geeqie-2.6.1 - en to nl translation catalogue (1730 entries)

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Description
nl: Beschrijving

en: Value
nl: Waarde

en: Name
nl: Naam

en: Format
nl: Formaat

en: Elements
nl: Elementen

en: Close
nl: Sluiten

en: Open Archive - Cannot create directory:
nl: Openen archief - Kon map niet aanmaken:

en: Open Archive - Cannot change directory to:
nl: Openen archief - Kan niet veranderen van map naar:

en: 
      Error code:
nl: 
     Foutcode:

en: Warning: libarchive not installed
nl: Waarschuwing: libarchive is niet geïnstalleerd

en: Title
nl: Titel

en: Keywords
nl: Steekwoorden

en: Comment
nl: Opmerking

en: Star Rating
nl: Sterrenwaardering

en: Headline
nl: Koptekst

note: other pre-configured panes
en: File info
nl: Bestandsinformatie

en: Location and GPS
nl: Locatie en GPS

en: Copyright
nl: Auteursrecht

en: GPS Map
nl: GPS-Kaart

en: Move to _top
nl: Naar _bovenaan verplaatsen

en: Move _up
nl: Naar _boven

en: Move _down
nl: Naar _beneden

en: Move to _bottom
nl: Naar _onderaan verplaatsen

en: Height...
nl: Hoogte...

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Pane
nl: Paneel toevoegen

en: Add text to selected files
nl: Voeg tekst toe aan geselecteerde bestanden

en: Replace existing text in selected files
nl: Huidige tekst vervangen in geselecteerde bestand

en: <empty label, fixme>
nl: <leeg label, fixme>

en: Configure entry
nl: Configuratie-opties

note: for the pane
en: Add entry
nl: Inhoud toevoegen

en: Key:
nl: Steekwoord:

en: Title:
nl: Titel:

en: Show only if set
nl: Alleen laten zien bij gebruik

en: Editable (supported only for XMP)
nl: Aanpasbaar (alleen bij XMP)

note: for the entry
en: Configure "%s"
nl: Configureer "%s"

en: Remove "%s"
nl: Verwijder "%s"

en: Copy "%s"
nl: Kopiëren "%s"

en: Show hidden entries
nl: Verborgen items weergeven

en: 
    Do you want to geocode image %s?
nl: 
    Wil je de afbeelding %s geografisch coderen?

en: 
    Do you want to geocode %i images?
nl: 
    Wil je de afbeeldingen %i geografisch coderen?

en: 
    This image is already geocoded!
nl: 
    Deze afbeelding is al geografisch gecodeerd.

en: 
    One image is already geocoded!
nl: 
    Een afbeelding is al geografisch gecodeerd.

en: 
    %i Images are already geocoded!
nl: 
    %i afbeeldingen zijn al geografisch gecodeerd.

en: 
    
    Position: %lf %lf
nl: 
    
    Positie: %lf %lf

en: Geocode images
nl: Geografisch coderen van afbeeldingen

en: Write lat/long to meta-data?
nl: Hoogte- en breedtegraad wegschrijven naar metagegevens?

en: Save
nl: Opslaan

en: Zoom %i
nl: Inzoomen %i

en: Zoom level %i
nl: Zoomniveau %i

en: Loading map
nl: Kaart laden

en: Enable markers
nl: Markeringen gebruiken

en: Centre map on marker
nl: Centreer kaart op markering

en: Move map centre to marker
     is disabled
nl: Verplaats centrum van kaart naar markering
     staat uit

en: Move map centre to marker
     is enabled
nl: Verplaats centrum van kaart naar markering
     staat aan

en: Map centering
nl: Kaartcentrering

en: Map Centering
nl: Kaartcentrering

en: Zoom
nl: Zoomen

en: Zoom level
nl: Zoomniveau

note: use the same strings as in layout-util.cc
en: Histogram on _Red
nl: Histogram op _rood

en: Histogram on _Green
nl: Histogram op _groen

en: Histogram on _Blue
nl: Histogram op _blauw

en: _Histogram on RGB
nl: _Histogram op RGB

en: Histogram on _Value
nl: Histogram op _waarde

en: Li_near Histogram
nl: Li_neair histogram

en: L_og Histogram
nl: L_og histogram

en: Add selected keywords to selected files
nl: Steekwoorden toevoegen aan geselecteerde bestanden

en: Replace existing keywords in selected files with selected keywords
nl: Steekwoorden vervangen in geselecteerde bestanden

en: Edit keyword
nl: Wijzig steekwoord

en: New keyword
nl: Nieuw steekwoord

en: Configure keyword
nl: Configureer steekwoord

en: Keyword:
nl: Steekwoord:

en: Keyword type:
nl: Steekwoordtype:

en: Active keyword
nl: Actief steekwoord

en: Helper
nl: Help

en: Marks Keywords
nl: Relaties tussen markeringen en steekwoorden

en: Disconnect all Marks Keywords connections?
nl: Verwijder alle relaties tussen markeringen en steekwoorden?

en: This will disconnect all Marks Keywords connections
nl: Dit zal de relaties tussen markeringen en steekwoorden verwijderen

en: Add "%s" to all selected images
nl: "%s" toevoegen aan geselecteerde bestanden

en: Hide "%s"
nl: Verberg "%s"

en: Mark %d
nl: Markering %d

en: Connect "%s" to mark
nl: Verbind "%s" met markering

en: Edit "%s"
nl: Bewerk "%s"

en: Disconnect "%s" from mark %s
nl: Verwijder "%s" van markering %s

en: Disconnect all Mark Keyword connections
nl: Verwijder alle relaties tussen markeringen en steekwoorden

note: for the pane
en: Expand checked
nl: Uitvouwen selectie

en: Collapse unchecked
nl: Invouwen selectie

en: Hide unchecked
nl: Verberg selectie

en: Revert all hidden
nl: Herstel alles dat verborgen is

en: Show all
nl: Alles weergeven

en: Collapse all
nl: Alles invouwen

en: Revert
nl: Herstellen

en: On any change
nl: Bij elke verandering

en: Keyword autocomplete
nl: Steekwoord aanvullen

en: Error: Unable to write keywords list to: %s
nl: Fout: Kon steekwoorden niet schrijven naar: %s

en: Rejected
nl: Afgewezen

en: Unrated
nl: Niet gewaardeerd

en: Add Bookmark
nl: Favoriet toevoegen

en: Create new Collection file
nl: Nieuw collectie-bestand aanmaken

en: Sort Manager Operations
nl: Sorteermanager handelingen

en: Additional operations utilising plugins
    may be included by setting:
    
    X-Geeqie-Filter=true
    
    in the plugin file.
nl: Verdere handelingen m.b.v. plugins
    kunnen gebruikt worden door de instelling:
    
    X-Geeqie-Filter=true
    
    in het plugin-bestand.

en: <b>File save failed.</b>
    
    File "%s" was not saved.
nl: <b>Bestand opslaan niet gelukt.</b>
    
    Bestand "%s" was niet opgeslagen.

en: File "%s" already exists.
nl: Bestand "%s" bestaat al.

en: Add Bookmark - Geeqie
nl: Favoriet toevoegen - Geeqie

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: Optional alias name for the shortcut.
    This may be amended or added from the Sort Manager pane.
    If none given, the basename of the folder is used
nl: Optionele aliasnaam voor de sneltoets.
    Dit kan toegevoegd of bewerkt worden aan het paneel van de sorteermanager.
    Als er niets is opgegeven, wordt de basisnaam van de map gebruikt

en: Create empty Collection file
nl: Nieuw leeg collectie-bestand aanmaken

en: _Save
nl: _Opslaan

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Collections files
nl: Collectie-bestanden

en: Untitled.gqv
nl: Naamloos.gqv

en: Sort Manager
nl: Sorteermanager

en: Folders
nl: Mappen

en: Collections
nl: Collecties

en: See the Help file for additional functions
nl: Zie het help-bestand voor extra functies

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Add image
nl: Afbeelding toevoegen

en: Add selection
nl: Selectie toevoegen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo last image
nl: Laatste afbeelding herstellen

en: Functions additional to Copy and Move
nl: Werkt vergelijkbaar met Kopiëren en Verplaatsen

en: error saving sim cache data: %s
    error: %s
nl: fout bij opslaan van sim cache-gegevens: %s
    fout: %s

en: Creating sim data...
nl: Aanmaken sim-gegevens...

en: Creating thumbs...
nl: Aanmaken miniaturen...

en: Cleaning thumbs and sims...
nl: De miniaturen worden opgeschoond...

en: done
nl: klaar

en: Removing old metadata...
nl: Verwijderen van oude metagegevens...

en: Clearing cached thumbnails...
nl: Wissen van miniaturen in cache...

en: Removing old thumbnails...
nl: Oude miniaturen worden verwijderd...

en: Maintenance
nl: Onderhoud

en: Stop
nl: Stoppen

en: stopped
nl: afgebroken

en: Invalid folder
nl: Ongeldige map

en: The specified folder can not be found.
nl: De opgegeven map is niet gevonden.

en: Create thumbnails
nl: Miniaturen aanmaken

en: Folder:
nl: Map:

en: Select folder
nl: Map selecteren

en: Include subfolders
nl: Inclusief submappen

en: Store thumbnails local to source images
nl: Miniaturen locaal bij de afbeeldingen opslaan

en: click start to begin
nl: klik start om te beginnen

en: running...
nl: vergelijken...

en: Clearing thumbnails...
nl: De miniaturen worden opgeschoond...

en: Clear cache
nl: Cache wissen

en: This will remove all thumbnails and sim. files
    that have been saved to disk, continue?
nl: Alle opgeslagen miniaturen en sim-bestanden
    worden hiermee gewist, wil je verder gaan?

en: Location: %s
nl: Locatie: %s

en: Create sim. files
nl: Sim-bestanden aanmaken

en: Create sim. files recursively
nl: Sim-bestanden recursief aanmaken

en: Background cache maintenance
nl: Cache-beheer in de achtergrond

en: Recursively delete orphaned thumbnails
    and .sim files, and create new
    thumbnails and .sim files
nl: Recursief oude miniaturen en .sim-bestanden
    verwijderen, en nieuwe miniaturen en
    .sim-bestanden aanmaken

en: Cache Maintenance
nl: Cache-beheer

en: Cache and Data Maintenance
nl: Cache- en databeheer

en: Geeqie thumbnail and sim. cache
nl: Geeqie miniaturen-cache en sim-cache

en: Clean up
nl: Opruimen

en: Remove orphaned or outdated thumbnails and sim. files.
nl: Miniaturen en sim-bestanden die verouderd zijn of geen bron hebben verwijderen.

en: Delete all cached data.
nl: Alle miniaturen in cache verwijderen.

en: Shared thumbnail cache
nl: Gedeelde miniaturen-cache

en: Remove orphaned or outdated thumbnails.
nl: Verouderde en miniaturen zonder bron verwijderen.

en: Delete all cached thumbnails.
nl: Verwijder alle miniaturen in cache.

en: Render
nl: Aanmaken

en: Render thumbnails for a specific folder.
nl: Miniaturen voor een bepaalde map aanmaken.

en: File similarity cache
nl: Gelijke bestanden in cache

en: Create
nl: Aanmaken

en: Create sim. files recursively.
nl: Sim-bestanden recursief aanmaken.

en: Remove orphaned keywords and comments.
nl: Steekwoorden en opmerkingen zonder bron verwijderen.

en: Select
nl: Selecteren

en: Run cache maintenance as a background job.
nl: Draai cache-beheer als achtergrondtaak.

en: Feature disabled in this version.
    Use command line:
    GQ_CACHE_MAINTENANCE=  geeqie --cache-maintenance=<FOLDER>
nl: Functie uitgeschakeld in deze versie.
    Gebruik de opdrachtregel:
    GQ_CACHE_MAINTENANCE=  geeqie --cache-maintenance=<FOLDER>

en: Quit
nl: Afsluiten

note: When does this occur ??
en: Untitled
nl: Naamloos

en: Untitled (%d)
nl: Naamloos (%d)

en: %s - Collection - %s
nl: %s - Collectie - %s

en: Failed to save the collection:
    %s
nl: Opslaan van collectie mislukt:
    %s

en: Save Failed
nl: Opslaan mislukt

en: Close collection
nl: Collectie sluiten

en: Collection has been modified.
    Save first?
nl: Collectie is gewijzigd.
    Eerst opslaan?

en: _Discard
nl: _Verwerpen

en: Overwrite collection
nl: Overschrijven van collectie

en: Overwrite existing collection?
nl: Huidige collectie overschrijven?

en: Overwrite
nl: Overschrijven

en: Save Collection As - Geeqie
nl: Collectie opslaan als - Geeqie

en: Append Collection - Geeqie
nl: Collectie aanvullen - Geeqie

en: _Append
nl: _Bijvoegen

en: Geeqie Collection files
nl: Collectie-bestanden van Geeqie

en: This Collection cannot be opened because it contains a link to a file on a drive which is not yet mounted.
    
    Collection: %s
    File: %s
nl: Deze collectie kan niet worden geopend omdat het een link bevat naar een bestand op een harde schijf die nog niet is aangekoppeld.
    
