geeqie-1.3 - en to ca translation catalogue (1788 entries)

note: (itstool) path: component/summary
en: A lightweight image viewer
ca: Un visualitzador d'imatges lleuger

note: (itstool) path: description/p
en: Geeqie is a lightweight image viewer and image manager for Linux and other Unix-like systems.
ca: Geeqie és un visualitzador d'imatges lleuger i gestor d'imatges per a Linux i altres sistemes tipus Unix.

note: (itstool) path: description/p
en: It supports fast navigation using thumbnails, multiple windows, and full-screen viewing. Images can be copied, moved, renamed, and deleted directly from the interface.
ca: Permet la navegació ràpida utilitzant miniatures, finestres múltiples i visualització a pantalla completa. Les imatges es poden copiar, moure, canviar de nom i suprimir directament de la interfície.

note: (itstool) path: description/p
en: Geeqie provides tools for managing large image collections, including keyword tagging, powerful search features, and a duplicate image finder. Metadata such as EXIF information can be displayed as overlays on images.
ca: Geeqie proporciona eines per gestionar col·leccions d'imatges grans, incloent-hi etiquetes de paraules clau, funcions de cerca potents i un cercador d'imatges duplicades. Les metadades com ara la informació EXIF es poden mostrar com a superposicions a les imatges.

note: (itstool) path: description/p
en: Additional features include slideshow presentations and remote control via command-line scripts. Images are accessed directly from the filesystem without the need for import.
ca: Altres funcions inclouen presentacions de diapositives i control remot a través de scripts. S'accedeix directament a les imatges des del sistema de fitxers sense necessitat d'importació.

note: (itstool) path: developer/name
en: Geeqie developers
ca: Desenvolupadors de Geeqie

note: (itstool) path: screenshot/caption
en: Folders, files, image and GPS map panes
ca: Carpetes, fitxers, panells d'imatges i mapes GPS

note: (itstool) path: screenshot/caption
en: Image search window
ca: Finestra de cerca d'imatges

note: (itstool) path: categories/category
en: Graphics
ca: Gràfics

note: (itstool) path: categories/category
en: Photography
ca: Fotografia

note: (itstool) path: categories/category
en: Viewer
ca: Visualitzador

note: (itstool) path: keywords/keyword
en: image
ca: imatge

note: (itstool) path: keywords/keyword
en: photo
ca: foto

note: (itstool) path: keywords/keyword
en: photography
ca: fotografia

note: (itstool) path: keywords/keyword
en: viewer
ca: visor

note: (itstool) path: keywords/keyword
en: manager
ca: gestor

note: (itstool) path: keywords/keyword
en: gallery
ca: galeria

en: Image Viewer
ca: Visor d'imatges

en: View and manage images
ca: Visualitza i gestiona imatges

en: Picture;Slideshow;Graphics;
ca: Foto;Diapositiva;Gràfics;

en: Camera import
ca: Importa de la càmera

en: Import all images from camera
ca: Importa totes les imatges de la càmera

en: Exif datetime to file
ca: Data-hora Exif a fitxer

en: Sets file mtime to the Exif.Image.DateTimeOriginal of the file
ca: Estableix el mtime del fitxer al Exif.Image.DateTimeOriginal del fitxer

en: Export jpeg
ca: Exporta jpeg

en: Extract embedded jpegs from a raw file
ca: Extreu jpegs encastats dels fitxers raw

en: Image crop
ca: Escapça imatge

en: Crop image from marked rectangle
ca: Escapça la imatge del rectangle marcat

en: Open With
ca: Obre Amb

en: Call the gtk application chooser dialog
ca: Invoca al diàleg del selector d'aplicacions gtk

en: Template
ca: Plantilla

en: Random image
ca: Imatge aleatòria

en: Display random image from Collections and current folder
ca: Mostra una imatge aleatòria de Col·leccions i de la carpeta actual

en: Resize image
ca: Redimensiona la imatge

en: Downsize an image
ca: Redueix una imatge

en: Apply the orientation to image content
ca: Aplica l'orientació al contingut de la imatge

en: Symlink
ca: Enllaç simbòlic

en: Tethered photography
ca: Fotografia tethered

en: Video player
ca: Reproductor de vídeo

en: Display videos in Geeqie
ca: Mostra els vídeos a Geeqie

en: Metadata
ca: Metadades

en: Description
ca: Descripció

en: Value
ca: Valor

en: Name
ca: Nom

en: Help
ca: Ajuda

en: Close
ca: Tanca

en: Open Archive - Cannot create directory:
ca: Obre arxiu - no es pot crear el directori:

en: Open Archive - Cannot change directory to:
ca: Obre Arxiu - No es pot canviar el directori a:

en: 
      Error code:
ca: 
      Codi d'error:

en: Warning: libarchive not installed
ca: Atenció: libarchive no és instal·lat

en: Histogram
ca: Histograma

en: Title
ca: Títol

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Comment
ca: Comentari

en: Star Rating
ca: Puntuació per estrelles

en: Headline
ca: Titular

en: File info
ca: Informació del fitxer

en: Location and GPS
ca: Localització i GPS

en: GPS Map
ca: Mapa GPS

en: Add
ca: Afegeix

en: Add Pane
ca: Afegeix Panell

en: Add text to selected files
ca: Afegeix un text als fitxers seleccionats

en: Replace existing text in selected files
ca: Reemplaça el text existent als fitxers seleccionats

en: <empty label, fixme>
ca: <etiqueta buida, cal arreglar-la>

en: Configure entry
ca: Configura entrada

en: Add entry
ca: Afegeix entrada

en: Key:
ca: Clau:

en: Title:
ca: Títol:

en: Show only if set
ca: Mostra'l només si establert

en: Editable (supported only for XMP)
ca: Editable (només suportat per XMP)

en: Configure "%s"
ca: Configura «%s»

en: Remove "%s"
ca: Suprimeix «%s»

en: Copy "%s"
ca: Copia «%s»

en: Show hidden entries
ca: Mostra els registres ocults

en: 
    Do you want to geocode image %s?
ca: 
    Voleu geocodificar la imatge %s?

en: 
    Do you want to geocode %i images?
ca: 
    Voleu geocodificar %i imatges?

en: 
    This image is already geocoded!
ca: 
    La imatge ja és geocodificada!

en: 
    One image is already geocoded!
ca: 
    Una imatge ja és geocodificada!

en: 
    %i Images are already geocoded!
ca: 
    %i imatges ja estan geocodificades!

en: 
    
    Position: %lf %lf
ca: 
    
    Ubicació: %lf %lf

en: Geocode images
ca: Geocodifica imatges

en: Write lat/long to meta-data?
ca: Voleu escriure latitud/longitud a les meta-dades?

en: Save
ca: Desa

en: Zoom level %i
ca: Nivell de zoom %i

en: Loading map
ca: Carregant mapa

en: Enable markers
ca: Habilita els marcadors

en: Centre map on marker
ca: Centra el mapa al marcador

en: Move map centre to marker
     is disabled
ca: Moure el centre del mapa al marcador
     està deshabilitat

en: Move map centre to marker
     is enabled
ca: Moure el centre del mapa al marcador
     està habilitat

en: Map centering
ca: Centra mapa

en: Map Centering
ca: Centra Mapa

en: Zoom level
ca: Nivell de zoom

en: Map ready
ca: Mapa a punt

en: Histogram on _Red
ca: Histograma del ve_rmell

en: Histogram on _Green
ca: Histograma del _verd

en: Histogram on _Blue
ca: Histograma del _blau

en: _Histogram on RGB
ca: _Histograma del RGB

en: Histogram on _Value
ca: Histograma _segons el valor

en: Li_near Histogram
ca: Histograma li_neal

en: L_og Histogram
ca: Histograma l_ogarítmic

en: Add selected keywords to selected files
ca: Afegeix paraules clau als fitxers seleccionats

en: Replace existing keywords in selected files with selected keywords
ca: Reemplaça les paraules clau dels fitxers seleccionats amb les paraules clau seleccionades

en: Edit keyword
ca: Edita la paraula clau

en: New keyword
ca: Afegeix una paraula clau

en: Configure keyword
ca: Configura la paraula clau

en: Keyword:
ca: Paraula clau:

en: Keyword type:
ca: Tipus de paraula clau:

en: Active keyword
ca: Paraula clau activa

en: Helper
ca: Ajuda

en: Marks Keywords
ca: Marca les Paraules Clau

en: Disconnect all Marks Keywords connections?
ca: Voleu desconnectar totes les connexions amb les Marques de Paraules Clau?

en: This will disconnect all Marks Keywords connections
ca: Això desconnectarà les connexions amb les Marques de Paraules Clau

en: Add "%s" to all selected images
ca: Afegeix «%s» a totes les imatges seleccionades

en: Hide "%s"
ca: Amaga «%s»

en: Mark %d
ca: Marca %d

en: Connect "%s" to mark
ca: Connecta «%s» a la marca

en: Edit "%s"
ca: Edita «%s»

en: Disconnect "%s" from mark %s
ca: Desconnecta «%s» de la marca %s

en: Disconnect all Mark Keyword connections
ca: Desconnecta totes les connexions amb les Marques de Paraules Clau

en: Expand checked
ca: Expandeix els seleccionats

en: Collapse unchecked
ca: Plega els seleccionats

en: Hide unchecked
ca: Amaga els seleccionats

en: Revert all hidden
ca: Reverteix tots els amagats

en: Show all
ca: Mostra'ls tots

en: Collapse all
ca: Plega tot

en: Revert
ca: Reverteix

en: On any change
ca: Si hi ha algun canvi

en: Keyword autocomplete
ca: Auto-completa paraules clau

en: Keyword Autocomplete
ca: Auto-completació de Paraules Clau

en: The Info Sidebar has not yet been opened
ca: La barra lateral d'informació encara no s'ha obert

en: Rejected
ca: Rebutjat

en: Unrated
ca: Sense qualificar

en: Add Bookmark
ca: Afegeix a les adreces d'interès

en: Create new Collection file
ca: Crea fitxer per a nova Col·lecció

en: Sort Manager Operations
ca: Gestor d'Operacions d'Ordenacions

en: Additional operations utilising plugins
    may be included by setting:
    
    X-Geeqie-Filter=true
    
    in the plugin file.
ca: Operacions addicionals utilitzant connectors
    poden ser incloses mitjançant el paràmetre:
    
    X-Geeqie-Filter=true
    
    al fitxer del connector.

en: <b>File save failed.</b>
    
    File "%s" was not saved.
ca: <b>Ha fallat el desament del fitxer.</b>
    
    El fitxer «%s» no s'ha desat.

en: Add Bookmark - Geeqie
ca: Afegeix adreça d'interès - Geeqie

en: Collection files
ca: Fitxers de col·lecció

en: Untitled.gqv
ca: Sense títol.gqv

en: Create empty Collection file
ca: Crea fitxer buit de Col·lecció

en: Sort Manager
ca: Gestor d'ordenació

en: Folders
ca: Carpetes

en: Collections
ca: Col·leccions

en: See the Help file for additional functions
ca: Vegeu el fitxer d'ajuda per a funcions addicionals

en: Copy
ca: Copia

en: Move
ca: Mou

en: Add image
ca: Afegeix imatge

en: Add selection
ca: Afegeix selecció

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo last image
ca: Desfés la darrera imatge

en: Functions additional to Copy and Move
ca: Funcions addicionals per a Copiar i Moure

en: Creating sim data…
ca: Creant dades de similitud...

en: Creating thumbs…
ca: Creant miniatures...

en: Cleaning thumbs and sims…
ca: Esborrant miniatures i similituds...

en: done
ca: fet

en: Removing old metadata…
ca: Esborrant les metadades antigues...

en: Clearing cached thumbnails…
ca: S'està netejant les miniatures de la memòria cau...

en: Removing old thumbnails…
ca: Esborrant les miniatures antigues...

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Stop
ca: Atura

en: stopped
ca: aturat

en: Invalid folder
ca: Carpeta no vàlida

en: The specified folder can not be found.
ca: No s'ha pogut trobar la carpeta especificada.

en: Create thumbnails
ca: Crea miniatures

en: S_tart
ca: I_nici

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Select folder
ca: Seleccioneu una carpeta

en: Include subfolders
ca: Inclou les subcarpetes

en: Store thumbnails local to source images
ca: Desa les miniatures al mateix lloc que les imatges originals

en: click start to begin
ca: feu clic a inici per començar

en: running…
ca: s'està executant...

en: Clearing thumbnails…
ca: S'estan esborrant les miniatures...

en: Clear cache
ca: Buida la memòria cau

en: This will remove all thumbnails and sim. files
    that have been saved to disk, continue?
ca: Aquesta operació esborrarà tots els fitxers de miniatures i fitxers de similitud.
    que han estat desats al disc, voleu continuar?

en: Location: %s
ca: Ubicació: %s

en: Create sim. files
ca: Crea fitxers de semblances

en: Create sim. files recursively
ca: Genera els fitxers de semblances recursivament

en: Background cache maintenance
ca: Manteniment de la memòria cau en segon pla

en: Recursively delete orphaned thumbnails
    and .sim files, and create new
    thumbnails and .sim files
ca: Suprimeix recursivament les miniatures orfes
    i els fitxers de similitud, i crea nous
    fitxers de miniatures i similitud

en: Cache Maintenance
ca: Manteniment de la memòria cau

en: Cache and Data Maintenance
ca: Manteniment de Memòria cau i Dades

en: Geeqie thumbnail and sim. cache
ca: Memòria cau de miniatures i de semblances

en: Clean up
ca: Neteja

en: Remove orphaned or outdated thumbnails and sim. files.
ca: Suprimeix els fitxers de miniatures i de semblances orfes o desactualitzats.

en: Delete all cached data.
ca: Suprimeix totes les dades de la memòria cau.

en: Shared thumbnail cache
ca: Miniatures de la memòria cau compartides

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
ca: Suprimeix les miniatures orfes o desactualitzades.

en: Delete all cached thumbnails.
ca: Suprimeix totes les miniatures de la memòria cau.

en: Render
ca: Renderitza

en: Render thumbnails for a specific folder.
ca: Renderitza les miniatures per a una carpeta específica.

en: File similarity cache
ca: Memòria cau de semblances

en: Create
ca: Crea

en: Create sim. files recursively.
ca: Genera fitxers de semblances recursivament.

en: Remove orphaned keywords and comments.
ca: Suprimeix les paraules clau i els comentaris orfes.

en: Select
ca: Selecciona

en: Run cache maintenance as a background job.
ca: Executa feina de manteniment de la memòria cau en segon pla.

en: Feature disabled in this version.
    Use command line:
    GQ_CACHE_MAINTENANCE=  geeqie --cache-maintenance=<FOLDER>
ca: Funcionalitat desactivada en aquesta versió.
    Usa la línia d'ordres:
    GQ_CACHE_MAINTENANCE=  geeqie --cache-maintenance=<FOLDER>

en: Quit
ca: Surt

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Untitled (%d)
ca: Sense títol (%d)

en: %s - Collection - %s
ca: %s - Col·lecció - %s

en: Failed to save the collection:
    %s
ca: No s'ha pogut desar la col·lecció:
    %s

en: Save Failed
ca: No s'ha pogut desar

en: Close collection
ca: Tanca la col·lecció

en: Collection has been modified.
    Save first?
ca: S'ha modificat la col·lecció.
    Voleu desar abans de sortir?

en: _Discard
ca: _Descarta

en: Save Collection As - Geeqie
ca: Desa col·lecció com a - Geeqie

en: Append Collection - Geeqie
ca: Afegeix una col·lecció - Geeqie

en: This Collection cannot be opened because it contains a link to a file on a drive which is not yet mounted.
    
