Xfce Apps - en to ms translation catalogue (141 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
ms: Sambung semu tanda buku bertanda 'auto sambung' dan keluar

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
ms: Abai kejadian berjalan, paksa membuka kejadian baharu

en: Print a list of supported URI schemes
ms: Cetak senarai skema URI yang disokong

en: Be verbose
ms: Biar berjela

en: Show version information
ms: Tunjuk maklumat versi

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
ms: - merupakan bahagian hadapan ringkas yang memudahkan penyambungan ke sistem fail jauh

en: Unix Device
ms: Peranti Unix

en: Windows Share
ms: Perkongsian Windows

en: WebDAV (secure)
ms: WebDAV (selamat)

en: Network
ms: Rangkaian

en: Archive
ms: Arkib

en: Photos
ms: Foto

en: Custom Location
ms: Lokasi Suai

en: Connecting to "%s"
ms: Menyambung ke "%s"

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
ms: Merupakan bahagian hadapan ringkas yang memudahkan penyambungan/melekap ke sistem fail jauh dan setempat

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
ms: Gigolo boleh guna protokol berikut yang disediakan oleh GVfs:

en: Supported Protocols
ms: Protokol Disokong

en: The command '%s' failed
ms: Perintah '%s' gagal

en: Error
ms: Ralat

en: Invalid terminal command
ms: Perintah terminal tidak sah

en: No default location available for "%s"
ms: Tiada lokasi lalai tersedia untuk "%s"

en: Edit _Bookmark
ms: Sunting Tanda _Buku

en: Create _Bookmark
ms: Cipta Tanda _Buku

en: Connected
ms: Bersambung

en: Service Type
ms: Jenis Perkhidmatan

en: Name
ms: Nama

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: Move it now?
ms: Alih ia sekarang?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
ms: Gigolo perlu mengalih direktori konfigurasi lama anda sebelum bermula.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
ms: Direktori konfigurasi lama "%s" anda tidak dapat dialih ke "%s" (%s). Sila alih direktori tersebut secara manual ke lokasi baharu.

en: Warning
ms: Amaran

en: Share: %s
ms: Kongsi: %s

en: Path: %s
ms: Laluan: %s

en: Host
ms: Hos

en: Auto-Connect
ms: Auto-Sambung

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Other information
ms: Maklumat lain

en: _Add
ms: T_ambah

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Edit Bookmarks
ms: Sunting Tanda Buku

en: _Close
ms: Tutu_p

en: You must enter a name for the bookmark.
ms: Anda mesti masukkan nama untuk tanda buku.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
ms: Nama tanda buku yang dimasukkan sudah diguna. Sila pilih nama lain.

en: You must enter a server address or name.
ms: Anda mesti masukkan satu alamat pelayan atau nama.

en: You must enter a share name.
ms: Anda mesti masukkan satu nama perkongsian.

en: You must enter a valid URI for the connection.
ms: Anda mesti masukkan satu URI yang sah untuk sambungan.

en: _Device:
ms: P_eranti:

en: _Server:
ms: Pe_layan:

en: Create Bookmark
ms: Cipta Tanda Buku

en: Edit Bookmark
ms: Sunting Tanda Buku

en: Connect to Server
ms: Sambung ke Pelayan

en: _Cancel
ms: _Batal

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
ms: Tetapan Tanda Buku

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _Color:
ms: _Warna:

en: Au_to-Connect:
ms: Au_to-Sambung:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
ms: Tetapan Sambungan

en: Service t_ype:
ms: _Jenis perkhidmatan:

en: _Location (URI):
ms: _Lokasi (URI):

en: P_ath:
ms: L_aluan:

en: _Share:
ms: _Kongsi:

note: Optional Information
en: Optional Information
ms: Maklumat Pilihan

en: Set the port to 0 to use the default port
ms: Tetapkan port pada 0 untuk guna port lalai

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
ms: Ia tidak digunakan untuk lekap sebenar, hanya diperlukan untuk membuka titik lekap dalam pelayar fail

en: _User Name:
ms: Nama _Pengguna:

en: Icons
ms: Ikon

en: Text
ms: Teks

en: Both
ms: Kedua-dua

en: Both horizontal
ms: Kedua-dua mengufuk

en: Horizontal
ms: Mengufuk

en: Vertical
ms: Menegak

en: Symbols
ms: Simbol

en: Detailed List
ms: Senarai Terperinci

en: General
ms: Am

note: Row
en: _File Manager
ms: Pengurus _Fail

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
ms: Masukkan nama program untuk guna untuk buka atau lihat titik lekap