    Collectie: %s
    Bestand: %s

en: Cannot open Collection
nl: Kan collectie niet openen

en: failed to open collection (write) "%s"
nl: openen van collectie (schrijven) mislukt: "%s"

en: error saving collection file: %s
    error: %s
nl: fout bij opslaan van collectie-bestand: %s
    fout: %s

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Move selection to Trash
nl: Verplaats selectie naar prullenbak

en: Close window
nl: Venster sluiten

en: View
nl: Weergeven

en: View in new window
nl: Weergeven in nieuw venster

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Select none
nl: Niets selecteren

en: Rectangular selection
nl: Rechthoekige selectie

en: Select single file
nl: Enkel bestand selecteren

en: Toggle select image
nl: Wissel selecteren van afbeelding

en: Append from file selection
nl: Aanvullen vanaf bestandsselectie

en: Append from collection
nl: Aanvullen vanuit collectie

en: Save collection
nl: Collectie opslaan

en: Save collection as
nl: Collectie opslaan als

en: Show filename text
nl: Bestandsnaam tekst tonen

en: Sort by name
nl: Op naam sorteren

en: Sort by date
nl: Op datum sorteren

en: Sort by size
nl: Op grootte sorteren

en: Sort by path
nl: Op pad sorteren

en: Print
nl: Afdrukken

en: Append (Append collection dialog)
nl: Aanvullen (Collectie aanvullen - dialoog)

en: Discard (Close modified collection dialog)
nl: Wissen (Sluit collectiedialoog van wijzigingen)

en: %s, %d images (%s, %d)
nl: %s, %d afbeeldingen (%s, %d)

en: %s, %d images
nl: %s, %d afbeeldingen

en: Empty
nl: Legen

en: Loading thumbs...
nl: Miniaturen worden geladen...

en: _View
nl: _Weergeven

en: View in _new window
nl: Weergeven in _nieuw venster

en: Go to original
nl: Ga naar oorspronkelijk bestand

en: Rem_ove
nl: _Verwijderen

en: Append from collection...
nl: Aanvullen vanuit collectie...

en: _Selection
nl: _Selectie

en: Invert selection
nl: Omkeren selectie

en: _Copy...
nl: _Kopiëren...

en: _Move...
nl: Ver_plaatsen...

en: _Rename...
nl: _Hernoemen...

en: _Copy path
nl: _Kopiëren pad

en: _Copy path unquoted
nl: _Kopiëren pad zonder quotes

en: Move selection to Trash...
nl: Verplaats selectie naar prullenbak...

en: _Delete selection...
nl: _Verwijder selectie...

en: _Delete selection
nl: _Verwijder selectie

en: Randomize
nl: Willekeurig

en: _Sort
nl: _Sorteren

en: Show filename _text
nl: Bestandsnaam _tekst tonen

en: Show star rating
nl: Lage sterrenwaardering

en: _Save collection
nl: Collectie op_slaan

en: Save collection _as...
nl: Collectie opslaan _als...

en: _Find duplicates...
nl: _Dubbele zoeken...

en: Print...
nl: Afdrukken...

en: Dropped list includes folders.
nl: De lijst bevat mappen.

en: _Add contents
nl: Inhoud _toevoegen

en: Add contents _recursive
nl: Inhoud _recursief toevoegen

en: _Skip folders
nl: Mappen _overslaan

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Adobe RGB compatible
nl: Adobe RGB compatibel

en: Custom profile
nl: Aangepast profiel

en: error
nl: fout

en: warning
nl: waarschuwing

en: Can't save
nl: Kan niet opslaan

en: Please specify file name.
nl: Geef de bestandsnaam op.

en: Could not create directory
nl: Kon map niet aanmaken

en: Desktop file
nl: Desktop-bestand

en: Unable to delete file:
    %s
nl: Kan het bestand: 
    %s niet verwijderen

en: File deletion failed
nl: Verwijderen van bestand mislukt

en: Delete file
nl: Bestand verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: About to delete the file:
     %s
nl: Het bestand: %s
    zal worden verwijderd

en: new.desktop
nl: nieuw.desktop

en: New
nl: Nieuw

en: Edit
nl: Bewerken

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Path
nl: Pad

en: Delete selection
nl: Verwijder selectie

en: Clear
nl: Wissen

en: Toggle thumbs
nl: Miniaturen wisselen

en: Collection from selection
nl: Collectie vanuit bestandsselectie

en: Append list
nl: Lijst invoegen

en: Select group 1 duplicates
nl: Groep 1 dubbele selecteren

en: Select group 2 duplicates
nl: Groep 2 dubbele selecteren

en: Drop files to compare them.
nl: Plaats bestanden om ze te vergelijken.

en: %d files
nl: %d bestanden

en: %d matches found in %d files
nl: %d overeenkomsten gevonden in %d bestanden

en: Reading checksums...
nl: Lezen van checksums...

en: Reading dimensions...
nl: Lezen van afmetingen...

en: Reading similarity data...
nl: Lezen van overeenkomsten...

note: End of setup not done
en: Comparing...
nl: Vergelijken...

en: Comparing
nl: Vergelijken

en: Sorting...
nl: Sorteren...

en: Queuing...
nl: In wachtrij plaatsen...

en: Loading file list
nl: Bestandslijst laden

en: Image thumbprint debug info
nl: Foutopsporing voor miniaturen van afbeelding

en: Select group _1 duplicates
nl: Groep _1 dubbele selecteren

en: Select group _2 duplicates
nl: Groep _2 dubbele selecteren

en: C_lear
nl: _Wissen

en: Close _window
nl: Venster sl_uiten

en: %d files (set 2)
nl: %d bestanden (set 2)

en: Name case-insensitive
nl: Hoofdletter-ongevoelig

en: Size
nl: Grootte

en: Date
nl: Datum

en: Dimensions
nl: Afmetingen

en: Checksum
nl: Controlesom

en: Similarity (high - 95)
nl: Overeenkomst (veel - 95)

en: Similarity (med. - 90)
nl: Overeenkomst (medium - 90)

en: Similarity (low - 85)
nl: Overeenkomst (laag - 85)

en: Similarity (custom)
nl: Overeenkomst (aangepast)

en: Name ≠ content
nl: Naam ≠ inhoud

en: Name case-insensitive ≠ content
nl: Hoofdletter-ongevoelig ≠ inhoud

en: Find duplicates
nl: Dubbele zoeken

en: Rank
nl: Rang

en: Thumb
nl: Miniatuur

en: Compare to:
nl: Vergelijken met:

en: Thumbnails
nl: Miniaturen

en: Compare by:
nl: Vergelijken via:

en: Custom Threshold
nl: Aangepaste drempelwaarde

en: Custom similarity threshold
    (Use tab key to set value)
nl: Aangepaste grens voor gelijkheid
    (Gebruik tab-toets om waarde in te stellen)

en: Sort
nl: Sorteren

en: Sort by group totals
nl: Op groeptotalen sorteren

en: Ignore Orientation
nl: Oriëntatie negeren

en: Ignore image orientation
nl: Afbeeldingsoriëntatie negeren

en: Compare two file sets
nl: Twee verzamelingen vergelijken

en: Please wait for the current file selection to be loaded.
nl: Even wachten op het laden van de huidige selectie van bestanden.

en: Match
nl: Overeenkomen

en: Group
nl: Groep

en: Similarity
nl: Overeenkomst

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

note: ExifImageWidth, ExifImageHeight can also be unsigned short
en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Incomplete
nl: Incompleet

en: No duplicates windows open
nl: Geen venster voor dubbelen open

en: Error creating Export duplicates data file: Error: %s
nl: Fout bij het aanmaken van een gegevensbestand voor dubbele exports: Fout: %s

en: File "%s" already exists. Overwrite?
nl: Bestand "%s" bestaat al. Overschrijven?

en: Export duplicates data
nl: Exporteer gegevens van dubbelen

en: csv files
nl: csv-bestanden

en: Untitled document.csv
nl: Naamloos document.csv

en: tsv files
nl: tsv-bestanden

en: Untitled document.tsv
nl: Naamloos document.tsv

en: _Export
nl: _Exporteren

en: Export to csv
nl: Exporteer naar csv

en: Export to tab-delimited
nl: Exporteren naar tab-scheidingsteken

en: Desktop file '%s' should not include extension in Icon key: '%s'
nl: Desktop-bestand '%s' hoort geen extensie te bevatten in Icoon-sleutel: '%s'

note: flash fired (bit 0)
en: yes
nl: ja

en: no
nl: nee

en: stopping...
nl: stoppen...

en: Edit command results
nl: Resultaat van bewerkingsopdracht

en: Output of %s
nl: Uitvoer van %s

en: Failed to run command:
    %s
nl: Kan opdracht niet uitvoeren:
    %s

en: stopped by user
nl: afgebroken door gebruiker

en: Invalid editor command
nl: Ongeldig editor commando

en: Editor template is empty.
nl: Editor sjabloon is leeg.

en: Editor template has incorrect syntax.
nl: Editor sjabloon heeft ongeldige opmaak.

en: Editor template uses incompatible macros.
nl: Editor sjabloon gebruikt niet-compatibele macro's.

en: Can't find matching file type.
nl: Kan overeenkomend bestandstype niet vinden.

en: Can't execute external editor.
nl: Kan externe editor niet starten.

en: External editor returned error status.
nl: Externe editor geeft foutmelding terug.

en: File was skipped.
nl: Bestand was overgeslagen.

en: Unknown error.
nl: Onbekende fout.

en: unknown
nl: onbekend

en: top left
nl: boven links

en: top right
nl: boven rechts

en: bottom right
nl: onder rechts

en: bottom left
nl: onder links

en: left top
nl: links boven

en: right top
nl: rechts boven

en: right bottom
nl: rechts onder

en: left bottom
nl: links onder

en: average
nl: gemiddeld

en: center weighted
nl: centrum gewogen

en: spot
nl: focus

en: multi-spot
nl: multi-focus

en: partial
nl: gedeeltelijk

en: other
nl: overige

en: not defined
nl: niet gedefinieerd

en: manual
nl: handmatig

en: normal
nl: normaal

en: aperture
nl: diafragma

en: shutter
nl: sluiter

en: creative
nl: creatief

en: action
nl: actie

en: portrait
nl: staand

en: landscape
nl: liggend

en: daylight
nl: daglicht

en: flash
nl: flits

en: fine weather
nl: helder weer

en: cloudy weather
nl: bewolkt

en: shade
nl: schaduw

en: daylight fluorescent
nl: daglicht fluorescent

en: day white fluorescent
nl: dag-wit fluorescent

en: cool white fluorescent
nl: koel-wit fluorescent

en: white fluorescent
nl: wit fluorescent

en: standard light A
nl: standaard licht A

en: standard light B
nl: standaard licht B

en: standard light C
nl: standaard licht C

en: yes, not detected by strobe
nl: ja, niet ontdekt met de strobe

en: yes, detected by strobe
nl: ja, ontdekt met de strobe

en: uncalibrated
nl: niet gecalibreerd

en: 1 chip color area
nl: 1-chip kleurgebied

en: 2 chip color area
nl: 2-chip kleurgebied

en: 3 chip color area
nl: 3-chip kleurgebied

en: color sequential area
nl: sequentieel kleurgebied

en: trilinear
nl: trilineair

en: color sequential linear
nl: lineair-sequentieel kleurgebied

en: digital still camera
nl: digitale fotocamera

en: direct photo
nl: directe foto

en: custom
nl: aangepast

en: auto
nl: automatisch

en: auto bracket
nl: automatisch 'bracketing'

en: standard
nl: standaard

en: night scene
nl: nachtscene

en: none
nl: geen

en: low gain up
nl: lage gain omhoog

en: high gain up
nl: hoge gain omhoog

en: low gain down
nl: lage gain lager

en: high gain down
nl: hoge gain lager

en: soft
nl: zacht

en: low
nl: laag

en: high
nl: hoog

en: close
nl: sluiten

en: distant
nl: op afstand

en: Image Width
nl: Breedte

en: Image Height
nl: Hoogte

en: Compression
nl: Compressie

en: Image description
nl: Beschrijving

en: Camera make
nl: Cameramerk

en: Camera model
nl: Cameramodel

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: X resolution
nl: X-resolutie

en: Y Resolution
nl: Y-resolutie

en: Resolution units
nl: Resolutie-eenheden

en: White point
nl: Wit punt

en: Primary chromaticities
nl: Primaire chromaticiteit

en: YCbCy coefficients
nl: YCbCy coëfficienten

en: YCbCr positioning
nl: YCbCr positionering

en: Black white reference
nl: Zwartwit referentie

note: subIFD follows
en: Exposure time (seconds)
nl: Belichtingstijd (secondes)

en: FNumber
nl: FNummer

en: Exposure program
nl: Belichtingsprogramma

en: Spectral Sensitivity
nl: Lichtgevoeligheid

en: ISO sensitivity
nl: ISO-gevoeligheid

en: Optoelectric conversion factor
nl: Opto-electrische conversie-factor (OECF)

en: Exif version
nl: Exif-versie

en: Date original
nl: Oorspronkelijke datum

en: Date digitized
nl: Gedigitaliseerde datum

en: Pixel format
nl: Pixelformaat

en: Compression ratio
nl: Compressieverhouding

en: Shutter speed
nl: Sluitertijd

en: Aperture
nl: Diafragma

en: Brightness
nl: Helderheid

en: Exposure bias
nl: Belichtingsafwijking

en: Maximum aperture
nl: Maximum diafragma

en: Subject distance
nl: Afstand voorwerp

en: Metering mode
nl: Afstandsmethode

en: Light source
nl: Lichtbron

en: Flash
nl: Flits

en: Focal length
nl: Brandpuntsafstand

en: Subject area
nl: Gebied voorwerp

en: MakerNote
nl: Makernotitie

en: UserComment
nl: Opmerking van gebruiker

en: Subsecond time
nl: Tijd in subsecondes

en: Subsecond time original
nl: Oorspronkelijke tijd in subseconden

en: Subsecond time digitized
nl: Gedigitaliseerde tijd in subseconden

en: FlashPix version
nl: FlashPix versie

en: Colorspace
nl: Kleurruimte

en: Audio data
nl: Audio-gegevens

en: ExifR98 extension
nl: ExifR98 extensie

en: Flash strength
nl: Flitssterkte

en: Spatial frequency response
nl: Spatiale frequentie-respons

en: X Pixel density
nl: X-Pixel dichtheid

en: Y Pixel density
nl: Y-Pixel dichtheid

en: Pixel density units
nl: Pixel-dichtheid eenheden

en: Subject location
nl: Onderwerp-locatie

en: Sensor type
nl: Sensortype

en: Source type
nl: Brontype

en: Scene type
nl: Scene-type

en: Color filter array pattern
nl: Kleurfilter array-patroon

note: tags a4xx were added for Exif 2.2 (not just these - some above, as well)
en: Render process
nl: Aanmaakproces

en: Exposure mode
nl: Belichtingsmodus

en: White balance
nl: Witbalans

en: Digital zoom ratio
nl: Digitale zoom ratio

en: Focal length (35mm)
nl: Brandpuntsafstand (35mm)

en: Scene capture type
nl: Soort opname

en: Gain control
nl: Gain instellen

en: Saturation
nl: Verzadiging

en: Sharpness
nl: Scherpte

en: Device setting
nl: Apparaatinstelling

en: Subject range
nl: Bereik voorwerp

en: Image serial number
nl: Serienummer van afbeelding

en: Can't get image comment: not compiled with Exiv2.
nl: Kan opmerking niet uitlezen: niet gebouwd met Exiv2.

en: Can't set image comment: not compiled with Exiv2.
nl: Kan opmerking niet instellen: niet gebouwd met Exiv2.

en: infinity
nl: oneindig

en: mode:
nl: modus:

en: on
nl: aan

en: off
nl: uit

en: not detected by strobe
nl: niet ontdekt met de strobe

en: detected by strobe
nl: ontdekt met de strobe

note: we ignore flash function (bit 5) red-eye (bit 6)
en: red-eye reduction
nl: rode ogen reductie

en: dot
nl: punt

en: embedded
nl: ingebed

en: Above Sea Level
nl: Boven zeeniveau

en: Below Sea Level
nl: Onder zeeniveau

en: DateDigitized
nl: Gedigitaliseerde datum

en: Focal length 35mm
nl: Brandpuntsafstand 35mm

en: Resolution
nl: Resolutie

en: Color profile
nl: Kleurprofiel

en: GPS position
nl: GPS-positie

en: GPS altitude
nl: GPS-hoogte

en: Local time
nl: Lokale tijd

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: Country name
nl: Naam van land

en: Country code
nl: Landcode

en: Star rating
nl: Sterrenwaardering

en: File size
nl: Bestandsgrootte

en: File date
nl: Bestandsdatum

en: File mode
nl: Bestandsmodus

en: File ctime
nl: Bestand-ctime

en: File owner
nl: Bestandseigenaar

en: File group
nl: Bestandsgroep

en: File link
nl: Bestandslink

en: File class
nl: Bestandsklasse

en: Page no.
nl: Pagina nr.

