Xfce Apps - en to el translation catalogue (138 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
el: Σύνδεση όλων των σελιδοδεικτών με σήμανση 'αυτόματη σύνδεση' και έξοδος

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
el: Αγνόησε τις εκτελούμενα στιγμιότυπα, επιβολή ανοίγματος ενός νέου στιγμιότυπου

en: Print a list of supported URI schemes
el: Εκτύπωσε μία λίστα των υποστηριζομένων URI σχημάτων

en: Be verbose
el: Λεπτομερής

en: Show version information
el: Εμφάνιση πληροφορίες έκδοσης

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
el: - μία απλή εφαρμογή για να συνδέονται εύκολα απομακρυσμένα συστήματα αρχείων

en: Unix Device
el: Συσκευή unix

en: Windows Share
el: Κοινόχρηστος πόρος windows

en: WebDAV (secure)
el: WebDAV (ασφαλές)

en: Network
el: Δίκτυο

en: Archive
el: Συμπιεσμένα αρχεία

en: Photos
el: Εικόνες

en: Custom Location
el: Προσαρμοσμένη τοποθεσία

en: Connecting to "%s"
el: Σύνδεση στο "%s"

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
el: Ένα απλό εργαλείο διεπαφής για την εύκολη σύνδεση/προσάρτηση τοπικών και απομακρυσμένων συστημάτων αρχείων

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
el: Το gigolo δεν μπορεί να κάνει χρήση των ακόλουθων πρωτοκόλλων που παρέχει το GVfs:

en: Supported Protocols
el: Υποστηριζόμενα πρωτόκολλα

en: The command '%s' failed
el: Η εντολή '%s' απέτυχε

en: Error
el: Σφάλμα

en: Invalid terminal command
el: Μη έγκυρη εντολή τερματικού

en: No default location available for "%s"
el: Μη διαθέσιμη προεπιλεγμένη τοποθεσία για "%s"

en: Edit _Bookmark
el: Επεξεργασία _σελοδοδείκτη

en: Create _Bookmark
el: Δημιουργία συν_δέσμου

en: Connected
el: Συνδέθηκε

en: Service Type
el: Τύπος υπηρεσίας

en: Name
el: Όνομα

en: Bookmarks
el: Σύνδεσμοι

en: Move it now?
el: Να μετακινηθεί τώρα;

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
el: Πριν εκκινήσετε το gigolo χρειάζεται να μετακινήσετε το παλιό κατάλογο ρυθμίσεων.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
el: Ο παλιός κατάλογος ρυθμίσεων "%s" δεν μπορεί να μετακινηθεί στο  "%s" (%s). Παρακαλώ μετακινήστε χειροκίνητα τον κατάλογο σε μία νέα τοποθεσία.

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Domain: %s
el: Τομείς: %s

en: Share: %s
el: Κοινόχρηστος πόρος: %s

en: Folder: %s
el: Φάκελος: %s

en: Path: %s
el: Διαδρομή: %s

en: Host
el: Διακομιστής

en: Port
el: Πόρτα

en: Auto-Connect
el: Αυτόματη σύνδεση

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Other information
el: Λοιπές πληροφορίες

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: Edit Bookmarks
el: Επεξεργασία συνδέσμων

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: You must enter a name for the bookmark.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα για την σύνδεση.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
el: Το όνομα του συνδέσμου που δώσατε είναι ήδη σε χρήση. Παρακαλώ επιλέξτε ένα άλλο.

en: You must enter a server address or name.
el: Πρέπει να εισάγετε μία διεύθυνση διακομιστή ή όνομα.

en: You must enter a share name.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα όνομα κοινόχρηστου πόρου.

en: You must enter a valid URI for the connection.
el: Πρέπει να εισάγετε ένα έγκυρο URI για την σύνδεση.

en: _Device:
el: _Συσκευή:

en: _Server:
el: _Διακομιστής:

en: Create Bookmark
el: Δημιουργία συνδέμου

en: Edit Bookmark
el: Επεξεργασία συνδέσμου

en: _OK
el: _Εντάξει

en: Connect to Server
el: Σύνδεση στο διακομιστή

en: _Cancel
el: Άκ_υρο

en: _Color:
el: _Χρώμα:

en: Service t_ype:
el: Τ_ύπος υπηρεσίας:

en: _Location (URI):
el: _Τοποθεσία (URI):

en: P_ath:
el: _Διαδρομή:

en: _Share:
el: _Κοινόχρηστος Πόρος:

en: _Port:
el: _Πόρτα:

en: Set the port to 0 to use the default port
el: Ορίστε την πόρτα σε 0 για χρήση της προεπιλεγμένης πόρτας

en: _Folder:
el: _Φάκελος:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
el: Αυτό δεν χρησιμοποιείται για πραγματική προσάρτηση, είναι μόνο απαραίτητο για άνοιγμα του σημείου προσάρτησης στον διαχειριστή αρχείων

en: _Domain:
el: _Τομέας:

en: _User Name:
el: _Όνομα χρήστη:

en: Icons
el: Εικονίδια

en: Text
el: Κείμενο

en: Both
el: Και τα δύο

en: Both horizontal
el: Και τα δύο οριζόντια

en: Horizontal
el: Οριζόντιο

en: Vertical
el: Κάθετο

en: Symbols
el: Σύμβολα

en: Detailed List
el: Λεπτομερής λίστα

en: General
el: Γενικές

note: Row
en: _File Manager
el: _Διαχειριστής αρχείων

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
el: Εισάγετε το όνομα ενός προγράμματος για χρήση για άνοιγμα ή εμφάνιση των σημείων προσάρτησης

note: Row
en: _Terminal
el: _Τερματικό

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
el: Εισάγετε το όνομα ενός προγράμματος για άνοιγμα σημείων προσάρτησης στο τερματικό

