ghex master - en to fa translation catalogue (123 entries)

en: GNOME Hex Editor
fa: ویرایشگر هگز گنوم

en: Inspect and edit binary files
fa: پرونده‌های دودویی را بررسی و ویرایش کنید

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
fa: جی‌هگز یک ویرایشگر هگز برای میزکار گنوم است.

en: The GNOME Project
fa: پروژهٔ گنوم

en: GHex
fa: جی‌هگز

en: Hex Editor
fa: ویرایشگر هگز

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
fa: binary;debug;باینری;دودویی;اشکال‌زدایی;دیباگ;

en: ASCII
fa: اَسکی

en: Hex
fa: هگز

en: Decimal
fa: ده‌دهی

en: Octal
fa: هشت‌هشتی

en: Binary
fa: دودویی

en: Character table
fa: جدول نویسه‌ها

en: Base Converter
fa: مبدل پایه

note: entries
en: _Binary:
fa: _دودویی:

en: _Octal:
fa: _هشت‌هشتی:

en: _Decimal:
fa: _ده‌دهی:

en: _Hex:
fa: _هگز:

en: _ASCII:
fa: _اَسکی:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
fa: _گرفتن مقدار مکان‌نما

en: Get cursor value
fa: گرفتن مقدار مکان‌نما

en: ERROR
fa: خطا

en: Find String
fa: یافتن رشته

en: Find _Next
fa: یافتن _بعدی

en: Find _Previous
fa: یافتن _قبلی

en: Find Data
fa: یافتن داده

en: Find Next
fa: یافتن بعدی

en: Find previous
fa: یافتن قبلی

en: Cancel
fa: لغو

en: Closes find data window
fa: بستن پنجرهٔ یافتن داده

en: Add
fa: افزودن

en: Search String
fa: جست‌وجوی رشته

en: Highlight Colour
fa: رنگ مشخص‌کننده

en: _Add New
fa: _افزودن جدید

en: _Remove Selected
fa: _برداشتن گزیده

en: Close
fa: بستن

en: Closes advanced find window
fa: بستن پنجرهٔ یافتن پیشرفته

en: Replace With
fa: جای‌گزینی با

en: Find _next
fa: یافتن _بعدی

en: _Replace
fa: _جای‌گزینی

en: Replace _All
fa: جای‌گزینی _همه

en: Replace Data
fa: جای‌گزینی داده

en: Find next
fa: یافتن بعدی

en: Replace
fa: جای‌گزینی

en: Replace All
fa: جای‌گزینی همه

en: Jump to byte
fa: پرش به بایت

en: Enter the byte to jump to
fa: مقدار بایت را برای پرش به آن وارد کنید

en: OK
fa: تأیید

en: Jumps to the specified byte
fa: پرش به بایت مشخص‌شده

en: Closes jump to byte window
fa: بستن پنجرهٔ پرش به بایت

en: _File
fa: _پرونده

en: _Edit
fa: _ویرایش

en: _View
fa: _نما

en: _Group Data As
fa: _گروه‌بندی داده به عنوان

note: View submenu
en: _Windows
fa: _پنجره‌ها

en: _Help
fa: _راهنما

note: File menu
en: _Open...
fa: _گشودن...

en: Open a file
fa: گشودن پرونده

en: _Save
fa: ذخیره

en: Save the current file
fa: ذخیرهٔ پروندهٔ کنونی

en: Save _As...
fa: ذخیره به _عنوان...

en: Save the current file with a different name
fa: ذخیرهٔ پروندهٔ کنونی با نامی متفاوت

en: Save As _HTML...
fa: ذخیره به عنوان ا_چ‌تی‌ام‌ال...

en: Export data to HTML source
fa: برون‌ریزی داده‌ها به منبع اچ‌تی‌ام‌ال

en: _Print
fa: _چاپ

en: Print the current file
fa: چاپ پروندهٔ کنونی

en: Print Previe_w...
fa: چاپ _پیش‌نمایش...

en: Preview printed data
fa: پیش‌نمایش دادهٔ قابل چاپ

en: _Close
fa: _بستن

en: Close the current file
fa: بستن پروندهٔ کنونی

en: E_xit
fa: _خروج

en: Exit the program
fa: خروج از برنامه

note: Edit menu
en: _Undo
fa: _برگردان

en: Undo the last action
fa: برگردان آخرین کنش

en: _Redo
fa: _انجام دوباره

en: Redo the undone action
fa: انجام دوبارهٔ آخرین کنش

en: _Copy
fa: _رونوشت

en: Copy selection to clipboard
fa: رونویسی گزیده در تخته‌گیره

en: Cu_t
fa: _برش

en: Cut selection
fa: برش گزیده

en: Pa_ste
fa: _جای‌گذاری

en: Paste data from clipboard
fa: جای‌گذاری داده از تخته‌گیره

en: _Find
fa: _یافتن

en: Search for a string
fa: جست‌وجو برای رشته

en: _Advanced Find
fa: یافتن _پیشرفته

en: Advanced Find
fa: یافتن پیشرفته

en: R_eplace
fa: جای‌گزینی

en: Replace a string
fa: جای‌گزینی رشته

en: _Goto Byte...
fa: _رفتن به بایت...

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: Configure the application
fa: پیکربندی برنامه

note: View menu
en: _Add View
fa: _افزودن نما

en: Add a new view to the buffer
fa: افزودن نمای جدید به حافظهٔ موقّت

en: _Remove View
fa: _برداشتن نما

en: Remove the current view of the buffer
fa: برداشتن نمای کنونی از حافظهٔ موقّت

note: Help menu
en: _Contents
fa: _محتویات

en: Help on this application
fa: راهنمای این برنامه

en: _About
fa: _درباره

en: About this application
fa: دربارهٔ این برنامه

note: Windows menu
en: Character _Table
fa: _جدول نویسه‌ها

en: Show the character table
fa: نمایش جدول نویسه‌ها

en: _Base Converter
fa: _مبدل پایه

en: Open base conversion dialog
fa: گشودن گفت‌وگوی تبدیل پایه

en: _Bytes
fa: _بایت

en: Group data by 8 bits
fa: گروه‌بندی داده‌ها با ۸ بیت

en: _Words
fa: _کلمه

en: Group data by 16 bits
fa: گروه‌بندی داده‌ها با ۱۶ بیت

en: _Longwords
fa: کلمهٔ _بلند

en: Group data by 32 bits
fa: گروه‌بندی داده‌ها با ۳۲ بیت

en: %s - GHex
fa: %s - جی‌هگز

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
fa: پروندهٔ «⁨%s⁩» وجود دارد.
    آیا می‌خواهید آن را بازنویسی کنید؟

en: Error saving file!
fa: خطا هنگام ذخیرهٔ پرونده!

en: Can't open file for writing!
fa: نمی‌توان پرونده را برای نوشتن گشود!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
fa: پروندهٔ «⁨%s⁩» نسبت به آخرین بار ذخیره شده، تغییر کرده است.
    آیا می‌خواهید تغییرات را ذخیره کنید؟

en: Do_n't save
fa: ذخیره _نکن

en: You don't have the permissions to save the file!
fa: شما اجازهٔ ذخیرهٔ پرونده را ندارید!

en: An error occurred while saving file!
fa: خطایی هنگام ذخیرهٔ پرونده رخ داد!

en: Hexadecimal:
fa: شانزده‌شانزدهی‏:

en: Octal:
fa: هشت‌هشتی:

en: Binary:
fa: دودویی:

en: New document
fa: سند جدید

en: Page
fa: صفحه

en: Custom
fa: سفارشی
