ghex - en to cs translation catalogue (143 entries)

en: Inspect and edit binary files
cs: Zkoumejte a upravujte obsah binárních souborů

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
cs: GHex je hexadecimální editor pro uživatelské prostředí GNOME.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. GHex is a useful tool for working with raw data.
cs: GHex umí načíst surová data z binárních souborů a zobrazit je pro úpravy v tradiční podobě hexadecimálních editorů. Zobrazení je rozdělené do dvou sloupců, s šestnáctkovými hodnotami v jednom sloupci a znaky ASCII v druhém. Jde o užitečný nástroj pro práci se surovými daty.

en: Hex Editor
cs: Hexadecimálních editor

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
cs: binární soubor;ladění;

en: Hex
cs: Šestnáctkově

en: Decimal
cs: Desítkově

en: Octal
cs: Osmičkově

en: Binary
cs: Dvojkově

en: Character table
cs: Tabulka znaků

en: _Insert Character
cs: Vlož_it znak

en: _Close
cs: _Zavřít

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: GHex je svobodný software: Můžete jej dále šířit a/nebo upravovat za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free Software Foundation, a to buď ve verzi 2 této licence nebo (dle vaší volby) v libovolné novější verzi.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: GHex je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
cs: Spolu s aplikací GHex byste měli obdržet kopii licence GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, napište na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %d–%d The GHex authors
cs: Copyright © %d – %d autoři aplikace GHex

en: A binary file editor
cs: Editor binárních souborů

en: About GHex
cs: O _aplikaci GHex

en: GHex Website
cs: Webové stránky GHex

note: Translators: This is an error string for a print-related error * dialog.  The %s is the error generated by GError.
en: An error has occurred: %s
cs: Vyskytla se chyba: %s

en: Base Converter
cs: Převodník soustav

note: entries
en: _Binary:
cs: D_vojkově:

en: _Octal:
cs: _Osmičkově:

en: _Decimal:
cs: _Desítkově:

en: _Hex:
cs: Še_stnáctkově:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
cs: _Načíst hodnotu pod kurzorem

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
cs: Načte hodnotu pod kurzorem v podobách dvojkové, osmičkové, desítkové, šestnáctkové nebo ASCII

en: ERROR
cs: CHYBA

en: No string provided.
cs: Nebyl zadán žádný řetězec.

en: Beginning of file reached.
    
    No further matches found.
cs: Dosažen začátek souboru.
    
    Nenalezeny žádné další shody.

en: Beginning of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
cs: Dosažen začátek souboru.
    
    Od pozice kurzoru nenalezen žádný výsky.

en: End of file reached.
    
    No further matches found.
cs: Dosažen konec souboru.
    
    Nenalezeny žádné další shody.

en: End of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
cs: Dosažen konec souboru.
    
    Od pozice kurzoru nenalezen žádný výsky.

en: No offset has been specified.
cs: Nebyl zadán žádný posun.

en: The specified offset is beyond the  file boundaries.
cs: Zadaný posun je mimo hranice souboru.

en: Can not position cursor beyond the end of file.
cs: Nelze umístit kurzor za konec souboru.

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
cs: Pozici můžete zadat jen jako:
      - kladné desítkové číslo nebo
      - šestnáctkové číslo začínající „0x“
      - znaménko „+“ nebo „-“ následované relativním posunem

en: String was not found.
cs: Řetězec nebyl nalezen.

en: No occurrences were found.
cs: Nebyl nalezen žádný výskyt.

en: Find String
cs: Hledat řetězec

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
cs: Zadejte data, která se mají hledat, v šestnáctkovém podobě nebo ASCII

en: Find _Next
cs: Hledat _následující

en: Finds the next occurrence of the search string
cs: Nalezne následující výskyt hledaného řetězce

en: Find _Previous
cs: Hledat _předchozí

en: Finds the previous occurrence of the search string
cs: Nalezne předchozí výskyt hledaného řetězce

en: _Clear
cs: _Smazat

en: Clears the data you are searching for
cs: Vymaže data, která hledáte

en: Close
cs: Zavřít

en: Closes the find pane
cs: Zavře okno vyhledávání

en: Replace With
cs: Nahradit s

en: _Replace
cs: Nah_radit

en: Replace _All
cs: N_ahradit vše

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
cs: Nahradí všechny výskyty hledaného řetězce řetězcem pro nahrazení

en: Jump to byte (enter offset):
cs: Skočit na bajt (zadejte posun):

en: Enter the offset byte to jump to. The default is decimal format, but other format strings are supported such as hexidecimal format, if C-style notation using the '0x' prefix is used. If your string is not recognized, a dialog will be presented explaining the valid formats of strings accepted.
cs: Zadejte pozici bajtu, na který chcete skočit. Výchozí je desítkový formát, ale jsou podporovány i jiné formáty, jako třeba šestnáctkový, když použijte notaci jazyka C, tj. třeba 0x. Pokud vyše zadání nebude rozpoznáno, zobrazí se vám v dialogovém okně legenda k platným formátům.

en: _Jump
cs: _Skočit

en: Jumps to the specified byte
cs: Skočí na zadaný bajt

en: Closes the jump-to-byte pane
cs: Zavře okno přeskočení na bajt

en: There was an error saving the file.
    
