ghex - en to nl translation catalogue (145 entries)

en: Inspect and edit binary files
nl: Inspecteer en bewerk binaire bestanden

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
nl: GHex is een hexbewerker voor de GNOME-werkomgeving.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. GHex is a useful tool for working with raw data.
nl: GHex kan de ruwe gegevens uit binaire bestanden laden en ze weergeven om in de traditionele hexbewerkerweergave te bewerken. De weergave is onderverdeeld in twee kolommen, met in de ene kolom de hexadecimale waarden, en in de andere kolom de ASCII-waarde ervan. GHex is een nuttig hulpmiddel om met ruwe gegevens te werken.

en: Hex Editor
nl: Hexbewerker

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
nl: binary;debug;binair;debuggen;

en: Hex
nl: Hexadecimaal

en: Decimal
nl: Decimaal

en: Octal
nl: Octaal

en: Binary
nl: Binair

en: Character table
nl: Tekentabel

en: _Insert Character
nl: Teken _invoegen

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
nl: Dit programma is vrije software; u kunt het verspreiden en/of wijzigen onder de voorwaarden van de GNU General Public License zoals gepubliceerd door de Free Software Foundation; bekijk versie 2 van deze licentie, of (naar wens) een latere versie.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
nl: Dit programma wordt verspreid in de hoop dat het bruikbaar zal zijn, maar ZONDER ENIGE GARANTIE; zelfs zonder de impliciete garantie voor VERKOOPBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN SPECIFIEK DOEL. Zie de GNU General Public License voor meer details.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
nl: U zou een kopie van de GNU General Public License ontvangen moeten hebben samen met dit programma; indien dit niet zo is, schrijf dan naar de Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, VS

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %d–%d The GHex authors
nl: Copyright © %d–%d de auteurs van GHex

en: A binary file editor
nl: Een bewerker voor binaire bestanden

en: About GHex
nl: Over GHex

en: GHex Website
nl: GHex-website

note: Translators: This is an error string for a print-related error * dialog.  The %s is the error generated by GError.
en: An error has occurred: %s
nl: Er is een fout opgetreden: %s

en: Base Converter
nl: Basisomzetter

note: entries
en: _Binary:
nl: _Binair:

en: _Octal:
nl: _Octaal:

en: _Decimal:
nl: _Decimaal:

en: _Hex:
nl: _Hexadecimaal:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
nl: Cursorwaarde opvra_gen

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
nl: Leest de waarde bij de cursorpositie in binair, octaal, decimaal, hexadecimaal en ASCII

en: ERROR
nl: FOUT

en: No string provided.
nl: Geen tekenreeks opgegeven.

en: Beginning of file reached.
    
    No further matches found.
nl: Begin van bestand bereikt.
    
    Geen verdere resultaten gevonden.

en: Beginning of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
nl: Begin van bestand bereikt.
    
    Geen resultaten vanaf cursor gevonden.

en: End of file reached.
    
    No further matches found.
nl: Einde van bestand bereikt.
    
    Geen verdere resultaten gevonden.

en: End of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
nl: Einde van bestand bereikt.
    
    Geen resultaten vanaf cursor gevonden.

en: No offset has been specified.
nl: Er is geen verschuiving opgegeven.

en: The specified offset is beyond the  file boundaries.
nl: De opgegeven verschuiving zit buiten de grenzen van het bestand.

en: Can not position cursor beyond the end of file.
nl: Kan cursor niet buiten het einde van het bestand zetten.

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
nl: U kunt de verschuiving alleen opgeven als:
     - een positief decimaal getal, of
     - een hexadecimaal getal beginnend met '0x', of
     - een teken ‘+’ of ‘-’, gevolgd door een relatieve verschuiving

en: String was not found.
nl: Tekenreeks niet gevonden.

en: No occurrences were found.
nl: Geen resultaten gevonden.

en: Find String
nl: Tekenreeks zoeken

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
nl: Voer de hexadecimale of ASCII-gegevens in om naar te zoeken

en: Find _Next
nl: Volge_nde zoeken

en: Finds the next occurrence of the search string
nl: Zoekt de volgende overeenkomst met de zoektekst

en: Find _Previous
nl: Vo_rige zoeken

en: Finds the previous occurrence of the search string
nl: Zoekt de vorige overeenkomst met de zoektekst

en: _Clear
nl: Wi_ssen

en: Clears the data you are searching for
nl: Wist de gegevens waar u naar zoekt

en: Close
nl: Sluiten

en: Closes the find pane
nl: Sluit het zoekpaneel

en: Replace With
nl: Vervangen door

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
nl: Voer de vervangende hexadecimale of ASCII-gegevens in

en: _Replace
nl: Ve_rvangen

en: Replaces the search string with the replace string
nl: Vervangt de zoektekst door de vervangende tekst

en: Replace _All
nl: Alles ve_rvangen

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
nl: Vervangt alle overeenkomsten door de vervangende tekst

