Xfce Apps - en to be translation catalogue (149 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
be: Падлучыць усе аўтаматычна падлучаемыя закладкі і выйсці

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
be: Не зважаць на запушчаныя асобнікі, запусціць новы асобнік

en: Print a list of supported URI schemes
be: Вывесці спіс падтрымліваемых схем URI

en: Be verbose
be: Падрабязны вывад

en: Show version information
be: Інфармацыя пра версію

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
be: - просты інтэрфейс для падлучэння адлеглых файлавых сістэм

en: Unix Device
be: Прылада Unix

en: Windows Share
be: Агульны рэсурс Windows

en: WebDAV (secure)
be: WebDAV (абаронены)

en: Network
be: Сетка

en: Archive
be: Архіў

en: Photos
be: Фотаздымкі

en: Custom Location
be: Адвольнае размяшчэнне

en: Connecting to "%s"
be: Злучэнне з "%s"

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
be: Просты інтэрфейс для зручнага падлучэння/прымантавання лакальных і адлеглых файлавых сістэм

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
be: Gigolo можа выкарыстоўваць наступныя пратаколы GVfs:

en: Supported Protocols
be: Падтрымліваемыя пратаколы

en: The command '%s' failed
be: Загад "%s" схібіў

en: Error
be: Памылка

en: Invalid terminal command
be: Хібны загад тэрмінала

en: No default location available for "%s"
be: Прадвызначанае месцазнаходжанне для "%s" адсутнічае

en: Edit _Bookmark
be: Рэдагаваць _закладку

en: Create _Bookmark
be: Стварыць _закладку

en: Connected
be: Злучана

en: Service Type
be: Тып службы

en: Name
be: Назва

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Move it now?
be: Перамясціць зараз?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
be: Перш чым пачаць, неабходна перамясціць каталог налад.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
be: Не атрымалася перамясціць стары каталог налад "%s" у "%s" (%s). Калі ласка, перамясціце яго ўласнаручна.

en: Warning
be: Увага

en: Domain: %s
be: Дамен: %s

en: Share: %s
be: Рэсурс: %s

en: Folder: %s
be: Каталог: %s

en: Path: %s
be: Шлях: %s

en: Host
be: Хост

en: Port
be: Порт

en: Auto-Connect
be: Злучацца аўтаматычна

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Other information
be: Іншая інфармацыя

en: _Add
be: _Дадаць

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: _Delete
be: В_ыдаліць

en: Edit Bookmarks
be: Рэдагаваць закладкі

en: _Close
be: _Зачыніць

en: You must enter a name for the bookmark.
be: Вы мусіце ўвесці назву закладкі.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
be: Закладка з такой назвай ужо існуе. Калі ласка, ўвядзіце іншую.

en: You must enter a server address or name.
be: Увядзіце назву альбо адрас сервера.

en: You must enter a share name.
be: Увядзіце назву рэсурса.

en: You must enter a valid URI for the connection.
be: Вы мусіце ўвесці сапраўдны адрас для злучэння з рэсурсам.

en: _Device:
be: _Прылада:

en: _Server:
be: _Сервер:

en: Create Bookmark
be: Стварыць закладку

en: Edit Bookmark
be: Рэдагаваць закладку

en: _OK
be: _Добра

en: Connect to Server
be: Злучэнне

en: _Cancel
be: _Скасаваць

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
be: Налады закладкі

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Color:
be: _Колер:

en: Au_to-Connect:
be: Аў_тазлучэнне:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
be: Налады злучэння

en: Service t_ype:
be: Тып _службы:

en: _Location (URI):
be: _Размяшчэнне (URI):

en: P_ath:
be: _Шлях:

en: _Share:
be: _Рэсурс:

note: Optional Information
en: Optional Information
be: Дадатковая інфармацыя

en: _Port:
be: _Порт:

en: Set the port to 0 to use the default port
be: Увядзіце 0, каб выкарыстаць прадвызначаны порт

en: _Folder:
be: _Каталог:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
be: Гэтае значэнне не ўплывае на мантаванне, а патрэбна для агляду рэсурсу ў кіраўніку файлаў

en: _Domain:
be: _Дамен:

en: _User Name:
be: _Імя карыстальніка:

en: Icons
be: Значкі

en: Text
be: Тэкст

en: Both
be: Тэкст і значкі

en: Both horizontal
be: Тэкст за значком

en: Horizontal
be: Гарызантальна

en: Vertical
be: Вертыкальна

en: Symbols
be: Значкі

en: Detailed List
be: Падрабязны спіс

en: General
be: Асноўныя

note: Row
en: _File Manager
be: Кіраўнік _файлаў

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
be: Праграма для адкрыцця і прагляду прымантаваных рэсурсаў

note: Row
en: _Terminal
be: _Тэрмінал

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
be: Увядзіце назву праграмы для адкрыцця прымантаваных рэсурсаў у тэрмінале

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
be: _Аўтазлучэнне з закладкамі

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
be: Як часта злучацца з рэсурсамі ў закладках (у секундах). Каб не злучацца ўвядзіце 0.