    Collection: %s
    File: %s
ca: Aquesta col·lecció no es pot obrir perquè conté un enllaç a un fitxer d'una unitat que encara no està muntada.
    
    Col·lecció: %s
    Fitxer: %s

en: Rename
ca: Canvia de nom

en: Move selection to Trash
ca: Mou a la Paperera

en: Close window
ca: Tanca la finestra

en: Remove
ca: Suprimeix

en: View
ca: Visualització

en: View in new window
ca: Visualitza en una finestra nova

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select none
ca: Selecciona cap

en: Rectangular selection
ca: Selecció rectangular

en: Select single file
ca: Selecciona un fitxer individual

en: Toggle select image
ca: Commuta selecció d'imatge

en: Append from file selection
ca: Afegeix des de la llista de fitxers

en: Append from collection
ca: Afegeix des de col·lecció

en: Save collection
ca: Desa la col·lecció

en: Save collection as
ca: Desa col·lecció com

en: Show filename text
ca: Mostra el text de nom de fitxer

en: Show infotext
ca: Mostra text d'informació

en: Sort by name
ca: Ordena per nom

en: Sort by date
ca: Ordena per data

en: Sort by size
ca: Ordena per mida

en: Sort by path
ca: Ordena per camí

en: Print
ca: Imprimeix

en: Append (Append collection dialog)
ca: Afegeix (Afegeix el diàleg de col·lecció)

en: Discard (Close modified collection dialog)
ca: Descarta (Tanca el diàleg de col·lecció modificat)

en: %s, %d images
ca: %s, %d imatges

en: Empty
ca: Buida

en: Loading thumbs…
ca: Carregant les miniatures...

en: _View
ca: _Visualitza

en: View in _new window
ca: Visualitza en una finestra _nova

en: Go to original
ca: Ves a l'original

en: Rem_ove
ca: Sup_rimeix

en: Append from collection…
ca: Afegeix des de col·lecció...

en: _Selection
ca: _Selecció

en: Invert selection
ca: Inverteix la selecció

en: _Copy…
ca: _Copia...

en: _Move…
ca: _Mou...

en: _Rename…
ca: Canvia el _nom...

en: _Copy path
ca: _Copia el camí

en: _Copy path unquoted
ca: _Copia el camí sense cometes

en: Move selection to Trash…
ca: Mou a la Paperera...

en: _Delete selection…
ca: Esborra la selecció...

en: _Delete selection
ca: Esborra la selecció

en: Randomize
ca: Barreja-les

en: Show filename _text
ca: Mostra el nom de fitxer text

en: Show star rating
ca: Mostra la valoració de les estrelles

en: _Save collection
ca: _Desa la col·lecció

en: Save collection _as…
ca: Desa col·lecció com...

en: _Find duplicates…
ca: Cerca els duplicats...

en: Print…
ca: Imprimeix...

en: Dropped list includes folders.
ca: La llista deixada inclou carpetes.

en: _Add contents
ca: _Afegeix continguts

en: Add contents _recursive
ca: Afegeix continguts _recursivament

en: _Skip folders
ca: _Omet carpetes

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Adobe RGB compatible
ca: Compatible amb l'RGB d'Adobe

en: Custom profile
ca: Perfil personalitzat

en: Action %s is unknown
ca: L'acció %s és desconeguda

en: Remote slideshow delay out of range (%.1f to %.1f)
ca: El retard de la presentació de diapositives remota està fora de rang (%.1f a %.1f)

en:  is not a folder
ca:  no és una carpeta

en: Class: %s
ca: Classe: %s

en: Page no: %d/%d
ca: Pàgina número: %d/%d

en: Country name: %s
ca: Nom de país: %s

en: Country code: %s
ca: Codi de país: %s

en: Timezone: %s
ca: Zona horària: %s

en: Marks:
ca: Marques:

en: Thumb: %s
ca: Miniatures: %s

en: lua error: no data
ca: error lua: sense dades

en: Lua is not available
ca: Lua no és disponible

en: remote sent --selection-remove with empty selection.
ca: enviat el remot --selection-remove amb selecció buida.

en: remote sent "--selection-remove:" with no current image
ca: enviat el remot "--selection-remove:" sense imatge actual

en: remote sent "--selection-remove=" but current image is not selected
ca: enviat remot "--selection-remove=" però l'imatge actual no està seleccionada

en: Cache Maintenance is already running
ca: Manteniment de la memòria cau ja s'està executant

en: Configuration file path
ca: Camí al fitxer de configuració

en:  is not a file
ca:  no és un fitxer

en: Cannot load
ca: No es pot carregar

en: Caching not enabled
ca: La memòria cau no està activada

en: Geeqie is not running: --
ca: El Geeqie no s'està executant: --

en:  is a Remote command
ca:  és una comanda remota

en: No option specified
ca: Opció no especificada

en: No option specified
ca: Opció no especificada

en: warning
ca: avís

en: Invalid input format
ca: Format d'entrada no vàlid

en: Failed to open file:
ca: Ha fallat en obrir el fitxer:

en: Can't save
ca: No es pot desar

en: Please specify file name.
ca: Si us plau, especifiqueu un nom de fitxer.

en: Could not create directory
ca: No es pot crear el directori

en: Desktop file
ca: Fitxer desktop

en: Unable to delete file:
    %s
ca: No es pot suprimir el fitxer:
    %s

en: File deletion failed
ca: No es pot suprimir el fitxer

en: Delete file
ca: Suprimeix l'arxiu

en: Delete
ca: Suprimeix

en: About to delete the file:
     %s
ca: Se suprimirà el fitxer:
     %s

en: new.desktop
ca: nou.desktop

en: Plugins
ca: Connectors

en: New
ca: Nou

en: Edit
ca: Edita

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Hidden
ca: Ocult

en: Path
ca: Camí

en: Delete selection
ca: Esborra la selecció

en: Clear
ca: Neteja

en: Toggle thumbs
ca: Commuta miniatures

en: Collection from selection
ca: Col·lecció des de la selecció

en: Append list
ca: Afegir llista

en: Select group 1 duplicates
ca: Selecciona duplicats grup 1

en: Select group 2 duplicates
ca: Selecciona duplicats grup 2

en: Drop files to compare them.
ca: Deixeu anar els fitxers per comparar-los.

en: %d files
ca: %d fitxers

en: %d matches found in %d files
ca: S'han trobat %d coincidències en %d fitxers

en: [set 1]
ca: [conjunt 1]

en: Reading checksums…
ca: Llegint les sumes de verificació...

en: Reading dimensions…
ca: Llegint les dimensions...

en: Reading similarity data…
ca: Llegint dades de semblança...

en: Comparing…
ca: Comparant...

en: Comparing
ca: Comparant

en: Sorting…
ca: Ordenant...

en: Queuing…
ca: Afegint a la cua...

en: Loading file list
ca: Carregant llistat de fitxers

en: Image thumbprint debug info
ca: Informació de depuració de l'empremta d'imatge

en: Select group _1 duplicates
ca: Seleccioneu duplicats del grup _1

en: Select group _2 duplicates
ca: Seleccioneu duplicats del grup_ 2 duplicats

en: C_lear
ca: Nete_ja

en: Close _window
ca: Tanca la _finestra

en: %d files (set 2)
ca: %d fitxers (conjunt 2)

en: Name case-insensitive
ca: El nom no distingeix entre majúscules i minúscules

en: Size
ca: Mida

en: Date
ca: Data

en: Checksum
ca: Suma de verificació

en: Similarity (high - 95)
ca: Semblança (alta - 95)

en: Similarity (med. - 90)
ca: Semblança (mitjana - 90)

en: Similarity (low - 85)
ca: Semblança (baixa - 85)

en: Similarity (custom)
ca: Semblança (personalitzada)

en: Name ≠ content
ca: Nom ≠ contingut

en: Name case-insensitive ≠ content
ca: Nom distingeix-majúscules ≠ contingut

en: Find duplicates
ca: Cerca els duplicats

en: Rank
ca: Rang

en: Thumb
ca: Miniatura

en: Set
ca: Estableix

en: Compare to:
ca: Compara amb:

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Compare by:
ca: Compara amb:

en: Custom Threshold
ca: Llindar de Semblança Personalitzat

en: Custom similarity threshold
    (Use tab key to set value)
ca: Llindar de similitud personalitzat
    (Utilitza la tecla de tabulació per a establir el valor)

en: Sort
ca: Ordena

en: Sort by group totals
ca: Ordena per totals de grup

en: Ignore Orientation
ca: Ignora Orientació

en: Ignore image orientation
ca: Ignora orientació d'imatge

en: Compare two file sets
ca: Compara dos conjunts de fitxers

en: Dropped list includes folders - Select
ca: La llista deixada inclou carpetes - Selecciona

en: Please wait for the current file selection to be loaded.
ca: Si us plau, espereu que el fitxer actual seleccionat s'hagi carregat.

en: Match
ca: Coincidència

en: Group
ca: Grup

en: Similarity
ca: Semblança

en: Thumbnail
ca: Miniatures

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: No duplicates windows open
ca: No hi ha finestres duplicades obertes

en: Incomplete
ca: Incomplet

en: Error creating Export duplicates data file: Error: %s
ca: S'ha produït un error Exportant al fitxer les dades de duplicats: Error %s

en: Untitled.csv
ca: Sense títol.csv

en: Untitled.tsv
ca: Sense títol.tsv

en: Export duplicates data
ca: Exporta dades dels duplicats

en: _Export
ca: _Exportar

en: Export to csv
ca: Exportar a csv

en: Export to tab-delimited
ca: Exportar a delimitat per tabs

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
ca: El fitxer desktop «%s» no hauria d'incloure extensió a la clau Icona: «%s»

en: yes
ca: sí

en: stopping…
ca: aturant...

en: Edit command results
ca: Edita els resultats de la comanda

en: Output of %s
ca: Sortida de %s

en: Failed to run command:
    %s
ca: No es pot executar la comanda:
    %s

en: stopped by user
ca: aturat per l'usuari

en: %s
    "%s"
ca: %s
    «%s»

en: Invalid editor command
ca: Comanda invàlida de l'editor

en: Editor template is empty.
ca: La plantilla de l'editor és buida.

en: Editor template has incorrect syntax.
ca: La plantilla de l'editor té una sintaxi incorrecta.

en: Editor template uses incompatible macros.
ca: La plantilla de l'editor fa servir macros incompatibles.

en: Can't find matching file type.
ca: No es troba cap tipus de fitxer coincident.

en: Can't execute external editor.
ca: No es pot executar l'editor extern.

en: External editor returned error status.
ca: L'editor extern ha retornat un error.

en: File was skipped.
ca: S'ha omès el fitxer.

en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

en: unknown
ca: desconegut

en: top left
ca: superior esquerra

en: top right
ca: superior dreta

en: bottom right
ca: inferior dreta

en: bottom left
ca: inferior esquerra

en: left top
ca: esquerra superior

en: right top
ca: dreta superior

en: right bottom
ca: dreta inferior

en: left bottom
ca: esquerra inferior

en: inch
ca: polzada

en: centimeter
ca: centímetre

en: average
ca: mitjana

en: center weighted
ca: centre ponderat

en: spot
ca: punts

en: multi-spot
ca: multi-punt

en: partial
ca: parcial

en: other
ca: altres

en: not defined
ca: sense definir

en: aperture
ca: obertura

en: shutter
ca: obturador

en: creative
ca: creatiu

en: action
ca: acció

en: portrait
ca: vertical

en: landscape
ca: apaïsat

en: daylight
ca: llum de dia

en: tungsten (incandescent)
ca: tungstè (incandescent)

en: flash
ca: flaix

en: fine weather
ca: bon temps

en: cloudy weather
ca: ennuvolat

en: shade
ca: ombra

en: daylight fluorescent
ca: fluorescent llum de dia

en: day white fluorescent
ca: fluorescent day white

en: cool white fluorescent
ca: fluorescent cool white

en: white fluorescent
ca: fluorescent blanc

en: standard light A
ca: llum estàndard A

en: standard light B
ca: llum estàndard B

en: standard light C
ca: llum estàndard C

en: ISO studio tungsten
ca: ISO tungstè d'estudi

en: yes, not detected by strobe
ca: sí, no detectat per l'efecte estroboscòpic

en: yes, detected by strobe
ca: sí, detectat per l'efecte estroboscòpic

en: uncalibrated
ca: sense calibrar

en: 1 chip color area
ca: 1 xip d'àrea de color

en: 2 chip color area
ca: 2 xips d'àrea de color

en: 3 chip color area
ca: 3 xips d'àrea de color

en: color sequential area
ca: àrea de color seqüencial

en: trilinear
ca: trilineal

en: color sequential linear
ca: color seqüencial lineal

en: digital still camera
ca: càmera de fotografiar digital

en: direct photo
ca: fotografia directa

en: custom
ca: personalitzat

en: auto
ca: automàtic

en: auto bracket
ca: enforquillament automàtic

en: standard
ca: estàndard

en: night scene
ca: escena nocturna

en: none
ca: cap

en: low gain up
ca: guany baix alt

en: high gain up
ca: guany alt alt

en: low gain down
ca: guany baix baix

en: high gain down
ca: guany alt baix

en: soft
ca: suau

en: hard
ca: dur

en: low
ca: baix

en: high
ca: alt

en: close
ca: tancat

en: Image Width
ca: Amplada de la imatge

en: Image Height
ca: Alçada de la imatge

en: Bits per Sample/Pixel
ca: Bits per Mostra/Pixel

en: Compression
ca: Compressió

en: Image description
ca: Descripció de la imatge

en: Camera make
ca: Fabricant de la càmera

en: Camera model
ca: Model de la càmera

en: Orientation
ca: Orientació

en: X resolution
ca: Resolució X

en: Y Resolution
ca: Resolució Y

en: Resolution units
ca: Unitats de la resolució

en: Firmware
ca: Microprogramari

en: White point
ca: Punt blanc

en: Primary chromaticities
ca: Cromaticitats primàries

en: YCbCy coefficients
ca: Coeficients YCbCy

en: YCbCr positioning
ca: Posicionament YCbCr

en: Black white reference
ca: Referència de blanc i negre

en: SubIFD Exif offset
ca: Òfset del Exif SubIFD

en: Exposure time (seconds)
ca: Temps d'exposició (segons)

en: FNumber
ca: Número F

en: Exposure program
ca: Programació d'exposició

en: Spectral Sensitivity
ca: Sensibilitat espectral

en: ISO sensitivity
ca: Sensibilitat ISO

en: Optoelectric conversion factor
ca: Factor de conversió optoelèctrica

en: Exif version
ca: Versió de l'Exif

en: Date original
ca: Data original

en: Date digitized
ca: Data de digitalització

en: Pixel format
ca: Format del píxel

en: Compression ratio
ca: Relació de compressió

en: Shutter speed
ca: Velocitat de l'obturador

en: Aperture
ca: Obertura

en: Brightness
ca: Brillantor

en: Exposure bias
ca: Obertura del diafragma

en: Maximum aperture
ca: Obertura màxima

en: Subject distance
ca: Distància al subjecte

en: Metering mode
ca: Mètode de mesurament

en: Light source
ca: Font de llum

en: Flash
ca: Flaix

en: Focal length
ca: Distància focal

en: Subject area
ca: Àrea del subjecte

en: MakerNote
ca: Nota del fabricant

en: UserComment
ca: Comentari de l'usuari

en: Subsecond time
ca: Dècimes de segon

en: Subsecond time original
ca: Dècimes de segon de l'hora original

en: Subsecond time digitized
ca: Dècimes de segon de l'hora de digitalització

en: FlashPix version
ca: Versió del FlashPix

en: Colorspace
ca: Espai de color

en: Audio data
ca: Dades d'àudio

en: ExifR98 extension
ca: Extensió ExifR98

en: Flash strength
ca: Força del flaix

en: Spatial frequency response
ca: Resposta de la freqüència espacial

en: X Pixel density
ca: Densitat de pixelat X

en: Y Pixel density
ca: Densitat de pixelat Y

en: Pixel density units
ca: Unitats de densitat del pixelat

en: Subject location
ca: Localització del subjecte

en: Sensor type
ca: Tipus de sensor

en: Source type
ca: Tipus de font

en: Scene type
ca: Tipus d'escena

en: Color filter array pattern
ca: Patró de la matriu de filtres de color

en: Render process
ca: Procés de renderització

en: Exposure mode
ca: Mode d'exposició

en: White balance
ca: Balanç de blanc

en: Digital zoom ratio
ca: Proporció de l'ampliació digital

en: Focal length (35mm)
ca: Longitud focal (35mm)

en: Scene capture type
ca: Tipus d'escena capturada

en: Gain control
ca: Control del guany

en: Saturation
ca: Saturació

en: Sharpness
ca: Nitidesa

en: Device setting
ca: Preferències del dispositiu

en: Subject range
ca: Distància al subjecte

en: Image serial number
ca: Número de sèrie de la imatge

en: Can't get image comment: not compiled with Exiv2.
ca: No es pot obtenir el comentari a la imatge: sense compilació amb Exiv2.

