gftp-2.0.14 - en to sr translation catalogue (539 entries)

en: Invalid URL %s
sr: Неисправан УРЛ %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
sr: Грешка: Погрешан ред %s у датотеци индекса оставе

en: Error: Could not make directory %s: %s
sr: Грешка: Не могу да створим директоријум %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
sr: Грешка: Не могу да створим привремену датотеку: %s

en: Error closing file descriptor: %s
sr: Грешка приликом затварања описника датотеке: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да претражим датотеку %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да отворим локалну датотеку %s: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
sr: Грешка: Не могу да пишем у утичницу: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
sr: Грешка: Не могу да читам са утичнице: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
sr: Грешка gFTP-а: Неисправан назив датотеке са обележивачима %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
sr: Упозорење: Не могу да пронађем главну датотеку са обележивачима %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
sr: Грешка gFTP-а: Не могу да отворим датотеку са обележивачима %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
sr: Упозорење gFTP-а: Прескачем ред %d у датотеци са обележивачима: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
sr: Упозорење gFTP-а: Ред %d не садржи довољно параметара

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
sr: Овај део задаје који домаћини су на локалној подмрежи па не треба да користе посреднички сервер (ако је доступан). Синтакса: dont_use_proxy=.домен или dont_use_proxy=мрежни број/мрежнамаска

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
sr: ext=врста датотеке:XPM датотека:аски или бинарна (латинично „A“ или „B“):програм за преглед. Напомена: Сви аргументи осим врсте датотеке су необавезни

en: gFTP Error: Bad config file name %s
sr: Грешка gFTP-а: Неисправан назив датотеке са подешавањима %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
sr: Грешка gFTP-а: Не могу да направим директоријум %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
sr: Грешка gFTP-а: Не могу да пронађем главну датотеку са подешавањима %s

en: Did you do a make install?
sr: Да ли сте инсталирали програм (make install)?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
sr: Грешка gFTP-а: Не могу да отворим датотеку са подешавањима %s: %s

en: Terminating due to parse errors at line %d in the config file
sr: Прекида услед грешке при рашчлањивању реда %d у датотеци са подешавањима

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
sr: Упозорење gFTP-а: Прескачем ред %d у датотеци са подешавањима: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
sr: Грешка gFTP-а: Неисправно име дневничке датотеке %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
sr: Упозорење gFTP-а: Не могу да отворим %s за упис: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
sr: Датотека са обележивачима за gFTP. Сва права задржана (C) 1998–2002 Брајан Месни (Brian Masney) <masneyb@gftp.org>. Упозорење: Сви коментари које додате овој датотеци ће бити обрисани

en: Note: The passwords contained inside this file are scrambled. This algorithm is not secure. This is to avoid your password being easily remembered by someone standing over your shoulder while you're editing this file. Prior to this, all passwords were stored in plaintext.
sr: Пажња: Све лозинке у овој датотеци су изврнуте. Овај алгоритам није безбедан. Ово се користи само да се онемогући да неко који стоји поред вас лако запамти вашу лозинку док уређујете ову датотеку. Пре овога, све лозинке су чуване као чист текст.

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
sr: Датотека са подешавањима за gFTP. Сва права задржана (C) 1998-2002 Брајан Месни (Brian Masney) <masneyb@gftp.org>. Упозорење: Сви коментари у датотеци ће бити обрисани. Ако унос садржи (*) у свом коментару, онда га не можете изменити из gFTP-а

en: <unknown>
sr: <непознат>

en: FATAL gFTP Error: Config option '%s' not found in global hash table
sr: Кобна грешка gFTP-а: Избор подешавања „%s“ није нађен у општој табели хеша

en: FTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
sr: Подршка за FTPS није доступна пошто није присутна подршка за SSL. Прекидам повезивање.

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
sr: Подршка за HTTPS није доступна пошто није присутна подршка за SSL. Прекидам повезивање.

en: Could not change local directory to %s: %s
sr: Не могу да променим локални директоријум у %s: %s

en: Could not get current working directory: %s
sr: Не могу да сазнам тренутни директоријум: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да скратим локалну датотеку %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
sr: Не могу да добавим списак локалних директоријума %s: %s

en: Successfully changed local directory to %s
sr: Успешно промењен локални директоријум у %s

en: Successfully removed %s
sr: Успешно уклоњено %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
sr: Грешка: Не могу да уклоним директоријум %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да уклоним датотеку  %s: %s

en: Successfully made directory %s
sr: Успешно створен директоријум  %s

en: Successfully renamed %s to %s
sr: Успешно преименовано  %s у %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
sr: Грешка: Не могу да преименујем %s у %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %d
sr: Успешно промењен режим %s у %d

en: Error: Could not change mode of %s to %d: %s
sr: Грешка: Не могу да променим режим %s у %d: %s

en: local filesystem
sr: локални систем датотека

en: usage: gftp
sr: употреба: gftp

en: none
sr: ниједан

en: file
sr: датотека

en: size
sr: величина

en: user
sr: корисник

en: group
sr: група

en: datetime
sr: датум и време

en: attribs
sr: атрибути

en: descending
sr: опадајуће

en: ascending
sr: растуће

en: General
sr: Опште

en: View program:
sr: Програм за преглед:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
sr: Подразумевани програм за преглед датотека. Ако ово оставите празно, биће коришћен уграђени програм за преглед

en: Edit program:
sr: Програм за уређивање:

en: The default program used to edit files.
sr: Подразумевани програм за уређивање датотека

en: Startup Directory:
sr: Почетни директоријум:

en: The default directory gFTP will go to on startup
sr: Подразумевани директоријум у коме ће gFTP бити по покретању

en: Max Log Window Size:
sr: Највећа величина дневничког прозора:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
sr: Највећа величина дневничког прозора у бајтовима за ГТК+ верзију програма

en: Remote Character Sets:
sr: Удаљени скупови знакова:

