ghex - en to pl translation catalogue (226 entries)

en: Inspect and edit binary files
pl: Badanie i modyfikacja plików binarnych

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
pl: GHex to edytor szesnastkowy dla środowiska GNOME.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. GHex is a useful tool for working with raw data.
pl: GHex może wczytywać surowe dane z plików binarnych i wyświetlać je do modyfikacji w tradycyjnym edytorze szesnastkowym. Dane są wyświetlane w dwóch kolumnach: wartości szesnastkowe w jednej, a reprezentacja ASCII w drugiej. To przydatne narzędzie do pracy z surowymi danymi.

en: Hex Editor
pl: Edytor szesnastkowy

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
pl: binarny;binarnie;binarka;debugowanie;debuguj;debuger;

en: Hex
pl: Szesnastkowo

en: Decimal
pl: Dziesiętnie

en: Octal
pl: Ósemkowo

en: Binary
pl: Binarnie

en: Character table
pl: Tablica znaków

en: _Insert Character
pl: _Wstaw znak

en: _Close
pl: Za_mknij

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) — według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie — proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %d–%d The GHex authors
pl: Copyright © %d-%d Autorzy programu GHex

en: A binary file editor
pl: Edytor plików binarnych

en: About GHex
pl: O programie

en: GHex Website
pl: Witryna programu GHex

note: Translators: This is an error string for a print-related error * dialog.  The %s is the error generated by GError.
en: An error has occurred: %s
pl: Wystąpił błąd: %s

en: Base Converter
pl: Konwerter zapisu liczb

note: entries
en: _Binary:
pl: _Binarnie:

en: _Octal:
pl: Ó_semkowo:

en: _Decimal:
pl: _Dziesiętnie:

en: _Hex:
pl: _Szesnastkowo:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
pl: _Pobierz wartość pod kursorem

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
pl: Pobiera wartość pod kursorem w formie binarnej, ósemkowej, dziesiętnej, szesnastkowej i ASCII

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
pl: Proszę wprowadzić wyszukiwane dane szesnastkowe lub ASCII

en: Find String
pl: Znajdź ciąg

en: Find _Next
pl: Znajdź _następne

en: Finds the next occurrence of the search string
pl: Wyszukuje następne wystąpienie ciągu

en: Find _Previous
pl: Znajdź poprz_ednie

en: Finds the previous occurrence of the search string
pl: Wyszukuje poprzednie wystąpienie ciągu

en: _Clear
pl: Wy_czyść

en: Clears the data you are searching for
pl: Czyści wyszukiwane dane

en: Find options
pl: Opcje wyszukiwania

en: View options of the find pane
pl: Wyświetla opcje panelu wyszukiwania

en: Close
pl: Zamknij

en: Closes the find pane
pl: Zamyka panel wyszukiwania

en: _Regular expressions
pl: _Wyrażenia regularne

en: _Ignore case
pl: _Ignorowanie wielkości znaków

en: Show:
pl: Wyświetlanie:

en: Both
pl: Oba

en: No string provided.
pl: Nie podano ciągu.

en: Beginning of file reached.
    
    No further matches found.
pl: Osiągnięto początek pliku.
    
    Nie odnaleziono dalszych wyników.

en: Beginning of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
pl: Osiągnięto początek pliku.
    
    Nie odnaleziono wystąpień od kursora.

en: End of file reached.
    
    No further matches found.
pl: Osiągnięto koniec pliku.
    
    Nie odnaleziono dalszych wyników.

en: End of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
pl: Osiągnięto koniec pliku.
    
    Nie odnaleziono wystąpień od kursora.

en: No offset has been specified.
pl: Nie podano przesunięcia.

en: The specified offset is beyond the  file boundaries.
pl: Podane przesunięcie jest poza granicami pliku.

en: Can not position cursor beyond the end of file.
pl: Nie można umieścić kursora poza końcem pliku.

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
pl: Można podawać przesunięcie tylko jako:
      • dodatnia liczba dziesiętna lub
      • liczba szesnastkowa, zaczynająca się od „0x” lub
      • znak „+” lub „-” następujący po przesunięciu względnym

en: String was not found.
pl: Nie odnaleziono ciągu.

en: Search complete: %d replacements made.
pl: Ukończono wyszukiwanie, wprowadzone zastąpienia: %d.

en: No occurrences were found.
pl: Nie odnaleziono wystąpień.

note: Translators: this is the string for an untitled buffer that will * be displayed in the titlebar when a user does File->New
en: Untitled
pl: Bez tytułu

en: There was an error saving the file.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania pliku.

