gftp - en to bs translation catalogue (571 entries)

en: Invalid URL %s
bs: Neispravan URL %s

en: Error: Invalid line %s in cache index file
bs: Greška: Pogrešan red %s u datoteci indeksa ostave

en: Error: Could not make directory %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da stvorim direktorijum %s: %s

en: Error: Cannot create temporary file: %s
bs: Greška: Ne mogu da stvorim privremenu datoteku: %s

en: Error closing file descriptor: %s
bs: Greška prilikom zatvaranja opisnike datoteke: %s

en: Error: Cannot seek on file %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da pretražim datoteku %s: %s

en: Error converting string '%s' from character set %s to character set %s: %s
bs: Greška konverzije stringa '%s' od karaktera %s do karaktera %s: %s

en: Error: Cannot open local file %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da otvorim lokalnu datoteku %s: %s

en: Error: Could not write to socket: %s
bs: Greška: Ne mogu da pišem u utičnicu: %s

en: Error: Could not read from socket: %s
bs: Greška: Ne mogu da čitam sa utičnice: %s

en: gFTP Error: Bad bookmarks file name %s
bs: greška gFTP-a: Neispravan naziv datoteke sa zabilješkama %s

en: Warning: Cannot find master bookmark file %s
bs: Upozorenje: Ne mogu da pronađem glavnu datoteku sa zabilješkama %s

en: gFTP Error: Cannot open bookmarks file %s: %s
bs: greška gFTP-a: Ne mogu da otvorim datoteku sa zabilješkama %s: %s

en: gFTP Warning: Skipping line %d in bookmarks file: %s
bs: upozorenje gFTP-a: Preskačem red %d u datoteci sa zabilješkama: %s

en: gFTP Warning: Line %d doesn't have enough arguments
bs: upozorenje gFTP-a: Red %d ne sadrži dovoljno parametara

en: This section specifies which hosts are on the local subnet and won't need to go out the proxy server (if available). Syntax: dont_use_proxy=.domain or dont_use_proxy=network number/netmask
bs: Ovaj dio zadaje koji domaćini su na lokalnoj podmreži pa ne treba da koriste posrednički server (ako je dostupan). Sintaksa: dont_use_proxy=.domen ili dont_use_proxy=mrežni broj/mrežnamaska

en: ext=file extenstion:XPM file:Ascii or Binary (A or B):viewer program. Note: All arguments except the file extension are optional
bs: ext=vrste datoteke:XPM datoteka:aski ili binarna (latinično „A“ ili „B“):program za pregled. Napomena: Svi argumenti osim vrste datoteke su neobavezni

en: gFTP Error: Bad config file name %s
bs: greška gFTP-a: Neispravan naziv datoteke sa podešavanjima %s

en: gFTP Error: Could not make directory %s: %s
bs: greška gFTP-a: Ne mogu da napravim direktorijum %s: %s

en: gFTP Error: Cannot find master config file %s
bs: greška gFTP-a: Ne mogu da pronađem glavnu datoteku sa podešavanjima %s

en: Did you do a make install?
bs: Da li ste instalirali program (makije install)?

en: gFTP Error: Cannot open config file %s: %s
bs: greška gFTP-a: Ne mogu da otvorim datoteku sa podešavanjima %s: %s

en: Terminating due to parse errors at line %d in the config file
bs: Prekida uslijed greške pri raščlanjivanju reda %d u datoteci sa podešavanjima

en: gFTP Warning: Skipping line %d in config file: %s
bs: upozorenje gFTP-a: Preskačem red %d u datoteci sa podešavanjima: %s

en: gFTP Error: Bad log file name %s
bs: greška gFTP-a: Neispravno ime dnevničke datoteke %s

en: gFTP Warning: Cannot open %s for writing: %s
bs: upozorenje gFTP-a: Ne mogu da otvorim %s za upis: %s

en: Bookmarks file for gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten
bs: Datoteka zabilješki za gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Upozorenje: Bilo koji komentari koje dodate na ovu sliku će biti prepisani

en: Note: The passwords contained inside this file are scrambled. This algorithm is not secure. This is to avoid your password being easily remembered by someone standing over your shoulder while you're editing this file. Prior to this, all passwords were stored in plaintext.
bs: Pažnja: Sve lozinke u ovoj datoteci su šifrovane. Ovaj algoritam nije bezbijedan. Ovo se koristi samo da se onemogući da neko koji stoji pored vas lako zapamti vašu lozinku dok uređujete ovu datoteku. Prije ovoga, sve lozinke su bile  čuvane kao čist tekst.

en: Config file for gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Warning: Any comments that you add to this file WILL be overwritten. If a entry has a (*) in it's comment, you can't change it inside gFTP
bs: Konfiguraciona datoteka za gFTP. Copyright (C) 1998-2007 Brian Masney <masneyb@gftp.org>. Upozorenje: Bilo koji komentari koje dodate na ovu datoteka će biti prebrisana. Ako upis ima (*) u svom komentaru, ne možete ga promijeniti unutar gFTP

en: <unknown>
bs: <nepoznat>

en: FATAL gFTP Error: Config option '%s' not found in global hash table
bs: Kobna greška gFTP-a: Izbor podešavanja „%s“ nije nađen u opštoj tabeli heša

en: Error: Cannot upload file %s
bs: Greška: Nije moguće postavljanje datoteke %s

en: Error: Cannot write to file %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da pišem u datoteku %s: %s

en: Error: Error closing file: %s
bs: Greška: Greška pri zatvaranju datoteke %s

en: Corrupted file listing from FSP server %s
bs: Oštećena lista datoteka na FSP serveru: %s

en: unknown
bs: nepoznato

en: Could not get FSP directory listing %s: %s
bs: Ne mogu da dobavim FSP spisak direktorijuma %s: %s

en: Successfully changed directory to %s
bs: Uspješno promijenjen lokalni direktorijum u %s

en: Could not change directory to %s
bs: Nije moguće promjeniti direktorij u %s

en: Successfully removed %s
bs: Uspješno uklonjeno %s

en: Error: Could not remove directory %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da uklonim direktorijum %s: %s

en: Error: Could not remove file %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da uklonim datoteku  %s: %s

en: Successfully made directory %s
bs: Uspješno stvoren direktorijum  %s

en: Successfully renamed %s to %s
bs: Uspješno preimenovano  %s u %s

en: Error: Could not rename %s to %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da preimenujem %s u %s: %s

en: FTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
bs: Podrška za FTPS nije dostupna pošto nije prisutna podrška za SSL. Prekidam povezivanje.

en: HTTPS Support unavailable since SSL support was not compiled in. Aborting connection.
bs: Podrška za HTTPS nije dostupna pošto nije prisutna podrška za SSL. Prekidam povezivanje.

