ghex master - en to hu translation catalogue (237 entries)

en: Inspect and edit binary files
hu: Bináris fájlok megfigyelése és szerkesztése

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
hu: A GHex egy hexadecimális szerkesztő a GNOME asztali környezethez.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. GHex is a useful tool for working with raw data.
hu: A GHex képes betölteni a nyers adatokat bináris fájlokból, és megjeleníti azokat szerkesztéshez a klasszikus hexadecimális szerkesztő nézetben. A megjelenítés két oszlopra van bontva: hexadecimális értékekkel az első oszlopban, és az ASCII ábrázolással a másikban. A GHex hasznos eszköz a nyers adatokkal történő munkavégzésnél.

en: Hex Editor
hu: Hexadecimális szerkesztő

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;hexadecimal;
hu: bináris;hibakeresés;hexadecimális;

en: Character table
hu: Karaktertábla

en: Hex
hu: Hexadecimális

en: Decimal
hu: Decimális

en: Octal
hu: Oktális

en: Binary
hu: Bináris

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Ez egy szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: A programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
hu: A programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük: 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %d–%d The GHex authors
hu: Copyright © %d–%d A GHex szerzői

en: About GHex
hu: A GHex névjegye

note: Translators: This is an error string for a print-related error * dialog.  The %s is the error generated by GError.
en: An error has occurred: %s
hu: Hiba történt: %s

en: Close
hu: Bezárás

en: Base Converter
hu: Alapkonvertáló

note: entries
en: _Binary:
hu: _Bináris:

en: _Octal:
hu: _Oktális:

en: _Decimal:
hu: _Decimális:

en: _Hex:
hu: _Hexadecimális:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
hu: _Kurzor alatti érték

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
hu: Visszaadja a kurzor alatti értéket bináris, oktális, decimális, hexadecimális és ASCII formátumban

en: ERROR
hu: HIBA

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
hu: Adja meg a keresendő hexadecimális vagy ASCII adatot

en: Find String
hu: Karakterlánc keresése

en: Find _Next
hu: _Következő találat

en: Finds the next occurrence of the search string
hu: A keresett karakterlánc következő előfordulását keresi meg

en: Find _Previous
hu: _Előző találat

en: Finds the previous occurrence of the search string
hu: A keresett karakterlánc előző előfordulását keresi meg

en: _Clear
hu: _Törlés

en: Clears the data you are searching for
hu: Törli azokat az adatokat, amiket keres

en: Find options
hu: Keresési beállítások

en: View options of the find pane
hu: A keresés ablaktábla beállításainak megtekintése

en: Closes the find pane
hu: Bezárja a keresés ablaktáblát

en: _Regular expressions
hu: _Reguláris kifejezések

en: _Ignore case
hu: Kis- és nagybetűk _mellőzése

en: Show:
hu: Megjelenítés:

en: Both
hu: Mindkettő

en: No string provided.
hu: Nincs karakterlánc megadva.

en: Beginning of file reached.
    
    No further matches found.
hu: A fájl kezdete elérve.
    
    Nem találhatók további egyezések.

en: Beginning of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
hu: A fájl kezdete elérve.
    
    Nem találhatók előfordulások a kurzortól.

en: End of file reached.
    
    No further matches found.
hu: A fájl vége elérve.
    
    Nem találhatók további egyezések.

en: End of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
hu: A fájl vége elérve.
    
    Nem találhatók előfordulások a kurzortól.

en: No offset has been specified.
hu: Nem lett eltolás megadva.

en: The specified offset is beyond the  file boundaries.
hu: A megadott eltolás túl van a fájl határain.

en: Can not position cursor beyond the end of file.
hu: Nem lehet a kurzort a fájl végén túlra mozgatni.

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
hu: Az eltolást csak a következő módokon adhatja meg:
      - pozitív egész szám vagy
      - „0x”-szel kezdődő hexadecimális szám vagy
      - „+” vagy „-” jel, amelyet a relatív eltolás követ

en: String was not found.
hu: A karakterlánc nem található.

en: Search complete: %d replacements made.
hu: Keresés befejezve: %d csere történt.

en: No occurrences were found.
hu: Nem találtam előfordulásokat.

note: Translators: this is the string for an untitled buffer that will * be displayed in the titlebar when a user does File->New
en: Untitled
hu: Névtelen

en: There was an error saving the file.
hu: Hiba történt a fájl mentése során.

en: <b>You have one or more files open with unsaved changes.</b>
    
    Are you sure you want to close the window?
hu: <b>Egy vagy több mentetlen változtatással rendelkező fájlja nyitva van.</b>
    
    Biztosan be szeretné zárni az ablakot?

en: _Close Anyway
hu: _Bezárás mindenképp

en: _Go Back
hu: _Ugrás vissza

note: Translators: %s is the filename that is currently being * edited.
en: <big><b>%s has been edited since opening.</b></big>
    
    Would you like to save your changes?
hu: <big><b>A(z) „%s” szerkesztve lett a megnyitás óta.</b></big>
    
    Szeretné menteni a változtatásait?

en: <b>The buffer has been edited since opening.</b>
    
    Would you like to save your changes?
hu: <b>A puffer szerkesztve lett a megnyitás óta.</b>
    
    Szeretné menteni a változtatásait?

en: _Save Changes
hu: Változtatások _mentése

en: _Discard Changes
hu: Változtatások _elvetése

en: There was an error saving the file to the path specified.
hu: Hiba történt a megadott útvonalra való fájlmentés során.

en: An unknown error has occurred in attempting to reload the file you have just saved.
hu: Ismeretlen hiba történt a fájl újratöltési kísérlete során, amelyet épp most mentett el.

en: Select a file to save buffer as
hu: Válasszon ki egy fájlt a mentéshez

note: Translators: %s here is the filename the user is being asked to * confirm whether they want to revert.
en: <big><b>Are you sure you want to revert %s?</b></big>
    
    Your changes will be lost.
    
    This action cannot be undone.
hu: <big><b>Biztosan vissza szeretné állítani a(z) „%s” fájlt?</b></big>
    
    A változtatásai el fognak veszni.
    
    Ezt a műveletet nem lehet visszavonni.

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

en: Select a file to open
hu: A megnyitandó fájl kiválasztása

en: Sorry, but help could not be opened.
    
    Various attempts were made to locate the help documentation unsuccessfully.
    
    Please ensure the application was properly installed.
    
    The specific error message is:
    
    %s
hu: Sajnáljuk, de nem sikerült megnyitni a súgót.
    
    Több sikertelen kísérletet is tettünk a súgó dokumentációjának megtalálására.
    
    Győződjön meg arról, hogy az alkalmazás megfelelően lett-e telepítve.
    
    A konkrét hibaüzenet a következő:
    
    %s

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>; <tt>0x%lX</tt> bytes from <tt>0x%lX</tt> to <tt>0x%lX</tt> selected
hu: Eltolás: <tt>0x%lX</tt>, <tt>0x%lX</tt> bájt <tt>0x%lX</tt> és <tt>0x%lX</tt> között kijelölve

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>
hu: Eltolás: <tt>0x%lX</tt>

en: You are attempting to open a file 1GB or larger.
    
    This can make GHex and your machine unstable as the file will be loaded into memory, using the active backend.
    
    Are you sure you want to proceed?
    
    This message will not be shown again for the remainder of this GHex session.
    
    To avoid this message from appearing, try using a different buffer backend.
hu: Egy 1 GB-os vagy nagyobb fájlt próbál megnyitni.
    
    Ez instabillá teheti a GHex programot és a gépét, mivel a fájl be lesz töltve a memóriába az aktív háttérprogram használatával.
    
    Biztosan folytatni szeretné?
    
    Ez az üzenet a GHex munkamenet hátralévő részében nem jelenik meg újra.
    
    Ezen üzenet megjelenésének elkerüléséhez próbáljon másik puffer-háttérprogramot használni.

en: There was an error reading the file.
hu: Hiba történt a fájl olvasása során.

en: There was an error loading the requested file. The file either no longer exists, is inaccessible, or you may not have permission to access the file.
hu: Hiba történt a kért fájl betöltése során. A fájl már vagy nem létezik, vagy nem érhető el, vagy nincs jogosultsága a fájl eléréséhez.

en: _New
hu: Ú_j

en: Save _As
hu: M_entés másként

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: Print Previe_w
hu: Nyomtatási _kép

en: Find and _Replace
hu: Keresés és _csere

en: _Jump to Byte
hu: _Ugrás bájtra

en: _Marks
hu: _Jelek

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: _Copy Special
hu: Különleges karakter _másolása

en: _Paste Special
hu: Különleges karakter _beillesztése

en: G_roup Data As
hu: Adatok _csoportosítása mint

en: _Bytes (8-bit)
hu: _Bájtok (8 bites)

en: _Words (16-bit)
hu: _Szavak (16 bites)

en: _Longwords (32-bit)
hu: _Hosszú szavak (32 bites)

en: _Quadwords (64-bit)
hu: _Négy szavak (64 bites)

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Character Table
hu: _Karaktertábla

en: _Base Converter
hu: _Alapkonvertáló

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About GHex
hu: A GHex _névjegye

en: Open a file for hex editing
hu: Fájl megnyitása hexadecimális szerkesztéshez

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Find a string in the hex document
hu: Karakterlánc keresése a hexadecimális dokumentumban

en: Save document
hu: Dokumentum mentése

en: No File Loaded
hu: Nincs fájl betöltve

en: • Press the Open button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
hu: • Nyomja meg a Megnyitás gombot
    • Nyomja meg a Ctrl+N billentyűkombinációt egy új dokumentum indításához
    • Nyomja meg a Ctrl+O billentyűkombinációt egy dokumentum tallózásához
    
    Vagy nyomja meg a Ctrl+W billentyűkombinációt az ablak bezárásához.

en: Toggle insert mode (add data to file rather than replace existing data)
hu: Beszúrási mód be- vagy kikapcsolása (adatok hozzáadása a fájlhoz a meglévő adatok cseréje helyett)

en: Toggle a pane showing various numeric conversions
hu: Különféle numerikus átváltásokat megjelenítő ablaktábla be- vagy kikapcsolása

en: Automatic geometry
hu: Automatikus geometria

en: Characters per line:
hu: Karakterek soronként:

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Redo
hu: _Ismétlés

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Geometry
hu: _Geometria

en: Files
hu: Fájlok

en: New blank hex buffer
hu: Új üres hexadecimális puffer

en: Open a file for editing
hu: Fájl megnyitása szerkesztéshez

en: Save file
hu: Fájl mentése

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Close tab
hu: Lap bezárása

en: Print the hex file
hu: A hexadecimális fájl nyomtatása

en: Undo and Redo
hu: Visszavonás és ismétlés

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Redo
hu: Ismétlés

en: Find and Replace
hu: Keresés és csere

en: Find
hu: Keresés

en: Find and replace
hu: Keresés és csere

en: Marks
hu: Jelek

en: Marks dialog
hu: Jelek párbeszédablak

en: Activate mark (0-9)
hu: Jel aktiválása (0-9)

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Copy
hu: Másolás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Copy special
hu: Különleges karakter másolása

en: Paste special
hu: Különleges karakter beillesztése

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Toggle left (hex) display
hu: Bal (hexadecimális) megjelenítő be- vagy kikapcsolása

en: Toggle right (ASCII) display
hu: Jobb (ASCII) megjelenítő be- vagy kikapcsolása

en: Switch to previous tab
hu: Váltás az előző lapra

en: Switch to next tab
hu: Váltás a következő lapra

en: Jump to byte
hu: Ugrás bájtra

en: Move to beginning of document
hu: Ugrás a dokumentum elejére

en: Move to end of document
hu: Ugrás a dokumentum végére

en: General
hu: Általános

en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

en: Show preferences
hu: Beállítások megjelenítése

en: Toggle insert mode
hu: Beszúrási mód be- vagy kikapcsolása

en: The file appears to have an invalid path.
hu: Úgy tűnik, hogy a fájl elérési útja érvénytelen.

en: Failed to read data from file.
hu: Nem sikerült az adatok fájlból történő olvasása.

en: Unable to retrieve file or directory information
hu: Nem lehet lekérni a fájl vagy könyvtár információit

en: Unable to create file
hu: Nem lehet létrehozni a fájlt

en: Not a regular file or block device
hu: Nem szabályos fájl vagy blokkeszköz

en: Unable to open file for reading
hu: Nem lehet megnyitni a fájlt olvasásra

en: Unable to read file
hu: Nem lehet olvasni a fájlt

en: Error attempting to read block device
hu: Hiba a blokkeszköz olvasási kísérlete során

en: With direct-write mode, you cannot save a file to a path other than its originating path
hu: Közvetlen írási móddal nem menthet egy fájlt az eredeti útvonalától eltérő útvonalra

en: Error writing changes to file
hu: Hiba a változtatások fájlba történő írása során

en: Could not adjust %s from %lu to %lu bytes
hu: Nem sikerült a(z) %s beállítása %lu és %lu bájt között

en: Fatal error: Memory mapping of file (%lu bytes, fd %d) failed
hu: Végzetes hiba: a fájl memórialeképezése (%lu bájt, %d. fájlleíró) sikertelen

en: Not a regular file
hu: Nem szabályos fájl

en: Failed to open temporary file.
hu: Nem sikerült megnyitni az átmeneti fájlt.

en: Error reading file
hu: Hiba a fájl olvasásakor

en: An error has occurred
hu: Hiba történt

en: Signed 8 bit:
hu: Előjeles 8 bit:

en: Unsigned 8 bit:
hu: Előjel nélküli 8 bit:

en: Signed 16 bit:
hu: Előjeles 16 bit:

en: Unsigned 16 bit:
hu: Előjel nélküli 16 bit:

en: Signed 32 bit:
hu: Előjeles 32 bit:

en: Unsigned 32 bit:
hu: Előjel nélküli 32 bit:

en: Signed 64 bit:
hu: Előjeles 64 bit:

en: Unsigned 64 bit:
hu: Előjel nélküli 64 bit:

en: Float 32 bit:
hu: 32 bites lebegőpontos:

en: Float 64 bit:
hu: 64 bites lebegőpontos:

en: Hexadecimal:
hu: Hexadecimális:

en: Octal:
hu: Oktális:

en: Binary:
hu: Bináris:

en: Show little endian decoding
hu: „little endian” dekódolás mutatása

en: Show unsigned and float as hexadecimal
hu: Előjel nélküli és lebegőpontos mutatása hexadecimálisan

en: Stream Length:
hu: Adatfolyam hossza:

en: Page
hu: Oldal

en: Hex dump generated by
hu: Hex dump készítője

en: Previous page
hu: Előző lap

en: Next page
hu: Következő lap

en: Jump to byte (enter offset):
hu: Ugrás bájtra (eltolás megadása):

en: Enter the offset byte to jump to. The default is decimal format, but other format strings are supported such as hexadecimal format, if C-style notation using the '0x' prefix is used. If your string is not recognized, a dialog will be presented explaining the valid formats of strings accepted.
hu: Adja meg az eltolási bájtot az ugráshoz. A decimális formátum az alapértelmezett, de más formátumú karakterláncok is támogatottak, például a hexadecimális formátum, ha C-stílusú jelölés van használatban a „0x” előtaggal. Ha a karakterlánc nem lett felismerve, akkor egy párbeszédablak jelenik meg, amely elmagyarázza az elfogadott karakterláncok érvényes formátumait.

en: _Jump
hu: _Ugrás

en: Jumps to the specified byte
hu: A megadott bájtra ugrik

en: Closes the jump-to-byte pane
hu: Bezárja a bájtra ugró ablaktáblát

en: Show the application version
hu: Az alkalmazás verziójának megjelenítése

en: This is GHex, version %s
hu: Ez a GHex, verziószám: %s

en: GHex - A hex editor for the GNOME desktop
hu: GHex – egy hexadecimális szerkesztő a GNOME asztali környezethez

en: Mark:
hu: Jel:

en: Select the desired mark to set, jump to, or delete
hu: Válassza ki a kívánt jelet a beállításhoz, az oda ugráshoz vagy a törléshez

en: Optional custom color for the mark
hu: Nem kötelező egyéni szín a jelhez

en: Pick a custom color for the mark, if desired.
hu: Válasszon egyéni színt a jelhez, ha szükséges.

en: _Set
hu: _Beállítás

en: Set a mark on a byte or range of bytes
hu: Jel beállítása egy bájton vagy bájttartományon

en: Bring the cursor to the specified mark
hu: A kurzor mozgatása a megadott jelre

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Delete the specified mark
hu: A megadott jel törlése

en: Closes the marks pane
hu: Bezárja a jelek ablaktáblát

en: Paste failed; invalid hex format.
    
    The string must be in the format of space-delineated hex byte pairs.
    
    For example: "FF 3D 99 0A"
hu: A beillesztés nem sikerült. Érvénytelen hexadecimális formátum.
    
    A karakterláncnak szóközzel elválasztott hexadecimális bájtpárok formátumban kell lennie.
    
    Például: „FF 3D 99 0A”

en: GHex Paste Data
hu: GHex adatok beillesztése

en: Copy Special
hu: Különleges karakter másolása

en: Plain text (as ASCII)
hu: Egyszerű szöveg (ASCII-ként)

en: Plain text (Unicode)
hu: Egyszerű szöveg (Unicode)

en: Plain text (as space-delimited hex pairs)
hu: Egyszerű szöveg (szóközzel elválasztott hexadecimális bájtpárokként)

en: Paste Special
hu: Különleges karakter beillesztése

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Dark mode
hu: Sötét mód

en: Use system default
hu: Rendszer alapértelmezettjének használata

en: Hex Display
hu: Hexadecimális megjelenítés

en: Group data as
hu: Adatok csoportosítás mint

en: Bytes (8-bit)
hu: Bájtok (8 bites)

en: Words (16-bit)
hu: Szavak (16 bites)

en: Longwords (32-bit)
hu: Hosszú szavak (32 bites)

en: Quadwords (64-bit)
hu: Négy szavak (64 bites)

en: Show offsets column
hu: Eltolások oszlop megjelenítése

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: Data font
hu: Adatok betűkészlete

en: Header font
hu: Fejléc betűkészlete

en: Shaded rows
hu: Árnyékolt sorok

en: Print alternating shaded rows
hu: Váltakozó árnyalatú sorok kirajzolása

en: Span across lines:
hu: Sorok közti távolság:

en: Page: %i/%i
hu: Oldal: %i/%i

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
hu: Adja meg a cserélendő hexadecimális vagy ASCII adatot

en: Replace With
hu: Csere ezzel:

en: _Replace
hu: _Csere

en: Replaces the search string with the replace string
hu: Kicseréli a keresett karakterláncot a helyettesítő karakterláncra

en: Replace _All
hu: _Mindet cseréli

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
hu: A keresett karakterlánc minden előfordulását cseréli a megadott karakterláncra
