gftp master - en to hu translation catalogue (575 entries)

en: Invalid URL %s
hu: Érvénytelen URL %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
hu: Hiba: Érvénytelen sor a gyorsítótár indexfájljában: %s

en: Error: Could not make directory %s: %s
hu: Hiba: Nem lehet létrehozni a(z) %s könyvtárat: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
hu: Hiba: Nem lehet létrehozni átmeneti fájlt: %s

en: Error closing file descriptor: %s
hu: Hiba a fájlleíró lezárása közben: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
hu: Hiba: Nem lehet pozicionálni a(z) %s fájlban: %s

en: Error converting string '%s' from character set %s to character set %s: %s
hu: Hiba a(z) '%s' karakterlánc %s karakterkészletből %s karakterkészletbe konvertálása közben: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
hu: Hiba: Nem lehet megnyitni a(z) %s helyi fájlt: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
hu: Hiba: Nem lehet írni a foglalatba: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
hu: Hiba: Nem lehet olvasni a foglalatból: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
hu: gFTP Hiba: Rossz könyvjelzőfájlnév: %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
hu: Figyelmeztetés: A fő könyvjelzőfájl nem található: %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
hu: gFTP Hiba: Nem lehet megnyitni a(z) %s könyvjelzőfájlt: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
hu: gFTP Figyelmeztetés: Könyvjelzőfájl %d. sorának mellőzése: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
hu: gFTP Figyelmeztetés: %d. sornak nincs elég paramétere

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
hu: Ez a rész adja meg, hogy mely gépek vannak a helyi alhálózaton, és nem kell a proxy az eléréséhez (ha létezik). Formátum: dont_use_proxy=domain vagy dont_use_proxy=hálózati szám/hálózati maszk

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
hu: ext=fájlkiterjesztés:XPM-fájl:ASCII vagy bináris (A v. B):nézőprogram. Megjegyzés: Minden paraméter opcionális, kivéve a fájlkiterjesztés.

en: gFTP Error: Bad config file name %s
hu: gFTP Hiba: Rossz konfigurációsfájl-név: %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
hu: gFTP Hiba: Nem lehet létrehozni a(z) %s könyvtárat: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
hu: gFTP Hiba: A fő konfigurációs fájl nem található: %s

en: Did you do a make install?
hu: Kiadta a „make install” parancsot?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
hu: gFTP Hiba: A(z) %s konfigurációs fájl megnyitása sikertelen: %s

en: Terminating due to parse errors at line %d in the config file
hu: Felfüggesztés a konfigurációs fájl %d. sorában lévő értelmezési hibák miatt

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
hu: gFTP Figyelmeztetés: Konfigurációs fájl %d sorának mellőzése: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
hu: gFTP Hiba: Rossz naplófájlnév: %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
hu: gFTP Figyelmeztetés: %s fájl írásra megnyitása sikertelen: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
hu: gFTP könyvjelzőfájl. Copyright © 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Figyelmeztetés: Bármilyen megjegyzést ad ehhez a fájlhoz, az felülírásra kerül.

en: Note: The passwords contained inside this file are scrambled. This algorithm is not secure. This is to avoid your password being easily remembered by someone standing over your shoulder while you're editing this file. Prior to this, all passwords were stored in plaintext.
hu: Megjegyzés: Az ebben a fájlban található jelszavak össze vannak zavarva. Ez az eljárás nem biztonságos. Azért van, hogy amíg Ön ezt a fájlt szerkeszti, ne olvashassa el a jelszavát senki, aki szintén a monitort nézi. Ezelőtt a minden jelszó sima szövegként volt tárolva.

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
hu: gFTP konfigurációs fájl. Copyright © 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Figyelmeztetés: Bármilyen megjegyzést ad ehhez a fájlhoz, felülírásra kerül. Ha egy bejegyzésnek (*) van a megjegyzésében, akkor az a gFTP-n belül nem változtatható.

en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: FATAL gFTP Error: Config option '%s' not found in global hash table
hu: VÉGZETES gFTP hiba: '%s' konfigurációs opció nem található a globális hash táblában

en: Error: Cannot upload file %s
hu: Hiba: Nem lehet feltölteni a(z) %s fájlt

en: Error: Cannot write to file %s: %s
hu: Hiba: Nem lehet írni a(z) %s fájlba: %s

en: Error: Error closing file: %s
hu: Hiba: Hiba a fájl lezárása közben: %s

en: Corrupted file listing from FSP server %s
hu: Sérült fájllistázás a(z) %s FSP-kiszolgálótól

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Could not get FSP directory listing %s: %s
hu: Nem lehet lekérdezni a(z) %s FSP-könyvtárlistát: %s

en: Successfully changed directory to %s
hu: Sikeres könyvtárváltás a(z) %s könyvtárba

en: Could not change directory to %s
hu: Nem lehet a(z) %s könyvtárba váltani

en: Successfully removed %s
hu: %s sikeresen eltávolítva

en: Error: Could not remove directory %s: %s
hu: Hiba: %s könyvtár eltávolítása sikertelen: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
hu: Hiba: %s fájl eltávolítása sikertelen: %s

en: Successfully made directory %s
hu: %s könyvtár sikeresen létrehozva

en: Successfully renamed %s to %s
hu: %s sikeresen átnevezve, új név: %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
hu: Hiba: %s -> %s átnevezés sikertelen: %s

en: FTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
hu: FTPS támogatás nem érhető el, mivel az SSL támogatás nem lett belefordítva a programba. Kapcsolat megszakítása.