en: Jump to byte (enter offset):
nl: Springen naar byte (voer verschuiving in):

en: Enter the offset byte to jump to. The default is decimal format, but other format strings are supported such as hexidecimal format, if C-style notation using the '0x' prefix is used. If your string is not recognized, a dialog will be presented explaining the valid formats of strings accepted.
nl: Voer de verschuivingsbyte waarnaar u wilt springen in. Standaard is dit in decimale indeling, maar andere formaten worden ook ondersteund, zoals hexadecimaal, indien notatie in C-stijl met het voorvoegsel ‘0x’ gebruikt wordt. Indien uw tekenreeks niet herkend wordt, zal er een dialoogvenster verschijnen waarin de verschillende geldige formaten van tekenreeksen uitgelegd worden.

en: _Jump
nl: Springen _naar

en: Jumps to the specified byte
nl: Springt naar de opgegeven byte

en: Closes the jump-to-byte pane
nl: Sluit het ‘Springen naar byte’-paneel

en: There was an error saving the file.
    
    Your permissions of the file may have been changed by another program, or the file may have become corrupted.
nl: Er is een fout opgetreden bij het opslaan van het bestand.
    
    Mogelijk zijn uw toegangsrechten voor het bestand gewijzigd door een ander programma, of is het bestand beschadigd geraakt.

en: <b>You have one or more files open with unsaved changes.</b>
    
    Are you sure you want to close the window?
nl: <b>U hebt één of meerdere bestanden met niet-opgeslagen wijzigingen.</b>
    
    Weet u zeker dat u het venster wilt sluiten?

en: _Close Anyway
nl: _Toch sluiten

en: _Go Back
nl: Teru_g

note: Translators: %s is the filename that is currently being * edited.
en: <big><b>%s has been edited since opening.</b></big>
    
    Would you like to save your changes?
nl: <big><b>%s is bewerkt sinds geopend te zijn.</b></big>
    
    Wilt u uw wijzigingen opslaan?

en: <b>The buffer has been edited since opening.</b>
    
    Would you like to save your changes?
nl: <b>De buffer is bewerkt sinds geopend te zijn.</b>
    
    Wilt u uw wijzigingen opslaan?

en: _Save Changes
nl: Wijzigingen op_slaan

en: _Discard Changes
nl: Wijzigingen _verwerpen

note: Translators: this is the string for an untitled buffer that will * be displayed in the titlebar when a user does File->New
en: Untitled
nl: Naamloos

en: There was an error saving the file to the path specified.
    
    You may not have the required permissions.
nl: Er is een fout opgetreden bij het opslaan van het bestand naar het opgegeven pad.
    
    U beschikt mogelijk niet over de vereiste toegangsrechten.

en: An unknown error has occurred in attempting to reload the file you have just saved.
nl: Er is een onbekende fout opgetreden bij het herladen van het bestand dat u zojuist opgeslagen hebt.

en: Select a file to save buffer as
nl: Kies een bestand om de buffer in op te slaan

note: Translators: %s here is the filename the user is being asked to * confirm whether they want to revert.
en: <big><b>Are you sure you want to revert %s?</b></big>
    
    Your changes will be lost.
    
    This action cannot be undone.
nl: <big><b>Weet u zeker dat u %s wilt terugdraaien?</b></big>
    
    Uw wijzigingen zullen verloren gaan.
    
    Deze handeling kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: _Revert
nl: Te_rugdraaien

en: Select a file to open
nl: Kies een bestand om te openen

en: Sorry, but help could not be opened.
    
    Various attempts were made to locate the help documentation unsuccessfully.
    
    Please ensure the application was properly installed.
    
    The specific error message is:
    
    %s
nl: Sorry, de hulpbestanden konden niet geopend worden.
    
    Er zijn verschillende pogingen ondernomen om de hulpdocumentatie te vinden, zonder resultaat.
    
    Zorg ervoor dat de toepassing correct geïnstalleerd is.
    
    De specifieke foutmelding is:
    
    %s

en: Offset: 0x%lX; 0x%lX bytes from 0x%lX to 0x%lX selected
nl: Verschuiving: 0x%lX; 0x%lX bytes van 0x%lX tot 0x%lX geselecteerd

en: Offset: 0x%lX
nl: Verschuiving: 0x%lX

en: You are attempting to open a file 1GB or larger.
    
    This can make GHex and your machine unstable as the file will be loaded into memory.
    
    Are you sure you want to proceed?
    
    This message will not be shown again for the remainder of this GHex session.
    
    This limitation will be removed in a future version of GHex.
nl: U probeert een bestand van 1GB of groter te openen.
    
    Doordat het bestand ingeladen wordt in het geheugen, kan dit ertoe leiden dat GHex en uw computer onstabiel worden.
    
    Weet u zeker dat u verder wilt gaan?
    
    Dit bericht zal voor de rest van deze GHex-sessie niet meer weergegeven worden.
    