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
el: Εσωτερική αυτόματη σύνδεση σ_υνδέσμου

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
el: Πόσο συχνά να προσπαθεί να επανασυνδέσοι τους συνδέσμους, σε δευτερόλεπτα. Το μηδέν απενεργοποιεί τον έλεγχο.

en: Interface
el: Διεπαφή

en: _Save window position and geometry
el: _Αποθήκευση θέσης και γεωμετρίας παραθύρου

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
el: Αποθηκεύει την θέση και γεωμετρία των παραθύρων και τα επαναφέρει κατά την εκκίνηση

en: Show status _icon in the Notification Area
el: Εμφάνιση ε_ικονιδίου κατάστασης στην περιοχή ειδοποιήσεων

en: Start _minimized in the Notification Area
el: Εκκίνηση στην περιοχή ειδοποιήσεων ελ_αχιστοποιημένα

en: Show side panel
el: Εμφάνιση πλαϊνού ταμπλό

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
el: Εάν θα εμφανίζεται το πλαϊνό ταμπλό για περιήγηση του τοπικού δικτύου για διαθέσιμους Samba/Windows κοινόχρηστους πόρους και λίστα συνδέσμων

en: Show auto-connect error messages
el: Εμφάνιση σφαλμάτων μηνυμάτων αυτόματης σύνδεσης

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
el: Εάν και πόσο να φαίνονται οι διάλογοι των μηνυμάτων λάθους κατά την αυτόματη σύνδεση όταν οι σύνδεσμοι αποτυγχάνουν

en: _Connection List Mode
el: _Κατάσταση  λίστας συνδέσεων

en: Toolbar
el: Εργαλειοθήκη

en: Show _toolbar
el: Εμφάνιση _εργαλειοθήκης

en: St_yle
el: Στ_υλ:

en: _Orientation
el: _Προσανατολισμός

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: No bookmark
el: Κανένας σελιδοδείκτης

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
el: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Συνδέθηκε: Ναι
    Τύπος υπηρεσίας: %s
    Σελιδοδείκτης: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
el: <b>Συσκευή Unix: %s</b>

en: unknown
el: άγνωστο

en: Connecting to "%s" failed.
el: Η σύνδεση στο "%s" απέτυχε.

en: Disconnecting from "%s" failed.
el: Η αποσύνδεση από το  "%s" απέτυχε.

en: Connecting
el: Συνδέεται

en: No Workgroups found
el: Δεν βρέθηκαν χώροι εργασίας

en: No Shares found
el: Δεν βρέθηκαν κοινόχρηστοι πόροι

en: No Hosts found
el: Δεν βρέθηκαν διακομιστές

en: Connect to the selected share
el: Σύνδεση σε επιλεγμένο πόρο

en: Create a bookmark from the selected share
el: Δημιουργία συνδέσμου από τον επιλεγμένο πόρο

en: Refresh the network list
el: Ανανέωση της λίστας δικτύου

en: Close panel
el: Κλείσιμο ταμπλό

en: No bookmarks
el: Όχι σύνδεσμοι

en: Connect to the selected bookmark
el: Σύνδεση σε επιλεγμένο σύνδεσμο

en: _File
el: _Αρχείο

en: _Quit
el: _Έξοδος

en: _Edit Bookmarks
el: _Επεξεργασία συνδέσμων

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _View
el: _Προβολή

en: _Toolbar
el: _Εργαλειοθήκη

en: Side _Panel
el: _Πλαϊνό ταμπλό

en: Status _Icon
el: Εικ_ονίδιο κατάστασης

en: View as _Symbols
el: Εμφάνιση ως _σύμβολα

en: View as _Detailed List
el: Εμφάνιση ως _λεπτομερή λίστα

en: _Actions
el: Ε_νέργειες

en: _Bookmarks
el: _Σύνδεσμοι

en: _Open
el: Άν_οιγμα

en: Open in _Terminal
el: Άνοιγμα σε _Τερματικό

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: Online Help
el: Διαδικτυακή βοήθεια

en: About
el: Σχετικά

en: Choose a bookmark to connect to
el: Επιλογή ενός συνδέσμου για σύνδεση

en: Disconnect the selected resource
el: Αποσύνδεση του επιλεγμένου πόρου

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
el: Άνοιγμα του διαχειριστή συνδέσμων για προσθήκη, επεξεργασία ή διαγραφή συνδέσμων

en: Open the selected resource with a file manager
el: Άνοιγμα της επιλεγμένης πηγής με έναν διαχειριστή αρχείων

en: Start a terminal from here
el: Έναρξη τερματικού από εδώ

en: Quit Gigolo
el: Έξοδος

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
el: Ένα απλό εργαλείο για την εύκολο σύνδεση σε απομακρυσμένα συστήματα αρχείων
