ghex - en to ca translation catalogue (237 entries)

en: Inspect and edit binary files
ca: Inspeccioneu i editeu el contingut de fitxers binaris

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
ca: El GHex és un editor hexadecimal per a l'escriptori GNOME.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. GHex is a useful tool for working with raw data.
ca: El GHex pot carregar dades en brut des de fitxers binaris i mostrar-les per editar-les a la vista tradicional de l'editor hexadecimal. La pantalla es divideix en dues columnes, amb valors hexadecimals en una columna i la representació ASCII a l'altra. El GHex és una eina útil per treballar amb dades en brut.

en: Hex Editor
ca: Editor hexadecimal

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;hexadecimal;
ca: binari;depuració;hexadecimal;

en: Character table
ca: Taula de caràcters

en: Hex
ca: Hexadecimal

en: Binary
ca: Binari

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Aquest programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; bé sota la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) sota qualsevol versió posterior.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: Aquest programa es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Pública General GNU per a obtenir-ne més detalls.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb aquest programa; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %d–%d The GHex authors
ca: Copyright © %d–%d Els autors del GHex

note: Translators: This is an error string for a print-related error * dialog.  The %s is the error generated by GError.
en: An error has occurred: %s
ca: S'ha produït un error: %s

en: Close
ca: Tanca

en: Base Converter
ca: Convertidor entre bases

note: entries
en: _Binary:
ca: _Binari:

en: _Hex:
ca: _Hexadecimal:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
ca: _Obtén el valor del cursor

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
ca: Obté el valor del cursor en binari, octal, decimal, hexadecimal i ASCII

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
ca: Introduïu les dades hexadecimals o ASCII que s'han de cercar

en: Find String
ca: Troba una cadena

en: Find _Next
ca: Troba la _següent

en: Finds the next occurrence of the search string
ca: Troba la següent concordança amb la cadena de cerca

en: Find _Previous
ca: Troba l'_anterior

en: Finds the previous occurrence of the search string
ca: Troba l'anterior concordança amb la cadena de cerca

en: _Clear
ca: _Neteja

en: Clears the data you are searching for
ca: Esborra les dades que esteu cercant

en: Find options
ca: Opcions de cerca

en: View options of the find pane
ca: Mostra les opcions de la subfinestra de cerca

en: Closes the find pane
ca: Tanca la subfinestra de cerca

en: _Regular expressions
ca: Expressions _regulars

en: _Ignore case
ca: _Ignora majúscules i minúscules

en: Show:
ca: Mostra:

en: Both
ca: Ambdós

en: No string provided.
ca: No s'ha proporcionat cap cadena.

en: Beginning of file reached.
    
    No further matches found.
ca: S'ha arribat a l'inici del fitxer.
    
    No s'han trobat més coincidències.

en: Beginning of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
ca: S'ha arribat a l'inici del fitxer.
    
    No s'ha trobat cap ocurrència des del cursor.

en: End of file reached.
    
    No further matches found.
ca: S'ha arribat al final del fitxer.
    
    No s'han trobat més coincidències.

en: End of file reached.
    
    No occurrences found from cursor.
ca: S'ha arribat al final del fitxer.
    
    No s'ha trobat cap ocurrència des del cursor.

en: No offset has been specified.
ca: No s'ha especificat cap desplaçament.

en: The specified offset is beyond the  file boundaries.
ca: El desplaçament especificat està més enllà dels límits del fitxer.

en: Can not position cursor beyond the end of file.
ca: No es pot posicionar el cursor més enllà del final del fitxer.

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
ca: Només podeu donar el desplaçament com:
     - un número decimal positiu, o
     - un número hexadecimal, prefixat amb «0x», o
     - un signe «+» o «-», seguit d'un desplaçament relatiu

en: String was not found.
ca: No s'ha trobat la cadena de text.

en: Search complete: %d replacements made.
ca: S'ha completat la cerca: s'han fet %d reemplaçaments.

en: No occurrences were found.
ca: No s'ha trobat cap concordança.

note: Translators: this is the string for an untitled buffer that will * be displayed in the titlebar when a user does File->New
en: Untitled
ca: Sense títol

en: There was an error saving the file.
ca: S'ha produït un error al desar el fitxer.

en: Save Changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: Open documents contain unsaved changes.
    Changes which are not saved will be permanently lost.
ca: Els documents oberts contenen canvis sense desar.
    Els canvis que no es desin es perdran permanentment.

