gftp - en to pl translation catalogue (581 entries)

en: Invalid URL %s
pl: Nieprawidłowy adres URL %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
pl: Błąd: nieprawidłowy wiersz %s w pliku indeksu pamięci podręcznej

en: Error: Could not make directory %s: %s
pl: Błąd: nie można utworzyć katalogu %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
pl: Błąd: nie można utworzyć pliku tymczasowego: %s

en: Error closing file descriptor: %s
pl: Błąd podczas zamykania deskryptora pliku: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
pl: Błąd: nie można zmienić położenia w pliku %s: %s

en: Error converting string '%s' from character set %s to character set %s: %s
pl: Błąd podczas konwertowania łańcucha "%s" z zestawu znaków %s do zestawu %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
pl: Błąd: nie można otworzyć lokalnego pliku %s: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
pl: Błąd: nie można zapisać do gniazda: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
pl: Błąd: nie można odczytać z gniazda: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
pl: Błąd programu gFTP: Błędna nazwa pliku zakładek %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
pl: Ostrzeżenie: nie można znaleźć głównego pliku zakładek %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
pl: Błąd programu gFTP: nie można otworzyć pliku zakładek %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
pl: Ostrzeżenie gFTP: pominięto wiersz %d w pliku zakładek: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
pl: Ostrzeżenie gFTP: wiersz %d nie zawiera wystarczającej liczby parametrów

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
pl: Ta sekcja określa komputery w lokalnej podsieci, które nie potrzebują przekierowania przez serwer pośredniczący (jeśli jest dostępny). Składnia: dont_use_proxy=.domena lub dont_use_proxy=numer sieci/maska

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
pl: ext=rozszerzenie pliku:plik XPM:ASCII lub binarnie (A lub B):program przeglądarki. Uwaga: wszystkie polecenia poza rozszerzeniem pliku są opcjonalne

en: gFTP Error: Bad config file name %s
pl: Błąd programu gFTP: błędna nazwa pliku konfiguracji %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
pl: Błąd programu gFTP: nie można utworzyć katalogu %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
pl: Błąd programu gFTP: nie można znaleźć głównego pliku konfiguracji %s

en: Did you do a make install?
pl: Wykonano polecenie make install?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
pl: Błąd programu gFTP: nie można otworzyć pliku konfiguracji %s: %s

en: Terminating due to parse errors at line %d in the config file
pl: Wyłączanie z powodu błędów analizy w wierszu %d w pliku konfiguracji

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
pl: Ostrzeżenie gFTP: pominięto wiersz %d w pliku konfiguracji: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
pl: Błąd programu gFTP: błędna nazwa pliku dziennika %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
pl: Ostrzeżenie gFTP: nie można otworzyć %s do zapisu: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
pl: Plik zakładek programu gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Uwaga: wszystkie komentarze dodane do tego pliku ZOSTANĄ zastąpione

en: Note: The passwords contained inside this file are scrambled. This algorithm is not secure. This is to avoid your password being easily remembered by someone standing over your shoulder while you're editing this file. Prior to this, all passwords were stored in plaintext.
pl: Uwaga: hasła zawarte w tym pliku mają tylko pomieszane litery. Ten algorytm nie jest bezpieczny. Zrobiono tak, aby uniknąć łatwego zapamiętania hasła przez kogoś podpatrującego zza ramienia podczas modyfikowania tego pliku. Wcześniej wszystkie hasła były przechowywane w zwykłym tekście.

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
pl: Plik konfiguracji programu gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Uwaga: wszystkie komentarze dodane do tego pliku ZOSTANĄ zastąpione. Jeśli wpis zawiera (*) w komentarzu, nie można go zmienić z poziomu programu gFTP

en: <unknown>
pl: <nieznany>

en: FATAL gFTP Error: Config option '%s' not found in global hash table
pl: KRYTYCZNY błąd programu gFTP: nie znaleziono opcji konfiguracji "%s" w globalnej tabeli skrótów

en: Error: Cannot upload file %s
pl: Błąd: nie można wysłać pliku %s

en: Error: Cannot write to file %s: %s
pl: Błąd: nie można zapisać do pliku %s: %s

en: Error: Error closing file: %s
pl: Błąd: błąd podczas zamykania pliku: %s

en: Corrupted file listing from FSP server %s
pl: Uszkodzona lista plików z serwera FSP: %s

en: unknown
pl: nieznany

en: Could not get FSP directory listing %s: %s
pl: Nie można pobrać listy katalogów FSP %s: %s

en: Successfully changed directory to %s
pl: Pomyślnie zmieniono katalog na %s

en: Could not change directory to %s
pl: Nie można zmienić katalogu na %s

en: Successfully removed %s
pl: Pomyślnie usunięto %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
pl: Błąd: nie można usunąć katalogu %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
pl: Błąd: nie można usunąć pliku %s: %s

en: Successfully made directory %s
pl: Pomyślnie utworzono katalog %s

en: Successfully renamed %s to %s
pl: Pomyślnie zmieniono nazwę %s na %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
pl: Błąd: nie można zmienić nazwy %s na %s: %s

en: FTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
pl: Obsługa FTPS jest niedostępna, ponieważ nie skompilowano obsługi SSL. Przerywanie połączenia.

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
pl: Obsługa HTTPS jest niedostępna, ponieważ nie skompilowano obsługi SSL. Przerywanie połączenia.

en: Could not get current working directory: %s
pl: Nie można pobrać bieżącego katalogu roboczego: %s

en: Successfully changed local directory to %s
pl: Pomyślnie zmieniono lokalny katalog na %s

en: Could not change local directory to %s: %s
pl: Nie można zmienić lokalnego katalogu na %s: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
pl: Błąd: nie można skrócić lokalnego pliku %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
pl: Nie można pobrać lokalnej listy katalogów %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %o
pl: Pomyślnie zmieniono tryb %s na %o

en: Error: Could not change mode of %s to %o: %s
pl: Błąd: nie można zmienić trybu %s na %o: %s

en: Successfully changed the time stamp of %s
pl: Pomyślnie zmieniono czas modyfikacji %s

en: Error: Could not change the time stamp of %s: %s
pl: Błąd: nie można zmienić czasu modyfikacji %s: %s

en: local filesystem
pl: lokalny system plików

en: usage: gftp
pl: użycie: gftp

note: @null@
en: none
pl: brak

en: file
pl: plik

en: size
pl: rozmiar

en: user
pl: użytkownik

en: group
pl: grupa

en: datetime
pl: data i czas

en: attribs
pl: atrybuty

note: @null@
en: descending
pl: malejąco

en: ascending
pl: rosnąco

en: General
pl: Ogólne

en: View program:
pl: Program przeglądarki:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
pl: Domyślny program używany do przeglądania plików. Jeśli pole pozostanie puste, użyta zostanie wewnętrzna przeglądarka plików

en: Edit program:
pl: Program edytora:

en: The default program used to edit files.
pl: Domyślny program używany do modyfikacji plików.

