Xfce Apps - en to gl translation catalogue (145 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
gl: Conectar todos os marcadores marcados como 'conectar automaticamente' e saír

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
gl: Ignorar as instancias en execución, forzar a apertura dunha nova instancia

en: Print a list of supported URI schemes
gl: Amosar unha lista dos esquemas de URI admitidos

en: Be verbose
gl: Ser detallado

en: Show version information
gl: Amosar a información da versión

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
gl: - unha sinxela interface para conectar facilmente a sistemas de ficheiros remotos

en: Unix Device
gl: Dispositivo de Unix

en: Windows Share
gl: Recurso de Windows

en: WebDAV (secure)
gl: WebDAV (seguro)

en: Network
gl: Rede

en: Archive
gl: Arquivo

en: Photos
gl: Fotografías

en: Custom Location
gl: Localización personalizada

en: Connecting to "%s"
gl: Conectando con «%s»

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
gl: Unha interface sinxela para conectar/montar facilmente a sistemas de ficheiros locais e remotos

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
gl: Gigolo pode usar os seguintes protocolos fornecidos por GVfs:

en: Supported Protocols
gl: Protocolos admitidos

en: The command '%s' failed
gl: Fallou a orde «%s»

en: Error
gl: Erro

en: Invalid terminal command
gl: A orde de terminal é incorrecta

en: No default location available for "%s"
gl: Non hai dispoñíbel unha localización predeterminada para «%s»

en: Edit _Bookmark
gl: Editar o _marcador

en: Create _Bookmark
gl: Crear un _marcador

en: Connected
gl: Conectado

en: Service Type
gl: Tipo de servizo

en: Name
gl: Nome

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Move it now?
gl: Desexa movela agora?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
gl: Gigolo ten que mover o antigo directorio de configuración antes de iniciar.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
gl: O seu antigo directorio de configuración «%s» non se pode mover a «%s» (%s). Mova o directorio a man á nova localización.

en: Warning
gl: Advertencia

en: Domain: %s
gl: Dominio: %s

en: Share: %s
gl: Recurso: %s

en: Folder: %s
gl: Cartafol: %s

en: Path: %s
gl: Ruta: %s

en: Host
gl: Máquina

en: Port
gl: Porto

en: Auto-Connect
gl: Conectar automaticamente

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Other information
gl: Outra información

en: _Add
gl: Eng_adir

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: Edit Bookmarks
gl: Editar os marcadores

en: _Close
gl: _Pechar

en: You must enter a name for the bookmark.
gl: Debe introducir un nome para o marcador.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
gl: O nome de marcador introducido xa se está usando. Escolla outro.

en: You must enter a server address or name.
gl: Debe introducir un enderezo ou nome dun servidor.

en: You must enter a share name.
gl: Debe introducir un nome de recurso.

en: You must enter a valid URI for the connection.
gl: Debe introducir un URI correcto para a conexión.

en: _Device:
gl: _Dispositivo:

en: _Server:
gl: _Servidor:

en: Create Bookmark
gl: Crear un marcador

en: Edit Bookmark
gl: Modificar o marcador

en: _OK
gl: _Aceptar

en: Connect to Server
gl: Conectar co servidor

en: _Cancel
gl: _Cancelar

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
gl: Configuración do marcador

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _Color:
gl: _Cor:

en: Au_to-Connect:
gl: Conectar au_tomaticamente:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
gl: Configuración da conexión

en: Service t_ype:
gl: T_ipo de servizo:

en: _Location (URI):
gl: _Localización (URI):

en: P_ath:
gl: _Ruta:

en: _Share:
gl: _Recurso:

note: Optional Information
en: Optional Information
gl: Información opcional

en: _Port:
gl: _Porto:

en: Set the port to 0 to use the default port
gl: Definir o porto como 0 para usar o porto predeterminado

en: _Folder:
gl: _Cartafol:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
gl: Isto non se emprega na montaxe actual, só é necesario para abrir o punto de montaxe nun navegador de ficheiros

en: _Domain:
gl: _Dominio:

en: _User Name:
gl: Nome de _usuario:

en: Icons
gl: Iconas

en: Text
gl: Texto

en: Both
gl: Ámbolos dous

en: Both horizontal
gl: Horizontais os dous

en: Symbols
gl: Símbolos

en: Detailed List
gl: Lista detallada

en: General
gl: Xeral

note: Row
en: _File Manager
gl: Xestor de _ficheiros

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
gl: Introduza o nome do programa que se vai usar para abrir ou ver puntos de montaxe

