gettext-tools 0.19-rc1 - en to gl translation catalogue (179 entries)

en: invalid argument %s for %s
gl: argumento incorrecto %s para %s

en: ambiguous argument %s for %s
gl: argumento %s ambiguo para %s

en: Valid arguments are:
gl: Os argumentos válidos son:

en: cannot remove temporary file %s
gl: non é posíbel retirar o ficheiro temporal %s

en: cannot find a temporary directory, try setting $TMPDIR
gl: non foi posíbel atopar ningún directorio temporal, probe a definir $TMPDIR

en: cannot create a temporary directory using template "%s"
gl: non é posíbel crear un directorio temporal empregando o patrón «%s»

en: cannot remove temporary directory %s
gl: non é posíbel retirar o directorio temporal %s

en: write error
gl: erro de escritura

en: error while opening %s for reading
gl: produciuse un erro ao abrir «%s» para lectura

en: cannot open backup file %s for writing
gl: non é posíbel abrir o ficheiro de copia de seguridade «%s» para escribir

en: error reading %s
gl: produciuse un erro ao ler «%s»

en: error writing %s
gl: produciuse un erro ao escribir «%s»

en: error after reading %s
gl: produciuse un erro despois de ler «%s»

en: preserving permissions for %s
gl: conservando os permisos de %s

en: fdopen() failed
gl: fdopen() fallou

en: Unknown system error
gl: Erro de sistema descoñecido

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción incorrecta -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- «%c»

en: failed to create "%s"
gl: produciuse un erro ao crear «%s»

en: error while writing "%s" file
gl: produciuse un erro ao escribir o ficheiro «%s»

en: Java compiler not found, try installing gcj or set $JAVAC
gl: Non se atopou o compilador de Java, probe a instalar gcj ou definir $JAVAC

en: Java virtual machine not found, try installing gij or set $JAVA
gl: Non se atopou a máquina virtual de Java, probe a instalar gij ou definir $JAVA

en: %s subprocess I/O error
gl: Erro de E/S do subproceso %s

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

en: creation of threads failed
gl: produciuse un erro ao crear os fíos

en: write to %s subprocess failed
gl: produciuse un erro ao escribir ao subproceso %s

en: read from %s subprocess failed
gl: produciuse un erro ao ler do subproceso %s

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
gl: «

en: '
gl: »

en: cannot create pipe
gl: non é posíbel crear a canalización

en: _open_osfhandle failed
gl: _open_osfhandle fallou

en: cannot restore fd %d: dup2 failed
gl: non foi posíbel restaurar o fd %d: dup2 fallou

en: %s subprocess
gl: subproceso %s

en: Try '%s --help' for more information.
gl: Use «%s --help» para obter máis información.

en:   -h, --help                  display this help and exit
gl:   -h, --help                  Mostra esta mensaxe de axuda e sae

en:   -V, --version               output version information and exit
gl:   -V, --version               Mostra a información da versión e sae

en: Written by %s.
gl: Escrito por %s.

en: error while opening "%s" for reading
gl: produciuse un erro ao abrir «%s» para lectura

en: a format specification for argument %u, as in '%s', doesn't exist in '%s'
gl: unha especificación de formato para o argumento %u, como en «%s», non existe en «%s»

en: a format specification for argument %u doesn't exist in '%s'
gl: unha especificación de formato para o argumento %u non existe en «%s»

en: format specifications in '%s' and '%s' for argument %u are not the same
gl: as especificacións de formato en «%s» e «%s» para o argumento %u non son as mesmas

en: number of format specifications in '%s' and '%s' does not match
gl: o número de especificacións de formato en «%s» e «%s» non coincide

en: '%s' uses %%m but '%s' doesn't
gl: «%s» usa %%m pero «%s» non o fai

en: '%s' does not use %%m but '%s' uses %%m
gl: «%s» non usa %%m pero «%s» usa %%m

en: '%s' uses %%C but '%s' doesn't
gl: «%s» usa %%C pero «%s» non o fai

en: '%s' does not use %%C but '%s' uses %%C
gl: «%s» non usa %%C pero «%s» usa %%C