en: Max Log Window Size:
pl: Maksymalny rozmiar okna dziennika:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
pl: Maksymalny rozmiar okna dziennika w bajtach dla portu GTK+

en: Remote Character Sets:
pl: Zdalne zestawy znaków:

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
pl: Rozdzielona przecinkami lista zestawów znaków, które zostaną wypróbowane do konwersji zdalnych komunikatów do bieżących ustawień lokalnych

en: Remote LC_TIME:
pl: Zdalna zmienna LC_TIME:

en: This is the value of LC_TIME for the remote site. This is so that dates can be parsed properly in the directory listings.
pl: Wartość LC_TIME dla zdalnych serwerów. Dzięki tej zmiennej można poprawnie analizować daty w listach katalogów.

en: Cache TTL:
pl: Pamięć podręczna TTL:

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
pl: Liczba sekund utrzymywania wpisów w pamięci podręcznej przed wygaśnięciem.

en: Append file transfers
pl: Dołączanie przesyłanych plików

en: Append new file transfers onto existing ones
pl: Dołączanie przesyłanych plików do już istniejących

en: Do one transfer at a time
pl: Jedno przesyłanie na raz

en: Do only one transfer at a time?
pl: Wykonywać tylko jedno przesyłanie na raz?

en: Overwrite by Default
pl: Domyślne zastępowanie

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
pl: Domyślne zastępowanie plików lub wznawianie przesyłania plików

en: Preserve file permissions
pl: Zachowywanie uprawnień plików

en: Preserve file permissions of transferred files
pl: Zachowywanie uprawnień przesyłanych plików

en: Preserve file time
pl: Zachowywanie czasów plików

en: Preserve file times of transferred files
pl: Zachowywanie czasów przesyłanych plików

en: Refresh after each file transfer
pl: Odświeżanie po każdym przesyłaniu

en: Refresh the listbox after each file is transferred
pl: Odświeżanie listy plików po przesłaniu każdego pliku

en: Sort directories first
pl: Katalogi na początku listy

en: Put the directories first then the files
pl: Umieszczanie katalogów przed plikami

en: Show hidden files
pl: Wyświetlanie ukrytych plików

en: Show hidden files in the listboxes
pl: Wyświetlanie ukrytych plików w listach

en: Show transfer status in title
pl: Stan przesyłania w tytule

en: Show the file transfer status in the titlebar
pl: Wyświetlanie stanu przesyłania plików w pasku tytułu

en: Start file transfers
pl: Rozpoczynanie przesyłania plików

en: Automatically start the file transfers when they get queued
pl: Automatyczne rozpoczynanie przesyłania plików po dodaniu ich do kolejki

en: Allow manual commands in GUI
pl: Ręczne polecenia w GUI

en: Allow entering manual commands in the GUI (functions like the text port)
pl: Umożliwia ręczne podawanie poleceń w GUI (funkcje takie jak w porcie tekstowym)

en: Remember last directory
pl: Zapamiętanie ostatniego katalogu

en: Save the last local and remote directory when the application is closed
pl: Zapisywanie ostatniego lokalnego i zdalnego katalogu podczas zamykania programu

en: Connect to remote server on startup
pl: Łączenie się ze zdalnym serwerem podczas uruchamiania

en: Automatically connect to the remote server when the application is started.
pl: Automatyczne łączenie się ze zdalnym serwerem podczas uruchamiania programu.

en: Network
pl: Sieć

en: Network timeout:
pl: Ograniczenie czasu sieci:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
pl: Ograniczenie czasu oczekiwania na dane odbierane/wysyłane przez sieć. To NIE jest ograniczenie czasu bezczynności.

en: Connect retries:
pl: Liczba prób połączenia:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinitely
pl: Liczba automatycznych powtórzeń połączenia. Ustawienie na 0 powoduje powtarzanie bez ograniczeń

en: Retry sleep time:
pl: Okres czasu między powtórzeniami:

en: The number of seconds to wait between retries
pl: Czas w sekundach między próbami połączenia

en: Max KB/S:
pl: Maksymalnie KB/s:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
pl: Maksymalna prędkość przesyłania plików w KB/s (ustawienie na 0 wyłącza).

en: Transfer Block Size:
pl: Rozmiar bloku przesyłania:

en: The block size that is used when transferring files. This should be a multiple of 1024.
pl: Rozmiar bloku użytego podczas przesyłania plików. Powinno być wielokrotnością 1024.

en: Default Protocol:
pl: Domyślny protokół:

en: This specifies the default protocol to use
pl: Domyślnie używany port

en: Enable IPv6 support
pl: Obsługa IPv6

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
pl: Określa czynność, wykonywaną po dwukrotnym naciśnięciu na nazwie pliku w listach plików. 0=Podgląd pliku, 1=Edycja pliku, 2=Przesłanie pliku

en: The default width of the local files listbox
pl: Domyślna szerokość listy lokalnych plików

en: The default width of the remote files listbox
pl: Domyślna szerokość listy zdalnych plików

en: The default height of the local/remote files listboxes
pl: Domyślna wysokość lokalnych/zdalnych list plików

en: The default height of the transfer listbox
pl: Domyślna wysokość listy przesyłania

en: The default height of the logging window
pl: Domyślna wysokość okna dziennika

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
pl: Szerokość kolumny nazwy pliku w oknie przesyłania. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru kolumny.

