gftp master - en to as translation catalogue (494 entries)

en: Invalid URL %s
as: অকাৰ্য়কৰী URL %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
as: ভুল: কেশ্ব অনুক্ৰমনিকা নথিপত্ৰ অবৈধ %s শাৰী

en: Error: Could not make directory %s: %s
as: ভুল: নিৰ্দেশিকা %s বনাব নোৱাৰিলে: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
as: ভুল: সাময়িক নথিপত্ৰ তৈযাৰ কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Error closing file descriptor: %s
as: নথিপত্ৰৰ বৰ্ণনা দিয়োতা বন্ধ কৰোঁতে ভুল হৈছে: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
as: ভুল: %s নথিপত্ৰত বিচাৰিব নোৱাৰি: %s

en: Error converting string '%s' from character set %s to character set %s: %s
as: '%s' স্ট্ৰিঙক আখৰৰ গোট %s ৰ পৰা আখৰৰ গোট %s লৈ সলনি কৰোঁতে ভুল: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
as: ভুল: %s স্থানীয নথিপত্ৰ খুলিব নোৱাৰে: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
as: ভুল: ছকেটত ৰাইট কৰিব নোৱাৰিলে: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
as: ভুল: ছকেটত ৰিড কৰিব নোৱাৰিলে: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
as: gFTP এৰৰ: ত্ৰুটিপূৰ্ণ পৃষ্ঠাসংকেত নথিপত্ৰৰ নাম %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
as: সঁকিযনি: মাষ্টাৰ পৃষ্ঠাসংকেত নথিপত্ৰ বিচাৰি উলিযাব নোৱাৰিলে %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
as: gFTP ভুল: %s পৃষ্ঠাসংকেত নথিপত্ৰ খুলিব নোৱাৰিলে: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
as: gFTP সঁকিযনি: পৃষ্ঠাসংকেত নথিপত্ৰত %d শাৰী বাদ দিছে: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
as: gFTP সঁকিযনি: %d শাৰীটোত য়ঠেষ্ট য়ুক্তি নাই

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
as: এই অংশটোৱে কোনবোৰ আযোজক স্থানীয ছাবনেটত আছে আৰু কোনবোৰ প্ৰক্সি ছাৰ্ভাৰৰ (যদি আছে) বাহিৰলৈ য়োৱাৰ প্ৰযোজন নাই নিৰ্ধাৰণ কৰে । ছিন্টেক্স: dont_use_proxy= ।domain or dont_use_proxy=network number/netmask

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
as:     নথিপত্ৰৰ সম্প্ৰসাৰণ     নথিপত্ৰ       বা                 প্ৰদৰ্শক কাৰ্য্যক্ৰম । মন কৰিব   নথিপত্ৰৰ তৰ্কৰ বাহিৰে সকলো তৰ্ক বৈকল্পিক

en: gFTP Error: Bad config file name %s
as: gFTP ভুল: ত্ৰুটিপূৰ্ণ ৰূপৰেখা নথিপত্ৰৰ নাম %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
as: gFTP ভুল: নিৰ্দেশিকা %s বনাব নোৱাৰিলে: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
as: gFTP ভুল: মাষ্টাৰ ৰূপৰেখা নথিপত্ৰ %s বিচাৰি উলিযাব নোৱাৰে

en: Did you do a make install?
as: আপুনি ইনষ্টল কৰিছেনে?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
as: gFTP ভুল: ৰূপৰেখা নথিপত্ৰ %s খুলিব নোৱাৰে: %s

en: Terminating due to parse errors at line %d in the config file
as: ৰূপৰেখা নথিপত্ৰৰ %d শাৰীত পাৰ্ছ এৰৰৰ বাবে সমাপ্ত কৰিছে

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
as: gFTP সঁকিযনি: ৰূপৰেখা নথিপত্ৰত %d শাৰী বাদ দিছে: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
as: gFTP ভুল: ত্ৰুটিপূৰ্ণ লগ নথিপত্ৰৰ নাম %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
as: gFTP সঁকিযনি: ৰাইট কৰাৰ বাবে %s খুলিব নোৱাৰে: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
as: gFTP ৰ বাবে পৃষ্ঠাসংকেত নথিপত্ৰ । প্ৰতিলিপি স্বত্ব (C) 1998-2007 ব্ৰাযেন মেছনি <masneyb@gftp ।org> । সঁকিযনি: এই নথিপত্ৰত য়োগ কৰা য়িকোনো মন্তব্য অভাৰৰাইট কৰা হব

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
as: gFTP ৰ বাবে পৃষ্ঠাসংকেত নথিপত্ৰ । প্ৰতিলিপি স্বত্ব (C) 1998-2007 ব্ৰাযেন মেছনি <masneyb@gftp ।org> । সঁকিযনি: এই নথিপত্ৰত য়োগ কৰা য়িকোনো মন্তব্য অভাৰৰাইট কৰা হব । যদি কোনো প্ৰৱিষ্টিৰ মন্তব্যত (*) আছে, আপুনি সেইটো gFTP ৰ ভিতৰত সলনি কৰিব নোৱাৰে ।

en: FATAL gFTP Error: Config option '%s' not found in global hash table
as: FATAL gFTP ভুল: ৰূপৰেখাৰ বিকল্প '%s' গ্লোবেল হেশ্ব টেবুলত বিচাৰি পোৱা নগল

en: Error: Cannot upload file %s
as: ত্রুটি: ফাইল %s আপ-ল'ড কৰিব নোৱাৰি

en: Error: Cannot write to file %s: %s
as: ত্রুটি: ফাইল %s লৈ লিখিব নোৱাৰি: %s

en: Error: Error closing file: %s
as: ত্রুটি: নথিপত্ৰ বন্ধ কৰোঁতে ভুল: %s

en: Corrupted file listing from FSP server %s
as: FSP সেৱক %s ৰ পৰা দূষিত নথিপত্ৰৰ তালিকা

en: unknown
as: অজ্ঞাত

en: Could not get FSP directory listing %s: %s
as: FSP পঞ্জিকাৰ তালিকা %s পোৱা ন'গ'ল: %s

en: Successfully changed directory to %s
as: সফলভাবে %s লৈ পঞ্জিকা সলনি কৰা হ'ল

en: Could not change directory to %s
as: পঞ্জিকা %s লৈ সল;নি কৰিব নোৱাৰি

en: Successfully removed %s
as: %s সফলভাৱে আঁতৰ কৰিছে

en: Error: Could not remove directory %s: %s
as: ভুল: নিৰ্দেশিকা %s আঁতৰ কৰিব নোৱাৰিলে: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
as: ভুল: %s নথিপত্ৰ আঁতৰ কৰিব পৰা নগ'ল: %s

en: Successfully made directory %s
as: নিৰ্দেশিকা %s সফলভাৱে তৈযাৰ কৰিলে

en: Successfully renamed %s to %s
as: %s ৰ পৰা %s লৈ সফলভাৱে পুনৰ নামকৰণ কৰিলে

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
as: %s ৰ পৰা %s লৈ পুনৰ নামকৰণ কৰিব নোৱাৰে: %s

en: FTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
as: FTPS সমৰ্থন পোৱা নাযায় কাৰণ SSL সমৰ্থন সঙ্কলণ কৰা হোৱা নাই । সংযোগ বাতিল কৰা হৈছে ।