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Discard
ca: _Descarta

note: Translators: %s is the filename that is currently being * edited.
en: %s has been edited since opening.
ca: %s ha estat editat després d'obrir-lo.

en: The buffer has been edited since opening.
ca: La memòria intermèdia ha estat editada després d'obrir.

en: Would you like to save your changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: _Save
ca: _Desa

en: There was an error saving the file to the path specified.
ca: S'ha produït un error al desar el fitxer a la ruta especificada.

en: An unknown error has occurred in attempting to reload the file you have just saved.
ca: S'ha produït un error desconegut en intentar tornar a carregar el fitxer que acabeu de desar.

en: Select a file to save buffer as
ca: Seleccioneu un fitxer per a anomenar i desar la memòria intermèdia

note: Translators: %s here is the filename the user is being asked to * confirm whether they want to revert.
en: Are you sure you want to revert %s?
ca: Esteu segur que voleu revertir %s?

en: Your changes will be lost.
    This action cannot be undone.
ca: Les modificacions es perdran.
    Aquesta acció no es pot revertir.

en: _Revert
ca: To_rna a estat anterior

en: Select a file to open
ca: Seleccioneu un fitxer per a obrir

en: Sorry, but help could not be opened.
    
    Various attempts were made to locate the help documentation unsuccessfully.
    
    Please ensure the application was properly installed.
    
    The specific error message is:
    
    %s
ca: No s'ha pogut obrir l'ajuda.
    
    S'han fet diversos intents per localitzar la documentació d'ajuda sense èxit.
    
    Assegureu-vos que l'aplicació s'ha instal·lat correctament.
    
    El missatge d'error específic és:
    
    %s

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>; <tt>0x%lX</tt> bytes from <tt>0x%lX</tt> to <tt>0x%lX</tt> selected
ca: Desplaçament: s'ha seleccionat <tt>0x%lX</tt>; <tt>0x%lX</tt>bytes de <tt>0x%lX</tt>a <tt>0x%lX</tt>

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>
ca: Desplaçament: <tt>0x%lX</tt>

en: Offset: <tt>%ld</tt>; <tt>%ld</tt> bytes from <tt>%ld</tt> to <tt>%ld</tt> selected
ca: Desplaçament: <tt>%ld</tt>; s'ha seleccionat <tt>%ld</tt> bytes de <tt>%ld</tt>a <tt>%ld</tt>

en: Offset: <tt>%ld</tt>
ca: Desplaçament: <tt>%ld</tt>

note: Weird rendering if you don't put the space at the start
en:  <sub>HEX</sub> Offset: <tt>0x%lX</tt>; <tt>0x%lX</tt> bytes from <tt>0x%lX</tt> to <tt>0x%lX</tt> selected <sub>DEC</sub> Offset: <tt>%ld</tt>; <tt>%ld</tt> bytes from <tt>%ld</tt> to <tt>%ld</tt> selected
ca:  <sub>HEX</sub> Desplaçament: <tt>0x%lX</tt>; s'ha seleccionat <tt>0x%lX</tt> bytes de <tt>0x%lX</tt> a <tt>0x%lX</tt> <sub>DEC</sub> Desplaçament: <tt>%ld</tt>; s'ha seleccionat <tt>%ld</tt> bytes de <tt>%ld</tt> a <tt>%ld</tt>

en:  <sub>HEX</sub> Offset: <tt>0x%lX</tt> <sub>DEC</sub> Offset: <tt>%ld</tt>
ca:  <sub>HEX</sub> Desplaçament: <tt>0x%lX</tt> <sub>DEC</sub> Desplaçament: <tt>%ld</tt>

en: You are attempting to open a file 1GB or larger.
    