en: The default column to sort by
pl: Domyślna kolumna do sortowana

en: Sort ascending or descending
pl: Sortowanie rosnące lub malejące

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny nazwy pliku w listach plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru kolumny. Ustawienie jej na -1 wyłącza tę kolumnę

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny rozmiaru w listach plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru kolumny. Ustawienie jej na -1 wyłącza tę kolumnę

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny użytkownika w listach plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru kolumny. Ustawienie jej na -1 wyłącza tę kolumnę

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny grupy w listach plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru kolumny. Ustawienie jej na -1 wyłącza tę kolumnę

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny daty w listach plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru kolumny. Ustawienie jej na -1 wyłącza tę kolumnę

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
pl: Szerokość kolumny atrybutów w listach plików. Ustawienie jej na 0 spowoduje automatyczne dopasowanie rozmiaru kolumny. Ustawienie jej na -1 wyłącza tę kolumnę

en: The color of the commands that are sent to the server
pl: Kolor poleceń wysyłanych do serwera

en: The color of the commands that are received from the server
pl: Kolor poleceń odebranych z serwera

en: The color of the error messages
pl: Kolor komunikatów błędów

en: The color of the rest of the log messages
pl: Kolor reszty komunikatów dziennika

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
pl: Przesyłanie plików zostanie ograniczone do %.2f KB/s

en: Error setting LC_TIME to '%s'. Falling back to '%s'
pl: Błąd podczas ustawiania zmiennej LC_TIME na "%s". Przywracanie do "%s"

en: Loading directory listing %s from cache (LC_TIME=%s)
pl: Wczytywanie zawartości katalogu %s z pamięci podręcznej (LC_TIME=%s)

en: Loading directory listing %s from server (LC_TIME=%s)
pl: Wczytywanie zawartości katalogu %s z serwera (LC_TIME=%s)

en: Warning: Stripping path off of file '%s'. The stripped path (%s) doesn't match the current directory (%s)
pl: Ostrzeżenie: usuwanie ścieżki z pliku "%s". Usunięta ścieżka (%s) nie zgadza się z bieżącym katalogiem (%s)

en: Error: Cannot write to cache: %s
pl: Błąd: nie można zapisać do pamięci podręcznej: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
pl: Błąd: nie można znaleźć zakładki %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
pl: Błąd zakładek: wpis zakładki %s nie zawiera nazwy komputera

en: The protocol '%s' is currently not supported.
pl: Protokół "%s" nie jest obecnie obsługiwany.

en: Found recursive symbolic link %s
pl: Znaleziono rekursywne dowiązanie symboliczne %s

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
pl: Błąd: zdalne serwer %s jest rozłączony. Osiągnięto maksymalną liczbę powtórzeń... Rezygnowanie

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
pl: Błąd: zdalny serwera %s jest rozłączony. Ponowienie połączenie za %d sekund

en: Error: Cannot set close on exec flag: %s
pl: Błąd: nie można ustawić zamknięcia na fladze exec: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
pl: Nie można otworzyć głównego PTY %s: %s

en: Cannot create a socket pair: %s
pl: Nie można utworzyć pary gniazd: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
pl: Błąd: nie można wykonać ssh: %s

en: Cannot fork another process: %s
pl: Nie można rozdzielić drugiego procesu: %s

en: Proxy hostname:
pl: Nazwa komputera pośrednika:

en: Firewall hostname
pl: Nazwa komputera zapory sieciowej

en: Proxy port:
pl: Port pośrednika:

en: Port to connect to on the firewall
pl: Port do podłączenia na zaporze sieciowej

en: Proxy username:
pl: Nazwa użytkownika pośrednika:

en: Your firewall username
pl: Nazwa użytkownika zapory sieciowej

en: Proxy password:
pl: Hasło pośrednika:

en: Your firewall password
pl: Hasło zapory sieciowej

en: Use HTTP/1.1
pl: Używanie HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
pl: Czy używać HTTP/1.1 lub HTTP/1.0

en: Received wrong response from server, disconnecting
    Invalid chunk size '%s' returned by the remote server
pl: Otrzymano błędną odpowiedź od serwera, rozłączanie
    Nieprawidłowy rozmiar fragmentu "%s" zwróconego przez zdalny serwer

en: Disconnecting from site %s
pl: Rozłączanie z serwera %s

en: Starting the file transfer at offset
pl: Rozpoczęcie przesyłania pliku od pozycji

en: Cannot retrieve file %s
pl: Nie można pobrać pliku %s

en: Retrieving directory listing...
pl: Pobieranie zawartości katalogu...

en: Received wrong response from server, disconnecting
pl: Otrzymano błędną odpowiedź od serwera, rozłączanie

en: SITE command
pl: Polecenie SITE

en: user@host
pl: użytkownik@komputer

en: user@host:port
pl: użytkownik@komputer:port

en: AUTHENTICATE
pl: UWIERZYTELNIENIE

en: user@host port
pl: użytkownik@komputer port

en: user@host NOAUTH
pl: użytkownik@serwer BEZUWIERZYTELNIANIA

en: HTTP Proxy
pl: Pośrednik HTTP

en: Custom
pl: Własny

en: Email address:
pl: Adres e-mail:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
pl: hasło, które zostanie użyte podczas logowanie się do zdalnego serwera FTP jako użytkownik anonimowy

en: Proxy account:
pl: Konto pośrednika:

en: Your firewall account (optional)
pl: Konto zapory sieciowej (opcjonalnie)

en: Proxy server type:
pl: Typ serwera pośredniczącego:

en: This specifies how your proxy server expects us to log in. You can specify a 2 character replacement string prefixed by a % that will be replaced with the proper data. The first character can be either p for proxy or h for the host of the FTP server. The second character can be u (user), p (pass), h (host), o (port) or a (account). For example, to specify the proxy user, you can you type in %pu
pl: Ta opcja określa sposób logowania spodziewany przez serwer pośredniczący. Można podać dwuznakowy napis zastępczy poprzedzony znakiem %, który zostanie zastąpiony odpowiednimi danymi. Pierwszy znak może być zarówno p dla pośrednika lub h dla serwera FTP. Drugim znakiem może być u (użytkownik), p (hasło), h (komputer), o (port) lub a (konto). Na przykład, aby podać użytkownika pośrednika, należy podać tekst %pu