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
as: SSL সমৰ্থন সংকলন কৰা নাই বাবে HTTPS সমৰ্থন নাই । সংয়োগ এবৰ্ট কৰিছে ।

en: Could not get current working directory: %s
as: চলিত কৰ্ম নিৰ্দেশিকা পাব নোৱাৰিলে: %s

en: Successfully changed local directory to %s
as: স্থানীয নিৰ্দেশিকা %s লৈ সফলভাৱে সলনি কৰিলে

en: Could not change local directory to %s: %s
as: স্থানীয নিৰ্দেশিকা %s লৈ সলনি কৰিব নোৱাৰিলে: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
as: ভুল: স্থানীয নথিপত্ৰ %s চুটি কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
as: স্থানীয নিৰ্দেশিকাৰ তালিকা %s পাব নোৱাৰিলে: %s

en: Successfully changed mode of %s to %o
as: %s ৰ মোডক সফলভাবে %o লৈ সলনি কৰা হ'ল

en: Error: Could not change mode of %s to %o: %s
as: ভুল: %s ৰ মোডক সফলভাবে %o লৈ সলনি কৰা ন'হ'ল: %s

en: Successfully changed the time stamp of %s
as: %s ৰ সময় সফলভাবে সলনি কৰা হ'ল

en: Error: Could not change the time stamp of %s: %s
as: ভুল: %s ৰ সময় সফলভাবে সলনি কৰা ন'হ'ল: %s

en: local filesystem
as: স্থানীয নথিপত্ৰ ছিষ্টেম

en: usage: gftp
as: ব্যৱহাৰপদ্ধতি

note: @null@
en: none
as: এটাও নহয

en: file
as: নথিপত্ৰ

en: size
as: আকাৰ

en: user
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: group
as: গোট

en: datetime
as: তাৰিখ সময

en: attribs
as: এট্ৰিবিউটবোৰ

note: @null@
en: descending
as: নিম্নক্ৰম

en: ascending
as: উর্ধক্ৰম

en: General
as: সাধাৰণ

en: View program:
as: প্রগ্রেম চাওক:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
as: নথিপত্ৰবোৰ চাবলৈ ডিফল্ট প্ৰগ্ৰামটো ব্যৱহাৰ কৰা হয । যদি এইটো খালী থকে আভ্য়ন্তৰীণ নথিপত্ৰ ভিৱাৰ ব্যৱহাৰ কৰা হব

en: Edit program:
as: প্রগ্রাম সম্পাদনা কৰক:

en: The default program used to edit files.
as: নথিপত্ৰবোৰ সম্পাদনা কৰিবলৈ ডিফল্ট প্ৰগ্ৰামটো ব্যৱহাৰ কৰা হয ।

en: Max Log Window Size:
as: সৰ্বাধিক লগ উইণ্ডৰ আকাৰ:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
as: GTK+ পৰ্টটোৰ বাবে বাইটত লগ উইণ্ডখনৰ সৰ্বাধিক আকাৰ

en: Remote Character Sets:
as: দূৰৰ আখৰৰ সমষ্টি:

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
as: এইটো হৈছে কমাৰে পৃথক কৰা কাৰ্ছেটৰ তালিকা যিটো আঁতৰৰ খবৰ বৰ্তমানৰ স্থানীযটোলৈ ৰূপান্তৰ কৰাত ব্যৱহাৰ হব ।

en: This is the value of LC_TIME for the remote site. This is so that dates can be parsed properly in the directory listings.
as: দূৰৰ ছাইটৰ কাৰণে এইটো         ৰ মান । ইয়াৰ কাৰণ এইটোৱে যে পঞ্জিকাৰ তালিকাত দিনসমূহক শুদ্ধকৈ বিশ্লেষন কৰা যাব ।

en: Cache TTL:
as: কেশ্ব TTL:

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
as: সময উকলি য়োৱাৰ আগতে কেচ্চ প্ৰৱিষ্টিবোৰ ৰাখিবলগীযা ছেকেণ্ড ।

en: Append file transfers
as: নথিপত্ৰ বদলিবোৰ সংলগ্ন কৰক

en: Append new file transfers onto existing ones
as: থকা নথিপত্ৰবোৰৰ সৈতে নতুন নথিপত্ৰ বদলি সংয়োগ কৰক

en: Do one transfer at a time
as: এবাৰত এটা বদলি কৰক

en: Do only one transfer at a time?
as: এবাৰত মাত্র এটা বদলি কৰিব নেকি?

en: Overwrite by Default
as: ডিফল্ট অনুসৰি অভাৰৰাইট কৰক

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
as: ডিফল্ট অনুসৰি নথিপত্ৰবোৰ অভাৰৰাইট কৰক বা নথিপত্ৰ বদলি পুনৰ আৰম্ভ কৰক ছেট কৰক

en: Preserve file permissions
as: নথিপত্ৰৰ অনুমতিবোৰ সংৰক্ষিত কৰক

en: Preserve file permissions of transfered files
as: বদলি কৰা নথিপত্ৰবোৰৰ নথিপত্ৰৰ অনুমতি সংৰক্ষণ কৰক

en: Preserve file time
as: নথিপত্ৰৰ সময় সংৰক্ষণ কৰক

en: Preserve file times of transfered files
as: স্থানান্তৰ কৰা নথিপত্ৰৰ সময় সংৰক্ষিত কৰক

en: Refresh after each file transfer
as: প্ৰতিটো নথিপত্ৰ বদলি কৰাৰ পাছত পুনৰ সজীৱ কৰক

en: Refresh the listbox after each file is transfered
as: প্ৰতিটো নথিপত্ৰ বদলি কৰাৰ পাছত তালিকা বাকচটো পুনৰ সজীৱ কৰক

en: Sort directories first
as: প্ৰথমে নিৰ্দেশিকাবোৰ বৰ্গীকৰণ কৰক

en: Put the directories first then the files
as: প্ৰথমে নিৰ্দেশিকা আৰু তাৰপাছত নথিপত্ৰবোৰ ৰাখক

en: Show hidden files
as: লুকাই থকা নথিপত্ৰবোৰ দেখুৱাওক

en: Show hidden files in the listboxes
as: লুকাই থকা নথিপত্ৰবোৰ তালিকা বাকচত দেখুৱাওক

en: Show transfer status in title
as: শিৰোনামত স্থানান্তৰৰ অৱস্থা দেখুৱাওক

en: Show the file transfer status in the titlebar
as: শিৰোনামবাৰত স্থানান্তৰৰ অৱস্থা দেখুৱাওক

en: Start file transfers
as: নথিত্ৰৰ স্থানান্তৰ আৰম্ভ কৰক

en: Automatically start the file transfers when they get queued
as: কিউ কৰা হ'লে নিজেই নিজেই নথিপত্ৰৰ স্থানান্তৰ আৰম্ভ কৰক

en: Allow manual commands in GUI
as: GUI ত হস্তচালিত আদেশৰ অনুমতি দিয়ক

en: Allow entering manual commands in the GUI (functions like the text port)
as: GUI ত হস্তচালিত আদেশৰ অনুমতি দিয়ক (text port ৰ নিচিনা আপেক্ষক)

en: Remember last directory
as: শেহতীয়া পঞ্জিকা মনত ৰাখিব

en: Save the last local and remote directory when the application is closed
as: অনুপ্ৰয়োগ বন্ধ হ'লে শেষৰ স্থানীয় আৰু দূৰৰ পঞ্জিকা ৰক্ষা কৰা হ'ব

en: Connect to remote server on startup
as: আৰম্ভ হওঁতে দূৰৰ সেৱকলৈ সংযোগ কৰক

en: Automatically connect to the remote server when the application is started.
as: অনুপ্ৰয়োগ আৰম্ভ হওঁতে নিজেই নিজেই দূৰৰ সেৱকলৈ সংযোগ কৰক ।

en: Network
as: নেটৱৰ্ক

en: Network timeout:
as: নেটৱৰ্কৰ সময পাৰ হৈছে:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
as: টাইমআউটটোৱে নেটৱৰ্ক ইনপুট/আউটপুটৰ অপেক্ষা কৰিছে । এইটো অকামিলা টাইমআউট নহয ।

en: Connect retries:
as: পুনৰ চেষ্টাবোৰ সংয়োগ কৰক:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinitely
as: স্বয়ংক্ৰিয়ভাবে কৰা পুনঃ চেষ্টাৰ সংখ্যা । অনিশ্চিতকাললৈ পুনঃ চেষ্টা কৰিবলৈ ইয়াক ০ লৈ নিৰ্ধাৰিত কৰক