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
hu: HTTPS támogatás nem érhető el, mivel az SSL támogatás nem lett belefordítva a programba. Kapcsolat megszakítása.

en: Could not get current working directory: %s
hu: Nem lehet lekérdezni a jelenlegi munkakönyvtárat: %s

en: Successfully changed local directory to %s
hu: Sikeres könyvtárváltás a(z) %s helyi könyvtárba

en: Could not change local directory to %s: %s
hu: Nem lehet a(z) %s helyi könyvtárba váltani: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
hu: Hiba: %s helyi fájl csonkítása sikertelen: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
hu: Nem lehet lekérdezni a(z) %s helyi könyvtárlistát: %s

en: Successfully changed mode of %s to %o
hu: %s módjának megváltoztatása sikeres, új mód: %o

en: Error: Could not change mode of %s to %o: %s
hu: Hiba: %s módjának beállítása (%o) sikertelen: %s

en: Successfully changed the time stamp of %s
hu: A(z) %s időbélyegének módosítása sikeres

en: Error: Could not change the time stamp of %s: %s
hu: Hiba: %s időbélyegének beállítása sikertelen: %s

en: local filesystem
hu: helyi fájlrendszer

en: usage: gftp
hu: használat: gftp

note: @null@
en: none
hu: nincs

en: file
hu: fájl

en: size
hu: méret

en: user
hu: felhasználó

en: group
hu: csoport

en: datetime
hu: idő

en: attribs
hu: attribútumok

note: @null@
en: descending
hu: csökkenő

en: ascending
hu: növekvő

en: General
hu: Általános

en: View program:
hu: Nézőprogram:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
hu: Az alapértelmezett program a fájlok megnézéséhez. Ha ez üres, akkor a belső néző lesz használva.

en: Edit program:
hu: Szerkesztőprogram:

en: The default program used to edit files.
hu: Az alapértelmezett program a fájlok szerkesztéséhez.

en: Max Log Window Size:
hu: Maximális naplóablakméret:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
hu: A naplóablak maximális mérete bájtban a GTK+ portoláshoz

en: Remote Character Sets:
hu: Távoli karakterkészletek:

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
hu: Ez azon karakterkészletek vesszőkkel elválasztott listája, amelyekkel a gFTP megpróbálja a távoli üzeneteket helyi kódolásúvá alakítani

en: Remote LC_TIME:
hu: Távoli LC_TIME:

en: This is the value of LC_TIME for the remote site. This is so that dates can be parsed properly in the directory listings.
hu: Az LC_TIME értéke a távoli gépen. Így a dátumok megfelelően dolgozhatóak fel könyvtárak listázásakor.

en: Cache TTL:
hu: Gyorsítótár TTL:

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
hu: A gyorsítótár-bejegyzések megtartása ennyi másodpercig mielőtt azok lejárnak.

en: Append file transfers
hu: Fájlátvitel hozzáfűzése

en: Append new file transfers onto existing ones
hu: Új fájlátvitelek hozzáfűzése a már meglévőkhöz

en: Do one transfer at a time
hu: Egyszerre egy átvitel

en: Do only one transfer at a time?
hu: Egyszerre csak egy átvitel?

en: Overwrite by Default
hu: Felülírás alapértelmezésként

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
hu: Alapértelmezettként a fájlok felülírása, vagy az átvitel folytatása

en: Preserve file permissions
hu: Jogosultságok megőrzése

en: Preserve file permissions of transferred files
hu: Az átvitt fájlok jogosultságainak megőrzése

en: Preserve file time
hu: Fájl idejének megőrzése

en: Preserve file times of transferred files
hu: Az átvitt fájlok idejének megőrzése

en: Refresh after each file transfer
hu: Frissítés minden fájlátvitel után

en: Refresh the listbox after each file is transferred
hu: Listamező frissítése minden átvitt fájl után

en: Sort directories first
hu: Könyvtárak rendezése a lista elejére

en: Put the directories first then the files
hu: Előbb a könyvtárak, aztán a fájlok felsorolása

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show hidden files in the listboxes
hu: Rejtett fájlok megjelenítése a listamezőkben

en: Show transfer status in title
hu: Átvitel állapotának mutatása a címsorban

en: Show the file transfer status in the titlebar
hu: Fájlátvitel állapotának mutatása a címsorban

en: Start file transfers
hu: Fájlátvitel indítása

en: Automatically start the file transfers when they get queued
hu: Az átvitelek automatikus megkezdése amint bekerülnek a sorba

en: Allow manual commands in GUI
hu: Kézi parancsok engedélyezése a GUI-ban

en: Allow entering manual commands in the GUI (functions like the text port)
hu: Kézi parancsbevitel engedélyezése a GUI-ba (a szöveges porthoz hasonlóan működik)

en: Remember last directory
hu: Emlékezzen az utolsó könyvtárra

en: Save the last local and remote directory when the application is closed
hu: Az utolsó helyi és távoli könyvtár mentése az alkalmazás bezárásakor

en: Connect to remote server on startup
hu: Kapcsolódás a távoli kiszolgálóhoz indításkor

en: Automatically connect to the remote server when the application is started.
hu: Automatikus csatlakozás a távoli kiszolgálóhoz az alkalmazás indításakor.

en: Network
hu: Hálózat

en: Network timeout:
hu: Hálózati időtúllépés:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
hu: A hálózati kimenet/bemenet időtúllépése. Ez NEM egy tétlen időtúllépés.

en: Connect retries:
hu: Kapcsolódási próbálkozások:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinitely
hu: Az automatikus újrapróbálkozások száma. Állítsa 0-ra a végtelen számú próbához

en: Retry sleep time:
hu: Két újrapróbálkozás közötti idő:

en: The number of seconds to wait between retries
hu: Két újrapróbálkozás közötti várakozási idő másodpercben

en: Max KB/S:
hu: Maximum átviteli sebesség, KB/s:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
hu: A maximális KB/s, amit egy fájlátvitel kaphat. (Állítsa 0-ra a korlátlanhoz)

en: Transfer Block Size:
hu: Átviteli blokkméret:

en: The block size that is used when transferring files. This should be a multiple of 1024.
hu: Fájlok átvitelénél használt blokkméret. Ez 1024 többszöröse kell legyen.

en: Default Protocol:
hu: Alapértelmezett protokoll:

en: This specifies the default protocol to use
hu: Ez megadja az alapértelmezettként használandó protokollt

en: Enable IPv6 support
hu: IPv6 támogatás bekapcsolása

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
hu: Ez meghatározza, hogy mi fog történni, ha duplán kattint egy fájlra a fájl listamezőben. 0=Megtekintés 1=Szerkesztés 2=Átvitel

en: The default width of the local files listbox
hu: A helyi fájlok listájának alapértelmezett szélessége

en: The default width of the remote files listbox
hu: A távoli fájlok listájának alapértelmezett szélessége

en: The default height of the local/remote files listboxes
hu: A helyi/távoli fájlok listájának alapértelmezett magassága

en: The default height of the transfer listbox
hu: Az átviteli lista alapértelmezett magassága

en: The default height of the logging window
hu: A naplózó ablak alapértelmezett magassága