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
sr: Ово је списак скупова знакова раздвојених запетама за покушај прилагођавања удаљених порука текућем локалитету

en: Cache TTL:
sr: TTL оставе:

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
sr: Број секунди за задржавање ставки оставе пре њиховог истека.

en: Append file transfers
sr: Надовежи преносе датотека

en: Append new file transfers onto existing ones
sr: Надовежи нове преносе датотека на постојеће

en: Do one transfer at a time
sr: Један пренос истовремено

en: Do only one transfer at a time?
sr: Ради само један пренос истовремено?

en: Overwrite by Default
sr: Преписивање је подразумевано

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
sr: Преписивање датотека или наставак преноса датотека су подразумевани

en: Preserve file permissions
sr: Сачувај дозволе датотека

en: Preserve file permissions of transfered files
sr: Сачувај дозволе пренетих датотека

en: Refresh after each file transfer
sr: Освежи након сваког преноса датотеке

en: Refresh the listbox after each file is transfered
sr: Освежи списак након што је свака датотека пренесена

en: Sort directories first
sr: Прво ређај директоријуме

en: Put the directories first then the files
sr: Прикажи прво директоријуме па затим датотеке

en: Show hidden files
sr: Прикажи сакривене датотеке

en: Show hidden files in the listboxes
sr: Прикажи сакривене датотеке у списку

en: Show transfer status in title
sr: Прикажи стање преноса у наслову

en: Show the file transfer status in the titlebar
sr: Прикажи стање преноса у насловној линији

en: Allow manual commands in GUI
sr: Дозволи ручне наредбе кроз графичко сучеље

en: Allow entering manual commands in the GUI (functions like the text port)
sr: Дозволи ручни унос наредби кроз графичко корисничко сучеље (функције као што је текстуални порт)

en: Network
sr: Мрежа

en: Network timeout:
sr: Дозвољено време чекања:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
sr: Дозвољено време чекања за мрежни улаз/излаз. Ово НИЈЕ беспослено чекање.

en: Connect retries:
sr: Поновних повезивања:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinately
sr: Број поновних ауто-покушаја. Поставите ово на 0 да би се покушавало неодређено много пута

en: Retry sleep time:
sr: Чекање пре поновног покушаја:

en: The number of seconds to wait between retries
sr: Број секунди чекања између покушаја

en: Max KB/S:
sr: Макс КБ/с:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
sr: Највећи број КБ/с који пренос датотеке може да добије. (Поставите на 0 да бисте искључили)

en: Default Protocol:
sr: Подразумевани протокол:

en: This specifies the default protocol to use
sr: Ово задаје подразумевани протокол који ће се користити

en: Enable IPv6 support
sr: Укључи подршку за ИП6

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
sr: Ово задаје шта ће се десити када два пута притиснете име датотеке у списку.  0=Прегледај датотеку 1=Уреди датотеку 2=Пренеси датотеку

en: The default width of the local files listbox
sr: Подразумевана ширина списка локалних датотека

en: The default width of the remote files listbox
sr: Подразумевана ширина списка удаљених датотека

en: The default height of the local/remote files listboxes
sr: Подразумевана висина спискова локалних/удаљених датотека

en: The default height of the transfer listbox
sr: Подразумевана висина списка преноса

en: The default height of the logging window
sr: Подразумевана висина дневничког прозора

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
sr: Ширина колоне са именом датотеке у прозору преноса. Поставите ово на 0 како би се ова колона аутомагично проширивала.

en: The default column to sort by
sr: Подразумевана колона по којој ће се ређати датотеке

en: Sort ascending or descending
sr: Ређај растућим или опадајућим редоследом

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са називом датотеке у списковима датотека. Поставите ово на 0 како би се колоне аутомагично проширивале. Поставите ово на -1 да бисте искључили ову колону

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са величином датотеке у списковима датотека. Поставите ово на 0 како би се колоне аутомагично проширивале. Поставите ово на -1 да бисте искључили ову колону

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са именом корисника у списковима датотека. Поставите ово на 0 како би се колоне аутомагично проширивале. Поставите ово на -1 да бисте искључили ову колону

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са називом групе у списковима датотека. Поставите ово на 0 како би се колоне аутомагично проширивале. Поставите ово на -1 да бисте искључили ову колону

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са датумом у списковима датотека. Поставите ово на 0 како би се колоне аутомагично проширивале. Поставите ово на -1 да бисте искључили ову колону

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
sr: Ширина колоне са атрибутима у списковима датотека. Поставите ово на 0 како би се колоне аутомагично проширивале. Поставите ово на -1 да бисте искључили ову колону

en: The color of the commands that are sent to the server
sr: Боја наредби које се шаљу на сервер

en: The color of the commands that are received from the server
sr: Боја наредби које стижу од сервера

en: The color of the error messages
sr: Боја порука о грешци

en: The color of the rest of the log messages
sr: Боја осталих дневничких порука

en: Bookmark
sr: Обележивач

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
sr: Пренос датотеке ће бити ограничен на %.2f КБ/с

en: Loading directory listing %s from cache
sr: Учитавам списак директоријума %s из оставе

en: Error: Cannot write to cache: %s
sr: Грешка: Не могу да упишем у оставу: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
sr: Грешка: не могу да пронађем обележивач %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
sr: Грешка обележивача: Обележивач %s не садржи име домаћина

en: The protocol '%s' is currently not supported.
sr: Протокол „%s“ тренутно није подржан.

