ghex 0 - en to hr translation catalogue (209 entries)

en: GNOME Hexadecimal Editor
hr: GNOME uređivač heksadecimalnih vrijednosti

en: Hex
hr: Heks

en: Decimal
hr: Decimalno

en: Octal
hr: Oktalno

en: Binary
hr: Binarno

en: Character table
hr: Tablica znakova...

en: Base Converter
hr: Konverter formata brojeva:

note: entries
en: _Binary:
hr: _Binarno:

en: _Octal:
hr: _Oktalno:

en: _Decimal:
hr: _Decimalno:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
hr: _Uzmi označenu vrijednost

en: Get cursor value
hr: Uzmi označenu vrijednost

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
hr: Uzima vrijednost kod kursora u binarnom, oktalnom, decimalnom, hexadecimalnom i ASCII obliku

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: GHex (%s): Find Data
hr: GHex (%s): Pronađi podatke

en: Search for %s
hr: Potraga za %s

en: Find _Next
hr: _Traži sljedeći

en: Find _Previous
hr: Nađi prethodno

en: Find Data
hr: Nađi podatke

en: Find Next
hr: Nađi slijedeći

en: Find previous
hr: Na�i prethodni

en: Cancel
hr: Odustani

en: Close
hr: Zatvori

en: GHex (%s): Find & Replace Data
hr: GHex (%s): Nađi i zamjeni podatke

en: Replace %s
hr: Zamjeni %s

en: Find _next
hr: _Traži sljedeći

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Replace _All
hr: _Zamjeni sve

en: Replace Data
hr: Zamjeni Podatak

en: Find next
hr: Nađi slijedeći

en: Replace
hr: Zamjeni

en: Replace All
hr: Zamjeni sve

en: GHex (%s): Jump To Byte
hr: GHext (%s): Skoći na byte

en: Jump to byte
hr: Skoći na byte

en: OK
hr: U redu

en: Jumps to the specified byte
hr: Skoči na navedeni byte

en: There is no active document to search!
hr: Ne postoji aktivni dokument za pretragu!

en: The string is not appropriate for the selected data type!
hr: Znakovni niz nije prikladan za odabradnu vrsta podataka!

en: End Of File reached
hr: Dosegnut kraj datoteke

en: Beginning Of File reached
hr: Dosegnut početak datoteke

en: There is no active document to move the cursor in!
hr: Ne postoji aktivni dokument za pomicanje pokazivača!

en: No offset has been specified!
hr: Nije zadana početna točka (offset)!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
hr: Ne mogu postaviti pokazivač (cursor) iza kraja datoteke (EOF)!

en: The offset must be a positive integer value!
hr: Početna točka (offset) mora biti pozitivni cijeli broj!

en: There seems to be no string to search for!
hr: Izgleda da nije zadan niz koji treba pronaći!

en: There is no active buffer to replace data in!
hr: Ne postoji aktivni spremnik za zamjenu podataka!

en: End Of File reached!
hr: Dosegnut kraj datoteke!

en: There is no active document to replace data in!
hr: Ne postoji aktivni dokument za zamjenu podataka!

en: Replaced %d occurencies.
hr: Zamjenjeno %d pojavljivanja.

en: About this application
hr: O ovoj aplikaciji

en: Add View
hr: Dodaj pogled

en: Add a new view to the buffer
hr: Dodaj novi pogled na spremnik

en: C_ut
hr: I_zreži

en: Character Table...
hr: Tablica znakova...

en: Character _Table...
hr: Tablica znakova...

en: Close the current file
hr: Zatvori trenutnu datoteku

en: Configure the application
hr: Podesite program

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Converter...
hr: Konverter...

