ghex master - en to be translation catalogue (170 entries)

en: Inspect and edit binary files
be: Прагляд і рэдагаванне двайковых файлаў

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
be: GHex – гэта hex-рэдактар для працоўнага асяроддзя GNOME.

en: Hex Editor
be: Hex-рэдактар

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
be: binary;debug;двайковы;адладка;

en: Hex
be: Шаснаццатковы

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Octal
be: Васьмярковы

en: Binary
be: Двайковы

en: Character table
be: Табліца сімвалаў

en: _Insert Character
be: _Уставіць сімвал

en: _Close
be: _Закрыць

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: Гэта праграма з'яўляецца свабодным апраграмаваннем. Вы можаце распаўсюджваць яе згодна з умовамі Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL), апублікаванай Фондам свабоднага апраграмавання, версіі 2 ці любой пазнейшай.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Гэта праграма распаўсюджваецца з надзеяй, што яна будзе карыснай, але без ніякіх гарантый, у тым ліку камерцыйнай вартасці праграмы і наогул яе карысці. Падрабязней глядзіце ў тэксце Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
be: Вы павінны былі атрымаць копію Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL) разам з гэтай праграмай. Калі вы не атрымалі яе, паведаміце пра гэта Фонду свабоднага апраграмавання на адрас: the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %d–%d The GHex authors
be: Аўтарскае права © %d–%d Аўтары GHex

en: A binary file editor
be: Рэдактар двайковых файлаў

en: About GHex
be: Аб GHex

en: GHex Website
be: Сеціўная пляцоўка GHex

note: Translators: This is an error string for a print-related error * dialog.  The %s is the error generated by GError.
en: An error has occurred: %s
be: Узнікла памылка: %s

en: Close
be: Закрыць

en: Base Converter
be: Асноўны канвертар

note: entries
en: _Binary:
be: _Двайковы:

en: _Octal:
be: _Васьмярковы:

en: _Decimal:
be: Д_зесятковы:

en: _Hex:
be: _Шаснаццатковы:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
be: _Узяць значэнне пад курсорам

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
be: Атрымлівае значэнне пад курсорам у двайковым, васьмярковым, дзесятковым, шаснаццатковым ці ASCII-фармаце.

en: ERROR
be: ПАМЫЛКА

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
be: Увядзіце шаснаццатковыя ці ASCII-даныя для пошуку

en: Find String
be: Пошук тэксту

en: Find _Next
be: Шукаць да_лей

en: Find _Previous
be: Знайсці папярэдні

en: _Clear
be: _Ачысціць

en: Find options
be: Параметры пошуку

en: _Regular expressions
be: _Рэгулярныя выразы

en: _Ignore case
be: _Ігнараваць рэгістр

en: Show:
be: Паказваць:

en: Both
be: Абодва

en: No offset has been specified.
be: Зрух не быў вызначаны.

en: Can not position cursor beyond the end of file.
be: Немагчыма перамясціць курсор далей за канец файла.

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
be: Зрух можа мець адну з наступных форм:
      - дадатны дзесятковы лік,
      - шаснаццатковы лік, які пачынаецца з "0x",
      - знак "+" ці "-", пасля якога пададзены адносны зрух у файле

en: String was not found.
be: Радок не знойдзены.

en: No occurrences were found.
be: Нічога не знойдзена.

note: Translators: this is the string for an untitled buffer that will * be displayed in the titlebar when a user does File->New
en: Untitled
be: Неназваны

en: There was an error saving the file.
be: Адбылася памылка захавання файла.

en: _Close Anyway
be: Усё адно _закрыць

en: _Save Changes
be: _Захаваць змены

en: _Discard Changes
be: _Скасаваць змены

en: There was an error saving the file to the path specified.
be: Адбылася памылка захавання файла па вызначаным шляху.

en: Select a file to save buffer as
be: Выбар файла для захавання буфера

en: _Revert
be: Ад_навіць

en: Select a file to open
be: Выберыце файл для адкрыцця

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>; <tt>0x%lX</tt> bytes from <tt>0x%lX</tt> to <tt>0x%lX</tt> selected
be: Зрух: <tt>0x%lX</tt>; выбрана <tt>0x%lX</tt> байт з <tt>0x%lX</tt> да <tt>0x%lX</tt>

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>
be: Зрух: <tt>0x%lX</tt>

en: There was an error reading the file.
be: Адбылася памылка чытання файла.

en: _New
be: _Новы

en: Save _As
be: Захаваць _як

en: _Print
be: _Друк

en: Print Previe_w
be: Папярэдні пр_агляд друку...

en: Find and _Replace
be: Пошук і _замена

en: _Jump to Byte
be: _Перайсці да байта

en: _Edit
be: _Праўка

en: _Tools
be: _Інструменты

en: _Character Table
be: _Табліца сімвалаў

en: _Base Converter
be: _Асноўны канвертар

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Help
be: _Даведка

en: _About GHex
be: Пр_а GHex

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: Main menu
be: Галоўнае меню

en: Save document
be: Захаваць дакумент

en: No File Loaded
be: Файл не загружаны

en: • Press the Open button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
be: • Націсніце кнопку «Адкрыць»
    • Націсніце Ctrl+N, каб стварыць новы дакумент
    • Націсніце Ctrl+O, каб адкрыць дакумент
    
    Або націсніце Ctrl+W, каб закрыць акно.