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
hu: A fájlnév oszlop szélessége az átviteli ablakban. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez.

en: The default column to sort by
hu: A rendezés alapjául szolgáló oszlop

en: Sort ascending or descending
hu: Rendezés növekvő vagy csökkenő sorrendben

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A fájlnév oszlop szélessége a fájl listamezőkben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A méret oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A felhasználó oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A csoport oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: A dátum oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
hu: Az attribútumok oszlop szélessége a fájl listamezőben. Állítsa ezt 0-ra az oszlop automatikus újraméretezéséhez. Állítsa -1-re az oszlop eltüntetéséhez.

en: The color of the commands that are sent to the server
hu: A kiszolgálónak küldött parancsok színe

en: The color of the commands that are received from the server
hu: A kiszolgálótól kapott parancsok színe

en: The color of the error messages
hu: A hibaüzenetek színe

en: The color of the rest of the log messages
hu: A többi naplóüzenet színe

en: Bookmark
hu: Könyvjelző

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
hu: A fájlátvitel %.2f KB/s sebességű lesz

en: Error setting LC_TIME to '%s'. Falling back to '%s'
hu: Hiba az LC_TIME nem állítható be a következőre: %s'. Visszaállítom erre: '%s'

en: Loading directory listing %s from cache (LC_TIME=%s)
hu: %s könyvtárlista betöltése a gyorsítótárból (LC_TIME=%s)

en: Loading directory listing %s from server (LC_TIME=%s)
hu: %s könyvtárlista betöltése a kiszolgálóról (LC_TIME=%s)

en: Warning: Stripping path off of file '%s'. The stripped path (%s) doesn't match the current directory (%s)
hu: Figyelmeztetés: A(z) „%s” fájl útvonalának levágása. A levágott útvonal (%s) nem egyezik a jelenlegi könyvtárral (%s)

en: Error: Cannot write to cache: %s
hu: Hiba: Nem lehet írni a gyorsítótárba: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
hu: Hiba: A könyvjelző nem található: %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
hu: Könyvjelzőhiba: A(z) %s könyvjelzőbejegyzés nem tartalmaz gépnevet.

en: The protocol '%s' is currently not supported.
hu: A(z) '%s' protokoll nem támogatott.

en: Found recursive symbolic link %s
hu: Rekurzív szimbolikus link: %s

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
hu: Hiba: %s távoli gép szétkapcsolt. Újrapróbálkozások maximális száma elérve. Feladom!

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
hu: Hiba: %s távoli gép szétkapcsolt. %d másodperc múlva újrakapcsolódás

en: Error: Cannot set close on exec flag: %s
hu: Hiba: Nem állítható be a „close on exec” jelző: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s fő pty-t: %s

en: Cannot create a socket pair: %s
hu: Nem lehet létrehozni a foglalatpárt: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
hu: Hiba: Nem lehet végrehajtani az ssh-t: %s

en: Cannot fork another process: %s
hu: Nem lehet másik folyamatot létrehozni: %s

en: Proxy hostname:
hu: Proxy gépneve:

en: Firewall hostname
hu: Tűzfal gépneve

en: Port to connect to on the firewall
hu: Tűzfalhoz kapcsolódás portja

en: Proxy username:
hu: Felhasználónév a proxyhoz:

en: Your firewall username
hu: Felhasználónév a tűzfalhoz

en: Proxy password:
hu: Jelszó a proxyhoz:

en: Your firewall password
hu: Jelszó a tűzfalhoz

en: Use HTTP/1.1
hu: HTTP/1.1 használata

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
hu: HTTP/1.1-et vagy HTTP/1.0 szeretne használni?

en: Received wrong response from server, disconnecting
    Invalid chunk size '%s' returned by the remote server
hu: Hibás válasz érkezett a kiszolgálótól, szétkapcsolás
    '%s' érvénytelen darab méret érkezett a távoli kiszolgálótól

en: Disconnecting from site %s
hu: Lekapcsolódás a(z) %s helyről

en: Starting the file transfer at offset
hu: Fájlátvitel indítása erről a pozícióról

en: Cannot retrieve file %s
hu: %s fájl letöltése sikertelen

en: Retrieving directory listing...
hu: Könyvtárlista letöltése...

en: Received wrong response from server, disconnecting
hu: Hibás válasz érkezett a kiszolgálótól, szétkapcsolás

en: SITE command
hu: SITE parancs

en: user@host
hu: felh@gép

en: user@host:port
hu: felh@gép:port

en: user@host port
hu: felh@gép port

en: user@host NOAUTH
hu: felh@gép NOAUTH

en: HTTP Proxy
hu: HTTP proxy

en: Custom
hu: Egyéni

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
hu: Távoli kiszolgálóra névtelen bejelentkezéskor mindig ez a jelszó lesz használva

en: Proxy account:
hu: Proxy felhasználói fiók:

en: Your firewall account (optional)
hu: A felhasználói fiókja a tűzfalon (opcionális)

en: Proxy server type:
hu: Proxy-kiszolgáló típusa:

en: This specifies how your proxy server expects us to log in. You can specify a 2 character replacement string prefixed by a % that will be replaced with the proper data. The first character can be either p for proxy or h for the host of the FTP server. The second character can be u (user), p (pass), h (host), o (port) or a (account). For example, to specify the proxy user, you can you type in %pu
hu: Ez megadja, hogy a proxy kiszolgáló hogyan várja a bejelentkezést. Egy % jellel kezdődő kétkarakteres helyettesítési szöveget kell megadnia, ami a megfelelő adattal lesz helyettesítve. Az első karakter vagy p, ha a proxyra, vagy h, ha az ftp kiszolgálóra jelentkezik be. A második a következők egyike lehet: u (felhasználó), p (jelszó), h (kiszolgáló), o (port), vagy a (felhasználói fiók). Például a proxy felhasználó megadásához %pu-t kell beírnia.

