camera
ro: camera foto digitală

en: direct photo
ro: foto direct

en: custom
ro: personalizat

en: night scene
ro: scenă de noapte

en: none
ro: niciuna

en: low gain up
ro: mărește câștig joase

en: high gain up
ro: mărește câștig înalte

en: low gain down
ro: micșorează câștig joase

en: high gain down
ro: micșorează câștig înalte

en: low
ro: joase

en: high
ro: înalte

en: close
ro: închide

en: Image Width
ro: Lățime imagine

en: Image Height
ro: Înălțime imagine

en: Bits per Sample/Pixel
ro: Biți pe Sample/Pixel

en: Compression
ro: Compresie

en: Image description
ro: Descriere imagine

en: Camera make
ro: Producător cameră

en: Camera model
ro: Model cameră

en: Orientation
ro: Orientare

en: X resolution
ro: Rezoluție X

en: Y Resolution
ro: Rezoluție Y

en: Resolution units
ro: Unitate rezoluție

en: White point
ro: Punct de alb

en: Primary chromaticities
ro: Cromatică primară

en: YCbCy coefficients
ro: Coeficienți YCbCy

en: YCbCr positioning
ro: Poziționare YCbCr

en: Black white reference
ro: Referință alb negru

en: SubIFD Exif offset
ro: Offset SubIFD EXIF

en: Exposure time (seconds)
ro: Timp expunere (secunde)

en: Exposure program
ro: Program de expunere

en: Spectral Sensitivity
ro: Sensibilitate spectrală

en: ISO sensitivity
ro: Sensibilitate ISO

en: Optoelectric conversion factor
ro: Factor conversie optoelectrică

en: Exif version
ro: Versiune EXIF

en: Date original
ro: Data originală

en: Date digitized
ro: Data digitizării

en: Pixel format
ro: Format pixeli

en: Compression ratio
ro: Rată compresie

en: Shutter speed
ro: Viteză obturator

en: Aperture
ro: Deschidere diafragmă

en: Brightness
ro: Luminozitate

en: Exposure bias
ro: Decalaj expunere

en: Maximum aperture
ro: Diafragmă maximă

en: Subject distance
ro: Distanţa de la subiect

en: Metering mode
ro: Mod de măsurare

en: Light source
ro: Sursa de lumină

en: Focal length
ro: Distanţa focală

en: Subject area
ro: Zonă subiect

en: UserComment
ro: Comentariu utilizator

en: Subsecond time
ro: Fracție secundă

en: Subsecond time original
ro: Fracție secundă originală

en: Subsecond time digitized
ro: Fracție secundă digitizată

en: FlashPix version
ro: Versiune FlashPix

en: Colorspace
ro: Spațiu culoare

en: Audio data
ro: Date audio

en: ExifR98 extension
ro: Extensie ExifR98

en: Flash strength
ro: Putere blitz

en: Spatial frequency response
ro: Răspuns frecvență spațial

en: X Pixel density
ro: Densitate pixeli X

en: Y Pixel density
ro: Densitate pixeli Y

en: Pixel density units
ro: Unitate densitate pixeli

en: Subject location
ro: Locație subiect

en: Sensor type
ro: Tip  senzor

en: Source type
ro: Tip sursă

en: Scene type
ro: Tip scenă

en: Render process
ro: Proces randare

en: Exposure mode
ro: Mod expunere

en: White balance
ro: Balans de alb

en: Digital zoom ratio
ro: Raport zoom digital

en: Focal length (35mm)
ro: Lungime focală (35mm)

en: Scene capture type
ro: Tip captură scenă

en: Gain control
ro: Control câștig

en: Saturation
ro: Saturație

en: Sharpness
ro: Claritate

en: Device setting
ro: Configurație device

en: Subject range
ro: Interval subiect

en: Image serial number
ro: Număr serie imagine

en: infinity
ro: infinit(ă)

en: mode:
ro: mod:

en: on
ro: pornit

en: off
ro: oprit

en: not detected by strobe
ro: nedetectate de strobe

en: detected by strobe
ro: detectate de strobe

en: red-eye reduction
ro: reducere efect ochi roşii

en: dot
ro: punct

en: embedded
ro: încorporat

en: Above Sea Level
ro: Deasupra nivelului mării

en: Below Sea Level
ro: Sub nivelul mării

en: Camera
ro: Cameră

en: Focal length 35mm
ro: Lungime focală 35mm

en: Resolution
ro: Rezoluție

en: Color profile
ro: Profil de culoare

en: GPS position
ro: Poziție GPS

en: GPS altitude
ro: Altitudine GPS

en: File size
ro: Dimensiune fișier

en: File date
ro: Dată fişier

en: File mode
ro: Mod fișier

en: file or directory does not exist
ro: fișierul sau directorul nu există

en: destination already exists
ro: destinația există deja

en: destination can't be overwritten
ro: destinația nu poate fi suprascrisă

en: destination directory is not writable
ro: nu se poate scrie în directorul destinație