    This can make GHex and your machine unstable as the file will be loaded into memory, using the active backend.
    
    Are you sure you want to proceed?
    
    This message will not be shown again for the remainder of this GHex session.
    
    To avoid this message from appearing, try using a different buffer backend.
ca: Esteu intentant obrir un fitxer d'1GB o més gran.
    
    Això pot fer que el GHex i màquina siguin inestables, ja que el fitxer es carregarà a la memòria, utilitzant el dorsal actiu.
    
    Esteu segur que voleu continuar?
    
    Aquest missatge no es tornarà a mostrar durant la resta d'aquesta sessió amb el GHex.
    
    Per evitar que aparegui aquest missatge, proveu d'utilitzar un dorsal de memòria intermèdia diferent.

en: There was an error reading the file.
ca: S'ha produït un error al llegir el fitxer.

en: There was an error loading the requested file. The file either no longer exists, is inaccessible, or you may not have permission to access the file.
ca: S'ha produït un error al carregar el fitxer sol·licitat. El fitxer ja no existeix, és inaccessible o és possible que no tingueu permís per accedir-hi.

en: _New
ca: _Nou

en: Save _As
ca: _Anomena i desa

en: _Print
ca: Im_primeix

en: Print Previe_w
ca: _Previsualitza la impressió

en: Find and _Replace
ca: Cerca i _reemplaça

en: _Jump to Byte
ca: _Salta al byte

en: _Marks
ca: _Marques

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Copy Special
ca: _Copia especial

en: _Paste Special
ca: _Enganxa especial

en: G_roup Data As
ca: Ag_rupa les dades com

en: _Bytes (8-bit)
ca: _Bytes (8 bits)

en: _Words (16-bit)
ca: Paraules (16 bits)

en: _Longwords (32-bit)
ca: Paraules _llargues (32 bits)

en: _Quadwords (64-bit)
ca: Paraules quàdruples (64 bits)

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Character Table
ca: Taula de _caràcters

en: _Base Converter
ca: Convertidor entre _bases

en: _Keyboard Shortcuts
ca: _Dreceres de teclat

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Help
ca: A_juda

en: _About GHex
ca: Quant _al GHex

en: Open a file for hex editing
ca: Obre un fitxer per a editar-lo hexadecimalment

en: _Open
ca: _Obre

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Main menu
ca: Menú principal

en: Find a string in the hex document
ca: Cerca una cadena al document hexadecimal

en: Save document
ca: Desa el document

en: No File Loaded
ca: No s'ha carregat cap fitxer

en: • Press the Open button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
ca: • Premeu el botó Obre
    • Premeu Ctrl+N per a iniciar un document nou
    • Premeu Ctrl+O per a cercar un document
    
    O bé premeu Ctrl+W per a tancar la finestra.

en: Toggle insert mode (add data to file rather than replace existing data)
ca: Commuta el mode d'inserció (afegir dades al fitxer en lloc de substituir-ne d'existents)

en: Toggle a pane showing various numeric conversions
ca: Commuta una subfinestra que mostra diverses conversions numèriques

en: Automatic geometry
ca: Geometria automàtica

en: Characters per line:
ca: Caràcters per línia:

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Geometry
ca: _Geometria

en: Files
ca: Fitxers

en: New blank hex buffer
ca: Nova memòria intermèdia hexadecimal buida

en: Open a file for editing
ca: Obre un fitxer per a editar-lo

en: Save file
ca: Desa el fitxer

en: Save as
ca: Anomena i desa

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: Print the hex file
ca: Imprimeix el fitxer hexadecimal

en: Undo and Redo
ca: Desfer i refer

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: Find and Replace
ca: Cerca i reemplaça

en: Find
ca: Troba

en: Find and replace
ca: Cerca i reemplaça

en: Marks
ca: Marques

en: Marks dialog
ca: Diàleg de marques

en: Activate mark (0-9)
ca: Activa la marca (0-9)