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
gl: Introduza o nome do programa que se vai usar para abrir ou ver puntos de montaxe

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
gl: Inter_valo de conexión automática dos marcadores

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
gl: A frecuencia de intento de conexión automática dos marcadores, en segundos. Cero desactiva a comprobación.

en: _Save window position and geometry
gl: _Gardar a posición e maila xeometría da xanela

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
gl: Garda a posición e a xeometría da xanela e restáuraa ao volver iniciar

en: Show status _icon in the Notification Area
gl: Amosar a _icona de estado na Zona de Notificación

en: Start _minimized in the Notification Area
gl: Iniciar _minimizado na área de notificación

en: Show side panel
gl: Amosar o panel lateral

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
gl: Amosar ou non un panel lateral para explorar a rede local en busca de recursos Samba/Windows dispoñíbeis e dunha lista de marcadores

en: Show auto-connect error messages
gl: Amosar as mensaxes de erro das conexións automáticas

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
gl: Amosar os diálogos de mensaxes de erro cando falla a conexión automática dos marcadores

en: _Connection List Mode
gl: Modo lista de _conexión

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Show _toolbar
gl: Amosar a barra de _ferramentas

en: St_yle
gl: Es_tilo

en: _Orientation
gl: _Orientación

en: Preferences
gl: Preferencias

en: No bookmark
gl: Sen marcadores

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
gl: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Conectado: Si
    Tipo de servizo: %s
    Marcador: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
gl: <b>Dispositivo de Unix: %s</b>

en: unknown
gl: descoñecido

en: Connecting to "%s" failed.
gl: Produciuse un erro ao se conectar a «%s».

en: Disconnecting from "%s" failed.
gl: Produciuse un erro ao se desconectar de «%s».

en: Connecting
gl: Conectando

en: No Workgroups found
gl: Non se atoparon grupos de traballo

en: No Shares found
gl: Non se atoparon recursos

en: No Hosts found
gl: Non se atoparon máquinas

en: _Connect
gl: _Conexión

en: Connect to the selected share
gl: Conectar ao recurso seleccionado

en: Create a bookmark from the selected share
gl: Crear un marcador para o recurso seleccionado

en: Refresh the network list
gl: Actualizar a lista da rede

en: Close panel
gl: Pechar o panel

en: No bookmarks
gl: Sen marcadores

en: Connect to the selected bookmark
gl: Conectar ao marcador seleccionado

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Quit
gl: Saír

en: _Edit Bookmarks
gl: _Editar os marcadores

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _View
gl: _Ver

en: _Toolbar
gl: _Barra de ferramentas

en: Side _Panel
gl: _Panel lateral

en: Status _Icon
gl: _Icona de estado

en: View as _Symbols
gl: Ver como _símbolos

en: View as _Detailed List
gl: Ver como lista _detallada

en: _Actions
gl: _Accións

en: _Disconnect
gl: _Desconectar

en: _Bookmarks
gl: _Marcadores

en: _Open
gl: _Abrir

en: Open in _Terminal
gl: Abrir en _Terminal

en: _Copy URI
gl: _Copiar o URI

en: _Help
gl: A_xuda

en: Online Help
gl: Axuda na rede

en: About
gl: Sobre

en: Choose a bookmark to connect to
gl: Escolla un marcador ao que conectar

en: Disconnect the selected resource
gl: Desconectar o recurso seleccionado

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
gl: Abrir o xestor de marcadores para engadir, modificar ou eliminar marcadores

en: Open the selected resource with a file manager
gl: Abrir o recurso seleccionado cun xestor de ficheiros

en: Start a terminal from here
gl: Iniciar un terminal desde aquí

en: Open _Terminal
gl: Abrir un _terminal

en: Quit Gigolo
gl: Saír de Gigolo

en: _Edit Bookmark
gl: _Modificar o marcador

en: Frontend for GIO/GVfs
gl: Interface de GIO/GVfs

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
gl: Unha sinxela interface para conectar facilmente a sistemas de ficheiros remotos