en: Ignore PASV address
hu: PASV-cím figyelmen kívül hagyása

en: If this is enabled, then the remote FTP server's PASV IP address field will be ignored and the host's IP address will be used instead. This is often needed for routers giving their internal rather then their external IP address in a PASV reply.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a távoli FTP-kiszolgáló PASV IP-címmezője figyelmen kívül lesz hagyva és a kiszolgáló IP-címe lesz használva helyette. Ez gyakran szükséges olyan útválasztóknál, amelyek a külső IP-címük helyett a belsőt adják meg a PASV-válaszban.

en: Passive file transfers
hu: Passzív fájlátvitel

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
hu: Ha ez be van kapcsolva, a távoli FTP kiszolgáló nyitni fog egy portot az adatkapcsolat számára. Ha tűzfal mögött van, ezt be kell kapcsolnia. Általában jó, ha ez be van kapcsolva, hacsak nem egy régebbi FTP kiszolgálót használ, ami nem támogatja ezt. Ha ez ki van kapcsolva, a gFTP nyit egy portot kliensoldalon és a távoli kiszolgáló próbál ehhez kapcsolódni.

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
hu: Távoli szimbolikus linkek feloldása (LIST -L)

en: The remote FTP server will attempt to resolve symlinks in the directory listings. Generally, this is a good idea to leave enabled. The only time you will want to disable this is if the remote FTP server doesn't support the -L option to LIST
hu: A távoli FTP kiszolgál meg fogja próbálni feloldani a szimbolikus linkeket a könyvtárlistázásoknál. Általában jó dolog ezt bekapcsolva hagyni. Az egyetlen eset, amikor ezt ki kell kapcsolni, ha a távoli FTP kiszolgáló nem támogatja a LIST -L opcióját

en: Transfer files in ASCII mode
hu: Fájlok átvitele ASCII-módban

en: If you are transferring a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transferring from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
hu: Ha szövegfájlokat visz át Unix és Windows gépek között, ezt kapcsolja be. Mindkét rendszer másképp jeleníti meg az újsor karaktert szövegfájlokban. Ha Unixról Unixra történik az átvitel, ezt nyugodtan kihagyhatja. Ha bináris adatokat tölt le, kapcsolja ezt ki.

en: Invalid response '%c' received from server.
hu: '%c' érvénytelen válasz érkezett a kiszolgálótól.

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
hu: Az IPv4 foglalat létrehozása sikertelen: %s

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
hu: Nem található IP-cím a(z) '%s' PASV-válaszban

en: Ignoring IP address in PASV response, connecting to %d.%d.%d.%d:%d
hu: IP-cím figyelmen kívül hagyása a PASV-válaszban, kapcsolódás ehhez: %d.%d.%d.%d:%d

en: Cannot create a data connection: %s
hu: Adatkapcsolat létrehozása sikertelen: %s

en: Cannot get socket name: %s
hu: A foglalat neve nem szerezhető meg: %s

en: Cannot bind a port: %s
hu: Egy port lekötése sikertelen: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
hu: %d porton nem lehet figyelni: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
hu: Az IPv6 foglalat létrehozása sikertelen: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
hu: Hiba: Nem úgy néz ki, mintha IPv6-on keresztül lennénk csatlakozva. Kapcsolat megszakítása.

en: Invalid EPSV response '%s'
hu: Érvénytelen ESPV válasz: '%s'

en: Cannot get address of local socket: %s
hu: A helyi foglalat címe nem szerezhető meg: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
hu: Nem lehet elfogadni a kiszolgálótól a kapcsolatot: %s

en: total
hu: összesen

en: Warning: Cannot parse listing %s
hu: Figyelmeztetés: %s lista feldolgozása sikertelen

en: Looking up %s
hu: %s kikeresése

en: Cannot look up hostname %s: %s
hu: %s gépnév nem található: %s

en: Failed to create a socket: %s
hu: A foglalat létrehozása sikertelen: %s

en: Trying %s:%d
hu: Próba: %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
hu: Nem lehet a(z) %s géphez kapcsolódni: %s

en: Connected to %s:%d
hu: Kapcsolódva: %s:%d

en: Cannot look up service name %s/tcp. Please check your services file
hu: Nem lehet kikeresni a szolgáltatásnevet: %s/tcp. Ellenőrizze a szolgáltatások fájlt

en: Connection to %s timed out
hu: Kapcsolat a(z) %s géphez sikertelen.

en: Cannot get socket flags: %s
hu: Foglalat jelzői nem szerezhetőek meg: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
hu: Nem lehet beállítani a foglalatot nem-blokkolóra: %s

en: SSH Prog Name:
hu: SSH-program neve:

en: The path to the SSH executable
hu: Az SSH bináris útvonala

en: SSH Extra Params:
hu: SSH extra paraméterek:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
hu: Az SSH programnak átadott extra paraméterek

en: Need SSH User/Pass
hu: SSH felhasználónév/jelszó kell

en: Require a username/password for SSH connections
hu: Felhasználónév/jelszó bekérése SSH-kapcsolatokhoz

en: Running program %s
hu: %s program futtatása

en: Enter passphrase for RSA key
hu: Adja meg az RSA kulcs jelszavát

en: Enter passphrase for key '
hu: Adja meg a jelszót a kulcshoz: '

en: Password
hu: Jelszó

en: password
hu: jelszó

en: (yes/no)?
hu: (igen/nem)?

en: Enter PASSCODE:
hu: Adja meg a PASSCODE-ot:

en: Enter Password
hu: Adja meg a jelszót

en: Enter SecurID Password:
hu: Adja meg a SecurID jelszót:

en: Error: An incorrect password was entered
hu: Hiba: Helytelen jelszót adott meg

en: %d: Protocol Initialization
hu: %d: protokoll inicializálása

en: %d: Protocol version %d
hu: %d: protokoll verziója %d

en: %d: Open %s
hu: %d: %s megnyitása

en: %d: Close
hu: %d: Bezárás

en: %d: Open Directory %s
hu: %d: %s könyvtár megnyitása

en: %d: Read Directory
hu: %d: Könyvtár olvasása

en: %d: Remove file %s
hu: %d: %s fájl eltávolítása

en: %d: Make directory %s
hu: %d: %s könyvtár létrehozása

en: %d: Remove directory %s
hu: %d: %s könyvtár eltávolítása

en: %d: Realpath %s
hu: %d: Valódi út %s

en: %d: File attributes
hu: %d: Fájl attribútumai

en: No such file or directory
hu: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Failure
hu: Sikertelen

en: Bad message
hu: Rossz üzenet

en: No connection
hu: Nincs kapcsolat

en: Connection lost
hu: Kapcsolat megszakadt

en: Operation unsupported
hu: Nem támogatott művelet

en: Unknown message returned from server
hu: Ismeretlen üzenet érkezett vissza a kiszolgálótól

en: Error: Message size %d too big
hu: Hiba: %d üzenetméret túl nagy

en: Error: Message size %d too big from server
hu: Hiba: %d üzenetméret túl nagy a kiszolgálótól