en: Ignore PASV address
pl: Ignorowanie adresów PASV

en: If this is enabled, then the remote FTP server's PASV IP address field will be ignored and the host's IP address will be used instead. This is often needed for routers giving their internal rather then their external IP address in a PASV reply.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, pole adresu IP PASV zdalnego serwera FTP będzie ignorowane, a adres IP komputera zostanie użyty zamiast niego. Jest to często wymagane przez routery podające swój wewnętrzny adres IP zamiast zewnętrznego w odpowiedzi PASV

en: Passive file transfers
pl: Pasywne przesyłanie plików

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, zdalny serwer FTP otworzy port dla połączenia danych. Jeśli komputer jest za zaporą sieciową, należy włączyć tę opcję. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest trzymanie tej opcji włączonej, chyba że łączy się ze starszym serwerem FTP, który jej nie obsługuje. Po wyłączeniu program gFTP otworzy port po stronie klienta i zdalny serwer będzie próbował połączyć się z nim.

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
pl: Rozwiązywanie zdalnych dowiązań symbolicznych (LIST -L)

en: The remote FTP server will attempt to resolve symlinks in the directory listings. Generally, this is a good idea to leave enabled. The only time you will want to disable this is if the remote FTP server doesn't support the -L option to LIST
pl: Zdalny serwer FTP będzie próbował rozwiązać dowiązania symboliczne w liście zawartości katalogu. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest pozostawienie tej opcji włączonej. Może być ona potrzebna jedynie wtedy, gdy zdalny serwer FTP nie obsługuje opcji -L do polecenia LIST

en: Transfer files in ASCII mode
pl: Przesyłanie plików w trybie ASCII

en: If you are transferring a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transferring from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
pl: Podczas przesyłania plików tekstowych z systemu Windows do systemu UNIX lub w drugą stronę należy włączyć tą opcję. Każdy system używa innej reprezentacji znaków nowych wierszy w plikach tekstowych. Podczas przesyłania z systemu UNIX na UNIX, bezpiecznie jest wyłączyć tę opcję. Podczas pobierania danych binarnych należy wyłączyć tę opcję.

en: Invalid response '%c' received from server.
pl: Otrzymano z serwera nieprawidłowa odpowiedź "%c".

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
pl: Utworzenie gniazda IPv4 się nie powiodło: %s

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
pl: Nie można znaleźć adresu IP w odpowiedzi PASV "%s"

en: Ignoring IP address in PASV response, connecting to %d.%d.%d.%d:%d
pl: Ignorowanie adresu IP w odpowiedzi PASV, łączenie z %d.%d.%d.%d:%d

en: Cannot create a data connection: %s
pl: Nie można utworzyć połączenia danych: %s

en: Cannot get socket name: %s
pl: Nie można pobrać nazwy gniazda: %s

en: Cannot bind a port: %s
pl: Nie można powiązać portu: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
pl: Nie można nasłuchiwać na porcie %d: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
pl: Utworzenie gniazda IPv6 się nie powiodło: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
pl: Błąd: połączenie nie jest typu IPv6. Przerywanie połączenia.

en: Invalid EPSV response '%s'
pl: Nieprawidłowa odpowiedź EPSV "%s"

en: Cannot get address of local socket: %s
pl: Nie można pobrać adresu lokalnego gniazda: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
pl: Nie można zaakceptować połączenia z serwera: %s

en: total
pl: razem

en: Warning: Cannot parse listing %s
pl: Ostrzeżenie: nie można przeanalizować zawartości %s

en: Looking up %s
pl: Wyszukiwanie %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
pl: Nie można znaleźć nazwy komputera %s: %s

en: Failed to create a socket: %s
pl: Utworzenie gniazda się nie powiodło: %s

en: Trying %s:%d
pl: Próba połączenia z %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
pl: Nie można się połączyć z %s: %s

en: Connected to %s:%d
pl: Połączono z %s:%d

en: Cannot look up service name %s/tcp. Please check your services file
pl: Nie można znaleźć nazwy usługi %s/tcp. Proszę sprawdzić plik services

en: Connection to %s timed out
pl: Przekroczono czas oczekiwania na połączenie z %s

en: Cannot get socket flags: %s
pl: Nie można pobrać flag gniazda: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
pl: Nie można ustawić gniazda w trybie nieblokującym: %s

en: SSH Prog Name:
pl: Nazwa programu SSH:

en: The path to the SSH executable
pl: Ścieżka do pliku wykonywalnego SSH

en: SSH Extra Params:
pl: Dodatkowe parametry SSH:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
pl: Dodatkowe parametry dla programu SSH

en: Need SSH User/Pass
pl: Wymaga użytkownika/hasła SSH

en: Require a username/password for SSH connections
pl: Wymaga użytkownika/hasła dla połączeń SSH

en: Running program %s
pl: Uruchamianie programu %s

en: Enter passphrase for RSA key
pl: Proszę podać długie hasło dla klucza RSA

en: Enter passphrase for key '
pl: Proszę podać długie hasło dla klucza "

en: Password
pl: Hasło

en: password
pl: hasło

en: (yes/no)?
pl: (tak/nie)?

en: Enter PASSCODE:
pl: Proszę podać PASSCODE:

en: Enter Password
pl: Proszę podać hasło

en: Enter SecurID Password:
pl: Proszę podać hasło SecurID:

en: Error: An incorrect password was entered
pl: Błąd: podano niepoprawne hasło

en: %d: Protocol Initialization
pl: %d: inicjowanie protokołu

en: %d: Protocol version %d
pl: %d: wersja protokołu %d

en: %d: Open %s
pl: %d: otwieranie %s

en: %d: Close
pl: %d: zamykanie

en: %d: Open Directory %s
pl: %d: otwieranie katalogu %s

en: %d: Read Directory
pl: %d: odczytywanie katalogu

en: %d: Remove file %s
pl: %d: usuwanie pliku %s

en: %d: Make directory %s
pl: %d: tworzenie katalogu %s

en: %d: Remove directory %s
pl: %d: usuwanie katalogu %s

en: %d: Realpath %s
pl: %d: rzeczywista ścieżka %s

en: %d: File attributes
pl: %d: atrybuty pliku

en: %d: Stat %s
pl: %d: wykonywanie stat %s

en: %d: Chmod %s %o
pl: %d: wykonywanie chmod %s %o

en: %d: Utime %s %d
pl: %d: wykonywanie utime %s %d

en: EOF
pl: Koniec pliku

en: No such file or directory
pl: Nie ma takiego pliku ani katalogu

en: Permission denied
pl: Brak uprawnień

en: Failure
pl: Niepowodzenie

en: Bad message
pl: Błędny komunikat

en: No connection
pl: Brak połączenia

en: Connection lost
pl: Utracone połączenie

en: Operation unsupported
pl: Nieobsługiwane działanie

en: Unknown message returned from server
pl: Serwer zwrócił nieznany komunikat

en: Error: Message size %d too big
pl: Błąd: rozmiar komunikatu %d jest za duży

en: Error: Message size %d too big from server
pl: Błąd: rozmiar komunikatu %d jest za duży z serwera

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
pl: Wystąpił błąd podczas inicjowania połączenia SSH ze zdalnym serwerem. Komunikat o błędzie ze zdalnego serwera:

en: Opening SSH connection to %s
pl: Otwieranie połączenia SSH z %s

en: Successfully logged into SSH server %s
pl: Pomyślnie zalogowano do serwera SSH %s

en: SSL Engine
pl: Mechanizm SSL

en: SSL Entropy File:
pl: Plik entropii SSL:

en: SSL entropy file
pl: Plik entropii SSL

en: Entropy Seed Length:
pl: Długość ziarna entropii:

en: The maximum number of bytes to seed the SSL engine with
pl: Maksymalna liczba bajtów użyta do zainicjowania ziarna dla mechanizmu SSL

en: Verify SSL Peer
pl: Sprawdzanie partnera SSL

en: Error with certificate at depth: %i
    Issuer = %s
    Subject = %s
    Error %i:%s
pl: Błąd certyfikatu na poziomie: %i
    Wydawca = %s
    Podmiot = %s
    Błąd %i:%s

en: Cannot get peer certificate
pl: Nie można uzyskać certyfikatu partnera

en: ERROR: The host in the SSL certificate (%s) does not match the host that we connected to (%s). Aborting connection.
pl: BŁĄD: komputer w certyfikacie SSL (%s) nie zgadza się z połączonym komputerem (%s). Przerywanie połączenia.

en: Cannot initialize the OpenSSL library
pl: Nie można zainicjować biblioteki OpenSSL

en: Error loading default SSL certificates
pl: Błąd podczas wczytywania domyślnych certyfikatów SSL

en: Error setting cipher list (no valid ciphers)
pl: Błąd podczas ustawiania listy szyfrów (brak prawidłowych szyfrów)

en: Error: SSL engine was not initialized
pl: Błąd: mechanizm SSL nie został zainicjowany

en: Error setting up SSL connection (BIO object)
pl: Błąd podczas ustawiania połączenia SSL (obiekt BIO)

en: Error setting up SSL connection (SSL object)
pl: Błąd podczas ustawiania połączenia SSL (obiekt SSL)

en: Error with peer certificate: %s
pl: Błąd certyfikatu partnera: %s

en: Operation canceled
pl: Działanie anulowane

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
pl: Oczekiwanie przez %d sekund przed kolejną próbą połączenia

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
pl: Program gFTP rozpowszechniany jest BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI. Należy zobaczyć plik COPYING. Ten program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej na określonych warunkach. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z plikiem COPYING

en: Translated by
pl: Tłumaczenie:
    Zbigniew Chyla <zbigniew.chyla@gmail.com>, 2002-2003
    Arkadiusz Lipiec <a.lipiec@elka.pw.edu.pl>, 2002
    Artur Flinta <aflinta@at.kernel.pl>, 2003
    Piotr Drąg <piotrdrag@gmail.com>, 2008-2013
    Aviary.pl <gnomepl@aviary.pl>, 2008-2013

en: Error: Not connected to a remote site
pl: Brak: nie połączono ze zdalnym serwerem

en: usage: chmod <mode> <file>
pl: użycie: chmod <tryb> <plik>

en: usage: rename <old name> <new name>
pl: użycie: rename <stara nazwa> <nowa nazwa>

en: usage: delete <file>
pl: użycie: delete <plik>

en: usage: rmdir <directory>
pl: użycie: rmdir <katalog>

en: usage: site <site command>
pl: użycie: site <polecenie serwera>

en: usage: mkdir <new directory>
pl: użycie: mkdir <nowy katalog>

en: usage: chdir <directory>
pl: użycie: chdir <katalog>

en: Invalid argument
pl: Nieprawidłowy parametr

en: Clear the directory cache
pl: Wyczyszczenie pamięci podręcznej katalogów

en: usage: open
pl: użycie: open

en: usage: set [variable = value]
pl: użycie: set [zmienna = wartość]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
pl: Błąd: zmienna %s nie jest prawidłową zmienną konfiguracji.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
pl: Błąd: zmienna %s jest niedostępna w tekstowej wersji gFTP

en: Supported commands:
pl: Obsługiwane polecenia:

en: usage: %s <filespec>
pl: użycie: %s <określenie plików>

en: Shows gFTP information
pl: Wyświetla informacje o programie gFTP

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
pl: Ustawia bieżący tryb przesyłania na ASCII (tylko dla FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
pl: Ustawia bieżący tryb przesyłania na binarny (tylko dla FTP)

en: Changes the remote working directory
pl: Zmienia zdalny katalog roboczy

en: Changes the permissions of a remote file
pl: Zmienia uprawnienia zdalnego pliku

en: Available options: cache
pl: Dostępne opcje: cache

en: Disconnects from the remote site
pl: Rozłącza z zdalnym serwerem

en: Removes a remote file
pl: Usuwa zdalny plik

en: Shows the directory listing for the current remote directory
pl: Wyświetla zawartość bieżącego zdalnego katalogu

en: Downloads remote file(s)
pl: Pobiera zdalne pliki

en: Shows this help screen
pl: Wyświetla ten ekran pomocy

en: Changes the local working directory
pl: Zmienia lokalny katalog roboczy

en: Changes the permissions of a local file
pl: Zmienia uprawnienia lokalnego pliku

