giara master - en to sv translation catalogue (99 entries)

en: An app for Reddit
sv: Ett program för Reddit

en: An app for Reddit.
sv: Ett program för Reddit.

en: Browse Reddit from your Linux desktop or smartphone.
sv: Surfa på Reddit från ditt Linuxskrivbord eller din smartmobil.

en: @authorfullname@, et al.
sv: @authorfullname@ med flera.

en: New post
sv: Nytt inlägg

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Send
sv: Skicka

en: Post title…
sv: Titel för inlägg…

en: Link…
sv: Länk…

en: Select media…
sv: Välj media…

en: Upvote
sv: Rösta upp

en: Ups
sv: Uppröster

en: Downvote
sv: Rösta ner

en: Pinned
sv: Nålat

en: Open media
sv: Öppna media

en: Open link
sv: Öppna länk

en: Save
sv: Spara

en: Share
sv: Dela

en: Delete
sv: Ta bort

en: Add to multireddit
sv: Lägg till i multireddit

en: Back
sv: Bakåt

en: Create multireddit
sv: Skapa multireddit

en: Multireddit name…
sv: Namn på multireddit…

en: Create
sv: Skapa

en: Error getting client with refresh token, retrying…
sv: Fel vid erhållande av klient med uppdateringstoken, försöker igen…

en: Error authorizing Reddit client, retrying…
sv: Fel vid autentisering av Reddit-klient, försöker igen…

en: Error authorizing Reddit client after retry, quitting…
sv: Fel vid autentisering av Reddit-klient efter omförsök, avslutar…

en: Choose a folder
sv: Välj en mapp

en: None
sv: Ingen

en: Are you sure you want to delete this item?
sv: Är du säker på att du vill ta bort detta objekt?

en: Link copied to clipboard
sv: Kopierade länk till urklipp

en: Comment:
sv: Kommentar:

en: Message
sv: Meddelande

en: Author unknown
sv: Författare okänd

en: Comment
sv: Kommentar

en: Post
sv: Inlägg

en: Image
sv: Bild

en: Link
sv: Länk

en: Load more comments
sv: Läs in fler kommentarer

en: Best
sv: Bästa

en: Hot
sv: Heta

en: New
sv: Nya

en: Top
sv: Högsta poäng

en: Rising
sv: Stigande

en: Controversial
sv: Kontroversiella

en: {0} Karma | {0} Karma
sv[0]: {0} karma
sv[1]: {0} karma

en: General
sv: Allmänt

en: General preferences
sv: Allmänna inställningar

en: Default view
sv: Standardvy

en: Clear cache
sv: Töm cache

en: Clear
sv: Töm

en: Appearance
sv: Utseende

en: Appearance preferences
sv: Utseendeinställningar

en: Dark mode
sv: Mörkt läge

en: Blur NSFW images
sv: Gör NSFW-märkta bilder suddiga

en: Thumbnail preferences
sv: Miniatyrbildsinställningar

en: Show thumbnails in post previews
sv: Visa miniatyrbilder i förhandsvisning av inlägg

en: Max thumbnail height
sv: Maximal höjd för miniatyrbilder

en: Privacy
sv: Sekretess

en: Link replacement
sv: Länkersättning

en: Replace Twitter links with Nitter
sv: Ersätt Twitter-länkar med Nitter

en: Nitter instance
sv: Nitter-instans

en: Replace YouTube links with Invidious
sv: Ersätt YouTube-länkar med Invidious

en: Invidious instance
sv: Invidious-instans

en: Comment in "{0}"
sv: Kommentar i ”{0}”

en: Inbox
sv: Inkorg

en: Front page
sv: Förstasida

en: Saved posts
sv: Sparade inlägg

en: Profile
sv: Profil

en: Subreddits
sv: Subredditar

en: Search
sv: Sök

en: Multireddits
sv: Multiredditar

en: Searching in {0}
sv: Söker i {0}

en: Do you want to log out? This will close the application.
sv: Vill du logga ut? Detta kommer stänga programmet.

en: Image:
sv: Bild:

en: [Image]
sv: [Bild]

en: Remove from multireddit
sv: Ta bort från multireddit

en: Edit multireddit
sv: Redigera multireddit

en: Choose an image or video to upload
sv: Välj en bild eller video att skicka

en: Remove
sv: Ta bort

en: Select a subreddit…
sv: Välj en subreddit…

en: Select a flair…
sv: Välj en stil…

en: New comment
sv: Ny kommentar

en: Editing
sv: Redigerar

en: Edit
sv: Redigera

en: {0} new message | {0} new messages
sv[0]: {0} nytt meddelande
sv[1]: {0} nya meddelanden

en: {0} more | {0} more
sv[0]: {0} till
sv[1]: {0} till

en: Previous picture
sv: Föregående bild

en: Next picture
sv: Nästa bild

en: This subreddit is already part of this multireddit
sv: Denna subreddit är redan en del av denna multireddit

en: More actions
sv: Fler åtgärder

en: Leave
sv: Lämna

en: Join
sv: Gå med

en: Posts
sv: Inlägg

en: Description
sv: Beskrivning

en: Users
sv: Användare

en: Sort by: {0}
sv: Sortera efter: {0}

en: Unfollow
sv: Sluta följa

en: Follow
sv: Följ