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
hu: Hiba lépett fel a távoli kiszolgálóval az SSH kapcsolat inicializálása közben. A távoli kiszolgáló hibaüzenete a következő:

en: Opening SSH connection to %s
hu: SSH-kapcsolat megnyitása a(z) %s gépre

en: Successfully logged into SSH server %s
hu: Sikeres belépés a(z) %s SSH-kiszolgálóra

en: SSL Engine
hu: SSL-motor

en: SSL Entropy File:
hu: SSL-entrópiafájl:

en: SSL entropy file
hu: SSL-entrópiafájl

en: Entropy Seed Length:
hu: Entrópia-kezdőérték hossza:

en: The maximum number of bytes to seed the SSL engine with
hu: Bájtok maximális száma, amelyek az SSL motor kezdőértékei lesznek

en: Verify SSL Peer
hu: SSL fél ellenőrzése

en: Error with certificate at depth: %i
    Issuer = %s
    Subject = %s
    Error %i:%s
hu: Hiba a tanúsítvánnyal %i mélységben
    Kibocsájtó = %s
    Tárgy = %s
    Hiba %i:%s

en: Cannot get peer certificate
hu: A fél tanúsítványa nem érhető el

en: ERROR: The host in the SSL certificate (%s) does not match the host that we connected to (%s). Aborting connection.
hu: HIBA: Az SSL tanúsítványban szereplő kiszolgáló (%s) nem azonos azzal (%s), amelyhez jelenleg kapcsolódva vagyunk. Kapcsolat megszakítása.

en: Cannot initialize the OpenSSL library
hu: Nem lehet inicializálni az OpenSSL programkönyvtárat

en: Error loading default SSL certificates
hu: Hiba az alapértelmezett SSL tanúsítványok betöltésekor

en: Error setting cipher list (no valid ciphers)
hu: Hiba a titkosítók listájának beállításakor (nincs érvényes titkosító)

en: Error: SSL engine was not initialized
hu: Hiba: az SSL-motor nem lett inicializálva

en: Error setting up SSL connection (BIO object)
hu: Hiba az SSL kapcsolat beállításakor (BIO objektum)

en: Error setting up SSL connection (SSL object)
hu: Hiba az SSL kapcsolat beállításakor (SSL objektum)

en: Error with peer certificate: %s
hu: Hiba a fél tanúsítványával: %s

en: Operation canceled
hu: Művelet megszakítva

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
hu: %d másodperc várakozás az újrapróbálkozás előtt

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
hu: gFTP programra nem vonatkozik ABSZOLÚT SEMMILYEN GARANCIA; a részletekért, lásd a COPYING fájlt. Ez egy szabad szoftver, megfelelő feltételek mellett bármikor továbbíthatja, a részletekért lásd a COPYING fájlt.

en: Translated by
hu: Fordította: Doome, Dvornik László, Kelemen Gábor és Tímár András

en: Error: Not connected to a remote site
hu: Hiba: Nincs kapcsolat távoli géppel

en: usage: chmod <mode> <file>
hu: használat: chmod <mód> <fájl>

en: usage: rename <old name> <new name>
hu: használat: rename <régi név> <új név>

en: usage: delete <file>
hu: használat: delete <fájl>

en: usage: rmdir <directory>
hu: használat: rmdir <könyvtár>

en: usage: site <site command>
hu: használat: site <site parancs>

en: usage: mkdir <new directory>
hu: használat: mkdir <új könyvtár>

en: usage: chdir <directory>
hu: használat: chdir <könyvtár>

en: Invalid argument
hu: Érvénytelen paraméter

en: Clear the directory cache
hu: Könyvtár-gyorsítótár törlése

en: usage: open
hu: használat: open

en: usage: set [variable = value]
hu: használat: set [változó = érték]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
hu: Hiba: %s változó nem egy érvényes konfigurációs változó.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
hu: Hiba: A(z) %s változó nem érhető el a gFTP szöveges változatában.

en: Supported commands:
hu: Támogatott parancsok:

en: usage: %s <filespec>
hu: használat: %s <fájlspec>

en: Shows gFTP information
hu: A gFTP program névjegye

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
hu: A jelenlegi fájlátviteli módot ASCII-ra állítja (csak FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
hu: A jelenlegi fájlátviteli módot binárisra állítja (csak FTP)

en: Changes the remote working directory
hu: Megváltoztatja a távoli munkakönyvtárat

en: Changes the permissions of a remote file
hu: Megváltoztatja egy távoli fájl jogait

en: Available options: cache
hu: Lehetséges beállítások: gyorsítótár

en: Disconnects from the remote site
hu: Lekapcsolódik a távoli gépről

en: Removes a remote file
hu: Eltávolít egy távoli fájlt

en: Shows the directory listing for the current remote directory
hu: A jelenlegi távoli könyvtár tartalmának mutatása

en: Downloads remote file(s)
hu: Távoli fájl(ok) letöltése

en: Shows this help screen
hu: E segítőképernyő mutatása

en: Changes the local working directory
hu: Megváltoztatja a helyi munkakönyvtárat

en: Changes the permissions of a local file
hu: Megváltoztatja egy helyi fájl jogait

en: Removes a local file
hu: Eltávolít egy helyi fájlt

en: Shows the directory listing for the current local directory
hu: A jelenlegi helyi könyvtár tartalmának mutatása

en: Creates a local directory
hu: Helyi könyvtár létrehozása

en: Show current local directory
hu: Jelenlegi helyi könyvtár mutatása

en: Rename a local file
hu: Egy helyi fájl átnevezése

en: Remove a local directory
hu: Egy helyi könyvtár eltávolítása

en: Creates a remote directory
hu: Távoli könyvtár létrehozása

en: Uploads local file(s)
hu: Helyi fájl(ok) feltöltése

en: Opens a connection to a remote site
hu: Kapcsolódás egy távoli géphez

en: Show current remote directory
hu: Jelenlegi távoli könyvtár mutatása

en: Exit from gFTP
hu: Kilépés a gFTP-ből

en: Rename a remote file
hu: Távoli fájl átnevezése

en: Remove a remote directory
hu: Egy távoli könyvtár eltávolítása

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
hu: Konfigurációs fájl változóinak mutatása. A set változó=érték paranccsal változót is be tud állítani.