en: destination directory does not exist
ro: directorul destinație nu există

en: source directory is not writable
ro: nu se poate scrie în directorul sursă

en: no read permission
ro: nu există permisiune de citire) %s byte

en: file is readonly
ro: fișierul este read-only

en: destination already exists and will be overwritten
ro: destinația există deja și va fi suprascrisă

en: source and destination are the same
ro: sursa se suprapune cu destinaţia

en: source and destination have different extension
ro: sursa și destinaţia au extensii diferite

en: there are unsaved metadata changes for the file
ro: metadatele fișierului conțin modificări nesalvate

en: Full size
ro: Dimensiunea reală

en: Screen
ro: Ecran

en: Full screen
ro: Tot ecranul

en: Determined by Window Manager
ro: Determinat de manager-ul de ferestre

en: Active screen
ro: Ecran activ

en: Active monitor
ro: Monitor activ

en: Log Histogram on Red
ro: Histogramă logaritmică pe roșu

en: Log Histogram on Green
ro: Histogramă logaritmică pe verde

en: Log Histogram on Blue
ro: Histogramă logaritmică pe albastru

en: Log Histogram on RGB
ro: Histogramă logaritmică pe RGB

en: Log Histogram on value
ro: Histogramă logaritmică pe valoare

en: Linear Histogram on Red
ro: Histogramă liniară pe roșu

en: Linear Histogram on Green
ro: Histogramă liniară pe verde

en: Linear Histogram on Blue
ro: Histogramă liniară pe albastru

en: Linear Histogram on RGB
ro: Histogramă liniară pe RGB.

en: Linear Histogram on value
ro: Histogramă liniară pe valoare

en: Unable to write history lists to: %s
ro: Nu pot scrie istoricul în: %s

en:  (Collection %s)
ro:  (Colecția %s)

en: Zoom in
ro: Mărire

en: Zoom out
ro: Micşorare

en: Zoom to fit
ro: Zoom la dimensiunea ferestrei

en: Toggle slideshow
ro: Comută slideshow

en: Pause slideshow
ro: Pauză slideshow

en: Zoom _in
ro: Măr_ire

en: Zoom _out
ro: Micş_orare

en: Zoom _1:1
ro: Scara _1:1

en: _Go to directory view
ro: Mer_gi la afișare director

en: Toggle _slideshow
ro: Comută _slideshow

en: Continue slides_how
ro: _Continuă prezentarea de imagini

en: Pause slides_how
ro: _Întrerupe prezentarea de imagini

en: Exit _full screen
ro: _Ieşire din mod tot ecranul

en: _Full screen
ro: _Tot ecranul

en: C_lose window
ro: Î_nchide fereastra

en: Ascending
ro: Ascendentă

en: Scroll to top left corner
ro: Mută în colțul stânga sus

en: Scroll to image center
ro: Mută în centrul imaginii

en: Keep the region from previous image
ro: Păstrează regiunea din imaginea precedentă

en: %s, %d files (%s, %d)%s
ro: %s, %d fişiere (%s,%d)%s

en: %s, %d files%s
ro: %s,%d fişiere%s

en: %d files%s
ro: %d fişiere%s

en: (no read permission) %s bytes
ro: (fără permisiune de citire) %s bytes

en: Tools
ro: Unelte

en: Window options and layout
ro: Opțiuni și aranjament ferestre

en: Apply
ro: Aplică

en: General options
ro: Opțiuni generale

en: Home path (empty to use your home directory)
ro: Director de bază (gol pentru directorul dvs. home)

en: Use current
ro: Foloseşte directorul curent

en: Show date in directories list view
ro: Arată data la afișarea directoarelor stil listă

en: Start-up directory:
ro: Director pornire

en: No change
ro: Nicio schimbare

en: Restore last path
ro: Restaurează ultima cale folosită

en: Home path
ro: Director home

en: Layout
ro: Aranjare

en: Invalid geometry
ro: Date de geometrie invalide

en: Files
ro: Fişiere

en: Image
ro: Imagine

en: (drag to change order)
ro: (trageţi pentru schimbare ordine)

en: _Copy path to clipboard
ro: _Copiază cale în clipboard

en: Hide file _list
ro: Ascunde _listă fişiere

en: _About
ro: _Despre

en: About
ro: Despre

en: _Original state
ro: Starea _originală

en: _Back
ro: Îna_poi

en: Connected Zoom 1:1
ro: Zoom sincronizat 1:1

en: Connected Zoom 2:1
ro: Zoom sincronizat 2:1

en: Connected Zoom 1:4
ro: Zoom sincronizat 1:4

en: Connected Zoom 3:1
ro: Zoom sincronizat 3:1

en: Connected Zoom 1:3
ro: Zoom sincronizat 1:3

en: Connected Zoom 4:1
ro: Zoom sincronizat 4:1

en: Connected Zoom 1:2
ro: Zoom sincronizat 1:2

en: Fit _Horizontally
ro: Potrivește _orizontal

en: Connected Fit Horizontally
ro: Potrivește în fereastră orizontal (sincronizat)

en: Fit _Vertically
ro: Potrivește _vertical

en: Connected Fit Vertically
ro: Potrivește în fereastră vertical (sincronizat)

en: _Zoom to fit
ro: _Zoom la dimensiunea ferestrei

en: Connected Zoom to fit
ro: Zoom sincronizat la dimensiunile ferestrei

en: Connected Zoom in
ro: Mărește (sincronizat)

en: _Connected Zoom
ro: Zoom sin_cronizat

en: Connected Zoom out
ro: Micșorează (sincronizat)

en: Copy...
ro: Copiază...