en: Retry sleep time:
as: শোৱাৰ সময পুনৰ চেষ্টা কৰক:

en: The number of seconds to wait between retries
as: পুনৰ চেষ্টাৰ মাজত অপেক্ষা কৰিবলগীযা ছেকেণ্ড

en: Max KB/S:
as: সৰ্বাধিক KB/S:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
as: নথিপত্ৰ বদলি এটাই পাব পৰা সৰ্বাধিক KB/s । (অক্ষম কৰিবলৈ 0 ত ছেট কৰক)

en: Transfer Block Size:
as: স্থানান্তৰৰ ব্ল'কৰ আকাৰ:

en: The block size that is used when transfering files. This should be a multiple of 1024.
as: নথিপত্ৰ স্থানান্তৰ কৰোঁতে ব্যৱহাৰ কৰা বল'কৰ আকাৰ । এইটো ১০২৪ ৰ গুণক হ'ব লাগিব ।

en: Default Protocol:
as: ডিফল্ট প্রটকল:

en: This specifies the default protocol to use
as: এইটোৱে ব্যৱহাৰ কৰিবলগীযা ডিফল্ট প্ৰটকল নিৰ্ধাৰণ কৰে

en: Enable IPv6 support
as:      সমৰ্থন সক্ৰিয় কৰক

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
as: এইটোৱে তালিকা বাকচবোৰত নথিপত্ৰ এটাত দুবাৰ ক্লিক কৰিলে কি ঘটিব তাক নিৰ্ধাৰণ কৰে ।0=নথিপত্ৰ চাওক 1=নথিপত্ৰ সম্পাদনা কৰক 2=নথিপত্ৰ বদলি কৰক

en: The default width of the local files listbox
as: স্থানীয নথিপত্ৰৰ তালিকা বাকচটোৰ ডিফল্ট প্ৰস্থ

en: The default width of the remote files listbox
as: আঁতৰৰ নথিপত্ৰৰ তালিকা বাকচটোৰ ডিফল্ট প্ৰস্থ

en: The default height of the local/remote files listboxes
as: স্থানীয/আঁতৰৰ নথিপত্ৰ তালিকা বাকচবোৰৰ ডিফল্ট উচ্চতা

en: The default height of the transfer listbox
as: বদলি তালিকা বাকচটোৰ ডিফল্ট উচ্চতা

en: The default height of the logging window
as: লগিং উইণ্ডখনৰ ডিফল্ট উচ্চতা ।

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
as: নথিপত্ৰ তালিকা বাকচবোৰত নথিপত্ৰৰ নাম স্তম্ভৰ প্ৰস্থ । স্তম্ভবোৰক স্বযংক্ৰিযভাৱে আকাৰ দিবলৈ ইযাক 0 ত ছেট কৰক ।

en: The default column to sort by
as: ডিফল্ট স্তম্ভটো বৰ্গীকৰণ কৰিব কৰিব লাগিব

en: Sort ascending or descending
as: উৰ্ধক্ৰম বা নিম্নক্ৰমত বৰ্গীকৰণ কৰক

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
as: নথিপত্ৰ তালিকা বাকচবোৰত নথিপত্ৰৰ নাম স্তম্ভৰ প্ৰস্থ । স্তম্ভবোৰক স্বযংক্ৰিযভাৱে আকাৰ দিবলৈ ইযাক 0 ত ছেট কৰক । এই স্তম্ভ অক্ষম কৰিবলৈ ইযাক -1 ত ছেট কৰক

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
as: নথিপত্ৰ তালিকা বাকচবোৰত আকাৰ স্তম্ভৰ প্ৰস্থ । স্তম্ভবোৰক স্বযংক্ৰিযভাৱে আকাৰ দিবলৈ ইযাক 0 ত ছেট কৰক । এই স্তম্ভ অক্ষম কৰিবলৈ ইযাক -1 ত ছেট কৰক

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
as: নথিপত্ৰ তালিকা বাকচবোৰত ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ স্তম্ভৰ প্ৰস্থ । স্তম্ভবোৰক স্বযংক্ৰিযভাৱে আকাৰ দিবলৈ ইযাক 0 ত ছেট কৰক । এই স্তম্ভ অক্ষম কৰিবলৈ ইযাক -1 ত ছেট কৰক

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
as: নথিপত্ৰ তালিকা বাকচবোৰত গোট স্তম্ভৰ প্ৰস্থ । স্তম্ভবোৰক স্বযংক্ৰিযভাৱে আকাৰ দিবলৈ ইযাক 0 ত ছেট কৰক । এই স্তম্ভ অক্ষম কৰিবলৈ ইযাক -1 ত ছেট কৰক

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
as: নথিপত্ৰ তালিকা বাকচবোৰত তাৰিখ স্তম্ভৰ প্ৰস্থ । স্তম্ভবোৰক স্বযংক্ৰিযভাৱে আকাৰ দিবলৈ ইযাক 0 ত ছেট কৰক । এই স্তম্ভ অক্ষম কৰিবলৈ ইযাক -1 ত ছেট কৰক

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
as: নথিপত্ৰ তালিকা বাকচবোৰত এট্ৰিবিউট স্তম্ভৰ প্ৰস্থ । স্তম্ভবোৰক স্বযংক্ৰিযভাৱে আকাৰ দিবলৈ ইযাক 0 ত ছেট কৰক । এই স্তম্ভ অক্ষম কৰিবলৈ ইযাক -1 ত ছেট কৰক

en: The color of the commands that are sent to the server
as: ছাৰ্ভাৰলৈ পথোৱা নিৰ্দেশবোৰৰ ৰং

en: The color of the commands that are received from the server
as: ছাৰ্ভাৰৰ পৰা পোৱা নিৰ্দেশবোৰৰ ৰং

en: The color of the error messages
as: ভুলৰ খবৰৰ ৰং

en: The color of the rest of the log messages
as: বাকী লগ খবৰবোৰৰ ৰং

en: Bookmark
as: পৃষ্ঠাসংকেত

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
as: নথিপত্ৰ বদলিৰ হাৰ % .2f KB/s লৈ হ্ৰাস কৰা হব

en: Error setting LC_TIME to '%s'. Falling back to '%s'
as: LC_TIME ক '%s' লৈ নিৰ্ধাৰণ কৰোঁতে ব্যৰ্থ । '%s' লৈ ঘূৰি যোৱা হৈছে

en: Loading directory listing %s from cache (LC_TIME=%s)
as: কেশ্বেৰ পৰা %s পঞ্জিকাৰ তালিকা তুলি লোৱা হৈছে (LC_TIME=%s)

en: Loading directory listing %s from server (LC_TIME=%s)
as: সেৱকৰ পৰা %s পঞ্জিকাৰ তালিকা তুলি লোৱা হৈছে (LC_TIME=%s)

en: Warning: Stripping path off of file '%s'. The stripped path (%s) doesn't match the current directory (%s)
as: সকিয়নি : '%s' নথিপত্ৰৰ পৰা পথ গোচোৱা হৈছে । গোচোৱা পথ (%s) বৰ্ত্তমানৰ পঞ্জিকা (%s)ৰ সৈতে অমিল

en: Error: Cannot write to cache: %s
as: ভুল: কেচ্চত ৰাইট কৰিব নোৱাৰে: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
as: ভুল: পৃষ্ঠাসংকেত বিচাৰি উলিযাব নোৱাৰিলে %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
as: পৃষ্ঠাসংকেতত ভুল: পৃষ্ঠাসংকেত প্ৰৱিষ্টি %s টোৰ আযোজকৰ নাম নাই

en: The protocol '%s' is currently not supported.
as: '%s' প্ৰটকলটো বৰ্তমান সমৰ্থিত নহয ।

en: Found recursive symbolic link %s
as: ৰিকাৰ্ছিভ চিম্বোলিক %s লিঙ্ক পোৱা গৈছে

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
as: ভুল: আঁতৰৰ ছাইট %s সংয়োগ বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে । পুনৰ চেষ্টাৰ সৰ্বাধিক সংখ্য়া পাইছে ...বাদ দিছে

