gettext-runtime 0.19.4.73 - en to ast translation catalogue (40 entries)

en: write error
ast: fallu d'escritura

en: Unknown system error
ast: Desconozse'l fallu del sistema

en: %s: option '%s' is ambiguous; possibilities:
ast: %s: la opción «%s» ye ambigua, posibilidaes:

en: %s: option '%s' is ambiguous
ast: %s: la opción «%s» ye ambigua

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
ast: %s: la opción «--%s» nun permite un argumentu

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
ast: %s: la opción «%c%s» nun permite un argumentu

en: %s: option '--%s' requires an argument
ast: %s: la opción «--%s» rique un argumentu

en: %s: unrecognized option '--%s'
ast: %s: nun se reconoz la opción «--%s»

en: %s: unrecognized option '%c%s'
ast: %s: nun se reconoz la opción «%c%s»

en: %s: invalid option -- '%c'
ast: %s: opción non válida -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ast: %s: la opción rique un argumentu -- «%c»

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
ast: %s: la opción «-W %s» ye ambigua

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
ast: %s: la opción «-W %s» nun permite un argumentu

en: %s: option '-W %s' requires an argument
ast: %s: la opción «-W %s» rique un argumentu

en: memory exhausted
ast: memoria escosada

en: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    License GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
    This is free software: you are free to change and redistribute it.
    There is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
ast: Copyright (C) %s Free Software Foundation, Inc.
    Llicencia GPLv3+: GNU GPL versión 3 o más nueva <http://gnu.org/licenses/gpl.html>.
    Esto ye software llibre: yes llibre de camudalu y redistribuyilu.
    Nun hai DENGUNA GARANTÍA, na midida permitida pola llei.

en: Written by %s.
ast: Escritu por %s.

en: too many arguments
ast: milenta arugmentos

en: missing arguments
ast: falten argumentos

en: Try '%s --help' for more information.
ast: Prueba «%s --help» pa más información.

en: Usage: %s [OPTION] [SHELL-FORMAT]
ast: Usu: %s [OPCIÓN] [FORMATU-SHELL]

en: Substitutes the values of environment variables.
ast: Sustitúi los valores de les variables d'entornu.

en: Operation mode:
ast: Mou d'operación:

en:   -v, --variables             output the variables occurring in SHELL-FORMAT
ast:   -v, --variables             amuesa les variables qu'esistan en FORMATU-SHELL

en: Informative output:
ast: Salida informativa:

en:   -h, --help                  display this help and exit
ast:   -h, --help                  amuesa esta ayuda y cola

en:   -V, --version               output version information and exit
ast:   -V, --version               amuesa la información de la versión y cola

en: In normal operation mode, standard input is copied to standard output,
    with references to environment variables of the form $VARIABLE or ${VARIABLE}
    being replaced with the corresponding values.  If a SHELL-FORMAT is given,
    only those environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT are
    substituted; otherwise all environment variables references occurring in
    standard input are substituted.
ast: Nel mou d'operación normal, la entrada estándar cópiase a la salida
    estándar, con referencies a les variables d'entornu de la forma $VARIABLEo ${VARIABLE}
    trocándose colos valores correspondientes. Si s'apurre un FORMATU-SHELL,
    namái les variables d'entornu que se referenciaren en FORMATU-SHELL van
    sustituyise, d'otramiente, toles referencies a les variables d'entornu.

en: When --variables is used, standard input is ignored, and the output consists
    of the environment variables that are referenced in SHELL-FORMAT, one per line.
ast: Cuando s'usa --variables , inórase la entrada estándar y la salida consiste
    de les variables d'entornu que se referenciaren en FORMATU-SHELL, una per llinia.

note: TRANSLATORS: The placeholder indicates the bug-reporting address for this package.  Please add _another line_ saying "Report translation bugs to <...>\n" with the address for translation bugs (typically your translation team's web or email address).
en: Report bugs to <bug-gnu-gettext@gnu.org>.
ast: Informa de fallos a <bug-gnu-gettext@gnu.org>.