en: Looking up %s
sr: Тражим %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
sr: Не могу да пронађем домаћина  %s: %s

en: unknown
sr: непознато

en: Failed to create a socket: %s
sr: Нисам успео да створим утичницу: %s

en: Trying %s:%d
sr: Покушавам %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
sr: Не могу да се повежем са %s: %s

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
sr: Нисам успео да створим ИП4 утичницу: %s

en: Cannot look up service name %s/tcp. Please check your services file
sr: Не могу да пронађем назив услуге %s/tcp. Молим проверите вашу датотеку са услугама

en: Error: Cannot set close on exec flag: %s
sr: Грешка: Не могу да поставим ознаку затварања при извршавању: %s

en: Connected to %s:%d
sr: Повезан са %s:%d

en: Connection to %s timed out
sr: Повезивање са %s је истекло

en: Cannot get socket flags: %s
sr: Не могу да сазнам ознаке утичнице: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
sr: Не могу да поставим утичницу на неблокирајућу: %s

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
sr: Грешка: Удаљено место %s је прекинуло повезивање. Највећи број покушаја је достигнут...одустајем

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
sr: Грешка: Удаљено место %s је прекинуло повезивање. Покушаћу поновно повезивање за %d секунди

en: Cannot create a socket pair: %s
sr: Не могу да створим утичнички пар: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
sr: Грешка: Не могу да извршим ssh: %s

en: Cannot fork another process: %s
sr: Не могу да поделим процес: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
sr: Не могу да отворим главни pty %s: %s

en: Proxy hostname:
sr: Име посредничког домаћина:

en: Firewall hostname
sr: Име домаћина заштитног зида

en: Proxy port:
sr: Порт посредника:

en: Port to connect to on the firewall
sr: Порт за повезивање на заштитни зид

en: Proxy username:
sr: Корисничко име за посредника:

en: Your firewall username
sr: Корисничко име за заштитни зид

en: Proxy password:
sr: Лозинка за посредника:

en: Your firewall password
sr: Лозинка за заштитни зид

en: Use HTTP/1.1
sr: Користи HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
sr: Да ли желите да користите HTTP/1.1 или HTTP/1.0

en: Received wrong response from server, disconnecting
    Invalid chunk size '%s' returned by the remote server
sr: Примљен је погрешан одговор сервера, прекидам повезивање
    Удаљени сервер је вратио неисправну величину дела „%s“

en: Disconnecting from site %s
sr: Прекидам повезивање са местом %s

en: Starting the file transfer at offset %lld
sr: Покрећем пренос датотеке са померајем %lld

en: Starting the file transfer at offset %ld
sr: Покрећем пренос датотеке са померајем %ld

en: Cannot retrieve file %s
sr: Не могу да добавим датотеку %s

en: Retrieving directory listing...
sr: Добављам списак директоријума...

en: Received wrong response from server, disconnecting
sr: Примљен је погрешан одговор са сервера, прекидам повезивање

en: SITE command
sr: Наредба „SITE“

en: user@host
sr: корисник@домаћин

en: user@host:port
sr: корисник@домаћин:порт

en: user@host port
sr: корисник@домаћин порт

en: user@host NOAUTH
sr: корисник@домаћин NOAUTH

en: HTTP Proxy
sr: Посредник за HTTP

en: Custom
sr: Произвољно

en: Email address:
sr: Адреса епоште:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
sr: Ово је лозинка која ће се користити када год се пријављујете анонимно на FTP сервер

en: Proxy account:
sr: Посреднички налог:

en: Your firewall account (optional)
sr: Налог за заштитни зид (необавезно)

en: Proxy server type:
sr: Врста посредничког сервера:

en: This specifies how your proxy server expects us to log in. You can specify a 2 character replacement string prefixed by a % that will be replaced with the proper data. The first character can be either p for proxy or h for the host of the FTP server. The second character can be u (user), p (pass), h (host), o (port) or a (account). For example, to specify the proxy user, you can you type in %pu
sr: Ово одређује на који начин ваш посреднички сервер очекује да се пријавимо. Можете навести текст за замену од 2 знака којима претходи „%“, и он ће бити замењен одговарајућим подацима. Први знак може бити или „p“ за посредника или „h“ за име домаћина за FTP. Други знак може бити „u“ (корисник), „p“ (лозинка), „h“ (име домаћина), „o“ (порт) или „a“ (налог). На пример, да бисте навели корисника посредника можете укуцати „%pu“

en: Passive file transfers
sr: Пасиван режим преноса датотека

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
sr: Уколико је ово укључено, онда ће удаљени сервер FTP отворити порт за ово податковно повезивање. Уколико сте иза заштитног зида, мораћете да ово укључите. Уопште, пожељно је да ово буде укључено осим уколико се повезујете са старијим сервером FTP који ово не подржава. Уколико је ово искључено, онда ће gFTP отворити порт на страни клијента а удаљени сервер ће покушати са њим да се повеже.