en: Can't set image comment: not compiled with Exiv2.
ca: No es pot establir el comentari a la imatge: sense compilació amb Exiv2.

en: infinity
ca: infinit

en: on
ca: actiu

en: off
ca: inactiu

en: not detected by strobe
ca: no ha estat detectat per l'efecte estroboscòpic

en: detected by strobe
ca: ha estat detectat per l'efecte estroboscòpic

en: red-eye reduction
ca: reducció de l'efecte <ulls vermells>

en: dot
ca: punts

en: embedded
ca: encastat

en: Above Sea Level
ca: Sobre el nivell del mar

en: Below Sea Level
ca: Sota el nivell del mar

en: Camera
ca: Càmera

en: DateDigitized
ca: Data de digitalització

en: Focal length 35mm
ca: Distància focal 35mm

en: Resolution
ca: Resolució

en: Color profile
ca: Perfil de color

en: GPS position
ca: Posició GPS

en: GPS altitude
ca: Altitud GPS

en: Local time
ca: Hora local

en: Time zone
ca: Zona horària

en: Country name
ca: Nom del país

en: Country code
ca: Codi del país

en: Star rating
ca: Valoració per estrelles

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: File date
ca: Data del fitxer

en: File mode
ca: Mode del fitxer

en: File ctime
ca: ctime del fitxer

en: File owner
ca: Propietari del fitxer

en: File group
ca: Grup del fitxer

en: File link
ca: Enllaç del fitxer

en: File class
ca: Tipus de fitxer

en: Page no.
ca: Pàgina número

en: Lens
ca: Lents

en: file or directory does not exist
ca: el fitxer o el directori no existeix

en: destination already exists
ca: el destí ja existeix

en: destination can't be overwritten
ca: el destí no es pot sobreescriure

en: destination directory is not writable
ca: no es pot escriure al directori destí

en: destination directory does not exist
ca: el directori de destí no existeix

en: source directory is not writable
ca: no es pot escriure al directori font

en: no read permission
ca: no hi ha permís de lectura

en: file is readonly
ca: el fitxer és de només lectura

en: destination already exists and will be overwritten
ca: el destí ja existeix i se sobreescriurà

en: source and destination are the same
ca: l'origen i el destí són els mateixos

en: source and destination have different extension
ca: l'origen i el destí tenen extensió diferent

en: there are unsaved metadata changes for the file
ca: hi ha canvis a les metadades del fitxer que no s'han desat

en: another destination file has the same filename
ca: un altre fitxer del destí té el mateix nom

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Image
ca: Imatge

en: RAW Image
ca: Imatge RAW

en: Video
ca: Vídeo

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Archive
ca: Arxiva

en: Full size
ca: Mida completa

en: Screen
ca: Pantalla

en: Full screen
ca: Pantalla completa

en: Determined by Window Manager
ca: Determinat pel gestor de finestres

en: Active screen
ca: Pantalla activa

en: Active monitor
ca: Monitor actiu

en: Log Histogram on Red
ca: Histograma logarítmic del vermell

en: Log Histogram on Green
ca: Histograma Logarítmic del Verd

en: Log Histogram on Blue
ca: Histograma Logarítmic del Blau

en: Log Histogram on RGB
ca: Histograma Logarítmic del RGB

en: Log Histogram on value
ca: Histograma Logarítmic segons el valor

en: Linear Histogram on Red
ca: Histograma Lineal del Vermell

en: Linear Histogram on Green
ca: Histograma Lineal del Verd

en: Linear Histogram on Blue
ca: Histograma Lineal del Blau

en: Linear Histogram on RGB
ca: Histograma Lineal del RGB

en: Linear Histogram on value
ca: Histograma Lineal segons el valor

en:  (Collection %s)
ca:  (Col·lecció %s)

en: Unknown jpeg2000 decoder type
ca: Tipus de descodificador jpeg2000 desconegut

en: Could not open file for reading
ca: No es pot obrir per llegir el fitxer

en: Couldn't set parameters on decoder for file.
ca: No s'han pogut establir els paràmetres al descodificador pel fitxer.

en: Couldn't allocate worker threads on decoder for file.
ca: No s'han pogut assignar els paràmetres al descodificador pel fitxer.

en: Couldn't read JP2 header from file
ca: No s'ha pogut llegir la capçalera JP2 del fitxer

en: Couldn't decode JP2 image in file
ca: No s'ha pogut descodificar la imatge JP2 del fitxer

en: Couldn't decompress JP2 image in file
ca: No s'ha pogut descomprimir la imatge JP2 del fitxer

en: JP2 image not rgb
ca: La imatge JP2 no és rgb

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
ca: S'ha produït un error en la interpretació del fitxer d'imatge JPEG (%s)

en: Move to Trash
ca: Mou a la Paperera

en: Rotate 180°
ca: Gira 180°

en: Rotate mirror
ca: Gira mirall

en: Rotate flip
ca: Capgira

en:  Rotate counterclockwise 90°
ca:  Gira en sentit antihorari 90°

en:  Rotate clockwise 90°
ca:  Gira en sentit horari 90°

en: Previous
ca: Previ

en: Next
ca: Següent

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Zoom to fit
ca: Amplia fins que encaixi

en: Zoom fit window width
ca: Zoom fins que encaixi amb l'amplada de la finestra

en: Zoom fit window height
ca: Zoom fins que encaixi amb l'alçada de la finestra

en: Toggle slideshow
ca: Commuta la projecció de diapositives

en: Pause slideshow
ca: Pausa la seqüència de diapositives

en: Reload image
ca: Recarrega la imatge

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: Image overlay
ca: Imatge sobreposada

en: Exit fullscreen
ca: Surt del mode pantalla completa

en: Desaturate
ca: Desatura

en: Cannot open archive file
ca: No es pot obrir el fitxer d'arxiu

en: See the Log Window
ca: Veu la Finestra de Registre

en: Zoom _in
ca: Apropa

en: Zoom _out
ca: Allunya

en: _Go to directory view
ca: _Ves a la vista de directoris

en: Move to Trash…
ca: Mou a la Paperera...

en: _Delete…
ca: _Suprimeix...

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Toggle _slideshow
ca: _Commuta la projecció de diapositives

en: Continue slides_how
ca: _Continua mostrant diapositives

en: Pause slides_how
ca: _Pausa la seqüència de diapositives

en: Exit _full screen
ca: Surt del mode _pantalla completa

en: _Full screen
ca: _Pantalla completa

en: C_lose window
ca: _Tanca la finestra

en: Open application menu
ca: Obre el menú de l'aplicació

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Case
ca: Diferència majúscules/minúscules

en: Zoom to original size
ca: Mostra en la mida original

en: Fit image to window
ca: Ajusta la imatge a la finestra

en: Leave Zoom at previous setting
ca: Deixa Zoom com a l'estat anterior

en: Scroll to top left corner
ca: Desplaça a la cantonada superior esquerra

en: Scroll to image center
ca: Desplaça al centre de la imatge

en: Keep the region from previous image
ca: Conserva la zona de la imatge prèvia

en:  Slideshow [
ca:  Projecció de diapositives [

en:  Paused [
ca:  En pausa [

en: %s, %d files (%s, %d)%s
ca: %s, %d arxius (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
ca: %s, %d fitxers%s

en: (no read permission) %s bytes
ca: (sense permís de lectura) %s bytes

en: Select sort order
ca: Seleccioneu tipus d'ordenació

en: Folder contents (files selected)
    Slideshow [time interval]
ca: Contingut de la carpeta (fitxers seleccionats)
    Diapositives [interval de temps]

en: (Image dimensions) Image size [page n of m]
ca: (Dimensions d'imatge) Mida d'imatge [pàgina n de m]

en: Select zoom and scroll mode
ca: Seleccioneu zoom i tipus de desplaçament

en: Tools
ca: Eines

en: Window options and layout
ca: Opcions de finestra i distribució

en: Apply
ca: Aplica

en: General options
ca: Opcions generals

en: Home path (empty to use your home directory)
ca: Directori de l'usuari (deixeu-ho buit per indicar el vostre)

en: Use current
ca: Fes servir l'actual

en: Show date in directories list view
ca: Mostra la data a la vista de llista de directoris

en: Start-up directory:
ca: Directori inicial:

en: No change
ca: Sense canvi

en: Restore last path
ca: Restaura l'últim camí

en: Home path
ca: Directori de l'usuari

en: Layout
ca: Disposició

en: Files
ca: Fitxers

en: (drag to change order)
ca: (arrossegueu per canviar l'ordre)

en: Open archive
ca: Obre arxiu

en: _Copy to clipboard
ca: _Copia al porta-retalls

en: _Copy to clipboard (unquoted)
ca: _Copia al porta-retalls (sense cometes)

en: Copy _image to clipboard
ca: Copia _imatge al porta-retalls

en: Cut to clipboard
ca: Talla al porta-retalls

en: GIF _animation
ca: _Animació GIF

en: Hide file _list
ca: Amaga la _llista de fitxers

en: Hide Selectable Bars
ca: Amaga Barres Seleccionables

en: Clear Marks
ca: Neteja marques

en: Clear all marks?
ca: Voleu netejar totes les marques?

en: This will clear all marks for all images,
    including those linked to keywords
ca: Això netejarà totes les marques per a totes les imatges,
    incloent els vinculats a les paraules clau

en: Operation failed:
ca: Operació sense èxit:

en: No file extension
ca: Sense extensió de fitxer

en: Operation not supported for filetype
ca: L'operació no està suportada pel tipus de fitxer

en: File is not writable
ca: El fitxer no és escrivible

en: Exiftran error
ca: Error de Exiftran

en: Mogrify error
ca: Error de Mogrify

en: Image orientation
ca: Orientació d'imatge

en: Open
ca: Obre

en: Image files
ca: Fitxers d'imatge

en: Geeqie - Open File
ca: Geeqie - Obre Fitxer

en: Open Recent File - Geeqie
ca: Obre Fitxer Recent - Geeqie

en: _Cancel
ca: Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Geeqie image files
ca: Fitxer d'imatge Geeqie

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Geeqie - Open Collection
ca: Geeqie - Obre una col·lecció

en: Error: window layout name: %s does not exist
ca: Error: la disposició de finestra amb nom: %s no existeix

en: Window layout name "%s" already exists.
ca: Ja existeix una disposició de finestra anomenada «%s».

en: Rename window
ca: Canvia el nom de la finestra

en: Delete window
ca: Suprimeix la finestra

en: OK
ca: D'acord

en: rename window
ca: canvia el nom de la finestra

en: Delete window layout
ca: Suprimeix la disposició de la finestra

en: _About
ca: _Quant a

en: About
ca: Quant a

en: _Original state
ca: Estat _original

en: Image rotate Original state
ca: Gira la imatge Estat original

en: Aspect Ratio
ca: Relació d'aspecte

en: _Back
ca: _Enrere

en: Back in folder history
ca: Enrere a la història de carpetes

en: Clear Marks…
ca: Neteja marques...

en: _Color Management
ca: Gestió del _color

en: Connected Zoom 1:1
ca: Zoom 1:1 connectat

en: Connected Zoom 2:1
ca: Zoom 2:1 connectat

en: Connected Zoom 1:4
ca: Zoom 1:4 connectat

en: Connected Zoom 3:1
ca: Zoom 3:1 connectat

en: Connected Zoom 1:3
ca: Zoom 1:3 connectat

en: Connected Zoom 4:1
ca: Zoom 4:1 Connectat

en: Connected Zoom 1:2
ca: Zoom 1:2 connectat

en: Fit _Horizontally
ca: Ajusta _Horitzontalment

en: Connected Fit Horizontally
ca: Ajusta Horitzontalment connectat

en: Fit _Vertically
ca: Ajusta _Verticalment

en: Connected Fit Vertically
ca: Ajusta Verticalment connectat

en: _Zoom to fit
ca: _Zoom fins que encaixi

en: Connected Zoom to fit
ca: Zoom fins que encaixi connectat

en: Connected Zoom in
ca: Zoom in connectat

en: _Connected Zoom
ca: Zoom _connectat

en: Connected Zoom out
ca: Zoom out connectat

en: Copy…
ca: Copia...

en: _Copy image to clipboard
ca: Copia _imatge al porta-retalls

en: Copy image to clipboard
ca: Copia _imatge al porta-retalls

en: Copy to clipboard
ca: Copia el camí al porta-retalls

en: Copy to clipboard (unquoted)
ca: _Copia al porta-retalls (sense cometes)

en: Crop Rectangle
ca: Escapça Rectangle

en: _Cut to clipboard
ca: _Talla a porta-retalls

en: Disable file groupi_ng
ca: I_nhabilita agrupament de fitxers

en: Disable file grouping
ca: Inhabilita agrupament de fitxers

en: _Edit
ca: _Edita

en: Enable file _grouping
ca: Habilita a_grupament de fitxers

en: Enable file grouping
ca: Habilita agrupament de fitxers

en: _Leave full screen
ca: _Surt de la pantalla completa

en: Leave full screen
ca: Surt de la pantalla completa

en: _Exif window
ca: Finestra _Exif

en: Exif window
ca: Finestra Exif

en: _Files and Folders
ca: _Fitxers i carpetes

en: _File
ca: _Fitxer

en: Find duplicates…
ca: Cerca els duplicats...