    Deze beperking zal in een toekomstige versie van GHex verwijderd worden.

en: There was an error reading the file.
nl: Er is een fout opgetreden bij het lezen van het bestand.

en: There was an error loading the requested file. The file either no longer exists, is inaccessible, or you may not have permission to access the file.
nl: Er is een fout opgetreden bij het laden van het gevraagde bestand. Mogelijk bestaat het bestand niet meer, is het ontoegankelijk, of beschikt u over onvoldoende toegangsrechten om het te benaderen.

en: Untitled document
nl: Naamloos document

en: The file appears to have an invalid path.
nl: Het bestandspad lijkt ongeldig.

en: Could not adjust %s from %lu to %lu bytes
nl: Kon %s niet aanpassen van %lu naar %lu bytes

en: Fatal error: Memory mapping of file (%lu bytes, fd %d) failed
nl: Kritieke fout: geheugenmappen van bestand (%lu bytes, fd %d) is mislukt

en: Unable to retrieve file or directory information
nl: Kan geen informatie over bestand of map verkrijgen

en: Unable to create file
nl: Kan bestand niet aanmaken

en: Not a regular file
nl: Geen gewoon bestand

en: Unable to open file for reading
nl: Kan bestand niet voor lezen openen

en: Failed to open temporary file.
nl: Openen van tijdelijk bestand is mislukt.

en: Error reading file
nl: Fout bij lezen van bestand

en: An error has occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: Signed 8 bit:
nl: 8-bits met teken:

en: Unsigned 8 bit:
nl: 8-bits zonder teken:

en: Signed 16 bit:
nl: 16-bits met teken:

en: Unsigned 16 bit:
nl: 16-bits zonder teken:

en: Signed 32 bit:
nl: 32-bits met teken:

en: Unsigned 32 bit:
nl: 32-bits zonder teken:

en: Signed 64 bit:
nl: 64-bits met teken:

en: Unsigned 64 bit:
nl: 64-bits zonder teken:

en: Float 32 bit:
nl: 32-bits met drijvende komma:

en: Float 64 bit:
nl: 64-bits met drijvende komma:

en: Hexadecimal:
nl: Hexadecimaal:

en: Octal:
nl: Octaal:

en: Binary:
nl: Binair:

en: Show little endian decoding
nl: ‘Little endian’-decodering tonen

en: Show unsigned and float as hexadecimal
nl: Zonder teken en drijvende komma tonen als hexadecimaal

en: Stream Length:
nl: Streamlengte:

en: FIXME: no conversion function
nl: FIXME: geen conversiefunctie

en: Page
nl: Pagina

en: Hex dump generated by
nl: Hexdump gegenereerd door

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Show the application version
nl: De toepassingsversie tonen

en: This is GHex, version %s
nl: Dit is GHex, versie %s

en: GHex - A hex editor for the GNOME desktop
nl: GHex - een hexbewerker voor de GNOME-werkomgeving

en: Paste failed; invalid hex format.
    
    The string must be in the format of space-delineated hex byte pairs.
    
    For example: "FF 3D 99 0A"
nl: Kopiëren mislukt, ongeldig hexformaat.
    
    De tekenreeks moet opgesteld zijn volgens het formaat van hexadecimale paren gescheiden door spaties.
    
    Bijvoorbeeld: ‘FF 3D 99 0A’

en: GHex Paste Data
nl: GHex-klembordgegevens

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: Copy Special
nl: Speciaal kopiëren

en: Plain text (as ASCII)
nl: Platte tekst (als ASCII)

en: Plain text (as space-delimited hex pairs)
nl: Platte tekst (als hexadecimale paren gescheiden door spaties)

en: Plain text (Unicode)
nl: Platte tekst (Unicode)

note: paste_special_dialog
en: Paste Special
nl: Speciaal plakken

en: _Paste
nl: _Plakken

en: _Cancel
nl: _Annuleren

note: prefs_dialog
en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Display
nl: Weergave

en: Font
nl: Lettertype

en: Dark Mode
nl: Donkere modus

en: Use system default
nl: Systeemstandaard gebruiken

en: Hex Group Type
nl: Hexadecimaal groeptype

en: Bytes (8-bit)
nl: Bytes (8-bits)

en: Words (16-bit)
nl: Woorden (16-bits)

en: Longwords (32-bit)
nl: Longwords (32-bits)

en: Quadwords (64-bit)
nl: Quadwords (64-bits)

en: Show offsets column
nl: Verschuivingskolom weergeven

en: Printing
nl: Afdrukken

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: Data font:
nl: Lettertype voor gegevens:

en: Header font:
nl: Lettertype voor kop:

en: Print alternating shaded rows
nl: Alternerende rijkleuren afdrukken

en: Span across lines:
nl: Regels overspannen:

en: _Help
nl: _Hulp

en: Page: %i/%i
nl: Pagina: %i/%i