en: a format specification for argument {%u}, as in '%s', doesn't exist in '%s'
gl: unha especificación de formato para o argumento {%u}, como en «%s», non existe en «%s»

en: a format specification for argument {%u} doesn't exist in '%s'
gl: unha especificación de formato para o argumento {%u} non existe en «%s»

en: format specifications in '%s' and '%s' for argument {%u} are not the same
gl: as especificacións de formato en «%s» e «%s» para o argumento {%u} non son as mesmas

en: format specifications in '%s' and '%s' are not equivalent
gl: as especificacións de formato en «%s» e «%s» non son equivalentes

en: format specifications in '%s' are not a subset of those in '%s'
gl: as especificacións de formato en «%s» non son un subconxunto das de «%s»

en: a format specification for argument '%s' doesn't exist in '%s'
gl: unha especificación de formato para o argumento «%s» non existe en «%s»

en: a format specification for argument '%s', as in '%s', doesn't exist in '%s'
gl: unha especificación de formato para o argumento «%s», como en «%s», non existe en «%s»

en: format specifications in '%s' and '%s' for argument '%s' are not the same
gl: as especificacións de formato en «%s» e «%s» para o argumento «%s» non son as mesmas

en: too many arguments
gl: demasiados argumentos

en: Usage: %s [OPTION]
gl: Uso: %s [OPCIÓN]

en: Output format:
gl: Formato de saída:

en: Informative output:
gl: Saída informativa:

en: at most one input file allowed
gl: permítese un ficheiro de entrada como moito

en: %s and %s are mutually exclusive
gl: %s e %s son mutuamente excluíntes

en: Usage: %s [OPTION] [INPUTFILE]
gl: Uso: %s [OPCIÓN] [FICHEIRO_ENTRADA]

en: Message selection:
gl: Selección de mensaxes:

en: impossible selection criteria specified (%d < n < %d)
gl: o criterio de selección indicado é imposíbel (%d < n < %d)

en: no input files given
gl: non se indicou ningún ficheiro de entrada

en: exactly 2 input files required
gl: requírense exactamente dous ficheiros de entrada

en: Compare two Uniforum style .po files to check that both contain the same
    set of msgid strings.  The def.po file is an existing PO file with the
    translations.  The ref.pot file is the last created PO file, or a PO Template
    file (generally created by xgettext).  This is useful for checking that
    you have translated each and every message in your program.  Where an exact
    match cannot be found, fuzzy matching is used to produce better diagnostics.
gl: Compara dous ficheiros .po de estilo Uniforum para comprobar que os dous
    conteñen o mesmo conxunto de cadeas msgid. O ficheiro def.po é un ficheiro
    PO existente, coas traducións antigas. O ficheiro ref.pot é o último
    ficheiro PO creado, ou un ficheiro PO Template (xeralmente por xgettext).
    Isto é útil para comprobar que todas as mensaxes do programa están
     traducidas. Cando non é posíbel atopar unha coincidencia exacta, úsase
    coincidencia difusa, de xeito que se produza un mellor diagnóstico.

en:   def.po                      translations
gl:   def.po                      traducións

en: Operation modifiers:
gl: Modificadores de operación:

en: this message is untranslated
gl: esta mensaxe está sen traducir

en: this message needs to be reviewed by the translator
gl: esta mensaxe ten que ser revisada polo tradutor

en: this message is used but not defined...
gl: esta mensaxe úsase mais non está definida...