en: _First Image
ca: _Primera imatge

en: First Image
ca: Primera imatge

en: _First Page
ca: Pàgina Primera

en: First Page of multi-page image
ca: Primera pàgina d'una imatge multi-pàgina

en: _Flip
ca: _Inverteix

en: Image Flip
ca: Capgira la Imatge

en: _Forward
ca: Avança

en: Forward in folder history
ca: Endavant a la història de carpetes

en: F_ull screen
ca: _Pantalla completa

en: _Go
ca: _Vés

en: _ChangeLog
ca: Registre de canvis

en: ChangeLog notes
ca: Registre de canvis

en: _Help manual
ca: Manual d'_ajuda

en: Help manual
ca: Manual d'ajuda

en: _Keyboard map
ca: Mapa de teclat

en: Keyboard map
ca: Mapa de teclat

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Readme
ca: _Llegeix-me

en: Readme
ca: Llegeix-me

en: Help in pdf format
ca: Ajuda en format pdf

en: On-line help search
ca: Cerca d'ajuda en línia

en: _Keyboard shortcuts
ca: _Tecles de drecera

en: Keyboard shortcuts
ca: Tecles de drecera

en: _Hide file list
ca: Amaga la _llista de fitxers

en: Hide file list
ca: Amaga la llista de fitxers

en: Cycle through histogram ch_annels
ca: Commuta a través dels c_anals  d'histograma

en: Cycle through histogram channels
ca: Commuta a través dels canals  d'histograma

en: Cycle through histogram mo_des
ca: Commuta a través dels mo_des  d'histograma

en: Cycle through histogram modes
ca: Commuta a través dels modes d'histograma

en: _Home
ca: _Directori de l'usuari

en: Home
ca: Directori de l'usuari

en: Image Back
ca: Imatge Anterior

en: Back in image history
ca: Anterior a el històric d'imatge

en: Image Forward
ca: Avança Imatge

en: Forward in image history
ca: Avança a la història d'imatge

en: _Cycle through overlay modes
ca: _Commuta a través dels modes superposats

en: Cycle through Overlay modes
ca: Commuta a través dels modes de capa

en: _Last Image
ca: _Última imatge

en: Last Image
ca: Última imatge

en: _Last Page
ca: Pàgina Última

en: Last Page of multi-page image
ca: Última Pàgina d'una imatge multi-pàgina

en: _Configure this window…
ca: Configura aquesta finestra...

en: Configure this window…
ca: Configura aquesta finestra...

en: _Log Window
ca: Finestra de _Registre

en: Log Window
ca: Finestra de Registre

en: _Cache maintenance…
ca: Manteniment de la memòria cau...

en: Cache maintenance…
ca: Manteniment de la memòria cau...

en: _Mirror
ca: _Reflexa

en: Image Mirror
ca: Reflexa la Imatge

en: Move…
ca: Mou...

en: _New collection
ca: _Nova col·lecció

en: New collection
ca: Nova col·lecció

en: N_ew folder…
ca: Nova carpeta...

en: New folder…
ca: Nova carpeta...

en: default
ca: per defecte

en: New window (default)
ca: Nova finestra (per defecte)

en: from current
ca: de l'actual

en: New window
ca: Nova finestra

en: _Next Image
ca: Imatge _Següent

en: Next Image
ca: Imatge Següent

en: _Next Page
ca: Pàgina Següent

en: Next Page of multi-page image
ca: Pàgina Següent d'una imatge multi-pàgina

en: _Open collection…
ca: _Obre una col·lecció...

en: Open collection…
ca: Obre una col·lecció...

en: Open file…
ca: Obre fitxer...

en: Open recen_t
ca: Obre recen_ts

en: Open recent collection
ca: Obre una col·lecció recent

en: Open recent file…
ca: Obre fitxer recent...

en: Open With…
ca: Obre Amb...

en: _Orientation
ca: _Orientació

en: Image _Overlay
ca: Imatge _Sobreposada

en: Pa_n view
ca: Vista pa_noràmica

en: Pan view
ca: Vista panoràmica

en: Delete selection…
ca: Esborra la selecció...

en: Configure _Plugins…
ca: Configura els Connectors...

en: _Plugins
ca: Connectors

en: P_references…
ca: P_referències...

en: Preferences…
ca: Preferències...

en: P_references
ca: P_referències

en: _Previous Image
ca: Imatge _Anterior

en: Previous Image
ca: Imatge Anterior

en: _Previous Page
ca: Pàgina Prèvia

en: Previous Page of multi-page image
ca: Pàgina Prèvia d'una imatge multi-pàgina

en: _Print…
ca: Im_primeix...

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Rating 0
ca: _Valoració 0

en: Rating 0
ca: Valoració 0

en: _Rating 1
ca: _Valoració 1

en: Rating 1
ca: Valoració 1

en: _Rating 2
ca: _Valoració 2

en: Rating 2
ca: Valoració 2

en: _Rating 3
ca: _Valoració 3

en: Rating 3
ca: Valoració 3

en: _Rating 4
ca: _Valoració 4

en: Rating 4
ca: Valoració 4

en: _Rating 5
ca: _Valoració 5

en: Rating 5
ca: Valoració 5

en: _Rating -1
ca: _Valoració -1

en: Rating -1
ca: Valoració -1

en: _Rating
ca: _Valoració

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: Refresh
ca: Refresca

en: Rename…
ca: Canvia de nom...

en: Rotate 1_80°
ca: Gira 1_80°

en: Image Rotate 180°
ca: Gira la Imatge 180°

en: Rotate _counterclockwise 90°
ca: Gira en sentit _antihorari 90°

en: Rotate counterclockwise 90°
ca: Gira en sentit antihorari 90°

en: _Rotate clockwise 90°
ca: _Gira en sentit horari

en: Image Rotate clockwise 90°
ca: Gira la imatge en sentit horari

en: _Save metadata
ca: De_sa les metadades

en: Save metadata
ca: Desa les metadades

en: Search and Run command
ca: Cerca i Executa comanda

en: Search commands by keyword and run them
ca: Cerca comandes per paraules clau i execute-les

en: _Search…
ca: Cerca...

en: Search…
ca: Cerca...

en: Select _all
ca: Selecciona-ho _tot

en: _Invert Selection
ca: _Inverteix la Selecció

en: Invert Selection
ca: Inverteix la Selecció

en: _Select
ca: _Selecciona

en: Select _none
ca: Selecciona res

en: Select Overlay Screen Display
ca: Selecciona la pantalla superposada

en: Faster
ca: Més ràpid

en: Slideshow Faster
ca: Projecció de Diapositives més Ràpida

en: _Pause slideshow
ca: _Pausa la seqüència de diapositives

en: Slower
ca: Més lent

en: Slideshow Slower
ca: Projecció de Diapositives més Lenta

en: _Down Pane
ca: Panell A_vall

en: Down Split Pane
ca: Panell Avall Dividit

en: Spli_t
ca: _Dividir

en: _Next Pane
ca: Panell Següent

en: Next Split Pane
ca: Panell Següent Dividit

en: _Previous Pane
ca: Panell Anterior

en: Previous Split Pane
ca: Panell Anterior Dividit

en: _Up Pane
ca: Panell _Superior

en: Up Split Pane
ca: Panell Superior Dividit

en: _Cycle through stereo modes
ca: _Commuta a través dels modes estèreo

en: Cycle through stereo modes
ca: Commuta a través dels modes estèreo

en: Stere_o
ca: Estère_o

en: _Up
ca: Amunt

en: Up one folder
ca: Una carpeta amunt

en: _View in new window
ca: _Visualitza en una finestra nova

en: Set as _wallpaper
ca: Estableix com a _fons d'escriptori

en: Set as wallpaper
ca: Posa com a fons d'escriptori

en: _Windows
ca: Finestres

en: _Write orientation to file (preserve timestamp)
ca: _Escriu l'orientació al fitxer (preservant la marca horària)

en: Write orientation to file (preserve timestamp)
ca: Escriu l'orientació al fitxer (preservant la marca horària)

en: _Write orientation to file
ca: Escriu l'orientació al fitxer

en: Write orientation to file
ca: Escriu l'orientació al fitxer

en: Fit Horizontally
ca: Ajusta Horitzontalment

en: Fit Vertically
ca: Ajusta Verticalment

en: _Zoom
ca: _Lupa

en: Zoom to rectangle
ca: Zoom al rectangle

en: _Animation
ca: _Animació

en: Toggle animation
ca: Commuta animació

en: Draw Rectangle
ca: Dibuixa Rectangle

en: _Exif rotate
ca: Gira Exif

en: Toggle Exif rotate
ca: Commuta rotació Exif

en: _Float file list
ca: _Llista de fitxers flotant

en: Float file list
ca: Llista de fitxers flotant

en: Toggle _grayscale
ca: Commuta l'escala de _grisos

en: Toggle grayscale
ca: Commuta l'escala de grisos

en: Hide Bars and Files
ca: Amaga Barres i Fitxers

en: Hide _alpha
ca: Amaga _alpha

en: Hide alpha channel
ca: Amaga canal alfa

en: _Show Histogram
ca: _Mostra l'Histograma

en: Show Histogram
ca: Mostra l'Histograma

en: Image Overlay
ca: Imatge Sobreposada

en: Over/Under Exposed
ca: Sobre/Sota Exposat

en: Highlight over/under exposed
ca: Ressalta sobre/sota exposat

en: Rectangular Selection
ca: Selecció Rectangular

en: _Info sidebar
ca: Barra lateral d'_informació

en: Info sidebar
ca: Barra lateral d'informació

en: Sort _manager
ca: _Gestor d'ordenació

en: Sort manager
ca: Gestor d'ordenació

en: Show File Filter
ca: Mostra Filtre de Fitxers

en: Pi_xel Info
ca: Informació del pí_xel

en: Show Pixel Info
ca: Mostra la Informació del Píxel

en: Show _Marks
ca: Mostra les _Marques

en: Show Marks
ca: Mostra les Marques

en: Split Pane Sync
ca: Sincronitza Panell Dividit

en: Show _Thumbnails
ca: Mostra les _Miniatures

en: Show Thumbnails
ca: Mostra les Miniatures

en: Use _color profiles
ca: Utilitza els perfils de _color

en: Use color profiles
ca: Utilitza els perfils de color

en: Use profile from _image
ca: Utilitza els perfils de la _imatge

en: Use profile from image
ca: Utilitza els perfils de la imatge

en: Images as I_cons
ca: Imatges com a I_cones

en: View Images as Icons
ca: Visualitza les Imatges com a Icones

en: Images as _List
ca: Imatges com a _Llista

en: View Images as List
ca: Visualitza les Imatges en una Llista

en: T_oggle Folder View
ca: Commuta Vista de Carpetes

en: Toggle Folders View
ca: Commuta Vista de Carpetes

en: _Horizontal
ca: _Horitzontal

en: Split panes horizontal.
ca: Divideix els panells en horitzontal.

en: _Quad
ca: _Quatre

en: Split panes quad
ca: Divideix els panells en quarts

en: _Single
ca: Sola

en: Single pane
ca: Panell sol

en: Split panes triple
ca: Divideix les subfinestres triple

en: Split panes vertical
ca: Divideix els panells en vertical

en: Input _0: sRGB
ca: Entrada _0: sRGB

en: Input 0: sRGB
ca: Entrada 0: sRGB

en: Input _1: AdobeRGB compatible
ca: Entrada _1: Compatible amb AdobeRGB

en: Input 1: AdobeRGB compatible
ca: Entrada _1: Compatible amb AdobeRGB

en: Input _2
ca: Entrada _2

en: Input 2
ca: Entrada 2

en: Input _3
ca: Entrada _3

en: Input 3
ca: Entrada 3

en: Input _4
ca: Entrada _4

en: Input 4
ca: Entrada 4

en: Input _5
ca: Entrada _5

en: Input 5
ca: Entrada 5

en: Histogram on Blue
ca: Histograma del Blau

en: Histogram on Green
ca: Histograma del Verd

en: Histogram on RGB
ca: Histograma del RGB

en: Histogram on Red
ca: Histograma del Vermell

en: Histogram on Value
ca: Histograma de Valor

en: Linear Histogram
ca: Histograma Lineal

en: _Log Histogram
ca: Histograma _Logarítmic

en: Log Histogram
ca: Histograma Logarítmic

en: Stereo Auto
ca: Estèreo Auto

en: _Cross
ca: _Creuat

en: Stereo Cross
ca: Estèreo creuat

en: _Off
ca: A_pagat

en: Stereo Off
ca: Estèreo Apagat

en: _Side by Side
ca: _De costat

en: Stereo Side by Side
ca: Estèreo de costat

en: Crop None
ca: Escapça Res

en: Crop rectangle None
ca: No Escapça rectangle

en: Crop 1:1
ca: Escapça 1:1

en: Crop rectangle 1:1
ca: Escapça rectangle 1:1

en: Crop 4:3
ca: Escapça 4:3

en: Crop rectangle 4:3
ca: Escapça rectangle 4:3

en: Crop 3:2
ca: Escapça 3:2

en: Crop rectangle 3:2
ca: Escapça rectangle 3:2

en: Crop 16:9
ca: Escapça 16:9

en: Crop rectangle 16:9
ca: Escapça rectangle 16:9

en: Overlay Screen Display 1
ca: Pantalla superposada 1

en: Overlay Screen Display 2
ca: Pantalla superposada 2

en: Overlay Screen Display 3
ca: Pantalla superposada 3

en: Overlay Screen Display 4
ca: Pantalla superposada 4

en: Mark _%d
ca: Marca _%d

en: _Set mark %d
ca: _Posa marca %d

en: Set mark %d
ca: Posa marca %d

en: _Reset mark %d
ca: _Restableix la marca %d

en: Reset mark %d
ca: Restableix la marca %d

en: _Toggle mark %d
ca: _Commuta la marca %d

en: Toggle mark %d
ca: Commuta la marca %d

en: Se_lect mark %d
ca: Se_lecciona la marca %d

en: Select mark %d
ca: Selecciona la marca %d

en: _Select mark %d
ca: _Selecciona la marca %d

en: _Add mark %d
ca: _Afegeix la marca %d

en: Add mark %d
ca: Afegeix la marca %d

en: _Intersection with mark %d
ca: _Intersecció amb la marca %d

en: Intersection with mark %d
ca: Intersecció amb la marca %d

en: _Unselect mark %d
ca: _Deselecciona la marca %d

en: Unselect mark %d
ca: Deselecciona la marca %d

en: _Filter mark %d
ca: _Filtra la marca %d

en: Filter mark %d
ca: Filtra la marca %d

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
ca: Perfil d'imatge: %s
    Perfil de pantalla: %s

en: Click to enable color management
ca: Fes clic per habilitar la gestió de color

en: Color profiles not supported
ca: Perfils de color no suportats

en: Input _%d: %s
ca: Entrada _%d: %s

en: Log
ca: Registre

en: Debug level:
ca: Nivell de depuració:

en: Pause scrolling
ca: Pausa desplaçament

en: Enable line wrap
ca: Activa ajust de línies

en: Timer
ca: Temporitzador

en: Enable timer data
ca: Activa dades del temporitzador

en: Search for text in log window
ca: Cerca pel text a la finestra de registre

en: Search backwards
ca: Cerca endarrere

en: Search forwards
ca: Cerca endavant

en: Highlight all
ca: Ressalta tot

en: Filter regexp
ca: Filtre expressió regular

en:  All other command line parameters are used as plain files if they exist, or a URL or a folder.
     The name of a collection, with or without either path or extension (.gqv) may be used.
    
     If more than one folder is on the command line, only the last will be used.
    
     If more than one file is on the command line:
         If they are in the same folder, that folder will be opened and those files will be selected.
         If they are not in the same folder, a new Collection containing those files will be opened.
    