en: Could not get current working directory: %s
bs: Ne mogu da saznam trenutni direktorijum: %s

en: Successfully changed local directory to %s
bs: Uspješno promijenjen lokalni direktorijum u %s

en: Could not change local directory to %s: %s
bs: Ne mogu da promijenim lokalni direktorijum u %s: %s

en: Error: Cannot truncate local file %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da skratim lokalnu datoteku %s: %s

en: Could not get local directory listing %s: %s
bs: Ne mogu da dobavim spisak lokalnih direktorijuma %s: %s

en: Successfully changed mode of %s to %o
bs: Uspješno promjenjen način od %s to %o

en: Error: Could not change mode of %s to %o: %s
bs: Greška: Nije moguće promjeniti način od %s do %o: %sn

en: Successfully changed the time stamp of %s
bs: Uspješno promijenio vremenski pečat za %s

en: Error: Could not change the time stamp of %s: %s
bs: Pogreška: Ne mogu promijeniti vremenski pečat %s: %s

en: local filesystem
bs: lokalni sistem datoteka

en: usage: gftp
bs: upotreba: gftp

note: @null@
en: none
bs: nikakvo

en: file
bs: datoteka

en: size
bs: veličina

en: user
bs: korisnički

en: group
bs: grupa

en: datetime
bs: datum i vrijeme

en: attribs
bs: atributi

note: @null@
en: descending
bs: opadajuće

en: ascending
bs: rastuće

en: General
bs: Opšte

en: View program:
bs: Program za pregled:

en: The default program used to view files. If this is blank, the internal file viewer will be used
bs: Podrazumijevani program za pregled datoteka. Ako ovo ostavite prazno, biće korišćen ugrađeni program za pregled

en: Edit program:
bs: Program za uređivanje:

en: The default program used to edit files.
bs: Podrazumijevani program za uređivanje datoteka.

en: Max Log Window Size:
bs: Najveća veličina dnevničkog prozora:

en: The maximum size of the log window in bytes for the GTK+ port
bs: Najveća veličina dnevničkog prozora u bajtovima za GTK+ verziju programa

en: Remote Character Sets:
bs: Udaljeni skupovi znakova:

en: This is a comma separated list of charsets to try to convert the remote messages to the current locale
bs: Ovo je spisak skupova znakova razdvojenih zapetama za pokušaj prilagođavanja udaljenih poruka tekućem lokalitetu

en: Remote LC_TIME:
bs: Zabačen LC_TIME:

en: This is the value of LC_TIME for the remote site. This is so that dates can be parsed properly in the directory listings.
bs: Ovo je veličina LC_TIME-a za zabačeno mjesto. Ovo je tako da datumi mogu biti analizirani uredno u listingu direktorija.

en: Cache TTL:
bs: TTL ostave:

en: The number of seconds to keep cache entries before they expire.
bs: Broj sekundi za zadržavanje stavki ostave prije njihovog isteka.

en: Append file transfers
bs: Nadoveži prenose datoteka

en: Append new file transfers onto existing ones
bs: Nadoveži nove prenose datoteka na postojeće

en: Do one transfer at a time
bs: Jedan prijenos istovremeno

en: Do only one transfer at a time?
bs: Radi samo jedan prijenos istovremeno?

en: Overwrite by Default
bs: Prepisivanje je podrazumijevano

en: Overwrite files by default or set to resume file transfers
bs: Prepisivanje datoteka ili nastavak prijenosa datoteka su podrazumijevani

en: Preserve file permissions
bs: Sačuvaj dozvole datoteka

en: Preserve file permissions of transferred files
bs: Sačuvaj prava datoteka prebačenih datoteka

en: Preserve file time
bs: Sačuvaj vremena datoteka

en: Preserve file times of transferred files
bs: Sačuvaj vremena datoteka prebačenih datoteka

en: Refresh after each file transfer
bs: Osvježi nakon svakog prijenose datoteke

en: Refresh the listbox after each file is transferred
bs: Osvježi okvir liste nakon što se prebaci svaka datoteka

en: Sort directories first
bs: Prvo složi direktorije

en: Put the directories first then the files
bs: Prvo stavi direktorije pa zatim datoteke

en: Show hidden files
bs: Prikaži sakrivene datoteke

en: Show hidden files in the listboxes
bs: Prikaži sakrivene datoteke u spisku

en: Show transfer status in title
bs: Prikaži stanje prijenosa u naslovu

en: Show the file transfer status in the titlebar
bs: Prikaži stanje prijenosa u naslovnoj liniji

en: Start file transfers
bs: Pokreni prenose datoteka

en: Automatically start the file transfers when they get queued
bs: Automatski pokrenuti prenose datoteka pri dodavanju u red za čekanje?

en: Allow manual commands in GUI
bs: Dozvoli ručne naredbe kroz grafičko sučelje

en: Allow entering manual commands in the GUI (functions like the text port)
bs: Dozvoli ručni unos naredbi kroz grafičko korisničko sučelje (funkcije kao što je tekstualni port)

en: Remember last directory
bs: Zapamti posljednji direktorij

en: Save the last local and remote directory when the application is closed
bs: Spremi posljednji lokalni i udaljeni direktorij kada je program zatvoren

en: Connect to remote server on startup
bs: Povezivanje s udaljenim serverom na početku

en: Automatically connect to the remote server when the application is started.
bs: Automatsko spajanje na udaljeni server kada je program pokrenut.

en: Network
bs: Mreža

en: Network timeout:
bs: Dozvoljeno vrijeme čekanja:

en: The timeout waiting for network input/output. This is NOT an idle timeout.
bs: Dozvoljeno vrijeme čekanja za mrežni ulaz/izlaz. Ovo NIJE besposleno čekanje.

en: Connect retries:
bs: Ponovnih povezivanja:

en: The number of auto-retries to do. Set this to 0 to retry indefinitely
bs: Broj ponovnih auto-pokušaja. Postavite ovo na 0 da bi se pokušavalo neodređeno mnogo puta

en: Retry sleep time:
bs: Čekanje prije ponovnog pokušaja:

en: The number of seconds to wait between retries
bs: Broj sekundi čekanja između pokušaja

en: Max KB/S:
bs: Maks KB/s:

en: The maximum KB/s a file transfer can get. (Set to 0 to disable)
bs: Najveći broj KB/s koji prijenos datoteke može da dobije. (Postavite na 0 da biste isključili)

en: Transfer Block Size:
bs: Veličina bloka za prijenos:

en: The block size that is used when transferring files. This should be a multiple of 1024.
bs: Veličina bloka koja se koristi pri prijenosu datoteka. To treba biti umnožak 1024.

en: Default Protocol:
bs: Podrazumijevani protokol:

en: This specifies the default protocol to use
bs: Ovo zadaje podrazumijevani protokol koji će se koristiti

en: Enable IPv6 support
bs: Uključi podršku za IP6

en: This defines what will happen when you double click a file in the file listboxes. 0=View file 1=Edit file 2=Transfer file
bs: Ovo zadaje šta će se desiti kada dva puta pritisnete ime datoteke u spisku.  0=Pregledaj datoteku 1=Uredi datoteku 2=Prenesi datoteku

en: The default width of the local files listbox
bs: Podrazumijevana širina spiska lokalnih datoteka

en: The default width of the remote files listbox
bs: Podrazumijevana širina spiska udaljenih datoteka

en: The default height of the local/remote files listboxes
bs: Podrazumijevana visina spiskova lokalnih/udaljenih datoteka

en: The default height of the transfer listbox
bs: Podrazumijevana visina spiska prijenosa

en: The default height of the logging window
bs: Podrazumijevana visina dnevničkog prozora

en: The width of the filename column in the transfer window. Set this to 0 to have this column automagically resize.
bs: Širina kolone sa imenom datoteke u prozoru prijenosa. Postavite ovo na 0 kako bi se ova kolona automagično proširivala.

