Xfce Apps - en to ast translation catalogue (107 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
ast: Coneutar tolos marcadores conseñaos como 'coneutar automáticamente' y colar

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
ast: Inorar instancies n'execución, forciar l'apertura d'una instancia nueva

en: Print a list of supported URI schemes
ast: Amosar una llista d'esquemes URI sofitaos

en: Be verbose
ast: Salida detallada

en: Show version information
ast: Amosar información de versión

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
ast: - un frontal simple pa coneutase cenciellamente a sistemes de ficheros remotos

en: Unix Device
ast: Preséu Unix

en: Windows Share
ast: Compartición de Windows

en: WebDAV (secure)
ast: WebDAV (seguru)

en: Network
ast: Rede

en: Archive
ast: Archivu

en: Photos
ast: Semeyes

en: Custom Location
ast: Allugamientu personalizáu

en: Connecting to "%s"
ast: Coneutando a «%s»

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
ast: Un frontal simple pa coneutar/montar cenciellamente a sistemes de ficheros llocales y remotos

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
ast: Gigolo pue usar los protocolos siguientes apurríos per GVfs:

en: Supported Protocols
ast: Protocolos sofitaos

en: The command '%s' failed
ast: El comandu '%s' falló

en: Error
ast: Fallu

en: Invalid terminal command
ast: Comandu de terminal non válidu

en: No default location available for "%s"
ast: Nun hai allugamientu por defeutu disponible pa «%s»

en: Edit _Bookmark
ast: Editar _marcador

en: Create _Bookmark
ast: Crear _marcador

en: Connected
ast: Coneutáu

en: Service Type
ast: Triba de serviciu

en: Name
ast: Nome

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: Move it now?
ast: ¿Movelu agora?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
ast: Gigolo necesita mover el to antiguu direutoriu de configuración enantes d'entamar.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
ast: El to antiguu direutoriu de configuración «%s» nun pudo movese a «%s» (%s). Por favor, mueve manualmente'l direutoriu al allugamientu nuevu.

en: Warning
ast: Avisu

en: Domain: %s
ast: Dominiu: %s

en: Share: %s
ast: Recursu compartíu: %s

en: Folder: %s
ast: Carpeta: %s

en: Path: %s
ast: Camín: %s

en: Host
ast: Agospiu

en: Port
ast: Puertu

en: Auto-Connect
ast: Auto-coneutar

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Other information
ast: Otra información

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: Edit Bookmarks
ast: Editar marcadores

en: You must enter a name for the bookmark.
ast: Tienes d'introducir un nome pal marcador.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
ast: El nome'l marcador introducíu yá ta n'usu. Por favor, escueyi otru.

en: You must enter a server address or name.
ast: Tienes d'introducir una direición o nome de sirvidor.

en: You must enter a share name.
ast: Tienes d'introducir un nome de recursu compartíu.

en: You must enter a valid URI for the connection.
ast: Tienes d'introducir un URI válido pa la conexón.

en: _Device:
ast: _Preseos:

en: _Server:
ast: _Sirvidor:

en: Create Bookmark
ast: Crear marcador

en: Edit Bookmark
ast: Editar marcador

en: Connect to Server
ast: Coneutar al sirvidor

en: Service t_ype:
ast: Tr_iba de serviciu:

en: _Location (URI):
ast: _Allugamientu (URI):

en: P_ath:
ast: C_amín:

en: _Share:
ast: _Recursu compartíu:

en: _Port:
ast: _Puertu:

en: Set the port to 0 to use the default port
ast: Afita'l puertu a 0 pa usar el puertu por defeutu

en: _Folder:
ast: _Carpeta:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
ast: Esto nun s'usa pal montaxe actual, namái ye necesario p'abrir el puntu de montaxe nun restolador de ficheros

en: _Domain:
ast: _Dominiu:

en: _User Name:
ast: _Nome d'usuariu:

en: Icons
ast: Iconos

en: Text
ast: Testu

en: Both
ast: Entrambos

en: Both horizontal
ast: Entrambos n'horizontal

en: Symbols
ast: Símbolos

en: Detailed List
ast: Llista detallada

en: General
ast: Xeneral

note: Row
en: _File Manager
ast: _Xestor de ficheros

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
ast: Introduz el nome d'un programa a usar p'abrir o ver los puntos de montaxe

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
ast: Introduz el nome d'un programa p'abrir los puntos de montaxe nuna terminal

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
ast: Intervalu d'auto-conexón del _marcador

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
ast: La frecuencia cola qu'intentar l'auto-conexón de marcadores, en segundos. Cero desactiva la comprobación.

en: Interface
ast: Interfaz

en: _Save window position and geometry
ast: _Atroxar la posición y xeometría de la ventana

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
ast: Atroxa la posición y xeometría de la ventana y reafítala al aniciu

en: Show status _icon in the Notification Area
ast: Amosar i_conu d'estáu na estaya de notificación

en: Start _minimized in the Notification Area
ast: Aniciar _minimizáu na estaya de notificación

en: Show side panel
ast: Amosar panel llateral

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
ast: Yá sía p'amosar un panel llateral de la rede llocal pa recursos compartios Samba/Windows y llista de marcadores disponibles

en: Show auto-connect error messages
ast: Amosar mensaxes d'erru d'auto-conexón

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
ast: Ya sía p'amosar los diálogos de mensaxe d'erru cuando la conexón automática de los marcadores falle

en: _Connection List Mode
ast: _Conexón en mou llista

en: Toolbar
ast: Barra de ferramientes

en: Show _toolbar
ast: Amosar _barra de ferramientes

en: St_yle
ast: Est_ilu

en: _Orientation
ast: _Orientación

en: Preferences
ast: Preferencies

en: No bookmark
ast: Ensin marcadores

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
ast: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Coneutáu: Sí
    Triba de serviciu: %s
    Marcador: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
ast: <b>Preséu Unix: %s</b>

en: unknown
ast: desconocíu

en: Connecting to "%s" failed.
ast: Falló la conexón a «%s».

en: Disconnecting from "%s" failed.
ast: Falló la desconexón de «%s».

en: Connecting
ast: Coneutando

en: No Workgroups found
ast: Nun s'alcontraron grupos de trabayu

en: No Shares found
ast: Nun s'alcontraron recursos compartíos

en: No Hosts found
ast: Nun s'alcontraron agospios

en: Connect to the selected share
ast: Coneutar al recursu compartíu esbilláu

en: Create a bookmark from the selected share
ast: Criar un marcador del recursu compartíu

en: Refresh the network list
ast: Anovar la llista de redes

en: Close panel
ast: Zarrar panel

en: No bookmarks
ast: Ensin marcadores

en: Connect to the selected bookmark
ast: Coneutar al marcador esbilláu

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
ast: Un frontal cenciellu pa coneutase cenciellamente a sistemes de ficheros remotos