en: error while reading "%s"
ast: fallu mentanto se lleía «%s»

en: standard input
ast: entrada estandar

en: Usage: %s [OPTION] [[TEXTDOMAIN] MSGID]
    or:    %s [OPTION] -s [MSGID]...
ast: Usu: %s [OPCIÓN] [[DOMINIU_TESTUAL] MSGID]
    o:    %s [OPCIÓN] -s [MSGID]...

en: Display native language translation of a textual message.
ast: Amuesa la traducción en llingua nativa d'un mensaxe testual.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated messages from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -n                        suppress trailing newline
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN] MSGID        retrieve translated message corresponding
                                to MSGID from TEXTDOMAIN
ast:   -d, --domain=DOMINIU_TESTUAL   recupera los mensaxes traducíos de DOMINIU_TESTUAL
      -e                        activa la espansión de dalgunes secuencies d'escape
      -E                        (inórase por compatibilidá)
      -h, --help                amuesa esta ayuda y cola
      -n                        desanicia'l saltu de llinia final
      -V, --version             amuesa la información de la versión y cola
      [DOMINIU_TESTU] MSGID        recupera'l mensaxe traducíu correspondiente
                                a MSGID de DOMINIU_TESTUAL

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    When used with the -s option the program behaves like the 'echo' command.
    But it does not simply copy its arguments to stdout.  Instead those messages
    found in the selected catalog are translated.
    Standard search directory: %s
ast: Si nun s'apurre'l parámetru DOMINIU_TESTUAL, el dominiu determínase de
    magar la variable d'entornu TEXTDOMAIN. Si nun s'alcuentra'l catálogu de
    mensaxes nel direutoriu regular, pue especificase otru allugamientu cola
    variable d'entornu TEXTDOMAINDIR.
    Cuando s'usa cola opción -s , el programa compórtase como'l comandu «echo».
    Pero nun copia namái los sos argumentos a stdout, sinón que traduz los
    mensaxes qu'alcuentre nel catálogu esbilláu.
    Direutoriu estándar de gueta: %s

en: Usage: %s [OPTION] [TEXTDOMAIN] MSGID MSGID-PLURAL COUNT
ast: Usu: %s [OPCIÓN] [DOMINIU_TESTUAL] MSGID MSGID-PLURAL NÚMBERU

en: Display native language translation of a textual message whose grammatical
    form depends on a number.
ast: Amuesa la traducción del mensaxe en llingua nativa d'un mensaxe testual
    que, la so gramática, dependiere d'un númberu.

en:   -d, --domain=TEXTDOMAIN   retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      -e                        enable expansion of some escape sequences
      -E                        (ignored for compatibility)
      -h, --help                display this help and exit
      -V, --version             display version information and exit
      [TEXTDOMAIN]              retrieve translated message from TEXTDOMAIN
      MSGID MSGID-PLURAL        translate MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     choose singular/plural form based on this value
ast:   -d, --domain=DOMINIU_TESTUAL   recibe'l mensaxe traducíu de DOMINIU_TESTUAL
      -e                        activa la espansión de dalgunes secuencies d'escape
      -E                        (inórase por compatibilida)
      -h, --help                amuesa esta salida y cola
      -V, --version             amuesa la información de la versión y cola
      [TEXTDOMAIN]              recibe'l mensaxe traducíu de DOMINIU_TESTUAL
      MSGID MSGID-PLURAL        traduz el MSGID (singular) / MSGID-PLURAL (plural)
      COUNT                     escueye la forma singular/plural según esti valor

en: If the TEXTDOMAIN parameter is not given, the domain is determined from the
    environment variable TEXTDOMAIN.  If the message catalog is not found in the
    regular directory, another location can be specified with the environment
    variable TEXTDOMAINDIR.
    Standard search directory: %s
ast: Si nun s'apurre'l parámetru DOMINIU_TESTUAL, el dominiu determínase de
    magar la variable d'entornu TEXTDOMAIN. Si nun s'alcuentra'l catálogu de
    mensaxes nel direutoriu regular, pue especificase otru allugamientu cola
    variable d'entornu TEXTDOMAINDIR.
    Direutoriu estándar de gueta: %s