    Your permissions of the file may have been changed by another program, or the file may have become corrupted.
cs: Vyskytla se chyba při ukládání souboru.
    
    Možná jiný program změnil vaše oprávnění k souboru nebo třeba došlo k poškození souboru.

en: <b>You have one or more files open with unsaved changes.</b>
    
    Are you sure you want to close the window?
cs: <b>Máte jede, či více, otevřených souborů s neuloženými změnami.</b>
    
    Opravdu chcete zavřít okno?

en: _Close Anyway
cs: Přesto _zavřít

en: _Go Back
cs: _Jít zpět

note: Translators: %s is the filename that is currently being * edited.
en: <big><b>%s has been edited since opening.</b></big>
    
    Would you like to save your changes?
cs: <big><b>„%s“ byl od otevření upraven.</b></big>
    
    Přejete si své změny uložit?

en: <b>The buffer has been edited since opening.</b>
    
    Would you like to save your changes?
cs: <b>Vyrovnávací paměť byla od otevření upravena.</b>
    Přejete si své změny uložit?

en: _Save Changes
cs: _Uložit změny

en: _Discard Changes
cs: _Zahodit změny

note: Translators: this is the string for an untitled buffer that will * be displayed in the titlebar when a user does File->New
en: Untitled
cs: Bez názvu

en: There was an error saving the file to the path specified.
    
    You may not have the required permissions.
cs: Došlo k chybě při ukládání souboru do zadaného umístění.
    
    Možná nemáte potřebná oprávnění.

en: An unknown error has occurred in attempting to reload the file you have just saved.
cs: Došlo k neznámé chybě při pokusu o načtení souboru, který jste právě uložili.

en: Select a file to save buffer as
cs: Vyberte soubor pro uložení vyrovnávací paměti

note: Translators: %s here is the filename Sorry, but help could not be opened.the user is being asked to * confirm whether they want to revert.
en: <big><b>Are you sure you want to revert %s?</b></big>
    
    Your changes will be lost.
    
    This action cannot be undone.
cs: <big><b>Opravdu chcete vrátit „%s“ do původního stavu?</b></big>
    
    Vaše změny budou ztraceny.
    
    Po provedení to již nepůjde vrátit zpět.

en: _Revert
cs: V_rátit změny

en: Select a file to open
cs: Vyberte soubor k otevření

en: Sorry, but help could not be opened.
    
    Various attempts were made to locate the help documentation unsuccessfully.
    
    Please ensure the application was properly installed.
    
    The specific error message is:
    
    %s
cs: Bohužel, ale nápovědu se nezdařilo otevřít.
    
    Byly bez úspěchu vyzkoušeny různé způsoby jak najít dokumentaci s nápovědou.
    
    Ověřte prosím, jestli je aplikace správně nainstalovaná.
    
    Konkrétní chybová zpráva je:
    
    %s

en: Offset: 0x%lX; 0x%lX bytes from 0x%lX to 0x%lX selected
cs: Pozice 0x%lX; vybráno 0x%lX bajtů od 0x%lX do 0x%lX

en: Offset: 0x%lX
cs: Pozice: 0x%lX

en: You are attempting to open a file 1GB or larger.
    
    This can make GHex and your machine unstable as the file will be loaded into memory.
    
    Are you sure you want to proceed?
    
    This message will not be shown again for the remainder of this GHex session.
    
    This limitation will be removed in a future version of GHex.
cs: Snažíte se otevřít soubor o velikosti 1 GB nebo více.
    
    Jelikož se celý soubor načítá do operační paměti, může to způsobit problémy s aplikací nebo i celým systémem.
    
    Přejete si přesto pokračovat?
    
    Tato zpráva se v tomto sezení již znovu nezobrazí.
    
