Gespeaker - en to ca translation catalogue (53 entries)

en: <b>Advanced settings</b>
ca: <b>Paràmetres avançats</b>

en: <b>Base settings</b>
ca: <b>Paràmetres bàsics</b>

en: <b>Insert text to play</b>
ca: <b>Inseriu el text a reproduir</b>

en: Dela_y:
ca: _Retard:

en: Fem_ale
ca: _Femenina

en: P_itch:
ca: _To:

en: Spee_d:
ca: Velo_citat:

en: Voice:
ca: Veu:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Language:
ca: _Idioma:

en: _Male
ca: _Masculina

en: _Volume:
ca: _Volum:

en: <b>Audio player</b>
ca: <b>Reproductor d’àudio</b>

en: <b>Mbrola application</b>
ca: <b>Aplicació MBROLA</b>

en: <b>Mbrola voices available</b>
ca: <b>Veus MBROLA disponibles</b>

en: <b>Other settings</b>
ca: <b>Altres paràmetres</b>

en: <b>Recording</b>
ca: <b>S’està enregistrant</b>

en: <b>Saving preferences</b>
ca: <b>S’estan desant les preferències</b>

en: <b>Welcome message</b>
ca: <b>Missatge de benvinguda</b>

en: Co_mmand:
ca: Or_dre:

en: Custom mess_age:
ca: Miss_atge personalitzat:

en: Enable te_xt wrapping
ca: Habilita l’ajust del te_xt

en: Load voice _variants
ca: Carrega les _variants de veu

en: Main program mbrola
ca: Programa MBROLA principal

en: Mbrola voices
ca: Veus MBROLA

en: Mbrola voices path:
ca: Camí de les veus MBROLA:

en: Preferences
ca: Preferències

en: Save main window s_ize
ca: Desa la m_ida de la finestra principal

en: _Save voice settings automatically
ca: _Desa els parmetres de veu automàticament

en: _Use custom welcome message
ca: _Utilitza un missatge de benvinguda personalitzat

en: Audio testing
ca: Prova d’àudio

en: There was an error during the test for the audio player.
    
    Error %s: %s
ca: S’ha produït un error en fer la prova per al reproductor d’àudio.
    
    Error %s: %s

en: default language
ca: catalan

en: Do you want to delete the current text?
ca: Voleu suprimir el text actual?

en: Please select the text file to open
ca: Trieu el fitxer de text que voleu obrir

en: Text files (*.txt)
ca: Fitxers de text (*.txt)

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Error opening the file
ca: S’ha produït un error en obrir el fitxer

en: Please select where to save the text file
ca: Trieu el lloc on es desarà el fitxer de text

en: Error saving the file
ca: S’ha produït un error en desar el fitxer

en: Do you want to reset the default settings?
ca: Voleu restablir els paràmetres per defecte?

en: Please select where to save the recorded file
ca: Trieu el lloc on es desarà el fitxer enregistrat

en: Wave files (*.wav)
ca: Fitxers WAV (*.wav)

en: ALSA - Advanced Linux Sound Architecture
ca: ALSA (Advanced Linux Sound Architecture)

en: PulseAudio sound server
ca: Servidor de so PulseAudio

en: _Test
ca: _Prova

en: Language
ca: Idioma

en: Status
ca: Estat

en: Installed
ca: Instal·lat

en: Not installed
ca: No instal·lat

en: Welcome in Gespeaker
ca: Us donem la benvinguda al Gespeaker
