bootloader - en to bg translation catalogue (81 entries)

note: ok button label txt_ok
en: OK
bg: Добре

note: cancel button label txt_cancel
en: Cancel
bg: Прекъсване

note: reboot button label txt_reboot
en: Reboot
bg: Рестартиране

note: continue button label txt_continue
en: Continue
bg: Продължаване

note: txt_install
en: Installation
bg: Инсталиране

note: txt_safe_linux
en: Linux--Safe Settings
bg: Linux – безопасни настройки

note: txt_boot_harddisk
en: Boot from Hard Disk
bg: Зареждане от твърдия диск

note: txt_rescue
en: Rescue System
bg: Спасяване на системата

note: txt_memtest
en: Memory Test
bg: Проверка на паметта

note: txt_bootoptions
en: Boot Options
bg: Параметри на зареждането

note: window title for exit dialog txt_exit_title (see txt_exit_dialog)
en: Exiting...
bg: Излизане...

note: txt_exit_dialog
en: You are leaving the graphical boot menu and
    starting the text mode interface.
bg: Вие напускате графичното меню и влизате
    в текстовия режим на зареждането.

note: txt_help
en: Help
bg: Помощ

note: window title for kernel loading (see txt_load_kernel) txt_load_kernel_title
en: Starting...
bg: Стартиране...

note: Keep the three newlines! txt_load_kernel
en: Loading Linux Kernel
bg: Зареждане на Linux ядрото

note: Keep the three newlines! txt_load_memtest
en: Loading memtest86
bg: Зареждане на memtest86

note: info box title txt_info_title
en: Boot Loader
bg: Зареждане на ОС

note: error box title txt_error_title
en: I/O Error
bg: Входно/Изходна грешка

note: boot disk change dialog title txt_change_disk_title
en: Change Boot Disk
bg: Промяна на диска за зареждане

note: txt_insert_disk
en: Insert boot disk %u.
bg: Моля, поставете зареждащ диск %u.

note: txt_insert_disk2
en: This is boot disk %u.
    Insert boot disk %u.
bg: Това е зареждащ диск %u.
    Моля, поставете %u.

note: <product> is e.g. SuSE Linux X.Y or Enterprise Server Z txt_insert_disk3
en: This is not a <product> boot disk.
    Insert boot disk %u.
bg: Това не е зареждащ диск на <product>.
    Моля, поставете %u.

note: password dialog title txt_password_title
en: Password
bg: Парола

note: txt_dud_ready
en: Get your driver update floppy ready.
bg: Пригответе дискетата с драйверите за подновяване.

note: power off dialog title txt_power_off_title
en: Power Off
bg: Изключване на захранването

note: txt_power_off
en: Halt the system now?
bg: Желаете ли да спрете сега системата?

note: menu entry for hard disk installation txt_harddisk
en: Hard Disk
bg: Твърд диск

note: dialog title for hard disk installation txt_harddisk_title
en: Hard Disk Installation
bg: Инсталиране от твърд диск

note: txt_hd_diskdevice
en: Disk Device (Scans All Disks If Empty)
bg: Дисково устройство (ще сканира всички дискове, ако е празно)

note: txt_directory
en: Directory
bg: Директория

note: dialog title for ftp installation txt_ftp_title
en: FTP Installation
bg: Инсталиране от FTP

note: txt_server
en: Server
bg: Сървър

note: txt_password
en: Password
bg: Парола

note: label for ftp user input txt_user1
en: User (Anonymous Login If Empty)
bg: Потребител (анонимен вход, ако е празно)

note: dialog title for nfs installation txt_nfs_title
en: NFS Installation
bg: Инсталация от NFS

note: label for smb user input txt_user2
en: User (Uses "guest" If Empty)
bg: Потребител (ще използва „guest“, ако е празно)

note: dialog title for smb installation txt_smb_title
en: SMB (Windows Share) Installation
bg: Инсталиране от SMB (споделен от Windows ресурс)

note: dialog title for http installation txt_http_title
en: HTTP Installation
bg: Инсталиране от HTTP

note: 'driver' as in '(hardware) driver update' txt_driver_update
en: Driver
bg: Драйвер

note: as in Windows Authentication Domain txt_domain
en: Domain
bg: Домейн

note: button label for other/more options txt_other_options
en: Other Options
bg: Други параметри