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
ms: Masukkan nama program untuk buka titik lekap di dalam terminal

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
ms: Sela Auto-Sambung Tanda _Buku

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
ms: Berapa kerapkah untuk cuba menyambung tanda buku secara automatik, dalam saat. Nilai sifat lumpuhkan pemeriksaan.

en: Interface
ms: Antaramuka

en: _Save window position and geometry
ms: _Simpan kedudukan dan geometri tetingkap

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
ms: Simpan kedudukan dan geometri tetingkap dan pulih ia pada permulaan

en: Show status _icon in the Notification Area
ms: Tunjuk _ikon status dalam Kawasan Pemberitahuan

en: Start _minimized in the Notification Area
ms: Mula dengan di_minimumkan dalam Kawasan Pemberitahuan

en: Show side panel
ms: Tunjuk panel sisi

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
ms: Sama ada untuk tunjuk panel sisi bila melayari rangkaian setempat bagi perkongsian Samba/Windows yang ada dan senarai tanda buku

en: Show auto-connect error messages
ms: Tunjuk mesej ralat auto-sambung

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
ms: Sama ada henda tunjuk dialog mesej ralat bila penyambungan automatik tanda buku gagal

en: _Connection List Mode
ms: Mod Senarai Sa_mbungan

en: Toolbar
ms: Palang Alat

en: Show _toolbar
ms: Tunjuk palang ala_t

en: St_yle
ms: Ga_ya

en: _Orientation
ms: _Orientasi

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: No bookmark
ms: Tiada tanda buku

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
ms: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Bersambung: Ya
    Jenis Perkhidmatan: %s
    Tanda Buku: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
ms: <b>Peranti Unix: %s</b>

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: Connecting to "%s" failed.
ms: Menyambung ke "%s" gagal.

en: Disconnecting from "%s" failed.
ms: Pemutusan dari "%s" gagal.

en: Connecting
ms: Menyambung

en: No Workgroups found
ms: Tiada Kumpulan Kerja ditemui

en: No Shares found
ms: Tiada Perkongsian ditemui

en: No Hosts found
ms: Tiada Hos ditemui

en: _Connect
ms: _Sambung

en: Connect to the selected share
ms: Sambung ke perkongsian terpilih

en: Create a bookmark from the selected share
ms: Cipta satu tanda buku dari perkongsian terpilih

en: Refresh the network list
ms: Segar semula senarai rangkaian

en: Close panel
ms: Tutup panel

en: No bookmarks
ms: Tiada tanda buku

en: Connect to the selected bookmark
ms: Sambung ke tanda buku terpilih

en: _File
ms: _Fail

en: _Quit
ms: K_eluar

en: _Edit Bookmarks
ms: S_unting Tanda Buku

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _View
ms: _Lihat

en: _Toolbar
ms: Palang Ala_t

en: Side _Panel
ms: _Panel Sisi

en: Status _Icon
ms: _Ikon Status

en: View as _Symbols
ms: Lihat sebagai _Simbol

en: View as _Detailed List
ms: Lihat sebagai Senarai _Terperinci

en: _Actions
ms: T_indakan

en: _Disconnect
ms: _Putuskan

en: _Bookmarks
ms: Tanda _Buku

en: _Open
ms: _Buka

en: Open in _Terminal
ms: Buka dalam T_erminal

en: _Copy URI
ms: _Salin URI

en: _Help
ms: _Bantuan

en: Online Help
ms: Bantuan Atas Talian

en: About
ms: Perihal

en: Choose a bookmark to connect to
ms: Pilih satu tanda buku untuk disambunkan

en: Disconnect the selected resource
ms: Putuskan sumber terpilih

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
ms: Buka pengurus tanda buku untuk tambah, sunting atau padam tanda buku

en: Open the selected resource with a file manager
ms: Buka sumber terpilih dengan pengurus fail

en: Start a terminal from here
ms: Mulakan terminal di sini

en: Open _Terminal
ms: Buka _Terminal

en: Quit Gigolo
ms: Keluar dari Gigolo

en: _Edit Bookmark
ms: S_unting Tanda Buku

en: Frontend for GIO/GVfs
ms: Bahagian Hadapan untuk GIO/GVfs

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
ms: Merupakan bahagian hadapan ringkas yang memudahkan penyambungan ke sistem fail