en: file or directory does not exist
nl: bestand of map bestaat niet

en: destination already exists
nl: doel bestaat al

en: destination can't be overwritten
nl: doel kan niet overschreven worden

en: destination directory is not writable
nl: doelmap is niet beschrijfbaar

en: destination directory does not exist
nl: doelmap bestaat niet

en: source directory is not writable
nl: bronmap is niet beschrijfbaar

en: no read permission
nl: geen leespermissie

en: file is readonly
nl: bestand is niet beschrijfbaar

en: destination already exists and will be overwritten
nl: doel bestaat al en zal overschreven worden

en: source and destination are the same
nl: bron is gelijk aan doel

en: source and destination have different extension
nl: bron en doel heben verschillende extensie

en: there are unsaved metadata changes for the file
nl: er zijn niet-opgeslagen wijzigingen in de metagegevens van het bestand

en: another destination file has the same filename
nl: ander doelbestand heeft al dezelfde naam

en: Error: Unable to write marks lists to: %s
nl: Fout: Kon markeerlijst niet wegschrijven naar: %s

en: Full size
nl: Volledige grootte

en: Screen
nl: Scherm

en: Full screen
nl: Volledig scherm

en: Determined by Window Manager
nl: Bepaald door vensterbeheer

en: Active screen
nl: Actieve scherm

en: Active monitor
nl: Actieve monitor

en: Log Histogram on Red
nl: Log histogram in rood

en: Log Histogram on Green
nl: Log histogram in groen

en: Log Histogram on Blue
nl: Log histogram in blauw

en: Log Histogram on RGB
nl: Log histogram in RGB

en: Log Histogram on value
nl: Log histogram in waardes

en: Linear Histogram on Red
nl: Lineair histogram in rood

en: Linear Histogram on Green
nl: Lineair histogram in groen

en: Linear Histogram on Blue
nl: Lineair histogram in blauw

en: Linear Histogram on RGB
nl: Lineair histogram in RGB

en: Linear Histogram on value
nl: Lineair histogram in waardes

en: Unable to write history lists to: %s
nl: Kon geschiedenis niet schrijven naar: %s

en:  (Collection %s)
nl:  (Collectie %s)

en: Unknown jpeg2000 decoder type
nl: Onbekend jpeg2000-decoder type

en: Could not open file for reading
nl: Kon bestand niet openen om te lezen

en: Couldn't set parameters on decoder for file.
nl: Kon geen parameters instellen voor decoder voor het bestand.

en: Couldn't allocate worker threads on decoder for file.
nl: Kon geen werk-threads instellen voor decoder voor het bestand.

en: Couldn't read JP2 header from file
nl: Kon JP2-header van bestand niet lezen

en: Couldn't decode JP2 image in file
nl: Kon JP2-header van bestand niet decoderen

en: Couldn't decompress JP2 image in file
nl: Kon JP2-header van bestand niet uitpakken

en: JP2 image not rgb
nl: JP2-afbeelding is niet rgb

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
nl: Fout bij interpreteren JPEG-afbeeldingsbestand (%s)

en: Move to Trash
nl: Verplaatsen naar prullenbak

en: Rotate 180°
nl: 180° draaien

en: Rotate mirror
nl: Afbeelding spiegelen

en: Rotate flip
nl: Afbeelding draaien en roteren

en:  Rotate counterclockwise 90°
nl:  Antiklokgewijs draaien 90°

en:  Rotate clockwise 90°
nl:  Klokgewijs draaien 90°

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Zoom in
nl: Inzoomen

en: Zoom out
nl: Uitzoomen

en: Zoom to fit
nl: Passend zoomen

en: Zoom 1:1
nl: 1:1 zoomen

en: Zoom 2:1
nl: 2:1 zoomen

en: Zoom 3:1
nl: 3:1 zoomen

en: Zoom 4:1
nl: 4:1 zoomen

en: Zoom 1:4
nl: 1:4 zoomen

en: Zoom 1:3
nl: 1:3 zoomen

en: Zoom 1:2
nl: 1:2 zoomen

en: Zoom fit window width
nl: Zoomen binnen vensterbreedte

en: Zoom fit window height
nl: Zoomen binnen vensterhoogte

en: Toggle slideshow
nl: Diavoorstelling aan/uit

en: Pause slideshow
nl: Diavoorstelling pauzeren

en: Reload image
nl: Afbeelding herladen

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Image overlay
nl: Afbeeldings-overlay

en: Exit fullscreen
nl: Volledig scherm verlaten

en: Desaturate
nl: Desatureren

en: Cannot open archive file
nl: Kon archiefbestand niet openen

en: See the Log Window
nl: Zie het logvenster

en: Zoom _in
nl: _Inzoomen

en: Zoom _out
nl: _Uitzoomen

en: Zoom _1:1
nl: _1:1 zoomen

en: _Go to directory view
nl: _Ga naar mappenbeeld

en: Move to Trash...
nl: Verplaatsen naar prullenbak...

en: _Delete...
nl: _Verwijderen...

en: _Delete
nl: _Verwijderen

en: Toggle _slideshow
nl: _Diavoorstelling aan/uit

en: Continue slides_how
nl: Diavoorstelling verv_olgen

en: Pause slides_how
nl: Diavoorstelling _pauzeren

en: Exit _full screen
nl: _Volledig scherm verlaten

en: _Full screen
nl: _Volledig scherm

en: C_lose window
nl: Venster sl_uiten

en: Open application menu
nl: Open applicatiemenu

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Case
nl: Hoofletters

en: Scroll to top left corner
nl: Schuif naar hoek linksboven

en: Scroll to image center
nl: Schuif naar midden van afbeelding

en: Keep the region from previous image
nl: Houd de regio aan van de vorige afbeelding

en:  Slideshow [
nl:  Diavoorstelling [

en:  Paused [
nl:  Gepauzeerd [

en: %s, %d files (%s, %d)%s
nl: %s, %d bestanden (%s, %d)%s

en: %s, %d files%s
nl: %s, %d bestanden%s

en: (no read permission) %s bytes
nl: (geen leespermissie) %s byte

en: ( ? x ? ) %s bytes
nl: ( ? x ? ) %s byte

en: ( %d x %d ) %s bytes
nl: ( %d x %d ) %s byte

en: Select sort order
nl: Sorteervolgorde selecteren

en: Folder contents (files selected)
    Slideshow [time interval]
nl: Mapinhoud (geselecteerde bestanden)
    Diavoorstelling [tijdsinterval]

en: (Image dimensions) Image size [page n of m]
nl: (afmetingen) afbeeldingsgrootte [pagina n van m]

en: Select zoom and scroll mode
nl: Zoommodus en schuifmodus selecteren

en: [Pixel x,y coord]: (Pixel R,G,B value)
nl: [Pixel x,y coord]: (Pixel R,G,B waarde)

en: Tools
nl: Gereedschap

en: Window options and layout
nl: Venster instellingen en indeling

en: Apply
nl: Toepassen

en: General options
nl: Algemen instellingen

en: Home path (empty to use your home directory)
nl: Thuismap (leeg om je thuismap te gebruiken

en: Use current
nl: Huidige gebruiken

en: Show date in directories list view
nl: Geef datum weer in mappenlijst

en: Start-up directory:
nl: Startmap:

en: No change
nl: Geen verandering

en: Restore last path
nl: Terug naar laatste pad

en: Home path
nl: Thuismap

en: Layout
nl: Indeling

en: Files
nl: Bestanden

en: Image
nl: Afbeelding

en: (drag to change order)
nl: (verslepen om de volgorde te veranderen)

en: Open archive
nl: Open archief

en: _Copy to clipboard
nl: _Kopiëer naar klembord

en: _Copy to clipboard (unquoted)
nl: _Kopiëer  naar klembord (zonder quotes)

en: Copy _image to clipboard
nl: Kopiëer _afbeelding naar klembord

en: Cut to clipboard
nl: Knip naar klembord

en: GIF _animation
nl: GIF-_animatie

en: Hide file _list
nl: Bestands_lijst verbergen

en: Hide Selectable Bars
nl: Verberg selecteerbare balken

en: Clear Marks
nl: Markeringen wissen

en: Clear all marks?
nl: Alle markeringen wissen?

en: This will clear all marks for all images,
    including those linked to keywords
nl: Dit zal alle markeringen wissen van afbeeldingen,
    inclusief die gelinkt aan sleutelwoorden

en: Operation failed:
nl: Handeling mislukt:

en: No file extension
nl: Geen bestands-extensie

en: Cannot create tmp file
nl: Kon tijdelijk bestand niet aanmaken

en: Operation not supported for filetype
nl: Handeling wordt niet ondersteund voor dit bestandstype

en: File is not writable
nl: Bestand is niet beschrijfbaar

en: Exiftran error
nl: Exiftran-fout

en: Mogrify error
nl: Bewerkingsfout

en: Image orientation
nl: Afbeeldingsoriëntatie

en: Geeqie - Open File
nl: Geeqie - Open bestand

en: _Open
nl: _Openen

en: Geeqie image files
nl: Geeqie afbeeldingsbestanden

en: Open Recent File - Geeqie
nl: Recent bestand openen - Geeqie

en: Open Collection - Geeqie
nl: Collectie openen - Geeqie

en: Error: window layout name: %s does not exist
nl: Fout: layout-naam van venster: %s bestaat niet

en: Window layout name "%s" already exists.
nl: Layout-naam van vesnter "%s" bestaat reeds.

en: Rename window
nl: Venster hernoemen

en: Delete window
nl: Venster sluiten

en: OK
nl: Oke

en: rename window
nl: venster hernoemen

en: Delete window layout
nl: Verwijder venster-layout

en: _About
nl: _Over

en: About
nl: Over

en: _Original state
nl: _Oorspronkelijke staat

en: Image rotate Original state
nl: Draaien naar oorspronkelijke staat

en: Aspect Ratio
nl: Aspectratio

en: _Back
nl: _Terug

en: Back in folder history
nl: Vorige in mapgeschiedenis

en: Clear Marks...
nl: Markeringen wissen...

en: _Color Management
nl: _Kleurbeheer

en: Connected Zoom 1:1
nl: Gecombineerd 1:1 zoomen

en: Zoom _2:1
nl: _2:1 zoomen

en: Connected Zoom 2:1
nl: Gecombineerd 2:1 zoomen

en: Connected Zoom 1:4
nl: Gecombineerd 1:4 zoomen

en: Zoom _3:1
nl: _1:1 zoomen

en: Connected Zoom 3:1
nl: Gecombineerd 3:1 zoomen

en: Connected Zoom 1:3
nl: Gecombineerd 1:3 zoomen

en: Zoom _4:1
nl: _4:1 zoomen

en: Connected Zoom 4:1
nl: Gecombineerd 4:1 zoomen

en: Connected Zoom 1:2
nl: Gecombineerd 1:2 zoomen

en: Fit _Horizontally
nl: _Horizontaal passend maken

en: Connected Fit Horizontally
nl: Gecombineerd horizontaal passend maken

en: Fit _Vertically
nl: _Verticaal passend maken

en: Connected Fit Vertically
nl: Gecombineerd verticaal passend maken

en: _Zoom to fit
nl: _Passend zoomen

en: Connected Zoom to fit
nl: Gecombineerd passend zoomen

en: Connected Zoom in
nl: Gecombineerd inzoomen

en: _Connected Zoom
nl: Ge_combineerde zoom

en: Connected Zoom out
nl: Gecombineerd uitzoomen

en: Copy...
nl: Kopiëren...

en: _Copy image to clipboard
nl: _Kopiëer afbeelding naar klembord

en: Copy image to clipboard
nl: Kopiëer afbeelding naar klembord

en: Copy to clipboard
nl: Kopiëer naar klembord

en: Copy to clipboard (unquoted)
nl: Kopiëer  naar klembord (zonder quotes)

en: Crop Rectangle
nl: Rechthoek bijsnijden

en: _Cut to clipboard
nl: _Knip naar klembord

en: Disable file groupi_ng
nl: Bestandsgroeper_ing uitschakelen

en: Disable file grouping
nl: Bestandsgroepering uitschakelen

en: _Edit
nl: Be_werken

en: Enable file _grouping
nl: Bestands_groepering inschakelen

en: Enable file grouping
nl: Bestandsgroepering inschakelen

en: _Leave full screen
nl: _Verlaat volledig scherm

en: Leave full screen
nl: Verlaat volledig scherm

en: _Exif window
nl: _Exifvenster

en: Exif window
nl: Exifvenster

en: _Files and Folders
nl: _Bestanden en mappen

en: _File
nl: _Bestand

en: Find duplicates...
nl: Dubbele zoeken...

en: _First Image
nl: _Eerste afbeelding

en: First Image
nl: Eerste afbeelding

en: _First Page
nl: _Eerste pagina

en: First Page of multi-page image
nl: Eerste pagina van afbeelding met meerdere pagina's

en: _Flip
nl: _Draaien

en: Image Flip
nl: Afbeelding draaien

en: _Forward
nl: _Volgende

en: Forward in folder history
nl: Volgende in mapgeschiedenis

en: F_ull screen
nl: _Volledig scherm

en: _Go
nl: _Naar

en: _ChangeLog
nl: _Wijzigingslog

en: ChangeLog notes
nl: Wijzigingslog-tekst

en: _Help manual
nl: _Handleiding

en: Help manual
nl: Handleiding

en: _Keyboard map
nl: _Steekwoordkaart

en: Keyboard map
nl: Steekwoordkaart

en: Help in pdf format
nl: Help in pdf-formaat

en: On-line help search
nl: Zoeken in online help

en: _Keyboard shortcuts
nl: _Sneltoetsen

en: Keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: _Hide file list
nl: Bestands_lijst verbergen

en: Hide file list
nl: Bestandslijst verbergen

en: Cycle through histogram ch_annels
nl: Doorloop histogram-k_analen

en: Cycle through histogram channels
nl: Doorloop histogram-kanalen

en: Cycle through histogram mo_des
nl: Doorloop histogram-mo_des

en: Cycle through histogram modes
nl: Doorloop histogram-modes

en: _Home
nl: _Persoonlijke map

en: Home
nl: Persoonlijke map

en: Image Back
nl: Vorige afbeelding

en: Back in image history
nl: Vorige in afbeeldingsgeschiedenis

en: Image Forward
nl: Volgende afbeelding

en: Forward in image history
nl: Volgende in afbeeldingsgeschiedenis

en: _Cycle through overlay modes
nl: _Doorloop overlay-modes

en: Cycle through Overlay modes
nl: Doorloop overlay-modes

en: Keyword Autocomplete
nl: Steekwoord aanvullen

en: _Last Image
nl: _Laatste afbeelding

en: Last Image
nl: Laatste afbeelding

en: _Last Page
nl: _Laatste pagina

en: Last Page of multi-page image
nl: Laatste pagina van afbeelding met meerdere pagina's

en: _Configure this window...
nl: _Configureer dit venster...

en: Configure this window...
nl: Configureer dit venster...

en: _Log Window
nl: _Logvenster

en: Log Window
nl: Logvenster

en: _Cache maintenance...
nl: _Cache-beheer...

en: Cache maintenance...
nl: Cache-beheer...

en: _Mirror
nl: _Spiegelen

en: Image Mirror
nl: Afbeelding spiegelen

en: Move...
nl: Verplaatsen...