en: ...but this definition is similar
gl: ...mais esta definición é semellante

en: this message is used but not defined in %s
gl: esta mensaxe úsase mais non está definida en %s

en: warning: this message is not used
gl: aviso: esta mensaxe non se usa

en: found %d fatal error | found %d fatal errors
gl[0]: atopouse %d erro grave
gl[1]: atopáronse %d erros graves

en: at least two files must be specified
gl: téñense que indicar polo menos dous ficheiros

en: no input file given
gl: non se indicou ningún ficheiro de entrada

en: exactly one input file required
gl: requírese exactamente un ficheiro de entrada

en: Usage: %s [OPTION] INPUTFILE
gl: Uso: %s [OPCIÓN] FICHEIRO_ENTRADA

en: missing command name
gl: falta o nome da orde

en: write to stdout failed
gl: produciuse un erro ao escribir a stdout

en: missing filter name
gl: falta o nome do filtro

en: at least one sed script must be specified
gl: tense que indicar polo menos un script de sed

en: %s and %s are mutually exclusive in %s
gl: %s e %s son mutuamente excluíntes en %s

en: %d translated message | %d translated messages
gl[0]: %d mensaxe traducida
gl[1]: %d mensaxes traducidas

en: , %d fuzzy translation | , %d fuzzy translations
gl[0]: , %d tradución dubidosa
gl[1]: , %d traducións dubidosas

en: , %d untranslated message | , %d untranslated messages
gl[0]: , %d mensaxe sen traducir
gl[1]: , %d mensaxes sen traducir

en: Operation mode:
gl: Modo de operación:

en: warning: charset conversion will not work
gl: aviso: a conversión de xogo de caracteres non vai funcionar

en: domain name "%s" not suitable as file name
gl: o nome de dominio «%s» non é axeitado para nome de ficheiro

en: domain name "%s" not suitable as file name: will use prefix
gl: o nome de dominio «%s» non é axeitado como nome de ficheiro:
    empregarase un prefixo

en: 'domain %s' directive ignored
gl: ignorouse a directiva «domain %s»

en: empty 'msgstr' entry ignored
gl: ignorouse a entrada «msgstr» baleira

en: fuzzy 'msgstr' entry ignored
gl: ignorouse a entrada «msgstr» dubidosa

en: %s: warning: source file contains fuzzy translation
gl: %s: aviso: o ficheiro fonte contén traducións dubidosas

en: error while reading "%s"
gl: produciuse un erro ao ler «%s»

en: warning:
gl: aviso:

en: invalid nplurals value
gl: valor de nplurals incorrecto

en: but some messages have only one plural form | but some messages have only %lu plural forms
gl[0]: pero algunhas mensaxes só teñen unha forma plural
gl[1]: pero algunhas mensaxes só teñen %lu formas plurais

en: 'msgid' and 'msgid_plural' entries do not both begin with '\n'
gl: as entradas «msgid» e «msgid_plural» non comezan ámbalas dúas con «\n»

en: 'msgid' and 'msgstr[%u]' entries do not both begin with '\n'
gl: as entradas «msgid» e «msgstr[%u]» non comezan ámbalas dúas con «\n»

en: 'msgid' and 'msgstr' entries do not both begin with '\n'
gl: as entradas «msgid» e «msgstr» non comezan ámbalas dúas con «\n»

en: 'msgid' and 'msgid_plural' entries do not both end with '\n'
gl: as entradas «msgid» e «msgid_plural» non rematan ámbalas dúas con «\n»

en: 'msgid' and 'msgstr[%u]' entries do not both end with '\n'
gl: as entradas «msgid» e «msgstr[%u]» non rematan ámbalas dúas con «\n»

en: 'msgid' and 'msgstr' entries do not both end with '\n'
gl: as entradas «msgid» e «msgstr» non rematan ámbalas dúas con «\n»

en: header field '%s' still has the initial default value
gl: o campo «%s» da cabeceira aínda ten o valor inicial predefinido

en: header field '%s' missing in header
gl: falta o campo «%s» na cabeceira

en: %s: error while converting from "%s" encoding to "%s" encoding
gl: %s: produciuse un erro ao converter desde a codificación «%s» á codificación «%s»

en: Cannot convert from "%s" to "%s". %s relies on iconv(), and iconv() does not support this conversion.
gl: Non é posíbel converter desde «%s» a «%s». %s depende de iconv(), e iconv() non admite esta conversión.

