Xfce Apps - en to fi translation catalogue (143 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
fi: Yhdistä kaikkiin "Yhdistä automaattisesti"-merkittyihin kirjanmerkkeihin ja lopeta

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
fi: Käynnistä uusi instanssi, vaikka sovellus olisi jo käynnissä

en: Print a list of supported URI schemes
fi: Tulosta lista tuetuista URI-skeemoista

en: Be verbose
fi: Yksityiskohtainen tulostus

en: Show version information
fi: Näytä versiotiedot

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
fi: - käyttöliittymä, jonka avulla yhdistät helposti verkkojakoihin

en: Unix Device
fi: Unix-laite

en: Windows Share
fi: Windows-jako

en: WebDAV (secure)
fi: WebDAV (suojattu)

en: Network
fi: Verkko

en: Archive
fi: Arkisto

en: Photos
fi: Valokuvat

en: Custom Location
fi: Mukautettu sijainti

en: Connecting to "%s"
fi: Yhdistetään kohteeseen "%s"

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
fi: Työkalu, jolla liität paikalliset ja verkon tiedostojärjestelmät helposti

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
fi: Gigolo tukee seuraavia protokollia GVfs:n kautta:

en: Supported Protocols
fi: Tuetut protokollat

en: The command '%s' failed
fi: Komento "%s" epäonnistui

en: Error
fi: Virhe

en: Invalid terminal command
fi: Päätekomento ei kelpaa

en: No default location available for "%s"
fi: Ei oletussijaintia kohteelle "%s"

en: Edit _Bookmark
fi: Muokkaa _kirjanmerkkiä

en: Create _Bookmark
fi: Luo _kirjanmerkki

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Service Type
fi: Palvelutyyppi

en: Name
fi: Nimi

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: Move it now?
fi: Siirretäänkö heti?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
fi: Gigolon täytyy siirtää vanha asetuskansio ennen käynnistystä.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
fi: Vanhan asetuskansiosi "%s" siirto kohteeseen "%s" epäonnistui (%s). Ole hyvä ja siirrä kansio itse uuteen sijaintiin.

en: Warning
fi: Varoitus

en: Domain: %s
fi: Toimialue: %s

en: Share: %s
fi: Jako: %s

en: Folder: %s
fi: Kansio: %s

en: Path: %s
fi: Polku: %s

en: Host
fi: Isäntä

en: Port
fi: Portti

en: Auto-Connect
fi: Yhdistä automaattisesti

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Other information
fi: Muut tiedot

en: _Add
fi: _Lisää

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Delete
fi: _Poista

en: Edit Bookmarks
fi: Muokkaa kirjanmerkkejä

en: _Close
fi: _Sulje

en: You must enter a name for the bookmark.
fi: Anna kirjanmerkille nimi.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
fi: Antamasi kirjanmerkin nimi on jo käytössä. Valitse jokin toinen nimi.

en: You must enter a server address or name.
fi: Anna palvelimen osoite tai nimi.

en: You must enter a share name.
fi: Anna jaon nimi.

en: You must enter a valid URI for the connection.
fi: Anna yhteydelle kelvollinen URI.

en: _Device:
fi: _Laite:

en: _Server:
fi: _Palvelin:

en: Create Bookmark
fi: Luo kirjanmerkki

en: Edit Bookmark
fi: Muokkaa kirjanmerkkiä

en: Connect to Server
fi: Yhdistä palvelimeen

en: _Cancel
fi: _Peru

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
fi: Kirjanmerkkiasetukset

en: _Name:
fi: _Nimi:

en: _Color:
fi: _Väri:

en: Au_to-Connect:
fi: Yhdistä au_tomaattisesti:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
fi: Yhteysasetukset

en: Service t_ype:
fi: Pal_velutyyppi:

en: _Location (URI):
fi: Sijai_nti (URI):

en: P_ath:
fi: _Polku:

en: _Share:
fi: _Jako:

note: Optional Information
en: Optional Information
fi: Valinnaiset tiedot

en: _Port:
fi: Po_rtti:

en: Set the port to 0 to use the default port
fi: Aseta portiksi 0 käyttääksesi oletusporttia

en: _Folder:
fi: Kansi_o:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
fi: Tätä ei käytetä liittäessä, vaan ainoastaan kun liitospiste avataan tiedostoselaimessa

en: _Domain:
fi: _Toimialue:

en: _User Name:
fi: Käyttäjä_nimi:

en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: Text
fi: Teksti

en: Both
fi: Molemmat

en: Both horizontal
fi: Molemmat vaakasuunnassa

en: Horizontal
fi: Vaaka

en: Vertical
fi: Pysty

en: Symbols
fi: Symbolit

en: Detailed List
fi: Tiedot

en: General
fi: Yleiset

note: Row
en: _File Manager
fi: Tie_dostonhallinta

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
fi: Anna liitospisteiden avaamiseen tai näyttämiseen käytettävän sovelluksen nimi

note: Row
en: _Terminal
fi: _Pääte

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
fi: Anna liitospisteiden avaamiseen käytettävän pääteohjelman nimi

