Xfce Apps - en to oc translation catalogue (140 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
oc: Connectar totes los signets marcats en 'connexion automatica' e quitar

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
oc: Ignorar las instàncias en cors d’exécution, forçar la dobertura d'una instància novèla

en: Print a list of supported URI schemes
oc: Imprimir la lista dels esquèmas URI preses en carga

en: Be verbose
oc: Mòde charraire

en: Show version information
oc: Informacions sus la version

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
oc: - una interfàcia simpla per se connectar aisidament a de sistèmas de fichièrs a distància

en: Unix Device
oc: Periferic Unix

en: Windows Share
oc: Partiment Windows

en: WebDAV (secure)
oc: WebDAV (securizat)

en: Network
oc: Ret

en: Archive
oc: Archiu

en: Photos
oc: Fòtos

en: Custom Location
oc: Emplaçament personalizat

en: Connecting to "%s"
oc: Connexion a « %s » en cors

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
oc: Una interfàcia simpla per connectar/montar aisidament de sistèmas de fichièrs locals e distants

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
oc: Gigolo pòt utilizar los protocòls seguents provesits per GVfs :

en: Supported Protocols
oc: Protocòls preses en carga

en: The command '%s' failed
oc: La comanda '%s' a fracassat.

en: Invalid terminal command
oc: Comanda terminal invalida

en: No default location available for "%s"
oc: Pas d'emplaçament per defaut per « %s »

en: Edit _Bookmark
oc: Modificar un _signet

en: Create _Bookmark
oc: Crear un _signet

en: Connected
oc: Connectat

en: Service Type
oc: Tipe de servici

en: Name
oc: Nom

en: Bookmarks
oc: _Signets

en: Move it now?
oc: Lo desplaçar ara ?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
oc: Gigolo deu desplaçar vòstre ancian dorsièr de configuracion abans d'aviar.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
oc: Vòstre ancian dorsièr de configuracion « %s » a pas pogut èsser desplaçat cap a « %s » (%s). Mercé de desplaçar lo dorsièr manualament cap a l'emplaçament novèl.

en: Warning
oc: Avertiment

en: Domain: %s
oc: Domeni : %s

en: Share: %s
oc: Partiment : %s

en: Folder: %s
oc: Dorsièr : %s

en: Path: %s
oc: Camin : %s

en: Host
oc: Òste

en: Port
oc: Pòrt

en: Auto-Connect
oc: Connexion automatica

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Other information
oc: Autras informacions

en: _Add
oc: _Ajustar

en: _Edit
oc: _Editar

en: _Delete
oc: _Escafar

en: Edit Bookmarks
oc: Modificar los signets

en: _Close
oc: _Tampar

en: You must enter a name for the bookmark.
oc: Vos cal entrar un nom pel signet.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
oc: Lo nom del signet entrat es ja utilizat. Mercé de ne causir un autre.

en: You must enter a server address or name.
oc: Vos cal entrar un nom o una adreça de servidor.

en: You must enter a share name.
oc: Vos cal entrar un nom de partiment.

en: You must enter a valid URI for the connection.
oc: Vos cal entrar una URI valida per la connexion.

en: _Device:
oc: _Periferic :

en: _Server:
oc: _Servidor :

en: Create Bookmark
oc: Crear un signet

en: Edit Bookmark
oc: Modificar un signet

en: Connect to Server
oc: Connexion al servidor

en: _Cancel
oc: _Anullar

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
oc: Paramètres de signets

en: _Name:
oc: _Nom :

en: _Color:
oc: _Color :

en: Au_to-Connect:
oc: Connexion auto :

note: Connection Settings
en: Connection Settings
oc: Paramètres de connexion

en: Service t_ype:
oc: T_ipe de servici :

en: _Location (URI):
oc: _Emplaçament (URI) :

en: P_ath:
oc: _Camin:

en: _Share:
oc: Pa_rtiment :

note: Optional Information
en: Optional Information
oc: Informacions opcionalas

en: _Port:
oc: _Pòrt :

en: Set the port to 0 to use the default port
oc: Metre lo pòrt a 0 per utilizar lo pòrt per defaut

en: _Folder:
oc: _Dorsièr:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
oc: Aquò es pas utilizat pel montatge actual, solament necessari per la dobertura del punt de montatge dins un explorador de fichièrs

en: _Domain:
oc: _Domeni :

en: _User Name:
oc: Nom d'_utilizaire :

en: Icons
oc: Icònas

en: Text
oc: Tèxte

en: Both
oc: Los dos

en: Both horizontal
oc: Los dos orizontal

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Symbols
oc: Icònas

en: Detailed List
oc: Lista detalhada

note: Row
en: _File Manager
oc: Gestionari de _fichièrs

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
oc: Entrar lo nom de l'aplicacion d'utilizar per dobrir o afichar los punts de montatge