     To run Geeqie as a new instance, use:
     GQ_NEW_INSTANCE=y[es] geeqie
     Normally a single set of configuration files is used for all instances.
     However, the environment variables XDG_CONFIG_HOME, XDG_CACHE_HOME, XDG_DATA_HOME
     can be used to modify this behavior on an individual basis e.g.
     XDG_CONFIG_HOME=/tmp/a XDG_CACHE_HOME=/tmp/b GQ_NEW_INSTANCE=y geeqie
    
     To disable Clutter use:
     GQ_DISABLE_CLUTTER=y[es] geeqie
    
     To run or stop Geeqie in cache maintenance (non-GUI) mode use:
     GQ_CACHE_MAINTENANCE=y[es] geeqie --help
     Note that bash command line completion does not work in this mode.
    
     User manual: https://www.geeqie.org/help/GuideIndex.html
                : https://www.geeqie.org/help-pdf/help.pdf
ca:  Tots els altres paràmetres de la línia d'ordres s'utilitzen com a fitxers simples si existeixen, o una URL o una carpeta.
     Es pot utilitzar el nom d'una col·lecció, amb o sense camí o extensió (.gqv).
    
     Si hi ha més d'una carpeta a la línia d'ordres, només s'utilitzarà l'última.
    
     Si hi ha més d'un fitxer a la línia d'ordres:
         Si estan en la mateixa carpeta, aquesta carpeta s'obrirà i se seleccionaran aquests fitxers.
         Si no estan a la mateixa carpeta, s'obrirà una nova col·lecció que contingui aquests fitxers.
    
     Per a executar Geeqie com a instància nova, utilitzeu:
     GQ_NEW_INSTANCE=y[es] geeqie
     Normalment s'utilitza un sol conjunt de fitxers de configuració per a totes les instàncies.
     No obstant això, les variables d'entorn XDG_CONFIG_HOME, XDG_CACHE_HOME, XDG_DATA_HOME
     es poden utilitzar per modificar aquest comportament de manera individual, p. ex.
     XDG_CONFIG_HOME=/tmp/a XDG_CACHE_HOME=/tmp/b GQ_NEW_INSTANCE=y geeqie
    
     Per a desactivar l'ús de Clutter:
     GQ_DISABLE_CLUTTER=y[es] geeqie
    
     Per a executar o aturar el Geeqie en el mode de manteniment de la memòria cau (no-GUI) utilitzeu:
     GQ_CACHE_MAINTENANCE=y[es] geeqie --help
     Tingueu en compte que la compleció de la línia d'ordres bash no funciona en aquest mode.
    
     Manual d'usuari: https://www.geeqie.org/help/GuideIndex.html
                : https://www.geeqie.org/help-pdf/help.pdf

en:  This is a command line program that will recursively remove orphaned thumbnails and
     .sim files, and create thumbnails and similarity data for all images found under FOLDER.
    
     It may also be called from cron or anacron thus enabling automatic updating of the cached
     data for all your images.
    
     Note that bash command line completion does not work in this mode.
    
     User manual: https://www.geeqie.org/help/GuideIndex.html
                : https://www.geeqie.org/help-pdf/help.pdf
ca: Aquest és un programa de línia d'ordres que eliminarà recursivament les miniatures orfes i
    fitxers de similitud, i crea miniatures i les dades de similitud per a totes les imatges dins de CARPETA.
    
     També es pot cridar des de cron o anacron, permetent així l'actualització automàtica de la memòria cau
     per a totes les vostres imatges.
    
     Tingueu en compte que la compleció de la línia d'ordres bash no funciona en aquest mode.
    
    Manual d'usuari: https://www.geeqie.org/help/GuideIndex.html
                : https://www.geeqie.org/help-pdf/help.pdf

en: execute keyboard action (https://www.geeqie.org/help/GuideReferenceRemoteKeyboardActions.html)
ca: executa l'acció del teclat (https://www.geeqie.org/help/GuideReferenceRemoteKeyboardActions.html)

en: list available keyboard actions (some are redundant)
ca: llista les accions de teclat disponibles (algunes són redundants)

en: previous image
ca: imatge anterior

en: clean the metadata cache
ca: neteja la memòria cau de les metadades

en: render thumbnails
ca: renderitza miniatures

en: render thumbnails recursively
ca: renderitza les miniatures recursivament

en: render thumbnails (see Help)
ca: renderitza les miniatures (veure l'Ajuda)

en: render thumbnails recursively (see Help)
ca: renderitza les miniatures recursivament (veure Ajuda)

en: clear or clean shared thumbnail cache
ca: neteja la memòria cau de miniatures compartides

en: clear or clean thumbnail cache
ca: neteja la memòria cau de miniatures

en: close window
ca: tanca la finestra

en: load configuration from FILE
ca: carrega la configuració des de FITXER

en: debug output: 0 none, 1 to 4 increasing level of verbosity
ca: sortida de depuració: 0 res, 1 a 4 incrementant el nivell de verbositat

en: set slide show delay to Hrs Mins N.M seconds,
ca: estableix el retard de la presentació de diapositives a Hrs Mins N.M segons,

en: find duplicates in folder
ca: troba els duplicats a la carpeta

en: export duplicates search result
ca: exporta els resultats de cerca duplicats

en: find duplicates in folder recursively
ca: cerca duplicats a la carpeta de forma recursiva

en: open FILE or URL bring Geeqie window to the top
ca: obre FITXER o URL, porta la finestra de Geeqie al damunt

en: open FILE or URL do not bring Geeqie window to the top
ca: obre FITXER o URL, no portis la finestra Geeqie al damunt

en: list known file extensions
ca: llista les extensions de fitxer conegudes

en: first image
ca: primera imatge

en: set main window location and geometry
ca: estableix la ubicació i la geometria de la finestra principal

en: get collection content
ca: obté el contingut de la col·lecció

en: get collection list
ca: obté la llista de la col·lecció

en: get destination path of FILE (https://www.geeqie.org/help/GuidePluginsConfig.html)
ca: obté el camí de destinació del FITXER (https://www.geeqie.org/help/GuidePluginsConfig.html)

en: get file info
ca: obté la informació del fitxer

en: get list of files and class
ca: obté la llista de fitxers i classe

en: get list of files and class recursive
ca: obté la llista de fitxers i la classe recursiva

en: get rectangle coordinates
ca: obté les coordenades del rectangle

en: get render intent
ca: obté la intenció de renderització

en: get list of selected files
ca: obté la llista dels fitxers seleccionats

en: get list of sidecars of FILE
ca: obté la llista dels laterals del FITXER

en: get list of windows
ca: obté la llista de finestres

en: filter debug output
ca: filtra la sortida de depuració

en: window id for following commands
ca: id de la finestra per les comandes següents

en: last image
ca: última imatge

en: save log data to file
ca: desa les dades de registre al fitxer

en: run lua script on FILE
ca: executa script lua al FITXER

en: new window
ca: nova finestra

en: next image
ca: imatge següent

en: print pixel info of mouse pointer on current image
ca: imprimeix la informació del píxel del punter del ratolí a la imatge actual

en: terminate returned data with null character instead of newline
ca: acaba les dades retornades amb un caràcter nul enlloc de nova línia

en: quit
ca: surt

en: bring the Geeqie window to the top
ca: porta la finestra de Geeqie a sobre

en: adds the current file (or the specified file) to the current selection
ca: afegeix el fitxer actual (o el fitxer especificat) a la selecció actual

en: clears the current selection
ca: neteja la selecció actual

en: removes the current file (or the specified file) from the current selection
ca: elimina el fitxer actual (o el fitxer especificat) de la selecció actual

en: show log window
ca: mostra la finestra de registre

en: start recursive slide show in FOLDER
ca: inicia la projecció recursiva de diapositives a la CARPETA

en: toggle slide show
ca: commuta la projecció de diapositives

en: print filename [and Collection] of current image
ca: imprimeix «nom del fitxer» [i Col·lecció] de la imatge actual

en: toggle tools
ca: commuta eines

en: print version info
ca: imprimeix informació de versió

en: open FILE in new window
ca: obre FITXER a nova finestra

en: execute cache maintenance recursively on FOLDER
ca: executa el manteniment de la memòria cau recursivament a la carpeta

en: stop cache maintenance
ca: atura el manteniment de la memòria cau

en: Creating %s dir:%s
ca: S'està creant el directori %s:%s

en: Could not create dir:%s
ca: No s'ha pogut crear el directori:%s

en: exit
ca: surt

en: Collections have been modified.
ca: S'han modificat les col·leccions.

en: %d windows are open.
ca: %d finestres estan obertes.

en: Quit anyway?
ca: Voleu sortir igualment?

en: Quit %s
ca: Surt %s

en: Can't initialize clutter-gtk. 
     				To start Geeqie use: 
     				GQ_DISABLE_CLUTTER=y geeqie
ca: No es pot inicialitzar «clutter-gtk». 
    				Per a iniciar Geeqie useu: 
     				GQ_DISABLE_CLUTTER=y geeqie

en: 
    
    Usage for cache maintenance:
     GQ_CACHE_MAINTENANCE=y[es] geeqie OPTION
ca: 
    
    Ús per al manteniment de la memòria cau:
     GQ_CACHE_MAINTENANCE=y[es] geeqie OPTION

en: Geeqie Cache Maintenance. 
     Version: Geeqie
ca: Manteniment de la memòria cau de Geeqie.
     Versió: Geeqie

en: Geeqie is an image viewer.
     Version: Geeqie
ca: Geeqie és un visor d'imatges.
     Versió: Geeqie

en: _Sort
ca: _Ordena

en: Rotate clockwise 90°
ca: Gira en sentit horari 90°

en: Mirror
ca: Reflexa

en: Flip
ca: Inverteix

en: Original state
ca: Estat original

en: _Add to Collection
ca: Afegeix a la Col·lecció

en: Move to _top
ca: Mou a _dalt de tot

en: Move _up
ca: Mou _amunt

en: Move _down
ca: Mou a_vall

en: Move to _bottom
ca: Mou a _baix de tot

en: Height…
ca: Alçada...

en: People
ca: Gent

en: Family
ca: Família

en: Free time
ca: Temps lliure

en: Children
ca: Nens

en: Sport
ca: Esport

en: Culture
ca: Cultura

en: Nature
ca: Natura

en: Bird
ca: Ocell

en: Insect
ca: Insecte

en: Pets
ca: Domèstic

en: Wildlife
ca: Salvatge

en: Plant
ca: Planta

en: Tree
ca: Arbre

en: Flower
ca: Flor

en: Water
ca: Aigua

en: River
ca: Riu

en: Lake
ca: Llac

en: Sea
ca: Mar

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: Statue
ca: Estàtua

en: Painting
ca: Pintura

en: Historic
ca: Històric

en: City
ca: Ciutat

en: Park
ca: Parc

en: Street
ca: Carrer

en: Square
ca: Plaça

en: Architecture
ca: Arquitectura

en: Buildings
ca: Edificis

en: House
ca: Casa

en: Cathedral
ca: Catedral

en: Palace
ca: Palau

en: Castle
ca: Castell

en: Bridge
ca: Pont

en: Places
ca: Llocs

en: Conditions
ca: Condicions

en: Night
ca: Nit

en: Lights
ca: Llums

en: Reflections
ca: Reflexes

en: Sun
ca: Sol

en: Weather
ca: Clima

en: Fog
ca: Boira

en: Rain
ca: Pluja

en: Clouds
ca: Núvols

en: Snow
ca: Neu

en: Sunny weather
ca: Assolellat

en: Photo
ca: Foto

en: Edited
ca: Editada

en: Detail
ca: Detall

en: Portrait
ca: Vertical

en: Black and White
ca: Blanc i Negre

en: Perspective
ca: Perspectiva

en: Mark
ca: Marca

en: Image index
ca: Índex d'imatge

en: Images total
ca: Total d'imatges

en: File page no.
ca: Número de Pàg.

en: Image date
ca: Data d'imatge

en: ShutterSpeed
ca: Velocitat de l'obturador

en: Focal len. 35mm
ca: Distància focal 35mm

en: Altitude
ca: Altitud

en: Timezone
ca: Zona horària

en: Rating
ca: Valoració

en: © Creator
ca: © Creador

en: © Contributor
ca: © Contribuidor

en: © Rights
ca: © Drets

en: To include predefined tags in the template, click a button or drag-and-drop
ca: Per a incloure les etiquetes predefinides a la plantilla, feu clic a un botó o arrossegueu i deixeu anar

en: Display Find search bar
ca: Mostra la barra de Cerca

en: Start search
ca: Comença cerca

en: Hide Find search bar
ca: Amaga barra de Cerca

en: Scroll left
ca: Desplaça esquerra

en: Scroll right
ca: Desplaça dreta

en: Scroll up
ca: Desplaça amunt

en: Scroll down
ca: Desplaça avall

en: Scroll left faster
ca: Desplaça a l'esquerra més ràpid

en: Scroll right faster
ca: Desplaça a la dreta més ràpid

en: Scroll up faster
ca: Desplaça amunt més ràpid

en: Scroll down faster
ca: Desplaça avall més ràpid

en: Scroll display half screen up
ca: Desplaça visualització mitja pantalla amunt

en: Scroll display half screen down
ca: Desplaça visualització mitja pantalla avall

en: Scroll display half screen left
ca: Desplaça visualització mitja pantalla a l'esquerra

en: Scroll display half screen right
ca: Desplaça visualització mitja pantalla a la dreta

en: The pan view does not support the folder "%s".
ca: La vista panoràmica no suporta la carpeta «%s».

en: Folder not supported
ca: No se suporta la carpeta

en: Reading image data…
ca: S'estan llegint les dades de la imatge...

en: %d images, %s
ca: %d imatges, %s

en: Sorting images…
ca: S'estan ordenant les imatges...

en: Filename:
ca: Nom del fitxer:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Date:
ca: Data:

en: Size:
ca: Mida:

en: Folder not found
ca: No s'ha trobat la carpeta

en: The entered path is not a folder
ca: El camí indicat no és una carpeta

en: Pan View
ca: Vista Panoràmica

en: Timeline
ca: Línia de temps

en: Calendar
ca: Calendari

en: Folders (flower)
ca: Carpetes (flor)

en: Grid
ca: Graella

en: Dots
ca: Punts

en: No Images
ca: Sense Imatges

en: Small Thumbnails
ca: Miniatures Petites

en: Normal Thumbnails
ca: Miniatures Normals

en: Large Thumbnails
ca: Miniatures Grans

en: Pan View Performance
ca: Rendiment de la Vista Panoràmica

en: Pan view performance may be poor.
ca: El rendiment de la vista panoràmica podria ser pobre.

en: To improve the performance of thumbnails in
    pan view the following options can be enabled.
    
    Note that both options must be enabled to
    notice a change in performance.
ca: Per millorar el rendiment de les miniatures a la
    vista panoràmica podeu activar les següents opcions.
    
