Xfce Apps - en to bg translation catalogue (148 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
bg: Свържете всички отбелязани отметки като „автоматично свързване“ и излезте

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
bg: Стартирай ново копие, въпреки че вече има стартирани.

en: Print a list of supported URI schemes
bg: Покажи списък на поддържаните URL схеми

en: Be verbose
bg: Повече информация

en: Show version information
bg: Покажи информация за версията

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
bg: - прост интерфейс за лесна връзка с отдалечени файлови системи

en: Windows Share
bg: Windows споделен ресурс

en: Network
bg: Мрежа

en: Archive
bg: Архив

en: Photos
bg: Снимки

en: Custom Location
bg: Друго местонахождение

en: Connecting to "%s"
bg: Свързване към „%s“

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
bg: Прост интерфейс за лесно свързване/монтиране към отдалечени/локални файлови системи

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
bg: Gigolo може да използва следните протоколи, предоставени от GVfs:

en: Supported Protocols
bg: Поддържани протоколи

en: The command '%s' failed
bg: Командата „%s“ беше неуспешна

en: Error
bg: Грешка

en: Invalid terminal command
bg: Невалидна команда

en: No default location available for "%s"
bg: Не е наличен адрес по подразбиране за „%s“

en: Edit _Bookmark
bg: Редактирай Отметка

en: Create _Bookmark
bg: Създай Отметка

en: Connected
bg: Свързан

en: Service Type
bg: Тип на услуга

en: Name
bg: Име

en: Bookmarks
bg: _Отметки

en: Move it now?
bg: Преместване сега?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
bg: Gigolo трябва да премести старата конфигурационна директория преди стартиране.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
bg: Вашата стара конфигурационна директория „%s“ не може да бъде преместена в „%s“ (%s). Моля, преместете я ръчно в новото местоположение.

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Domain: %s
bg: Домейн: %s

en: Share: %s
bg: Споделен: %s

en: Folder: %s
bg: Папка: %s

en: Path: %s
bg: Път: %s

en: Host
bg: Хост

en: Port
bg: Порт

en: Auto-Connect
bg: Свързвай автоматично

en: Username
bg: Потребител

en: Other information
bg: Друга информация

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Edit
bg: Р_едактиране

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Edit Bookmarks
bg: Редактирай Отметките

en: _Close
bg: Затваряне

en: You must enter a name for the bookmark.
bg: Трябва да въведеш име за отметката.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
bg: Въведеното име е вече заето. Моля избери друго.

en: You must enter a server address or name.
bg: Трябва да въведеш адрес или име на сървъра.

en: You must enter a share name.
bg: Трябва да въведеш име на споделения ресурс.

en: You must enter a valid URI for the connection.
bg: Трябва да въведеш валиден URI за връзката.

en: _Device:
bg: Устройство:

en: _Server:
bg: _Сървър

en: Create Bookmark
bg: Създай Отметка

en: Edit Bookmark
bg: Редактирай oтметка

en: _OK
bg: _ОК

en: Connect to Server
bg: Свържи се със сървър

en: Co_nnect
bg: Свързване

en: _Cancel
bg: Отказ

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
bg: Настройки на отметките

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Color:
bg: Цвят:

en: Au_to-Connect:
bg: Автоматично свързване:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
bg: Настройки на връзката

en: Service t_ype:
bg: Тип услуга:

en: _Location (URI):
bg: Адрес (URI):

en: P_ath:
bg: Път:

en: _Share:
bg: _Споделен ресурс:

note: Optional Information
en: Optional Information
bg: Допълнителна информация

en: _Port:
bg: _Порт:

en: Set the port to 0 to use the default port
bg: Задайте за порт „0“, за да се използва порта по подразбиране

en: _Folder:
bg: Папка:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
bg: Това не се използва за истинско  монтиране, а само за откриване на точка на монтиране във файловия браузър

en: _Domain:
bg: _Домейн:

en: _User Name:
bg: _Потребител:

en: Icons
bg: Икони

en: Text
bg: Текст

en: Both
bg: И двете

en: Both horizontal
bg: Всичко хоризонтално

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Symbols
bg: Символи

en: Detailed List
bg: Подробен списък

en: General
bg: Общи

note: Row
en: _File Manager
bg: _Файлов мениджър

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
bg: Въведи име на програмата за отваряне или преглеждане на монтирани точки

note: Row
en: _Terminal
bg: Терминал

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
bg: Въведи име на програмата за отваряне на монтирани точки в терминала