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
sr: Разреши удаљене симболичке везе (LIST -L)

en: The remote FTP server will attempt to resolve symlinks in the directory listings. Generally, this is a good idea to leave enabled. The only time you will want to disable this is if the remote FTP server doesn't support the -L option to LIST
sr: Удаљени сервер FTP ће покушати да разреши симболичке везе у списковима директоријума. Уопште, пожељно је ово оставити укључено. Једино када можете желети да ово искључите је када удаљени FTP сервер не подржава -L избор за наредбу LIST

en: Transfer files in ASCII mode
sr: Пренеси датотеке у ASCII режиму

en: If you are transfering a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transfering from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
sr: Уколико преносите текстуалну датотеку са Виндовса на Уникс или обрнуто, онда би требало ово да укључите. Сваки систем представља нове редове на другачији начин у текстуалним датотекама. Уколико преносите са Уникса на Уникс, онда можете оставити искључено. Уколико преузимате бинарне податке, потребно је да ово искључите.

en: Invalid response '%c' received from server.
sr: Примељен је неисправан одговор сервера „%c“.

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
sr: Не могу да пронађем адресу IP у одговору PASV ‘%s’

en: Cannot create a data connection: %s
sr: Не могу да створим податковно повезивање: %s

en: Cannot get socket name: %s
sr: Не могу да добавим назив утичнице: %s

en: Cannot bind a port: %s
sr: Не могу да повежем порт: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
sr: Не могу да слушам на порту %d: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
sr: Нисам успео да створим ИП6 утичницу: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
sr: Грешка: Изгледа да нисмо повезани помоћу IPv6. Прекидам повезивање.

en: Invalid EPSV response '%s'
sr: Неисправан EPSV одговор „%s“

en: Cannot get address of local socket: %s
sr: Не могу да добавим адресу локалне утичнице: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
sr: Не могу да прихватим повезивање са сервером: %s

en: total
sr: укупно

en: Warning: Cannot parse listing %s
sr: Упозорење: Не могу да рашчланим списак %s

en: SSH Prog Name:
sr: Име програма за SSH:

en: The path to the SSH executable
sr: Путања ка извршној датотеци SSH

en: SSH Extra Params:
sr: Додатни параметри програма за SSH:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
sr: Додатни параметри програма за SSH

en: SSH2 sftp-server path:
sr: SSH2 sftp-server путања:

en: Default remote SSH2 sftp-server path
sr: Подразумевана путања удаљеног SSH2 сервера sftp

en: Need SSH User/Pass
sr: Неопходни су SSH корисничко име/лозинка

en: Require a username/password for SSH connections
sr: Захтевај корисничко име/лозинку за повезивање SSH-ом

en: Use ssh-askpass utility
sr: Користи алат ssh-askpass

en: Use the ssh-askpass utility to supply the remote password
sr: Користи ssh-askpass алат за прибављање лозинке корисника

en: Use SSH2 SFTP subsys
sr: Користи подсистем SSH2 - SFTP

en: Call ssh with the -s sftp flag. This is helpful because you won't have to know the remote path to the remote sftp-server
sr: Позивај ssh са прекидачем -s sftp. Ово је корисно јер не морате да знате путању до удаљеног сервера sftp

en: Running program %s
sr: Покрећем програм %s

en: WARNING
sr: УПОЗОРЕЊЕ

en: Error: An incorrect password was entered
sr: Грешка: Унесена је нетачна лозинка

en: Please connect to this host with the command line SSH utility and answer this question appropriately.
sr: Молим вас да се повежете са овим домаћином користећи програм SSH из командне линије и прикладно одговорите на ово питање.

en: Please correct the above warning to connect to this host.
sr: Молим вас да исправите горње упозорење да бисте се повезали са овим домаћином.

en: %d: Protocol Initialization
sr: %d: Почетна поставка протокола

en: %d: Protocol version %d
sr: %d: Верзија протокола %d

en: %d: Open %s
sr: %d: Отвори %s

en: %d: Close
sr: %d: Затвори

en: %d: Open Directory %s
sr: %d: Отвори директоријум %s

en: %d: Read Directory
sr: %d: Прочитај директоријум

en: %d: Remove file %s
sr: %d: Уклони датотеку %s

en: %d: Make directory %s
sr: %d: Направи директоријум %s

en: %d: Remove directory %s
sr: %d: Уклони директоријум %s

en: %d: Realpath %s
sr: %d: Стварна путања %s

en: %d: File attributes
sr: %d: Атрибути датотеке

en: OK
sr: У реду

en: EOF
sr: КРАЈ

en: No such file or directory
sr: Не постоји таква датотека или директоријум

en: Permission denied
sr: Дозвола је одбијена

en: Failure
sr: Грешка

en: Bad message
sr: Неисправна порука

en: No connection
sr: Нема повезивања

en: Connection lost
sr: Повезивање је изгубљено

en: Operation unsupported
sr: Операција није подржана

en: Unknown message returned from server
sr: Сервер је вратио непознату поруку

en: Error: Message size %d too big
sr: Грешка: Величина поруке %d је превелика

en: Error: Message size %d too big from server
sr: Грешка: Величина поруке %d са сервера је превелика