en: Copy path to clipboard
ro: Copiază cale în clipboard

en: Disable file groupi_ng
ro: Dezactivează g_rupare fişiere

en: Disable file grouping
ro: Dezactivează grupare fişiere

en: _Edit
ro: _Editare

en: Enable file _grouping
ro: Activează _grupare fișiere

en: Enable file grouping
ro: Activează grupare fișiere

en: _Leave full screen
ro: Ieşire din mod tot ecranu_l

en: Leave full screen
ro: Ieşire din mod tot ecranul

en: _Exif window
ro: Fereastra _EXIF

en: Exif window
ro: Fereastra EXIF

en: _Files and Folders
ro: _Fișiere și directoare

en: _File
ro: _Fișier

en: Find duplicates...
ro: Caută _duplicate...

en: _First Image
ro: Pr_ima imagine

en: First Image
ro: Prima imagine

en: _Flip
ro: _Răsturnare

en: F_ull screen
ro: Tot ecran_ul

en: _Go
ro: Navi_gare

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Keyboard shortcuts
ro: Scurtături de _tastatură

en: Keyboard shortcuts
ro: Scurtături de tastatură

en: _Hide file list
ro: Ascunde _listă fişiere

en: Hide file list
ro: Ascunde _listă fişiere

en: Cycle through histogram ch_annels
ro: Schimbă c_anale histogramă

en: Cycle through histogram channels
ro: Rotește canale histogramă

en: Cycle through histogram mo_des
ro: Schimbă mo_duri histogramă

en: Cycle through histogram modes
ro: Rotește moduri histogramă

en: _Home
ro: _Acasă

en: Home
ro: Acasă

en: _Cycle through overlay modes
ro: S_chimbă moduri overlay

en: Cycle through Overlay modes
ro: Rotește moduri overlay

en: _Last Image
ro: U_ltima imagine

en: Last Image
ro: Ultima imagine

en: _Configure this window...
ro: _Configurează această fereastră

en: Configure this window...
ro: Configurează această fereastră

en: _Log Window
ro: Fereastra _log

en: Log Window
ro: Fereastra log

en: _Mirror
ro: _Oglindire

en: Move...
ro: Mută...

en: _New collection
ro: Colecţie _nouă

en: New collection
ro: Colecţie nouă

en: N_ew folder...
ro: Dir_ector nou...

en: New folder...
ro: Director nou...

en: New window
ro: Fereastră nouă

en: _Next Image
ro: Imagi_nea următoare

en: Next Image
ro: Imaginea următoare

en: _Open collection...
ro: Deschide c_olecţie...

en: Open collection...
ro: Deschide colecţie...

en: Open recen_t
ro: Deschide recen_t

en: _Orientation
ro: _Orientare

en: Image _Overlay
ro: _Overlay imagine

en: Delete...
ro: Șterge...

en: P_references...
ro: P_referinţe...

en: Preferences...
ro: Preferințe...

en: P_references
ro: P_referințe

en: _Previous Image
ro: Imaginea _precedentă

en: Previous Image
ro: Imaginea precedentă

en: _Print...
ro: Ti_părește...

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: Quit
ro: Ieșire

en: _Refresh
ro: _Actualizare

en: Refresh
ro: Actualizare

en: Rename...
ro: _Redenumește...

en: _Save metadata
ro: _Salvează metadate

en: Save metadata
ro: Salvează metadate

en: _Search...
ro: _Caută...

en: Search...
ro: Caută...

en: Select _all
ro: Selecte_ază tot

en: _Invert Selection
ro: _Inversează selecția

en: Invert Selection
ro: Inversează selecția

en: _Select
ro: _Selectează

en: Select _none
ro: _Nu selecta nimic

en: _Pause slideshow
ro: _Pauză slideshow

en: Spli_t
ro: Împar_te

en: _View in new window
ro: _Vizualizează în fereastră _nouă

en: Set as _wallpaper
ro: Pune drept fundal (_wallpaper)

en: Set as wallpaper
ro: Folosește ca fundal (_wallpaper)