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
oc: Entrar lo nom d'un programa d'utilizar per dobrir los punts de montatge dins un terminal

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
oc: Interval de connexion automatica als _signets

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
oc: La frequéncia de las temptativas de connexions automaticas als signets, en segondas. Zèro desactiva la verificacion.

en: Interface
oc: Interfàcia

en: _Save window position and geometry
oc: _Enregistrar la posicion e la geometria de la fenèstra

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
oc: Enregistra la posicion e la geometria de la fenèstra per las restablir ulteriorament

en: Show status _icon in the Notification Area
oc: Afichar l'_icòna d'estat dins la zòna de notificacion

en: Start _minimized in the Notification Area
oc: Aviar _minimizat dins la zòna de notificaxion

en: Show side panel
oc: _Afichar lo panèl lateral

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
oc: Per afichar, o pas, un panèl lateral per navigar sus la ret locala pels partiments Samba / Windows disponibles e una lista de signets

en: Show auto-connect error messages
oc: Afichar los messatges d'error de connexion automatica

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
oc: Per afichar, o pas, los messatges d'error quand la connexion automatica d'un signet fracassa.

en: _Connection List Mode
oc: Mòde lista de las _connexions

en: Toolbar
oc: Barra d'aisinas

en: Show _toolbar
oc: Afichar la barra d'ai_sinas

en: St_yle
oc: Est_il

en: _Orientation
oc: _Orientacion

en: Preferences
oc: Preferéncias

en: No bookmark
oc: Pas de signet

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
oc: <b>%s</b>
    
    URI : %s
    Montat : Òc
    Tipe de servici : %s
    Signet : %s

en: <b>Unix device: %s</b>
oc: <b>Periferic Unix : %s</b>

en: unknown
oc: desconegut

en: Connecting to "%s" failed.
oc: La connexion  « %s » a fracassat.

en: Disconnecting from "%s" failed.
oc: La desconnexion de « %s » a fracassat.

en: Connecting
oc: Connexion en cors

en: No Workgroups found
oc: Cap de grop de trabalh es pas estat trobat

en: No Shares found
oc: Cap de partiment pas trobat

en: No Hosts found
oc: Cap de servidor pas trobat

en: _Connect
oc: _Connexion

en: Connect to the selected share
oc: Se connectar al partiment seleccionat

en: Create a bookmark from the selected share
oc: Crear un signet pel partiment seleccionat

en: Refresh the network list
oc: Actualizar la lista de las rets

en: Close panel
oc: Tampar lo panèl

en: No bookmarks
oc: _Pas de signets

en: Connect to the selected bookmark
oc: Se connectar al signet seleccionat

en: _File
oc: _Fichièr

en: _Quit
oc: _Quitar

en: _Edit Bookmarks
oc: _Modificar los signets

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _View
oc: Afichat_ge

en: _Toolbar
oc: Barra d'ai_sinas

en: Side _Panel
oc: _Panèl lateral

en: Status _Icon
oc: _Icòna d'estat

en: View as _Symbols
oc: Vista en _icònas

en: View as _Detailed List
oc: Vista en lista _detalhada

en: _Actions
oc: _Accions

en: _Bookmarks
oc: _Signets

en: _Open
oc: _Dobrir

en: Open in _Terminal
oc: Dobrir dins _Terminal

en: _Help
oc: _Ajuda

en: Online Help
oc: Ajuda en linha

en: About
oc: A prepaus

en: Choose a bookmark to connect to
oc: Causir un signet al qual se connectar

en: Disconnect the selected resource
oc: Desconnectar la ressorsa seleccionada

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
oc: Dobrir lo gestionari de signets per apondre, modificar o suprimir de signets

en: Open the selected resource with a file manager
oc: Dobrir la ressorsa seleccionada amb un gestionari de fichièrs

en: Start a terminal from here
oc: Aviar un terminal dempuèi aqueste emplaçament

en: Open _Terminal
oc: Dobrir lo _terminal

en: Quit Gigolo
oc: Quitar Gigolo

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
oc: Una interfàcia simpla per se connectar aisidament a de sistèmas de fichièrs a distància