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
as: ভুল: আঁতৰৰ ছাইট %s সংয়োগ বিচ্ছিন্ন কৰা হৈছে । %d ছেকেণ্ডত সংয়োগ হব

en: Error: Cannot set close on exec flag: %s
as: ভুল: exec ফ্লেগত বন্ধ ছেট কৰিব নোৱাৰে: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
as: মাষ্টাৰ pty %s খুলিব নোৱাৰে: %s

en: Cannot create a socket pair: %s
as: ছকেটল এয়োৰ তৈযাৰ কৰিবলৈ অক্ষম:%s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
as: ভুল: ssh কাৰ্য়কৰী কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Cannot fork another process: %s
as: আন প্ৰক্ৰিযা এটা বিভক্ত কৰিব নোৱাৰে: %s

en: Proxy hostname:
as: প্ৰক্সি আযোজকৰ নাম:

en: Firewall hostname
as: ফায়াৰৱাল আযোজকৰ নাম

en: Proxy port:
as: প্রক্সি পর্ট:

en: Port to connect to on the firewall
as: ফায়াৰৱালত সংয়োগ কৰিবলৈ পৰ্ট

en: Proxy username:
as: প্ৰক্সি ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম:

en: Your firewall username
as: আপোনাৰ ফায়াৰৱাল ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম

en: Proxy password:
as: প্ৰক্সি পাছৱর্ড নাম:

en: Your firewall password
as: আপোনাৰ ফায়াৰৱাল পাছৱৰ্ড

en: Use HTTP/1.1
as: HTTP/1 ।1 ব্যৱহাৰ কৰক

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
as: আপুনি  HTTP/1 ।1 বা HTTP/1 ।0 ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ বিচাৰে নেকি

en: Received wrong response from server, disconnecting
    Invalid chunk size '%s' returned by the remote server
as: ছাৰ্ভাৰৰ পৰা ভুল সঁহাৰি পাইছে, সংয়োগ বিচ্ছিন্ন কৰিছে
    অকাৰ্য়কৰী চাংকৰ আকাৰ '%s' আঁতৰৰ ছাৰ্ভাৰে ঘূৰাই পথাইছে

en: Disconnecting from site %s
as: %s ছাইটৰ পৰা সংয়োগ বিচ্ছিন্ন কৰিছে

en: Starting the file transfer at offset
as: অফছেটত নথিপত্ৰৰ স্থানান্তৰ আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Cannot retrieve file %s
as: %s নথিপত্ৰ উদ্ধাৰ কৰিব নোৱাৰি:

en: Retrieving directory listing...
as: নিৰ্দেশিকাৰ তালিকা উদ্ধাৰ কৰিছে ...

en: Received wrong response from server, disconnecting
as: ছাৰ্ভাৰৰ পৰা ভুল সঁহাৰি পাইছে, সংয়োগ বিচ্ছিন্ন কৰিছে ।

en: SITE command
as: SITE নির্দেশ

en: user@host
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা@আযোজক

en: user@host:port
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা@আযোজক:পৰ্ট

en: user@host port
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা@আযোজক পর্ট

en: user@host NOAUTH
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা@আযোজক NOAUTH

en: HTTP Proxy
as: HTTP প্রক্সি

en: Custom
as: কাষ্টম

en: Email address:
as: ই-মেইল ঠিকনা:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
as: আঁতৰৰ FTP ছাৰ্ভাৰত বেনামী হিচাপে লগইন কৰোঁতে এই পাছৱৰ্ডটো ব্যৱহাৰ হব

en: Proxy account:
as: প্ৰক্সি একাউন্ট:

en: Your firewall account (optional)
as: আপোনাৰ ফায়াৰৱাল একাউন্ট (বৈকল্পিক)

en: Proxy server type:
as: প্রক্সি ছার্ভাৰৰ প্ৰকাৰ:

en: This specifies how your proxy server expects us to log in. You can specify a 2 character replacement string prefixed by a % that will be replaced with the proper data. The first character can be either p for proxy or h for the host of the FTP server. The second character can be u (user), p (pass), h (host), o (port) or a (account). For example, to specify the proxy user, you can you type in %pu
as: আপুনি উইণ্ডজৰ পৰা টেক্সট নথিপত্ৰ ইউনিক্সলৈ বদলি কৰিছে, তেন্তে আপুনি এইটো সক্ষম কৰিব লাগিব । টেক্সট নথিপত্ৰৰ বাবে প্ৰতিটো কম্পিউটাৰে নিউজলাইন বেলেগ বেলেগকৈ প্ৰকাশ কৰে । আপুনি যদি ইউনিক্সৰ পৰা ইউনিক্সলৈ বদলি কৰিছে এইটো এৰি য়োৱাটো নিৰাপদ । আপুনি যদি বাইনেৰী ডাটা ডাউনলোড কৰিছে, আপুনি এইটো অক্ষম কৰিবলৈ বিচাৰিব ।

en: Ignore PASV address
as: PASV ঠিকনা আওকাণ কৰক

en: If this is enabled, then the remote FTP server's PASV IP address field will be ignored and the host's IP address will be used instead. This is often needed for routers giving their internal rather then their external IP address in a PASV reply.
as: এইটো সক্ৰিয় হ 'লে, দূৰৰ     সেৱকৰ         ঠিকনাৰ ক্ষেত্ৰ আওকাণ কৰা হ'ব আৰু তাৰ সলনি গৃহস্থৰ    ঠিকনা ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব ।

en: Passive file transfers
as: নিস্ক্ৰিয নথিপত্ৰ বদলি

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
as: এইটো সক্ষম কৰিলে FTP ছাৰ্ভাৰটোৱে ডাটা সংয়োগটোৰ বাবে পোৰ্ট এটা খুলিব । আপুনি যদি ফায়াৰৱাল এটাৰ পাছত আছে, আপুনি এইটো সক্ষম কৰিব লাগিব । সাধাৰণতে, এইটো সক্ষম কৰি থব লাগে, যদি আপুনি পুৰণি FTP ছাৰ্ভাৰৰ সৈতে সংয়োগ কৰিছে যিটোৱে এইটো সমৰ্থন নকৰে । এইটো অক্ষম কৰিলে gFTP যে ক্লাযেন্টৰ ফালে এটা পোৰ্ট খুলিব আৰু ৰিমট ছাৰ্ভাৰে এইটো সংয়োগ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব ।

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
as: ৰিমট ছিমলিংক সমাধান কৰক (LIST -L)

en: The remote FTP server will attempt to resolve symlinks in the directory listings. Generally, this is a good idea to leave enabled. The only time you will want to disable this is if the remote FTP server doesn't support the -L option to LIST
as: gFTP ৰ বাবে পৃষ্ঠাসংকেত নথিপত্ৰ । প্ৰতিলিপি স্বত্ব সঁকিযনি: এই নথিপত্ৰত য়োগ কৰা য়িকোনো মন্তব্য অভাৰৰাইট কৰা হব । যদি কোনো প্ৰৱিষ্টিৰ মন্তব্যত (*) আছে, আপুনি সেইটো gFTP ৰ ভিতৰত সলনি কৰিব নোৱাৰে ।

en: Transfer files in ASCII mode
as: ASCII মোডত নথিপত্ৰবোৰ বদলি কৰক

en: If you are transfering a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transfering from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
as: আপুনি উইণ্ডজৰ পৰা টেক্সট নথিপত্ৰ ইউনিক্সলৈ বদলি কৰিছে, তেন্তে আপুনি এইটো সক্ষম কৰিব লাগিব । টেক্সট নথিপত্ৰৰ বাবে প্ৰতিটো কম্পিউটাৰে নিউজলাইন বেলেগ বেলেগকৈ প্ৰকাশ কৰে । আপুনি যদি ইউনিক্সৰ পৰা ইউনিক্সলৈ বদলি কৰিছে এইটো এৰি য়োৱাটো নিৰাপদ । আপুনি যদি বাইনেৰী ডাটা ডাউনলোড কৰিছে, আপুনি এইটো অক্ষম কৰিবলৈ বিচাৰিব ।

en: Invalid response '%c' received from server.
as: সেৱকৰ পৰা অবৈধ উত্তৰ '%c' পোৱা গ'ল ।