en: Fit Horizontally
ro: Potrivește _orizontal

en: Fit Vertically
ro: Potrivește vertical

en: _Float file list
ro: Detașează lista de _fișiere

en: Float file list
ro: Detașează lista de fișiere

en: Toggle _grayscale
ro: Comută alb-ne_gru

en: Toggle grayscale
ro: Comută alb-negru

en: _Show Histogram
ro: Arată hi_stogramă

en: Show Histogram
ro: Arată histogramă

en: Image Overlay
ro: Overlay imagine

en: _Info sidebar
ro: Bara laterală _informații

en: Info sidebar
ro: Bara laterală informații

en: Sort _manager
ro: _Manager sortare

en: Sort manager
ro: Manager sortare

en: Pi_xel Info
ro: Informații pi_xel

en: Show Pixel Info
ro: afișează informații despre pixel

en: Show _Marks
ro: Arată _marcaje

en: Show Marks
ro: Arată marcaje

en: Show _Thumbnails
ro: Arată _thumbnail-uri

en: Show Thumbnails
ro: Arată _thumbnail-uri

en: Use _color profiles
ro: Folosește profile de _culoare

en: Use color profiles
ro: Folosește profile de culoare

en: Use profile from _image
ro: Folosește profil din _imagine

en: Use profile from image
ro: Folosește profil din imagine

en: View Images as Icons
ro: Afișează imagini ca icon-uri

en: View Images as List
ro: Afișează listă imagini

en: _Horizontal
ro: _Orizontal

en: _Single
ro: O _singură imagine

en: Input _0: sRGB
ro: Intrare _0: sRGB

en: Input 0: sRGB
ro: Intrare 0: sRGB

en: Input _1: AdobeRGB compatible
ro: Intrare _1: compatibil AdobeRGB

en: Input 1: AdobeRGB compatible
ro: Intrare 1: compatibil AdobeRGB

en: Input _2
ro: Intrare _2

en: Input 2
ro: Intrare 2

en: Input _3
ro: Intrare _3

en: Input 3
ro: Intrare 3

en: Input _4
ro: Intrare _4

en: Input 4
ro: Intrare 4

en: Input _5
ro: Intrare _5

en: Input 5
ro: Intrare 5

en: Histogram on Blue
ro: Histogramă pe albastru

en: Histogram on Green
ro: Histogramă pe verde

en: Histogram on RGB
ro: Histogramă pe RGB

en: Histogram on Red
ro: Histogramă pe roșu

en: Histogram on Value
ro: Histogramă pe valoare

en: Linear Histogram
ro: Histogramă liniară

en: _Log Histogram
ro: Histogramă _logaritmică

en: Log Histogram
ro: Histogramă logaritmică

en: Mark _%d
ro: Marcaj _%d

en: _Set mark %d
ro: _Setează marcaj %d

en: Set mark %d
ro: Setează marcaj %d

en: _Reset mark %d
ro: _Resetează marcaj %d

en: Reset mark %d
ro: Resetează marcaj %d

en: _Toggle mark %d
ro: Comu_tă marcaj %d

en: Toggle mark %d
ro: Comută marcaj %d

en: Se_lect mark %d
ro: Se_lectează marcaj %d

en: Select mark %d
ro: Selectează marcaj %d

en: _Select mark %d
ro: _Selectează marcaj %d

en: _Add mark %d
ro: _Adaugă marcaj %d

en: Add mark %d
ro: Adaugă marcaj %d

en: _Intersection with mark %d
ro: _Intersectează cu marcaj %d

en: Intersection with mark %d
ro: Intersectează cu marcaj %d

en: _Unselect mark %d
ro: _Deselectează marcaj %d

en: Unselect mark %d
ro: Deselectează marcaj %d

en: _Filter mark %d
ro: _Filtrează marcaj %d

en: Filter mark %d
ro: Filtrează marcaj %d

en: Number of files with unsaved metadata: %d
ro: Număr de fișiere cu metadate nesalvate: %d

en: No unsaved metadata
ro: Nu există metadate nesalvate

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
ro: Profil imagine: %s
    Profil ecran: %s

en: Click to enable color management
ro: Click pentru a activa color management

en: Color profiles not supported
ro: Profilele de culoare nu sunt suportate

en: Input _%d: %s
ro: Intrare _%d: %s

en: Debug level:
ro: Nivelul de depanare:

en: Usage: %s [options] [path]
ro: Folosire: %s [opțiuni] [cale]

en: Creating %s dir:%s
ro: Creez %s dir:%s

en: Could not create dir:%s
ro: Nu pot creea directorul: %s

en: error saving file: %s
ro: eroare la salvarea fișierului: %s

en: error saving file: %s
    error: %s
ro: eroare la salvarea fișierului: %s
    eroare: %s

en: exit
ro: ieşire

en: Quit %s
ro: Ieșire %s

en: Unsorted
ro: Nesortate

en: Sort by number
ro: Sortare după număr

en: Zoom to original size
ro: Măreşte la dimensiunea iniţială

en: Fit image to window
ro: Umple fereastra cu imaginea

en: Leave Zoom at previous setting
ro: Păstrează valoarea anterioară a măririi

en: Mirror
ro: Oglindește

en: Flip
ro: Întoarce

en: Original state
ro: Starea originală

en: People
ro: Persoane

en: Family
ro: Familie

en: Free time
ro: Timp liber

en: Children
ro: Copii

en: Culture
ro: Cultură

en: Nature
ro: Natură

en: Bird
ro: Pasăre

en: Insect
ro: Insectă

en: Pets
ro: Animale de casă

en: Wildlife
ro: Animale sălbatice

en: Plant
ro: Plantă

en: Tree
ro: Copac

en: Flower
ro: Floare

en: Water
ro: Apă:

en: River
ro: Râu

en: Lake
ro: Lac

en: Sea
ro: Mmare...

