bootloader - en to cs translation catalogue (90 entries)

note: cancel button label txt_cancel
en: Cancel
cs: Zrušit

note: reboot button label txt_reboot
en: Reboot
cs: Restartovat

note: continue button label txt_continue
en: Continue
cs: Pokračovat

note: txt_install
en: Installation
cs: Instalace

note: txt_safe_linux
en: Linux--Safe Settings
cs: Linux – bezpečná nastavení

note: txt_boot_harddisk
en: Boot from Hard Disk
cs: Spustit z pevného disku

note: txt_rescue
en: Rescue System
cs: Záchranný systém

note: txt_memtest
en: Memory Test
cs: Test paměti

note: txt_bootoptions
en: Boot Options
cs: Možnosti spuštění

note: window title for exit dialog txt_exit_title (see txt_exit_dialog)
en: Exiting...
cs: Ukončování...

note: txt_exit_dialog
en: You are leaving the graphical boot menu and
    starting the text mode interface.
cs: Opouštíte grafickou nabídku spuštění a
    přecházíte do textového rozhraní.

note: txt_help
en: Help
cs: Nápověda

note: window title for kernel loading (see txt_load_kernel) txt_load_kernel_title
en: Starting...
cs: Spouštění...

note: Keep the three newlines! txt_load_kernel
en: Loading Linux Kernel
cs: Načítání jádra systému Linux

note: Keep the three newlines! txt_load_memtest
en: Loading memtest86
cs: Načítání nástroje memtest86

note: info box title txt_info_title
en: Boot Loader
cs: Zavaděč

note: error box title txt_error_title
en: I/O Error
cs: Chyba vstupu či výstupu

note: boot disk change dialog title txt_change_disk_title
en: Change Boot Disk
cs: Změnit spouštěcí disk

note: txt_insert_disk
en: Insert boot disk %u.
cs: Vložte spouštěcí disk %u.

note: txt_insert_disk2
en: This is boot disk %u.
    Insert boot disk %u.
cs: Toto je spouštěcí disk %u.
    Vložte spouštěcí disk %u.

note: <product> is e.g. SuSE Linux X.Y or Enterprise Server Z txt_insert_disk3
en: This is not a <product> boot disk.
    Insert boot disk %u.
cs: Toto není spouštěcí disk produktu <product>.
    Vložte spouštěcí disk %u.

note: password dialog title txt_password_title
en: Password
cs: Heslo

note: txt_dud_ready
en: Get your driver update floppy ready.
cs: Připravte si disketu s aktualizací ovladače.

note: power off dialog title txt_power_off_title
en: Power Off
cs: Vypnout

note: txt_power_off
en: Halt the system now?
cs: Chcete nyní zastavit systém?

note: menu entry for hard disk installation txt_harddisk
en: Hard Disk
cs: Pevný disk

note: dialog title for hard disk installation txt_harddisk_title
en: Hard Disk Installation
cs: Instalace z pevného disku

note: txt_hd_diskdevice
en: Disk Device (Scans All Disks If Empty)
cs: Diskové zařízení (pokud je tato položka prázdná, prohledají se všechny disky)

note: txt_directory
en: Directory
cs: Adresář

note: dialog title for ftp installation txt_ftp_title
en: FTP Installation
cs: Instalace pomocí protokolu FTP

note: txt_password
en: Password
cs: Heslo

note: label for ftp user input txt_user1
en: User (Anonymous Login If Empty)
cs: Uživatel (pokud je tato položka prázdná, provede se anonymní přihlášení)

note: dialog title for nfs installation txt_nfs_title
en: NFS Installation
cs: Instalace pomocí systému souborů NFS

note: label for smb user input txt_user2
en: User (Uses "guest" If Empty)
cs: Uživatel (pokud je tato položka prázdná, použije se řetězec guest)

note: dialog title for smb installation txt_smb_title
en: SMB (Windows Share) Installation
cs: Instalace pomocí protokolu SMB (sdílení systému Windows)

note: dialog title for http installation txt_http_title
en: HTTP Installation
cs: Instalace pomocí protokolu HTTP

note: 'driver' as in '(hardware) driver update' txt_driver_update
en: Driver
cs: Ovladač

note: as in Windows Authentication Domain txt_domain
en: Domain
cs: Doména

note: button label for other/more options txt_other_options
en: Other Options
cs: Další volby

note: label for language selection txt_language
en: Language
cs: Jazyk

note: txt_yes
en: Yes
cs: Ano

note: txt_no
en: No
cs: Ne

note: menu item for selecting a file txt_file
en: File
cs: Soubor

note: input label: share as in "Windows share" (SMB) txt_share
en: Share
cs: Sdílená položka

note: txt_zenAuto
en: Automatic Mode
cs: Automatický režim

note: txt_zenManual
en: Manual Mode
cs: Ruční režim

note: txt_zenConfig
en: Configure Parameters on ZEN Partition
cs: Konfigurovat parametry v oddílu ZEN

note: txt_zenInstall
en: Install or Update ZEN Partition
cs: Instalovat či aktualizovat oddíl ZEN

note: txt_zenLilo
en: Reinstall ZEN Partition Boot Loader
cs: Přeinstalovat spouštěcí zavaděč oddílu ZEN