en: Clipboard
ca: Porta-retalls

en: Copy
ca: Copia

en: Cut
ca: Retalla

en: Paste
ca: Enganxa

en: Copy special
ca: Copia especial

en: Paste special
ca: Enganxa especial

en: Navigation
ca: Navegació

en: Toggle left (hex) display
ca: Commuta la visualització de l'esquerra (hexadecimal)

en: Toggle right (ASCII) display
ca: Commuta la visualització de la dreta (ASCII)

en: Switch to previous tab
ca: Canvia a la pestanya anterior

en: Switch to next tab
ca: Canvia a la pestanya següent

en: Jump to byte
ca: Salta al byte

en: Move to beginning of document
ca: Mou al començament del document

en: Move to end of document
ca: Mou al final del document

en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

en: Show preferences
ca: Mostra les preferències

en: Toggle insert mode
ca: Commuta el mode d'inserció

en: The file appears to have an invalid path.
ca: Sembla que el fitxer té un camí no vàlid.

en: Failed to read data from file.
ca: No s'han pogut llegir les dades del fitxer.

en: Unable to retrieve file or directory information
ca: No es pot recuperar la informació del fitxer o del directori

en: Unable to create file
ca: No s'ha pogut crear el fitxer

en: Not a regular file or block device
ca: No és un fitxer normal o un dispositiu de blocs

en: Unable to open file for reading
ca: No es pot obrir el fitxer per a llegir-lo

en: Unable to read file
ca: No es pot llegir el fitxer

en: Error attempting to read block device
ca: S'ha produït un error a l'intentar llegir el dispositiu de blocs

en: With direct-write mode, you cannot save a file to a path other than its originating path
ca: Amb el mode d'escriptura directa, no es pot desar un fitxer a un camí diferent del seu camí d'origen

en: Error writing changes to file
ca: S'ha produït un error en escriure els canvis al fitxer

en: Could not adjust %s from %lu to %lu bytes
ca: No s'ha pogut ajustar %s de %lu a %lu bytes

en: Fatal error: Memory mapping of file (%lu bytes, fd %d) failed
ca: Error fatal: Ha fallat el mapatge de memòria del fitxer (%lu bytes, fd %d)

en: Not a regular file
ca: No és un fitxer normal

en: Failed to open temporary file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal.

en: Error reading file
ca: S'ha produït un error en llegir el fitxer

en: An error has occurred
ca: S'ha produït un error

en: Signed 8 bit:
ca: 8 bits amb signe:

en: Unsigned 8 bit:
ca: 8 bits sense signe:

en: Signed 16 bit:
ca: 16 bits amb signe:

en: Unsigned 16 bit:
ca: 16 bits sense signe:

en: Signed 32 bit:
ca: 32 bits amb signe:

en: Unsigned 32 bit:
ca: 32 bits sense signe:

en: Signed 64 bit:
ca: 64 bits amb signe:

en: Unsigned 64 bit:
ca: 64 bits sense signe:

en: Float 32 bit:
ca: «Float» de 32 bits:

en: Float 64 bit:
ca: «Float» de 64 bits:

en: Binary:
ca: Binari:

en: Show little endian decoding
ca: Mostra la descodificació little endian

en: Show unsigned and float as hexadecimal
ca: Mostra els no signat i coma flotant com a hexadecimal

en: Stream Length:
ca: Longitud de la seqüència:

en: Page
ca: Pàgina

en: Hex dump generated by
ca: Bolcat hexadecimal generat per

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Jump to byte (enter offset):
ca: Vés al byte (introduïu el desplaçament):

en: Enter the offset byte to jump to. The default is decimal format, but other format strings are supported such as hexadecimal format, if C-style notation using the '0x' prefix is used. If your string is not recognized, a dialog will be presented explaining the valid formats of strings accepted.
ca: Introduïu el desplaçament del byte desplaçat al qual saltar. El format per defecte és decimal, però s'admeten cadenes en altres formats, com el format hexadecimal, si s'utilitza la notació d'estil C que utilitza el prefix «0x». Si no es reconeix la cadena, es presentarà un diàleg explicant els formats vàlids de les cadenes acceptades.