    Fixeu-vos que cal activar les dues opcions per notar
    canvis en el rendiment.

en: Cache thumbnails
ca: Memòria cau de miniatures

en: Use shared thumbnail cache
ca: Utilitza la memòria cau compartida de miniatures

en: Do not show this dialog again
ca: No tornis a mostrar aquesta finestra

en: _Play
ca: _Reprodueix

en: Sort by E_xif date
ca: Ordena per data de l'Exif

en: _Show Exif information
ca: _Mostra la informació de l'Exif

en: Show im_age
ca: Mostra la im_atge

en: _None
ca: _Cap

en: _Full size
ca: _Mida Completa

en: Removed keyword…
ca: Paraula clau suprimida...

en: Require
ca: Requereix

en: Exclude
ca: Exclou

en: Include
ca: Inclou

en: Keyword Filter:
ca: Filtre per Paraula clau:

en: Filter
ca: Filtre

en: Find:
ca: Cerca:

en: Find
ca: Cerca

en: path found
ca: s'ha trobat el camí

en: filename found
ca: s'ha trobat el nom del fitxer

en: partial match
ca: coincidència parcial

en: no match
ca: sense coincidències

en: Nearest (worst, but fastest)
ca: El més proper (el pitjor, però el més ràpid)

en: Tiles
ca: Mosaic

en: Bilinear (best, but slowest)
ca: Bilineal (el millor, però el més lent)

en: Ask
ca: Pregunta

en: Primary
ca: Primari

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Both
ca: Ambdós

en: Geometric
ca: Geometria

en: Arithmetic
ca: Aritmètica

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Single image
ca: Una sola imatge

en: Anaglyph Red-Cyan
ca: Anàglif Vermell-Cian

en: Anaglyph Green-Magenta
ca: Anàglif Verd-Magenta

en: Anaglyph Yellow-Blue
ca: Anàglif Groc-Blau

en: Anaglyph Gray Red-Cyan
ca: Anàglif Gris Vermell-Cian

en: Anaglyph Gray Green-Magenta
ca: Anàglif Gris Verd-Magenta

en: Anaglyph Gray Yellow-Blue
ca: Anàglif Gris Groc-Blau

en: Anaglyph Dubois Red-Cyan
ca: Anàglif Dubois Vermell-Cian

en: Anaglyph Dubois Green-Magenta
ca: Anàglif Dubois Verd-Magenta

en: Anaglyph Dubois Yellow-Blue
ca: Anàglif Dubois Groc-Blau

en: Side by Side
ca: De Costat

en: Side by Side Half size
ca: De Costat i la Meitat de Petites

en: Top - Bottom
ca: Dalt - Baix

en: Top - Bottom Half size
ca: Dalt - Baix Mitja mida

en: Fixed position
ca: Posició fixa

en: Reset filters
ca: Reinicia els filtres

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
ca: Això establirà els filtres amb les opcions per defecte.
    Voleu continuar?

en: Clear trash
ca: Buida la paperera

en: This will remove the trash contents.
ca: Això eliminarà el contingut de la paperera.

en: Reset image overlay template string
ca: Restableix la cadena de la plantilla superposada a la imatge

en: This will reset the image overlay template string to the default.
    Continue?
ca: Això restablirà la cadena de plantilla de superposició d'imatges per defecte.
    Voleu continuar?

en: Image Overlay Font
ca: Font de la Imatge Sobreposada

en: Image Overlay Text Color
ca: Color del Text de la Imatge Superposada

en: Image Overlay Background Color
ca: Color de Fons de la Imatge Superposada

en: Hexadecimal representation of a Unicode character. A list of all Unicode characters may be found on the Internet.
ca: Representació hexadecimal del caràcter Unicode. A Internet es pot trobar un llistat de tots els caràcters Unicode.

en: Default
ca: Per defecte

en: Display selected character
ca: Mostra el caràcter seleccionat

en: Quality:
ca: Qualitat:

en: Custom size:
ca: Mida personalitzada:

en: Width:
ca: Amplada:

en: Height:
ca: Alçada:

en: Cache thumbnails and sim. files
ca: Memòria cau de miniatures i de semblances

en: Use Geeqie thumbnail style and cache
ca: Utilitza la memòria cau per miniatures estil Geeqie

en: Store thumbnails local to image folder (non-standard)
ca: Desa les miniatures a la carpeta local d'imatges (no-estàndard)

en: Use standard thumbnail style and cache, shared with other applications
ca: Fes servir la memòria cau i de miniatures estàndard, compartit amb altres aplicacions

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
ca: Fes servir les miniatures de EXIF quan estiguin disponibles (poden no estar actualitzades)

en: Thumbnail color management
ca: Gestió del color de les miniatures

en: Collection preview:
ca: Previsualització de col·lecció:

en: The maximum number of thumbnails shown in a Collection preview montage
ca: El màxim número de miniatures mostrades a la previsualització del muntatge de la Col·lecció

en: Use embedded metadata in video files as thumbnails when available
ca: Usa les dades encastades als fitxers de vídeo com a miniatures quan siguin disponibles

en: Star character:
ca: Caràcter estrella:

en: Rejected character:
ca: Caràcter rebutjat:

en: Slide show
ca: Projecció de diapositives

en: Delay between image change hrs:mins:secs.dec
ca: Retard abans del canvi d'imatge hores:minuts:segons.dècimes

en: Random
ca: Aleatori

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Image loading and caching
ca: Lectura de les imatges i memòria cau

en: Decoded image cache size (MiB):
ca: Mida de la memòria cau de la imatge descodificada (MB):

en: Preload next image
ca: Precarrega la següent imatge

en: Refresh on file change
ca: Actualitza si canvia el fitxer

en: Menu style
ca: Estil del menú

en: ☰ style menu button (NOTE! Geeqie must be restarted for change to take effect)
ca: ☰ estil del botó de menú (COMPTE! Cal reiniciar Geeqie perquè aquest canvi tingui efecte)

en: Use a ☰ style menu button instead of the classic style across the top of the frame
ca: Usa un botó de l'estil ☰ enlloc del clàssic a la part superior del marc

en: Expand toolbar
ca: Expandeix la barra d'eines

en: Expand menu/toolbar (NOTE! Geeqie must be restarted for change to take effect)
ca: Expandeix el menú i la barra d'eines (COMPTE! Cal reiniciar Geeqie perquè aquest canvi tingui efecte)

en: Expand the menu/toolbar to the full width of the window
ca: Expandeix el menú i la barra d'eines a l'amplada completa de la finestra

en: Menu bar
ca: Barra de menú

en: Tool bar
ca: Barra d'Eines Principal

en: Status bar
ca: Barra d'estat

en: The Hide Selectable Bars menu item (default keystroke is control-backtick) will toggle the display of the bars selected here
ca: L'element de menú «Amaga les barres seleccionables» (la drecera de teclat predeterminada és Control + accent obert greu) commuta la visualització de les barres seleccionades aquí.

en: AppImage updates notifications
ca: Notificacions d'actualitzacions AppImage

en: Enable
ca: Activat

en: Show a notification on start-up if the server has a newer version than the current. Requires an Internet connection
ca: Mostra una notificació en iniciar-se si hi ha una versió del servidor més recent que l'actual. Requereix una connexió a Internet

en: Timezone database
ca: Base de dades de zones horàries

en: Update
ca: Actualitza

en: Install
ca: Instal·la

en: No Internet connection!
    The timezone database is used to display exif time and date
    corrected for UTC offset and Daylight Saving Time
ca: No hi ha connexió a Internet
    La base de dades de zones horàries és usada per mostrar l'hora i data exif
    corregida pel decalatge entre UTC i l'Horari d'Estalvi de Llum

en: The timezone database is used to display exif time and date
    corrected for UTC offset and Daylight Saving Time
ca: La base de dades de zones horàries és usada per mostrar l'hora i data exif
    corregida pel decalatge entre UTC i 'Horari d'Estalvi de Llum

en: Download database from:
ca: Descarrega la base de dades des de:

en: On-line help search engine
ca: Motor de cerca en línia

en: The format varies between search engines, e.g the format may be:
    https://www.search_engine.com/search?q=site:geeqie.org/help
    https://www.search_engine.com/?q=site:geeqie.org/help
ca: El format varia entre motors de cerques, p. ex. el format pot ser:
    https://www.search_engine.com/search?q=site:geeqie.org/help
    https://www.search_engine.com/?q=site:geeqie.org/help

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
ca: Renderització en dos passos (aplica ampliació HQ i correcció de color al segon pas)

en: Zoom increment:
ca: Increment de l'ampliació:

en: Zoom style:
ca: Estil de zoom:

en: Allow enlargement of image (max. size in %)
ca: Permet l'ampliació de la imatge (màx. mida en %)

en: Enable this to allow Geeqie to increase the image size for images that are smaller than the current view area when the zoom is set to 'Fit image to window'. This value sets the maximum expansion permitted in percent i.e. 100% is full-size.
ca: Activa això per permetre Geeqie incrementar la mida de les imatges que són més petites que l'àrea de la vista actual quan el zoom és «Ajusta la imatge a la finestra». Aquest valor estableix el número màxim d'expansió permès en percentatge p.ex. 100% és mida completa.

en: Virtual window size (%% of actual window):
ca: Mida de la finestra virtual (%% de la finestra actual):

en: This value will set the virtual size of the window when 'Fit image to window' is set. Instead of using the actual size of the window, the specified percentage of the window will be used. It allows one to keep a border around the image (values lower than 100%) or to auto zoom the image (values greater than 100%). It affects fullscreen mode too.
ca: Aquest valor serà establert com a mida virtual de la finestra quan «Ajusta la imatge a la finestra» és activat. Enlloc de fer servir la mida actual de la finestra, el percentatge especificat de la finestra serà utilitzat. Permet fer servir una vora al voltant de la imatge (valors menors de 100%) o fer zoom automàtic de la imatge (valors més grans de 100%). També afecta al mode en pantalla completa.

en: Tile size
ca: Mida de la rajola

en: Pixels
ca: Píxels

en: (Requires restart)
ca: (cal reiniciar)

en: This value changes the size of the tiles large images are split into. Increasing the size of the tiles will reduce the tiling effect seen on image changes, but will also slightly increase the delay before the first part of a large image is seen.
ca: Aquest valor canvia la mida de les imatges grans de les rajoles en què es divideixen. L'augment de la mida de les rajoles reduirà l'efecte de tessel·lació vist en els canvis d'imatge, però també augmentarà lleugerament el retard abans que es vegi la primera part d'una imatge gran.

en: Appearance
ca: Aspecte

en: Use custom border color in window mode
ca: Fes servir el color de vora personalitzat en mode finestra

en: Use custom border color in fullscreen mode
ca: Fes servir el color de vora personalitzat en mode pantalla completa

en: Border color
ca: Color de la vora

en: Alpha channel color 1
ca: Canal alfa color 1

en: Alpha channel color 2
ca: Canal alfa color 2

en: Windows
ca: Finestres

en: State
ca: Estat

en: Remember session
ca: Recorda sessió

en: Use saved window positions also for new windows
ca: Utilitza les posicions desades de la finestra també per les noves finestres

en: Remember window workspace
ca: Recorda la posició de les finestres

en: Remember tool state (float/hidden)
ca: Recorda l'estat de les eines (en pantalla/ocult)

en: Remember dialog window positions
ca: Recorda la posició de les finestres de diàleg

en: Hide window decorations
ca: Amaga les decoracions de la finestra

en: Remove borders and title bar from windows. A restart of Geeqie is required for this feature to take effect on the main layout window
ca: Elimina les vores i la barra de títol de les finestres. Cal reiniciar del Geeqie perquè aquesta característica tingui efecte a la finestra de disposició principal

en: Show window IDs
ca: Mostra l'ID de la finestra

en: Use current layout for default:
ca: Utilitza la disposició actual per omissió:

en: Current window layout
    has been set as default
ca: La disposició de la finestra actual
    s'ha establert com a per defecte

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
ca: Ajusta la finestra a la imatge quan les eines estiguin amagades o flotant

en: Limit size when auto-sizing window (%):
ca: Limita la mida quan es dimensioni automàticament la finestra (%):

en: Smooth image flip
ca: Inverteix la imatge suaument

en: Disable screen saver
ca: Desactiva l'estalvi de pantalla

en: Image overlay template
ca: Plantilla d'imatge sobreposada

en: Extensive formatting options are shown in the Help file
ca: Opcions per formatar ampliades són mostrades al fitxer d'Ajuda

en: Background
ca: Fons

en: Defaults
ca: Opcions per defecte

en: Overlay Screen Display
ca: Pantalla superposada a la  (OSD)

en: Exif, XMP or IPTC tags
ca: Exif, XMP o etiquetes IPTC

en: %Exif.Image.Orientation%
ca: %Exif.Imatge.Orientació%

en: Field separators
ca: Separadors de camp

en: Separator shown only if both fields are non-null:
    %formatted.ShutterSpeed%|%formatted.ISOSpeedRating%
ca: Separador mostrat només si ambdós camps no són null:
    %formatted.ShutterSpeed%|%formatted.ISOSpeedRating%

en: Field maximum length
ca: Longitud màxima de camp

en: Pre- and post- text
ca: Text pre- i post-

en: Text shown only if the field is non-null:
    %formatted.Aperture:F no. * setting%
     %formatted.Aperture:10:F no. * setting%
ca: Text mostrat només si el camp no és null:
    %format.Obertura:F nú. * paràmetre%
     %format.Obertura10:F nú. * paràmetre%

en: Pango markup
ca: Markup Pango

en: <b>bold</b>
    <u>underline</u>
    <i>italic</i>
    <s>strikethrough</s>
ca: <b>negreta</b>
    <u>subratllat</u>
    <i>cursiva</i>
    <s>ratllat</s>

en: File Filters
ca: Mostra Filtre de Fitxers

en: Show hidden files or folders
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Use dot prefix as hidden file indicator
ca: Usa el prefix de punt com a indicador de fitxer ocult

en: Show parent folder (..)
ca: Mostra la carpeta pare (..)

en: Case sensitive sort (Search and Collection windows, and tab completion)
ca: Ordenació sensible a majúscules i minúscules (finestres de cerca i col·lecció, i compleció de pestanyes)

en: Disable file extension checks
ca: Desactiva les comprovacions d'extensions

en: Disable File Filtering
ca: Desactiva els filtres de fitxers

en: Grouping sidecar extensions
ca: Agrupació d'extensions de fitxers auxiliars

en: File types
ca: Tipus de fitxers

en: Enabled
ca: Activat

en: Class
ca: Classe

en: Writable
ca: S'hi pot escriure

en: Sidecar is allowed
ca: Es permet barra lateral

en: Metadata writing sequence
ca: Procés d'escriptura de les metadades

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
ca: Atenció: Geeqie s'ha compilat sense Exiv2. Algunes opcions estan deshabilitades.

en: When writing metadata, Geeqie will follow these steps, if selected. This process will stop when the first successful write occurs.
ca: En escriure les metadades, Geeqie seguirà aquests passos, si està seleccionat. Aquest procés s'aturarà quan es produeixi la primera escriptura amb èxit.

