giara master - en to fi translation catalogue (115 entries)

en: An app for Reddit
fi: Reddit-sovellus

en: An app for Reddit.
fi: Sovellus Redditin käyttöä varten.

en: Browse Reddit from your Linux desktop or smartphone.
fi: Selaa Redditiä Linux-työpöydältä tai -älypuhelimesta.

en: Back
fi: Takaisin

en: Open externally
fi: Avaa ulkoisesti

en: Welcome to Giara
fi: Tervetuloa Giaraan

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: Waiting for authentication…
fi: Odotetaan tunnistautumista…

en: The browser has not opened yet? Use the button below to copy the login link.
fi: Eikö selain avautunut vielä? Kopioi kirjautumislinkki alapuolelta.

en: Copy login link
fi: Kopioi kirjautumislinkki

en: Close
fi: Sulje

en: New post
fi: Uusi postaus

en: Cancel
fi: Peru

en: Send
fi: Lähetä

en: Post title…
fi: Postauksen otsikko…

en: Link…
fi: Linkki…

en: Select media…
fi: Valitse media…

en: Upvote
fi: Ääni +1

en: Downvote
fi: Ääni -1

en: Pinned
fi: Kiinnitetty

en: Reply
fi: Vastaa

en: Open media
fi: Avaa media

en: Open link
fi: Avaa linkki

en: Save
fi: Tallenna

en: Share
fi: Jaa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Cake day
fi: Kakkupäivä

en: Follow
fi: Seuraa

en: General
fi: Yleiset

en: Open Keyboard Shortcuts
fi: Avaa pikanäppäimet

en: Open Menu
fi: Avaa valikko

en: Open Preferences
fi: Avaa asetukset

en: Quit
fi: Lopeta

en: Members
fi: Jäsenet

en: Since
fi: Alkaen

en: Join
fi: Liity

en: Add to multireddit
fi: Lisää multiredditiin

en: Create multireddit
fi: Luo multireddit

en: Multireddit name…
fi: Multiredditin nimi…

en: Create
fi: Luo

en: Search
fi: Hae

en: Error getting client with refresh token, retrying…
fi: Virhe noutaessa päivitettyä asiakaspolettia, yritetään uudelleen…

en: Error authorizing Reddit client, retrying…
fi: Virhe valtuuttaessa Reddit-sovellusta, yritetään uudelleen…

en: Error authorizing Reddit client after retry, quitting…
fi: Virhe valtuuttaessa Reddit-sovellusta uudelleenyrityksen jälkeen, lopetetaan…

en: Choose a folder
fi: Valitse kansio

en: None
fi: Ei mitään

en: Are you sure you want to delete this item?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kohteen?

en: Link copied to clipboard
fi: Linkki kopioitu leikepöydälle

en: Comment:
fi: Kommentti:

en: Message
fi: Viesti

en: Author unknown
fi: Tuntematon tekijä

en: Comment
fi: Kommentti

en: Post
fi: Postaus

en: Image
fi: Kuva

en: Text
fi: Teksti

en: Link
fi: Linkki

en: Load more comments
fi: Lataa lisää kommentteja

en: Best
fi: Paras

en: Hot
fi: Kuumat

en: New
fi: Uudet

en: Top
fi: Parhaat

en: Rising
fi: Nousevat

en: Controversial
fi: Kiistanalaiset

en: {0} Karma | {0} Karma
fi[0]: {0} karma
fi[1]: {0} karmaa

en: General preferences
fi: Yleiset asetukset

en: Default view
fi: Oletusnäkymä

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Clear cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Appearance preferences
fi: Ulkoasun asetukset

en: Dark mode
fi: Tumma tila

en: Blur NSFW images
fi: Sumenna NSFW-kuvat

en: Thumbnail preferences
fi: Pienoiskuvien asetukset

en: Show thumbnails in post previews
fi: Näytä pienoiskuvat postausten esikatseluissa

en: Max thumbnail height
fi: Pienoiskuvan enimmäiskorkeus

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Link replacement
fi: Linkkien korvaaminen

en: Replace Twitter links with Nitter
fi: Korvaa Twitter-linkit Nitterillä

en: Nitter instance
fi: Nitter-instanssi

en: Replace YouTube links with Invidious
fi: Korvaa YouTube-linkit Invidiousilla

en: Invidious instance
fi: Invidious-instanssi

en: Comment in "{0}"
fi: Kommentti kohteessa "{0}"

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Front page
fi: Etusivu

en: Saved posts
fi: Tallennetut postaukset

en: Profile
fi: Profiili

en: Subreddits
fi: Aliredditit

en: Multireddits
fi: Multiredditit

en: Searching in {0}
fi: Etsitään kohteesta {0}

en: Do you want to log out? This will close the application.
fi: Haluatko kirjautua ulos? Tämä sulkee sovelluksen.

en: Image:
fi: Kuva:

en: [Image]
fi: [Kuva]

en: Remove from multireddit
fi: Poista multiredditistä

en: Edit multireddit
fi: Muokkaa multiredditiä

en: Choose an image or video to upload
fi: Valitse lähetettävä kuva tai video

en: Remove
fi: Poista

en: Select a subreddit…
fi: Valitse alireddit…

en: Select a flair…
fi: Valitse flair…

en: New comment
fi: Uusi kommentti

en: Editing
fi: Muokataan

en: {0} new message | {0} new messages
fi[0]: {0} uusi viesti
fi[1]: {0} uutta viestiä

en: {0} more | {0} more
fi[0]: {0} lisää
fi[1]: {0} lisää

en: Previous picture
fi: Edellinen kuva

en: Next picture
fi: Seuraava kuva

en: This subreddit is already part of this multireddit
fi: Tämä alireddit on jo osa tätä multiredditiä

en: More actions
fi: Lisää toimintoja

en: Leave
fi: Poistu

en: Posts
fi: Postaukset

en: Description
fi: Kuvaus

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Sort by: {0}
fi: Järjestys: {0}

en: Unfollow
fi: Lopeta seuraaminen