en: Cannot convert from "%s" to "%s". %s relies on iconv(). This version was built without iconv().
gl: Non é posíbel converter desde «%s» a «%s». %s depende de iconv(). Esta versión compilouse sen iconv().

en: %s is only valid with %s
gl: %s só é válido con %s

en: Merges two Uniforum style .po files together.  The def.po file is an
    existing PO file with translations which will be taken over to the newly
    created file as long as they still match; comments will be preserved,
    but extracted comments and file positions will be discarded.  The ref.pot
    file is the last created PO file with up-to-date source references but
    old translations, or a PO Template file (generally created by xgettext);
    any translations or comments in the file will be discarded, however dot
    comments and file positions will be preserved.  Where an exact match
    cannot be found, fuzzy matching is used to produce better results.
gl: Combina dous ficheiros .po de estilo Uniforum nun só. O ficheiro def.po é
    un ficheiro PO existente coas traducións antigas, que se manterán no novo
    ficheiro se coinciden; os comentarios conservaranse, mais os comentarios
    e as posicións nos ficheiros hanse desbotar. O ficheiro ref.pot é o último
    ficheiro PO creado con referencias de orixe actualizadas pero con traducións
    antigas, ou un ficheiro PO Template (xeralmente creado por xgettext);
    calquera tradución ou comentario no ficheiro hase desbotar, mentres os
    comentarios de punto e as posicións nos ficheiros hanse conservar. Onde
    non se atope ningunha coincidencia exacta, empregarase coincidencia difusa
    para producir mellores resultados.

en: this message should define plural forms
gl: esta mensaxe debe definir formas plurais

en: this message should not define plural forms
gl: esta mensaxe non debe definir formas plurais

en: %sRead %ld old + %ld reference, merged %ld, fuzzied %ld, missing %ld, obsolete %ld.
gl: %sLeronse %ld antigas + %ld referencias, mesturadas %ld, dubidosas %ld, faltan %ld, obsoletas %ld.

en:  done.
gl:  rematado.

en: %s and explicit file names are mutually exclusive
gl: %s e nomes de ficheiro explícitos son mutuamente excluíntes

en: Charset "%s" is not a portable encoding name.
    Message conversion to user's charset might not work.
gl: O xogo de caracteres «%s» non ten un nome de codificación portábel.
    A conversión da mensaxe ao xogo de caracteres do usuario podería non funcionar.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv(),
    and iconv() does not support "%s".
gl: O código de caracteres «%s» non está admitido. %s depende de
    iconv(), e iconv() non admite «%s».

en: Installing GNU libiconv and then reinstalling GNU gettext
    would fix this problem.
gl: Se instala GNU libiconv e logo reinstala GNU gettext
    podería arranxarse o problema.

en: Continuing anyway, expect parse errors.
gl: Continuando de calquera xeito, espere erros de análise.

en: Continuing anyway.
gl: Continuando de calquera xeito.

en: Charset "%s" is not supported. %s relies on iconv().
    This version was built without iconv().
gl: O xogo de caracteres «%s» non está admitido. %s depende de iconv().
    Esta versión compilouse sen iconv().

en: Charset missing in header.
    Message conversion to user's charset will not work.
gl: Falta o xogo de caracteres na cabeceira.
    A conversión da mensaxe ao xogo de caracteres do usuario non vai funcionar.

en: inconsistent use of #~
gl: uso inconsistente de #~

en: missing 'msgstr[]' section
gl: falta a sección «msgstr[]»

en: missing 'msgid_plural' section
gl: falta a sección «msgid_plural»

en: missing 'msgstr' section
gl: falta a sección «msgstr»

en: first plural form has nonzero index
gl: a primeira forma do plural ten un índice distinto a cero

en: plural form has wrong index
gl: a forma do plural ten un índice erróneo

en: too many errors, aborting
gl: demasiados erros, interrompendo

en: invalid multibyte sequence
gl: secuencia multibyte non válida

en: incomplete multibyte sequence at end of file
gl: secuencia multibyte incompleta ao final do ficheiro