en: Landscape
ro: Peisaj

en: Art
ro: Artă

en: Statue
ro: Statuie

en: Painting
ro: Pictură

en: Historic
ro: Istorie

en: City
ro: Oraș

en: Park
ro: Parc

en: Street
ro: Stradă

en: Square
ro: Piață

en: Architecture
ro: Architectură

en: Buildings
ro: Clădiri

en: House
ro: Casă

en: Cathedral
ro: Catedrală

en: Palace
ro: Palat

en: Castle
ro: Castel

en: Bridge
ro: Pod

en: Places
ro: Locuri

en: Conditions
ro: Condiţii

en: Night
ro: Noapte

en: Lights
ro: Lumini

en: Reflections
ro: Reflecții

en: Sun
ro: Soare

en: Weather
ro: Vreme

en: Fog
ro: Ceață...

en: Rain
ro: Ploaie

en: Clouds
ro: Nori

en: Snow
ro: Zăpadă

en: Sunny weather
ro: Timp însorit

en: Photo
ro: Fotografie

en: Edited
ro: Editată

en: Detail
ro: Detaliu

en: Portrait
ro: Portret

en: Black and White
ro: Alb-negru

en: Perspective
ro: Perspectivă

en: Desktop
ro: Ecran

en: %d images, %s
ro: %d imagini, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
ro: Acest mod de afișare nu suportă folder-ul "%s".

en: Folder not supported
ro: Director nesuportată

en: Reading image data...
ro: Citesc date imagine...

en: Sorting images...
ro: Sortez imagini...

en: Filename:
ro: Nume fişier:

en: Location:
ro: Locație:

en: Date:
ro: Dată:

en: Size:
ro: Mărime:

en: Folder not found
ro: directorul nu a fost găsit

en: The entered path is not a folder
ro: Calea specificată nu este un director

en: Folders (flower)
ro: Directoare (floare)

en: Grid
ro: Grilă

en: Dots
ro: _Puncte

en: No Images
ro: Nicio imagine

en: Small Thumbnails
ro: Thumbnail-uri mici

en: Normal Thumbnails
ro: Thumbnail-uri norrmale

en: Large Thumbnails
ro: Thumbnail-uri mari

en: Pan View Performance
ro: Performanță Pan View

en: Pan view performance may be poor.
ro: Performanța acestui mod de afișare ar putea fi slabă.

en: Cache thumbnails
ro: Pune miniaturile în memoria tampon

en: Use shared thumbnail cache
ro: Folosește cache-ul de thumbnail-uri din sistem

en: Do not show this dialog again
ro: Nu arăta din nou acest mesaj

en: Sort by E_xif date
ro: Sortează după data E_XIF

en: _Show Exif information
ro: Afişează informaţia _EXIF

en: Show im_age
ro: Afișează im_agine

en: _None
ro: _Niciuna

en: _Full size
ro: Dimensiunea _reală

en: Filter
ro: Filtru

en: Find:
ro: Caută:

en: Find
ro: Caută

en: path found
ro: cale găsită

en: filename found
ro: nume fișier găsit

en: partial match
ro: potrivire parțială

en: no match
ro: nicio potrivire

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: RAW Image
ro: Imagine RAW

en: Nearest (worst, but fastest)
ro: Cea mai apropiată(cea mai rea, dar cea mai rapidă)

en: Tiles
ro: Pavaj

en: Custom
ro: Personalizat

en: Reset filters
ro: Reiniţializare filtre

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
ro: Se vor reinitializa filtrele de fişiere cu valorile implicite.
    Doriţi să continuaţi?

en: Clear trash
ro: Şterge gunoi

en: This will remove the trash contents.
ro: Se va goli conţinutul gunoiului

en: Reset image overlay template string
ro: Resetează template-ul pentru overlay

en: This will reset the image overlay template string to the default.
    Continue?
ro: Această acțiune va reseta template-ul pentru overlay la valoarea implicită.
    Doriţi să continuaţi?

en: Quality:
ro: Calitate:

