giara master - en to ro translation catalogue (114 entries)

en: An app for Reddit
ro: O aplicație pentru Reddit

en: An app for Reddit.
ro: O aplicație pentru Reddit.

en: Browse Reddit from your Linux desktop or smartphone.
ro: Navigați pe Reddit de pe desktopul sau telefonul dumneavoastră cu Linux.

en: Collapse replies
ro: Pliază răspunsurile

en: Upvote
ro: Votează pozitiv

en: Downvote
ro: Votează negativ

en: Ups
ro: Voturi pozitive

en: Save
ro: Salvează

en: Share
ro: Partajează

en: Edit
ro: Editează

en: Delete
ro: Șterge

en: Subreddits
ro: Subreddituri

en: Multireddits
ro: Multireddituri

en: Profile
ro: Profil

en: Saved
ro: Salvate

en: Log Out
ro: Deconectare

en: New post
ro: Postare nouă

en: Messages in your inbox
ro: Mesaje în inboxul dumneavoastră

en: Refresh
ro: Reîmprospătează

en: Menu
ro: Meniu

en: Search
ro: Caută

en: Cancel
ro: Anulează

en: Send
ro: Trimite

en: Post title…
ro: Titlul postării…

en: Select media…
ro: Selectează media…

en: Back
ro: Înapoi

en: Open externally
ro: Deschide în altă aplicație

en: Welcome to Giara
ro: Bun venit la Giara

en: Login
ro: Autentificare

en: Waiting for authentication…
ro: Se așteaptă autentificarea…

en: The browser has not opened yet? Use the button below to copy the login link.
ro: Navigatorul web nu s-a deschis încă? Folosiți butonul de mai jos pentru a copia linkul de autentificare.

en: Copy login link
ro: Copiați linkul de autentificare

en: Close
ro: Închide

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Keyboard Shortcuts
ro: Scurtături de tastatură

en: About Giara
ro: Despre Giara

en: Pinned
ro: Fixate

en: Open media
ro: Deschide media

en: Open link
ro: Deschide linkul

en: Follow
ro: Urmăriți

en: General
ro: Generale

en: Open Keyboard Shortcuts
ro: Deschide scurtături de tastatură

en: Open Menu
ro: Deschide meniu

en: Open Preferences
ro: Deschide preferințe

en: Quit
ro: Închide

en: Members
ro: Membri

en: Since
ro: Din

en: Join
ro: Alăturați-vă

en: Add to multireddit
ro: Adăugați la multireddit

en: Create multireddit
ro: Creați un multireddit

en: Multireddit name…
ro: Nume multireddit…

en: Create
ro: Creați

en: Error authorizing Reddit client, retrying…
ro: S-a produs o eroare privind autorizarea clientului Reddit, se reîncearcă…

en: Error authorizing Reddit client after retry, quitting…
ro: S-a produs o eroare privind autorizarea clientului Reddit, se închide…

en: None
ro: Nimic

en: Are you sure you want to delete this item?
ro: Sigur doriți ștergerea acestui element?

en: Link copied to clipboard
ro: Link copiat în clipboard

en: Comment:
ro: Comentariu:

en: Message
ro: Trimiteți un mesaj

en: Author unknown
ro: Autor necunoscut

en: Comment
ro: Comentați

en: Post
ro: Postați

en: Image
ro: Imagine

en: NSFW
ro: 18+

en: Best
ro: Cele mai bune

en: Hot
ro: Populare

en: New
ro: Noi

en: Rising
ro: În creștere

en: Controversial
ro: Controversate

en: Do you want to log out? This will close the application.
ro: Doriți să vă deconectați? Acest lucru va determina închiderea aplicației.

en: Choose a folder
ro: Alegeți un dosar

en: General Settings
ro: Configurări generale

en: Default view
ro: Vizualizare implicită

en: Clear cache
ro: Goliți cache-ul

en: Clear
ro: Golește

en: View
ro: Vizualizare

en: View Settings
ro: Vedeți configurările

en: Dark mode
ro: Mod întunecat

en: Blur NSFW images
ro: Estompează imaginile 18+

en: Show thumbnails in post previews
ro: Arată miniaturile în previzualizările postărilor

en: Max thumbnail height
ro: Înălțimea maximă a miniaturilor

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: Link replacement
ro: Înlocuire linkuri

en: Replace Twitter links with Nitter
ro: Înlocuiți linkurile spre Twitter cu linkuri către Nitter

en: Replace YouTube links with Invidious
ro: Înlocuiește linkurile spre YouTube cu linkuri către Invidious

en: Invidious instance
ro: Adresă Invidious

en: Nitter instance
ro: Adresă Nitter

en: Comment in "{0}"
ro: Comentariu în „{0}”

en: Front page
ro: Prima pagină

en: Saved posts
ro: Postări salvate

en: Searching in {0}
ro: Se caută în {0}

en: Load more comments
ro: Încarcă mai multe comentarii

en: Image:
ro: Imagine:

en: [Image]
ro: [Imagine]

en: Remove from multireddit
ro: Înlăturați din multireddit

en: Edit multireddit
ro: Editați multiredditul

en: Choose an image or video to upload
ro: Alegeți o imagine sau un video pentru încărcare

en: Remove
ro: Înlătură

en: Select a subreddit…
ro: Selectați un subreddit…

en: Select a flair…
ro: Selectați un flair…

en: New comment
ro: Comentariu nou

en: Editing
ro: Editare

en: {0} new message | {0} new messages
ro[0]: {0} mesaj nou
ro[1]: {0} mesaje noi
ro[2]: {0} de mesaje noi

en: {0} more | {0} more
ro[0]: {0} adițional
ro[1]: {0} adiționale
ro[2]: {0} adiționale

en: Previous picture
ro: Imaginea anterioară

en: Next picture
ro: Imaginea următoare

en: Users
ro: Utilizatori

en: This subreddit is already part of this multireddit
ro: Acest subreddit este deja parte a acestui multireddit

en: More actions
ro: Mai multe acțiuni

en: Leave
ro: Părăsiți

en: Posts
ro: Postări

en: Description
ro: Descriere

en: Sort by: {0}
ro: Sortează după: {0}

en: Unfollow
ro: Nu mai urmăriți