en: Toggle insert mode (add data to file rather than replace existing data)
be: Пераключыць рэжым устаўкі (дадаваць даныя ў файл замест замены наяўных даных)

en: Characters per line:
be: Сімвалаў у радку:

en: _Undo
be: _Адрабіць

en: _Redo
be: _Паўтарыць скасаванае

en: Cu_t
be: В_ыразаць

en: _Copy
be: С_капіраваць

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Geometry
be: _Геаметрыя

en: Files
be: Файлы

en: Open a file for editing
be: Адкрыць файл для рэдагавання

en: Save file
be: Захаваць файл

en: Save as
be: Захаваць як

en: Close tab
be: Закрыць укладку

en: Undo and Redo
be: Адмена і паўтор

en: Undo
be: Адрабіць

en: Redo
be: Паўтарыць дзеянне

en: Find and Replace
be: Пошук і замена

en: Find
be: Пошук

en: Find and replace
be: Знайсці і замяніць

en: Clipboard
be: Буфер абмену

en: Copy
be: Капіяваць

en: Cut
be: Выразаць

en: Paste
be: Уставіць

en: Navigation
be: Навігацыя

en: Switch to previous tab
be: Перайсці на папярэднюю ўкладку

en: Switch to next tab
be: Перайсці на наступнаю ўкладку

en: Jump to byte
be: Перайсці да байта

en: Move to beginning of document
be: Перайсці ў пачатак дакумента

en: Move to end of document
be: Перайсці ў канец дакумента

en: General
be: Агульныя

en: Show help
be: Паказаць даведку

en: Show preferences
be: Паказаць параметры

en: Toggle insert mode
be: Пераключыць рэжым устаўкі

en: The file appears to have an invalid path.
be: Магчыма файл мае няправільны шлях.

en: Failed to read data from file.
be: Не ўдалося прачытаць даныя з файла.

en: Unable to retrieve file or directory information
be: Немагчыма атрымаць звесткі пра файл або каталог

en: Unable to create file
be: Немагчыма стварыць файл

en: Not a regular file or block device
be: Гэта не звычайны файл або блочная прылада

en: Unable to open file for reading
be: Немагчыма адкрыць файл для чытання

en: Unable to read file
be: Немагчыма прачытаць файл

en: Error attempting to read block device
be: Падчас спробы чытання блочнай прылады адбылася памылка

en: Error writing changes to file
be: Памылка запісу змен у файл

en: Could not adjust %s from %lu to %lu bytes
be: Не ўдалося змяніць %s з %lu на %lu байт

en: Not a regular file
be: Гэта не звычайны файл

en: Failed to open temporary file.
be: Не ўдалося адкрыць часовы файл.

en: Error reading file
be: Памылка чытання файла

en: An error has occurred
be: Узнікла памылка

en: Signed 8 bit:
be: 8 бітаў са знакам:

en: Unsigned 8 bit:
be: 8 байтаў без знака:

en: Signed 16 bit:
be: 16 бітаў са знакам:

en: Unsigned 16 bit:
be: 16 бітаў без знака:

en: Signed 32 bit:
be: 32 біты са знакам:

en: Unsigned 32 bit:
be: 32 біты без знака:

en: Signed 64 bit:
be: 64 біты са знакам:

en: Unsigned 64 bit:
be: 64 біты без знака:

en: Float 32 bit:
be: 32 біты з плавальнай кропкай:

en: Float 64 bit:
be: 64 біты з плавальнай кропкай:

en: Hexadecimal:
be: Шаснаццатковы:

en: Octal:
be: Васьмярковы:

en: Binary:
be: Двайковы:

en: Show little endian decoding
be: Паказаць little endian

en: Show unsigned and float as hexadecimal
be: Паказваць значэнні без знака і float як шаснаццатковыя

en: Stream Length:
be: Даўжыня струменя:

en: FIXME: no conversion function
be: FIXME: функцыя канверсіі адсутнічае

en: Page
be: Старонка

en: Hex dump generated by
be: Шаснаццатковы адбітак памяці згенераваны з дапамогай

en: Previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: Next page
be: Да наступнай старонкі

en: Jump to byte (enter offset):
be: Перайсці да байта (увядзіце зрух)

en: _Jump
be: _Перайсці

en: Jumps to the specified byte
be: Пераход да пэўнага байта

en: Closes the jump-to-byte pane
be: Закрывае панэль пераходу да байта

en: Show the application version
be: Паказаць версію праграмы

en: This is GHex, version %s
be: Гэта GHex версіі %s

en: GHex - A hex editor for the GNOME desktop
be: GHex – гэта hex-рэдактар для працоўнага асяроддзя GNOME

en: Plain text (as ASCII)
be: Звычайны тэкст (ASCII)

en: Plain text (Unicode)
be: Звычайны тэкст (Унікод)

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: Preferences
be: Налады

en: Display
be: Паказ

en: Appearance
be: Выгляд

en: Font
be: Шрыфт

en: Dark mode
be: Цёмны рэжым

en: Use system default
be: Прадвызначаны сістэмны

en: Printing
be: Друк

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Data font
be: Шрыфт даных

en: Header font
be: Шрыфт загалоўка

en: Page: %i/%i
be: Старонка: %i/%i

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
be: Увядзіце шаснаццатковыя ці ASCII-даныя для замены

en: Replace With
be: Замяніць на

en: _Replace
be: _Замяніць

en: Replaces the search string with the replace string
be: Замяніць шуканы тэкст адпаведным тэкстам для замены

en: Replace _All
be: Замяніць ус_е

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
be: Замяніць усе адпаведнікі шуканага тэксту адпаведным тэкстам для замены