en: <b>You have one or more files open with unsaved changes.</b>
    
    Are you sure you want to close the window?
pl: <b>Co najmniej jeden otwarty plik ma niezapisane zmiany.</b>
    
    Na pewno zamknąć okno?

en: _Close Anyway
pl: Za_mknij mimo to

en: _Go Back
pl: _Wróć

note: Translators: %s is the filename that is currently being * edited.
en: <big><b>%s has been edited since opening.</b></big>
    
    Would you like to save your changes?
pl: <big><b>Plik %s został zmodyfikowany od czasu otwarcia.</b></big>
    
    Zapisać wprowadzone zmiany?

en: <b>The buffer has been edited since opening.</b>
    
    Would you like to save your changes?
pl: <b>Bufor został zmodyfikowany od czasu otwarcia.</b>
    
    Zapisać wprowadzone zmiany?

en: _Save Changes
pl: _Zapisz zmiany

en: _Discard Changes
pl: _Odrzuć zmiany

en: There was an error saving the file to the path specified.
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania pliku do podanej ścieżki.

en: An unknown error has occurred in attempting to reload the file you have just saved.
pl: Wystąpił nieznany błąd podczas próby ponownego wczytania właśnie zapisanego pliku.

en: Select a file to save buffer as
pl: Wybór pliku do zapisu buforu

note: Translators: %s here is the filename the user is being asked to * confirm whether they want to revert.
en: <big><b>Are you sure you want to revert %s?</b></big>
    
    Your changes will be lost.
    
    This action cannot be undone.
pl: <big><b>Na pewno przywrócić plik %s?</b></big>
    
    Wprowadzone zmiany zostaną utracone.
    
    Nie można tego cofnąć.

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: Select a file to open
pl: Wybór pliku do otwarcia

en: Sorry, but help could not be opened.
    
    Various attempts were made to locate the help documentation unsuccessfully.
    
    Please ensure the application was properly installed.
    
    The specific error message is:
    
    %s
pl: Nie można otworzyć pomocy.
    
    Różne próby odnalezienia dokumentacji się nie powiodły.
    
    Proszę się upewnić, że poprawnie zainstalowano program.
    
    Komunikat o błędzie:
    
    %s

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>; <tt>0x%lX</tt> bytes from <tt>0x%lX</tt> to <tt>0x%lX</tt> selected
pl: Przesunięcie: <tt>0x%lX</tt>; zaznaczono <tt>0x%lX</tt> B od <tt>0x%lX</tt> do <tt>0x%lX</tt>

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>
pl: Przesunięcie: <tt>0x%lX</tt>

en: You are attempting to open a file 1GB or larger.
    
    This can make GHex and your machine unstable as the file will be loaded into memory, using the active backend.
    
    Are you sure you want to proceed?
    
    This message will not be shown again for the remainder of this GHex session.
    
    To avoid this message from appearing, try using a different buffer backend.
pl: Nastąpiła próba otwarcia pliku o rozmiarze 1 GB lub większym.
    
    Może to spowodować niestabilność programu GHex i komputera, jako że plik zostanie wczytany do pamięci za pomocą aktywnego mechanizmu.
    
    Na pewno kontynuować?
    
    Ten komunikat nie będzie ponownie wyświetlany przez czas tej sesji programu GHex.
    
    Można spróbować użyć innego mechanizmu bufora, aby uniknąć pojawiania się tego komunikatu.

en: There was an error reading the file.
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania pliku.

en: _New
pl: _Nowy

en: Save _As
pl: Z_apisz jako

en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: Print Previe_w
pl: _Podgląd wydruku

en: Find and _Replace
pl: Z_najdź i zastąp

en: _Jump to Byte
pl: Przejdź do _bajtu

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Copy Special
pl: S_kopiowanie specjalne

en: _Paste Special
pl: Wk_lejenie specjalne

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Character Table
pl: _Tablica znaków

en: _Base Converter
pl: _Konwerter zapisu liczb

en: G_roup Data As
pl: _Grupowanie danych jako

en: _Bytes (8-bit)
pl: _Bajty (8-bitowe)

en: _Words (16-bit)
pl: _Słowa (16-bitowe)

en: _Longwords (32-bit)
pl: _Długie słowa (32-bitowe)

en: _Quadwords (64-bit)
pl: _Poczwórne słowa (64-bitowe)