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
fi: _Kirjanmerkkien automaattiyhdistämisen väli

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
fi: Ajanjakso sekunteina, jonka välein yritetään yhdistää automaattisesti kirjanmerkkeihin. Nolla estää tarkistuksen.

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: _Save window position and geometry
fi: _Muista ikkunan sijainti ja mittasuhteet

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
fi: Tallentaa ikkunan sijainnin sekä mittasuhteet ja lataa ne käynnistettäessä

en: Show status _icon in the Notification Area
fi: Näytä tilak_uvake huomautusalueella

en: Start _minimized in the Notification Area
fi: Käynnistä pienennettynä _huomautusalueelle

en: Show side panel
fi: Näytä sivupaneeli

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
fi: Näytä kirjanmerkit sekä paikallisverkon Samba/Windows-jaot sivupaneelissa

en: Show auto-connect error messages
fi: Näytä automaattiyhdistämisen virheet

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
fi: Näytä virheilmoitusdialogi, kun kirjanmerkin automaattiyhdistäminen epäonnistuu

en: _Connection List Mode
fi: _Yhteyslistan tila

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Show _toolbar
fi: Näytä työk_alupalkki

en: St_yle
fi: _Tyyli

en: _Orientation
fi: _Asento

en: Preferences
fi: Asetukset

en: No bookmark
fi: Ei kirjanmerkkiä

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
fi: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Yhdistetty: On
    Palvelutyyppi: %s
    Kirjanmerkki: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
fi: <b>Unix-laite: %s</b>

en: unknown
fi: tuntematon

en: Connecting to "%s" failed.
fi: Yhteys kohteeseen "%s" epäonnistui.

en: Disconnecting from "%s" failed.
fi: Yhteyden katkaisu kohteeseen "%s" epäonnistui.

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: No Workgroups found
fi: Työryhmiä ei löytynyt

en: No Shares found
fi: Jakoja ei löytynyt

en: No Hosts found
fi: Isäntiä ei löytynyt

en: _Connect
fi: _Yhdistä

en: Connect to the selected share
fi: Yhdistä valittuun jakoon

en: Create a bookmark from the selected share
fi: Luo kirjanmerkki valittuun jakoon

en: Refresh the network list
fi: Päivitä verkkolista

en: Close panel
fi: Sulje paneeli

en: No bookmarks
fi: Ei kirjanmerkkejä

en: Connect to the selected bookmark
fi: Yhdistä merkittyyn kirjanmerkkiin

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Quit
fi: _Lopeta

en: _Edit Bookmarks
fi: _Muokkaa kirjanmerkkejä

en: _Preferences
fi: _Asetukset

en: _View
fi: _Näytä

en: _Toolbar
fi: _Työkalupalkki

en: Side _Panel
fi: Si_vupaneeli

en: Status _Icon
fi: Tilak_uvake

en: View as _Symbols
fi: Näytä sy_mbolit

en: View as _Detailed List
fi: Näytä ti_edot

en: _Actions
fi: T_oiminnot

en: _Bookmarks
fi: _Kirjanmerkit

en: _Open
fi: _Avaa

en: Open in _Terminal
fi: Avaa _päätteessä

en: _Help
fi: _Ohje

en: Online Help
fi: Ohjeet verkossa

en: About
fi: Tietoja

en: Choose a bookmark to connect to
fi: Valitse yhdistettävä kirjanmerkki

en: Disconnect the selected resource
fi: Katkaise yhteys valittuun resurssiin

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
fi: Avaa kirjanmerkkien hallinta luodaksesi, muokataksesi tai poistaaksesi kirjanmerkkejä

en: Open the selected resource with a file manager
fi: Avaa valittu resurssi tiedostonhallinnassa

en: Start a terminal from here
fi: Avaa pääte tässä kansiossa

en: Quit Gigolo
fi: Sulje Gigolo

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
fi: Käyttöliittymä, jonka avulla yhdistät helposti verkkojakoihin