en: _New collection
nl: Nieuwe _collectie

en: New collection
nl: Nieuwe collectie

en: N_ew folder...
nl: _Nieuwe map...

en: New folder...
nl: Nieuwe map...

en: default
nl: standaard

en: New window (default)
nl: Nieuw venster (standaard)

en: from current
nl: huidige gebruiken

en: New window
nl: Nieuw venster

en: _Next Image
nl: V_olgende afbeelding

en: Next Image
nl: Volgende afbeelding

en: _Next Page
nl: V_olgende pagina

en: Next Page of multi-page image
nl: Nieuwe pagina van afbeelding met meerdere pagina's

en: _Open collection...
nl: Collectie _openen.

en: Open collection...
nl: Collectie openen.

en: Open file...
nl: Bestand openen...

en: Open recen_t
nl: _Recente openen

en: Open recent collection
nl: Recente collectie openen

en: Open recent file...
nl: Open recent bestand...

en: Open With...
nl: Openen met...

en: _Orientation
nl: _Oriëntatie

en: Image _Overlay
nl: _Overlay over afbeelding

en: Pa_n view
nl: Pa_norama-weergave

en: Pan view
nl: Panorama-weergave

en: Delete selection...
nl: Verwijder selectie...

en: Configure _Plugins...
nl: Configureer _plugins...

en: Configure Plugins...
nl: Configureer plugins...

en: P_references...
nl: _Voorkeuren...

en: Preferences...
nl: Voorkeuren...

en: P_references
nl: _Voorkeuren

en: _Previous Image
nl: _Vorige afbeelding

en: Previous Image
nl: Vorige afbeelding

en: _Previous Page
nl: _Vorige pagina

en: Previous Page of multi-page image
nl: Vorige pagina van afbeelding met meerdere pagina's

en: _Print...
nl: _Afdrukken...

en: _Quit
nl: A_fsluiten

en: _Rating 0
nl: _Waardering 0

en: Rating 0
nl: Waardering 0

en: _Rating 1
nl: _Waardering 1

en: Rating 1
nl: Waardering 1

en: _Rating 2
nl: _Waardering 2

en: Rating 2
nl: Waardering 2

en: _Rating 3
nl: _Waardering 3

en: Rating 3
nl: Waardering 3

en: _Rating 4
nl: _Waardering 4

en: Rating 4
nl: Waardering 4

en: _Rating 5
nl: _Waardering 5

en: Rating 5
nl: Waardering 5

en: _Rating -1
nl: _Waardering -1

en: Rating -1
nl: Waardering -1

en: _Rating
nl: _Waardering

en: _Refresh
nl: _Herladen

en: Refresh
nl: Herladen

en: Rename...
nl: Hernoemen...

en: Rotate 1_80°
nl: 1_80° draaien

en: Image Rotate 180°
nl: 180° draaien

en: Rotate _counterclockwise 90°
nl: _Antiklokgewijs draaien 90°

en: Rotate counterclockwise 90°
nl: Antiklokgewijs draaien 90°

en: _Rotate clockwise 90°
nl: _Klokgewijs draaien 90°

en: Image Rotate clockwise 90°
nl: Afbeelding klokgewijs draaien 90°

en: _Save metadata
nl: Metagegevens op_slaan

en: Save metadata
nl: Metagegevens opslaan

en: Search and Run command
nl: Zoeken en opdracht uitvoeren

en: Search commands by keyword and run them
nl: Zoek opdracht op steekwoord en voer het uit

en: _Search...
nl: _Zoeken...

en: Search...
nl: Zoeken...

en: Select _all
nl: _Alles selecteren

en: _Invert Selection
nl: Selectie _omkeren

en: Invert Selection
nl: Selectie omkeren

en: _Select
nl: _Selectie

en: Select _none
nl: _Niets selecteren

en: Select Overlay Screen Display
nl: Selecteer overlay scherm-weergave

en: Faster
nl: Sneller

en: Slideshow Faster
nl: Diavoorstelling sneller

en: _Pause slideshow
nl: Diavoorstelling _pauzeren

en: Slower
nl: Langzamer

en: Slideshow Slower
nl: Diavoorstelling langzamer

en: _Down Pane
nl: Paneel naar be_neden

en: Down Split Pane
nl: Gesplit paneel naar beneden

en: Spli_t
nl: Spli_ts

en: _Next Pane
nl: V_olgende paneel

en: Next Split Pane
nl: Volgende gesplitste paneel

en: _Previous Pane
nl: _Vorige paneel

en: Previous Split Pane
nl: Vorige gesplitste paneel

en: _Up Pane
nl: Paneel naar _boven

en: Up Split Pane
nl: Gesplit paneel naar boven

en: _Cycle through stereo modes
nl: Doorloop _stereo-modes

en: Cycle through stereo modes
nl: Doorloop stereo-modes

en: _Up
nl: Naar _boven

en: Up one folder
nl: Een map omhoog

en: _View in new window
nl: Weergeven in _nieuw venster

en: Set as _wallpaper
nl: Als achter_grond gebruiken

en: Set as wallpaper
nl: Als achtergrond gebruiken

en: _Windows
nl: _Vensters

en: _Write orientation to file (preserve timestamp)
nl: _Schrijf oriëntatie naar bestand (behoud timestamp)

en: Write orientation to file (preserve timestamp)
nl: Schrijf oriëntatie naar bestand (behoud timestamp)

en: _Write orientation to file
nl: _Schrijf oriëntatie naar bestand

en: Write orientation to file
nl: Schrijf oriëntatie naar bestand

en: Fit Horizontally
nl: Horizontaal passend maken

en: Fit Vertically
nl: Verticaal passend maken

en: _Zoom
nl: _Zoomen

en: Zoom to rectangle
nl: Rechthoek in zoomen

en: _Animation
nl: _Animatie

en: Toggle animation
nl: Animatie aan/uit

en: Draw Rectangle
nl: Rechthoek tekenen

en: _Exif rotate
nl: E_xif draaien

en: Toggle Exif rotate
nl: Wissel exif draaien

en: _Float file list
nl: Bestandslijst _zwevend

en: Float file list
nl: Bestandslijst zwevend

en: Toggle _grayscale
nl: _Zwartwit aan/uit

en: Toggle grayscale
nl: Zwartwit aan/uit

en: Hide Bars and Files
nl: Bestanden en mappen verbergen

en: Hide _alpha
nl: _Alpha verbergen

en: Hide alpha channel
nl: Verberg alpha-kanaal

en: _Show Histogram
nl: _Toon histogram

en: Show Histogram
nl: Toon histogram

en: Image Overlay
nl: Afbeeldings-overlay

en: Over/Under Exposed
nl: Over-/onderbelicht

en: Highlight over/under exposed
nl: Over-/onderbelicht markeren

en: Rectangular Selection
nl: Rechthoekige selectie

en: _Info sidebar
nl: Zijbalk met _informatie

en: Info sidebar
nl: Zijbalk met informatie

en: Sort _manager
nl: _Sorteermanager

en: Sort manager
nl: Sorteermanager

en: Show File Filter
nl: Bestandsfilter weergeven

en: Pi_xel Info
nl: Pi_xel-informatie

en: Show Pixel Info
nl: Pixel-informatie weergeven

en: Show _Marks
nl: M_arkeringen weergeven

en: Show Marks
nl: Markeringen weergeven

en: Split Pane Sync
nl: Gesplit paneel synchronisatie

en: Show _Thumbnails
nl: _Miniaturen weergeven

en: Show Thumbnails
nl: Miniaturen weergeven

en: Use _color profiles
nl: Gebruik _kleurprofielen

en: Use color profiles
nl: Gebruik kleurprofielen

en: Use profile from _image
nl: Gebruik profiel van _afbeelding

en: Use profile from image
nl: Gebruik profiel van afbeelding

en: Images as I_cons
nl: Afbeeldingen als pi_ctogrammen

en: View Images as Icons
nl: Afbeeldingen als  pictogrammen weergeven

en: Images as _List
nl: Afbeeldingen als _lijst

en: View Images as List
nl: Afbeeldingen als lijst weergeven

en: T_oggle Folder View
nl: _Mapweergave aan/uit

en: Toggle Folders View
nl: _Mapweergave aan/uit

en: _Horizontal
nl: _Horizontaal

en: Split panes horizontal.
nl: Horizontaal delen.

en: _Quad
nl: _Vierkant

en: Split panes quad
nl: In vieren delen

en: _Single
nl: _Enkel

en: Single pane
nl: Enkel venster

en: _Triple
nl: _Driemaal

en: Split panes triple
nl: Panelen driemaal delen

en: _Vertical
nl: _Verticaal

en: Split panes vertical
nl: Panelen verticaal delen

en: Input _0: sRGB
nl: Invoer _0: sRGB

en: Input 0: sRGB
nl: Invoer 0: sRGB

en: Input _1: AdobeRGB compatible
nl: Invoer _1: AdobeRGB compatibel

en: Input 1: AdobeRGB compatible
nl: Invoer 1: AdobeRGB compatibel

en: Input _2
nl: Invoer _2

en: Input 2
nl: Invoer 2

en: Input _3
nl: Invoer _3

en: Input 3
nl: Invoer 3

en: Input _4
nl: Invoer _4

en: Input 4
nl: Invoer 4

en: Input _5
nl: Invoer _5

en: Input 5
nl: Invoer 5

en: Histogram on Blue
nl: Histogram op blauw

en: Histogram on Green
nl: Histogram op groen

en: Histogram on RGB
nl: Histogram op RGB

en: Histogram on Red
nl: Histogram op rood

en: Histogram on Value
nl: Histogram op waarde

en: Linear Histogram
nl: Lineair histogram

en: _Log Histogram
nl: _Log van histogram

en: Log Histogram
nl: Log van histogram

en: _Auto
nl: _Automatisch

en: Stereo Auto
nl: Automatisch stereo

en: _Cross
nl: _Kruislings

en: Stereo Cross
nl: Stereo kruislings

en: _Off
nl: _Uit

en: Stereo Off
nl: Stereo uit

en: _Side by Side
nl: _Naast elkaar

en: Stereo Side by Side
nl: Stereo naast elkaar

en: Crop None
nl: Geen bijsnijden

en: Crop rectangle None
nl: Rechthoek bijsnijden, geen

en: Crop 1:1
nl: 1:1 bijsnijden

en: Crop rectangle 1:1
nl: Rechthoek bijsnijden 1:1

en: Crop 4:3
nl: Bijsnijden 4:3

en: Crop rectangle 4:3
nl: Rechthoek bijsnijden 4:3

en: Crop 3:2
nl: Bijsnijden 3:2

en: Crop rectangle 3:2
nl: Rechthoek bijsnijden 3:2

en: Crop 16:9
nl: Bijsnijden 16:9

en: Crop rectangle 16:9
nl: Rechthoek bijsnijden 16:9

en: Overlay Screen Display 1
nl: Overlay scherm-weergave scherm 1

en: Overlay Screen Display 2
nl: Overlay scherm-weergave scherm 2

en: Overlay Screen Display 3
nl: Overlay scherm-weergave scherm 3

en: Overlay Screen Display 4
nl: Overlay scherm-weergave scherm 4

en: Mark _%d
nl: Markering _%d

en: _Set mark %d
nl: _Stel markering %d in

en: Set mark %d
nl: Stel markering %d in

en: _Reset mark %d
nl: _Herstel markering %d

en: Reset mark %d
nl: Herstel markering %d

en: _Toggle mark %d
nl: Markering %d aan/uit

en: Toggle mark %d
nl: Markering %d aan/uit

en: Se_lect mark %d
nl: Selecteer markering %d

en: Select mark %d
nl: Selecteer markering %d

en: _Select mark %d
nl: _Selecteer markering %d

en: _Add mark %d
nl: _Voeg markering %d toe

en: Add mark %d
nl: Voeg markering %d toe

en: _Intersection with mark %d
nl: Maak _intersectie met markering %d

en: Intersection with mark %d
nl: Intersectie met markering %d

en: _Unselect mark %d
nl: _Deselecteer markering %d

en: Unselect mark %d
nl: Deselecteer markering %d

en: _Filter mark %d
nl: _Filter markering %d

en: Filter mark %d
nl: Filter markering %d

en: Number of files with unsaved metadata: %d
nl: Aantal bestanden met niet-opgeslagen metagegevens: %d

en: No unsaved metadata
nl: Geen niet-opgeslagen metagegevens

en: Image profile: %s
    Screen profile: %s
nl: Afbeeldingsprofiel: %s
    Schermprofiel: %s

en: Click to enable color management
nl: Klik om kleurbeheer in te schakelen

en: Color profiles not supported
nl: Kleurprofielen worden niet ondersteund

en: Input _%d: %s
nl: Invoer _%d: %s

en: Debug level:
nl: Foutoplossings-niveau:

en: Pause scrolling
nl: Pauzeer het schuiven

en: Enable line wrap
nl: Regelterugloop inschakelen

en: Enable timer data
nl: Timer-gegevens inschakelen

en: Search for text in log window
nl: Zoek naar tekst in logvenster

en: Search backwards
nl: Zoek achteruit

en: Search forwards
nl: Zoek vooruit

en: Highlight all
nl: Alles markeren

en: Filter regexp
nl: Filteren met regexp

en:  All other command line parameters are used as plain files if they exist, or a URL or a folder.
     The name of a collection, with or without either path or extension (.gqv) may be used.
    
     If more than one folder is on the command line, only the last will be used.
    
     If more than one file is on the command line:
         If they are in the same folder, that folder will be opened and those files will be selected.
         If they are not in the same folder, a new Collection containing those files will be opened.
    
     To run Geeqie as a new instance, use:
     GQ_NEW_INSTANCE=y[es] geeqie
     Normally a single set of configuration files is used for all instances.
     However, the environment variables XDG_CONFIG_HOME, XDG_CACHE_HOME, XDG_DATA_HOME
     can be used to modify this behavior on an individual basis e.g.
     XDG_CONFIG_HOME=/tmp/a XDG_CACHE_HOME=/tmp/b GQ_NEW_INSTANCE=y geeqie
    
     To run or stop Geeqie in cache maintenance (non-GUI) mode use:
     GQ_CACHE_MAINTENANCE=y[es] geeqie --help
    
     User manual: https://www.geeqie.org/help/GuideIndex.html
                : https://www.geeqie.org/help-pdf/help.pdf
nl:  Alle andere parameters voor de opdrachtregel worden gebruikt als platte bestanden wanneer ze bestaan, of als URL of map.
     De naam van een collectie, met of zonder pad of extensie (.gqv), kan gebruikt worden.
    
     Als meer dan één map opgegeven wordt op de opdrachtregel, dan wordt enkel de laatste gebruikt.
    
     Als meer dan één bestand opgegeven wordt op de opdrachtregel:
         Wanneer ze in dezelfde map staan, wordt die map geopend en die bestanden worden geselecteerd.
         Wanneer ze niet in dezelfde map staan, wordt een nieuwe collectie geopend die deze bestanden bevat.
    