    V budoucích verzích GHex by mělo být toto omezení odstraněno.

en: There was an error reading the file.
cs: Při čtení souboru došlo k chybě.

en: There was an error loading the requested file. The file either no longer exists, is inaccessible, or you may not have permission to access the file.
cs: Došlo k chybě při načítání požadovaného souboru. Soubor buď již neexistuje, je nepřístupný nebo k němu nemáte dostatečná oprávnění.

en: Untitled document
cs: Dokument bez názvu

en: The file appears to have an invalid path.
cs: Vypadá to, že soubor má neplatnou cestu.

en: Could not adjust %s from %lu to %lu bytes
cs: Nezdařilo se přizpůsobit velikost „%s“ z %lu na %lu bajtů

en: Fatal error: Memory mapping of file (%lu bytes, fd %d) failed
cs: Kritická chyba: Selhalo mapování souboru (%lu B, fd %d) do paměti.

en: Unable to retrieve file or directory information
cs: Nelze získat informace o souboru nebo složce

en: Unable to create file
cs: Nelze vytvořit soubor

en: Not a regular file
cs: Nejedná se o běžný soubor

en: Unable to open file for reading
cs: Soubor nelze otevřít pro čtení

en: Failed to open temporary file.
cs: Selhalo otevření dočasného souboru

en: Error reading file
cs: Chyba při čtení souboru

en: An error has occurred
cs: Vyskytla se chyba

en: Signed 8 bit:
cs: 8 bitů se znaménkem:

en: Unsigned 8 bit:
cs: 8 bitů bez znaménka:

en: Signed 16 bit:
cs: 16 bitů se znaménkem:

en: Unsigned 16 bit:
cs: 16 bitů bez znaménka:

en: Signed 32 bit:
cs: 32 bitů se znaménkem:

en: Unsigned 32 bit:
cs: 32 bitů bez znaménka:

en: Signed 64 bit:
cs: 64 bitů se znaménkem:

en: Unsigned 64 bit:
cs: 64 bitů bez znaménka:

en: Float 32 bit:
cs: 32 bitů desetinné:

en: Float 64 bit:
cs: 64 bitů desetinné:

en: Hexadecimal:
cs: Šestnáctkově:

en: Octal:
cs: Osmičkově:

en: Binary:
cs: Dvojkově:

en: Show little endian decoding
cs: Zobrazovat v kódování little endian

en: Show unsigned and float as hexadecimal
cs: Zobrazovat plovoucí a bezznaménkové hodnoty šestnáctkově

en: Stream Length:
cs: Délka dat:

en: FIXME: no conversion function
cs: OPRAVIT: chybí funkce pro převod

en: Page
cs: Stránka

en: Hex dump generated by
cs: Hexadecimální výpis generovaný

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Show the application version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: This is GHex, version %s
cs: GHex verze %s

en: GHex - A hex editor for the GNOME desktop
cs: GHex – hexadecimální editor pro uživatelské prostředí GNOME

en: Paste failed; invalid hex format.
    
    The string must be in the format of space-delineated hex byte pairs.
    
    For example: "FF 3D 99 0A"
cs: Vložení selhalo: neplatný šestnáctkový formát.
    
    Řetězec musí mít podobu mezerami oddělených bajtů ve formátu páru šestnáctkových číslic.
    
    Například: FF 3D 99 0A

en: GHex Paste Data
cs: Vložení dat

en: _Copy
cs: Z_kopírovat

en: Copy Special
cs: Zkopírovat jinak

en: Plain text (as ASCII)
cs: Prostý text (jako ASCII)

en: Plain text (as space-delimited hex pairs)
cs: Prostý text (jako šetnáctkové dvojice s mezerami)

en: Plain text (Unicode)
cs: Prostý text (Unikód)

note: paste_special_dialog
en: Paste Special
cs: Vložit jinak

en: _Paste
cs: V_ložit

en: _Cancel
cs: _Zrušit

note: prefs_dialog
en: Preferences
cs: Předvolby

en: Display
cs: Zobrazit

en: Font
cs: Písmo

en: Dark Mode
cs: Tmavý režim

en: Use system default
cs: Používat výchozí systémový

en: Hex Group Type
cs: Typ šestnáctkového seskupování

en: Bytes (8-bit)
cs: Bajty (8 bitů)

en: Words (16-bit)
cs: Slova (16 bitů)

en: Longwords (32-bit)
cs: Dlouhá slova (32 bitů)

en: Quadwords (64-bit)
cs: Čtyřnásobná slova (64 bitů)

en: Show offsets column
cs: Zobrazovat sloupec s pozicemi

en: Printing
cs: Tisk

en: Fonts
cs: Fonty

en: Data font:
cs: Font dat:

en: Header font:
cs: Font hlavičky:

en: Print alternating shaded rows
cs: Tisknout střídavě podbarvené řádky

en: Span across lines:
cs: Rozteč mezi řádky:

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Page: %i/%i
cs: Stránka: %i/%i
