Xfce Apps - en to am translation catalogue (68 entries)

en: Show version information
am: የ እትም መረጃ ማሳያ

en: Network
am: ኔትዎርክ

en: Archive
am: ማህደር

en: Photos
am: ፎቶዎች

en: Custom Location
am: አካባቢ ማስተካከያ

en: Connecting to "%s"
am: በ መገናኘት ላይ ወደ "%s"

en: Supported Protocols
am: የ ተደገፉ አሰራሮች

en: The command '%s' failed
am: ይህ ትእዛዝ '%s' ወድቋል

en: Error
am: ስህተት

en: Connected
am: ተገናኝቷል

en: Service Type
am: የ ግልጋሎት አይነት

en: Name
am: ስም

en: Move it now?
am: አሁን ላንቀሳቅሰው?

en: Warning
am: ማስጠንቀቂያ

en: Domain: %s
am: ግዛት: %s

en: Share: %s
am: ማካፈያ: %s

en: Folder: %s
am: ፎልደር: %s

en: Path: %s
am: መንገድ: %s

en: Host
am: ጋባዥ

en: Auto-Connect
am: በራሱ መገናኛ

en: Username
am: የ ተጠቃሚ ስም

en: Other information
am: ሌላ መረጃ

en: _Edit
am: _ማረሚያ

en: _Delete
am: _ማጥፊያ

en: _Device:
am: _አካል:

en: _Server:
am: _ሰርቨር:

en: Connect to Server
am: ወደ ሰርቨር መገናኛ

en: _Color:
am: _ቀለም:

en: P_ath:
am: መ_ንገድ:

en: _Share:
am: _ማካፈያ:

en: _Folder:
am: _ፎልደር:

en: _Domain:
am: _ግዛት:

en: _User Name:
am: የ _ተጠቃሚ ስም:

en: Icons
am: ምልክቶች

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Both
am: ሁለቱንም

en: Both horizontal
am: ሁለቱንም በ አግድም

en: Horizontal
am: በ አግድም

en: Vertical
am: በ ቁመት

en: Symbols
am: ምልክቶች

en: Detailed List
am: ዝርዝር

en: General
am: ባጠቃላይ

note: Row
en: _File Manager
am: የ _ፋይል አስተዳዳሪ

note: Row
en: _Terminal
am: _ተርሚናል

en: Interface
am: ገጽታ

en: Show side panel
am: የ ጎን ክፍል ማሳያ

en: Toolbar
am: እቃ መደርደሪያ

en: Show _toolbar
am: _እቃ መደርደሪያ ማሳያ

en: St_yle
am: ዘ_ዴ

en: _Orientation
am: _አቅጣጫ

en: Preferences
am: ምርጫዎች

en: unknown
am: ያልታወቀ

en: Connecting to "%s" failed.
am: መገናኘት ወደ "%s" ወድቋል

en: Connecting
am: በ መገናኘት ላይ

en: No Shares found
am: ምንም ማካፈያ አልተገኘም

en: Close panel
am: ክፍል መዝጊያ

en: _File
am: _ፋይል

en: _Quit
am: _ማጥፊያ

en: _View
am: _መመልከቻ

en: _Toolbar
am: _እቃ መደርደሪያ

en: Side _Panel
am: የ ጎን _ክፍል

en: Status _Icon
am: የ ሁኔታዎች _ምልክት

en: View as _Symbols
am: እንደ _ምልክት መመልከቻ

en: _Actions
am: _ተግባሮች

en: _Open
am: _መክፈቻ

en: Open in _Terminal
am: በ _ተርሚናል ውስጥ መክፈቻ

en: _Help
am: _እርዳታ

en: Online Help
am: በ መስመር ላይ እርዳታ