en: The default column to sort by
bs: Podrazumijevana kolona po kojoj će se ređate datoteke

en: Sort ascending or descending
bs: Ređaj rastućim ili opadajućim redoslijedom

en: The width of the filename column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bs: Širina kolone sa nazivom datoteke u spiskovima datoteka. Postavite ovo na 0 kako bi se kolone automagično proširivale. Postavite ovo na -1 da biste isključili ovu kolonu

en: The width of the size column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bs: Širina kolone sa veličinom datoteke u spiskovima datoteka. Postavite ovo na 0 kako bi se kolone automagično proširivale. Postavite ovo na -1 da biste isključili ovu kolonu

en: The width of the user column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bs: Širina kolone sa imenom korisnika u spiskovima datoteka. Postavite ovo na 0 kako bi se kolone automagično proširivale. Postavite ovo na -1 da biste isključili ovu kolonu

en: The width of the group column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bs: Širina kolone sa nazivom grupe u spiskovima datoteka. Postavite ovo na 0 kako bi se kolone automagično proširivale. Postavite ovo na -1 da biste isključili ovu kolonu

en: The width of the date column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bs: Širina kolone sa datumom u spiskovima datoteka. Postavite ovo na 0 kako bi se kolone automagično proširivale. Postavite ovo na -1 da biste isključili ovu kolonu

en: The width of the attribs column in the file listboxes. Set this to 0 to have this column automagically resize. Set this to -1 to disable this column
bs: Širina kolone sa atributima u spiskovima datoteka. Postavite ovo na 0 kako bi se kolone automagično proširivale. Postavite ovo na -1 da biste isključili ovu kolonu

en: The color of the commands that are sent to the server
bs: Boja naredbi koje se šalju na server

en: The color of the commands that are received from the server
bs: Boja naredbi koje stižu od servera

en: The color of the error messages
bs: Boja poruka o grešci

en: The color of the rest of the log messages
bs: Boja ostalih dnevničkih poruka

en: Bookmark
bs: Zabilješka

en: File transfer will be throttled to %.2f KB/s
bs: Prijenos datoteke će biti ograničen na %.2f KB/s

en: Error setting LC_TIME to '%s'. Falling back to '%s'
bs: Greška pri postavljanju LC_TIME u '%s'. Vraća se na '%s'

en: Loading directory listing %s from cache (LC_TIME=%s)
bs: Učitavanje popisa direktorija %s iz tajne memorije(LC_TIME=%s)

en: Loading directory listing %s from server (LC_TIME=%s)
bs: Učitavanje popisa direktorija %s servera (LC_TIME=%s)

en: Warning: Stripping path off of file '%s'. The stripped path (%s) doesn't match the current directory (%s)
bs: Upozorenje: Iskrcavanje putanje isključeno iz datoteke '%s'. Iskrcani put (%s) ne podudara se sa sadašnjim direktorijem (%s)

en: Error: Cannot write to cache: %s
bs: Greška: Ne mogu da upišem u ostavu: %s

en: Error: Could not find bookmark %s
bs: Greška: ne mogu da pronađem zabilješku %s

en: Bookmarks Error: The bookmark entry %s does not have a hostname
bs: Greška zabilješke: zabilješka %s ne sadrži ime domaćina

en: The protocol '%s' is currently not supported.
bs: Protokol „%s“ trenutno nije podržan.

en: Found recursive symbolic link %s
bs: Pronađen rekurzivni simbolički link %s

en: Error: Remote site %s disconnected. Max retries reached...giving up
bs: Greška: Udaljeno mjesto %s je prekinulo povezivanje. Najveći broj pokušaja je dostignut...odustajem

en: Error: Remote site %s disconnected. Will reconnect in %d seconds
bs: Greška: Udaljeno mjesto %s je prekinulo povezivanje. Pokušaću ponovno povezivanje za %d sekundi

en: Error: Cannot set close on exec flag: %s
bs: Greška: Ne mogu da postavim oznaku zatvaranja pri izvršavanju: %s

en: Cannot open master pty %s: %s
bs: Ne mogu da otvorim glavni pty %s: %s

en: Cannot create a socket pair: %s
bs: Ne mogu da stvorim utičnički par: %s

en: Error: Cannot execute ssh: %s
bs: Greška: Ne mogu da izvršim ssh: %s

en: Cannot fork another process: %s
bs: Ne mogu da podijelim proces: %s

en: Proxy hostname:
bs: Ime posredničkog domaćina:

en: Firewall hostname
bs: Ime domaćina zaštitnog zida

en: Proxy port:
bs: Port posrednika:

en: Port to connect to on the firewall
bs: Port za povezivanje na zaštitni zid

en: Proxy username:
bs: Korisničko ime za posrednika:

en: Your firewall username
bs: Korisničko ime za zaštitni zid

en: Proxy password:
bs: Lozinka za posrednika:

en: Your firewall password
bs: Lozinka za zaštitni zid

en: Use HTTP/1.1
bs: Koristi HTTP/1.1

en: Do you want to use HTTP/1.1 or HTTP/1.0
bs: Da li želite da koristite HTTP/1.1 ili HTTP/1.0

en: Received wrong response from server, disconnecting
    Invalid chunk size '%s' returned by the remote server
bs: Primljen je pogrešan odgovor servera, prekidam povezivanje
    Udaljeni server je vratio neispravnu veličinu djela „%s“

en: Disconnecting from site %s
bs: Prekidam povezivanje sa mjestom %s

en: Starting the file transfer at offset
bs: Pokrećem prijenos datoteke sa na poziviji

en: Cannot retrieve file %s
bs: Ne mogu da dobavim datoteku %s

en: Retrieving directory listing...
bs: Dobavljam spisak direktorijuma...