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: _Save window position and geometry
be: Запамінаць пазіцыю і памеры _акон

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
be: Запамінаць пазіцыю і геаметрыю акна і выкарыстоўваць іх падчас наступнага запуску

en: Show status _icon in the Notification Area
be: _Паказваць значок на прасторы апавяшчэнняў

en: Start _minimized in the Notification Area
be: За_пускаць у згорнутым выглядзе на прасторы апавяшчэнняў

en: Show side panel
be: Бакавая панэль

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
be: Ці адлюстоўваць бакавую панэль для агульных рэсурсаў Samba/Windows у лакальнай сетцы і спісе закладак

en: Show auto-connect error messages
be: Паведамленні пра памылкі аўтазлучэння

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
be: Выводзіць паведамленне пра памылку, калі не атрымалася злучыцца з закладкамі

en: _Connection List Mode
be: _Рэжым спіса злучэнняў

en: Toolbar
be: Панэль прылад

en: Show _toolbar
be: _Паказваць панэль інструментаў

en: St_yle
be: _Стыль

en: _Orientation
be: _Размяшчэнне

en: Preferences
be: Налады

en: No bookmark
be: Закладкі адсутнічаюць

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
be: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Злучэнне: Так
    Тып службы: %s
    Закладка: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
be: <b>Прылада Unix: %s</b>

en: unknown
be: невядома

en: Connecting to "%s" failed.
be: Не атрымалася злучыцца з «%s».

en: Disconnecting from "%s" failed.
be: Не атрымалася адлучыцца ад «%s».

en: Connecting
be: Злучэнне

en: No Workgroups found
be: Працоўных груп не знойдзена

en: No Shares found
be: Рэсурсаў не знойдзена

en: No Hosts found
be: Сервераў не знойдзена

en: _Connect
be: _Злучэнне

en: Connect to the selected share
be: Злучыцца з абраным рэсурсам

en: Create a bookmark from the selected share
be: Стварыць закладку з абранага рэсурса

en: Refresh the network list
be: Абнавіць спіс сетак

en: Close panel
be: Закрыць панэль

en: No bookmarks
be: Закладкі адсутнічаюць

en: Connect to the selected bookmark
be: Злучыцца з гэтым рэсурсам

en: _File
be: _Файл

en: _Quit
be: _Выхад

en: _Edit Bookmarks
be: _Рэдагаваць закладкі

en: _Preferences
be: _Налады

en: _View
be: Вы_гляд

en: _Toolbar
be: _Панэль інструментаў

en: Side _Panel
be: _Бакавая панэль

en: Status _Icon
be: _Значок стану

en: View as _Symbols
be: _Спіс

en: View as _Detailed List
be: _Падрабязны спіс

en: _Actions
be: _Дзеянні

en: _Disconnect
be: _Адлучыць

en: _Bookmarks
be: _Закладкі

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Open in _Terminal
be: Адкрыць у _тэрмінале

en: _Copy URI
be: _Скапіяваць URI

en: _Help
be: _Даведка

en: Online Help
be: _Сеціўная даведка

en: About
be: Звесткі

en: Choose a bookmark to connect to
be: Абраць закладку для злучэння

en: Disconnect the selected resource
be: Адлучыць абраны рэсурс

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
be: Адкрыць кіраўніка закладак, каб дадаць, выдаліць альбо адрэдагаваць закладкі

en: Open the selected resource with a file manager
be: Адкрыць абраны рэсурс у кіраўніку файлаў

en: Start a terminal from here
be: Запусціць тут тэрмінал

en: Open _Terminal
be: Адкрыць _тэрмінал

en: Quit Gigolo
be: Выйсці з Gigolo

en: _Edit Bookmark
be: _Рэдагаваць закладку

en: Frontend for GIO/GVfs
be: Інтэрфейс для GIO/GVfs

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
be: Просты інтэрфейс для зручнага злучэння з адлеглымі файлавымі сістэмамі