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
ro: Folosește thumbnail-urile EXIF când sunt disponibile (pot fi neactualizate)

en: Slide show
ro: Prezentare de imagini

en: Random
ro: Aleator

en: Repeat
ro: Repetare

en: Image loading and caching
ro: Reîncărcare și caching imagini

en: Preload next image
ro: Preîncarcă următoarea imagine

en: Refresh on file change
ro: Actualizare la modificare fişiere

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
ro: Randare în 2 pași (zoom de înaltă calitate și corecții de culoare în al doilea pas)

en: Zoom increment:
ro: Incrementul măririi

en: Appearance
ro: Aspect

en: Use custom border color in window mode
ro: Folosește culoare personalizată pentru fundal în modul fereastră

en: Use custom border color in fullscreen mode
ro: Folosește culoare personalizată pentru margini în modul full screen

en: Border color
ro: Culoare fundal

en: Windows
ro: Ferestre

en: State
ro: Stare

en: Remember tool state (float/hidden)
ro: Memorează starea uneltelor (flotante, ascunse)

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
ro: Ajustează fereastra la imagine când uneltele sunt flotante/ascunse

en: Limit size when auto-sizing window (%):
ro: Limitare mărime la redimensionarea automată a ferestrei

en: Disable screen saver
ro: Deactivează screen saver

en: Overlay Screen Display
ro: Afișare ecran overlay

en: Image overlay template
ro: Temnplate overlay imagine

en: Defaults
ro: Implicite

en: Show hidden files or folders
ro: Arată fișierele și folderele  ascunse

en: Disable File Filtering
ro: Dezactivează filtrarea fişierelor

en: Grouping sidecar extensions
ro: Grupare extensii sidecar

en: File types
ro: Tip fișiere

en: Class
ro: Clasă

en: Writable
ro: Scrierea permisă

en: Sidecar is allowed
ro: Sidecar-urile sunt acceptate

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
ro: Atenție: Geeqie este compilat fără Exiv2. Unele opțiuni sunt dezactivate.

en: Ask before writing to image files
ro: Întreabă înainte de a scrie în fișierele imagine

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Write altered image orientation to the metadata
ro: Scrie orientarea modificată a imaginii în metadate

en: Auto-save options
ro: Salvează opțiunile automat

en: Write metadata after timeout
ro: Scrie metadate după un timp

en: Timeout (seconds):
ro: Limită de timp (secunde):

en: Write metadata on image change
ro: Scrie metadatele la schimbarea imaginii

en: Write metadata on directory change
ro: Scrie metadatele la schimbarea directorului

en: Input profiles
ro: Profile de intrare

en: Type
ro: Tip

en: Menu name
ro: Nume meniu

en: File
ro: Fișier

en: Input %d:
ro: Intrare %d:

en: Select color profile
ro: Selectare profil culoare

en: Screen profile
ro: Profil ecran

en: Use system screen profile if available
ro: Folosește profilul de ecran al sistemului, dacă este disponibil

en: Screen:
ro: Ecran:

en: Behavior
ro: Comportament

en: Enable Delete key
ro: Activare tasta Delete

en: Maximum size:
ro: Dimensiune maximă:

en: Set to 0 for unlimited size
ro: 0 pentru nelimitat

en: Descend folders in tree view
ro: Coboară dosarele în arborescenţă

en: In place renaming
ro: Cu redenumire

en: Drag'n drop icon size
ro: Dimensiune icon pentru drag and drop

en: Navigation
ro: Navigare

en: Progressive keyboard scrolling
ro: Deplasare progresivă cu tastatura

en: Mouse wheel scrolls image
ro: Rotiţa mouse-ului defilează imaginea

en: Debugging
ro: Informații de depanare

en: Keyboard
ro: Tastatură

en: Accelerators
ro: Acceleratori

en: Action
ro: Acţiune

en: KEY
ro: TASTA

en: Reset selected
ro: Resetează selecția

en: Advanced
ro: Avansate

en: Preferences
ro: Preferințe

en: error saving config file: %s
ro: Nu pot salva fişierul de configurare: %s

en: error saving config file: %s
    error: %s
ro: nu pot salva fişierul de configurare: %s
    eroare: %s

en: previous image
ro: imaginea precedentă

en: first image
ro: prima imagine

en: toggle full screen
ro: comută full screen

en: start full screen
ro: pornește full screen

en: stop full screen
ro: oprește full screen

en: last image
ro: ultima imagine

en: next image
ro: imaginea următoare

en: quit
ro: ieșire

en: toggle slide show
ro: comută slide show

en: start slide show
ro: pornește slide show

en: stop slide show
ro: oprește slide show

en: show tools
ro: arată unelte

en: hide tools
ro: ascunde unelte

en: Remote command list:
ro: Listă comenzi remote:

en: Remote %s not running, starting...
ro: %s remote nu rulează, îl pornesc...

en: Remote not available
ro: Operațiile remote nu sunt disponibile

en: folder
ro: director

en: comments
ro: comentarii

en: results
ro: rezultate

en: equal to
ro: egal cu

en: less than
ro: mai mic decât

en: greater than
ro: mai mare decât

en: between
ro: între

en: before
ro: înainte de

en: after
ro: după

en: contains
ro: conţine

en: miss
ro: lipsă

en: is
ro: este

en: %s, %d files (%s, %d)
ro: %s, %d fișiere (%s, %d)

en: %s, %d files
ro: %s, %d fișiere

en: Searching...
ro: Caut...