en: Received wrong response from server, disconnecting
bs: Primljen je pogrešan odgovor sa servera, prekidam povezivanje

en: SITE command
bs: Naredba „SITE“

en: user@host
bs: korisnik@domaćin

en: user@host:port
bs: korisnik@domaćin:port

en: user@host port
bs: korisnik@domaćin port

en: user@host NOAUTH
bs: korisnik@domaćin NOAUTH

en: HTTP Proxy
bs: Posrednik za HTTP

en: Custom
bs: Proizvoljno

en: Email address:
bs: Adresa epošte:

en: This is the password that will be used whenever you log into a remote FTP server as anonymous
bs: Ovo je lozinka koja će se koristiti kada god se prijavljujete anonimno na FTP server

en: Proxy account:
bs: Posrednički nalog:

en: Your firewall account (optional)
bs: Nalog za zaštitni zid (neobavezno)

en: Proxy server type:
bs: Vrsta posredničkog servera:

en: This specifies how your proxy server expects us to log in. You can specify a 2 character replacement string prefixed by a % that will be replaced with the proper data. The first character can be either p for proxy or h for the host of the FTP server. The second character can be u (user), p (pass), h (host), o (port) or a (account). For example, to specify the proxy user, you can you type in %pu
bs: Ovo određuje na koji način vaš posrednički server očekuje da se prijavimo. Možete navesti tekst za zamjenu od 2 znaka kojima prethodi „%“, i on će biti zamijenjen odgovarajućim podacima. Prvi znak može biti ili „p“ za posrednika ili „h“ za ime domaćina za FTP. Drugi znak može biti „u“ (korisnik), „p“ (lozinka), „h“ (ime domaćina), „o“ (port) ili „a“ (nalog). Na primjer, da biste naveli korisnika posrednika možete ukucati „%pu“

en: Ignore PASV address
bs: Zanemaruje adresu PASV

en: If this is enabled, then the remote FTP server's PASV IP address field will be ignored and the host's IP address will be used instead. This is often needed for routers giving their internal rather then their external IP address in a PASV reply.
bs: Ako je ovo omogućeno, tada zabačeni FTP server PASV IP adresni teren će biti zanemaren i u zamjenu će biti korišten nositelj IP adrese. Ovo je često potrebno kada usmjerivač daje prije svoje unutrašnje nego vanjske IP adrese u PASV odgovoru.

en: Passive file transfers
bs: Pasivan režim prijenosa datoteka

en: If this is enabled, then the remote FTP server will open up a port for the data connection. If you are behind a firewall, you will need to enable this. Generally, it is a good idea to keep this enabled unless you are connecting to an older FTP server that doesn't support this. If this is disabled, then gFTP will open up a port on the client side and the remote server will attempt to connect to it.
bs: Ukoliko je ovo uključeno, onda će udaljeni server FTP otvoriti port za ovo podatkovno povezivanje. Ukoliko ste iza zaštitnog zida, moraćete da ovo uključite. Uopšte, poželjno je da ovo bude uključeno osim ukoliko se povezujete sa starijim serverom FTP koji ovo ne podržava. Ukoliko je ovo isključeno, onda će gFTP otvoriti port na strani klijenta a udaljeni server će pokušati sa njim da se poveže.

en: Resolve Remote Symlinks (LIST -L)
bs: Razriješi udaljene simboličke veze (LIST -L)

en: The remote FTP server will attempt to resolve symlinks in the directory listings. Generally, this is a good idea to leave enabled. The only time you will want to disable this is if the remote FTP server doesn't support the -L option to LIST
bs: Udaljeni server FTP će pokušati da razriješi simboličke veze u spiskovima direktorijuma. Uopšte, poželjno je ovo ostaviti uključeno. Jedino kada možete žileti da ovo isključite je kada udaljeni FTP server ne podržava -L izbor za naredbu LIST

en: Transfer files in ASCII mode
bs: Prenese datoteke u ASCII režimu

en: If you are transferring a text file from Windows to UNIX box or vice versa, then you should enable this. Each system represents newlines differently for text files. If you are transferring from UNIX to UNIX, then it is safe to leave this off. If you are downloading binary data, you will want to disable this.
bs: Ako prebacujete tekstualne datoteke između Windows i UNIX sistema, trebate ovo uključiti. Svaki sistem predstavlja nove redove različito za tekst datoteke. Ako prebacujete s UNIX na UNIX ovo je bezbjedno isključiti. Ako prenosite binarne podatke, ovo je obavezno isključiti.

en: Invalid response '%c' received from server.
bs: Primeljen je neispravan odgovor servera „%c“.

en: Failed to create a IPv4 socket: %s
bs: Nisam uspio da stvorim IP4 utičnicu: %s

en: Cannot find an IP address in PASV response '%s'
bs: Ne mogu da pronađem adresu IP u odgovoru PASV ‘%s’

en: Ignoring IP address in PASV response, connecting to %d.%d.%d.%d:%d
bs: Zanemarivanje IP adrese u PASV rekaciji, povezuje se do %d.%d.%d.%d:%d

en: Cannot create a data connection: %s
bs: Ne mogu da stvorim podatkovno povezivanje: %s

en: Cannot get socket name: %s
bs: Ne mogu da dobavim naziv utičnice: %s

en: Cannot bind a port: %s
bs: Ne mogu da povežem port: %s

en: Cannot listen on port %d: %s
bs: Ne mogu da slušam na portu %d: %s

en: Failed to create a IPv6 socket: %s
bs: Nisam uspio da stvorim IP6 utičnicu: %s

en: Error: It doesn't look like we are connected via IPv6. Aborting connection.
bs: Greška: Izgleda da nismo povezani pomoću IPv6. Prekidam povezivanje.

en: Invalid EPSV response '%s'
bs: Neispravan EPSV odgovor „%s“

en: Cannot get address of local socket: %s
bs: Ne mogu da dobavim adresu lokalne utičnice: %s

en: Cannot accept connection from server: %s
bs: Ne mogu da prihvatim povezivanje sa serverom: %s

en: total
bs: ukupno

en: Warning: Cannot parse listing %s
bs: Upozorenje: Ne mogu da raščlanim spisak %s

en: Looking up %s
bs: Tražim %s

en: Cannot look up hostname %s: %s
bs: Ne mogu da pronađem domaćina  %s: %s

en: Failed to create a socket: %s
bs: Nisam uspio da stvorim utičnicu: %s

en: Trying %s:%d
bs: Pokušavam %s:%d

en: Cannot connect to %s: %s
bs: Ne mogu da se povežem sa %s: %s

en: Connected to %s:%d
bs: Povezan sa %s:%d

en: Cannot look up service name %s/tcp. Please check your services file
bs: Ne mogu da pronađem naziv usluge %s/tcp. Molim provjerite vašu datoteku sa uslugama

en: Connection to %s timed out
bs: Povezivanje sa %s je isteklo

en: Cannot get socket flags: %s
bs: Ne mogu da saznam oznake utičnice: %s

en: Cannot set socket to non-blocking: %s
bs: Ne mogu da postavim utičnicu na neblokirajuću: %s

en: SSH Prog Name:
bs: Ime programa za SSH:

en: The path to the SSH executable
bs: Putanja ka izvršnoj datoteci SSH

en: SSH Extra Params:
bs: Dodatni parametri programa za SSH:

en: Extra parameters to pass to the SSH program
bs: Dodatni parametri programa za SSH

en: Need SSH User/Pass
bs: Neophodni su SSH korisničko ime/lozinka

en: Require a username/password for SSH connections
bs: Zahtijevaj korisničko ime/lozinku za povezivanje SSH-om

en: Running program %s
bs: Pokrećem program %s

en: Enter passphrase for RSA key
bs: Unijeti lozinku-frazu za RSA ključ

en: Enter passphrase for key '
bs: Unijeti lozinku-frazu za ključ '

en: Password
bs: Lozinka:

en: password
bs: lozinka:

en: (yes/no)?
bs: (da/ne)?