     Om Geeqie te starten als een nieuwe instance, gebruik:
     GQ_NEW_INSTANCE=y[es] geeqie
     Gewoonlijk wordt een enkele set configuratiebestanden gebruikt voor alle instances.
     Het is mogelijk de omgevingsvariabelen XDG_CONFIG_HOME, XDG_CACHE_HOME, XDG_DATA_HOME
     te gebruiken om dit gedrag te veranderen op een individuele basis zoals
     XDG_CONFIG_HOME=/tmp/a XDG_CACHE_HOME=/tmp/b GQ_NEW_INSTANCE=y geeqie
    
     Om Geeqie te starten of stoppen in cache-onderhoudsmodus (non-GUI) gebruik:
     GQ_CACHE_MAINTENANCE=y[es] geeqie --help
    
     Gebruikershandleiding: https://www.geeqie.org/help/GuideIndex.html
                : https://www.geeqie.org/help-pdf/help.pdf

en:  This is a command line program that will recursively remove orphaned thumbnails and
     .sim files, and create thumbnails and similarity data for all images found under FOLDER.
     It may also be called from cron or anacron thus enabling automatic updating of the cached
     data for all your images.
    
     User manual: https://www.geeqie.org/help/GuideIndex.html
                : https://www.geeqie.org/help-pdf/help.pdf
nl:  Dit programma is voor de opdrachtregel en zal recursief alle verweesde miniaturen en .sim-bestanden 
     verwijderen, en miniaturen en vergelijkbare gegevens aanmaken voor alle afbeeldingen gevonden onder FOLDER.
     Het kan ook aangeroepen worden vanaf cron of anacron en zo automatisch de gegevens in cache bijwerken
     voor al je afbeeldingen.
    
     Gebruikershandleiding: https://www.geeqie.org/help/GuideIndex.html
                : https://www.geeqie.org/help-pdf/help.pdf

en: execute keyboard action (https://www.geeqie.org/help/GuideReferenceRemoteKeyboardActions.html)
nl: toetsenbord actie uitvoeren (https://www.geeqie.org/help/GuideReferenceRemoteKeyboardActions.html)

en: list available keyboard actions (some are redundant)
nl: geef lijst weer van beschikbare toetsenbordacties (sommige zijn overbodig)

en: previous image
nl: vorige afbeelding

en: clean the metadata cache
nl: wis de cache van metagegevens

en: render thumbnails
nl: miniaturen aanmaken

en: render thumbnails recursively
nl: miniaturen recursief aanmaken

en: render thumbnails (see Help)
nl: miniaturen aanmaken (zie Help)

en: render thumbnails recursively (see Help)
nl: miniaturen recursief aanmaken (zie Help)

en: clear or clean shared thumbnail cache
nl: gedeelde miniaturen-cache wissen of opruimen

en: clear or clean thumbnail cache
nl: miniaturen-cache wissen of opruimen

en: close window
nl: venster sluiten

en: load configuration from FILE
nl: laad configuratie van BESTAND

en: turn on debug output
nl: uitvoer voor foutopsporing aanzetten

en: set slide show delay to Hrs Mins N.M seconds,
nl: diavoorstelling vertraging instellen in uur minuten N.M. seconden,

en: find duplicates in folder
nl: dubbele zoeken in map

en: export duplicates search result
nl: exporteer zoekresultaten van dubbelen

en: find duplicates in folder recursively
nl: recursief dubbele zoeken in map

en: open FILE or URL bring Geeqie window to the top
nl: open BESTAND of URL, zet Geeqie-venster bovenaan

en: open FILE or URL do not bring Geeqie window to the top
nl: open BESTAND of URL, zet Geeqie-venster niet bovenaan

en: list known file extensions
nl: geef lijst van bekende bestandsextensies

en: first image
nl: eerste afbeelding

en: start / toggle in full screen mode
nl: volledig scherm met aan/uit

en: set main window location and geometry
nl: stel locatie en geometrie van hoofdvenster in

en: get collection content
nl: collectie-inhoud opvragen

en: get collection list
nl: collectielijst opvragen

en: get destination path of FILE (https://www.geeqie.org/help/GuidePluginsConfig.html)
nl: verkrijg doelpad van BESTAND (https://www.geeqie.org/help/GuidePluginsConfig.html)

en: get file info
nl: bestandsinformatie opvragen

en: get list of files and class
nl: vraag lijst op van bestanden en klasse

en: get list of files and class recursive
nl: vraag lijst op van bestanden en klasse, recursief

en: get rectangle coordinates
nl: verkrijg coördinaten van rechthoek

en: get render intent
nl: verkrijg aanmaak-intentie

en: get list of selected files
nl: verkrijg lijst van geselecteerde bestanden

en: get list of sidecars of FILE
nl: vraag een lijst op van sidecars van BESTAND

en: get list of windows
nl: vraag lijst op van vensters

en: filter debug output
nl: uitvoer voor foutopsporing filteren

en: window id for following commands
nl: venster-id voor de volgende opdrachten

en: last image
nl: laatste afbeelding

en: save log data to file
nl: loggegevens opslaan naar bestand

en: run lua script on FILE
nl: voer lua-script uit op BESTAND

en: new window
nl: nieuw venster

en: next image
nl: volgende afbeelding

en: print pixel info of mouse pointer on current image
nl: print pixelinformatie van muisaanwijzer boven huidige afbeelding

en: terminate returned data with null character instead of newline
nl: termineren gaf gegevens terug met een null-karakter i.p.v. een nieuwe regel

en: quit
nl: afsluiten

en: bring the Geeqie window to the top
nl: zet het Geeqie-venster bovenaan

en: adds the current file (or the specified file) to the current selection
nl: voegt het huidige bestand (of het opgegeven bestand) toe aan de huidige selectie

en: clears the current selection
nl: wist de huidige selectie

en: removes the current file (or the specified file) from the current selection
nl: verwijdert het huidige bestand (of het opgegeven bestand) van de huidige selectie

en: show log window
nl: logvenster weergeven

en: start recursive slide show in FOLDER
nl: recursieve diavoorstelling starten in MAP

en: toggle slide show
nl: diavoorstelling aan/uit

en: print filename [and Collection] of current image
nl: print bestandsnaam [en collectie] van huidige afbeelding

en: toggle tools
nl: gereedschap wisselen

en: print version info
nl: print versie-info

en: open FILE in new window
nl: open BESTAND in nieuw venster

en: execute cache maintenance recursively on FOLDER
nl: cache-onderhoud recursief uitvoeren op FOLDER

en: stop cache maintenance
nl: stop cache-beheer

en: Creating %s dir:%s
nl: Bezig met maken van %s map:%s

en: Could not create dir:%s
nl: Kan map niet aanmaken:%s

en: error saving file: %s
nl: fout bij opslaan van bestand: %s

en: error saving file: %s
    error: %s
nl: fout bij opslaan van bestand: %s
    fout: %s

en: exit
nl: afsluiten

en: Collections have been modified.
nl: Collecties zijn gewijzigd.

en: %d windows are open.
nl: %d vensters zijn open.

en: Quit anyway?
nl: Toch afsluiten?

en: Quit %s
nl: Afsluiten %s

en: 
    
    Usage for cache maintenance:
     GQ_CACHE_MAINTENANCE=y[es] geeqie OPTION
nl: 
    
    Gebruik voor cache-onderhoud:
     GQ_CACHE_MAINTENANCE=y[es] geeqie OPTION

en: Geeqie Cache Maintenance. 
     Version: Geeqie
nl: Geeqie cache-beheer. 
     Versie: Geeqie

en: Geeqie is an image viewer.
     Version: Geeqie
nl: Geeqie is een afbeeldingsviewer.
     Versie: Geeqie

en: Sort by file creation date
nl: Op aanmaakdatum sorteren

en: Sort by Exif date original
nl: Op originele exif-datum sorteren

en: Sort by Exif date digitized
nl: Op digitale exif-datum sorteren

en: Unsorted
nl: Ongesorteerd

en: Sort by number
nl: Op nummer sorteren

en: Sort by rating
nl: Op waardering sorteren

en: Sort by class
nl: Op klasse sorteren

en: Zoom to original size
nl: Op oorspronkelijke grootte tonen

en: Fit image to window
nl: Afbeelding passend maken

en: Leave Zoom at previous setting
nl: Zoom-waarde niet veranderen

en: Rotate clockwise 90°
nl: Klokgewijs draaien 90°

en: Mirror
nl: Spiegelen

en: Flip
nl: Draaien

en: Original state
nl: Oorspronkelijke staat

en: _Add to Collection
nl: _Aan collectie toevoegen

en: People
nl: Mensen

en: Family
nl: Familie

en: Free time
nl: Vrijetijd

en: Children
nl: Kinderen

en: Culture
nl: Cultuur

en: Nature
nl: Natuur

en: Animal
nl: Dier

en: Bird
nl: Vogel

en: Pets
nl: Huisdieren

en: Wildlife
nl: Wilde dieren

en: Zoo
nl: Dierentuin

en: Tree
nl: Boom

en: Flower
nl: Bloem

en: River
nl: Rivier

en: Lake
nl: Meer

en: Sea
nl: Zee

en: Landscape
nl: Liggend

en: Art
nl: Kunst

en: Statue
nl: Standbeeld

en: Painting
nl: Schilderij

en: Historic
nl: Historisch

en: City
nl: Stad

en: Street
nl: Straat

en: Square
nl: Plein

en: Architecture
nl: Architectuur

en: Buildings
nl: Gebouwen

en: House
nl: Huis

en: Cathedral
nl: Cathedraal

en: Palace
nl: Paleis

en: Castle
nl: Kasteel

en: Bridge
nl: Brug

en: Interior
nl: Interieur

en: Places
nl: Plaatsen

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Night
nl: Nacht

en: Lights
nl: Lampen

en: Reflections
nl: Reflecties

en: Sun
nl: Zon

en: Weather
nl: Weer

en: Fog
nl: Mist

en: Rain
nl: Regen

en: Clouds
nl: Wolken

en: Snow
nl: Sneeuw

en: Sunny weather
nl: Zonnig weer

en: Photo
nl: Foto

en: Edited
nl: Bewerkt

en: Portrait
nl: Staand

en: Black and White
nl: Zwartwit

en: Perspective
nl: Perspectief

en: Mark
nl: Markering

en: Collection
nl: Collectie

en: Image index
nl: Afbeeldingsindex

en: Images total
nl: Totaal aantal afbeeldingen

en: File page no.
nl: Bestandspagina nr.

en: Image date
nl: Afbeeldingsdatum

en: ShutterSpeed
nl: Sluitertijd

en: Focal len. 35mm
nl: Brandpuntsafstand 35mm

en: Lat, Long
nl: Breedte, Lengte

en: Altitude
nl: Hoogte

en: Timezone
nl: Tijdzone

en: Rating
nl: Waardering

en: © Creator
nl: © Maker

en: © Contributor
nl: © Bijdrager

en: © Rights
nl: © Rechten

en: To include predefined tags in the template, click a button or drag-and-drop
nl: Om voorgedefinieerde tags te gebruiken in het template, klik op een knop of ga verslepen

en: Display Find search bar
nl: Toon zoekbalk

en: Start search
nl: Start zoeken

en: Hide Find search bar
nl: Verberg zoekbalk

en: Scroll left
nl: Naar links schuiven

en: Scroll right
nl: Naar rechts schuiven

en: Scroll up
nl: Omhoog schuiven

en: Scroll down
nl: Omlaag schiuiven

en: Scroll left faster
nl: Schuif sneller naar links

en: Scroll right faster
nl: Schuif sneller naar rechts

en: Scroll up faster
nl: Schuif sneller omhoog

en: Scroll down faster
nl: Schuif sneller omlaag

en: Scroll display half screen up
nl: Schuif weergave een half scherm omhoog

en: Scroll display half screen down
nl: Schuif weergave een half scherm omlaag

en: Scroll display half screen left
nl: Schuif weergave een half scherm naar links

en: Scroll display half screen right
nl: Schuif weergave een half scherm naar rechts

en: %d images, %s
nl: %d afbeeldingen, %s

en: The pan view does not support the folder "%s".
nl: De panorama-weergave ondersteunt de map "%s" niet.

en: Folder not supported
nl: Map niet ondersteund

en: Reading image data...
nl: Lezen van afbeeldingsgegevens...

en: Sorting images...
nl: Sorteren van afbeeldingen...

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: Location:
nl: Locatie:

en: Date:
nl: Datum:

en: Size:
nl: Grootte:

en: Folder not found
nl: Map niet gevonden

en: The entered path is not a folder
nl: Het ingevoerde pad is geen map

en: Pan View
nl: Panorama-weergave

en: Timeline
nl: Tijdslijn

en: Calendar
nl: Kalendar

en: Folders (flower)
nl: Mappen (bloem)

en: Grid
nl: Raster

en: Dots
nl: Punten

en: No Images
nl: Geen afbeeldingen

en: Small Thumbnails
nl: Kleine miniaturen

en: Normal Thumbnails
nl: Normale miniaturen

en: Large Thumbnails
nl: Grote miniaturen

en: Pan View Performance
nl: Panorama-weergave performance

en: Pan view performance may be poor.
nl: Panorama-weergave performance kan traag zijn.

en: To improve the performance of thumbnails in
    pan view the following options can be enabled.
    
    Note that both options must be enabled to
    notice a change in performance.
nl: Om de performance van miniaturen in
    panormana-weergave te verbeteren
    kunnen de volgende opties worden ingeschakeld.
    