en: File not found
ro: Fișier de negăsit

en: Please enter an existing file for image content.
ro: Vă rog introduceți un fișier existent pentru conținut imagine.

en: Please enter an existing folder to search.
ro: Vă rog selectați un director existent pentru căutare.

en: Collection Files
ro: Fişiere colecţie

en: Image search
ro: Căutare imagini

en: Search:
ro: Caută:

en: File size is
ro: Mărimea fișierului este

en: and
ro:  și

en: File date is
ro: Data fișierului este

en: Image dimensions are
ro: Dimensiunile imaginii sunt

en: Image content is
ro: Conținutul imaginii este

en: % similar to
ro: % similar cu

en: Cannot read the file
ro:  Nu pot citi fişieru

en: Cannot get file status
ro: Nu pot citi starea fișierului

en: Cannot access the file
ro: Nu pot accesa fişierul

en: Cannot create temp file
ro: Nu pot crea fişier temporar

en: Cannot rename the file
ro: Nu pot redenumi fișierul

en: File saving disabled by option
ro: Salvarea fișierelor a fost dezactivată din configurație

en: Out of memory
ro: Nu mai există memorie disponibilă

en: Cannot write the file
ro: Nu pot scrie fişierul

en: Secure file saving error
ro: Eroare la salvarea sigură a fișierului

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
ro: Nu pot încărca miniaturile din cache, încerc actualizarea lor.

en: Delete failed
ro: Nu am putut şterge

en: Unable to remove old file from trash folder
ro: Nu pot şterge vechiul fişier din dosarul de gunoi

en: Could not create folder
ro: Nu am putut crea director

en: Permission denied
ro: Acces interzis

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
ro: Nu pot accesa sau creea directoru de gunoi:
    "%s"

en: Deletion by external command
ro: Ștergere su ajutorul unei comenzi externe

en: New Bookmark
ro: Semn de carte nou

en: Edit Bookmark
ro: Editare semn de carte

en: Path:
ro: Cale:

en: Select icon
ro: Selectează icon

en: _Properties...
ro: _Proprietăţi...

en: _Remove
ro: _Şterge

en: One or more filenames are not encoded with the preferred locale character set.
ro: Unul sau mai multe nume de fișiere nu sunt scrise cu setul de caractere recomandat.

en: Operations on, and display of these files with %s may not succeed.
ro: Lucrul cu, si afișarea acestor fișiere cu %s s-ar putea să nu fie posibile.

en: If your filenames are not encoded in utf-8, try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES=1
ro: Dacă numele de fisiere nu sunt scrise cu utf-8, încercați să setați variabila de mediu G_BROKEN_FILENAMES=1

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is set to %s
ro: Se pare că G_BROKEN_FILENAMES este %s

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is not set
ro: Se pare că G_BROKEN_FILENAMES nu există

en: The locale appears to be set to "%s"
    (set by the LANG environment variable)
ro: Localizarea pare să fie "%s"
    (din variabila de mediu LANG)

en: 
    Preferred encoding appears to be UTF-8, however the file:
ro: 
    Codarea preferabilă pare să fie UTF-8; cu toate acestea, fișierul:

en: [name not displayable]
ro: [numele nu poate fi afișat]

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
ro: "%s" e codat corect UTF-8.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
ro: "%s" nu este codat valid UTF-8.

en: Filename encoding locale mismatch
ro: Codarea denumirii fișierelor nu se potrivește cu localizarea aleasă

en: Unable to load:
    %s
ro: Nu pot încărca:
    %s

en: A file with name %s already exists.
ro: Fişierul cu numele %s există deja.

en: Rename failed
ro: Redenumire eșuată

en: Failed to rename %s to %s.
ro: Nu pot redenumi %s în %s.

en: _Rename
ro: _Redenumeşte

en: Add _Bookmark
ro: Adaugă _semn de carte

en: All Files
ro: Toate fişierele

en: New folder
ro: Director nou

en: Show hidden
ro: Afişează fişierele ascunse

en: Filter:
ro: Filtru:

en: Select path
ro: Selectați cale

en: All files
ro: Toate fișierele

en: 
     Continue multiple file operation?
ro: 
     Doriți să continuați operația pe mai multe fișiere?

en: Co_ntinue
ro: Co_ntinuare

en: Removal of folder contents failed at this file:
    
    %s
ro: Ștergerea conținutului folder-ului a eșuat la acest fișier:
    
    %s

en: %s
    Unable to start external command.
ro: %s
    Nu pot porni comanda externă.

en: %s is not a directory
ro: %s nu este un director

en: Really continue?
ro: Sigur doriți să continuați?