en: Enter PASSCODE:
bs: Unijeti LOZINKU:

en: Enter Password
bs: Unesite lozinku

en: Enter SecurID Password:
bs: Unesite SecurID lozinku:

en: Error: An incorrect password was entered
bs: Greška: Unesena je netačna lozinka

en: %d: Protocol Initialization
bs: %d: Početna postavka protokola

en: %d: Protocol version %d
bs: %d: Verzija protokola %d

en: %d: Open %s
bs: %d: Otvori %s

en: %d: Close
bs: %d: Zatvori

en: %d: Open Directory %s
bs: %d: Otvori direktorijum %s

en: %d: Read Directory
bs: %d: Pročitaj direktorijum

en: %d: Remove file %s
bs: %d: Ukloni datoteku %s

en: %d: Make directory %s
bs: %d: Napravi direktorijum %s

en: %d: Remove directory %s
bs: %d: Ukloni direktorijum %s

en: %d: Realpath %s
bs: %d: Stvarna putanja %s

en: %d: File attributes
bs: %d: Atribute datoteke

en: OK
bs: U redu

en: EOF
bs: KRAJ

en: No such file or directory
bs: Ne postoji takva datoteka ili direktorijum

en: Permission denied
bs: Dozvola je odbijena

en: Failure
bs: Greška

en: Bad message
bs: Neispravna poruka

en: No connection
bs: Nema povezivanja

en: Connection lost
bs: Povezivanje je izgubljeno

en: Operation unsupported
bs: Operacija nije podržana

en: Unknown message returned from server
bs: Server je vratio nepoznatu poruku

en: Error: Message size %d too big
bs: Greška: Veličina poruke %d je prevelika

en: Error: Message size %d too big from server
bs: Greška: Veličina poruke %d sa servera je prevelika

en: There was an error initializing a SSH connection with the remote server. The error message from the remote server follows:
bs: Došlo je do greške pri početnoj postavci SSH povezivanja sa udaljenim serverom. Greška sa udaljenog servera sledi:

en: Opening SSH connection to %s
bs: Otvaram povezivanje SSH ka %s

en: Successfully logged into SSH server %s
bs: Uspješno sam se prijavio na server SSH %s

en: SSL Engine
bs: Mašina SSL-a

en: SSL Entropy File:
bs: Datoteka za entropiju SSL-a:

en: SSL entropy file
bs: Datoteka za entropiju SSL-a

en: Entropy Seed Length:
bs: Dužina sjemena entropije:

en: The maximum number of bytes to seed the SSL engine with
bs: Najveći broj bajtova za zasijavanje mašine SSL-a

en: Verify SSL Peer
bs: Provjeriti SSL Peer

en: Error with certificate at depth: %i
    Issuer = %s
    Subject = %s
    Error %i:%s
bs: Greška sa potvrdom na dubini: %i
    Izdavač = %s
    Tema = %s
    Greška %i:%s

en: Cannot get peer certificate
bs: Ne mogu da dobijem potvrdu od druge strane

en: ERROR: The host in the SSL certificate (%s) does not match the host that we connected to (%s). Aborting connection.
bs: GREŠKA: Domaćin u potvrdi SSL-a (%s) se ne poklapa sa domaćinom sa kojim smo povezani (%s). Prekidam povezivanje.

en: Cannot initialize the OpenSSL library
bs: Ne mogu da inicijaliziram biblioteku OpenSSL

en: Error loading default SSL certificates
bs: Greška pri učitavanju podrazumijevanih potvrda SSL-a

en: Error setting cipher list (no valid ciphers)
bs: Greška pri postavljanju spiska šifri (nema ispravnih šifri)

en: Error: SSL engine was not initialized
bs: Greška: Mašina SSL-a nije početno postavljena

en: Error setting up SSL connection (BIO object)
bs: Greška pri uspostavljanju povezivanja SSL (objekat BIO)

en: Error setting up SSL connection (SSL object)
bs: Greška pri uspostavljanju povezivanja SSL (objekat SSL)

en: Error with peer certificate: %s
bs: Greška sa potvrdom druge strane: %s

en: Operation canceled
bs: Operacija je poništena

en: Waiting %d seconds until trying to connect again
bs: Čekam %d sekundi do sljedećeg ponovnog pokušaja povezivanja

en: gFTP comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, see the COPYING file. This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; for details, see the COPYING file
bs: gFTP se isporučuje BEZ IKAKVE GARANCIJE; za detalje pogledajte datoteku COPYING. Ovo je slobodni softver, a vi ste pozvani da ga raspodijelite pod izvjesnim uslovima; za detalje, pogledajte datoteku COPYING

en: Translated by
bs: Preveli: Goran Rakić i Strahinja Radić , srpski jezik, prilagođenje na bosanski Samir Ribić

en: Error: Not connected to a remote site
bs: Greška: Nisam povezan sa udaljenim mestom

en: usage: chmod <mode> <file>
bs: upotreba: chmod <režim> <datoteka>

en: usage: rename <old name> <new name>
bs: upotreba: rename <staro ime> <novo ime>

en: usage: delete <file>
bs: upotreba: delete <datoteka>

en: usage: rmdir <directory>
bs: upotreba: rmdir <direktorijum>

en: usage: site <site command>
bs: upotreba: site <site naredba>

en: usage: mkdir <new directory>
bs: upotreba: mkdir <novi direktorijum>

en: usage: chdir <directory>
bs: upotreba: chdir <direktorijum>

en: Invalid argument
bs: Neispravan argument

en: Clear the directory cache
bs: Očisti ostavu direktorijuma

en: usage: open
bs: upotreba: opijen

en: usage: set [variable = value]
bs: upotreba: set [promenljiva = vrednost]

en: Error: Variable %s is not a valid configuration variable.
bs: Greška: Promjenljiva %s nije ispravna promjenljiva podešavanja.