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
sr: Дошло је до грешке при почетној поставци SSH повезивања са удаљеним сервером. Грешка са удаљеног сервера следи:

en: Opening SSH connection to %s
sr: Отварам повезивање SSH ка %s

en: Successfully logged into SSH server %s
sr: Успешно сам се пријавио на сервер SSH %s

en: SSL Engine
sr: Машина SSL-а

en: SSL Entropy File:
sr: Датотека за ентропију SSL-а:

en: SSL entropy file
sr: Датотека за ентропију SSL-а

en: Entropy Seed Length:
sr: Дужина семена ентропије:

en: The maximum number of bytes to seed the SSL engine with
sr: Највећи број бајтова за засејавање машине SSL-а

en: Error with certificate at depth: %i
    Issuer = %s
    Subject = %s
    Error %i:%s
sr: Грешка са потврдом на дубини: %i
    Издавач = %s
    Тема = %s
    Грешка %i:%s

en: Cannot get peer certificate
sr: Не могу да добијем потврду од друге стране

en: ERROR: The host in the SSL certificate (%s) does not match the host that we connected to (%s). Aborting connection.
sr: ГРЕШКА: Домаћин у потврди SSL-а (%s) се не поклапа са домаћином са којим смо повезани (%s). Прекидам повезивање.

en: Cannot initialized the OpenSSL library
sr: Не могу да покренем библиотеку OpenSSL

en: Error loading default SSL certificates
sr: Грешка при учитавању подразумеваних потврда SSL-а

en: Error setting cipher list (no valid ciphers)
sr: Грешка при постављању списка шифри (нема исправних шифри)

en: Error: SSL engine was not initialized
sr: Грешка: Машина SSL-а није почетно постављена

en: Error setting up SSL connection (BIO object)
sr: Грешка при успостављању повезивања SSL (објекат BIO)

en: Error setting up SSL connection (SSL object)
sr: Грешка при успостављању повезивања SSL (објекат SSL)

en: Error with peer certificate: %s
sr: Грешка са потврдом друге стране: %s

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
sr: Чекам %d секунди до следећег поновног покушаја повезивања

en: Operation canceled
sr: Операција је поништена

en: >. If you have any questions, comments, or suggestions about this program, please feel free to email them to me. You can always find out the latest news about gFTP from my website at http://www.gftp.org/
sr: >. Ако имате питања, коментаре, или предлоге о овом програму, слободно ми их пошаљите епоштом. Најновије вести о gFTP-у увек можете сазнати на мојем вебместу на адреси http://www.gftp.org/

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
sr: gFTP се испоручује БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; за детаље погледајте датотеку COPYING. Ово је слободни софтвер, а ви сте позвани да га расподелите под извесним условима; за детаље, погледајте датотеку COPYING

en: Translated by
sr: Превели: Горан Ракић <gox@devbase.net> и Страхиња Радић <mr99164@alas.matf.bg.ac.yu>

en: Error: Not connected to a remote site
sr: Грешка: Нисам повезан са удаљеним местом

en: usage: chmod <mode> <file>
sr: употреба: chmod <режим> <датотека>

en: usage: rename <old name> <new name>
sr: употреба: rename <старо име> <ново име>

en: usage: delete <file>
sr: употреба: delete <датотека>

en: usage: rmdir <directory>
sr: употреба: rmdir <директоријум>

en: usage: site <site command>
sr: употреба: site <site наредба>

en: usage: mkdir <new directory>
sr: употреба: mkdir <нови директоријум>

en: usage: chdir <directory>
sr: употреба: chdir <директоријум>

en: Invalid argument
sr: Неисправан аргумент

en: Clear the directory cache
sr: Очисти оставу директоријума

en: usage: open
sr: употреба: open

en: usage: set [variable = value]
sr: употреба: set [променљива = вредност]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
sr: Грешка: Променљива %s није исправна променљива подешавања.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
sr: Грешка: променљива %s није доступна у текстуалној верзији gFTP-а

en: Supported commands:
sr: Подржане наредбе:

en: usage: %s <filespec>
sr: употреба: %s <маска>

en: Shows gFTP information
sr: Прикажи податке о gFTP-у

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
sr: Поставља режим преноса тренутне датотеке на Ascii (само за FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
sr: Поставља режим преноса тренутне датотеке на „бинарно“ (само за FTP)

en: Changes the remote working directory
sr: Мења удаљени радни директоријум

en: Changes the permissions of a remote file
sr: Мења дозволе удаљених датотека

en: Available options: cache
sr: Доступне могућности: остава

en: Disconnects from the remote site
sr: Прекида повезивање са удаљеним местом

en: Removes a remote file
sr: Уклања удаљену датотеку

en: Downloads remote file(s)
sr: Преузима удаљене датотеке

en: Shows this help screen
sr: Приказује овај прозор помоћи

en: Changes the local working directory
sr: Мења локални радни директоријум

en: Changes the permissions of a local file
sr: Мења привилегије локалних датотека

en: Removes a local file
sr: Уклања локалну датотеку

en: Shows the directory listing for the current local directory
sr: Приказује списак директоријума тренутног локалног директоријума

en: Creates a local directory
sr: Ствара локални директоријум

en: Show current local directory
sr: Приказује тренутни локални директоријум

en: Rename a local file
sr: Преименује локалну датотеку

en: Remove a local directory
sr: Уклања локални директоријум

en: Shows the directory listing for the current remote directory
sr: Приказује списак директоријума тренутног удаљеног директоријума

en: Creates a remote directory
sr: Ствара удаљени директоријум

en: Uploads local file(s)
sr: Шаље локалну датотеку(е)