en: This operation can't continue:
ro: Operația nu poate continua:

en: Discard changes
ro: Renunță la modificări

en: File details
ro: Detalii fișier

en: Sidecars
ro: Fișiere adiționale

en: Write to file
ro: Scrie în fișier

en: Choose the destination folder.
ro: Alegeți un director destinație

en: New name
ro: Nume nou

en: Source
ro: Sursă

en: Manual rename
ro: Redenumire manuală

en: Original name:
ro: Nume original:

en: New name:
ro: Nume nou:

en: Auto rename
ro: Autoredenumire

en: Begin text
ro: Text de început

en: End text
ro: Text de sfârşit

en: Padding:
ro: Umplere:

en: Formatted rename
ro: Redenumire formatată

en: Format (* = original name, ## = numbers)
ro: Format (* = nume original, ## = numere)

en: Another operation in progress.
ro: Se execută altă operație.

en: File: '%s'
ro: Fișier: '%s'

en: with sidecar files:
ro: Cu fișiere adiționale (sidecar):

en: 
    Status:
ro: 
    Stare:

en: no problem detected
ro: nu am găsit  nicio problemă

en: Exclude file
ro: Exclude fişier

en: Overview of changed metadata
ro: Rezumat al metadatelor modificate

en: The following metadata tags will be written to
    '%s'.
ro: Următoarele tag-uri vor fi  scrise în
    '%s'.

en: The following metadata tags will be written to the image file itself.
ro: Următoarele tag-uri vor fi scrise în fișier.

en: Delete files?
ro: Șterg fișierele?

en: Can't write metadata
ro: Nu pot scrie metadate

en: Write metadata
ro: Scrie metadate

en: Write metadata?
ro: Scriu metadate?

en: This will write the changed metadata into the following files
ro: Metadatele modificate vor fi scrise în următoarele fișiere

en: Move failed
ro: Mutarea a eșuat

en: Move files?
ro: Mut fișiere?

en: This will move the following files
ro: Următoarele fișiere vor fi mutate

en: Copy failed
ro: Copiere eșuată

en: Copy files?
ro: Copieez fișiere?

en: This will copy the following files
ro: Următoarele fișiere vor fi copiate

en: Rename files?
ro: Redenumesc fişiere?

en: This will rename the following files
ro: Următoarele fisiere vor fi redenumite

en: Can't run external editor
ro: Nu pot porni editorul extern

en: Run editor?
ro: Rulez editor?

en: External command failed
ro: Comanda externă a eșuat

en: Delete folder
ro: Șterge director

en: Delete symbolic link?
ro: Șterg legătură simbolică?

en: This will delete the symbolic link.
    The folder this link points to will not be deleted.
ro: Această acțiune va șterge legătura simbolică.
    Folder-ul către care indică aceasta nu va fi șters.

en: Link deletion failed
ro: Ștergerea legăturii a eșuat

en: Unable to remove folder %s
    Permissions do not allow writing to the folder.
ro: Nu pot șterge directorul %s
    Configurația existentă nu permite scrierea în director.

en: Unable to list contents of folder %s
ro: Nu pot citi conținutul directorului %s

en: Folder contains subfolders
ro: Directorul conţine subdirectoare

en: Unable to delete the folder:
    
    %s
    
    This folder contains subfolders which must be moved before it can be deleted.
ro: Nu pot șterge folder-ul:
    
    %s
    
    Acest folder conține subfoldere care trebuie mutate înainte ca folder-ul să fie șters.

en: Subfolders:
ro: Subdirectoare:

en: Delete folder?
ro: Șterg director?

en: The folder contains these files:
ro: Directorul conține următoarele fișiere:

en: This will delete the folder.
    The contents of this folder will also be deleted.
ro: Această acțiune va șterge folder-ul.
    Conținutul acestuia va fi, de asemenea, șters.

en: Rename folder?
ro: Redenumesc director?

en: The folder contains the following files
ro: Directorul conține următoarele fișiere

en: Create Folder
ro: Creează director

en: Create folder?
ro: Creez director?

en: Can't create folder
ro: Nu pot crea director

en: _Copy
ro: _Copiază

en: _Move
ro: _Mută

en: _Up to parent
ro: S_us până la părinte

en: _Slideshow
ro: _Prezentare de imagini

en: Slideshow recursive
ro: Prezentare de imagini recursivă

en: Find _duplicates...
ro: Caută _duplicatele...

en: Find duplicates recursive...
ro: Căutare recursivă a duplicatelor

en: _New folder...
ro: Dosar _nou...

en: View as _List
ro: Afișează ca _listă

en: View as _Tree
ro: Afișează ca ar_bore

en: Show _hidden files
ro: Afișează fişierele _ascunse

en: Re_fresh
ro: Actualizează

en: Show _thumbnails
ro: Afişare miniaturi

en:  [NO GROUPING]
ro:  [FĂRĂ GRUPARE]

en: Invalid file name:
    %s
ro: Nume fişier incorect:
    %s

en: Error renaming file
ro: Nu pot redenumi fişierul
