Xfce Apps - en to eu translation catalogue (148 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
eu: Auto-konektatu bezala markaturiko laster-marka guztiak konektatu eta irten

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
eu: Alde batetara utzi irekirik  dauden instantzia, behartu instantzia berri bat irekitzea

en: Print a list of supported URI schemes
eu: Inprimatu onartzen diren URI eskema zerrenda

en: Be verbose
eu: Hedatutako irteera

en: Show version information
eu: Bistarazi bertsio argibideak

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
eu: - urruneko fitxategi-sistemetara konektatzeko interfaze sinple bat

en: Unix Device
eu: Unix gailua

en: Windows Share
eu: Windows partekatzea

en: WebDAV (secure)
eu: WebDAV (segurua)

en: Network
eu: Sarea

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Photos
eu: Argazkiak

en: Custom Location
eu: Pertsonalizatutako kokalekua

en: Connecting to "%s"
eu: "%s"-ra konektatzen

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
eu: Urruneko fitxategi-sistemetara eta lokaletara erraz konektatzeko interfaze sinple bat

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
eu: Gigolok GVfs-ek euskarri ematen dien hurrengo protokoloak erabili ditzake:

en: Supported Protocols
eu: Onartutako protokoloak

en: The command '%s' failed
eu: '%s' komandoak huts egin du

en: Error
eu: Errorea

en: Invalid terminal command
eu: Terminal komando baliogabea

en: No default location available for "%s"
eu: Ez dago lehenetsiriko kokapenik eskuragarri "%s" -rentzat

en: Edit _Bookmark
eu: Editatu _laster-marka

en: Create _Bookmark
eu: Sortu _laster-markak

en: Connected
eu: Konektaturik

en: Service Type
eu: Zerbitzu mota

en: Name
eu: Izena

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Move it now?
eu: Orain mugitu?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
eu: Gigolok zure konfigurazio zaharraren direktorioa mugitu egin behar du abiarazi aurretik

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
eu: Zure konfigurazio direktorio zaharra ("%s") ezin da "%s" (%s)-ra mugitu. Mesedez eskuz mugitu direktorioa kokapen berrira.

en: Warning
eu: Abisua

en: Domain: %s
eu: Domeinua: %s

en: Share: %s
eu: Partekatzea: %s

en: Folder: %s
eu: Karpeta: %s

en: Path: %s
eu: Bidea: %s

en: Host
eu: Ostalaria

en: Port
eu: Ataka

en: Auto-Connect
eu: Auto-konektatu

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Other information
eu: Beste argibideak

en: _Add
eu: Gehitu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Delete
eu: _Ezabatu

en: Edit Bookmarks
eu: Editatu laster-markak

en: _Close
eu: It_xi

en: You must enter a name for the bookmark.
eu: Izen bat idatzi behar duzu laster-markarentzat.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
eu: Idatzitako laster-marka izena dagoeneko erabilia dago. Mesedez hautatu beste bat.

en: You must enter a server address or name.
eu: Zerbitzari helbide edo izen bat idatzi behar duzu.

en: You must enter a share name.
eu: Partekatze izena idatzi behar duzu.

en: You must enter a valid URI for the connection.
eu: Baliozko URI bat idatzi behar duzu konexioarentzat.

en: _Device:
eu: _Gailua:

en: _Server:
eu: _Zerbitzaria:

en: Create Bookmark
eu: Sortu laster-marka

en: Edit Bookmark
eu: Editatu laster-marka

en: _OK
eu: Ad_os

en: Connect to Server
eu: Konektatu zerbitzarira

en: _Cancel
eu: Ut_zi

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
eu: Laster-marka ezarpenak

en: _Name:
eu: Ize_na:

en: _Color:
eu: _Kolorea:

en: Au_to-Connect:
eu: Au_to-konektatu:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
eu: Konexio ezarpenak

en: Service t_ype:
eu: Zerbitzu m_ota:

en: _Location (URI):
eu: _Kokalekua (URI):

en: P_ath:
eu: _Bidea:

en: _Share:
eu: _Partekatzea:

note: Optional Information
en: Optional Information
eu: Hautazko informazioa

en: _Port:
eu: _Ataka:

en: Set the port to 0 to use the default port
eu: Ezarri 0 ataka zenbakian lehenetsitakoa erabiltzeko

en: _Folder:
eu: _Karpeta:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
eu: Hau ez da erabiltzen oraingo muntaketan, bakarrik fitxategi arakatzaile batean irekitzeko da beharrezkoa

en: _Domain:
eu: _Domeinua:

en: _User Name:
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Text
eu: Testua

en: Both
eu: Biak

en: Both horizontal
eu: Biak horizontalki

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Symbols
eu: Sinboloak

en: Detailed List
eu: Zehazturiko zerrenda

en: General
eu: Orokorra

note: Row
en: _File Manager
eu: _Fitxategi kudeatzailea

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
eu: Idatzi muntatze puntuak ikusi edo irekitzeko erabili behar den programaren izena