    Let op dat beide opties ingeschakeld moeten
    om een verschil te merken.

en: Cache thumbnails
nl: Cache aanhouden van miniaturen

en: Use shared thumbnail cache
nl: Cache aanhouden van gedeelde miniaturen-cache

en: Do not show this dialog again
nl: Toon dit dialoogvenster niet nogmaals

en: _Play
nl: _Afspelen

en: Sort by E_xif date
nl: Op e_xif-datum sorteren

en: _Show Exif information
nl: _Exif-informatie weergeven

en: Show im_age
nl: _Afbeelding weergeven

en: _None
nl: _Geen

en: _Full size
nl: _Volledige grootte

en: Removed keyword…
nl: Steekwoord verwijderd…

en: Require
nl: Vereist

en: R
nl: V

en: Exclude
nl: Uitgezonderd

en: E
nl: U

en: Include
nl: Inclusief

en: Keyword Filter:
nl: Steekwoord-filter:

en: Find:
nl: Vinden:

en: Find
nl: Vinden

en: path found
nl: pad gevonden

en: filename found
nl: bestandsnaam gevonden

en: partial match
nl: gedeeltelijke overeenkomst

en: no match
nl: geen overeenkomst

en: Unknown
nl: Onbekend

en: RAW Image
nl: RAW-afbeelding

en: Archive
nl: Archief

en: Nearest (worst, but fastest)
nl: Meest gelijkend (meest beroerd, maar snelst)

en: Tiles
nl: Tegels

en: Bilinear (best, but slowest)
nl: Bilineair (beste, maar langzaamste)

en: Ask
nl: Vragen

en: Primary
nl: Primair

en: Clipboard
nl: Klembord

en: Both
nl: Beide

en: Geometric
nl: Geometrisch

en: Arithmetic
nl: Rekenen

en: Custom
nl: Aangepast

en: Single image
nl: Enkele afbeelding

en: Anaglyph Red-Cyan
nl: Anaglyph rood-cyaan

en: Anaglyph Green-Magenta
nl: Anaglyph groen-magenta

en: Anaglyph Yellow-Blue
nl: Anaglyph geel-blauw

en: Anaglyph Gray Red-Cyan
nl: Anaglyph grijs rood-cyaan

en: Anaglyph Gray Green-Magenta
nl: Anaglyph grijs groen-magenta

en: Anaglyph Gray Yellow-Blue
nl: Anaglyph grijs geel-blauw

en: Anaglyph Dubois Red-Cyan
nl: Anaglyph Dubois rood-cyaan

en: Anaglyph Dubois Green-Magenta
nl: Anaglyph Dubois groen-magenta

en: Anaglyph Dubois Yellow-Blue
nl: Anaglyph Dubois geel-blauw

en: Side by Side
nl: Naast elkaar

en: Side by Side Half size
nl: Naast elkaar op halve grootte

en: Top - Bottom
nl: Boven - onder

en: Top - Bottom Half size
nl: Boven elkaar op halve grootte

en: Fixed position
nl: Vaste positie

en: Reset filters
nl: Filters terugzetten

en: This will reset the file filters to the defaults.
    Continue?
nl: Dit zal de standaard waarden voor bestandsfilters terugzetten.
    Doorgaan?

en: Clear trash
nl: Prullenbak legen

en: This will remove the trash contents.
nl: Hiermee zal de inhoud van de prullenbak verwijderd worden.

en: Reset image overlay template string
nl: Herstel de template-string van de overlay

en: This will reset the image overlay template string to the default.
    Continue?
nl: Dit zal de oude waarden van de template-string van de overlay terugzetten.
    Doorgaan?

en: Image Overlay Font
nl: Afbeeldings-overlay lettertype

en: Image Overlay Text Color
nl: Afbeeldings-overlay tekstkleur

en: Image Overlay Background Color
nl: Afbeeldings-overlay achtergrondkleur

en: General
nl: Algemeen

en: Quality:
nl: Kwaliteit:

en: Custom size:
nl: Aangepaste grootte:

en: Width:
nl: Breedte:

en: Height:
nl: Hoogte:

en: Cache thumbnails and sim. files
nl: Cache voor miniaturen en sim-bestanden aanhouden

en: Use Geeqie thumbnail style and cache
nl: Gebruik de opmaak en cache van Geeqie voor miniaturen

en: Store thumbnails local to image folder (non-standard)
nl: Miniaturen lokaal bij de afbeeldingen opslaan (niet standaard)

en: Use standard thumbnail style and cache, shared with other applications
nl: Gebruik de standaard stijl en cache van miniaturen, die gedeeld wordt met andere applicaties

en: Use EXIF thumbnails when available (EXIF thumbnails may be outdated)
nl: Gebruik EXIF-miniaturen wanneer ze beschikbaar zijn (EXIF-miniaturen kunnen verouderd zijn)

en: Thumbnail color management
nl: Kleurbeheer voor miniaturen

en: Collection preview:
nl: Collectie-voorbeeld:

en: The maximum number of thumbnails shown in a Collection preview montage
nl: Het maximum aantal getoonde miniaturen in een collectie-voorbeeld

en: Use embedded metadata in video files as thumbnails when available
nl: Gebruik ingesloten metagegevens in videobestanden als miniatuur wanneer ze beschikbaar zijn

en: Star character:
nl: Sterren-karakter:

en: Display selected character
nl: Geselecteerde karakter weergeven

en: Hexadecimal representation of a Unicode character. A list of all Unicode characters may be found on the Internet.
nl: Hexadecimale weergave van een Unicode-karakter. Een lijst van alle Unicode-karakters kun je vinden op internet.

en: Default
nl: Standaard

en: Rejected character:
nl: Afgewezen karakter:

en: Slide show
nl: Diavoorstelling

en: Delay between image change hrs:mins:secs.dec
nl: Vertraging bij wisselen van afbeelding: ur:min:sec.dec

en: Random
nl: Willekeurig

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Image loading and caching
nl: Laden en cache van afbeeldingen

en: Decoded image cache size (MiB):
nl: Gedecodeerde cache-grootte (MiB):

en: Preload next image
nl: Alvast de volgende afbeelding laden

en: Refresh on file change
nl: Verversen bij wijziging van bestand

en: Menu style
nl: Menuopmaak

en: ☰ style menu button (NOTE! Geeqie must be restarted for change to take effect)
nl: ☰ Menuknop opmaak (Let op: Geeqie moet hiervoor herstart worden)

en: Use a ☰ style menu button instead of the classic style across the top of the frame
nl: Gebruik een ☰ menuknop i.p.v. een klassieke knop boven het frame

en: Expand toolbar
nl: Werkbalk vergroten

en: Expand menu/toolbar (NOTE! Geeqie must be restarted for change to take effect)
nl: Menu en werkbalk vergroten (Let op: Geeqie moet hiervoor herstart worden)

en: Expand the menu/toolbar to the full width of the window
nl: Menu en werkbalk vergroten tot de volledige vensterbreedte

en: Menu bar
nl: Menubalk

en: Tool bar
nl: Werkbalk

en: Status bar
nl: Statusbalk

en: The Hide Selectable Bars menu item (default keystroke is control-backtick) will toggle the display of the bars selected here
nl: Het menu-item "Verberg selecteerbare balken" (standaard toetsencombinatie is control-backtick) zal de weergave van de werkbalken wisselen

en: AppImage updates notifications
nl: AppImage updates meldingen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Show a notification on start-up if the server has a newer version than the current. Requires an Internet connection
nl: Toon een melding bij starten wanneer de server een nieuwere versie heeft dan de huidige. Vereist een internetverbinding

en: Timezone database
nl: Tijdzone-database

en: Update
nl: Bijwerken

en: Install
nl: Installeren

en: Download database from:
nl: Downloaden van database vanaf:

en: No Internet connection!
    The timezone database is used to display exif time and date
    corrected for UTC offset and Daylight Saving Time
nl: Geen internetverbinding
    De tijdzone-database wordt gebruikt om exif-tijd en datum
    gecorrigeerd weer te geven volgens UTC-verschil en zomertijd

en: The timezone database is used to display exif time and date
    corrected for UTC offset and Daylight Saving Time
nl: De tijdzone-database wordt gebruikt om exif-tijd en datum
    gecorrigeerd weer te geven volgens UTC-verschil en zomertijd

en: On-line help search engine
nl: Zoekmachine voor online help

en: The format varies between search engines, e.g the format may be:
    https://www.search_engine.com/search?q=site:geeqie.org/help
    https://www.search_engine.com/?q=site:geeqie.org/help
nl: Het format kan wisselen bij zoekmachines, het format kan zijn:
    https://www.search_engine.com/search?q=site:geeqie.org/help
    https://www.search_engine.com/?q=site:geeqie.org/help

en: Two pass rendering (apply HQ zoom and color correction in second pass)
nl: Aanmaken in 2 stappen (2-pass)  (HQ-zoom en kleurcorrectie toepassen in tweede stap)

en: Zoom increment:
nl: Stapgrootte voor zoomen:

en: Zoom style:
nl: Zoomstijl:

en: Allow enlargement of image (max. size in %)
nl: Afbeeldingen vergroten toestaan (max. grootte in %)

en: Enable this to allow Geeqie to increase the image size for images that are smaller than the current view area when the zoom is set to 'Fit image to window'. This value sets the maximum expansion permitted in percent i.e. 100% is full-size.
nl: Inschakelen om Geeqie de afbeeldingen groter te laten maken wanneer ze kleiner zijn dan de ruimte voor weergave en wanneer de zoom is ingesteld op "Afbeelding passend maken". Deze waarde is een percentage voor maximum vergroting, bijvoorbeeld 100% is volledige grootte.

en: Virtual window size (%% of actual window):
nl: Virtuele venstergrootte (%% van echte venster):

en: This value will set the virtual size of the window when 'Fit image to window' is set. Instead of using the actual size of the window, the specified percentage of the window will be used. It allows one to keep a border around the image (values lower than 100%) or to auto zoom the image (values greater than 100%). It affects fullscreen mode too.
nl: Deze waarde stelt de virtuele grootte van het venster in wanneer "Afbeelding passend maken" is ingeschakeld. In plaats van de actuele grootte van het venster, wordt het opgegeven percentage van het venster gebruikt. Dit maakt het mogelijk een rand om de afbeelding te houden (bij waardes kleiner dan 100%) of om automatisch in te zoomen op de afbeelding (bij waardes groter dan 100%). Dit wordt ook gebruikt in de modus voor volledig scherm.

en: Tile size
nl: Tegelgrootte

en: (Requires restart)
nl: (Vereist herstart)

en: This value changes the size of the tiles large images are split into. Increasing the size of the tiles will reduce the tiling effect seen on image changes, but will also slightly increase the delay before the first part of a large image is seen.
nl: Deze waarde wijzigt de grootte van tegels waarin grote afbeeldingen zijn opgesplitst. Vergroten van de tegels zal het schuif-effect verminderen bij wisselen van afbeelding, maar zal ook een lichte vertraging geven voordat het eerste deel van een grote afbeelding wordt getoond.

en: Appearance
nl: Weergave

en: Use custom border color in window mode
nl: Gebruik eigen randkleur in modus voor standaard venster

en: Use custom border color in fullscreen mode
nl: Gebruik eigen randkleur in modus voor volledig scherm

en: Border color
nl: Randkleur

en: Alpha channel color 1
nl: Alpha-kanaal kleur 1

en: Alpha channel color 2
nl: Alpha-kanaal kleur 2

en: Windows
nl: Vensters

en: State
nl: Status

en: Remember session
nl: Sessie onthouden

en: Use saved window positions also for new windows
nl: Gebruik opgeslagen vensterposities ook voor nieuwe vensters

en: Remember window workspace
nl: Positie van vensters onthouden

en: Remember tool state (float/hidden)
nl: De werkbalkstatus (zwevend/verborgen) onthouden

en: Remember dialog window positions
nl: Positie van dialoogvensters onthouden

en: Hide window decorations
nl: Verberg vensterdecoraties

en: Remove borders and title bar from windows. A restart of Geeqie is required for this feature to take effect on the main layout window
nl: Verwijder randen en titelbalk van vensters. Een herstart van Geeqie is vereist om het effect te laten hebben op het hoofdvenster

en: Show window IDs
nl: Venster-IDs weergeven

en: Use current layout for default:
nl: Gebruik huidige layout als standaard:

en: Current window layout
    has been set as default
nl: Huidige venster-layout
    is ingesteld als standaard

en: Fit window to image when tools are hidden/floating
nl: Venster aanpassen aan afbeelding als werkbalk zweeft/verborgen is

en: Limit size when auto-sizing window (%):
nl: Grootte beperken bij automatisch aanpassen van venster (%):

en: Smooth image flip
nl: Afbeelding vloeiend draaien

en: Disable screen saver
nl: Schermbeveiliging uit

en: Image overlay template
nl: Overlay-template voor afbeelding

en: Extensive formatting options are shown in the Help file
nl: Uitgebreide formatteer-opties staan beschreven in het help-bestand

en: Font
nl: Lettertype

en: Text
nl: Tekst

en: Background
nl: Achtergrond

en: Defaults
nl: Standaarden

en: Overlay Screen Display
nl: Overlay scherm-weergave (OSD)

en: Exif, XMP or IPTC tags
nl: Exif, XMP of IPTC tags

en: Field separators
nl: Scheidingsteken voor velden

en: Separator shown only if both fields are non-null:
    %formatted.ShutterSpeed%|%formatted.ISOSpeedRating%
nl: Scheidingsteken wordt enkel weergegeven wanneer beide velden niet-null zijn:
    %formatted.ShutterSpeed%|%formatted.ISOSpeedRating%

en: Field maximum length
nl: Maximum lengte van veld

en: %path:39%
nl: %pad:39%

en: Pre- and post- text
nl: Tekst vooraf en achteraf

en: Text shown only if the field is non-null:
    %formatted.Aperture:F no. * setting%
     %formatted.Aperture:10:F no. * setting%
nl: Tekst wordt enkel weergegeven wanneer het veld niet-null is:
    %formatted.Aperture:F no. * setting%
     %formatted.Aperture:10:F no. * setting%

en: Pango markup
nl: Pango-markup

en: <b>bold</b>
    <u>underline</u>
    <i>italic</i>
    <s>strikethrough</s>
nl: <b>vet</b>
    <u>onderstreept</u>
    <i>cursief</i>
    <s>doorgestreept</s>

en: File Filters
nl: Bestandsfilters

en: Show hidden files or folders
nl: Toon verborgen bestanden en mappen

en: Show parent folder (..)
nl: Toon bovenliggende map (..)

en: Case sensitive sort (Search and Collection windows, and tab completion)
nl: Hoofdlettergevoelig sorteren (vensters voor zoeken en collecties, ook tab-aanvullen)

en: Disable file extension checks
nl: Controle op bestands-extensie uitschakelen

en: Disable File Filtering
nl: Bestandsfiltering uitschakelen

en: Grouping sidecar extensions
nl: Sidecar-extensies groeperen

en: File types
nl: Bestandstypes

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Class
nl: Klasse

en: Writable
nl: Schrijfbaar

en: Sidecar is allowed
nl: Sidecar is toegestaan

en: Metadata writing sequence
nl: Volgorde van het schrijven van metagegevens

en: Warning: Geeqie is built without Exiv2. Some options are disabled.
nl: Waarschuwing: Geeqie is gebouwd zonder Exiv2-ondersteuning. Sommige opties zijn uitgeschakeld.

en: When writing metadata, Geeqie will follow these steps, if selected. This process will stop when the first successful write occurs.
nl: Bij het schrijven van metagegevens zal Geeqie deze stappen volgen, indien geselecteerd. Het proces stopt na de eerste gelukte poging om weg te schrijven.