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy selection to clipboard
hr: Prenesi označeno na popis isečaka

en: Cut
hr: Izreži

en: Cut selection
hr: Izreži izabrano

en: E_xit
hr: _Izlaz

en: Exit
hr: Izađi

en: Exit the program
hr: Izađi iz programa

en: Export data to HTML source
hr: Prebaci podatke u HTML izvirnik

en: Export to HTML...
hr: Prebaci u HTML...

en: Find
hr: Nađi

en: Goto Byte
hr: Idi na Bajt

en: Group data by 16 bits
hr: Grupiranje podataka po 16 bita

en: Group data by 32 bits
hr: Grupiranje podataka po 32 bita

en: Group data by 8 bits
hr: Grupiranje podataka po 8 bita

en: Help Chat
hr: Pomoć za Chat

en: Help on this application
hr: Pomoć za ovu aplikaciju

en: Insert Mode
hr: Način umetanja

en: Insert/overwrite data
hr: Umetanje/prepisivanje podataka

en: Jump to a certain position
hr: Skoči na određenu poziciju

en: Longwords
hr: Duge riječi

en: Open
hr: Otvori

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: Open base conversion dialog
hr: Otvori osnivni pretvorbeni dialog

en: Paste
hr: Umetni

en: Preferences
hr: Podešenja

en: Preview printed data
hr: Pregled tiskanih podataka

en: Print
hr: Ispis

en: Print Previe_w...
hr: _Pregled tiskanja...

en: Print Preview...
hr: Pregled tiskanja...

en: Print the current file
hr: Zbroj u trenutnoj ćeliji.

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo the undone action
hr: Ponovi opozvanu akciju

en: Remove View
hr: Ukloni pogled

en: Remove the current view of the buffer
hr: Makni trenutni pogled na spremink

en: Replace a string
hr: Zamjeni %s

en: Revert
hr: Povrat

en: Revert to a saved version of the file
hr: Ponovo učitaj spremljenu inačicu datoteke

en: Save
hr: Spremi

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Save _As...
hr: _Spremi Kao...

en: Save the current file
hr: Spremi trenutnu datoteku

en: Save the current file with a different name
hr: Makni trenutni pogled na spremink

en: Search for a string
hr: Potraga za %s

en: Show the character table
hr: Prikaži tablicu znakova

en: Undo
hr: Vrati

en: Undo the last action
hr: Opozovi posljednju akciju

en: Words
hr: Riječi

en: _About
hr: _O

en: _Add View
hr: Dodaj pogled

en: _Base Converter
hr: _Konverter formata brojeva:

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Contents
hr: _Sadržaj

en: _Copy
hr: _Kopiraj

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Find
hr: _Nađi

en: _Goto Byte...
hr: _Idi na byte

en: _Group Data As
hr: _Grupiraj podatke kao

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Insert Mode
hr: _Način umetanja

en: _Longwords
hr: _Duga riječ

en: _Open...
hr: _Otvori...

en: _Paste
hr: _Zaljepi

en: _Preferences
hr: _Podešenja

en: _Print
hr: _Ispis

en: _Redo
hr: _Ponovi

en: _Remove View
hr: _Ukloni pogled

en: _Revert
hr: _Vrati

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Undo
hr: _Vrati

en: _View
hr: P_ogled

en: _Words
hr: _Riječi

en: Offset: %s
hr: Pomak: %s

en: Select a file to save buffer as
hr: Odaberi datoteku za spremanje spremnika

en: Saved buffer to file %s
hr: Snimio spremnik u datoteku %s

en: Error saving file!
hr: Greška snimajući datoteku!

en: Can't open file for writing!
hr: Ne mogu otvoriti datoteku za pisanje!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
hr: Datoteka %s se promjenila od zadnjeg spremanja.
    Želiš li spremiti promjene?

en: Do_n't save
hr: _Ne spremaj

en: An error occured while saving file!
hr: Greška snimajući datoteku!

en: Page
hr: Stranica

en: Hex dump generated by
hr: Heks izlaz generirao

en: Saving to HTML...
hr: Spremiti u HTML...

en: Previous page
hr: Prethodna stranica

en: Next page
hr: Slijedeća stranica

en: The gnome binary editor
hr: Editor binarnih datoteka

en: Could not initialize Bonobo!
hr: Ne mogu inicijalizirati Bonobo!