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About GHex
pl: _O programie

en: Open a file for hex editing
pl: Otwiera plik do modyfikowania szesnastkowego

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Find a string in the hex document
pl: Wyszukuje ciąg w dokumencie szesnastkowym

en: Save document
pl: Zapisuje dokument

en: No File Loaded
pl: Nie wczytano pliku

en: • Press the Open button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
pl: • Kliknij przycisk „Otwórz”
    • Naciśnij klawisze Ctrl+N, aby zacząć nowy dokument
    • Naciśnij klawisze Ctrl+O, aby wyszukać dokument
    
    Lub naciśnij klawisze Ctrl+W, aby zamknąć okno.

en: Toggle insert mode (add data to file rather than replace existing data)
pl: Przełącza tryb wstawiania (dodawanie danych do pliku zamiast zastępowania istniejących)

en: Toggle a pane showing various numeric conversions
pl: Przełącza panel wyświetlający różne konwersje numeryczne

en: Automatic geometry
pl: Automatyczna geometria

en: Characters per line:
pl: Znaki na wiersz:

en: _Undo
pl: Cof_nij

en: _Redo
pl: P_onów

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Geometry
pl: _Geometria

en: Files
pl: Pliki

en: New blank hex buffer
pl: Nowy pusty bufor szesnastkowy

en: Open a file for editing
pl: Otwarcie pliku do modyfikacji

en: Save file
pl: Zapisanie pliku

en: Save as
pl: Zapisanie jako

en: Close tab
pl: Zamknięcie karty

en: Print the hex file
pl: Wydrukowanie pliku szesnastkowego

en: Undo and Redo
pl: Cofanie i ponawianie

en: Undo
pl: Cofnięcie

en: Redo
pl: Ponowienie

en: Find and Replace
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie

en: Find
pl: Wyszukiwanie

en: Find and replace
pl: Wyszukiwanie i zastępowanie

en: Clipboard
pl: Schowek

en: Copy
pl: Skopiowanie

en: Cut
pl: Wycięcie

en: Paste
pl: Wklejenie

en: Copy special
pl: Skopiowanie specjalne

en: Paste special
pl: Wklejenie specjalne

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Toggle left (hex) display
pl: Przełączenie lewej strony (szesnastkowej)

en: Toggle right (ASCII) display
pl: Przełączenie prawej strony (ASCII)

en: Switch to previous tab
pl: Przełączenie na poprzednią kartę

en: Switch to next tab
pl: Przełączenie na następną kartę

en: Jump to byte
pl: Przejście do bajtu

en: Move to beginning of document
pl: Przejście na początek dokumentu

en: Move to end of document
pl: Przejście na koniec dokumentu

en: General
pl: Ogólne

en: Show help
pl: Wyświetlenie pomocy

en: Show preferences
pl: Wyświetlenie preferencji

en: Toggle insert mode
pl: Przełączenie trybu wstawiania

en: The file appears to have an invalid path.
pl: Plik ma nieprawidłową ścieżkę.

en: Failed to read data from file.
pl: Odczytanie danych z pliku się nie powiodło.

en: Unable to retrieve file or directory information
pl: Nie można uzyskać informacji o pliku lub katalogu

en: Unable to create file
pl: Nie można utworzyć pliku

en: Not a regular file or block device
pl: To nie jest zwykły plik ani urządzenie blokowe

en: Unable to open file for reading
pl: Nie można otworzyć pliku do odczytania

en: Unable to read file
pl: Nie można odczytać pliku

en: Error attempting to read block device
pl: Błąd podczas próby odczytu urządzenia blokowego

en: With direct-write mode, you cannot save a file to a path other than its originating path
pl: W trybie bezpośredniego zapisu nie można zapisać pliku w ścieżce innej niż ścieżka pochodzenia

en: Error writing changes to file
pl: Błąd podczas zapisywania zmian do pliku

en: Could not adjust %s from %lu to %lu bytes
pl: Nie można dostosować %s od %lu do %lu B

en: Fatal error: Memory mapping of file (%lu bytes, fd %d) failed
pl: Krytyczny błąd: mapowanie pamięci pliku (%lu B, DP %d) się nie powiodło

en: Not a regular file
pl: To nie jest zwykły plik

en: Failed to open temporary file.
pl: Otwarcie pliku tymczasowego się nie powiodło.

