ghex master - en to ka translation catalogue (133 entries)

en: Inspect and edit binary files
ka: დაათვალიერეთ და ჩაასწორეთ ბინარული ფაილები

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
ka: GHex-ი GNOME-ის ბინარული რედაქტორია.

en: Hex Editor
ka: რედაქტორი თექვსმეტობითში

en: Character table
ka: სიმბოლოების ცხრლი

en: Hex
ka: თექვსმეტობითი

en: Decimal
ka: ათობითი

en: Octal
ka: რვაობითი

en: Binary
ka: გამშვები

note: Translators: This is an error string for a print-related error * dialog.  The %s is the error generated by GError.
en: An error has occurred: %s
ka: აღმოჩენილია შეცდომა: %s

en: Close
ka: დახურვა

en: Base Converter
ka: საბაზისო გადამყვანი

note: entries
en: _Binary:
ka: _ბინარული:

en: _Octal:
ka: _რვაობითი:

en: _Decimal:
ka: _ათობითი:

en: _Hex:
ka: _თექვსმეტობითი:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
ka: _კურსორის მნიშვნელობის მიღება

en: _Close
ka: _დახურვა

en: ERROR
ka: შეცდომა

en: Find String
ka: სტრიქონის ძებნა

en: Find _Next
ka: შემდეგის _პოვნა

en: Find _Previous
ka: წინას პოვნა

en: _Clear
ka: გასუფთავება

en: Find options
ka: ძებნის მორგება

en: _Regular expressions
ka: _რეგულარული გამოსახულებები

en: _Ignore case
ka: რეგისტრის _იგნორი

en: Show:
ka: ჩვენება:

en: Both
ka: ორივე

note: Translators: this is the string for an untitled buffer that will * be displayed in the titlebar when a user does File->New
en: Untitled
ka: უსახელო

en: Save Changes?
ka: შევინახო ცვლილებები?

en: _Cancel
ka: &გაუქმება

en: _Discard
ka: _მოცილება

en: Would you like to save your changes?
ka: გნებავთ თქვენი ცვლილებების შენახვა?

en: _Save
ka: _შენახვა

en: _Revert
ka: და_ბრუნება

en: Offset: <tt>0x%lX</tt>
ka: წანაცვლება: <tt>0x%lX</tt>

en: Offset: <tt>%ld</tt>
ka: წანაცვლება: <tt>%ld</tt>

en: There was an error reading the file.
ka: შეცდომა ფაილის წაკითხვისას.

en: _New
ka: _ახალი

en: Save _As
ka: _შენახვა, როგორც

en: _Print
ka: _ბეჭდვა

en: Print Previe_w
ka: გადახედვა _დაბეჭდვამდე

en: Find and _Replace
ka: ძებნა და _ჩანაცვლება

en: _Jump to Byte
ka: _გადასვლა ბაიტზე

en: _Marks
ka: _ნიშნები

en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: _Copy Special
ka: _სპეციალური კოპირება

en: _Paste Special
ka: სპეციალური ჩ_ასმა

en: _Tools
ka: _ხელსაწყოები

en: _Character Table
ka: _სიმბოლოების ცხრლი

en: _Base Converter
ka: სა_ბაზისო გადამყვანი

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

en: _Preferences
ka: _გამართვა

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About GHex
ka: GHex-ის შეს_ახებ

en: _Open
ka: _გახსნა

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Main menu
ka: მთავარი მენიუ

en: Find a string in the hex document
ka: სტრიქონის პოვნა თექვსმეტობით დოკუმენტში

en: Save document
ka: დოკუმენტის შენახვა

en: No File Loaded
ka: ფაილი ჩატვირთული არაა

en: Automatic geometry
ka: ავტომატური გეომეტრია

en: Characters per line:
ka: სიმბოლოები თითოეულ სტრიქონში:

en: _Undo
ka: გა_უქმება

en: _Redo
ka: _გამეორება

en: Cu_t
ka: _ამოჭრა

en: _Copy
ka: _კოპირება

en: _Paste
ka: ჩასმა

en: _Geometry
ka: _გეომეტრია

en: Files
ka: ფაილები

en: Save file
ka: ფაილის შენახვა

en: Save as
ka: შენახვა, როგორც

en: Close tab
ka: ჩანართის დახურვა

en: Undo and Redo
ka: გაუქმება/გამეორება

en: Undo
ka: დაბრუნება

en: Redo
ka: გამეორება

en: Find and Replace
ka: ძებნა და ჩანაცვლება

en: Find
ka: მოძებნა

en: Find and replace
ka: ძებნა და ჩანაცვლება

en: Marks
ka: ნიშნები

en: Clipboard
ka: გაცვლის ბაფერი

en: Copy
ka: კოპირება

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Copy special
ka: სპეციალური კოპირება

en: Paste special
ka: სპეციალური ჩასმა

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Switch to previous tab
ka: წინა ჩანართზე გადართვა

en: Switch to next tab
ka: გადართვა შემდეგ ჩანართზე

en: Jump to byte
ka: გადასვლა ბაიტზე

en: Move to beginning of document
ka: დოკუმენტის დასაწყისში გადასვლა

en: Move to end of document
ka: დოკუმენტის ბოლოში გადასვლა

en: General
ka: ზოგადი

en: Show help
ka: დახმარების ჩვენება

en: Show preferences
ka: პარამეტრების ფანჯრის ჩვენება

en: Toggle insert mode
ka: ჩასმის რეჟიმის გადართვა

en: Failed to read data from file.
ka: მონაცემების წაკითხვა ფაილიდან ჩავარდა.

en: Unable to create file
ka: ფაილის შექმნა შეუძლებელია

en: Not a regular file or block device
ka: არ წარმოადგენს ჩვეულებრივ ფაილს ან ბლოკურ მოწყობილობას

en: Unable to open file for reading
ka: ფაილის წასაკითხად გახსნის შეცდომა

en: Unable to read file
ka: ფაილის წაკითხვის პრობლემა

en: Not a regular file
ka: ფაილი ჩვეულებრივი არაა

en: Failed to open temporary file.
ka: დროებითი ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: Error reading file
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა

en: An error has occurred
ka: აღმოჩენილია შეცდომა

en: Hexadecimal:
ka: თექვსმეტობითი:

en: Octal:
ka: რვაობითი:

en: Binary:
ka: ორობითი:

en: Stream Length:
ka: ნაკადის სიგრძე:

en: Page
ka: გვერდი

en: Previous page
ka: წინა გვერდი

en: Next page
ka: შემდეგი გვერდი

en: _Jump
ka: _გადასვლა

en: Mark:
ka: დანიშვნა:

en: _Set
ka: _დაყენება

en: _Delete
ka: _წაშლა

en: Copy Special
ka: სპეციალური კოპირება

en: Paste Special
ka: სპეციალური ჩასმა

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Display
ka: ჩვენება

en: Appearance
ka: გარეგნობა

en: Font
ka: ფონტი

en: Dark mode
ka: მუქი რეჟიმი

en: Use system default
ka: სისტემის ნაგულისხმების გამოყენება

en: ASCII Display
ka: ASCII-ის ჩვენება

en: Status Bar
ka: სტატუსის ზოლი

en: Hexadecimal
ka: თექვსმეტობითი

en: Printing
ka: დაბეჭდვა

en: Fonts
ka: ფონტები

en: Header font
ka: თავსართის ფონტი

en: Page: %i/%i
ka: გვერდი: %i/%i

en: Replace With
ka: _ჩანაცვლება

en: _Replace
ka: _ჩანაცვლება

en: Replace _All
ka: ყველ_აფრის ჩანაცვლება