en: Run a site specific command
hu: Helyspecifikus parancs kiadása

en: Error: Command not recognized
hu: Hiba: Parancs nem értelmezhető

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
hu: %s sikeresen letöltve %.2f KB/s sebességgel

en: Skipping file %s on host %s
hu: %s fájl kihagyása a(z) %s gépen

en: Stopping the transfer on host %s
hu: Fájlátvitel leállítása a(z) %s gépen

en: Could not download %s from %s
hu: Nem lehet letölteni a(z) %s-t a(z) %s gépről

en: There were %d files or directories that could not be transferred. Check the log for which items were not properly transferred.
hu: %d fájl vagy könyvtár nem vihető át. Ellenőrizze a naplót a megfelelően át nem vitt elemekért.

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
hu: %s: Kattintson a Leállítás gombra, mielőtt bármi mást csinál

en: Run Bookmark
hu: Könyvjelző futtatása

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása: Meg kell adnia egy nevet a könyvjelzőnek

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
hu: Könyvjelző hozzáadása: %s könyvjelzőnév már létezik, ezért nem lehet hozzáadni

en: Add Bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
hu: Könyvjelző hozzáadása: Meg kell adnia egy gépnevet

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
hu: Adja meg a hozzáadandó könyvjelző nevét.
    / jel használatával almenübe teheti a bejegyzést.
    (például: Linuxos helyek/Debian)

en: Remember password
hu: Jelszó megjegyzése

en: You must specify a name for the bookmark.
hu: Meg kell adnia egy nevet a könyvjelzőnek.

en: New Folder
hu: Új mappa

en: Enter the name of the new folder to create
hu: Adja meg a létrehozandó mappa nevét

en: New Item
hu: Új elem

en: Enter the name of the new item to create
hu: Adja meg a létrehozandó elem nevét

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all its children?
hu: Biztosan törölni szeretné a(z) %s könyvjelzőt
    és annak összes gyermekfolyamatát?

en: Delete Bookmark
hu: Könyvjelző törlése

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Edit Entry
hu: Bejegyzés szerkesztése

en: Description:
hu: Leírás:

en: Hostname:
hu: Gépnév:

en: Protocol:
hu: Protokoll:

en: Remote Directory:
hu: Távoli könyvtár:

en: Local Directory:
hu: Helyi könyvtár:

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Account:
hu: Felhasználói fiók:

en: Log in as ANONYMOUS
hu: Belépés ANONYMOUS-ként

en:   Cancel
hu:   Mégsem

en: /_File
hu: /_Fájl

en: /File/tearoff
hu: /Fájl/tearoff

en: /File/New _Folder...
hu: /Fájl/Új ma_ppa...

en: /File/New _Item...
hu: /Fájl/Új _elem...

en: /File/_Delete
hu: /Fájl/_Törlés

en: /File/_Properties...
hu: /Fájl/T_ulajdonságok...

en: /File/sep
hu: /Fájl/sep

en: /File/_Close
hu: /Fájl/_Bezárás

en: Edit Bookmarks
hu: Könyvjelzők szerkesztése

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
hu: Be tudja állítani a fájljai attribútumait
    Megjegyzés: Nem minden FTP-kiszolgáló támogatja a chmod szolgáltatást

en: Special
hu: Speciális

en: Sticky
hu: Ragadós

en: User
hu: Felhasználó

en: Read
hu: Olvasás

en: Write
hu: Írás

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Group
hu: Csoport

en: Other
hu: Egyéb

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a(z) %ld fájlt és %ld könyvtárat

en: Are you sure you want to delete these %ld files
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a(z) %ld fájlt

en: Are you sure you want to delete these %ld directories
hu: Biztosan törölni szeretné ezt a(z) %ld könyvtárat

en: Delete Files/Directories
hu: Fájlok és könyvtárak törlése

en: Delete
hu: Törlés

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Received URL %s
hu: %s URL érkezett

en: Drag-N-Drop
hu: Húzd és ejtsd

en: Exit
hu: Kilépés

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
hu: Fájlátvitel folyamatban.
    Biztosan ki szeretne lépni?

en: Open Location
hu: Hely megnyitása

en: Enter a URL to connect to
hu: Adja meg célgép URL-jét

en: /FTP/Window _1
hu: /FTP/_1. ablak

en: /FTP/Window _2
hu: /FTP/_2. ablak

en: /FTP/_Ascii
hu: /FTP/_ASCII

en: /FTP/_Binary
hu: /FTP/Bi_náris

en: /FTP/_Preferences...
hu: /Fájl/T_ulajdonságok...

en: /FTP/_Quit
hu: /FTP/_Kilépés

en: /_Local
hu: /He_lyi

en: /Local/tearoff
hu: /Helyi/tearoff

en: /Local/_Open Location...
hu: /Helyi/URL me_gnyitása...

en: /Local/D_isconnect
hu: /Helyi/Szét_kapcsolás

en: /Local/sep
hu: /Helyi/sep

en: /Local/Change _Filespec...
hu: /Helyi/Fájlspec meg_változtatása...

en: /Local/_Show selected
hu: /Helyi/Kivál_asztott megjelenítése

en: /Local/Select _All
hu: /Helyi/Össze_s kijelölése

en: /Local/Select All Files
hu: /Helyi/Minden fájl kijelölése

en: /Local/Deselect All
hu: /Helyi/Kiválasztás leszedése mindről

en: /Local/Save Directory Listing...
hu: /Helyi/Könyvtárlista mentése...