en: Error: Variable %s is not available in the text port of gFTP
bs: Greška: promjenljiva %s nije dostupna u tekstualnoj verziji gFTP-a

en: Supported commands:
bs: Podržane naredbe:

en: usage: %s <filespec>
bs: upotreba: %s <maska>

en: Shows gFTP information
bs: Prikaži podatke o gFTP-u

en: Sets the current file transfer mode to Ascii (only for FTP)
bs: Postavlja režim prijenosa trenutne datoteke na Ascii (samo za FTP)

en: Sets the current file transfer mode to Binary (only for FTP)
bs: Postavlja režim prijenosa trenutne datoteke na „binarno“ (samo za FTP)

en: Changes the remote working directory
bs: Mijenja udaljeni radni direktorijum

en: Changes the permissions of a remote file
bs: Mijenja dozvole udaljenih datoteka

en: Available options: cache
bs: Dostupne mogućnosti: ostava

en: Disconnects from the remote site
bs: Prekida povezivanje sa udaljenim mjestom

en: Removes a remote file
bs: Uklanja udaljenu datoteku

en: Shows the directory listing for the current remote directory
bs: Prikazuje spisak direktorijuma trenutnog udaljenog direktorijuma

en: Downloads remote file(s)
bs: Preuzima udaljene datoteke

en: Shows this help screen
bs: Prikazuje ovaj prozor pomoći

en: Changes the local working directory
bs: Mijenja lokalni radni direktorijum

en: Changes the permissions of a local file
bs: Mijenja privilegije lokalnih datoteka

en: Removes a local file
bs: Uklanja lokalnu datoteku

en: Shows the directory listing for the current local directory
bs: Prikazuje spisak direktorijuma trenutnog lokalnog direktorijuma

en: Creates a local directory
bs: Stvara lokalni direktorijum

en: Show current local directory
bs: Prikazuje trenutni lokalni direktorijum

en: Rename a local file
bs: Preimenuje lokalnu datoteku

en: Remove a local directory
bs: Uklanja lokalni direktorijum

en: Creates a remote directory
bs: Stvara udaljeni direktorijum

en: Uploads local file(s)
bs: Šalje lokalnu datoteku(e)

en: Opens a connection to a remote site
bs: Otvara povezivanje sa udaljenim mjestom

en: Show current remote directory
bs: Prikazuje trenutni udaljeni direktorijum

en: Exit from gFTP
bs: Izlaz iz gFTP-a

en: Rename a remote file
bs: Preimenuje udaljenu datoteku

en: Remove a remote directory
bs: Uklanja udaljeni direktorijum

en: Show configuration file variables. You can also set variables by set var=val
bs: Prikazuje promjenljive iz datoteke sa podešavanjima. Možete postaviti promjenljive i pomoću set prom=vred

en: Run a site specific command
bs: Unesite naredbu isključivu za ovo mjesto

en: Error: Command not recognized
bs: Greška: Naredba nije prepoznata

en: Successfully transferred %s at %.2f KB/s
bs: Uspješno prenio %s na %.2f KB/s

en: Skipping file %s on host %s
bs: Preskačem datoteku %s na domaćinu %s

en: Stopping the transfer on host %s
bs: Zaustavljam prijenos na domaćinu %s

en: Could not download %s from %s
bs: Nisam mogao da preuzmem %s sa %s

en: There were %d files or directories that could not be transferred. Check the log for which items were not properly transferred.
bs: Bilo je %d datoteka ili direktorija koje nisu mogle biti prenesene. Provjerite log za stavke koje nisu ispravno prenesene.

en: %s: Please hit the stop button first to do anything else
bs: %s: Molim vas da pritisnete dugme ‘zaustavi’ prije nego što uradite bilo šta drugo

en: Run Bookmark
bs: Pokreni zabilješku

en: Add Bookmark: You must enter a name for the bookmark
bs: Dodavanje zabilješke: Morate unijeti naziv zabilješke

en: Add Bookmark: Cannot add bookmark %s because that name already exists
bs: Dodavanje zabilješke: Ne mogu da dodam zabilješku %s jer taj naziv već postoji

en: Add Bookmark
bs: Dodaj zabilješku

en: Add Bookmark: You must enter a hostname
bs: Dodavanje zabilješke: Morate unijeti ime domaćina

en: Enter the name of the bookmark you want to add
    You can separate items by a / to put it into a submenu
    (ex: Linux Sites/Debian)
bs: Unesite naziv zabilješke koju želite da dodate
    Možete razdvojiti stavke znakom ‘/’ kako biste napravili podmeni
    (npr: GNU-ova mjesta/Debian)

en: Remember password
bs: Zapamti lozinku

en: You must specify a name for the bookmark.
bs: Morate navesti naziv za zabilješku.

en: New Folder
bs: Nova fascikla

en: Enter the name of the new folder to create
bs: Unesite ime nove fascikle koju želite da stvorite

en: New Item
bs: Nova stavka

en: Enter the name of the new item to create
bs: Unesite ime nove stavke koju želite da stvorite

en: Are you sure you want to erase the bookmark
    %s and all its children?
bs: Jeste li sigurni da želite izbrisati zabilješku
    %s, i svu njenu djecu?

en: Delete Bookmark
bs: Obriši zabilješku

en: Bookmarks
bs: Zabilješke

en: Edit Entry
bs: Izmijeni stavku

en: Description:
bs: Opis:

en: Hostname:
bs: Ime domaćina:

en: Protocol:
bs: Protokol:

en: Remote Directory:
bs: Udaljeni direktorijum:

en: Local Directory:
bs: Lokalni direktorijum:

en: Username:
bs: Korisničko ime:

en: Password:
bs: Lozinka:

en: Account:
bs: Nalog:

en: Log in as ANONYMOUS
bs: Prijavi se kao ANONYMOUS

en:   Cancel
bs:   Poništi

en: /_File
bs: /_Datoteka

en: /File/tearoff
bs: /Datoteka/tearoff

en: /File/New _Folder...
bs: /Datoteka/Novi _Direktorij...

en: /File/New _Item...
bs: /Datoteka/Nova _Stavka...

en: /File/_Delete
bs: /Datoteka/_Obriši

en: /File/_Properties...
bs: /Datoteka/_Svojstva...

en: /File/sep
bs: /Datoteka/sep

en: /File/_Close
bs: /Datoteka/Zatvori

en: Edit Bookmarks
bs: Izmijeni zabilješke

en: You can now adjust the attributes of your file(s)
    Note: Not all ftp servers support the chmod feature
bs: Sada možete podesiti atribute vaših datoteka
    Napomena: Ne podržavaju svi serveri ftp odliku chmod

en: Special
bs: Posebno

en: Sticky
bs: Ljepljivo

en: User
bs: Korisnik

en: Read
bs: Čitanje

en: Write
bs: Pisanje

en: Execute
bs: Izvršavanje

en: Group
bs: Grupa

en: Other
bs: Ostali

en: Are you sure you want to delete these %ld files and %ld directories
bs: Da li ste sigurni da želite da obrišete ovih %ld datoteka(e) i %ld direktorijum(a)

en: Are you sure you want to delete these %ld files
bs: Da li ste sigurni da želite izbrisati ove %ld datoteke

en: Are you sure you want to delete these %ld directories
bs: Da li ste sigurni da želite izbrisati ove %ld direktorije

en: Delete Files/Directories
bs: Obriše datoteke/direktorijume

en: Delete
bs: Obriši

en: Connect
bs: Poveži se

en: Received URL %s
bs: Primljen URL %s

en: Drag-N-Drop
bs: Prevuci-i-pusti

en: Exit
bs: Izlaz

en: There are file transfers in progress.
    Are you sure you want to exit?
bs: Neki prenosi su u toku.
    Da li ste sigurni da želite da izađete?