en: Removes a local file
pl: Usuwa lokalny plik

en: Shows the directory listing for the current local directory
pl: Wyświetla zawartość bieżącego lokalnego katalogu

en: Creates a local directory
pl: Tworzy lokalny katalog

en: Show current local directory
pl: Wyświetla bieżący lokalny katalog

en: Rename a local file
pl: Zmienia nazwę lokalnego pliku

en: Remove a local directory
pl: Usuwa lokalny katalog

en: Creates a remote directory
pl: Tworzy zdalny katalog

en: Uploads local file(s)
pl: Wysyła lokalne pliki

en: Opens a connection to a remote site
pl: Otwiera połączenie ze zdalnym serwerem

en: Show current remote directory
pl: Wyświetla bieżący zdalny katalog

en: Exit from gFTP
pl: Kończy działanie programu gFTP

en: Rename a remote file
pl: Zmienia nazwę zdalnego pliku

en: Remove a remote directory
pl: Usuwa zdalny katalog

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
pl: Wyświetla zmienne pliku konfiguracyjnego. Zmienne można także ustawić za pomocą parametru: set zmienna=wartość

en: Run a site specific command
pl: Wykonuje polecenia specyficzne dla serwera

en: Error: Command not recognized
pl: Błąd: nie rozpoznano polecenia

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
pl: Pomyślnie przesłano %s z prędkością %.2f KB/s

en: Skipping file %s on host %s
pl: Pomijanie pliku %s na komputerze %s

en: Stopping the transfer on host %s
pl: Zatrzymywanie przesyłania na komputerze %s

en: Could not download %s from %s
pl: Nie można pobrać %s z %s

en: There were %d files or directories that could not be transferred. Check the log for which items were not properly transferred.
pl: Nie można przesłać %d plików lub katalogów. Proszę sprawdzić dziennik, aby dowiedzieć się, które elementy nie zostały poprawnie przesłane.

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
pl: %s: proszę nacisnąć przycisk zatrzymania, aby zrobić cokolwiek innego

en: Run Bookmark
pl: Uruchom zakładkę

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
pl: Dodanie zakładki: należy podać nazwę zakładki

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
pl: Dodanie zakładki: nie można dodać zakładki %s, ponieważ ta nazwa już istnieje

en: Add Bookmark
pl: Dodaj zakładkę

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
pl: Dodanie zakładki: należy podać nazwę komputera

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
pl: Proszę podać nazwę zakładki do dodania
    Można rozdzielić elementy za pomocą znaku /, aby umieścić je w podmenu
    (np. Serwery linuksowe/Debian)

en: Remember password
pl: Zapamiętanie hasła

en: You must specify a name for the bookmark.
pl: Należy podać nazwę zakładki.

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Enter the name of the new folder to create
pl: Proszę podać nazwę nowego katalogu

en: New Item
pl: Nowy element

en: Enter the name of the new item to create
pl: Proszę podać nazwę nowego elementu

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all its children?
pl: Na pewno usunąć zakładkę
    %s i wszystkie zakładki podrzędne?

en: Delete Bookmark
pl: Usuń zakładkę

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Edit Entry
pl: Edytuj wpis

en: Description:
pl: Opis:

en: Hostname:
pl: Nazwa komputera:

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: Remote Directory:
pl: Zdalny katalog:

en: Local Directory:
pl: Lokalny katalog:

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Account:
pl: Konto:

en: Log in as ANONYMOUS
pl: Logowanie jako ANONYMOUS

en:   Cancel
pl:   Anuluj

en: /_File
pl: /_Plik

en: /File/tearoff
pl: /Plik/tearoff

en: /File/New _Folder...
pl: /Plik/Nowy _katalog...

en: /File/New _Item...
pl: /Plik/Nowy _element...

en: /File/_Delete
pl: /Plik/_Usuń

en: /File/_Properties...
pl: /Plik/_Właściwości...

en: /File/sep
pl: /Plik/sep

en: /File/_Close
pl: /Plik/_Zamknij

en: Edit Bookmarks
pl: Edytuj zakładki

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
pl: Poniżej można dostosować atrybuty plików
    Uwaga: nie wszystkie serwery FTP obsługują funkcję chmod

en: Special
pl: Specjalne

en: Sticky
pl: Lepkość

en: User
pl: Użytkownik

en: Read
pl: Odczyt

en: Write
pl: Zapis

en: Execute
pl: Wykonywanie

en: Group
pl: Grupa

en: Other
pl: Inni

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
pl: Usunąć %ld plików i %ld katalogów?

en: Are you sure you want to delete these %ld files
pl: Usunąć %ld plików?

en: Are you sure you want to delete these %ld directories
pl: Usunąć %ld katalogów?

en: Delete Files/Directories
pl: Usuwanie plików/katalogów

en: Delete
pl: Usuń

en: Connect
pl: Połącz

en: Received URL %s
pl: Otrzymano adres URL %s

en: Drag-N-Drop
pl: Przeciągnij i upuść

en: Exit
pl: Zakończ

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
pl: Trwa przesyłanie plików.
    Zakończyć program?

en: Open Location
pl: Otwórz położenie

en: Enter a URL to connect to
pl: Proszę podać adres URL dla połączenia

en: /FTP/Window _1
pl: /FTP/Okno _1

en: /FTP/Window _2
pl: /FTP/Okno _2

en: /FTP/_Ascii
pl: /FTP/_ASCII

en: /FTP/_Binary
pl: /FTP/_Binarnie

en: /FTP/_Preferences...
pl: /Plik/_Preferencje...

en: /FTP/_Quit
pl: /FTP/Za_kończ

en: /_Local
pl: /_Lokalne

en: /Local/tearoff
pl: /Lokalne/tearoff

en: /Local/_Open Location...
pl: /Lokalne/_Otwórz położenie...

en: /Local/D_isconnect
pl: /Lokalne/_Rozłącz

en: /Local/sep
pl: /Lokalne/sep

en: /Local/Change _Filespec...
pl: /Lokalne/_Zmień określenie plików...