en: A flowchart of the sequence is shown in the Help file
ca: Es mostra un diagrama de flux de la seqüència al fitxer d'ajuda

en: Step 1
ca: Pas 1

en: ) Save metadata in either the image file or the sidecar file, according to the XMP standard
ca: ) Desa les metadades als fitxers d'imatge, o fitxers lateral, seguint l'estàndard XMP

en: The destination is dependent on the settings in the
ca: La destinació depèn de la configuració de la

en:  and
ca: i

en: Sidecar Is Allowed
ca: Es permet fitxer auxiliar

en:  columns of the File Filters tab)
ca: columnes de la pestanya Filtres de fitxers)

en: Step 2
ca: Pas 2

en: ) Save metadata in the folder
ca: ) Desa les metadades a la carpeta

en:  local to the image folder (non-standard)
ca:  local a la carpeta d'imatges (no estàndard)

en: Step 3
ca: Pas 3

en: ) Save metadata in Geeqie private directory
ca: ) Desa les metadades al directori privat de Geeqie

en: Step 1 Options:
ca: Opcions Pas 1:

en: Store metadata also in IPTC tags (converted according to the IPTC4XMP standard)
ca: Emmagatzema les metadades també a les etiquetes IPTC (convertides segons l'estàndard IPTC4XMP)

en: A simplified conversion list is in the Help file
ca: Una llista de conversió simplificada és al fitxer d'ajuda

en: Warn if the image or sidecar file is not writable
ca: Avisa si no es pot escriure als fitxer d'imatge o al fitxer auxiliar

en: Ask before writing to image files
ca: Pregunta abans d'escriure als fitxers d'imatge

en: This file naming convention is used by Darktable
ca: Aquesta convenció de nomenclatura de fitxers és utilitzada per Darktable

en: Create sidecar files named
ca: Crea fitxers auxiliars

en:  (as opposed to the normal
ca: (en contraposició a la normal

en: Steps 2 and 3 Option:
ca: Opcions passos 2 i 3:

en: Use GQview legacy metadata format instead of XMP (supports only Keywords and Comments)
ca: Usa el format de metadades antic de GQview enlloc de XMP (només admet paraules clau i comentaris)

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Write the same description tags to all grouped sidecars
ca: Escriu les mateixes etiquetes de descripció a tots els fitxers auxiliars agrupats

en: See the Help file for a list of the tags used
ca: Vegeu el fitxer d'ajuda per a una llista de les etiquetes utilitzades

en: Permit Keywords to be case-sensitive
ca: Permet que les paraules clau siguin sensibles a majúscules i minúscules

en: When selected, 'Place' and 'place' are two different keywords
ca: Quan se selecciona, 'Lloc' i 'lloc' són dues paraules clau diferents

en: Write altered image orientation to the metadata
ca: Desa l'orientació de la imatge alterada a les metadades

en: If checked, the results of orientation commands (Rotate, Mirror and Flip) issued on an image will be written to metadata
    Note: If this option is not checked, the results of orientation commands will be lost when Geeqie closes
ca: Si està marcada, els resultats de les ordres d'orientació (Rota, Emmiralla i Inverteix) emeses en una imatge s'escriuran a les metadades
    Nota: Si aquesta opció no està marcada, els resultats de les ordres d'orientació es perdran quan es tanqui el Geeqie

en: Auto-save options
ca: Opcions de desat automàtic

en: Write metadata after timeout
ca: Escriu les metadades periòdicament

en: Timeout (seconds):
ca: Període (segons):

en: Write metadata on image change
ca: Escriu les metadades en canviar d'imatge

en: Write metadata on directory change
ca: Escriu les metadades en canviar de directori

en: Spelling checks
ca: Comprovació ortogràfica

en: Check spelling - Requires restart
ca: Comprova l'ortografia - Requereix reiniciar

en: Spelling checks are performed on info sidebar panes Comment, Headline and Title
ca: Les comprovacions ortogràfiques es realitzen a les subfinestres de la barra lateral d'informació Comentari, Capçalera i Títol

en: Pre-load metadata
ca: Pre-carrega les metadades

en: Read metadata in background
ca: Llegeix les metadades en segon pla

en: On folder change, read DateTimeOriginal, DateTimeDigitized and Star Rating in the idle loop.
    If this is not selected, initial loading of the folder will be faster but sorting on these items will be slower
ca: En canviar de carpeta, llegiu DateTimeOriginal, DateTimeDigitized i Star Rating en el bucle inactiu.
    Si no està seleccionat, la càrrega inicial de la carpeta serà més ràpida, però l'ordenació en aquests elements serà més lenta

en: Search for keywords
ca: Cerca per paraules clau

en: Edit keywords autocompletion list
ca: Edita la llista de compleció automàtica de paraules clau

en: Search
ca: Cerca

en: Search for existing keywords
ca: Cerca paraules clau existents

en: Perceptual
ca: Perceptiu

en: Relative Colorimetric
ca: Colorimètric Relatiu

en: Absolute Colorimetric
ca: Colorimètric Absolut

en: Refer to the lcms documentation for the defaults used when the selected Intent is not available
ca: Consulteu la documentació de lcms per als valors predeterminats utilitzats quan l'Intenció («Intent») seleccionat no estigui disponible

en: Color management
ca: Gestió del color

en: Input profiles
ca: Entrada de perfils

en: Type
ca: Tipus

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: File
ca: Fitxer

en: Input %d:
ca: Entrada %d:

en: Select color profile
ca: Seleccioneu un perfil de color

en: Screen profile
ca: Perfil de pantalla

en: Use system screen profile if available
ca: Fes servir el perfil de pantalla del sistema si està disponible

en: Screen:
ca: Pantalla:

en: Render Intent:
ca: Intenció del Renderitzat:

en: Behavior
ca: Comportament

en: Confirm permanent file delete
ca: Demana confirmació al suprimir un fitxer permanentment

en: Confirm move file to Trash
ca: Demana confirmació al moure un fitxer a la Paperera

en: Enable Delete key
ca: Activa la tecla de Supressió

en: Use Geeqie trash location
ca: Utilitza el lloc de paperera de Geeqie

en: Maximum size:
ca: Mida màxima:

en: MiB
ca: MB

en: Set to 0 for unlimited size
ca: Poseu-ho a 0 per indicar una mida il·limitada

en: Use system Trash bin
ca: Utilitza la Paperera del sistema

en: Use no trash at all
ca: No utilitzis cap paperera

en: Descend folders in tree view
ca: Carpetes descendents en la vista d'arbre

en: In place renaming
ca: Canvia el nom en el lloc

en: List directory view uses single click to enter
ca: La vista de directori de llista utilitza clic simple entrar

en: Circular selection lists
ca: Llistes de selecció circular

en: Traverse selection lists in a circular manner
ca: Traverteix les llistes de selecció de manera circular

en: Save marks on exit
ca: Desa les marques en sortir

en: Note that marks linked to a keyword will be saved irrespective of this setting
ca: Tingueu en compte que les marques vinculades a una paraula clau es desaran independentment d'aquest paràmetre

en: Use 'With Rename' as default for Copy/Move dialogs
ca: Utilitza «Amb Canvi de nom» com a predeterminat per als diàlegs Copia/Mou

en: Change the default button for Copy/Move dialogs
ca: Canvia el botó predeterminat per als diàlegs Copia/Mou

en: Permit duplicates in Collections
ca: Permet duplicats a les Col·leccions

en: Allow the same image to be in a Collection more than once
ca: Permet que la mateixa imatge estigui en una Col·lecció més d'una vegada

en: Open collections on top
ca: Obre les col·leccions a la part superior

en: Open collections window on top
ca: Obre la finestra de col·leccions a la part superior

en: Hide window in fullscreen
ca: Amaga la finestra a pantalla completa

en: When alt-tabbing, prevent Geeqie window showing twice
ca: Quan es fa servir Alt+Tab, evita que la finestra Geeqie es mostri dues vegades

en: Hide OSD in fullscreen
ca: Amaga l'OSD a pantalla completa

en: Hide Overlay Screen Display in fullscreen mode
ca: Amaga la pantalla superposada («OSD») en mode de pantalla completa

en: Recent folder list maximum size
ca: Mida màxima de la llista de carpetes recents

en: Recent folder-image list maximum size
ca: Mida màxima de la llista d'imatges de carpeta recents

en: List of the last image viewed in each recent folder.
    Re-opening a folder will set focus to the last image viewed.
ca: Llista de l'última imatge vista a cada carpeta recent.
    La reobertura d'una carpeta establirà el focus a l'última imatge vista.

en: Drag'n drop icon size
ca: Mida de l'icona d'arrosegar i deixar

en: Drag`n drop default action:
ca: Acció per defecte d'arrossegar i deixar anar:

en: Copy path clipboard selection:
ca: Copia la selecció del porta-retalls del camí:

en: Navigation
ca: Navegació

en: Progressive keyboard scrolling
ca: Desplaçament progressiu del teclat

en: Keyboard scrolling step multiplier:
ca: Multiplicador de passos de desplaçament del teclat:

en: Mouse wheel scrolls image
ca: La rodeta del ratolí desplaça la imatge

en: Navigation by left or middle click on image
ca: Navegació via clic esquerre o centre a la imatge

en: Open archive by left click on image
ca: Obre l'arxiu clicant amb l'esquerre a la imatge

en: Play video by left click on image
ca: Reprodueix el vídeo mitjançant clic esquerre a la imatge

en: Play with:
ca: Reproduir amb:

en: Mouse button Back:
ca: Botó del ratolí Enrere:

en: Mouse button Forward:
ca: Botó del ratolí Avança:

en: Override disable GPU
ca: Sobreescriu desactivació de la GPU

en: Contact the developers for usage
ca: Contacteu amb els desenvolupadors per usatge

en: Debugging
ca: Depuració

en: Timer data
ca: Dades del temporitzador

en: Log Window max. lines:
ca: Finestra de Registre màx. núm. de línies:

en: Log Window F1 command:
ca: Ordre F1 de la finestra de registre:

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Accelerators
ca: Tecles de drecera

en: Action
ca: Acció

en: KEY
ca: Tecla

en: Tooltip
ca: Descripció emergent

en: Reset selected
ca: Reinicia els seleccionats

en: Will only reset changes made before the settings are saved
ca: Només es restabliran els canvis fets abans que es desin els paràmetres

en: Clear selected
ca: Neteja els seleccionats

en: Toolbar Main
ca: Barra d'Eines Principal

en: Toolbar Status
ca: Barra d'Eines d'Estat

en: Advanced
ca: Avançat

en: External preview extraction
ca: Extracció de la vista prèvia externa

en: Use external preview extraction -  Requires restart
ca: Usa l'extracció de vista prèvia externa -  Requereix reiniciar

en: Usable file types:
ca: Tipus de fitxers usables:

en: File identification tool
ca: Eina d'identificació de fitxer

en: Select file identification tool
ca: Selecciona eina per identificar fitxers

en: Preview extraction tool
ca: Eina d'extracció de vistes prèvia

en: Select preview extraction tool
ca: Selecciona eina per extreure les vistes prèvies

en: Thread pool limits
ca: Límits de compartició de fils

en: This option limits the number of threads (or cpu cores) that Geeqie will use when running duplicate checks.
    The value 0 means all available cores will be used.
ca: Aquesta opció limita el nombre de fils (o nuclis cpu) que Geeqie utilitzarà quan s'executin comprovacions duplicades.
    El valor 0 significa que s'utilitzaran tots els nuclis disponibles.

en: Duplicate check:
ca: Examina duplicats:

en: max. threads
ca: número màxim de fils

en: Set to 0 for unlimited
ca: Poseu-ho a 0 per indicar il·limitat

en: Alternate similarity algorithm
ca: Algorisme alternatiu de similitud

en: Enable alternate similarity algorithm
ca: Habilita l'algorisme de similitud alternativa

en: Use grayscale
ca: Utilitza l'escala de grisos

en: Reduce fingerprint to grayscale
ca: Redueix l'empremta digital a escala de grisos

en: Stereo
ca: Estèreo

en: Windowed stereo mode
ca: Mode estèreo finestrat

en: Mirror left image
ca: Emmiralla la imatge esquerra

en: Flip left image
ca: Inversió de la imatge esquerra

en: Mirror right image
ca: Mirall de la imatge dreta

en: Flip right image
ca: Inversió de la imatge dreta

en: Swap left and right images
ca: Intercanvia les imatges dreta i esquerra

en: Disable stereo mode on single image source
ca: Deshabilita el mode estèreo a les imatges d'una sola font

en: Fullscreen stereo mode
ca: Mode estèreo de pantalla completa

en: Use different settings for fullscreen
ca: Utilitza diferents paràmetres per a la pantalla completa

en: Left X
ca: X esquerra

en: Left Y
ca: Y esquerra

en: Right X
ca: X dreta

en: Right Y
ca: Y dreta

en: Preferences
ca: Preferències

en: This program comes with absolutely no warranty.
    GNU General Public License, version 2 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
ca: Aquest programa no té absolutament cap garantia.
    Llicència Pública General GNU, versió 2 o posterior.
    Vegeu https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html

en: 
    
    Some icons by https://www.flaticon.com
ca: 
    
    Algunes icones de https://www.flaticon.com

en: Project created by John Ellis
    GQview 1998
    Geeqie 2007
    
    
    Development and bug reports:
ca: Projecte creat per John Ellis
    GQview 1998
    Geeqie 2007
    
    
    Informes de desenvolupament i errors:

en: About Geeqie
ca: Sobre Geeqie

en: Website
ca: Lloc web

en: Warning: Cannot open timezone database file
ca: Atenció: no es pot obrir el fitxer de la base de dades de zones horàries

en: Error: Timezone database download failed
ca: Error: ha fallat la baixada de la base de dades de la zona horària

en: Timezone database download failed
ca: Ha fallat la baixada de la base de dades de la zona horària

en: Downloading timezone database
ca: Baixant la base de dades de zones horàries

en: Image text
ca: Text d'imatge

en: Show image text
ca: Mostra text d'imatge

en: Header 1
ca: Capçalera 1

en: Header 2
ca: Capçalera 2

en: Footer 1
ca: Peu de pàgina 1

en: Footer 2
ca: Peu de pàgina 2

en: Page text
ca: Text pàgina

en: Show page text
ca: Mostra el text de la pàgina

en: Text shown on each page of a single or multi-page print job
ca: Text mostrat a cada pàgina d'un treball d'impressió d'una sola pàgina o de múltiples pàgines

en: Options
ca: Opcions

en: Error reading configuration file:
ca: Error en llegir el fitxer de configuració:

en: Show log window
ca: Mostra la finestra de registre

en: Configuration file error
ca: Error en el fitxer de configuració

en: Modified
ca: Modificat

en: Status Changed
ca: Estatus Canviat

en: Digitized
ca: Digitalitzat

en: folder
ca: carpeta

en: comments
ca: comentaris

en: results
ca: resultats

en: collection
ca: col·lecció

en: name contains
ca: el nom conté

en: name is
ca: el nom és

en: path contains
ca: el camí conté

en: equal to
ca: igual que

en: less than
ca: menor que

en: greater than
ca: major que

en: between
ca: entre

en: before
ca: abans de

en: after
ca: després de

en: match all
ca: coincidir tot

en: match any
ca: coincidir qualsevol

en: exclude
ca: exclou

en: contains
ca: conté

en: miss
ca: perdre

en: not geocoded
ca: sense geocodificació

en: is
ca: és

en: is not
ca: no és

en: Start/stop search
ca: Comença/atura cerca

en: %s, %d files (%s, %d)
ca: %s, %d fitxers (%s, %d)

en: %s, %d files
ca: %s, %d fitxers

en: Searching…
ca: Cercant...

en: Image is not geocoded
ca: La imatge no té geocodificació

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Please enter an existing file for image content.
ca: Introduïu un fitxer existent per al contingut de la imatge.

en: Entry does not contain a valid lat/long value
ca: L'entrada no conté un valor de lat/long vàlid

en: miles
ca: milles

en: Raw Image
ca: Imatge RAW

en: Any mark
ca: Qualsevol marca

en: Please enter an existing folder to search.
ca: Si us plau, introduïu el nom d'una carpeta que existeixi per la cerca.