en: Open Location
bs: Otvori lokaciju

en: Enter a URL to connect to
bs: Unesite adresu za povezivanje

en: /FTP/Window _1
bs: /FTP/Prozor _1

en: /FTP/Window _2
bs: /FTP/Prozor _2

en: /FTP/_Binary
bs: /FTP/_Binarna

en: /FTP/_Preferences...
bs: /FTP/_Postavke...

en: /FTP/_Quit
bs: /FTP/_Izlaz

en: /_Local
bs: /_Lokalno

en: /Local/tearoff
bs: /Lokalno/tearoff

en: /Local/_Open Location...
bs: /Lokalno/_Otvori lokaciju...

en: /Local/D_isconnect
bs: /Lokalno/Raski_d

en: /Local/sep
bs: /Lokalno/sep

en: /Local/Change _Filespec...
bs: /Lokalno/Izmijeni _Fajlspec...

en: /Local/_Show selected
bs: /Lokalno/Prikaz _selekcije

en: /Local/Select _All
bs: /Lokalno/Prikaz sveg_a

en: /Local/Select All Files
bs: /Lokalno/Označi sve datoteke

en: /Local/Deselect All
bs: /Lokalno/Odznači sve

en: /Local/Save Directory Listing...
bs: /Lokalno/Sačuvaj spisak direktorijuma...

en: /Local/Send SITE Command...
bs: /Lokalno/Pošalji naredbu „SITE“...

en: /Local/_Change Directory
bs: /Lokalno/_CD u drugi direktorij

en: /Local/_Permissions...
bs: /Lokalno/_Prava...

en: /Local/_New Folder...
bs: /Lokalno/_Novi direktorij...

en: /Local/Rena_me...
bs: /Lokalno/Prei_menuj...

en: /Local/_Delete...
bs: /Lokalnol/O_briši...

en: /Local/_Edit...
bs: /Lokalno/Izmij_eni...

en: /Local/_View...
bs: /Lokalno/Po_gled...

en: /Local/_Refresh
bs: /Lokalno/Osv_ježi

en: /_Remote
bs: /_Udaljeno

en: /Remote/tearoff
bs: /Udaljeno/tearoff

en: /Remote/_Open Location...
bs: /Udaljeno/_Otvori lokaciju...

en: /Remote/D_isconnect
bs: /Udaljeno/Rask_id veze

en: /Remote/sep
bs: /Udaljeno/sep

en: /Remote/Change _Filespec...
bs: /Udaljeno/Promijeni _Fajlspec...

en: /Remote/_Show selected
bs: /Udaljeno/Prikaži _selektovano

en: /Remote/Select _All
bs: /Udaljeno/Selekcija sveg_a

en: /Remote/Select All Files
bs: /Udaljeno/Označi sve datoteke

en: /Remote/Deselect All
bs: /Udaljeno/Odznači sve

en: /Remote/Save Directory Listing...
bs: /Udaljeno/Sačuvaj spisak direktorijuma...

en: /Remote/Send SITE Command...
bs: /Udaljeno/Pošalji naredbu „SITE“...

en: /Remote/_Change Directory
bs: /Udaljeno/_CD u drugi direktorij

en: /Remote/_Permissions...
bs: /Udaljeno/_Prava...

en: /Remote/_New Folder...
bs: /Udaljeno/_Novi direktorij...

en: /Remote/Rena_me...
bs: /Udaljeno/Prei_menuj...

en: /Remote/_Delete...
bs: /Udaljeno/O_briši...

en: /Remote/_Edit...
bs: /Udaljeno/Izmij_eni...

en: /Remote/_View...
bs: /Udaljeno/_Pogled...

en: /Remote/_Refresh
bs: /Udaljeno/_Osvježi

en: /_Bookmarks
bs: /_Zabilješke

en: /Bookmarks/tearoff
bs: /Zabilješke/tearoff

en: /Bookmarks/Add _Bookmark
bs: /Zabilješke/Dodaj Za_bilješku

en: /Bookmarks/Edit Bookmarks
bs: /Zabilješke/Izmijeni zabilješke

en: /Bookmarks/sep
bs: /Zabilješke/sep

en: /Transfer/Skip _Current File
bs: /Transfer/Preskoči _trenutnu datoteku

en: /Transfer/_Remove File
bs: /Transfer/_Ukloni Datoteku

en: /Transfer/Move File _Up
bs: /Transfer/Pomjeri datotek_u gore

en: /Transfer/Move File _Down
bs: /Transfer/Pomjeri datoteku _dolje

en: /Transfer/_Retrieve Files
bs: /Transfer/P_reuzmi datoteke

en: /Transfer/_Put Files
bs: /Transfer/_Pošalji datoteke

en: /L_og
bs: /_Dnevnik

en: /Log/tearoff
bs: /Dnevnik/tearoff

en: /Log/_Clear
bs: /Dnevnik/_Očisti

en: /Log/_View
bs: /Dnevnig/_pogled

en: /Log/_Save...
bs: /Dnevnik/_Snimi...

en: /Tool_s
bs: /Al_ati

en: /Tools/tearoff
bs: /Alati/tearoff

en: /Tools/C_ompare Windows
bs: /Alati/P_oredi prozore

en: /Tools/_Clear Cache
bs: /Alati/_Isprazni keš

en: /Help
bs: /Pomoć

en: /Help/tearoff
bs: /Pomoć/tearoff

en: /Help/_About
bs: /Pomoć/O programu...

en: Host:
bs: Domaćin:

en: _Host:
bs: _Domaćin:

en: User:
bs: Korisnik:

en: _User:
bs: _Korisnik:

en: Pass:
bs: Lozinka:

en: Command:
bs: Naredba:

en: Filename
bs: Naziv datoteke

en: Size
bs: Veličina

en: Date
bs: Datum

en: Attribs
bs: Atributi

en: Progress
bs: Progres

en: Error: You must type in a host to connect to
bs: Greška: Morate unijeti domaćina sa kojim želite da se povežete

en: Refresh
bs: Osvježi

en: Enter Username
bs: Unesite korisničko ime

en: Please enter your username for this site
bs: Unesite korisničko ime za ovo mjesto

en: Please enter your password for this site
bs: Molimo vas da unesete lozinku za ovo mjesto

en: Operation canceled...you must enter a string
bs: Operacija je poništena...morate unijeti nisku

en: Make Directory
bs: Pravljenje direktorijuma

en: Enter name of directory to create
bs: Unesite naziv direktorijuma koji želite da stvorite

en: Rename
bs: Preimenuj

en: What would you like to rename %s to?
bs: U šta želite da preimenujete %s?

en: Site
bs: Mjesto

en: Enter site-specific command
bs: Unesite naredbu isključivu za ovo mjesto

en: Prepend with SITE
bs: Prepent sa SITE

en: Skipped
bs: Preskočeno

en: Waiting...
bs: Čekam...

