Xfce Apps - en to nb translation catalogue (146 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
nb: Koble til alle bokmerker merket «automatisk tilkobling» og avslutt

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
nb: Ignorer kjørende instanser, påtving åpning av ny instans

en: Print a list of supported URI schemes
nb: Skriv ut alle støttede URI-baner

en: Be verbose
nb: Vis utdypende utdata

en: Show version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
nb: - enkel grenseflate for enkel tilkobling til fjerntliggende filsystemer

en: Unix Device
nb: Unix-enhet

en: Windows Share
nb: Windows delingsressurs

en: WebDAV (secure)
nb: WebDAV (sikker)

en: Network
nb: Nettverk

en: Archive
nb: Arkiv

en: Photos
nb: Bilder

en: Custom Location
nb: Egendefinert plassering

en: Connecting to "%s"
nb: Kobler til «%s»

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
nb: En enkel grenseflate for å enkelt koble til/montere lokale og fjerntliggende filsystem

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
nb: Gigolo kan bruke følgende protokoller støttet av GVfs:

en: Supported Protocols
nb: Støttede protokoller

en: The command '%s' failed
nb: Kommandoen «%s» mislyktes

en: Error
nb: Feil

en: Invalid terminal command
nb: Ugyldig terminalkommando

en: No default location available for "%s"
nb: Ingen forvalgt plassering tilgjengelig for «%s»

en: Edit _Bookmark
nb: Rediger _bokmerke

en: Create _Bookmark
nb: Opprett _bokmerke

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Service Type
nb: Tjenestetype

en: Name
nb: Navn

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Move it now?
nb: Flytt nå?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
nb: Gigolo må flytte din gamle oppsettsmappe før det starter.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
nb: Din gamle oppsettsmappe «%s» kunne ikke flyttes til «%s» (%s). Flytt mappen til ny plassering manuelt.

en: Warning
nb: Advarsel

en: Domain: %s
nb: Domene: %s

en: Share: %s
nb: Del: %s

en: Folder: %s
nb: Mappe: %s

en: Path: %s
nb: Sti: %s

en: Host
nb: Vert

en: Auto-Connect
nb: Koble til automatisk

en: Username
nb: Brukernavn

en: Other information
nb: Annen informasjon

en: _Add
nb: _Legg til

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Delete
nb: _Slett

en: Edit Bookmarks
nb: Rediger bokmerker

en: _Close
nb: L_ukk

en: You must enter a name for the bookmark.
nb: Du må angi et navn for bokmerket.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
nb: Navnet du angav for bokmerket er allerede i bruk. Velg noe annet.

en: You must enter a server address or name.
nb: Du må angi en tjeneradresse eller et navn.

en: You must enter a share name.
nb: Du må angi et navn på delt ressurs

en: You must enter a valid URI for the connection.
nb: Du må skrive inn gyldig URI for tilkoblingen

en: _Device:
nb: _Enhet:

en: _Server:
nb: _Tjener:

en: Create Bookmark
nb: Opprett bokmerke

en: Edit Bookmark
nb: Rediger bokmerke

en: Connect to Server
nb: Koble til tjener

en: Co_nnect
nb: _Koble til

en: _Cancel
nb: _Avbryt

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
nb: Innstillinger for bokmerker

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Color:
nb: _Farge:

en: Au_to-Connect:
nb: Koble til a_utomatisk:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
nb: Innstillinger for tilkobling

en: Service t_ype:
nb: Tjenestet_ype:

en: _Location (URI):
nb: _Plassering (URI):

en: P_ath:
nb: S_ti:

en: _Share:
nb: _Del:

note: Optional Information
en: Optional Information
nb: Valgfri informasjon

en: Set the port to 0 to use the default port
nb: Velg port 0 for å bruke forvalgt port

en: _Folder:
nb: _Mappe:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
nb: Dette er ikke til bruk som faktisk monteringspunkt, kun en nødvendighet for å åpne monteringspunktet i en filutforsker.

en: _Domain:
nb: _Domene:

en: _User Name:
nb: _Brukernavn:

en: Icons
nb: Ikoner

en: Text
nb: Tekst

en: Both
nb: Begge deler

en: Both horizontal
nb: Begge horisontale

en: Horizontal
nb: Horisontal

en: Vertical
nb: Vertikal

en: Symbols
nb: Symboler

en: Detailed List
nb: Detaljert liste

en: General
nb: Generelt

note: Row
en: _File Manager
nb: _Filbehandler

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
nb: Skriv inn navn på program du ønsker å åpne eller vise monteringspunkt med

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
nb: Skriv inn navn på program du ønsker bruke til å åpne monteringspunkt i en terminal

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
nb: _Intervall for auto-tilkobling av bokmerker

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
nb: Hyppighet på auto-tilkobling av bokmerker. Null skrur av sjekk.