en: _Jump
ca: _Salta

en: Jumps to the specified byte
ca: Salta al byte especificat

en: Closes the jump-to-byte pane
ca: Tanca la subfinestra de «salta al byte»

en: Show the application version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

en: This is GHex, version %s
ca: Això és el GHex, versió %s

en: GHex - A hex editor for the GNOME desktop
ca: GHex - Un editor hexadecimal per a l'escriptori GNOME

en: Mark:
ca: Marca:

en: Select the desired mark to set, jump to, or delete
ca: Seleccioneu la marca desitjada a establir, saltar-hi o suprimir

en: Optional custom color for the mark
ca: Color opcional personalitzat per a la marca

en: Pick a custom color for the mark, if desired.
ca: Trieu un color personalitzat per a la marca, si es vol.

en: _Set
ca: E_stableix

en: Set a mark on a byte or range of bytes
ca: Estableix una marca en un byte o un interval de bytes

en: Bring the cursor to the specified mark
ca: Duu el cursor a la marca especificada

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Delete the specified mark
ca: Esborra la marca especificada

en: Closes the marks pane
ca: Tanca la subfinestra de marques

en: Paste failed; invalid hex format.
    
    The string must be in the format of space-delineated hex byte pairs.
    
    For example: "FF 3D 99 0A"
ca: Ha fallat l'enganxar; el format hexadecimal no és vàlid.
    
    La cadena ha d'estar en el format de parells de bytes hexadecimals separats amb un espai.
    
    Per exemple: «FF 3D 99 0A»

en: GHex Paste Data
ca: GHex enganxar dades

en: Copy Special
ca: Copia especial

en: Plain text (as ASCII)
ca: Text normal (com l'ASCII)

en: Plain text (Unicode)
ca: Text normal (Unicode)

en: Plain text (as space-delimited hex pairs)
ca: Text normal (com a parells hexadecimals separats amb un espai)

en: Paste Special
ca: Enganxa especial

en: Preferences
ca: Preferències

en: Display
ca: Visualització

en: Appearance
ca: Aparença

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Dark mode
ca: Mode fosc

en: Use system default
ca: Usa el predeterminat del sistema

en: Hex Display
ca: Visualització hexadecimal

en: Group data as
ca: Agrupa les dades com

en: Bytes (8-bit)
ca: Bytes (8 bits)

en: Words (16-bit)
ca: Paraules (16 bits)

en: Longwords (32-bit)
ca: Paraules llargues (32 bits)

en: Quadwords (64-bit)
ca: Paraules quàdruples (64 bits)

en: Show offsets column
ca: Mostra la columna de desplaçaments

en: ASCII Display
ca: Visualització ASCII

en: Display ASCII control characters
ca: Mostra els caràcters de control ASCII

en: Status Bar
ca: Barra d'estat

en: Format offset as
ca: Formateja el desplaçament com a

en: Printing
ca: Impressió

en: Fonts
ca: Tipus de lletres

en: Data font
ca: Tipus de lletra de les dades

en: Header font
ca: Tipus de lletra de la capçalera

en: Shaded rows
ca: Files ombrejades

en: Print alternating shaded rows
ca: Imprimeix les files alternes ombrejades

en: Span across lines:
ca: Interval entre línies:

en: Page: %i/%i
ca: Pàgina: %i/%i

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
ca: Introduïu les dades hexadecimals o les dades ASCII amb què s'han de reemplaçar

en: Replace With
ca: Reemplaça dades amb

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: Replaces the search string with the replace string
ca: Reemplaça la cadena de text de cerca amb la cadena de text indicada

en: Replace _All
ca: Reemplaça'ls _tots

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
ca: Reemplaça totes les concordances de la cadena de text de cerca amb la cadena de text indicada