en: A flowchart of the sequence is shown in the Help file
nl: Een grafiek van de volgorde staat in het help-bestand

en: Step 1
nl: Stap 1

en: ) Save metadata in either the image file or the sidecar file, according to the XMP standard
nl: ) Sla metagegevens op in afbeeldingsbestanden of in sidecar-bestanden, volgens de XMP-standaard

en: The destination is dependent on the settings in the
nl: Het doel is afhankelijk van de instellingen in de

en:  and
nl:  en

en: Sidecar Is Allowed
nl: Sidecar is toegestaan

en:  columns of the File Filters tab)
nl:  kolommen van de bestandsfilters-tab)

en: Step 2
nl: Stap 2

en: ) Save metadata in the folder
nl: ) Sla metagegevens op in de map

en:  local to the image folder (non-standard)
nl:  lokaal bij de afbeeldingen (niet standaard)

en: Step 3
nl: Stap 3

en: ) Save metadata in Geeqie private directory
nl: ) Sla metagegevens op in de Geeqie privémap

en: Step 1 Options:
nl: Stap 1 Opties:

en: Store metadata also in IPTC tags (converted according to the IPTC4XMP standard)
nl: Sla metagegevens ook op in de IPTC-tags (geconverteerd naar de IPTC4XMP-standaard)

en: A simplified conversion list is in the Help file
nl: Een versimpelde conversielijst is in het Help-bestand

en: Warn if the image or sidecar file is not writable
nl: Waarschuw wanneer afbeelding of sidecar-bestand niet beschrijfbaar is

en: Ask before writing to image files
nl: Vragen voor het schrijven naar bestanden

en: This file naming convention is used by Darktable
nl: De conventie voor bestandsnamen van Darktable

en: Create sidecar files named
nl: Sidecar-bestanden aanmaken met de naam

en:  (as opposed to the normal
nl:  (in tegenstelling tot standaard

en: Steps 2 and 3 Option:
nl: Stappen 2 en 3 opties:

en: Use GQview legacy metadata format instead of XMP (supports only Keywords and Comments)
nl: Gebruik het verouderde GQview-formaat (ondersteunt enkel steekwoorden en opmerkingen) i.p.v. XMP

en: Miscellaneous
nl: Overige

en: Write the same description tags to all grouped sidecars
nl: Schrijf dezelfde beschrijvingstags naar alle gegroepeerde sidecars

en: See the Help file for a list of the tags used
nl: Zie het help-bestand voor een lijst van gebruikte tags

en: Permit Keywords to be case-sensitive
nl: Sleutelwoorden mogen hoofdlettergevoelig zijn

en: When selected, 'Place' and 'place' are two different keywords
nl: Wanneer geselecteerd, zullen 'Plaats' en 'plaats' twee verschillende sleutelwoorden zijn

en: Write altered image orientation to the metadata
nl: Schrijf gewijzigde afbeeldingsoriëntatie naar de metagegevens

en: If checked, the results of orientation commands (Rotate, Mirror and Flip) issued on an image will be written to metadata
    Note: If this option is not checked, the results of orientation commands will be lost when Geeqie closes
nl: Wanneer ingeschakeld, zullen de resultaten van de oriëntatie-opdrachten (roteer, spiegel, draai) weggeschreven worden naar de metagegevens
    Let op: als deze optie niet is ingeschakeld, zullen de resultaten van de oriëntatie-opdrachten verloren gaan bij het afsluiten van Geeqie

en: Auto-save options
nl: Opties automatisch opslaan

en: Write metadata after timeout
nl: Schrijf metagegevens weg na een timeout

en: Timeout (seconds):
nl: Timeout (secondes):

en: Write metadata on image change
nl: Schrijf metagegevens weg bij wisselen van afbeelding

en: Write metadata on directory change
nl: Schrijf metagegevens weg na wijziging van de map

en: Spelling checks
nl: Spellingscontrole

en: Check spelling - Requires restart
nl: Spelling controleren - Vereist herstart

en: Spelling checks are performed on info sidebar panes Comment, Headline and Title
nl: Spellingscontrole wordt gedaan in de zijbalk panelen voor opmerking, koptekst en titel

en: Pre-load metadata
nl: Metagegevens vooraf laden

en: Read metadata in background
nl: Lees metagegevens in de achtergrond

en: On folder change, read DateTimeOriginal, DateTimeDigitized and Star Rating in the idle loop.
    If this is not selected, initial loading of the folder will be faster but sorting on these items will be slower
nl: Bij het veranderen van map, lees DateTimeOriginal, DateTimeDigitized en sterrenwaardering in de "idle loop".
    Wanneer dit niet geselecteerd is, zal het initieel laden van de map sneller gaan maar sorteren van deze items zal langzamer gaan

en: Search for keywords
nl: Zoeken op steekwoorden

en: Edit keywords autocompletion list
nl: Steekwoorden wijzigen in lijst voor automatisch aanvullen

en: Search
nl: Zoeken

en: Search for existing keywords
nl: Zoeken op bestaande steekwoorden

en: Perceptual
nl: Perceptie

en: Relative Colorimetric
nl: Relatieve kleurmeting

en: Absolute Colorimetric
nl: Absolute kleurmeting

en: Refer to the lcms documentation for the defaults used when the selected Intent is not available
nl: Verwijzing naar de lcms-documentatie voor de standaard instellingen wanneer de geselecteerde bedoeling niet beschikbaar is

en: Color management
nl: Kleurbeheer

en: Input profiles
nl: Invoerprofielen

en: Menu name
nl: Menunaam

en: File
nl: Bestand

en: Input %d:
nl: Invoer %d:

en: Select color profile
nl: Invoerprofiel selecteren

en: Screen profile
nl: Schermprofiel

en: Use system screen profile if available
nl: Gebruik schermprofiel van systeem indien beschikbaar

en: Screen:
nl: Scherm:

en: Render Intent:
nl: Aanmaak-intentie:

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Confirm permanent file delete
nl: Verwijderen van bestand bevestigen

en: Confirm move file to Trash
nl: Verplaatsen van bestand naar prullenbak bevestigen

en: Enable Delete key
nl: Delete-toets verwijdert bestand

en: Use Geeqie trash location
nl: Gebruik prullenbak-locatie van Geeqie

en: Maximum size:
nl: Maximale grootte:

en: Set to 0 for unlimited size
nl: Geef 0 op voor onbeperkte grootte

en: Use system Trash bin
nl: Gebruik prullenbak

en: Use no trash at all
nl: Gebruik geen prullenbak

en: Descend folders in tree view
nl: Mappen binnengaan in boomweergave

en: In place renaming
nl: Snel hernoemen van bestanden

en: List directory view uses single click to enter
nl: Mapweergave gebruikt enkele klik om de map in te gaan

en: Circular selection lists
nl: Circulaire selectielijsten

en: Traverse selection lists in a circular manner
nl: Ga de selectielijsten circulair langs

en: Save marks on exit
nl: Sla markeringen op bij afsluiten

en: Note that marks linked to a keyword will be saved irrespective of this setting
nl: Let op dat markeringen gelinkt aan sleutelwoorden opgeslagen worden onafhankelijk van deze instelling

en: Use 'With Rename' as default for Copy/Move dialogs
nl: Gebruik "Met hernoemen" als standaard voor kopieer- en verplaats-dialogen

en: Change the default button for Copy/Move dialogs
nl: Gebruik de standaard knop voor kopieer- en verplaats-dialogen

en: Permit duplicates in Collections
nl: Dubbelen toestaan in collecties

en: Allow the same image to be in a Collection more than once
nl: Sta toe dat dezelfde afbeelding meer dan eenmaal in een collectie mag voorkomen

en: Hide window in fullscreen
nl: Verberg venster in volledig scherm

en: When alt-tabbing, prevent Geeqie window showing twice
nl: Tijdens alt-tab, voorkom dat het Geeqie-venster tweemaal getoond wordt

en: Hide OSD in fullscreen
nl: Verberg OSD in volledig scherm

en: Hide Overlay Screen Display in fullscreen mode
nl: Verberg overlay scherm-weergave in volledig scherm

en: Recent folder list maximum size
nl: Maximum grootte van lijst van recente bestanden

en: Recent folder-image list maximum size
nl: Maximum grootte van lijst van recente mappen

en: List of the last image viewed in each recent folder.
    Re-opening a folder will set focus to the last image viewed.
nl: Lijst van de laatst bekeken afbeelding in iedere recente map.
    Heropenen van een map zal de focus instellen op de laatst bekeken afbeelding.

en: Drag'n drop icon size
nl: Icoongrootte voor verslepen

en: Drag`n drop default action:
nl: Standaard actie voor verslepen:

en: Copy path clipboard selection:
nl: Kopiëer pad naar klembord:

en: Navigation
nl: Navigatie

en: Progressive keyboard scrolling
nl: Versnelling bij het schuiven van afbeelding via toetsenbord

en: Keyboard scrolling step multiplier:
nl: Stapgrootte voor schuiven met toetsenbord:

en: Mouse wheel scrolls image
nl: Muiswiel schuift afbeelding

en: Navigation by left or middle click on image
nl: Navigatie m.b.v. linker klik of middel klik op afbeelding

en: Open archive by left click on image
nl: Open archief door met de linker muisknop op de afbeelding te klikken

en: Play video by left click on image
nl: Speel video af door met de linker muisknop op de afbeelding te klikken

en: Play with:
nl: Afspelen met:

en: Mouse button Back:
nl: Muisknop terug:

en: Mouse button Forward:
nl: Muisknop vooruit:

en: Override disable GPU
nl: GPU-uitschakeling overschrijven

en: Contact the developers for usage
nl: Contacteer de ontwikkelaars hoe te gebruiken

en: Debugging
nl: Foutoplossing

en: Timer data
nl: Timer-gegevens

en: Log Window max. lines:
nl: Logvensters max. regels:

en: Log Window F1 command:
nl: Logvenster F1 commando:

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Accelerators
nl: Sneltoetsen

en: Action
nl: Actie

en: KEY
nl: TOETS

en: Reset selected
nl: Geselecteerden terugzetten

en: Will only reset changes made before the settings are saved
nl: Zal enkel de gemaakte wijzigingen herstellen van voordat de instellingen opgeslagen waren

en: Clear selected
nl: Geselecteerden terugzetten

en: Toolbar Main
nl: Hoofdwerkbalk

en: Toolbar Status
nl: Werkbalkstatus

en: Advanced
nl: Extra

en: External preview extraction
nl: Voorbeeld aanmaken voor extern bekijken

en: Use external preview extraction -  Requires restart
nl: Gebruik voorbeeld voor extern bekijken - Vereist herstart

en: Usable file types:
nl: Bruikbare bestandstypes:

en: File identification tool
nl: Gereedschap voor bestandsidentificatie

en: Select file identification tool
nl: Selecteer gereedschap voor identificatie van bestand

en: Preview extraction tool
nl: Gereedschap voor aanmaken voorbeeld

en: Select preview extraction tool
nl: Selecteer gereedschap voor extern voorbeeld

en: Thread pool limits
nl: Thread-pool limieten

en: This option limits the number of threads (or cpu cores) that Geeqie will use when running duplicate checks.
    The value 0 means all available cores will be used.
nl: Deze optie limiteert het aantal threads (of cpu-kernen) dat Geeqie zal gebruiken tijdens het controleren op dubbelen.
    De waarde 0 houdt in dat alle beschikbare kernen worden gebruikt.

en: Duplicate check:
nl: Controleer dubbelen:

en: Set to 0 for unlimited
nl: Geef 0 op voor onbeperkt

en: Alternate similarity algorithm
nl: Alternatieve algoritme voor gelijkheid

en: Enable alternate similarity algorithm
nl: Alternatieve algoritme voor gelijkheid inschakelen

en: Use grayscale
nl: Zwartwit gebruiken

en: Reduce fingerprint to grayscale
nl: Vingerafdruk terugbrengen tot zwartwit

en: Windowed stereo mode
nl: Standaard venster met stereomodus

en: Mirror left image
nl: Spiegel linker afbeelding

en: Flip left image
nl: Draai linker afbeelding

en: Mirror right image
nl: Spiegel rechter afbeelding

en: Flip right image
nl: Draai rechter afbeelding

en: Swap left and right images
nl: Wissel linker en rechter afbeelding

en: Disable stereo mode on single image source
nl: Stereomodus uitschakelen bij enkele afbeeldingsbron

en: Fullscreen stereo mode
nl: Volledig scherm met stereomodus

en: Use different settings for fullscreen
nl: Gebruik verschillende instellingen voor volledig scherm

en: Left X
nl: Links X

en: Left Y
nl: Links Y

en: Right X
nl: Rechts X

en: Right Y
nl: Rechts Y

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: This program comes with absolutely no warranty.
    GNU General Public License, version 2 or later.
    See https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html
nl: Dit programma komt met geen enkele garantie.
    GNU General Public License, versie 2 of later.
    Zie ook https://www.gnu.org/licenses/old-licenses/gpl-2.0.html

en: 
    
    Some icons by https://www.flaticon.com
nl: 
    
    Enkele iconen van https://www.flaticon.com

en: Project created by John Ellis
    GQview 1998
    Geeqie 2007
    
    
    Development and bug reports:
nl: Project gestart door John Ellis
    GQview 1998
    Geeqie 2007
    
    
    Ontwikkeling en foutrapporten:

en: About Geeqie
nl: Over Geeqie

en: Warning: Cannot open timezone database file
nl: Waarschuwing: kan bestand met tijdzone-database niet openen

en: Error: Timezone database download failed
nl: Fout: downloaden van tijdzone-database mislukt

en: Timezone database download failed
nl: Downloaden van tijdzone-database mislukt

en: Downloading timezone database
nl: Downloaden van tijdzone-database

en: Image text
nl: Afbeeldingstekst

en: Show image text
nl: Afbeeldingstekst weergeven

note: order is important
en: Header 1
nl: Koptekst 1

en: Header 2
nl: Koptekst 1

en: Footer 1
nl: Voettekst 1

en: Footer 2
nl: Voettekst 2

en: Page text
nl: Paginatekst

en: Show page text
nl: Paginatekst weergeven

en: Text shown on each page of a single or multi-page print job
nl: Tekst getoond op iedere pagina van printopdrachten met enkele of meerdere pagina's

en: Options
nl: Opties

en: Error reading configuration file:
nl: Fout bij opslaan van configuratiebestand:

en: Show log window
nl: Logvenster weergeven

en: Configuration file error
nl: Configuratiebestandsfout

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Status Changed
nl: Status gewijzigd

en: Original
nl: Oorspronkelijk

en: Digitized
nl: Gedigitaliseerd

en: folder
nl: map

en: comments
nl: opmerkingen

en: results
nl: resultaten

en: collection
nl: collectie

en: name contains
nl: naam bevat

en: name is
nl: naam is

en: path contains
nl: pad bevat

en: equal to
nl: gelijk aan

en: less than
nl: minder dan

en: greater than
nl: groter dan

en: between
nl: tussen

en: before
nl: voor

en: after
nl: na

en: match all
nl: elk woord

en: match any
nl: een van

en: exclude
nl: uitgezonderd

en: contains
nl: bevat

en: miss
nl: bevat niet

en: not geocoded
nl: niet geografisch gecodeerd

en: is not
nl: is niet

en: Start/stop search
nl: Start/stop zoeken

en: %s, %d files (%s, %d)
nl: %s, %d bestanden (%s, %d)

en: %s, %d files
nl: %s, %d bestanden

en: Searching...
nl: Zoeken...

en: Image is not geocoded
nl: Afbeelding is niet geografisch gecodeerd

en: miles
nl: mijlen

en: File not found
nl: Bestand niet gevonden

en: Please enter an existing file for image content.
nl: Selecteer een bestaand bestand voor inhoud.

en: Entry does not contain a valid lat/long value
nl: Invoer bevat geen geldige waarde voor hoogte- en breedtegraad

en: Raw Image
nl: RAW-afbeelding

en: Any mark
nl: Iedere markering

en: Please enter an existing folder to search.
nl: Selecteer een bestaande map om te doorzoeken.

en: Collection not found
nl: Collectie niet gevonden

en: Please enter an existing collection name.
nl: Geef een bestaande collectienaam op.

en: Select collection
nl: Collectie selecteren

en: Collection Files
nl: Collectie-bestanden

en: Image search
nl: Afbeelding zoeken

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Recurse
nl: Recursief

en: Match case
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Symbolic link
nl: Symbolische link

en: When set to 'contains' or 'path contains', this field uses Perl Compatible Regular Expressions.
    e.g. use 
    .*\.jpg
     and not 
    *.jpg
    