en: Collection not found
ca: Col·lecció no trobada

en: Please enter an existing collection name.
ca: Si us plau, introduïu el nom d'una col·lecció existent.

en: Select collection
ca: Selecciona col·lecció

en: Image search
ca: Cerca d'imatges

en: Search:
ca: Cerca:

en: Recurse
ca: Recursivitat

en: Match case
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Symbolic link
ca: Enllaç simbòlic

en: When set to 'contains' or 'path contains', this field uses Perl Compatible Regular Expressions.
    e.g. use 
    .*\.jpg
     and not 
    *.jpg
    
    See the Help file.
ca: Quan s'estableix a «conté» o «el camí conté», aquest camp utilitza expressions regulars compatibles amb Perl.
    p. ex. utilitza
    .*\.jpg
     and not 
    *.jpg
    
    Vegeu el fitxer d'ajuda.

en: File size is
ca: La mida del fitxer és

en: and
ca: i

en: File date is
ca: La data del fitxer és

en: Image dimensions are
ca: Les mides de la imatge són

en: Image content is
ca: El contingut de la imatge és

en: % similar to
ca: % semblant a

en: Ignore rotation
ca: Ignora orientació

en: This field uses Perl Compatible Regular Expressions.
    e.g. use 
    abc.*ghk
     and not 
    abc*ghk
    
    See the Help file.
ca: Aquest camp utilitza expressions regulars compatibles amb Perl.
    p. ex. utilitza
    abc.*ghk
     i no
    abc*ghk
    
    Vegeu el fitxer d'ajuda.

en: e.g. Exif.Image.Model
    This always case-sensitive
    
    You may drag-and-drop from the Exif Window
    
    See https://exiv2.org/tags.html
ca: P. ex. Exif.Image.Model
    Sempre distingeix entre majúscules i minúscules
    
    Podeu arrossegar i deixar des de la finestra Exif
    
    Vegeu https://exiv2.org/tags.html

en: e.g. Canon EOS
    
    This field uses Perl Compatible Regular Expressions.
    e.g. use 
    abc.*ghk
     and not 
    abc*ghk
    
    See the Help file.
ca: p. ex. Canon EOS
    
    Aquest camp utilitza expressions regulars compatibles amb Perl.
    p. ex. utilitza
    abc.*ghk
     i no
    abc*ghk
    
    Vegeu el fitxer d'ajuda.

en: Image rating is
ca: La puntuació de la imatge és

en: Image is
ca: La imatge és

en: from
ca: de

en: Enter a coordinate in the form:
    89.123 179.456
    or drag-and-drop a geo-coded image
    or left-click on the map and paste
    or cut-and-paste or drag-and-drop
    an internet search URL
    See the Help file
ca: Entreu les coordenades amb el format:
    89.123 179.456
    o feu arrossega i deixa anar imatges amb geocodificació
    o feu clic esquerra al mapa i enganxeu
    o feu retalla-i-enganxa o arrossega i deixa anar
    una URL de cerca a internet
    Veure el fitxer d'Ajuda

en: Image class
ca: Tipus d'imatge

en: Broken
ca: Trencat

en: Marks
ca: Marques

en: Ctrl-Return
ca: Ctrl-Retorn

en: Add Shortcut - Geeqie
ca: Afegeix una drecera - Geeqie

en: Add Shortcut
ca: Afegeix una drecera

en: Sort by file creation date
ca: Ordena per data de creació

en: Sort by Exif date original
ca: Ordena per data original

en: Sort by Exif date digitized
ca: Ordena per data de digitalització

en: Unsorted
ca: Desordenat

en: Sort by number
ca: Ordena per número

en: Sort by rating
ca: Ordena per puntuació

en: Sort by class
ca: Ordena per classe

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
ca: Ha fallat la càrrega a la memòria cau de la miniatura, intentant tornar-la a crear.

en: Add Toolbar Item
ca: Afegeix un element de la barra d'eines

en: Delete failed
ca: No es pot suprimir

en: Unable to remove old file from trash folder
ca: No es pot suprimir el fitxer antic de la paperera

en: Unable to remove file
ca: No es pot eliminar el fitxer

en: Could not create folder
ca: No es pot crear la carpeta

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
ca: No es pot accedir o crear la carpeta de la paperera.
    «%s»

en: See the Help file for a possible workaround.
ca: Consulteu el fitxer Ajuda per a una possible solució.

en: Move to trash failed
ca: Moure a la Paperera ha fallat

en: Deletion by external command
ca: Supressió per ordre externa

en: Deleting without trash
ca: Eliminant sense paperera

en:  (max. %d MiB)
ca:  (max. %d MB)

en: Using Geeqie Trash bin
    %s
ca: Utilitza la Paperera de Geeqie
    %s

en: Using system Trash bin
ca: Utilitza la Paperera del sistema

en: New Bookmark
ca: Nova Adreça d'interès

en: Edit Bookmark
ca: Edita Adreça d'interès

en: Name:
ca: Nom:

en: Path:
ca: Camí:

en: Icon:
ca: Icona:

en: Select icon
ca: Selecciona la icona

en: _Properties…
ca: _Propietats...

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Optional name…
ca: Nom optional...

en: Optional alias name for the shortcut.
    This may be amended or added from the Sort Manager pane.
    If none given, the basename of the folder is used
ca: Nom opcional de l'àlies per a la drecera.
    Això es pot modificar o afegir des de la subfinestra del gestor d'ordres.
    Si no se n'ha especificat cap, s'utilitzarà el nom base de la carpeta

en: Error loading PDF: %s
ca: Error en carregar el PDF: %s

en: Failed to get page 0
ca: No s'ha pogut obtenir la pàgina 0

en: Select path
ca: Seleccioneu el camí

en: One or more filenames are not encoded with the preferred locale character set.
ca: Un o més noms de fitxer no estan codificats amb el joc de caràcters de l'idioma preferit.

en: Operations on, and display of these files with %s may not succeed.
ca: És possible que les operacions i la visualització d'aquests fitxers amb %s no tinguin èxit.

en: If your filenames are not encoded in utf-8, try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES=1
ca: Si els noms dels fitxers no estan codificats en UTF-8, proveu de posar la variable de sistema G_BROKEN_FILENAMES=1

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is set to %s
ca: Sembla que el valor de G_BROKEN_FILENAMES és %s

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is not set
ca: Sembla que el valor de G_BROKEN_FILENAMES no està establert

en: The locale appears to be set to "%s"
    (set by the LANG environment variable)
ca: L'idioma sembla establert a «%s»
    (establert per la variable d'entorn LANG)

en: 
    Preferred encoding appears to be UTF-8, however the file:
ca: 
    La codificació preferida sembla ser UTF-8, tanmateix el fitxer:

en: [name not displayable]
ca: [no es pot mostrar el nom]

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
ca: «%s» està codificat en UTF-8 vàlid.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
ca: «%s» no està codificat en UTF-8 vàlid.

en: Filename encoding locale mismatch
ca: El nom de fitxer de codificació local no coincideix

en: Web file download failed
ca: Ha fallat la baixada del fitxer de la web

en: Download web file
ca: Baixa el fitxer de la Web

en: Downloading
ca: Baixant

en: File was not saved
ca: No s'ha desat el fitxer

en: Unable to load:
    %s
ca: No es pot carregar:
    %s

en: A new Geeqie AppImage is available
ca: Hi ha disponible una AppImage nova de Geeqie

en: Drag and Drop failed
ca: Ha fallat l'arrossega i deixa anar

en: Cancelling…
ca: S'està cancel·lant...

en: Copying files
ca: S'estan copiant fitxers

en: Moving files
ca: S'estan movent fitxers

en: Deleting files
ca: S'estan esborrant fitxers

en: Renaming files
ca: S'estan canviant els noms de fitxers

en: Processing files
ca: S'estan processant fitxers

en: Starting…
ca: S'està iniciant...

en: %d of %d files
ca: %d de %d fitxers

en: Processing: %s %s
ca: S'està processant: %s %s

en: Processing: %s
ca: S'està processant: %s

en: Operation cancelled
ca: Operació cancel·lada

en: %d files completed
ca: %d fitxers completats

en: Operation completed
ca: Operació completada

en: 
     Continue multiple file operation?
ca: 
    Voleu continuar l'operació de múltiples fitxers?

en: Co_ntinue
ca: Co_ntinua

en: Removal of folder contents failed at this file:
    
    %s
ca: Ha fallat l'eliminació del contingut de la carpeta en aquest fitxer:
    
    %s

en: %s
    Unable to start external command.
ca: %s
    No es pot iniciar la comanda externa.

en: %s is not a directory
ca: %s no és un directori

en: %s already exists
ca: %s ja existeix

en: Really continue?
ca: Voleu continuar?

en: This operation can't continue:
ca: Aquesta operació no pot continuar:

en: Discard changes
ca: _Descarta els canvis

en: File details
ca: Detalls del fitxer

en: Sidecars
ca: Fitxers auxiliars

en: Write to file
ca: Escriu al fitxer

en: Geeqie - Move File
ca: Geeqie - Moure fitxer

en: Geeqie - Copy File
ca: Geeqie - Copia fitxer

en: With Rename
ca: Amb reanomena

en: New name
ca: Nom nou

en: Source
ca: Origen

en: Destination
ca: Destí

en: Manual rename
ca: Canvia el nom manualment

en: Original name:
ca: Nom original:

en: New name:
ca: Nou nom:

en: Auto rename
ca: Torna a anomenar automàticament

en: Begin text
ca: Comença un text

en: Start #
ca: Inici #

en: End text
ca: Fi del text

en: Formatted rename
ca: Reanomenat amb format

en: Format (* = original name, ## = numbers)
ca: Format (* = nom original, ## = números)

en: Another operation in progress.
ca: Hi ha una altra operació en progrés.

en: File: '%s'
ca: Fitxer: «%s»

en: with sidecar files:
ca: amb fitxers auxiliars:

en:  '%s'
ca: «%s»

en: 
    Status:
ca: 
    Estat:

en: no problem detected
ca: no es detecta cap problema

en: Exclude file
ca: Fitxer exclòs

en: Overview of changed metadata
ca: Vista general de les metadades canviades

en: The following metadata tags will be written to
    '%s'.
ca: Les etiquetes de metadades següents s'escriuran a
    «%s».

en: The following metadata tags will be written to the image file itself.
ca: Les etiquetes de metadades següents s'escriuran al fitxer d'imatge.

en: ⚠ This will move the following
ca: ⚠ Això mourà els següents

en:     files to the Trash bin
ca:     fitxers a la paperera

en: ⚠ This will permanently delete the following
ca: ⚠ Això suprimirà permanentment el següent

en:     files
ca:     fitxers

en: Delete files?
ca: Voleu suprimir els fitxers?

en: This will move the following file to the Trash bin
ca: Això mourà el següent fitxer a la Paperera

en: This will permanently delete the following file
ca: Això suprimirà permanentment el següent fitxer

en: Delete file?
ca: Voleu suprimir el fitxer?

en: Can't write metadata
ca: No es pot escriure les metadades

en: Write metadata
ca: Escriu les metadades

en: Write metadata?
ca: Voleu escriure les metadades?

en: This will write the changed metadata into the following files
ca: Això escriurà les metadades modificades als següents fitxers

en: Metadata writing failed
ca: Ha fallat l'escriptura de les metadades

en: Move failed
ca: No s'ha pogut moure

en: Move files?
ca: Voleu moure els fitxers?

en: This will move the following files
ca: Això mourà els següents fitxers

en: Copy failed
ca: No s'ha pogut copiar

en: Copy files?
ca: Voleu copiar els fitxers?

en: This will copy the following files
ca: Aquesta acció copiarà els següents fitxers

en: Rename failed
ca: El canvi de nom ha fallat

en: Rename files?
ca: Voleu canviar els noms dels fitxers?

en: This will rename the following files
ca: Això canviarà el nom dels següents fitxers

en: Can't run external editor
ca: No es pot executar l'editor extern

en: Run editor?
ca: Voleu executar l'editor?

en: External command failed
ca: No s'ha pogut executar la comanda externa

en: Delete folder
ca: Suprimeix la carpeta

en: Delete symbolic link?
ca: Voleu suprimir l'enllaç simbòlic?

en: This will delete the symbolic link.
    The folder this link points to will not be deleted.
ca: Això suprimirà l'enllaç simbòlic. 
    El contingut de l'enllaç no .

en: Link deletion failed
ca: No es pot suprimir l'enllaç

en: Unable to remove folder %s
    Permissions do not allow writing to the folder.
ca: No es pot suprimir la carpeta %s
    No teniu permisos d'escriptura a la carpeta.

en: Unable to list contents of folder %s
ca: No es poden mostrar els continguts de la carpeta %s

en: Folder contains subfolders
ca: La carpeta inclou subcarpetes

en: Unable to delete the folder:
    
    %s
    
    This folder contains subfolders which must be moved before it can be deleted.
ca: No es pot suprimir la carpeta:
    
    %s
    
    Aquesta carpeta conté subcarpetes que haurien de ser mogudes per poder-la suprimir.

en: Subfolders:
ca: Subcarpetes:

en: Delete folder?
ca: Voleu suprimir la carpeta?

en: The folder contains these files:
ca: La carpeta conté els següents fitxers:

en: This will delete the folder.
    The contents of this folder will also be deleted.
ca: Això suprimirà la carpeta. 
    El contingut de la carpeta també s'esborrarà.

en: Rename folder?
ca: Voleu canviar el nom de la carpeta?

en: The folder contains the following files
ca: La carpeta conté els següents fitxers

en: Create Folder
ca: Crea una capreta

en: Folder was not created
ca: No s'ha creat la carpeta

en: Geeqie - Create Folder
ca: Geeqie - Crea una carpeta

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Move
ca: _Mou

en: _Up to parent
ca: _Puja una carpeta

en: _Slideshow
ca: Seqüència de _diapositives

en: Slideshow recursive
ca: Seqüència de _diapositives recursiva

en: Find _duplicates…
ca: Cerca els _duplicats...

en: Find duplicates recursive…
ca: Cerca duplicats recursius...

en: _New folder…
ca: _Nova carpeta...

en: View as _List
ca: Vista com una _Llista

en: View as _Tree
ca: Vista com un _Arbre

en: Show _hidden files
ca: Mostra els fitxers _ocults

en: Re_fresh
ca: Ac_tualitza

en: Images as List
ca: Imatges com a llista

en: Images as Icons
ca: Imatges com a icones

en: Mark text
ca: Marca el text

en: Set mark text
ca: Estableix el text de la marca

en: This will set or clear the mark text.
ca: Això posarà o traurà la marca del text.

en: Ignore Rating
ca: Ignora la puntuació

en: Use regular expressions
ca: Utilitza expressions regulars

en: Case sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Select Class filter
ca: Selecciona el filtre de Classe

en: Select Rating filter
ca: Selecciona el filtre de Puntuació

en: Loading meta…
ca: S'està carregant la meta...

en:  [NO GROUPING]
ca:  [NO S'AGRUPEN]

en: Show _thumbnails
ca: Mostra les _miniatures

en: Error renaming file
ca: Error en canviar el nom del fitxer

en: NameStars
ca: NomEstrelles

en: Stars
ca: Estrelles

en: Search the on-line help files.
ca: Cerca als fitxers d'ajuda en línia.

en: Search engine:
ca: Motor de cerca:

en: Search terms:
ca: Termes de cerca:

en: Warning: Failed to execute command: %s
ca: Avís: No s'ha pogut executar l'ordre: %s
