giara master - en to da translation catalogue (97 entries)

en: An app for Reddit
da: Et program til Reddit

en: An app for Reddit.
da: Et program til Reddit.

en: Browse Reddit from your Linux desktop or smartphone.
da: Gennemse Reddit fra dit Linux-skrivebord eller -smartphone.

en: @authorfullname@, et al.
da: @authorfullname@ m.fl.

en: New post
da: Nyt indlæg

en: Cancel
da: Annuller

en: Post title…
da: Titlen på indlægget …

en: Link…
da: Link …

en: Select media…
da: Vælg medie …

en: Upvote
da: Stem op

en: Ups
da: Op-stemmer

en: Downvote
da: Stem ned

en: Pinned
da: Fastgjort

en: Open media
da: Åbn medie

en: Open link
da: Åbn link

en: Save
da: Gem

en: Share
da: Del

en: Delete
da: Slet

en: Add to multireddit
da: Tilføj til multireddit

en: Back
da: Tilbage

en: Create multireddit
da: Opret multireddit

en: Multireddit name…
da: Multiredditnavn …

en: Create
da: Opret

en: Error getting client with refresh token, retrying…
da: Fejl ved hentning af klient med opdateringstoken. Prøver igen …

en: Error authorizing Reddit client, retrying…
da: Fejl ved godkendelse af Reddit-klient. Prøver igen …

en: Error authorizing Reddit client after retry, quitting…
da: Fejl ved godkendelse af Reddit-klient efter der blev prøvet igen. Afslutter …

en: Choose a folder
da: Vælg en mappe

en: None
da: Ingen

en: Are you sure you want to delete this item?
da: Er du sikker på, at du vil slette elementet?

en: Link copied to clipboard
da: Link kopieret til udklipsholderen

en: Comment:
da: Kommentar:

en: Message
da: Meddelelse

en: Author unknown
da: Ukendt forfatter

en: Comment
da: Kommentar

en: Post
da: Indlæg

en: Image
da: Billede

en: Text
da: Tekst

en: Load more comments
da: Indlæs flere kommentarer

en: Best
da: Bedste

en: Hot
da: Hotte

en: New
da: Nye

en: Top
da: Øverst

en: Rising
da: På vej op

en: Controversial
da: Kontroversielle

en: {0} Karma | {0} Karma
da[0]: {0} karma
da[1]: {0} karma

en: General
da: Generelt

en: General preferences
da: Generelle indstillinger

en: Default view
da: Standardvisning

en: Cache
da: Mellemlager

en: Clear cache
da: Ryd mellemlager

en: Clear
da: Ryd

en: Appearance
da: Udseende

en: Appearance preferences
da: Indstillinger for udseende

en: Dark mode
da: Mørk tilstand

en: Blur NSFW images
da: Gør NSFW-billeder slørede

en: Thumbnail preferences
da: Indstillinger for miniaturer

en: Show thumbnails in post previews
da: Vis miniaturer i indlæggenes forhåndsvisninger

en: Max thumbnail height
da: Største højde på miniaturer

en: Privacy
da: Privatliv

en: Link replacement
da: Erstatning af links

en: Replace Twitter links with Nitter
da: Erstat Twitter-links med Nitter

en: Nitter instance
da: Nitter-instans

en: Replace YouTube links with Invidious
da: Erstat YouTube-links med Invidious

en: Invidious instance
da: Invidious-instans

en: Comment in "{0}"
da: Kommentar i "{0}"

en: Inbox
da: Indbakke

en: Front page
da: Forside

en: Saved posts
da: Gemte indlæg

en: Profile
da: Profil

en: Search
da: Søg

en: Searching in {0}
da: Søger i {0}

en: Do you want to log out? This will close the application.
da: Vil du virkelig logge ud? Det lukket programmet.

en: Image:
da: Billede:

en: [Image]
da: [billede]

en: Remove from multireddit
da: Fjern fra multireddit

en: Edit multireddit
da: Rediger multireddit

en: Choose an image or video to upload
da: Vælg et billede eller en video som skal uploades

en: Remove
da: Fjern

en: Select a subreddit…
da: Vælg en subreddit …

en: Select a flair…
da: Vælg en flair …

en: New comment
da: Ny kommentar

en: Editing
da: Redigering

en: Edit
da: Rediger

en: {0} new message | {0} new messages
da[0]: {0} ny meddelelse
da[1]: {0} nye meddelelser

en: {0} more | {0} more
da[0]: {0} flere
da[1]: {0} flere

en: Previous picture
da: Forrige billede

en: Next picture
da: Næste billede

en: This subreddit is already part of this multireddit
da: Subredditten er allerede en del af multiredditten

en: More actions
da: Flere handlinger

en: Leave
da: Forlad

en: Join
da: Deltag

en: Posts
da: Indlæg

en: Description
da: Beskrivelse

en: Users
da: Brugere

en: Sort by: {0}
da: Sortér efter: {0}

en: Unfollow
da: Hold op med at følge

en: Follow
da: Følg