en: Opens a connection to a remote site
sr: Отвара повезивање са удаљеним местом

en: Show current remote directory
sr: Приказује тренутни удаљени директоријум

en: Exit from gFTP
sr: Излаз из gFTP-а

en: Rename a remote file
sr: Преименује удаљену датотеку

en: Remove a remote directory
sr: Уклања удаљени директоријум

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
sr: Приказује променљиве из датотеке са подешавањима. Можете поставити променљиве и помоћу set пром=вред

en: Run a site specific command
sr: Унесите наредбу искључиву за ово место

en: Error: Command not recognized
sr: Грешка: Наредба није препозната

en: Error: Remote site disconnected after trying to transfer file
sr: Грешка: Удаљено место је прекинуло везу након покушаја преноса датотеке

en: Could not download %s from %s
sr: Нисам могао да преузмем %s са %s

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
sr: Успешно пренео %s на %.2f КБ/с

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
sr: %s: Молим вас да притиснете дугме ‘заустави’ пре него што урадите било шта друго

en: Run Bookmark
sr: Покрени обележивач

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
sr: Додавање обележивача: Морате унети назив обележивача

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
sr: Додавање обележивача: Не могу да додам обележивач %s јер тај назив већ постоји

en: Add Bookmark
sr: Додај обележивач

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
sr: Додавање обележивача: Морате унети име домаћина

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
sr: Унесите назив обележивача којег желите да додате
    Можете раздвојити ставке знаком ‘/’ како бисте направили подмени
    (нпр: ГНУ-ова места/Дебиан)

en: Remember password
sr: Запамти лозинку

en: New Folder
sr: Нова фасцикла

en: Enter the name of the new folder to create
sr: Унесите име нове фасцикле коју желите да створите

en: Enter the name of the new item to create
sr: Унесите име нове ставке коју желите да створите

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all it's children?
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете обележивач
    %s и све његовe потомке?

en: Delete Bookmark
sr: Обриши обележивач

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Edit Entry
sr: Уреди ставку

en: Description:
sr: Опис:

en: Hostname:
sr: Име домаћина:

en: Port:
sr: Порт:

en: Protocol:
sr: Протокол:

en: Remote Directory:
sr: Удаљени директоријум:

en: Local Directory:
sr: Локални директоријум:

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Account:
sr: Налог:

en: Log in as ANONYMOUS
sr: Пријави се као ANONYMOUS

en:   Cancel
sr:   Поништи

en: Apply
sr: Примени

en: /_File
sr: /_Датотека

en: /File/tearoff
sr: /Датотека/tearoff

en: /File/New Folder...
sr: /Датотека/Нова фасцикла...

en: /File/New Item...
sr: /Датотека/Нова ставка...

en: /File/Delete
sr: /Датотека/Обриши

en: /File/Properties...
sr: /Датотека/Особине...

en: /File/sep
sr: /Датотека/sep

en: /File/Close
sr: /Датотека/Затвори

en: Edit Bookmarks
sr: Уреди обележиваче

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
sr: Сада можете подесити атрибуте ваших датотека
    Напомена: Не подржавају сви сервери ftp одлику chmod

en: Special
sr: Посебно

en: Sticky
sr: Лепљиво

en: User
sr: Корисник

en: Read
sr: Читање

en: Write
sr: Писање

en: Execute
sr: Извршавање

en: Group
sr: Група

en: Other
sr: Остали

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
sr: Да ли сте сигурни да желите да обришете ових %ld датотека(е) и %ld директоријум(а)

en: Delete Files/Directories
sr: Обриши датотеке/директоријуме

en: Delete
sr: Обриши

en: Drag-N-Drop
sr: Превуци-и-пусти

en: Received URL %s
sr: Примљен УРЛ %s

en: Exit
sr: Изађи

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
sr: Неки преноси су у току.
    Да ли сте сигурни да желите да изађете?

en: Connect via URL
sr: Повежи се користећи адресу

en: Enter a URL to connect to
sr: Унесите адресу за повезивање

en: OpenURL
sr: Отвори адресу

en: /FTP/Window 1
sr: /FTP/Прозор 1

en: /FTP/Window 2
sr: /FTP/Прозор 2

en: /FTP/Ascii
sr: /FTP/Аски

en: /FTP/Binary
sr: /FTP/Бинарно

en: /FTP/_Options...
sr: /FTP/_Могућности...

en: /FTP/_Quit
sr: /FTP/_Изађи

en: /_Local
sr: /_Локално

en: /Local/tearoff
sr: /Локално/tearoff

en: /Local/Open _URL...
sr: /Локално/Отвори _УРЛ...

en: /Local/Disconnect
sr: /Локално/Прекини повезивање

en: /Local/sep
sr: /Локално/sep

en: /Local/Change Filespec...
sr: /Локално/Промени маску датотека...

en: /Local/Show selected
sr: /Локално/Прикажи означене

en: /Local/Select All
sr: /Локално/Означи све

en: /Local/Select All Files
sr: /Локално/Означи све датотеке

en: /Local/Deselect All
sr: /Локално/Одзначи све

en: /Local/Save Directory Listing...
sr: /Локално/Сачувај списак директоријума...

en: /Local/Send SITE Command...
sr: /Локално/Пошаљи наредбу „SITE“...

en: /Local/Change Directory
sr: /Локално/Промени директоријум

en: /Local/Chmod...
sr: /Локално/Chmod...

en: /Local/Make Directory...
sr: /Локално/Направи директоријум...