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
bg: _Интервал за автоматичните свързвания на Отметките

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
bg: Колко често да се прави опит за свързване, на отметките маркирани за автоматично свързване. В секунди, 0 изключва проверката.

en: Interface
bg: Интерфейс

en: _Save window position and geometry
bg: _Запази позицията и размера на прозореца

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
bg: Запази позицията и размера на прозореца, и ги използвай при стартиране

en: Show status _icon in the Notification Area
bg: Покажи статус-иконата в областта за уведомяване

en: Start _minimized in the Notification Area
bg: Стартирай намален в областта за уведомяване.

en: Show side panel
bg: Покажи страничен панел

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
bg: Дали да се показва страничен панел за разглеждане на локалната мрежа за налични Samba/Windows споделени ресурси и списък с отметки

en: Show auto-connect error messages
bg: Покажи грешките при автоматично свързване

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
bg: Дали да се показват грешките, когато автоматичното свързване на отметките се провали

en: _Connection List Mode
bg: Режим на Списък с връзки

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Show _toolbar
bg: Покажи лентата с инструменти

en: St_yle
bg: Стил

en: _Orientation
bg: Ориентация

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: No bookmark
bg: Няма отметки

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
bg: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Свързан: Да
    Тип услуга: %s
    Отметка: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
bg: <b>Unix устройство: %s</b>

en: unknown
bg: непознато

en: Connecting to "%s" failed.
bg: Свързването към „%s“ се провали.

en: Disconnecting from "%s" failed.
bg: Разкачането от „%s“ се провали.

en: Connecting
bg: Свързване

en: No Workgroups found
bg: Не са открити Работни групи

en: No Shares found
bg: На са открити споделени ресурси

en: No Hosts found
bg: Не са открити компютри

en: _Connect
bg: _Свързване

en: Connect to the selected share
bg: Свържи се с избрания ресурс

en: Create a bookmark from the selected share
bg: Създай отметка от избрания споделен ресурс

en: Refresh the network list
bg: Обнови списъкът с мрежите

en: Close panel
bg: Затвори панела

en: No bookmarks
bg: Няма отметки

en: Connect to the selected bookmark
bg: Свържи се с избраната отметка

en: _File
bg: Файл

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Edit Bookmarks
bg: Р_едактирай отметките

en: _Preferences
bg: Настройки

en: _View
bg: Преглед

en: _Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: Side _Panel
bg: Страничен панел

en: Status _Icon
bg: Икона за състояние

en: View as _Symbols
bg: Символи

en: View as _Detailed List
bg: Подробен списък

en: _Actions
bg: Действие

en: _Disconnect
bg: _Прекъсване

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: _Open
bg: _Отвори

en: Open in _Terminal
bg: Отвори в Терминал

en: _Copy URI
bg: _Копиране на URI

en: _Help
bg: Помощ

en: Online Help
bg: Онлайн помощ

en: About
bg: Относно

en: Choose a bookmark to connect to
bg: Избери отметка за свързване

en: Disconnect the selected resource
bg: Разкачи избрания ресурс

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
bg: Отвори управлението на отметки, за да добавиш, редактираш или изтриеш отметки

en: Open the selected resource with a file manager
bg: Отвори избрания ресурс с файлов мениджър

en: Start a terminal from here
bg: Стартирай Терминал от тук

en: Open _Terminal
bg: Отваряне на _терминал

en: Quit Gigolo
bg: Изход от Gigolo

en: _Edit Bookmark
bg: _Редактиране на отметка

en: Frontend for GIO/GVfs
bg: Интерфейс за GIO/GVfs

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
bg: Прост интерфейс за лесно свързване към отдалечени файлови системи