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: _Save window position and geometry
nb: _Lagre vindusporsisjon og vindusretning

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
nb: Lagrer vindusposisjon og vindusretning, samt gjennoppretter denne ved oppstart

en: Show status _icon in the Notification Area
nb: Viser status_ikon i varslingsområde

en: Start _minimized in the Notification Area
nb: Start _minimert i varslingsområde

en: Show side panel
nb: Vis sidepanel

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
nb: Hvorvidt sidepanel for utforsking av lokalt nettverk av tilgjengelige Samba/Windows delingsressurser og bokmerkeliste skal vises

en: Show auto-connect error messages
nb: Vis feilmeldinger for automatisk tilkobling

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
nb: Hvorvidt feilmeldingsdialoger som følge av feil ved automatisk tilkobling av bokmerker skal vises

en: _Connection List Mode
nb: _Modus for tilkoblingsliste

en: Toolbar
nb: Verktøylinje

en: Show _toolbar
nb: Vis _verktøylinje

en: St_yle
nb: St_il

en: _Orientation
nb: _Orientering

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: No bookmark
nb: Inget bokmerke

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
nb: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Tilkoblet: Ja
    Tjenestetype: %s
    Bokmerke: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
nb: <b>Unix-enhet: %s</b>

en: unknown
nb: ukjent

en: Connecting to "%s" failed.
nb: Klarte ikke å koble til «%s».

en: Disconnecting from "%s" failed.
nb: Klarte ikke å koble fra «%s».

en: Connecting
nb: Kobler til

en: No Workgroups found
nb: Ingen arbeidsgrupper ble funnet

en: No Shares found
nb: Ingen delingsressurser funnet

en: No Hosts found
nb: Ingen tjener funnet

en: _Connect
nb: _Koble til

en: Connect to the selected share
nb: Koble til valgt delingsressurs

en: Create a bookmark from the selected share
nb: Opprett et bokmerke for valgt delingsressurs

en: Refresh the network list
nb: Gjenoppfrisk nettverksliste

en: Close panel
nb: Lukk panel

en: No bookmarks
nb: Ingen bokmerker

en: Connect to the selected bookmark
nb: Koble til valgt bokmerke

en: _File
nb: _Fil

en: _Quit
nb: _Avslutt

en: _Edit Bookmarks
nb: _Rediger bokmerker

en: _Preferences
nb: _Innstillinger

en: _View
nb: _Vis

en: _Toolbar
nb: _Verktøylinje

en: Side _Panel
nb: Side_panel

en: Status _Icon
nb: Status_ikon

en: View as _Symbols
nb: Vis som _symboler

en: View as _Detailed List
nb: Vis som _detaljert liste

en: _Actions
nb: _Handlinger

en: _Disconnect
nb: Ko_ble fra

en: _Bookmarks
nb: _Bokmerker

en: _Open
nb: _Åpne

en: Open in _Terminal
nb: Åpne i _terminal

en: _Copy URI
nb: Kopier _URI

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Online Help
nb: Netthjelp

en: About
nb: Om

en: Choose a bookmark to connect to
nb: Velg bokmerke å koble til

en: Disconnect the selected resource
nb: Frakoble valgt ressurs

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
nb: Åpne bokmerkebehandleren for å legge til, redigere eller slette bokmerker

en: Open the selected resource with a file manager
nb: Åpne valgt ressurs med filutforsker

en: Start a terminal from here
nb: Start en terminal herfra

en: Open _Terminal
nb: Åpne _terminal

en: Quit Gigolo
nb: Avslutt Gigolo

en: _Edit Bookmark
nb: _Rediger bokmerke

en: Frontend for GIO/GVfs
nb: Frontstykke for GIO/GVfs

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
nb: En enkel grenseflate for enkel tilkobling til fjerntliggende filsystem