en: /Local/Rename...
sr: /Локално/Преименуј...

en: /Local/Delete...
sr: /Локално/Обриши...

en: /Local/Edit...
sr: /Локално/Уреди...

en: /Local/View...
sr: /Локално/Прегледај...

en: /Local/Refresh
sr: /Локално/Освежи

en: /_Remote
sr: /_Удаљено

en: /Remote/tearoff
sr: /Удаљено/tearoff

en: /Remote/Open _URL...
sr: /Удаљено/Отвори _УРЛ..

en: /Remote/Disconnect
sr: /Удаљено/Прекини повезивање

en: /Remote/sep
sr: /Удаљено/sep

en: /Remote/Change Filespec...
sr: /Удаљено/Промени маску датотека...

en: /Remote/Show selected
sr: /Удаљено/Прикажи означене

en: /Remote/Select All
sr: /Удаљено/Означи све

en: /Remote/Select All Files
sr: /Удаљено/Означи све датотеке

en: /Remote/Deselect All
sr: /Удаљено/Одзначи све

en: /Remote/Save Directory Listing...
sr: /Удаљено/Сачувај списак директоријума...

en: /Remote/Send SITE Command...
sr: /Удаљено/Пошаљи наредбу „SITE“...

en: /Remote/Change Directory
sr: /Удаљено/Промени директоријум

en: /Remote/Chmod...
sr: /Удаљено/Chmod...

en: /Remote/Make Directory...
sr: /Удаљено/Направи директоријум

en: /Remote/Rename...
sr: /Удаљено/Преименуј

en: /Remote/Delete...
sr: /Удаљено/Обриши

en: /Remote/Edit...
sr: /Удаљено/Уреди...

en: /Remote/View...
sr: /Удаљено/Прегледај...

en: /Remote/Refresh
sr: /Удаљено/Освежи

en: /_Bookmarks
sr: /_Обележивачи

en: /Bookmarks/tearoff
sr: /Обележивачи/tearoff

en: /Bookmarks/Add bookmark
sr: /Обележивачи/Додај обележивач

en: /Bookmarks/Edit bookmarks
sr: /Обележивачи/Уреди обележиваче

en: /Bookmarks/sep
sr: /Обележивачи/sep

en: /_Transfers
sr: /_Преноси

en: /Transfers/tearoff
sr: /Преноси/tearoff

en: /Transfers/Start Transfer
sr: /Преноси/Покрени пренос

en: /Transfers/Stop Transfer
sr: /Преноси/Заустави пренос

en: /Transfers/sep
sr: /Преноси/sep

en: /Transfers/Skip Current File
sr: /Преноси/Прескочи тренутну датотеку

en: /Transfers/Remove File
sr: /Преноси/Уклони датотеку

en: /Transfers/Move File _Up
sr: /Преноси/Премести датотеку _навише

en: /Transfers/Move File _Down
sr: /Преноси/Премести датотеку нани_же

en: /Transfers/Retrieve Files
sr: /Преноси/Преузми датотеке

en: /Transfers/Put Files
sr: /Преноси/Пошаљи датотеке

en: /L_ogging
sr: /_Дневник

en: /Logging/tearoff
sr: /Дневник/tearoff

en: /Logging/Clear
sr: /Дневник/Очисти

en: /Logging/View log...
sr: /Дневник/Прегледај дневник...

en: /Logging/Save log...
sr: /Дневник/Сними дневник...

en: /Tool_s
sr: /Ал_ати

en: /Tools/tearoff
sr: /Алати/tearoff

en: /Tools/Compare Windows
sr: /Алати/Упореди прозоре

en: /Tools/Clear Cache
sr: /Алати/Очисти оставу

en: /_Help
sr: /_Помоћ

en: /Help/tearoff
sr: /Помоћ/tearoff

en: /Help/About...
sr: /Помоћ/О програму...

en: Host:
sr: Домаћин:

en: Port:
sr: Порт:

en: User:
sr: Корисник:

en: Pass:
sr: Лозинка:

en: Command:
sr: Наредба:

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Size
sr: Величина

en: Date
sr: Датум

en: Attribs
sr: Атрибути

en: Progress
sr: Прогрес

en: Connect
sr: Повежи се

en: Error: You must type in a host to connect to
sr: Грешка: Морате унети домаћина са којим желите да се повежете

en: Refresh
sr: Освежи

en: Enter Username
sr: Унесите корисничко име

en: Please enter your username for this site
sr: Унесите корисничко име за ово место

en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

en: Please enter your password for this site
sr: Молимо вас да унесете лозинку за ово место

en: Operation canceled...you must enter a string
sr: Операција је поништена...морате унети ниску

en: Make Directory
sr: Прављење директоријума

en: Enter name of directory to create
sr: Унесите назив директоријума који желите да створите

en: Rename
sr: Преименуј

en: What would you like to rename %s to?
sr: У шта желите да преименујете %s?

en: Site
sr: Место

en: Enter site-specific command
sr: Унесите наредбу искључиву за ово место

en: Skipped
sr: Прескочено

en: Waiting...
sr: Чекам...