en: Invalid geometry string "%s"
hr: Neispravan znakovni niz za geometriju "%s"

en: GHex Preferences
hr: GHex postavke

en: _Maximum number of undo levels:
hr: _Maksimalni broj razina povratka:

en: Undo levels
hr: Poništi slojeve

en: Select maximum number of undo levels
hr: Odaberi maksimalni broj razina pomaka

en: Show cursor offset in statusbar as:
hr: Pokaži pomak pokazivača u liniji stanja kao:

en: Hexadecimal
hr: Heksodecimalno

en: Custom
hr: Zadano

note: show offsets check button
en: Show offsets column
hr: Pokaži stupac sa pomacima

en: Editing
hr: Izmjene

note: display font
en: Font
hr: Pismo

note: default group type
en: Default Group Type
hr: Uobičajno grupiranje podataka

en: Display
hr: Ispis

note: paper selection
en: Paper size
hr: Veličina papira

note: data & header font selection
en: Fonts
hr: Pisma

en: _Data font:
hr: Pismo za po_datke:

en: Data font
hr: Pismo za podatke

en: Select the data font
hr: Odaberi pismo podataka

en: Header fo_nt:
hr: Pismo za zaglavlje

en: Header font
hr: Pismo za zaglavlje

en: Select the header font
hr: Odaberi pismo zagljavlja

en: _Print shaded box over:
hr: Nacrtaj osjenčani _pravokutnik preko:

en: lines (0 for no box)
hr: linija (0 za bez)

en: Printing
hr: Tiskanje

en: Can not open desired font!
hr: Ne mogu otvoriti traženo pismo!

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
hr: Oblik niza za opis ispisa pomaka nije dozvoljenog oblika.
    Samo 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' i 'o' su dopušteni.

en: Page: %i/%i
hr: Stranica: %i/%i

en: GHex could not find the font "%s".
    GHex is unable to print without this font installed.
hr: GHex nije mogao naći font "%s".
    GHex nije u mogućnosti ispisivati bez instaliranog ovog fonta.

en: X geometry specification (see "X" man page).
hr: Specifikacije X geometrije (pogledajte "X" man stranicu).

en: GEOMETRY
hr: GEOMETRIJA

en: hex data
hr: heks podaci

en: ASCII data
hr: ASCII podaci

en: GHex, a binary file editor
hr: GHex, editor binarnih datoteka

en: Released under the terms of GNU Public License
hr: Izdano pod uvjetima GNU javne licence

en: There was an error displaying help: 
    %s
hr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: 
    %s

en: Select a file to open
hr: Odaberi datoteku

en: Loaded file %s
hr: Učitana datoteka %s

en: Can not open file!
hr: Ne mogu učitati datoteku!

en: Select path and file name for the HTML source
hr: Odaberi stazu i ime datoteke za HTML izvornik

en: You need to specify a base name for the HTML files.
hr: Trebate odabrati osnovno ime za HTML datoteke.

en: Really revert file %s?
hr: Doista ponovno učitati datoteku %s?

en: Reverted buffer from file %s
hr: Ponovno učitan spremnik iz datoteke %s

en: Pages
hr: Stranice

en: GHex (%s): Print Preview
hr: GHex (%s): Pregled tiskovine

en: _Insert a new preview phrase.
hr: _Umetni novu frazu u pregled.

en: Modify preview phrase...
hr: Pregled tiskanja...

en: Preview
hr: Pregled

en: _Modify preview phrase...
hr: Promijeni frazu u pregledu...

en: Font Selection
hr: Izbor pisma

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
hr: AaBbCcČčĆćDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsŠšTtUuVvWwXxYyZzŽž

en: Pick a Font
hr: Odaberite pismo

en: Title
hr: Naslov

en: The title of the selection dialog box
hr: Naslov dijaloga za odabir

en: Font name
hr: Ime pisma

en: Name of the selected font
hr: Ime odabranog pisma

en: Preview text
hr: Pregled teksta

en: Preview text shown in the dialog
hr: Pregled teksta prikazan u dijalogu

en: Use font in label
hr: Koristi font u oznaci

en: Use font in the label in font info mode
hr: Koristi pismo u oznaci pri prikazivanju podataka o pismu

en: Font size for label
hr: Veličina pisma za oznaku

en: Font size for label in font info mode
hr: Veličina pisma za oznaku pri prikazivanju podataka o pismu

en: Show size
hr: Veličina prikaza

en: Show size in font info mode
hr: Prikaži veličinu pisma pri prikazivanju podataka o pismu