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
as: এটা IPv4 ছকেট নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
as: PASV সঁহাৰিত IP ঠিকনা বিচাৰি উলিযাব নোৱাৰিলে '%s'

en: Ignoring IP address in PASV response, connecting to %d.%d.%d.%d:%d
as: PASV উত্তৰত IP ঠিকনা আওকাণ কৰা হৈছে, %d.%d.%d.%d:%d লৈ সংযোগ কৰা হৈছে

en: Cannot create a data connection: %s
as: ডাটা সংয়োগ এটা তৈযাৰ কৰিব নোৱাৰে:%s

en: Cannot get socket name: %s
as: ছকেটৰ নাম ল'ব নোৱাৰে: %s

en: Cannot bind a port: %s
as: পৰ্ট বাইণ্ড কৰিব নোৱাৰে: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
as: %d পৰ্টত শুনিব নোৱাৰে: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
as: এটা IPv6 ছকেট নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
as: ভুল: আমি IPv6 ৰ জৰিযতে সংয়োকৃত হোৱা বুলি অনুমান নহয । সংয়োগ এবৰ্ট কৰিছে ।

en: Invalid EPSV response '%s'
as: অকাৰ্য়কৰী EPSV সঁহাৰি '%s'

en: Cannot get address of local socket: %s
as: স্থানীয ছকেটৰ ঠিকনা পাব নোৱাৰি: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
as: ছাৰ্ভাৰৰ পৰা সংয়োগ স্বীকাৰ কৰিব নোৱাৰি: %s

en: total
as: সৰ্বমুঠ

en: Warning: Cannot parse listing %s
as: সঁকিযনি: তালিকা পাৰ্ছ কৰিব নোৱাৰে %s

en: Looking up %s
as: %s চাইছে

en: Cannot look up hostname %s: %s
as: %s আযোজকৰ নাম চাব নোৱাৰিলে: %s

en: Failed to create a socket: %s
as: ছকেট তৈযাৰ কৰিবলৈ অক্ষম:%s

en: Trying %s:%d
as: %s চেষ্টা কৰিছে:%d

en: Cannot connect to %s: %s
as: %s ৰ সৈতে সংয়োগ কৰিব নোৱাৰি: %s

en: Connected to %s:%d
as: %s ৰ সৈতে সংয়োগ কৰক:%d

en: Cannot look up service name %s/tcp. Please check your services file
as: সেৱাৰ নাম %s/tcp চাব নোৱাৰিলে । আপোনাৰ সেৱাৰ নথিপত্ৰবোৰ পৰীক্ষা কৰক

en: Connection to %s timed out
as: %s ৰ সৈতে সংয়োগৰ সময পাৰ হৈ গৈছে

en: Cannot get socket flags: %s
as: ছকেট ফ্লেগ পাব নোৱাৰে:%s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
as: ছকেট নন-ব্লকিঙত ছেট কৰিব নোৱাৰে: %s

en: SSH Prog Name:
as: SSH প্ৰগ্ৰামৰ নাম:

en: The path to the SSH executable
as: SSH লৈ পথ কাৰ্য়কৰী কৰিব পৰা

en: SSH Extra Params:
as: SSH অতিৰিক্ত পৰম :

en: Extra parameters to pass to the SSH program
as: SSH প্ৰগ্ৰামটোলৈ পথাবলগীযা অতিৰিক্ত পেৰামিটাৰ

en: Need SSH User/Pass
as: SSH ব্যৱহাৰকৰ্তা/পাছৰ প্ৰযোজন

en: Require a username/password for SSH connections
as: SSH সংয়োগৰ বাবে ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম/পাছৱৰ্ডৰ প্ৰযোজন

en: Running program %s
as: %s প্ৰগ্ৰাম চলাইছে

en: Enter passphrase for RSA key
as: RSA চাবিৰ কাৰণে গুপ্তশব্দ দিয়ক

en: Enter passphrase for key '
as: ' চাবিৰ কাৰণে গুপ্তশব্দ দিয়ক

en: Password
as: পাছৱৰ্ড

en: password
as: পাছৱৰ্ড:

en: (yes/no)?
as:  হয় নহয়

en: Enter PASSCODE:
as: PASSCODE দিয়ক:

en: Enter Password
as: পাছৱর্ড ভৰাওক

en: Enter SecurID Password:
as: SecurID গুপ্তশব্দ দিয়ক:

en: Error: An incorrect password was entered
as: ভুল: ভুল পাছৱৰ্ড এটা ভৰোৱা হৈছে

en: %d: Protocol Initialization
as: %d:প্ৰটকল ইনিশ্ব্যীযেলাইজেশ্বন

en: %d: Protocol version %d
as: %d: প্ৰটকলৰ সংস্কৰণ %d

en: %d: Open %s
as: %d: খোলক %s

en: %d: Close
as: %d: বন্ধ কৰক

en: %d: Open Directory %s
as: %d: %sনির্দেশিকা খোলক

en: %d: Read Directory
as: %d: নির্দেশিকা ৰিড কৰক

en: %d: Remove file %s
as: %d: %s নথিপত্ৰ আঁতৰ কৰক

en: %d: Make directory %s
as: %d: %sনির্দেশিকা বনাওক

en: %d: Remove directory %s
as: %d: %sনিৰ্দেশিকা আঁতৰ কৰক

en: %d: Realpath %s
as: %d: আচল পথ %s

en: %d: File attributes
as: %d: নথিপত্ৰৰ এট্রিবিযুটবোৰ

en: %d: Stat %s
as: %d: পৰিসংখ্য়া %s

en: No such file or directory
as: তেনে কোনো নথিপত্ৰ বা নিৰ্দেশিকা নাই

en: Permission denied
as: অনুমতি অস্বীকৃত

en: Failure
as: বিফলতা

en: Bad message
as: ত্ৰুটিপূৰ্ণ খবৰ

en: No connection
as: কোনো সংয়োগ নাই

en: Connection lost
as: সংয়োগ হেৰাইছে

en: Operation unsupported
as: অপাৰেশ্বন সমৰ্থিত নহয

en: Unknown message returned from server
as: ছাৰ্ভাৰৰ পৰা অজ্ঞাত খবৰ ঘূৰি আহিছে

en: Error: Message size %d too big
as: ভুল: খবৰৰ আকাৰ %d বৰ ডাঙৰ

en: Error: Message size %d too big from server
as: ভুল: খবৰৰ আকাৰ %d ছাৰ্ভাৰৰ বাবে বৰ ডাঙৰ