en: /Local/Send SITE Command...
hu: /Helyi/SITE parancs küldése...

en: /Local/_Change Directory
hu: /Helyi/Kön_yvtárváltás

en: /Local/_Permissions...
hu: /Helyi/_Jogosultságok...

en: /Local/_New Folder...
hu: /Fájl/Ú_j mappa...

en: /Local/Rena_me...
hu: /Helyi/Át_nevezés...

en: /Local/_Delete...
hu: /Helyi/_Törlés...

en: /Local/_Edit...
hu: /Helyi/S_zerkesztés...

en: /Local/_View...
hu: /Helyi/_Megtekintés...

en: /Local/_Refresh
hu: /Helyi/_Frissítés

en: /_Remote
hu: /_Távoli

en: /Remote/tearoff
hu: /Távoli/tearoff

en: /Remote/_Open Location...
hu: /Távoli/_Hely megnyitása...

en: /Remote/D_isconnect
hu: /Távoli/Szétka_pcsolás

en: /Remote/sep
hu: /Távoli/sep

en: /Remote/Change _Filespec...
hu: /Távoli/Fájlspec meg_változtatása...

en: /Remote/_Show selected
hu: /Távoli/Kivál_asztott megjelenítése

en: /Remote/Select _All
hu: /Távoli/Össze_s kijelölése

en: /Remote/Select All Files
hu: /Távoli/Minden fájl kijelölése

en: /Remote/Deselect All
hu: /Távoli/Kiválasztás leszedése mindről

en: /Remote/Save Directory Listing...
hu: /Távoli/Könyvtárlista mentése...

en: /Remote/Send SITE Command...
hu: /Távoli/SITE parancs küldése...

en: /Remote/_Change Directory
hu: /Távoli/Kön_yvtárváltás

en: /Remote/_Permissions...
hu: /Távoli/_Jogosultságok...

en: /Remote/_New Folder...
hu: /Távoli/Ú_j mappa...

en: /Remote/Rena_me...
hu: /Távoli/Át_nevezés...

en: /Remote/_Delete...
hu: /Távoli_/Törlés...

en: /Remote/_Edit...
hu: /Távoli/S_zerkesztés...

en: /Remote/_View...
hu: /Távoli/_Megtekintés...

en: /Remote/_Refresh
hu: /Távoli/_Frissítés

en: /_Bookmarks
hu: /_Könyvjelzők

en: /Bookmarks/tearoff
hu: /Könyvjelzők/tearoff

en: /Bookmarks/Add _Bookmark
hu: /Könyvjelzők/Könyvjelző _hozzáadása

en: /Bookmarks/Edit Bookmarks
hu: /Könyvjelzők/Könyvjelzők szerkesztése

en: /Bookmarks/sep
hu: /Könyvjelzők/sep

en: /_Transfer
hu: /_Átvitel

en: /Transfer/tearoff
hu: /Átvitel/tearoff

en: /Transfer/_Start
hu: /Átvitel/_Indítás

en: /Transfer/St_op
hu: /Átvitel/_Leállítás

en: /Transfer/sep
hu: /Átvitel/sep

en: /Transfer/Skip _Current File
hu: /Átvitel/_Jelenlegi fájl kihagyása

en: /Transfer/_Remove File
hu: /Átvitel/Fájl _eltávolítása

en: /Transfer/Move File _Up
hu: /Átvitel/Fájl mozgatása _fel

en: /Transfer/Move File _Down
hu: /Átvitel/Fájl mozgatása _le

en: /Transfer/_Retrieve Files
hu: /Átvitel/Fájlok le_töltése

en: /Transfer/_Put Files
hu: /Átvitel/Fájl_ok feltöltése

en: /L_og
hu: /_Napló

en: /Log/tearoff
hu: /Napló/tearoff

en: /Log/_Clear
hu: /Napló/_Törlés

en: /Log/_View
hu: /Napló/_Megjelenítés

en: /Log/_Save...
hu: /Napló/M_entés...

en: /Tool_s
hu: /_Eszközök

en: /Tools/tearoff
hu: /Eszközök/tearoff

en: /Tools/C_ompare Windows
hu: /Eszközök/_Ablakok összehasonlítása

en: /Tools/_Clear Cache
hu: /Eszközök/_Gyorsítótár törlése

en: /Help
hu: /Súgó

en: /Help/tearoff
hu: /Súgó/tearoff

en: /Help/_About
hu: /Súgó/_Névjegy

en: Host:
hu: Gép:

en: _Host:
hu: _Gép:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: _User:
hu: Fe_lhasználó:

en: Pass:
hu: Jelszó:

en: Command:
hu: Parancs:

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Size
hu: Méret

en: Date
hu: Dátum

en: Attribs
hu: Attribútumok

en: Progress
hu: Folyamatjelző

en: Error: You must type in a host to connect to
hu: Hiba: Meg kell adnia a kapcsolat célgépének nevét

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Enter Username
hu: Adja meg a felhasználónevet

en: Please enter your username for this site
hu: Adja meg a felhasználónevét ehhez a helyhez

en: Please enter your password for this site
hu: Adja meg a jelszavát ehhez a helyhez

en: Operation canceled...you must enter a string
hu: Művelet megszakítva... meg kell adnia egy karakterláncot

en: Make Directory
hu: Könyvtár létrehozása

en: Enter name of directory to create
hu: Adja meg a létrehozandó könyvtár nevét

en: Rename
hu: Átnevezés

en: What would you like to rename %s to?
hu: Mire szeretné átnevezni %s-t?

en: Site
hu: Hely

en: Enter site-specific command
hu: Helyspecifikus parancs kiadása

en: Prepend with SITE
hu: A SITE befűzése ez elé

en: Skipped
hu: Kihagyva

en: Waiting...
hu: Várakozás...