en: /Local/_Show selected
pl: /Lokalne/_Wyświetl zaznaczone

en: /Local/Select _All
pl: /Lokalne/Z_aznacz wszystko

en: /Local/Select All Files
pl: /Lokalne/Zaznacz wszystkie pliki

en: /Local/Deselect All
pl: /Lokalne/Odznacz wszystko

en: /Local/Save Directory Listing...
pl: /Lokalne/Zapisz listę zawartości katalogu...

en: /Local/Send SITE Command...
pl: /Lokalne/Wyślij polecenie SITE...

en: /Local/_Change Directory
pl: /Lokalne/_Zmień katalog

en: /Local/_Permissions...
pl: /Lokalne/_Uprawnienia...

en: /Local/_New Folder...
pl: /Plik/_Nowy katalog...

en: /Local/Rena_me...
pl: /Lokalne/Z_mień nazwę...

en: /Local/_Delete...
pl: /Lokalne/_Usuń

en: /Local/_Edit...
pl: /Lokalne/_Edycja...

en: /Local/_View...
pl: /Lokalne/_Widok...

en: /Local/_Refresh
pl: /Lokalne/O_dśwież

en: /_Remote
pl: /_Zdalne

en: /Remote/tearoff
pl: /Zdalne/tearoff

en: /Remote/_Open Location...
pl: /Zdalne/_Otwórz położenie...

en: /Remote/D_isconnect
pl: /Zdalne/_Rozłącz

en: /Remote/sep
pl: /Zdalne/sep

en: /Remote/Change _Filespec...
pl: /Zdalne/_Zmień określenie plików...

en: /Remote/_Show selected
pl: /Zdalne/_Wyświetl zaznaczone

en: /Remote/Select _All
pl: /Zdalne/Z_aznacz wszystko

en: /Remote/Select All Files
pl: /Zdalne/Zaznacz wszystkie pliki

en: /Remote/Deselect All
pl: /Zdalne/Odznacz wszystkie

en: /Remote/Save Directory Listing...
pl: /Zdalne/Zapisz listę zawartości katalogu...

en: /Remote/Send SITE Command...
pl: /Zdalne/Wyślij polecenie SITE...

en: /Remote/_Change Directory
pl: /Zdalne/_Zmień katalog

en: /Remote/_Permissions...
pl: /Zdalne/_Uprawnienia...

en: /Remote/_New Folder...
pl: /Zdalne/_Nowy katalog...

en: /Remote/Rena_me...
pl: /Zdalne/Z_mień nazwę...

en: /Remote/_Delete...
pl: /Zdalne/_Usuń...

en: /Remote/_Edit...
pl: /Zdalne/_Edycja...

en: /Remote/_View...
pl: /Zdalne/_Widok...

en: /Remote/_Refresh
pl: /Zdalne/O_dśwież

en: /_Bookmarks
pl: /_Zakładki

en: /Bookmarks/tearoff
pl: /Zakładki/tearoff

en: /Bookmarks/Add _Bookmark
pl: /Zakładki/Dodaj _zakładkę

en: /Bookmarks/Edit Bookmarks
pl: /Zakładki/Edytuj zakładki

en: /Bookmarks/sep
pl: /Zakładki/sep

en: /_Transfer
pl: /_Przesyłanie

en: /Transfer/tearoff
pl: /Przesyłanie/tearoff

en: /Transfer/_Start
pl: /Przesyłanie/tearoff

en: /Transfer/St_op
pl: /Przesyłanie/Z_atrzymaj

en: /Transfer/sep
pl: /Przesyłanie/sep

en: /Transfer/Skip _Current File
pl: /Przesyłanie/Pomiń _bieżący plik

en: /Transfer/_Remove File
pl: /Przesyłanie/_Usuń plik

en: /Transfer/Move File _Up
pl: /Przesyłanie/Przenieś plik w gó_rę

en: /Transfer/Move File _Down
pl: /Przesyłanie/Przenieś plik w _dół

en: /Transfer/_Retrieve Files
pl: /Przesyłanie/_Pobierz pliki

en: /Transfer/_Put Files
pl: /Przesyłanie/_Wyślij pliki

en: /L_og
pl: /_Dziennik

en: /Log/tearoff
pl: /Dziennik/tearoff

en: /Log/_Clear
pl: /Dziennik/Wy_czyść

en: /Log/_View
pl: /Dziennik/_Widok

en: /Log/_Save...
pl: /Dziennik/Zapi_sz...

en: /Tool_s
pl: /_Narzędzia

en: /Tools/tearoff
pl: /Narzędzia/tearoff

en: /Tools/C_ompare Windows
pl: /Narzędzia/P_orównaj okna

en: /Tools/_Clear Cache
pl: /Narzędzia/Wy_czyść pamięć podręczną

en: /Help
pl: /Pomoc

en: /Help/tearoff
pl: /Pomoc/tearoff

en: /Help/_About
pl: /Pomoc/_O programie

en: Host:
pl: Komputer:

en: _Host:
pl: _Komputer:

en: User:
pl: Użytkownik:

en: _User:
pl: _Użytkownik:

en: Pass:
pl: Hasło:

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Size
pl: Rozmiar

en: Date
pl: Data

en: Attribs
pl: Atrybuty

en: Progress
pl: Postęp

en: Error: You must type in a host to connect to
pl: Błąd: należy podać komputer do połączenia się

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Enter Username
pl: Proszę podać nazwę użytkownika

en: Please enter your username for this site
pl: Proszę podać nazwę użytkownika dla tego serwera

en: Please enter your password for this site
pl: Proszę podać hasło dla tego serwera

en: Operation canceled...you must enter a string
pl: Anulowano działanie... Należy podać tekst

en: Make Directory
pl: Tworzenie katalogu

en: Enter name of directory to create
pl: Proszę podać nazwę katalogu do utworzenia

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: What would you like to rename %s to?
pl: Na jaką nazwę zmienić %s?

en: Site
pl: Serwer

en: Enter site-specific command
pl: Proszę podać polecenia specyficznego dla serwera

en: Prepend with SITE
pl: Poprzedź poleceniem SITE

en: Skipped
pl: Pominięto

en: Waiting...
pl: Oczekiwanie...