note: txt_zenDisable
en: Disable ZEN Partition
cs: Zakázat oddíl ZEN

note: txt_zenEnable
en: Enable ZEN Partition
cs: Povolit oddíl ZEN

note: video mode menu item txt_text_mode
en: Text Mode
cs: Textový režim

note: menu item, like 'memory test' txt_firmware
en: Firmware Test
cs: Test firmwaru

note: txt_dud_file_msg
en: To load driver updates directly from CD-ROM,
    enter the driver update file names (separated
    by commas ',') here:
cs: Chcete-li načíst aktualizace přímo z disku CD-ROM,
    zadejte názvy souborů aktualizací ovladačů (oddělené
    čárkami „ , “) sem:

note: install source menu title ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_install_source
en: Source
cs: Zdroj

note: video mode/display size menu title ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_video_mode
en: Video Mode
cs: Režim videa

note: driver update dialog title -> txt_dud_file_msg txt_driver_update2
en: Driver Update
cs: Aktualizace ovladače

note: menu label for selecting some (linux) kernel variant ** please keep it really short (comparable to the english text) ** txt_kernel
en: Kernel
cs: Jádro

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) txt_kernel_default
en: Default
cs: Výchozí

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> like in txt_safe_linux txt_kernel_safe
en: Safe Settings
cs: Bezpečná nastavení

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> similar to txt_noacpi_install txt_kernel_noacpi
en: No ACPI
cs: Bez modulů ACPI

note: menu item for kernel variant (cf. txt_kernel) -> similar to txt_nolapic_install txt_kernel_nolapic
en: No Local APIC
cs: Bez místního řadiče APIC

note: main menu: start in system repair mode txt_repain_system
en: Repair Installed System
cs: Opravit nainstalovaný systém

note: menu item txt_mediacheck
en: Check Installation Media
cs: Zkontrolovat instalační média

note: menu item for keyboard layout (please keep it short) txt_keyboard
en: Keyboard
cs: Klávesnice

note: menu title txt_dud_download
en: Download Driver Update
cs: Stáhnout aktualizaci ovladače

note: input label txt_dud_enter_url
en: Enter Driver Update URL
cs: Zadejte adresu URL pro aktualizaci ovladače

note: menu item txt_http_proxy
en: HTTP Proxy
cs: Server proxy protokolu HTTP

note: menu item txt_network_config
en: Network Config
cs: Konfigurace sítě

note: menu item txt_no_network
en: No Network
cs: Bez sítě

note: short menu item for manual network config (NOT some kind of manual) txt_manual_network
en: Manual
cs: Ruční

note: dialog title for manual network config txt_manual_network_title
en: Manual Network Config
cs: Ruční konfigurace sítě

note: label for gateway ip txt_gateway_ip
en: Gateway
cs: Brána

note: label for dns domain name (like 'opensuse.org') txt_domain_name
en: Domain Name
cs: Název domény

note: label for netmask; 'Host IP' refers to label txt_host_ip above txt_netmask
en: Netmask
    (or use '/N' notation with Host IP)
cs: Maska sítě
    (nebo použijte zápis /N s adresou IP hostitele)

note: menu label for an update (as opposed to a new installation) txt_upgrade
en: Upgrade
cs: Inovovat

note: label for name server (network setup) txt_nameservers
en: Name servers, separated by spaces
cs: Názvové servery oddělené mezerami

note: label for ip address (network setup) txt_host_ip
en: IP address with network prefix
    (Examples: 192.168.5.77/24 2001:db8:75:fff::3/64)
cs: Adresa IP s předponou sítě
    (příklady: 192.168.5.77/24 2001:db8:75:fff::3/64)

note: menu item to signify no KMS (KMS = kernel mode setting - keep the english acronym) txt_video_no_kms
en: No KMS
cs: Bez rozhraní API KMS

note: menu item for booting an installed Linux system txt_systemboot
en: Boot Linux System
cs: Spustit systém Linux

note: menu item selecting a submenu with more entries txt_expert
en: More ...
cs: Více...

note: menu label for choosing installer screen size txt_installer_size
en: Installer Size
cs: Velikost okna instalátoru

note: menu label for choosing text console size txt_console_size
en: Text Console Size
cs: Velikost okna textové konzoly

note: menu label for choosing screen size via BIOS txt_video_bios_size
en: Video BIOS Size
cs: Velikost okna BIOS

note: menu label for choosing the color scheme of the installer txt_color_mode
en: Color Mode
cs: Barevná verze

note: menu label for activating a screen reader (app reading screen content for blind people) txt_screen_reader
en: Screen Reader
cs: Čtečka obrazovky

note: menu label for a color mode (cf. /txt_color_mode) txt_high_contrast
en: High Contrast
cs: Vysoký kontrast

note: menu label for a color mode (cf. /txt_color_mode) txt_white_on_black
en: White on Black
cs: Bílá na černé

note: menu label for a color mode (cf. /txt_color_mode) txt_cyan_on_black
en: Cyan on Black
cs: Zelenomodrá na černé

note: dialog title for https installation txt_https_title
en: HTTPS Installation
cs: Instalace pomocí protokolu HTTPS