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
as: আঁতৰৰ ছাৰ্ভাৰৰ সৈতে SSH সংয়োগ আৰম্ভ কৰোঁতে এটা ভুল হৈছে । আঁতৰৰ ছাৰ্ভাৰৰ পৰা অহা ভুলৰ খবৰটো তলত দিযা ধৰণৰ:

en: Opening SSH connection to %s
as: %s লৈ SSH সংয়োগ খুলিছে

en: Successfully logged into SSH server %s
as: SSH ছাৰ্ভাৰত সফলভাৱে লগইন কৰা হৈছে %s

en: SSL Engine
as: SSL ইঞ্জিন

en: SSL Entropy File:
as: SSL এনট্ৰপি নথিপত্ৰ:

en: SSL entropy file
as: SSL এনট্ৰপি নথিপত্ৰ:

en: Entropy Seed Length:
as: এনট্ৰপি ছিডৰ দৈর্ঘ্য়:

en: The maximum number of bytes to seed the SSL engine with
as: SSL ইঞ্জিনর সৈতে ছীড কৰিবলগীযা সৰ্বাধিক বাইট

en: Error with certificate at depth: %i
    Issuer = %s
    Subject = %s
    Error %i:%s
as: ভিতৰত প্ৰমাণপত্রত ভুল হৈছে: %i
    ইশ্ব্যুৱাৰ = %s
    বিষয = %s
    ভুল %i:%s

en: Cannot get peer certificate
as: সমনীযাৰ প্ৰমানপত্র ল'ব নোৱাৰে

en: ERROR: The host in the SSL certificate (%s) does not match the host that we connected to (%s). Aborting connection.
as: ভুল: SSL প্ৰমাণপত্রত থকা আযোজক(%s) আমি সংয়োগ কৰা আযোজক (%s) ৰ সৈতে নিমিলে । সংয়োগ এবৰ্ট কৰিছে ।

en: Error loading default SSL certificates
as: SSL প্ৰমাণপত্র লোড কৰোঁতে ভুল হৈছে

en: Error setting cipher list (no valid ciphers)
as: চাইফাৰ তালিকা ছেট কৰোঁতে ভুল হৈছে (বৈধ চাইফাৰ নহয)

en: Error: SSL engine was not initialized
as: ভুল: SSL ইঞ্জিন আৰম্ভ কৰা হোৱা নাছিল

en: Error setting up SSL connection (BIO object)
as: ভুল ছেট আপ কৰিছে SSL সংয়োগ (BIO অবজেক্ট)

en: Error setting up SSL connection (SSL object)
as: ভুল ছেট আপ কৰিছে SSL সংয়োগ (SSL অবজেক্ট)

en: Error with peer certificate: %s
as: সমনীযাৰ প্ৰমানপত্রত ভুল আছে: %s

en: Operation canceled
as: অপাৰেশ্বন বাতিল কৰা হৈছে

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
as: পুনৰ সংয়োগ কৰাৰ আগতে %d ছেকেণ্ড ৰৈ আছে

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
as: gFTP কোনো ৱাৰেন্টি নাথাকে, বিতং তথ্য়ৰ বাবে প্ৰতিলিপি নথিপত্ৰ চাওক । এইটো হৈছে বিনামূলীযা ছফটৱেৰ, আৰু কিছুমান নিৰ্দিষ্ট চৰ্তৰ অধীনত আপুনি পুনৰ বিতৰণ কৰিব পাৰিব; বিতং তথ্য়ৰ বাবে প্ৰতিলিপি নথিপত্ৰ চাওক

en: Translated by
as:  ...দ্বাৰা অনুবাদ কৰা হৈছে

en: Error: Not connected to a remote site
as: ভুল: দূৰৰ ছাইটৰ লগত সংয়োকৃত নহয

en: usage: chmod <mode> <file>
as: ব্যৱহাৰ প্ৰণালী: chmod <mode> <file>

en: usage: rename <old name> <new name>
as: ব্যৱহাৰ প্ৰণালী: পুনৰ নামকৰণ কৰক <old name> <new name>

en: usage: delete <file>
as: ব্যৱহাৰ প্ৰণালী: <file> ডিলিট কৰক

en: usage: rmdir <directory>
as: ব্যৱহাৰ প্ৰণালী: rmdir <directory>

en: usage: mkdir <new directory>
as: ব্যৱহাৰ প্ৰণালী: mkdir <new directory>

en: usage: chdir <directory>
as: ব্যৱহাৰ প্ৰণালী: chdir <directory>

en: Invalid argument
as: অকাৰ্য়কৰী য়ুক্তি

en: Clear the directory cache
as: নিৰ্দেশিকা কেশ্ব আঁতৰ কৰক

en: usage: set [variable = value]
as: ব্যৱহাৰ প্ৰণালী: [চলক = মান] ছেট কৰক

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
as: ভুল: %s চলকটো বৈধ ৰূপৰেখাৰ চলক নহয ।

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
as: ভুল: %s চলকটো gFTP ৰ টেক্সট পৰ্টত উপলব্ধ নহয

en: Supported commands:
as: সমৰ্থিত নিৰ্দেশবোৰ:

en: usage: %s <filespec>
as: ব্যৱহাৰ প্ৰণালী: %s

en: Shows gFTP information
as: gFTP তথ্য় দেখুৱাওক

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
as: চলিত নথিপত্ৰটোৰ বদলিৰ মোড Ascii ত ছেট কৰক (কেৱল FTP ৰ বাবে)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
as: চলিত নথিপত্ৰটোৰ বদলিৰ মোড বাইনেৰীত ছেট কৰক (কেৱল FTP ৰ বাবে)

en: Changes the remote working directory
as: আঁতৰৰ কৰ্ম নিৰ্দেশিকা সলনি কৰে

en: Changes the permissions of a remote file
as: আঁতৰৰ নথিপত্ৰবোৰৰ অনুমতিবোৰ সলনি কৰে

en: Available options: cache
as: থকা বিকল্পবোৰ হৈছে:কেশ্ব

en: Disconnects from the remote site
as: আঁতৰৰ ছাইটটোৰ পৰা সংয়োগ বিচ্ছিন্ন কৰক

en: Removes a remote file
as: দূৰৰ নথিপত্ৰ এটা পুনৰ নামকৰণ কৰে

en: Shows the directory listing for the current remote directory
as: বৰ্তমানৰ আঁতৰৰ নিৰ্দেশিকাৰ বাবে নিৰ্দেশিকা তালিকা দেখুৱাওক

en: Downloads remote file(s)
as: দূৰৰ নথিপত্ৰ(বোৰ) ডাউনলোড কৰে

en: Shows this help screen
as: এই সহাযৰ স্ক্ৰীনখন দেখুৱাওক

en: Changes the local working directory
as: স্থানীয কৰ্ম নিৰ্দেশিকা সলনি কৰে

en: Changes the permissions of a local file
as: স্থানীয নথিপত্ৰবোৰৰ অনুমতিবোৰ সলনি কৰে

en: Removes a local file
as: স্থানীয নথিপত্ৰ এটা আঁতৰ কৰে

en: Shows the directory listing for the current local directory
as: বৰ্তমানৰ স্থানীয নিৰ্দেশিকাৰ বাবে নিৰ্দেশিকা তালিকা দেখুৱাওক

en: Creates a local directory
as: স্থানীয নিৰ্দেশিকা এখন তৈযাৰ কৰে

en: Show current local directory
as: বৰ্তমানৰ স্থানীয নিৰ্দেশিকা দেখুৱাওক

en: Rename a local file
as: স্থানীয নথিপত্ৰ এটা পুনৰ নামকৰণ কৰক

en: Remove a local directory
as: স্থানীয নিৰ্দেশিকা এখন আঁতৰ কৰক

en: Creates a remote directory
as: দূৰৰ নির্দেশিকা তৈযাৰ কৰে

en: Uploads local file(s)
as: স্থানীয নথিপত্ৰ(বোৰ) আপলোড কৰক

en: Opens a connection to a remote site
as: দূৰৰ ছাইট এটাৰ সৈতে সংয়োগ এটা কৰে

en: Show current remote directory
as: বৰ্তমানৰ স্থানীয নিৰ্দেশিকা দেখুৱাওক

en: Exit from gFTP
as:  gFTP ৰ পৰা প্ৰস্থান কৰক

en: Rename a remote file
as: দূৰৰ নথিপত্ৰ পুনৰ নামকৰণ কৰক

en: Remove a remote directory
as: দূৰৰ নির্দেশিকা আঁতৰ কৰক

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
as: ৰূপৰেখা নথিপত্ৰ চলকবোৰ দেখুৱাওক ।  set var=val ৰ দ্বাৰাও আপুনি চলকবোৰ ছেট কৰিব পাৰিব

en: Error: Command not recognized
as: ভুল: নিৰ্দেশ স্বীকাৰ কৰা নাই

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
as: %s সফলভাৱে বদলি কৰা হৈছে % .2f KB/s ত

en: Skipping file %s on host %s
as: %s আযোজকত %s নথিপত্ৰ বাদ দিছে

en: Stopping the transfer on host %s
as: %s আযোজকত বদলি বন্ধ কৰিছে

en: Could not download %s from %s
as: %s পৰা %s ডাউনলোড কৰিব নোৱাৰিলে

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
as: %s: বেলেগ কিবা কৰিবলৈ প্ৰথমে বন্ধ কৰক বাটনটো ক্লিক কৰক

en: Run Bookmark
as: পৃষ্ঠাসংকেত চলাওক

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
as: পৃষ্ঠাসংকেত য়োগ কৰক: পৃষ্ঠাসংকেতটোৰ বাবে আপুনি নাম এটা ভৰাব লাগিব