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: Resume
pl: Wznów

en: Skip
pl: Pomiń

en: Action
pl: Działanie

en: Transfer Files
pl: Przesyłanie plików

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
pl: Następujące pliki istnieją zarówno w lokalnym, jak i w zdalnym katalogu.
    Proszę wybrać dalsze działanie

en: Error
pl: Błąd

en: Skip File
pl: Pomiń plik

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Deselect All
pl: Odznacz wszystko

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
pl: Zmiana określenia plików: anulowano działanie... Należy podać tekst

en: Change Filespec
pl: Zmiana określenia plików

en: Enter the new file specification
pl: Proszę podać nową specyfikację plików

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
pl: Błąd: nie można otworzyć %s do zapisania: %s

en: Save Directory Listing
pl: Zapis listy zawartości katalogu

en: Error: Error writing to %s: %s
pl: Błąd: błąd podczas zapisywania do %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
pl: Pomyślnie zapisano plik dziennika do %s

en: Save Log
pl: Zapisz dziennik

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
pl: Nie można znaleźć pliku umowy licencyjnej COPYING. Proszę się upewnić, że znajduje się ona w katalogu %s lub %s

en: About gFTP
pl: O programie gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
pl: %s
    Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Oficjalna witryna: http://www.gftp.org/

en: About
pl: O programie

en: License Agreement
pl: Umowa licencyjna

en:   Close
pl:   Zamknij

en: Compare Windows
pl: Porównaj okna

en: Disconnect from the remote server
pl: Rozłącz od zdalnego serwera

en: Connect to the site specified in the host entry. If the host entry is blank, then a dialog is presented that will allow you to enter a URL.
pl: Łączy się z serwerem podaną w polu komputera. Jeśli pole komputera jest puste, zostanie wyświetlone okno dialogowe pozwalające na podanie adresu URL.

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: ] (Cached) [
pl: ] (W pamięci podręcznej) [

en: Not connected
pl: Nie połączono

en: Error opening file %s: %s
pl: Błąd podczas otwierania pliku %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
pl: %s: nie połączono ze zdalnym serwerem

en: %s: This feature is not available using this protocol
pl: %s: ta funkcja nie jest dostępna używając tego protokołu

en: %s: You must only have one item selected
pl: %s: należy wybrać tylko jeden element

en: %s: You must have at least one item selected
pl: %s: należy wybrać przynajmniej jeden element

en: Change
pl: Zmień

en: Add
pl: Dodaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en:   Yes
pl:   Tak

en:   No
pl:   Nie

en: Getting directory listings
pl: Pobieranie zawartości katalogów

en:   Stop
pl:  Zatrzymaj

en: Received %ld directories
    and %ld files
pl: Otrzymano %ld katalogów
    i %ld plików

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
pl: Błąd programu gFTP: Nie można znaleźć pliku %s w %s lub %s

en: Edit Host
pl: Edytuj komputer

en: Add Host
pl: Dodaj komputer

en: Type:
pl: Typ:

en: _Type:
pl: _Typ:

en: Domain
pl: Domena

en: Network Address
pl: Adres sieciowy

en: _Network address:
pl: Adres _sieciowy:

en: Netmask
pl: Maska sieci

en: N_etmask:
pl: Maska si_eci:

en: _Domain:
pl: _Domena:

en: Local Hosts
pl: Komputery lokalne

en: Edit
pl: Edycja

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Options
pl: Opcje

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Receiving file names...
pl: Pobieranie nazw plików...

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
pl: Pobieranie plików: nie połączono ze zdalnym serwerem

en: Error: Child %d returned %d
pl: Błąd: proces potomny %d zwrócił %d

en: Child %d returned successfully
pl: Proces potomny %d pomyślnie zwrócił

en: Error: Child %d did not terminate properly
pl: Błąd: proces potomny %d nie został poprawnie zakończony

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
pl: Błąd: nie można pobrać informacji o pliku %s: %s

en: File %s was not changed
pl: Plik %s nie został zmieniony

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
pl: Plik %s został zmieniony.
    Wysłać go?

en: Edit File
pl: Edytuj plik

en: Finished
pl: Zakończono

en: Sent %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
pl: Wysłano %s z %s z prędkością %.2fKB/s, przybliżony pozostały czas: %02d:%02d:%02d

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
pl: Pobrano %s z %s z prędkością %.2fKB/s, przybliżony pozostały czas: %02d:%02d:%02d

en: Sent %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
pl: Wysłano %s z %s, przesyłanie zatrzymane, nieznany pozostały czas

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
pl: Pobrano %s z %s, przesyłanie zatrzymane, nieznany pozostały czas

en: Unknown percentage complete. (File %ld of %ld)
pl: Nieznany procent ukończenia (plik %ld z %ld).

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
pl: Zakończono %d%%, przybliżony pozostały czas: %02d:%02d:%02d (plik %ld z %ld).

en: Retrieving file names...%s bytes
pl: Pobieranie nazw plików... %s bajtów

en: There are no file transfers selected
pl: Nie wybrano żadnego przesyłania plików

en: View
pl: Podgląd

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
pl: Podgląd: %s jest katalogiem. Nie można przedstawić podglądu.

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
pl: Edycja: %s jest katalogiem. Nie można go modyfikować.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
pl: Edycja: należy podać edytor w oknie opcji

en: View: Cannot fork another process: %s
pl: Podgląd: nie można rozdzielić drugiego procesu: %s

en: Running program: %s %s
pl: Wykonywanie programu: %s %s

en: Opening %s with %s
pl: Otwieranie %s za pomocą %s

en: Viewing file %s
pl: Podgląd pliku %s

en: View: Cannot open file %s: %s
pl: Podgląd: nie można otworzyć pliku %s: %s

en: Cannot open controlling terminal %s
pl: Nie można otworzyć terminala kontrolującego %s

en: Username [anonymous]:
pl: Użytkownik [anonymous]:

en: %s already exists. (%s source size, %s destination size):
    (o)verwrite, (r)esume, (s)kip, (O)verwrite All, (R)esume All, (S)kip All: (%c)
pl: Plik %s już istnieje. (rozmiar źródłowy %s, rozmiar docelowy %s):
    (o)zastąp, (r)wznów, (s)pomiń, (O)zastąp wszystko, (R)wznów wszystko, (S)pomiń wszystko: (%c)