note: label for language selection txt_language
en: Language
bg: Език

note: txt_yes
en: Yes
bg: Да

note: txt_no
en: No
bg: Не

note: menu item for selecting a file txt_file
en: File
bg: Файл

note: input label: share as in "Windows share" (SMB) txt_share
en: Share
bg: Споделен ресурс

note: txt_zenAuto
en: Automatic Mode
bg: Автоматичен режим

note: txt_zenManual
en: Manual Mode
bg: Ръчен режим

note: txt_zenConfig
en: Configure Parameters on ZEN Partition
bg: Настройка на параметри на дял ZEN

note: txt_zenInstall
en: Install or Update ZEN Partition
bg: Инсталиране или подновяване на ZEN дял

note: txt_zenLilo
en: Reinstall ZEN Partition Boot Loader
bg: Преинсталиране ОС зареждане на ZEN дял

note: txt_zenDisable
en: Disable ZEN Partition
bg: Забраняване на ZEN дял

note: txt_zenEnable
en: Enable ZEN Partition
bg: Разрешаване на ZEN дял

note: video mode menu item txt_text_mode
en: Text Mode
bg: Текстов режим

note: menu item, like 'memory test' txt_firmware
en: Firmware Test
bg: Проба на фърмуер

note: txt_dud_file_msg
en: To load driver updates directly from CD-ROM,
    enter the driver update file names (separated
    by commas ',') here:
bg: За да заредите драйвери директно от CD-ROM,
    въведете тук файловите имена на драйверите
    за обновяване, разделени със запетаи:

note: install source menu title ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_install_source
en: Source
bg: Източник

note: video mode/display size menu title ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_video_mode
en: Video Mode
bg: Видео режим

note: driver update dialog title -> txt_dud_file_msg txt_driver_update2
en: Driver Update
bg: Обновяване на драйвери

note: menu label for selecting (cpu) architecture like i386, x86-64, ppc ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_arch
en: Arch
bg: Архитектура

note: menu label for selecting some (linux) kernel variant ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_kernel
en: Kernel
bg: Ядро

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) txt_kernel_default
en: Default
bg: По подразбиране

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> like in txt_safe_linux txt_kernel_safe
en: Safe Settings
bg: Безопасни настройки

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> similar to txt_noacpi_install txt_kernel_noacpi
en: No ACPI
bg: Без ACPI

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> similar to txt_nolapic_install txt_kernel_nolapic
en: No Local APIC
bg: Без локален APIC

note: main menu: start in system repair mode txt_repain_system
en: Repair Installed System
bg: Поправка на инсталирана система

note: menu item txt_mediacheck
en: Check Installation Media
bg: Проверка на инсталационен носител

note: menu item for keyboard layout (please keep it short) txt_keyboard
en: Keyboard
bg: Клавиатура

note: menu title txt_dud_download
en: Download Driver Update
bg: Сваляне на обновления за драйвери

note: input label txt_dud_enter_url
en: Enter Driver Update URL
bg: Въведете URL за обновяване на драйвери

note: menu item txt_http_proxy
en: HTTP Proxy
bg: HTTP прокси

note: menu item txt_network_config
en: Network Config
bg: Мрежови настройки

note: menu item txt_no_network
en: No Network
bg: Без мрежа

note: short menu item for manual network config (NOT some kind of manual) txt_manual_network
en: Manual
bg: Ръчно

note: dialog title for manual network config txt_manual_network_title
en: Manual Network Config
bg: Ръчна мрежова настройка

note: label for gateway ip txt_gateway_ip
en: Gateway
bg: Шлюз

note: label for dns domain name (like 'opensuse.org') txt_domain_name
en: Domain Name
bg: Домейн

note: label for netmask; 'Host IP' refers to label txt_host_ip above txt_netmask
en: Netmask
    (or use '/N' notation with Host IP)
bg: Мрежова маска
    (или използвайте нотацията „/N“ с IP-то)

note: label for Live CD installation txt_live_kde
en: openSUSE Live (KDE)
bg: Живо openSUSE (KDE)

note: label for Live CD installation txt_live_gnome
en: openSUSE Live (GNOME)
bg: Живо openSUSE (GNOME)

note: dialog title for https installation txt_https_title
en: HTTPS Installation
bg: Инсталиране от HTTPS