en: Error reading file
pl: Błąd podczas odczytywania pliku

en: An error has occurred
pl: Wystąpił błąd

en: Signed 8 bit:
pl: 8 bitów ze znakiem:

en: Unsigned 8 bit:
pl: 8 bitów bez znaku:

en: Signed 16 bit:
pl: 16 bitów ze znakiem:

en: Unsigned 16 bit:
pl: 16 bitów bez znaku:

en: Signed 32 bit:
pl: 32 bity ze znakiem:

en: Unsigned 32 bit:
pl: 32 bity bez znaku:

en: Signed 64 bit:
pl: 64 bity ze znakiem:

en: Unsigned 64 bit:
pl: 64 bity bez znaku:

en: Float 32 bit:
pl: Zmiennoprzecinkowe 32 bity:

en: Float 64 bit:
pl: Zmiennoprzecinkowe 64 bity:

en: Hexadecimal:
pl: Szesnastkowo:

en: Octal:
pl: Ósemkowo:

en: Binary:
pl: Binarnie:

en: Show little endian decoding
pl: Wyświetlanie dekodowania little endian

en: Show unsigned and float as hexadecimal
pl: Wyświetlanie wartości bez znaku i zmiennoprzecinkowych jako szesnastkowe

en: Stream Length:
pl: Długość potoku:

en: FIXME: no conversion function
pl: FIXME: brak funkcji konwersji

en: Page
pl: Strona

en: Hex dump generated by
pl: Zrzut szesnastkowy utworzony przez

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Next page
pl: Następna strona

en: Jump to byte (enter offset):
pl: Przejście do bajtu (należy podać przesunięcie):

en: Enter the offset byte to jump to. The default is decimal format, but other format strings are supported such as hexadecimal format, if C-style notation using the '0x' prefix is used. If your string is not recognized, a dialog will be presented explaining the valid formats of strings accepted.
pl: Proszę podać bajt przesunięcia, do którego przejść. Domyślny format to dziesiętny, ale obsługiwane są inne ciągi formatu, takie jak format szesnastkowy, jeśli użyta zostanie notacja w stylu języka C za pomocą przedrostka „0x”. Jeśli ciąg nie zostanie rozpoznany, to zostanie otwarte okno wyjaśniające prawidłowe, przyjmowane formaty ciągów.

en: _Jump
pl: _Przejdź

en: Jumps to the specified byte
pl: Przechodzi do podanego bajtu

en: Closes the jump-to-byte pane
pl: Zamyka panel przejścia do bajtu

en: Show the application version
pl: Wyświetla wersję programu

en: This is GHex, version %s
pl: GHex w wersji %s

en: GHex - A hex editor for the GNOME desktop
pl: GHex — edytor szesnastkowy dla środowiska GNOME

en: Paste failed; invalid hex format.
    
    The string must be in the format of space-delineated hex byte pairs.
    
    For example: "FF 3D 99 0A"
pl: Wklejenie się nie powiodło. Nieprawidłowy format szesnastkowy.
    
    Ciąg musi w formacie par bajtów szesnastkowych oddzielonych spacjami.
    
    Przykład: „FF 3D 99 0A”

en: GHex Paste Data
pl: Wklejane dane GHex

en: Copy Special
pl: Skopiowanie specjalne

en: Plain text (as ASCII)
pl: Zwykły tekst (jako ASCII)

en: Plain text (Unicode)
pl: Zwykły tekst (Unicode)

en: Plain text (as space-delimited hex pairs)
pl: Zwykły tekst (jako pary szesnastkowe oddzielone spacjami)

note: paste_special_dialog
en: Paste Special
pl: Wklejenie specjalne

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Font
pl: Czcionka

en: Dark mode
pl: Tryb ciemny

en: Use system default
pl: Domyślne systemu

en: Hex Display
pl: Wyświetlanie danych szesnastkowych

en: Group data as
pl: Grupowanie danych jako

en: Bytes (8-bit)
pl: Bajty (8-bitowe)

en: Words (16-bit)
pl: Słowa (16-bitowe)

en: Longwords (32-bit)
pl: Długie słowa (32-bitowe)

en: Quadwords (64-bit)
pl: Poczwórne słowa (64-bitowe)

en: Show offsets column
pl: Kolumna przesunięć

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Data font
pl: Czcionka danych

en: Header font
pl: Czcionka nagłówka

en: Shaded rows
pl: Cieniowane rzędy

en: Print alternating shaded rows
pl: Cieniowanie co drugiego rzędu

en: Span across lines:
pl: Rozciąganie między wierszami:

en: Page: %i/%i
pl: Strona: %i/%i

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
pl: Proszę wprowadzić dane szesnastkowo lub ASCII do zastąpienia

en: Replace With
pl: Zmiana na

en: _Replace
pl: Z_mień

en: Replaces the search string with the replace string
pl: Zastępuje wyszukiwany ciąg nowym

en: Replace _All
pl: Zmień _wszystkie

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
pl: Zastępuje wszystkie wystąpienia wyszukiwanego ciągu nowym