en: incomplete multibyte sequence at end of line
gl: secuencia multibyte incompleta ao final da liña

en: iconv failure
gl: fallo de iconv

en: keyword "%s" unknown
gl: palabra clave «%s» descoñecida

en: invalid control sequence
gl: secuencia de control incorrecta

en: end-of-file within string
gl: fin de ficheiro nunha cadea

en: end-of-line within string
gl: fin de liña nunha cadea

en: this file may not contain domain directives
gl: este ficheiro non pode conter directivas de dominio

en: duplicate message definition
gl: definición de mensaxe duplicada

en: this is the location of the first definition
gl: este é o lugar da primeira definición

en: file "%s" is truncated
gl: o ficheiro «%s» está truncado

en: file "%s" contains a not NUL terminated string
gl: o ficheiro «%s» contén unha cadea non terminada en NUL

en: file "%s" is not in GNU .mo format
gl: o ficheiro «%s» non está no formato .mo de GNU

en: file "%s" contains a not NUL terminated string, at %s
gl: o ficheiro «%s» contén unha cadea non terminada en NUL, en %s

en: warning: invalid Unicode character
gl: aviso: carácter Unicode incorrecto

en: warning: unterminated string
gl: aviso: cadea non rematada

en: warning: syntax error
gl: aviso: erro de sintaxe

en: Written by %s and %s.
gl: Escrito por %s e %s.

en: error while converting from "%s" encoding to "%s" encoding
gl: produciuse un erro ao converter desde a codificación «%s» á codificación «%s»

en: expected two arguments
gl: agardábanse dous argumentos

en: Usage: %s [OPTION] URL FILE
gl: Uso: %s [OPCIÓN] URL FICHEIRO

en: error reading "%s"
gl: produciuse un erro ao ler «%s»

en: error writing stdout
gl: produciuse un erro ao escribir en stdout

en: error after reading "%s"
gl: produciuse un erro despois de ler «%s»

en: Retrieving %s...
gl: Obtendo %s...

en:  failed.
gl:  fallou.

en: cannot create output file "%s"
gl: non é posíbel crear o ficheiro de saída «%s»

en: standard output
gl: saída estándar

en: failed to create directory "%s"
gl: produciuse un erro ao crear o directorio «%s»

en: error while opening "%s" for writing
gl: produciuse un erro ao abrir «%s» para escribir

en: not a valid Java class name: %s
gl: non é un nome de clase Java válido: %s

en: internationalized messages should not contain the '\%c' escape sequence
gl: as mensaxes internacionalizadas non deben conter a secuencia de escape «\%c»

en: error while writing to %s subprocess
gl: produciuse un erro ao escribir ao subproceso %s

en: %s:%d: warning: unterminated string
gl: %s:%d: aviso: cadea non rematada

en: %s:%d: warning: unterminated regular expression
gl: %s:%d: aviso: expresión regular non rematada

en: %s:%d: warning: invalid Unicode character
gl: %s:%d: aviso: carácter Unicode incorrecto

en: %s:%d: warning: unterminated character constant
gl: %s:%d: aviso: constante de tipo carácter non rematada

en: %s:%d: warning: unterminated string literal
gl: %s:%d: aviso: literal de cadea non rematada

en: %s:%d: iconv failure
gl: %s:%d: fallo de iconv

en: %s:%d: warning: unterminated string constant
gl: %s:%d: aviso: constante de cadea non rematada

en: --join-existing cannot be used when output is written to stdout
gl: non é posíbel usar --join-existing cando a saída se escribe en stdout

en: xgettext cannot work without keywords to look for
gl: xgettext non funciona sen palabras clave polas que buscar

en: warning: file '%s' extension '%s' is unknown; will try C
gl: aviso: o ficheiro «%s» coa extensión «%s» é descoñecido; tentarase con C

en:                                 (only language C++)
gl:                                 (só linguaxe C++)

en: standard input
gl: entrada estándar

en: language '%s' unknown
gl: linguaxe «%s» descoñecida

en: %s%s: warning:
gl: %s%s: aviso:
