ghex - en to ms translation catalogue (215 entries)

en: GNOME Hexadecimal Editor
ms: Editor Heksadesimal GNOME

en: Hex Editor
ms: Editor Heks

en: Hex
ms: Heks

en: Decimal
ms: Desimal

en: Octal
ms: Oktal

en: Binary
ms: Binari

en: Character table
ms: Jadual Aksara

en: Base Converter
ms: Penukar Asas

note: entries
en: _Binary:
ms: _Binari:

en: _Octal:
ms: _Oktal:

en: _Decimal:
ms: _Desimal:

en: _Hex:
ms: _Heks:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
ms: _Ambil nilai kursor

en: Get cursor value
ms: Ambil nilai kursor

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
ms: Ambil nilai pada kursor dalam binari, oktal, desimal., heks dan ASCII

en: ERROR
ms: RALAT

en: GHex (%s): Find Data
ms: GHex (%s): Cari Data

en: Search for %s
ms: Cari %s

en: Find _Next
ms: Cari _Lagi

en: Find _Previous
ms: Cari _Terdahulu

en: Find Data
ms: Cari Data

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
ms: Masukkan data heks atau ASCII untuk dicari

en: Find Next
ms: Cari Lagi

en: Finds the next occurrence of the search string
ms: Cari kewujudan seterusnya rentetan carian

en: Find previous
ms: Cari terdahulu

en: Finds the previous occurrence of the search string
ms: Cari kewujudan terdahulu rentetan carian

en: Cancel
ms: Batal

en: Closes find data window
ms: Tutu[ tetingkap pencarian data

en: GHex (%s): Find & Replace Data
ms: GHex (%s): Cari & Ganti Data

en: Replace %s
ms: Ganti %s

en: Find _next
ms: Cari _lagi

en: _Replace
ms: _Ganti

en: Replace _All
ms: Gantikan _Semua

en: Replace Data
ms: Ganti Data

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
ms: Masukkan data heks atau ASCII untuk digantikan

en: Find next
ms: Cari lagi

en: Replace
ms: Ganti

en: Replaces the search string with the replace string
ms: Ganti rentetan carian dengan rentetan gantian

en: Replace All
ms: Gantikan Semua

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
ms: Ganti semua kewujudan rentetan carian dengan rentetan gantian

en: Closes find and replace data window
ms: Tutup tetingkap cari dan ganti

en: GHex (%s): Jump To Byte
ms: GHex (%s): Lompat ke Byte

en: Jump to byte
ms: Lompat ke byte

en: Enter the byte to jump to
ms: Masukkan byte untuk dilompat

en: Jumps to the specified byte
ms: Lompat ke byte dinyatakan

en: Closes jump to byte window
ms: Tutup tetingkap lompat ke byte

en: There is no active document to search!
ms: Tiada dokumen aktif untuk dicari!

en: The string is not appropriate for the selected data type!
ms: Rentetan adalah tidak sesuai dengan jenis data dipilih!

en: End Of File reached
ms: Penghujung fail dijangkau

en: Beginning Of File reached
ms: Awalan Fail dijangkau

en: There is no active document to move the cursor in!
ms: Tiada dokumen aktif untuk dimasukkan kursor!

en: No offset has been specified!
ms: Tiada offset dinyatakan!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
ms: Tak dapat posisikan kursor menjelang Penghujung Fail!

en: The offset must be a positive integer value!
ms: Offset mesti nilai integer positif!

en: There seems to be no string to search for!
ms: Nampaknya tiada rentetan untuk dicari!

en: There is no active buffer to replace data in!
ms: Tiada penimbal aktif untuk data digantikan!

en: Strings are not appropriate for the selected data type!
ms: Rentetan adalah tidak sesuai dengan jenis data dipilih!

en: End Of File reached!
ms: Penghujung Fail dijangkau!

en: There is no active document to replace data in!
ms: Tiada dokumen aktif untuk data digantikan!

en: No occurences were found.
ms: Tidak dijumpai.

en: Replaced %d occurencies.
ms: Digantikan %d kali

en: About this application
ms: Perihal aplikasi ini

en: Add View
ms: Tambah Paparan

en: Add a new view to the buffer
ms: Tambah paparan baru pada penimbal

en: Bytes
ms: Byte

en: C_ut
ms: _Potong

en: Character Table...
ms: Jadual Aksara...

en: Character _Table...
ms: _Jadual Aksara...

en: Close
ms: Tutup

en: Close the current file
ms: Tutup fail semasa

en: Configure the application
ms: Konfigurasikan aplikasi

en: Contents
ms: Kandungan

en: Converter...
ms: Penukar...

en: Copy
ms: Salin

en: Copy selection to clipboard
ms: Salin pilihan ke papanklip

en: Cut
ms: Potong

en: Cut selection
ms: Potong pilihan

en: E_xit
ms: _Keluar

en: Exit
ms: Keluar

en: Exit the program
ms: Keluar program

en: Export data to HTML source
ms: Eksport data ke sumber HTML

en: Export to HTML...
ms: Eksport ke HTML...

en: Find
ms: Cari

en: Goto Byte
ms: Pergi ke Byte

en: Group data by 16 bits
ms: Himpun data dengan 16 bit

en: Group data by 32 bits
ms: Himpun data dengan 32 bit

en: Group data by 8 bits
ms: Himpun data dengan 8 bit

en: Help Chat
ms: Bantuan Chat

en: Help on this application
ms: Bantuan bagi aplikasi ini

en: Insert Mode
ms: Mod Selit

en: Insert/overwrite data
ms: Selit/tindih data

en: Jump to a certain position
ms: Lompat ke posisi tertentu

en: Longwords
ms: Perkataanpanjang

en: Open
ms: Buka

en: Open a file
ms: Buka fail

en: Open base conversion dialog
ms: Buka dialog penukaran asas

en: Paste
ms: Tepek

en: Paste data from clipboard
ms: Tepek data dari papanklip

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Preview printed data
ms: Prebiu data dicetak

en: Print
ms: Cetak

en: Print Previe_w...
ms: Prebi_u Cetakan...

en: Print Preview...
ms: Prebiu Cetakan...

en: Print the current file
ms: Cetak fail semasa

en: Redo
ms: Ulangcara

en: Redo the undone action
ms: Ulangcara aksi nyahcara

en: Remove View
ms: Buang Paparan

en: Remove the current view of the buffer
ms: Buang paparan semasa bagi penimbal

en: Replace a string
ms: Ganti rentetan

en: Revert
ms: Berbalik

en: Revert to a saved version of the file
ms: Berbalik ke versi fail yang tersimpan

en: Save
ms: Simpan

en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Save As _HTML...
ms: Simpan Sebagai HTML...

en: Save _As...
ms: Simpan Seb_agai...

en: Save the current file
ms: Simpan fail semasa

en: Save the current file with a different name
ms: Simpan fail semasa dengan nama lain

en: Search for a string
ms: Cari rentetan

en: Show the character table
ms: Papar jadual aksara

en: Undo
ms: Nyahcara

en: Undo the last action
ms: Nyahcara aksi terkhir

en: Words
ms: Perkataan

en: _About
ms: _Perihal

en: _Add View
ms: _Tambah Paparan

en: _Base Converter
ms: Penukar _Asas

en: _Bytes
ms: _Byte

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Contents
ms: _Kandungan

en: _Copy
ms: _Salin

en: _File
ms: _Fail

en: _Find
ms: _Cari

en: _Goto Byte...
ms: _Pergi ke Byte...

en: _Group Data As
ms: _Himpun Data sebagai

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Insert Mode
ms: Mod Sel_it

en: _Longwords
ms: Per_kataanPanjang

en: _Open...
ms: _Buka...

en: _Paste
ms: _Tepek

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: _Print
ms: _Cetak

en: _Redo
ms: _Ulangcara

en: _Remove View
ms: _Buang Paparan

en: _Revert
ms: Be_rbalik

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Undo
ms: _Nyahcara

en: _View
ms: _Lihat

en: _Windows
ms: _Tetingkap

en: _Words
ms: _Perkataan

en: Activate file %s
ms: Aktifkan fail %s

en: Select a file to save buffer as
ms: Pilih fail untuk penimbal disimpan

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
ms: Fail %s wujud.
    Anda ingin menindihnya?

en: Saved buffer to file %s
ms: Simpan penimbal ke fail %s

en: Error saving file!
ms: ralat membaca fail!

en: Can't open file for writing!
ms: Tak dapat membuka fail untuk ditulis!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
ms: Fail %s berubah sekal terakhir disimpan.
    Anda ingin menyimpan perubahan?

en: Do_n't save
ms: _Jgn. simpan

en: You don't have the permissions to save the file!
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk menyimpan fail itu!

en: An error occured while saving file!
ms: ralat berlaku bila cuba menyimpan fail!

en: Page
ms: Halaman

en: Hex dump generated by
ms: Longgokan heks dijana oleh

en: Saving to HTML...
ms: Simpan sebagai HTML...

en: Previous page
ms: Halaman terdahulu

en: Next page
ms: Halaman seterusnya

en: The gnome binary editor
ms: Editor bnari gnome

en: Could not initialize Bonobo!
ms: Tak dapat menginitialisasikan Bonobo!

en: Invalid geometry string "%s"
ms: Rentetan geometri tidak sah  "%s"

en: GHex Preferences
ms: Keutamaan GHex

en: _Maximum number of undo levels:
ms: Jumlah _maksima aras nyahcara:

en: Undo levels
ms: Aras Nyahcara

en: Select maximum number of undo levels
ms: Pilih bilangan maksima aras nyahcara

en: Show cursor offset in statusbar as:
ms: Papar offset kursor pada bar status sebagai:

en: Hexadecimal
ms: Heksadesimal

en: Custom
ms: Tersendiri

en: Enter the cursor offset format
ms: Masukkan format offset kursor

en: Select the cursor offset format
ms: Pilih format offset kursor

note: show offsets check button
en: Show offsets column
ms: Papar kolum offset

en: Editing
ms: Mengedit

note: default group type
en: Default Group Type
ms: Jenis Kumpulan Default

en: Display
ms: Paparan

note: paper selection
en: Paper size
ms: Saiz kertas

note: data & header font selection
en: Fonts
ms: Font

en: _Data font:
ms: Font _data:

en: Data font
ms: Font data

en: Select the data font
ms: Pilih font data

en: Header fo_nt:
ms: Fo_nt pengepala:

en: Header font
ms: Font pengepala

en: Select the header font
ms: Pilih pengepala font

en: _Print shaded box over:
ms: _Cetak kekotak tersuram atas:

en: Box size
ms: Saiz kekotak

en: Select size of box (in number of lines)
ms: Pilih saiz kotak (dalam bilangan baris)

en: lines (0 for no box)
ms: baris (0 bagi tiada kotak)

en: Printing
ms: Cetakan

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
ms: Format rentetan offset mengandungi penyataan format tidak sah.
    Hanya 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' dan 'o' diizinkan.

en: Can not open desired font!
ms: Tak dapat membuka font disukai!

en: Page: %i/%i
ms: Halaman: %i/%i

en: GHex could not find the font "%s".
    GHex is unable to print without this font installed.
ms: GHes tak menemui font "%s".
    GHeks tak dapat mencetak tanpa font ini dipasang.

en: X geometry specification (see "X" man page).
ms: Spesifikasi geometri X tidak sah (lihat halaman man "X").

en: GEOMETRY
ms: GEOMETRI

en: hex data
ms: data heks

en: ASCII data
ms: Data ASCII

en: GHex, a binary file editor
ms: GHex, editor fail binari

en: Released under the terms of GNU Public License
ms: Dikeluarkan dibawah syarat Lesen Awam GNU

en: There was an error displaying help: 
    %s
ms: Terdapat rakat memapar bantuan: 
    %s

en: Select a file to open
ms: Pilih satu fail untuk dibuka

en: Loaded file %s
ms: Fail %s dimuatkan

en: Can not open file!
ms: Tak dapat membuka fail!s

en: Select path and file name for the HTML source
ms: Pilih path dan nama fail untuk sumber HTML

en: You need to specify a base name for the HTML files.
ms: Anda perlu nyatakan nama dasar bagi fail HTML

en: You don't have the permission to write to the selected path.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk menulis ke path dipilih.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
ms: Menyimpan ke HTML akan menindih setengah fail.
    Anda ingin teruskan?

en: Really revert file %s?
ms: Benar-benar  memberbalik fail %s ?

en: Reverted buffer from file %s
ms: Memberbalik penimbal dari fail %s

en: Print Hex Document
ms: Cetak Dokumen Heks

en: Pages
ms: Halaman

en: GHex (%s): Print Preview
ms: GHex (%s): Prebiu Cetakan