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
as: পৃষ্ঠাসংকেত য়োগ কৰক: পৃষ্ঠাসংকেত %s য়োগ কৰিব নোৱাৰি কাৰণ সেই নামটো ইতিমধ্য়ে আছে

en: Add Bookmark
as: পৃষ্ঠাসংকেত য়োগ কৰক

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
as: পৃষ্ঠাসংকেত য়োগ কৰক: আপুনি আযোজকৰ নাম এটা ভৰাব লাগিব

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
as: য়োগ কৰিবলৈ বিচৰা নতুন পৃষ্ঠাসংকেতটোৰ নাম ভৰাওক
    ছাবমেনুত ৰখাৰ বাবে আইটেমবোৰ পৃথক কৰিবলৈ আপুনি / ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে
    (উদাহৰণ স্বৰূপে: লিনাক্স ছাইট/ডেবিযান)

en: Remember password
as: পাছৱৰ্ড মনত পেলাওক

en: New Folder
as: নতুন ফল্ডাৰ

en: Enter the name of the new folder to create
as: তৈযাৰ কৰিবলগীযা নতুন ফল্ডাৰটোৰ নাম ভৰাওক

en: Enter the name of the new item to create
as: তৈযাৰ কৰিবলগীযা নতুন আইটেমটোৰ নাম ভৰাওক

en: Delete Bookmark
as: পৃষ্ঠাসংকেত ডিলিট কৰক

en: Bookmarks
as: পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ

en: Edit Entry
as: প্রৱিষ্টি সম্পাদনা কৰক

en: Description:
as: বিৱৰণ:

en: Hostname:
as: আযোজকৰ নাম:

en: Port:
as: পৰ্ট:

en: Protocol:
as: প্ৰটকল:

en: Remote Directory:
as: নির্দেশিকা আঁতৰ কৰক:

en: Local Directory:
as: স্থানীয নিৰ্দেশিকা:

en: Username:
as: ব্যৱহাৰকৰ্তাৰ নাম:

en: Password:
as: পাছৱৰ্ড:

en: Account:
as: একাউন্ট:

en: Log in as ANONYMOUS
as: বেনামী হিচাপে লগইন কৰক

en:   Cancel
as: বাতিল কৰক

en: /_File
as: /নথিপত্ৰ

en: /File/tearoff
as: /নথিপত্ৰ/টিযেৰঅফ

en: /File/sep
as: /নথিপত্ৰ/sep ...

en: Edit Bookmarks
as: পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
as: এতিযা আপুনি আপোনাৰ নথিপত্ৰৰ(বোৰ) এট্ৰিবিউটবোৰ নিযন্ত্রণ কৰিব পাৰিব
    টোকা: সকলোবোৰ ftp ছাৰ্ভাৰে chmod বৈশিষ্ট্য়টো সমৰ্থন নকৰে

en: Special
as: বিশেষ

en: Sticky
as: ষ্টিকি

en: User
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা

en: Read
as: ৰিড

en: Write
as: ৰাইট

en: Execute
as: কার্য়কৰী কৰক

en: Group
as: গোট

en: Other
as: অন্য়

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
as: %ld নথিপত্ৰ আৰু %ld নিৰ্দেশিকাবোৰ ডিলিট কৰিম বুলি আপুনি নিশ্চিতনে

en: Delete Files/Directories
as: নথিপত্ৰ/নিৰ্দেশিকাবোৰ ডিলিট কৰক

en: Delete
as: ডিলিট কৰক

en: Connect
as: সংয়ুক্ত কৰক

en: Received URL %s
as: পোৱা URL %s

en: Drag-N-Drop
as: টানক আৰু ৰাখক

en: Exit
as: প্রস্থান কৰক

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
as: নথিপত্ৰৰ বদলি চলি আছে ।
    প্ৰস্থান কৰিম বুলি আপুনি নিশ্চিতনে?

en: Open Location
as: স্থান খোলক

en: /FTP/tearoff
as: /FTP/টিযেৰঅফ

en: /FTP/_Quit
as: /FTP/প্ৰস্থান কৰক

en: /_Local
as: /স্থানীয

en: /Local/tearoff
as: /স্থানীয/টিযেৰঅফ

en: /Local/sep
as: /স্থানীয/sep

en: /Local/Select All Files
as: /স্থানীয/সকলোবোৰ নথিপত্ৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: /Local/Deselect All
as: /স্থানীয/সকলোবোৰৰ নিৰ্বাচন বাতিল কৰক

en: /Local/Save Directory Listing...
as: /স্থানীয/নিৰ্দেশিকাৰ তালিকা ছেভ কৰক ...

en: /Local/Send SITE Command...
as: /স্থানীয/SITE নিৰ্দেশ পথাওক ...

en: /_Remote
as: /আঁতৰৰ

en: /Remote/tearoff
as: /আঁতৰৰ/টিযেৰঅফ

en: /Remote/sep
as: /আঁতৰৰ/sep ...

en: /Remote/Select All Files
as: /আঁতৰৰ/সকলোবোৰ নথিপত্ৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: /Remote/Deselect All
as: /আঁতৰৰ/সকলোবোৰৰ নিৰ্বাচন বাতিল কৰক

en: /Remote/Save Directory Listing...
as: /আঁতৰৰ/নিৰ্দেশিকাৰ তালিকা ছেভ কৰক ...

en: /Remote/Send SITE Command...
as: /আঁতৰৰ/SITE নিৰ্দেশ পথাওক ...

en: /_Bookmarks
as: /পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ

en: /Bookmarks/tearoff
as: /পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ/টিযেৰঅফ

en: /Bookmarks/Edit Bookmarks
as: /পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ/পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ সম্পাদনা কৰক

en: /Bookmarks/sep
as: /পৃষ্ঠাসংকেতবোৰ/sep

en: /Tool_s
as: /টুলবোৰ

en: /Tools/tearoff
as: /সঁজুলিবোৰ/টিযেৰঅফ

en: /Help
as: সহায

en: /Help/tearoff
as: /সহায/টিযেৰঅফ

en: /Help/_About
as: /সহায/_বিষযে

en: Host:
as: আযোজক:

en: _Host:
as: _আযোজক:

en: Port:
as: পৰ্ট:

en: User:
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা:

en: _User:
as: _ব্যৱহাৰকৰ্তা:

en: Pass:
as: পাছ:

en: Command:
as: নির্দেশ

en: Filename
as: নথিপত্ৰৰ নাম

en: Size
as: আকাৰ

en: Date
as: তাৰিখ

en: Attribs
as: এট্ৰিবিউটবোৰ

en: Progress
as: অগ্ৰগতি

en: Error: You must type in a host to connect to
as: ভুল: সংয়োগ কৰিবলৈ আপুনি আযোজকত টাইপ কৰিব লাগিব

en: Refresh
as: পুনৰ সজীৱ কৰক

en: Please enter your password for this site
as: এই ছাইটটোৰ বাবে পাছৱৰ্ড ভৰাওক

en: Make Directory
as: নির্দেশিকা তৈযাৰ কৰক

en: Enter name of directory to create
as: তৈযাৰ কৰিবলগীযা নিৰ্দেশিকাৰ নাম ভৰাওক

en: Rename
as: পুনৰ নাম দিযক

en: What would you like to rename %s to?
as: আপুনি %s পুনৰ নামকৰণ কৰিবলৈ বিচাৰে নেকি?