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
eu: Idatzi muntatze puntuak ikusi edo irekitzeko erabili behar den programaren izena

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
eu: _Laster-marka auto-konektatze bitartea

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
eu: Zenbat denboraz saiatu laster-markak auto-konektatzen, segundutan. Zero ezarriaz egiaztatzea ezgaitzen da.

en: Interface
eu: Interfazea

en: _Save window position and geometry
eu: _Gorde leihoaren kokaleku eta tamaina

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
eu: Leihoaren kokalekua eta tamaina gorde eta abiaraztean ezarri egiten ditu

en: Show status _icon in the Notification Area
eu: Ikusi egoera _ikonoa berri-emate eremuan

en: Start _minimized in the Notification Area
eu: Abiarazi berri-emate eremuan t_xikiturik

en: Show side panel
eu: Ikusi alboko panela

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
eu: Eskuragarri dauden samba errekurtsoak bilatzeko sare lokala nabigatzeko alboko panela bistarazi behar den ala ez

en: Show auto-connect error messages
eu: Ikusi auto-konektatze errore mezuak

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
eu: Laster-marka bat auto-konektatzean huts egitean errorea ikusi behar den ala ez

en: _Connection List Mode
eu: _konexio zerrenda modua

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: Show _toolbar
eu: Ikusi _tresna-barra

en: St_yle
eu: Est_iloa

en: _Orientation
eu: _Orientazioa

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: No bookmark
eu: Laster-markarik ez

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
eu: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Konektaturik: Bai
    Zerbitzu mota: %s
    Laster-marka: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
eu: <b>Unix gailua: %s</b>

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Connecting to "%s" failed.
eu: Huts "%s"-ra konektatzean.

en: Disconnecting from "%s" failed.
eu: Huts "%s"-tik deskonektatzean.

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: No Workgroups found
eu: Ez da lan-talderik aurkitu

en: No Shares found
eu: Ez da partekatzerik aurkitu

en: No Hosts found
eu: Ez da ostalaririk aurkitu

en: _Connect
eu: Konektatu

en: Connect to the selected share
eu: Deskonektatu hautaturiko errekurtsoa

en: Create a bookmark from the selected share
eu: Sortu laster-marka bat hautatutako partekatzearentzat

en: Refresh the network list
eu: Berritu sare zerrenda

en: Close panel
eu: Itxi panela

en: No bookmarks
eu: Laster-markarik ez

en: Connect to the selected bookmark
eu: Konektatu hautatutako laster-markara

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Quit
eu: Irte_n

en: _Edit Bookmarks
eu: _Editatu laster-markak

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Toolbar
eu: _Tresna-barra

en: Side _Panel
eu: Alboko _panela

en: Status _Icon
eu: Egoera _ikonoa

en: View as _Symbols
eu: Ikusi _sinbolo gisa

en: View as _Detailed List
eu: Ikusi _zehaztutako zerrenda gisa

en: _Actions
eu: Ekintz_ak

en: _Disconnect
eu: _Deskonektatu

en: _Bookmarks
eu: _Laster-markak

en: _Open
eu: _Ireki

en: Open in _Terminal
eu: Ireki _terminalean

en: _Copy URI
eu: URIa kopiatu

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Online Help
eu: Sare-bidezko laguntza

en: About
eu: Honi buruz

en: Choose a bookmark to connect to
eu: Hautatu konektatzeko laster-marka bat

en: Disconnect the selected resource
eu: Deskonektatu hautatutako errekurtsoa

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
eu: Ireki laster-marka kudeatzailea laster-markak gehitu. editatu edo ezabatzeko

en: Open the selected resource with a file manager
eu: Ireki hautatutako errekurtsoa fitxategi kudeatzaile batekin

en: Start a terminal from here
eu: Ireki terminal bat hemen

en: Open _Terminal
eu: _Terminala ireki

en: Quit Gigolo
eu: Itxi Gigolo

en: _Edit Bookmark
eu: Laster-marka _editatu

en: Frontend for GIO/GVfs
eu: GIO/GVfs-rako erabiltzaile interfazea

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
eu: Urruneko fitxategi-sistemetara konektatzeko interfaze sinple bat