    See the Help file.
nl: Wanneer ingesteld op 'bevat' of 'pad bevat', zal dit veld de Perl Compatible Regular Expressions gebruiken.
    gebruik bijv. 
    .*\.jpg
     en niet 
    *.jpg
    
    Zie ook het Hulpbestand.

en: File size is
nl: Bestandsgrootte is

en: and
nl: en

en: File date is
nl: Bestandsdatum is

en: Image dimensions are
nl: Afmetingen zijn

en: Image content is
nl: Inhoud is

en: % similar to
nl: % gelijkend op

en: Ignore rotation
nl: Oriëntatie negeren

en: This field uses Perl Compatible Regular Expressions.
    e.g. use 
    abc.*ghk
     and not 
    abc*ghk
    
    See the Help file.
nl: Dit veld gebruikt Perl Compatible Regular Expressions.
    gebruik bijv. 
    abc.*ghk
     en niett 
    abc*ghk
    
    Zie ook het Hulpbestand.

en: e.g. Exif.Image.Model
    This always case-sensitive
    
    You may drag-and-drop from the Exif Window
    
    See https://exiv2.org/tags.html
nl: bijv. Exif.Image.Model
    Dit is altijd hoofdlettergevoelig
    
    Je kunt het verslepen vanaf het Exif-venster
    
    Zie ook https://exiv2.org/tags.html

en: e.g. Canon EOS
    
    This field uses Perl Compatible Regular Expressions.
    e.g. use 
    abc.*ghk
     and not 
    abc*ghk
    
    See the Help file.
nl: bijv. Canon EOS
    
    Dit veld gebruikt Perl Compatible Regular Expressions.
    gebruik bijv. 
    abc.*ghk
     en niet 
    abc*ghk
    
    Zie ook het Hulpbestand.

en: Image rating is
nl: Waardering van afbeelding is

en: Image is
nl: Afbeelding is

en: n.m.
nl: Nm

en: from
nl: van

en: Enter a coordinate in the form:
    89.123 179.456
    or drag-and-drop a geo-coded image
    or left-click on the map and paste
    or cut-and-paste or drag-and-drop
    an internet search URL
    See the Help file
nl: Voer een coördinaat in voor het formulier:
    89.123 179.456
    of versleep een afbeelding met geografische codering
    of doe een linker-muisklik op de kaart en plak
    of knip-en-plak of versleep
    een zoek-URL van internet
    Lees er meer over in het help-bestand

en: Image class
nl: Afbeeldingsklasse

en: Broken
nl: Gebroken

en: Marks
nl: Markeringen

en: Cannot read the file
nl: Kon bestand niet lezen

en: Cannot get file status
nl: Kan bestandsstatus niet opvragen

en: Cannot access the file
nl: Kon bestand niet benaderen

en: Cannot create temp file
nl: Kon tijdelijk bestand niet aanmaken

en: Cannot rename the file
nl: Kon bestand niet hernoemen

en: File saving disabled by option
nl: Bestanden opslaan uitgeschakeld via een optie

en: Out of memory
nl: Niet voldoende geheugen

en: Cannot write the file
nl: Kon bestand niet wegschrijven

en: Secure file saving error
nl: Foutmelding over opslaan van beveiligde bestanden

en: Add Shortcut - Geeqie
nl: Sneltoets toevoegen - Geeqie

en: Optional alias name for the shortcut.
    This may be amended or added from the Shortcuts pane.
    If none given, the basename of the folder is used
nl: Optionele aliasnaam voor de sneltoets.
    Dit kan toegevoegd of bewerkt worden op het paneel voor sneltoetsen.
    Als er niets is opgegeven, wordt de basisnaam van de map gebruikt

en: Add Shortcut
nl: Sneltoets toevoegen

en: Thumbnail image in cache failed to load, trying to recreate.
nl: Laden van miniatuur vanuit cache mislukt, probeer een nieuwe te maken.

en: Add Toolbar Item
nl: Werkbalk-item toevoegen

en: Delete failed
nl: Verwijderen mislukt

en: Unable to remove old file from trash folder
nl: Kan oud bestand niet uit de prullenbak verwijderen

en: Unable to remove file
nl: Fout bij verwijderen van bestand

en: Could not create folder
nl: Kon map niet aanmaken

en: Permission denied
nl: Toestemming geweigerd

en: Unable to access or create the trash folder.
    "%s"
nl: Kan de prullenbak-map niet benaderen of aanmaken.
    "%s"

en: See the Help file for a possible workaround.
nl: Zie het help-bestand voor een mogelijke manier om er omheen te werken.

en: Move to trash failed
nl: Verplaatsen naar prullenbak niet gelukt

en: Deletion by external command
nl: Verwijderen door externe opdracht

en: Deleting without trash
nl: Verwijderen zonder prullenbak

en: Using Geeqie Trash bin
    %s
nl: Gebruik prullenbak van Geeqie
    %s

en: Using system Trash bin
nl: Gebruik prullenbak van systeem

en: New Bookmark
nl: Nieuwe favoriet

en: Edit Bookmark
nl: Favoriet bewerken

en: Name:
nl: Naam:

en: Path:
nl: Pad:

en: Icon:
nl: Pictogram:

en: Select icon
nl: Pictogram selecteren

en: _Properties...
nl: _Eigenschappen...

en: _Remove
nl: _Verwijderen

en: One or more filenames are not encoded with the preferred locale character set.
nl: Eén of meer bestandsnamen zijn niet opgemaakt in de locale karakterset die de voorkeur heeft.

en: Operations on, and display of these files with %s may not succeed.
nl: Handelingen voor en weergave van deze bestanden met %s kunnen mogelijk niet lukken.

en: If your filenames are not encoded in utf-8, try setting the environment variable G_BROKEN_FILENAMES=1
nl: Als je bestandsnamen niet opgemaakt zijn in utf-8, probeer dan de omgevingsvariabele G_BROKEN_FILENAMES=1 in te stellen

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is set to %s
nl: Het lijkt dat G_BROKEN_FILENAMES  ingesteld is op %s

en: It appears G_BROKEN_FILENAMES is not set
nl: Het lijkt dat G_BROKEN_FILENAMES niet ingesteld is

en: The locale appears to be set to "%s"
    (set by the LANG environment variable)
nl: De locale lijkt ingesteld te zijn op "%s"
    (ingesteld door de LANG omgevingsvariabele)

en: 
    Preferred encoding appears to be UTF-8, however the file:
nl: 
    Voorkeur van opmaak lijkt UTF-8 te zijn, echter het bestand:

en: [name not displayable]
nl: [naam kan niet weergegeven worden]

en: "%s" is encoded in valid UTF-8.
nl: "%s" is opgemaakt in geldige UTF-8.

en: "%s" is not encoded in valid UTF-8.
nl: "%s" is niet opgemaakt in geldige UTF-8.

en: Filename encoding locale mismatch
nl: Bestandsopmaak komt niet overeen

en: Web file download failed
nl: Bestand van web downloaden mislukt

en: Download web file
nl: Bestand van web downloaden

en: Downloading
nl: Downloaden

en: Unable to load:
    %s
nl: Kan bestand: 
    %s niet laden

en: A file with name %s already exists.
nl: Een bestand met de naam %s bestaat reeds.

en: Rename failed
nl: Hernoemen mislukt

en: Failed to rename %s to %s.
nl: Kon %s niet hernoemen tot %s.

en: _Rename
nl: _Hernoemen

en: Add _Bookmark
nl: _Favoriet toevoegen

en: All Files
nl: Alle bestanden

en: New folder
nl: Nieuwe map

en: Show hidden
nl: Verborgen weergeven

en: File extension.
    All files: *
    Or, e.g. png;jpg
    Or, e.g. png; jpg
nl: Bestandsextensie.
    Alle bestanden: *
    Of bijv. png;jpg
    Of bijv. png; jpg

en: Select path
nl: Pad selecteren

en: A new Geeqie AppImage is available
nl: Een nieuwe Geeqie AppImage is beschikbaar

en: Drag and Drop failed
nl: Verslepen mislukt

en: 
     Continue multiple file operation?
nl: 
    Doorgaan met handeling over meerdere bestanden?

en: Co_ntinue
nl: _Doorgaan

en: Removal of folder contents failed at this file:
    
    %s
nl: Verwijderen van mapinhoud is mislukt voor dit bestand:
    
    %s

en: %s
    Unable to start external command.
nl: %s
    Kan externe opdracht niet starten.

note: During copy/move operations it is necessary to ensure that the * target directory exists before continuing with the next step. * If not revert to the select directory dialog
en: %s is not a directory
nl: %s is geen map

en: %s already exists
nl: %s bestaat al

note: just a warning
en: Really continue?
nl: Werkelijk verder gaan?

note: fatal error
en: This operation can't continue:
nl: Deze handeling kan niet verdergaan:

en: Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: File details
nl: Bestandsgegevens

en: Write to file
nl: Schrijf naar bestand

en: Choose the destination folder.
nl: Selecteer de doelmap.

en: With Rename
nl: Met hernoemen

en: New name
nl: Nieuwe naam

en: Source
nl: Bron

en: Destination
nl: Doel

en: Manual rename
nl: Handmatig hernoemen

en: Original name:
nl: Oorspronkelijke naam:

en: New name:
nl: Nieuwe naam:

en: Auto rename
nl: Automatisch hernoemen

en: Begin text
nl: Begintekst

en: End text
nl: Eindtekst

en: Padding:
nl: Opvulling:

en: Formatted rename
nl: Geformatteerd hernoemen

en: Format (* = original name, ## = numbers)
nl: Formaat (* = originele naam, ## = nummering)

en: Another operation in progress.
nl: Andere opdracht wordt uitgevoerd.

en: File: '%s'
nl: Bestand: '%s'

en: with sidecar files:
nl: met sidecar-bestanden:

en: no problem detected
nl: geen probleem gevonden

en: Exclude file
nl: Uitgezonderd bestand

en: Overview of changed metadata
nl: Overzicht van wijzigingen in de metagegevens

en: The following metadata tags will be written to
    '%s'.
nl: De volgende tags in de metagegevens zullen worden weggeschreven naar
    '%s'.

en: The following metadata tags will be written to the image file itself.
nl: De volgende tags in de metagegevens zullen worden weggeschreven naar het afbeeldingsbestand.

en: ⚠ This will move the following
nl: ⚠ Hiermee zullen verplaatst worden

en:     files to the Trash bin
nl:     bestanden naar de prullenbak

en: ⚠ This will permanently delete the following
nl: ⚠ Hiermee zullen verwijderd worden

en:     files
nl:     bestanden

en: Delete files?
nl: Bestanden verwijderen?

en: This will move the following file to the Trash bin
nl: Hiermee zal het volgende bestand verplaatst worden naar de prullenbak

en: This will permanently delete the following file
nl: Hiermee zal het volgende bestand permanent verwijderd worden

en: Delete file?
nl: Bestand verwijderen?

en: Can't write metadata
nl: Kon metagegevens niet wegschrijven

en: Write metadata
nl: Metagegevens wegschrijven

en: Write metadata?
nl: Metagegevens wegschrijven?

en: This will write the changed metadata into the following files
nl: Hiermee zullen de gewijzigde metagegevens van de volgende bestanden weggeschreven worden

en: Metadata writing failed
nl: Schrijven van metagegevens mislukt

en: Move failed
nl: Verplaatsen mislukt

en: Move files?
nl: Bestanden verplaatsen?

en: This will move the following files
nl: Hiermee zullen de volgende bestanden verplaatst worden

en: Copy failed
nl: Kopiëren mislukt

en: Copy files?
nl: Bestanden kopiëren?

en: This will copy the following files
nl: Dit zal de volgende bestanden kopiëren

en: Rename files?
nl: Bestanden hernoemen?

en: This will rename the following files
nl: Hiermee zullen de volgende bestanden hernoemd worden

en: Can't run external editor
nl: Kan externe editor niet starten

en: Run editor?
nl: Editor uitvoeren?

en: External command failed
nl: Externe opdracht mislukt

en: Delete folder
nl: Map verwijderen

en: Delete symbolic link?
nl: Symbolische link verwijderen?

en: This will delete the symbolic link.
    The folder this link points to will not be deleted.
nl: Dit zal de symbolische link verwijderen.
    De map waar deze link heen verwijst wordt niet verwijderd.

en: Link deletion failed
nl: Verwijderen van link mislukt

en: Unable to remove folder %s
    Permissions do not allow writing to the folder.
nl: Kon map %s niet verwijderen
    Rechten staan het niet toe te schrijven naar de map.

en: Unable to list contents of folder %s
nl: Kan map %s niet lezen

en: Folder contains subfolders
nl: Map bevat submappen

en: Unable to delete the folder:
    
    %s
    
    This folder contains subfolders which must be moved before it can be deleted.
nl: Kon map niet verwijderen:
    
    %s
    
    Deze map bevat submappen die eerst verplaatst moeten worden.

en: Subfolders:
nl: Submappen:

en: Delete folder?
nl: Mappen verwijderen?

en: The folder contains these files:
nl: De map bevat deze bestanden:

en: This will delete the folder.
    The contents of this folder will also be deleted.
nl: Dit zal de map verwijderen.
    De inhoud van deze map wordt ook verwijderd.

en: Rename folder?
nl: Map hernoemen?

en: The folder contains the following files
nl: De map bevat de volgende bestanden

en: Create Folder
nl: Map aanmaken

en: Folder was not created
nl: Map was niet aangemaakt

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: _Move
nl: _Verplaatsen

en: _Up to parent
nl: Naar _bovenliggende

en: _Slideshow
nl: _Diavoorstelling

en: Slideshow recursive
nl: Recursieve diavoorstelling

en: Find _duplicates...
nl: _Dubbele zoeken...

en: Find duplicates recursive...
nl: Recursief dubbele zoeken...

en: _New folder...
nl: _Nieuwe map...

en: View as _List
nl: Als _lijst weergeven

en: View as _Tree
nl: Als _boom weergeven

en: Show _hidden files
nl: Verborgen _bestanden weergeven

en: Re_fresh
nl: _Herladen

en: Images as List
nl: Afbeeldingen als lijst

en: Images as Icons
nl: Afbeeldingen als pictogrammen

en: Mark text
nl: Markeer tekst

en: Set mark text
nl: Geef markeertekst op

en: This will set or clear the mark text.
nl: Hiermee zal de markeertekst ingesteld of gewist worden.

en: Use regular expressions
nl: Gebruik reguliere expressies

en: Case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig

en: Select Class filter
nl: Klassefilter selecteren

en: Loading meta...
nl: Metagegevens laden...

en:  [NO GROUPING]
nl:  [GEEN GROEPEREN]

en: Show _thumbnails
nl: _Miniaturen tonen

en: Invalid file name:
    %s
nl: Ongeldige bestandsnaam:
    %s

en: Error renaming file
nl: Fout bij het hernoemen van bestand

en: Stars
nl: Sterren

en: Search the on-line help files.
nl: Zoeken in online help-bestanden.

en: Search engine:
nl: Zoekmachine:

en: Search terms:
nl: Zoektermen:

en: Warning: Failed to execute command: %s
nl: Waarschuwing: Kan opdracht niet uitvoeren: %s