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Resume
sr: Настави

en: Skip
sr: Прескочи

en: Action
sr: Акција

en: Transfer Files
sr: Пренос датотека

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
sr: Следеће датотеке постоје и на локалном и на удаљеном рачунару
    Молим вас да одаберете шта желите да урадите

en: Error
sr: Грешка

en: Skip File
sr: Прескочи датотеку

en: Select All
sr: Означи све

en: Deselect All
sr: Одзначи све

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
sr: Промена маске датотека: Операција је поништена...морате унети ниску

en: Change Filespec
sr: Промени маску датотека

en: Enter the new file specification
sr: Унесите нову маску датотека

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
sr: Грешка: Не могу да отворим %s за упис: %s

en: Save Directory Listing
sr: Сачувај списак директоријума

en: Error: Error writing to %s: %s
sr: Грешка: Грешка приликом уписа у %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
sr: Успешно сам записао датотеку дневника %s

en: Save Log
sr: Сачувај дневник

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
sr: Не могу да пронађем датотеку уговора о лиценцирању COPYING. Молим вас да обезбедите да се она налази у %s или у %s

en: About gFTP
sr: О програму gFTP

en: %s
    Copyright (C) 1998-2003 Brian Masney <masneyb@gftp.org>
    Official Homepage: http://www.gftp.org/
    Logo by: Aaron Worley <planet_hoth@yahoo.com>
sr: %s
    Сва права задржана (C) 1998–2003 Брајан Месни (Brian Masney) <masneyb@gftp.org>
    Званична домаћа страна: http://www.gftp.org/
    Грб је направио: Арон Ворли (Aaron Worley) <planet_hoth@yahoo.com>

en: About
sr: О програму

en: License Agreement
sr: Уговор о лиценцирању

en:   Close
sr:   Затвори

en: Compare Windows
sr: Упореди прозоре

en: All Files
sr: Све датотеке

en: ] (Cached) [
sr: ] (Остављено) [

en: Not connected
sr: Нисам повезан

en: Error opening file %s: %s
sr: Грешка приликом отварања датотеке %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
sr: %s: Нисам повезан са удаљеним местом

en: %s: This feature is not available using this protocol
sr: %s: Ова могућност није доступна уз овај протокол

en: %s: You must only have one item selected
sr: %s: Морате имати изабрану само једну ставку

en: %s: You must have at least one item selected
sr: %s: Мотате имати изабрану најмање једну ставку

en: Change
sr: Промени

en: Add
sr: Додај

en: Cancel
sr: Поништи

en:   Yes
sr:   Да

en:   No
sr:   Не

en: Getting directory listings
sr: Добављам спискове директоријума

en:   Stop
sr:   Заустави

en: Received %ld directories
    and %ld files
sr: Примљено %ld директоријум(а)
    и %ld датотека(е)

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
sr: Грешка gFTP-а: Не могу да пронађем датотеку %s у %s или %s

en: Edit Host
sr: Уређивање домаћина

en: Add Host
sr: Додавање домаћина

en: Domain
sr: Домен

en: Network Address
sr: Мрежна адреса

en: Netmask
sr: Мрежнамаска

en: Local Hosts
sr: Локални домаћини

en: Edit
sr: Уреди

en: Options
sr: Могућности

en: Receiving file names...
sr: Примам називе датотека...

en: Connecting...
sr: Повезујем се...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
sr: Преузимање датотека: Нисам повезан са удаљеним местом

en: Error: Child %d returned %d
sr: Грешка: Дете %d је вратило %d

en: Child %d returned successfully
sr: Дете %d се успешно вратило

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
sr: Грешка: Не могу да сазнам информације о датотеци %s: %s

en: File %s was not changed
sr: Датотека %s није промењена

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
sr: Датотека %s је промењена.
    Да ли желите да је пошаљете?

en: Edit File
sr: Уреди датотеку

en: Finished
sr: Завршено

en: Stopping the transfer of %s
sr: Заустави пренос %s

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
sr: %d%% завршено, %02d:%02d:%02d је процењено преостало. (Датотека %ld од %ld)

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
sr: Примљ %s од %s при %.2fКБ/с, %02d:%02d:%02d је процењено преостало

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
sr: Примљ %s од %s, пренос је застао, незнано времена је преостало

en: Retrieving file names...%s bytes
sr: Добављам имена датотека...%s бајтова

en: There are no file transfers selected
sr: Нема изабраних преноса датотека

en: Stopping the transfer on host %s
sr: Заустављам пренос на домаћину %s

en: Skipping file %s on host %s
sr: Прескачем датотеку %s на домаћину %s

en: View
sr: Прегледај

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
sr: Преглед: %s је директоријум. Не могу да га прегледам.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
sr: Уређивање: Морате задати уређивач у дијалогу могућности

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
sr: Уређивање: %s је директоријум. Не могу да га уређујем.

en: View: Cannot fork another process: %s
sr: Преглед: Не могу да поделим процес: %s

en: Running program: %s %s
sr: Покрећем програм: %s %s

en: Opening %s with %s
sr: Отварам %s преко %s

en: Viewing file %s
sr: Прегледам датотеку %s

en: View: Cannot open file %s: %s
sr: Преглед: Не могу да отворим датотеку %s: %s

en: Cannot open controlling terminal %s
sr: Не могу да отворим управљачки терминал %s

en: Username [anonymous]:
sr: Корисничко име [anonymous]:

en: %s already exists. (%s source size, %s destination size):
    (o)verwrite, (r)esume, (s)kip, (O)verwrite All, (R)esume All, (S)kip All: (%c)
sr: %s већ постоји. (изворна величина %s, одредишна величина %s):
    (o)пресними, (r)настави, (s)прескочи, (O)пресними све, (R)настави све, (S)прескочи све: (%c)