en: Overwrite
hu: Felülírás

en: Resume
hu: Folytatás

en: Skip
hu: Kihagyás

en: Action
hu: Művelet

en: Transfer Files
hu: Fájlok átvitele

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
hu: A következő fájlok a helyi és a távoli számítógépen is léteznek
    Válassza ki, mit szeretne tenni

en: Error
hu: Hiba

en: Skip File
hu: Fájl kihagyása

en: Select All
hu: Mindent kijelöl

en: Deselect All
hu: Kijelölés megszüntetése

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
hu: Fájlspec megváltoztatása: Művelet megszakítva... Meg kell adnia egy karakterláncot

en: Change Filespec
hu: Fájlspec megváltoztatása

en: Enter the new file specification
hu: Adja meg az új fájlspecifikációt

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
hu: Hiba: %s fájlt nem lehet írásra megnyitni: %s

en: Save Directory Listing
hu: Könyvtárlista mentése

en: Error: Error writing to %s: %s
hu: Hiba: Nem lehet írni a(z) %s-t: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
hu: Napló sikeresen elmentve %s fájlba

en: Save Log
hu: Napló mentése

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
hu: A COPYING licencegyezmény-fájl nem található. Bizonyosodjon meg arról, hogy az a(z) %s vagy a(z) %s könyvtárban van.

en: About gFTP
hu: A gFTP névjegye

en: %s
    Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
hu: %s
    Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Hivatalos honlap: http://www.gftp.org/

en: About
hu: Névjegy

en: License Agreement
hu: Licencegyezmény

en:   Close
hu:   Bezárás

en: Compare Windows
hu: Ablakok összehasonlítása

en: Disconnect from the remote server
hu: Lekapcsolódik a távoli kiszolgálóról

en: Connect to the site specified in the host entry. If the host entry is blank, then a dialog is presented that will allow you to enter a URL.
hu: Kapcsolódás a gép mezőben megadott géphez. Ha a gép mező üres, egy párbeszédablak fog megjelenni, ahol megadhatja az URL-t.

en: All Files
hu: Minden fájl

en: ] (Cached) [
hu: ] (gyorsítótárból) [

en: Not connected
hu: Nincs kapcsolat

en: Error opening file %s: %s
hu: Hiba %s fájl megnyitásakor: %s

en: %s: Not connected to a remote site
hu: %s: nincs kapcsolat távoli kiszolgálóval

en: %s: This feature is not available using this protocol
hu: %s: Ez a szolgáltatás nem használható ezzel a protokollal

en: %s: You must only have one item selected
hu: %s: csak egy elem lehet kiválasztva

en: %s: You must have at least one item selected
hu: %s: legalább egy elemet ki kell választani

en: Change
hu: Megváltoztatás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Cancel
hu: Mégsem

en:   Yes
hu:   Igen

en:   No
hu:   Nem

en: Getting directory listings
hu: Könyvtárlista lekérdezése

en:   Stop
hu:   Leállítás

en: Received %ld directories
    and %ld files
hu: %ld könyvtár és %ld fájl
    jött.

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
hu: gFTP Hiba: A(z) %s fájl nem található sem %s, sem %s alatt.

en: Edit Host
hu: Gép szerkesztése

en: Add Host
hu: Gép hozzáadása

en: Type:
hu: Típus:

en: _Type:
hu: _Típus:

en: Domain
hu: Tartomány

en: Network Address
hu: Hálózati cím

en: _Network address:
hu: _Hálózati cím:

en: Netmask
hu: Hálózati maszk

en: N_etmask:
hu: Há_lózati maszk:

en: _Domain:
hu: _Tartomány:

en: Local Hosts
hu: Helyi gépek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: Options
hu: Beállítások

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Receiving file names...
hu: Fájlnevek letöltése...

en: Connecting...
hu: Kapcsolódás...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
hu: Fájlok letöltése: nincs kapcsolat távoli géppel

en: Error: Child %d returned %d
hu: Hiba: a(z) %d. gyermekfolyamat visszatérése: %d

en: Child %d returned successfully
hu: A(z) %d. gyermekfolyamat sikeresen tért vissza

en: Error: Child %d did not terminate properly
hu: Hiba: a(z) %d. gyermekfolyamat nem fejeződött be megfelelően

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
hu: Hiba: Nem található információ a(z) %s fájlról: %s

en: File %s was not changed
hu: %s fájl nem változott

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
hu: %s fájl megváltozott.
    Feltölti?

en: Edit File
hu: Fájl szerkesztése

en: Finished
hu: Befejezve

en: Sent %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
hu: Elküldve %s/%s, %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d becsült hátralévő idő

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
hu: Letöltve %s/%s, %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d becsült hátralévő idő

en: Sent %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
hu: Elküldve %s/%s, átvitel beragadt, hátralévő idő nem ismert

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
hu: Letöltve %s/%s, átvitel beragadt, hátralévő idő nem ismert

en: Unknown percentage complete. (File %ld of %ld)
hu: Ismeretlen százalék kész. (Fájl %ld/%ld)

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
hu: %d%% kész, becsült hátralévő idő: %02d:%02d:%02d. (Fájl %ld/%ld)

en: Retrieving file names...%s bytes
hu: Fájlnevek letöltése...%s bájt

en: There are no file transfers selected
hu: Nincs kijelölt fájlátvitel

en: View
hu: Nézet

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
hu: Megtekintés: %s egy könyvtár. Nem lehet megnézni.

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
hu: Hiba: %s egy könyvtár. Nem lehet szerkeszteni.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
hu: Szerkesztés: meg kell adnia egy szerkesztőt az opciók ablakban

en: View: Cannot fork another process: %s
hu: Megtekintés: Másik folyamat létrehozása sikertelen: %s

en: Running program: %s %s
hu: %s %s program futtatása

en: Opening %s with %s
hu: %s megnyitása %s programmal

en: Viewing file %s
hu: %s fájl megtekintése

en: View: Cannot open file %s: %s
hu: Megtekintés: Nem lehet megnyitni a(z) %s fájlt: %s

en: Cannot open controlling terminal %s
hu: Nem lehet megnyitni a(z) %s vezérlőterminált

en: Username [anonymous]:
hu: Felhasználónév [anonymous]:

en: %s already exists. (%s source size, %s destination size):
    (o)verwrite, (r)esume, (s)kip, (O)verwrite All, (R)esume All, (S)kip All: (%c)
hu: %s már létezik. (forrás mérete: %s, cél mérete: %s):
    felülírás (o), folytatás (r), átugrá(s), mindegyik felülírása(O), mindegyik folytatása (R), mindegyik átugrása (S): (%c)