en: Overwrite
bs: Prepiši

en: Resume
bs: Nastavi

en: Skip
bs: Preskoči

en: Action
bs: Akcija

en: Transfer Files
bs: Prijenos datoteka

en: The following file(s) exist on both the local and remote computer
    Please select what you would like to do
bs: Sljedeće datoteke postoje i na lokalnom i na udaljenom računaru
    Molim vas da odaberete šta želite da uradite

en: Error
bs: Greška

en: Skip File
bs: Preskoči datoteku

en: Select All
bs: Označi sve

en: Deselect All
bs: Odznači sve

en: Change Filespec: Operation canceled...you must enter a string
bs: Promjena maske datoteka: Operacija je poništena...morate unijeti nisku

en: Change Filespec
bs: Promjeni masku datoteka

en: Enter the new file specification
bs: Unesite novu masku datoteka

en: Error: Cannot open %s for writing: %s
bs: Greška: Ne mogu da otvorim %s za upis: %s

en: Save Directory Listing
bs: Sačuvaj spisak direktorijuma

en: Error: Error writing to %s: %s
bs: Greška: Greška prilikom upisa u %s: %s

en: Successfully wrote the log file to %s
bs: Uspješno sam zapisao datoteku dnevnika %s

en: Save Log
bs: Sačuvaj dnevnik

en: Cannot find the license agreement file COPYING. Please make sure it is in either %s or in %s
bs: Ne mogu da pronađem datoteku ugovora o licenciranju COPYING. Molim vas da obezbjedite da se ona nalazi u %s ili u %s

en: About gFTP
bs: O programu gFTP

en: About
bs: O programu

en: License Agreement
bs: Ugovor o licenciranju

en:   Close
bs:   Zatvori

en: Compare Windows
bs: Uporedi prozore

en: Disconnect from the remote server
bs: Prekida povezivanje sa udaljenim mjestom

en: Connect to the site specified in the host entry. If the host entry is blank, then a dialog is presented that will allow you to enter a URL.
bs: Povezati se sa lokacijom specifiranom nositeljem unosa. Ako je unos prazan, tada će biti prikazan dijalog koji će vam omogućiti unos URL-a.

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: ] (Cached) [
bs: ] (Ostavljeno) [

en: Not connected
bs: Nisam povezan

en: Error opening file %s: %s
bs: Greška prilikom otvaranje datoteke %s: %s

en: %s: Not connected to a remote site
bs: %s: Nisam povezan sa udaljenim mestom

en: %s: This feature is not available using this protocol
bs: %s: Ova mogućnost nije dostupna uz ovaj protokol

en: %s: You must only have one item selected
bs: %s: Morate imati izabranu samo jednu stavku

en: %s: You must have at least one item selected
bs: %s: Motate imati izabranu najmanje jednu stavku

en: Change
bs: Promjeni

en: Add
bs: Dodaj

en: Cancel
bs: Poništi

en:   Yes
bs:   Da

en:   No
bs:   Ne

en: Getting directory listings
bs: Dobavljam spiskove direktorijuma

en:   Stop
bs:   Zaustavi

en: Received %ld directories
    and %ld files
bs: Primljeno %ld direktorijum(a)
    i %ld datoteka(e)

en: gFTP Error: Cannot find file %s in %s or %s
bs: greška gFTP-a: Ne mogu da pronađem datoteku %s u %s ili %s

en: Edit Host
bs: Uređivanje domaćina

en: Add Host
bs: Dodavanje domaćina

en: Type:
bs: Tip:

en: _Type:
bs: _Tip:

en: Domain
bs: Domen

en: Network Address
bs: Mrežna adresa

en: _Network address:
bs: _Mrežna adresa:

en: Netmask
bs: Mrežnamaska

en: N_etmask:
bs: Mrežna_maska:

en: _Domain:
bs: _Domen:

en: Local Hosts
bs: Lokalni domaćini

en: Edit
bs: Izmijeni

en: _Edit
bs: _Izmijeni

en: Options
bs: Mogućnosti

en: Apply
bs: Primjeni

en: Receiving file names...
bs: Primam nazive datoteka...

en: Connecting...
bs: Povezujem se...

en: Retrieve Files: Not connected to a remote site
bs: Preuzimanje datoteka: Nisam povezan sa udaljenim mestom

en: Error: Child %d returned %d
bs: Greška: Dijete %d je vratilo %d

en: Child %d returned successfully
bs: Dijete %d se uspješno vratilo

en: Error: Child %d did not terminate properly
bs: Greška: Dijete %d nije uredno završilo

en: Error: Cannot get information about file %s: %s
bs: Greška: Ne mogu da saznam informacije o datoteci %s: %s

en: File %s was not changed
bs: Datoteka %s nije promenjena

en: File %s has changed.
    Would you like to upload it?
bs: Datoteka %s je promijenjena.
    Da li želite da je pošaljete?

en: Edit File
bs: Izmjeni datoteku

en: Finished
bs: Završeno

en: Sent %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
bs: Poslano %s od %s na %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d vremena preostalo

en: Recv %s of %s at %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d est. time remaining
bs: Primlj %s od %s pri %.2fKB/s, %02d:%02d:%02d je procijenjeno preostalo

en: Sent %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
bs: Poslano %s od %s, transfer stao, nepoznato preostalo vrijeme

en: Recv %s of %s, transfer stalled, unknown time remaining
bs: Primlj %s od %s, prijenos je zastao, neznano vremena je preostalo

en: Unknown percentage complete. (File %ld of %ld)
bs: Nepoznat procenat gotov. (Datoteka %ld od %ld)

en: %d%% complete, %02d:%02d:%02d est. time remaining. (File %ld of %ld)
bs: %d%% završeno, %02d:%02d:%02d je procijenjeno preostalo. (Datoteka %ld od %ld)

en: Retrieving file names...%s bytes
bs: Dobavljam imena datoteka...%s bajtova

en: There are no file transfers selected
bs: Nema izabranih prijenosa datoteka

en: View
bs: Pogled

en: View: %s is a directory. Cannot view it.
bs: Pregled: %s je direktorijum. Ne mogu da ga pregledam.

en: Edit: %s is a directory. Cannot edit it.
bs: Uređivanje: %s je direktorijum. Ne mogu da ga uređujem.

en: Edit: You must specify an editor in the options dialog
bs: Uređivanje: Morate zadati uređivač u dijalogu mogućnosti

en: View: Cannot fork another process: %s
bs: Pregled: Ne mogu da podijelim proces: %s

en: Running program: %s %s
bs: Pokrećem program: %s %s

en: Opening %s with %s
bs: Otvaram %s preko %s

en: Viewing file %s
bs: Pregledam datoteku %s

en: View: Cannot open file %s: %s
bs: Pregled: Ne mogu da otvorim datoteku %s: %s

en: Cannot open controlling terminal %s
bs: Ne mogu da otvorim upravljački terminal %s

en: Username [anonymous]:
bs: Korisničko ime [anonymous]:

en: %s already exists. (%s source size, %s destination size):
    (o)verwrite, (r)esume, (s)kip, (O)verwrite All, (R)esume All, (S)kip All: (%c)
bs: %s već postoji. (izvorna veličina %s, odredišna veličina %s):
    (o)presnimi, (r)nastavi, (s)preskoči, (O)presnimi sve, (R)nastavi sve, (S)preskoči sve: (%c)