en: Site
as: স্থান

en: Enter site-specific command
as: ছাইটৰ সৈতে নিৰ্ধাৰিত নিৰ্দেশ ভৰাওক

en: Skipped
as: বাদ দিছে

en: Waiting...
as: অপেক্ষাৰত ...

en: Overwrite
as: অভাৰৰাইট

en: Resume
as: পুনৰ আৰম্ভ কৰক

en: Skip
as: এৰি য়াওক

en: Action
as: কাৰ্য়

en: Transfer Files
as: নথিপত্ৰ বদলি কৰক

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
as: তলৰ নথিপত্ৰ(বোৰ) স্থানীয আৰু আঁতৰৰ কম্পিউটাৰত আছে
    আপুনি কি কৰিবলৈ বিচাৰে নিৰ্বাচন কৰক

en: Error
as: ভুল

en: Skip File
as: নথিপত্ৰ বাদ দিযক

en: Select All
as: সকলোবোৰ নিৰ্বাচন কৰক

en: Deselect All
as: সকলোবোৰৰ নিৰ্বাচন বাতিল কৰক

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
as: Filespec সলনি কৰক: অপাৰেশ্বন বাতিল কৰা হৈছে ...আপুনি ষ্ট্ৰিং এটা ভৰাব লাগিব

en: Change Filespec
as: Filespec সলনি কৰক

en: Enter the new file specification
as: নতুন নথিপত্ৰৰ নিৰ্ধাৰণ ভৰাওক

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
as: ভুল: ৰাইট কৰাৰ বাবে %s খুলিব নোৱাৰে: %s

en: Save Directory Listing
as: নিৰ্দেশিকাৰ তালিকা ছেভ কৰক

en: Error: Error writing to %s: %s
as: ভুল: %s ত ৰাইট কৰোঁতে এটা ভুল হৈছে: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
as: %s ত সফলভাৱে লগ নথিপত্ৰ ৰাইট কৰা হৈছে

en: Save Log
as: লগ ছেভ কৰক

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
as: অনুজ্ঞাপত্র চুক্তিৰ নথিপত্ৰ প্ৰতিলিপি কৰা পোৱা গৈছে । এইটো নিশ্চিত কৰক য়ে ই হযতো %s বা %s ত আছে

en: About gFTP
as: gFTP ৰ বিষযে

en: About
as: বিষয়ে

en: License Agreement
as: অনুজ্ঞাপত্রৰ চুক্তি

en:   Close
as: বন্ধ কৰক

en: Compare Windows
as: উইণ্ডবোৰ তুলনা কৰক

en: All Files
as: সকলোবোৰ নথিপত্ৰ

en: ] (Cached) [
as: ] (কেচ্চড) [

en: Not connected
as: সংয়কৃত নহয

en: Error opening file %s: %s
as: %s নথিপত্ৰ খোলোতে ভুল হৈছে: %s

en: %s: Not connected to a remote site
as: %s:আঁতৰৰ ছাইটৰ সৈতে সংয়োগকৃত নহয

en: %s: This feature is not available using this protocol
as: %s: প্ৰটকল ব্যৱহাৰ কৰি এই বৈশিষ্ট্য়টো উপলব্ধ নহয ।

en: %s: You must only have one item selected
as: %s: আপুনি কেৱল এটা আইটেম নিৰ্বাচন কৰিব লাগিব

en: %s: You must have at least one item selected
as: %s: আপুনি অন্ততঃ এটা আইটেম নিৰ্বাচন কৰিব লাগিব

en: Change
as: সলনি কৰক

en: Add
as: য়োগ কৰক

en: Cancel
as: বাতিল

en:   Yes
as: হয

en:   No
as: নহয

en: Getting directory listings
as: নির্দেশিকাৰ তালিকা পাইছে

en:   Stop
as: বন্ধ কৰক

en: Received %ld directories
    and %ld files
as: %ld নিৰ্দেশিকা 
    আৰু %ld নথিপত্ৰ পোৱা গৈছে

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
as: gFTP ভুল: %s বা %s ত মাষ্টাৰ %s নথিপত্ৰ বিচাৰি উলিযাব নোৱাৰে

en: Edit Host
as: আযোজক সম্পাদনা কৰক

en: Add Host
as: আযোজক য়োগ কৰক

en: Type:
as: প্ৰকাৰ:

en: _Type:
as: প্ৰকাৰ:

en: Domain
as: ডমেইন

en: Network Address
as: নেটৱৰ্কৰ ঠিকনা

en: Netmask
as: নেটমাস্ক

en: Local Hosts
as: স্থানীয আযোজকবোৰ

en: Edit
as: সম্পাদনা কৰক

en: _Edit
as: সম্পাদনা কৰক

en: Options
as: বিকল্পবোৰ

en: Apply
as: প্ৰয়োগ কৰক

en: Receiving file names...
as: নথিপত্ৰৰ নামবোৰ পাইছে ...

en: Connecting...
as: সংয়োগ কৰিছে ...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
as: নথিপত্ৰবোৰ উদ্ধাৰ কৰক: আঁতৰৰ ছাইটৰ সৈতে সংয়োকৃত নহয

en: Error: Child %d returned %d
as: ভুল: %d চাইল্ডে %d ঘূৰাই পথাইছে

en: Child %d returned successfully
as: %d সফলভাৱে ঘূৰাই পথাইছে

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
as: ভুল: %s নথিপত্ৰৰ বিষযে তথ্য় উলিযাব নোৱাৰিলে: %s

en: File %s was not changed
as: নথিপত্ৰ %s সলনি কৰা হোৱা নাছিল

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
as: নথিপত্ৰ %s সলনি হৈছে ।
    আপুনি এইটো আপলোড কৰিবলৈ বিচাৰে নেকি?

en: Edit File
as: নথিপত্ৰৰ সম্পাদনা কৰক

en: Finished
as: সমাপ্ত কৰা হ'ল

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
as: %s ৰ %s পোৱা গৈছে % .2fKB/s, ত, %02d:%02d:%02d est । সময বাকী আছে

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
as: %s ৰ %s পোৱা গৈছে, বদলি ইনষ্টল কৰা হৈছে, কিমান সময বাকী আছে অজ্ঞাত

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
as: %d%% সম্পূৰ্ণ হৈছে, %02d:%02d:%02d est । সময বাকী আছে । (%ld ৰ %ld নথিপত্ৰ )

en: Retrieving file names...%s bytes
as: নথিপত্ৰৰ নামবোৰ উদ্ধাৰ কৰক ...%s বাইট

en: There are no file transfers selected
as: কোনো নথিপত্ৰৰ বদলি নিৰ্বাচন কৰা হোৱা নাই

en: View
as: দৃশ্য়

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
as: চাওক: %s হৈছে এখন নিৰ্দেশিকা । ইযাক চাব নোৱাৰি ।

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
as: সম্পাদনা কৰক: %s হৈছে এখন নিৰ্দেশিকা । ইযাক সম্পাদনা কৰিব নোৱাৰি ।

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
as: সম্পাদনা কৰক: বিকল্পৰ সংলাপত আপুনি সম্পাদক এটা নিৰ্ধাৰণ কৰিব লাগিব

en: View: Cannot fork another process: %s
as: চাওক: আন প্ৰক্ৰিযা এটা বিভক্ত কৰিব নোৱাৰে: %s

en: Running program: %s %s
as: প্ৰগ্ৰাম চলাইছে: %s %s

en: Opening %s with %s
as: %s ৰ সৈতে %s খুলিছে

en: Viewing file %s
as: %s নথিপত্ৰ চাই আছে

en: View: Cannot open file %s: %s
as: চাওক: %s: %s নথিপত্ৰ খুলিব নোৱাৰে

en: Cannot open controlling terminal %s
as: %s কন্ত্রোলিং টাৰ্মিনেলল খুলিব নোৱাৰে
