Xfce Apps - en to sq translation catalogue (147 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
sq: Lidh krejt faqerojtësi e shënuar si 'vetëlidhi' dhe dil

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
sq: Shpërfilli instancat xhiruese, detyro hapjen e një instance të re

en: Print a list of supported URI schemes
sq: Shtyp një listë skemash URI që mbulohen

en: Be verbose
sq: Ji fjalaman

en: Show version information
sq: Shfaq të dhëna versioni

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
sq: - një ndërfaqe e thjeshtë për të lidhur lehtësisht sisteme të largët kartelash

en: Unix Device
sq: Pajisje Unix

en: WebDAV (secure)
sq: WebDAV (e siguruar)

en: Network
sq: Rrjet

en: Archive
sq: Arkiv

en: Photos
sq: Foto

en: Custom Location
sq: Vendndodhje Vetjake

en: Connecting to "%s"
sq: Po lidhet te "%s"

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
sq: Një ndërfaqe e thjeshtë për të lidhur/montuar lehtësisht te sisteme të largët dhe lokalë kartelash

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
sq: Gigolo mund të përdorë protokollet vijues të furnizuar nga GVfs:

en: Supported Protocols
sq: Protokolle Që Mbulohen

en: The command '%s' failed
sq: Urdhri '%s' dështoi

en: Error
sq: Gabim

en: Invalid terminal command
sq: Urdhër terminali i pavlefshëm

en: No default location available for "%s"
sq: S’ka vendndodhje parazgjedhje të gatshme për "%s"

en: Edit _Bookmark
sq: Përpunoni _Faqerojtës

en: Create _Bookmark
sq: Krijoni _Faqerojtës

en: Connected
sq: I lidhur

en: Service Type
sq: Lloj Shërbimi

en: Name
sq: Emër

en: Bookmarks
sq: Faqerojtës

en: Move it now?
sq: Të lëvizet tani?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
sq: Gigolo lyp të lëvizë drejtorinë e formësimit tuaj të dikurshëm përpara se të fillojë.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
sq: Drejtoria e formësimit tuaj të dikurshëm "%s" s’u shpu dot te "%s" (%s). Ju lutemi, lëvizeni drejtorinë dorazi te vendndodhja e re.

en: Warning
sq: Kujdes

en: Domain: %s
sq: Përkatësi: %s

en: Share: %s
sq: Ndarje: %s

en: Folder: %s
sq: Dosje: %s

en: Path: %s
sq: Shteg: %s

en: Host
sq: Strehë

en: Port
sq: Portë

en: Auto-Connect
sq: Vetëlidhu

en: Username
sq: Emër përdoruesi

en: Other information
sq: Të dhëna të Tjera

en: _Add
sq: _Shtoje

en: _Edit
sq: _Përpunoni

en: _Delete
sq: _Fshije

en: Edit Bookmarks
sq: Përpunoni Faqerojtës

en: _Close
sq: _Mbylle

en: You must enter a name for the bookmark.
sq: Duhet të jepni një emër për faqerojtësin.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
sq: Emri i dhënë për faqerojtësin është tashmë në përdorim. Ju lutemi, zgjidhni një tjetër.

en: You must enter a server address or name.
sq: Duhet të jepni një adresë ose emër shërbyesi.

en: You must enter a share name.
sq: Duhet të jepni një emër pjese.

en: You must enter a valid URI for the connection.
sq: Duhet të jepni një URI të vlefshëm për lidhjen.

en: _Device:
sq: _Pajisje:

en: _Server:
sq: _Shërbyes:

en: Create Bookmark
sq: Krijoni Faqerojtës

en: Edit Bookmark
sq: Përpunoni Faqerojtës

en: Connect to Server
sq: Lidhu te Shërbyesi

en: Co_nnect
sq: _Lidhu

en: _Cancel
sq: _Anuloje

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
sq: Rregullime Faqerojtësi

en: _Name:
sq: _Emër:

en: _Color:
sq: _Ngjyrë:

en: Au_to-Connect:
sq: Vetëlidhi:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
sq: Rregullime Lidhjeje

en: Service t_ype:
sq: _Lloj shërbimi:

en: _Location (URI):
sq: _Vendndodhje (URI):

en: P_ath:
sq: _Shteg:

en: _Share:
sq: _Pjesë:

note: Optional Information
en: Optional Information
sq: Të dhëna Opsionale

en: _Port:
sq: _Portë:

en: Set the port to 0 to use the default port
sq: Që të përdoret porta parazgjedhje, caktoni 0 për portën

en: _Folder:
sq: _Dosje:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
sq: Kjo s’përdoret për montimin faktik, është e nevojshme vetëm për hapjen e pikës së montimit në një shfletues kartelash

en: _Domain:
sq: _Përkatësi:

en: _User Name:
sq: _Emër përdoruesi:

en: Icons
sq: Ikona

en: Text
sq: Tekst

en: Both
sq: Të dyja

en: Both horizontal
sq: Të dyja horizontale

en: Horizontal
sq: Horizontale

en: Vertical
sq: Vertikale

en: Symbols
sq: Simbole

en: Detailed List
sq: Listë e Hollësishme

en: General
sq: Të përgjithshme

note: Row
en: _File Manager
sq: _Përgjegjës Kartelash

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
sq: Jepni emrin e një programi për t’u përdorur për të hapur ose parë pika montimi

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
sq: Jepni emrin e një programi për të hapur pika montimi në një terminal

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
sq: Interval Vetëlidhjeje _Faqerojtësi

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
sq: Sa shpesh të provohet vetëlidhja e faqerojtësve, në sekonda. Vlera zero e çaktivizon.

en: Interface
sq: Ndërfaqe

en: _Save window position and geometry
sq: _Ruaj pozicion dhe gjeometri dritareje

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
sq: U ruan pozicionin dhe gjeometrinë e dritares dhe i rikthen ato gjatë nisjes

en: Show status _icon in the Notification Area
sq: Shfaq _ikonë gjendjesh te Fusha e Njoftimeve

en: Start _minimized in the Notification Area
sq: Nisu i _minimizuar te Fusha e Njoftimeve

en: Show side panel
sq: Shfaq panel anësor

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
sq: Të shfaqet apo jo një panel anësor për shfletim të rrjetit vendor për pjesë Samba/Windows dhe një listë faqerojtësish

en: Show auto-connect error messages
sq: Shfaq mesazhe gabimi vetëlidhjeje

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
sq: Të shfaqen apo jo dialogë mesazhesh gabimi kur dështon vetëlidhja e faqerojtësve

en: _Connection List Mode
sq: Mënyrë Liste _Lidhjesh

en: Toolbar
sq: Panel

en: Show _toolbar
sq: Shfaqe _panelin

en: St_yle
sq: St_il

en: _Orientation
sq: _Orientim

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: No bookmark
sq: S’ka faqerojtës

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
sq: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    E lidhur: Po
    Lloj Shërbimi: %s
    Faqerojtës: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
sq: <b>Pajisje Unix: %s</b>

en: unknown
sq: e panjohur

en: Connecting to "%s" failed.
sq: Lidhja te "%s" dështoi.

en: Disconnecting from "%s" failed.
sq: Shkëputja nga "%s" dështoi.

en: Connecting
sq: Po lidhet

en: No Workgroups found
sq: S’u gjetën Grupe pune

en: No Shares found
sq: S’u gjetën Ndarje

en: No Hosts found
sq: S’u gjetën Strehë

en: _Connect
sq: _Lidhu

en: Connect to the selected share
sq: Lidhu te pjesa e përzgjedhur

en: Create a bookmark from the selected share
sq: Krijoni një faqerojtës për pjesën e përzgjedhur

en: Refresh the network list
sq: Rifresko listën e rrjetit

en: Close panel
sq: Mbylle panelin

en: No bookmarks
sq: S’ka faqerojtës

en: Connect to the selected bookmark
sq: Lidhu me faqerojtësin e përzgjedhur

en: _File
sq: _Kartelë

en: _Quit
sq: _Dil

en: _Edit Bookmarks
sq: _Përpunoni Faqerojtës

en: _Preferences
sq: _Parapëlqime

en: _View
sq: _Parje

en: _Toolbar
sq: _Panel

en: Side _Panel
sq: _Panel Anësor

en: Status _Icon
sq: _Ikonë Gjendjeje

en: View as _Symbols
sq: Shihni si _Simbole

en: View as _Detailed List
sq: Shihini si Listë të _Hollësishme

en: _Actions
sq: _Veprime

en: _Disconnect
sq: _Shkëputu

en: _Bookmarks
sq: _Faqerojtës

en: _Open
sq: _Hape

en: Open in _Terminal
sq: Hape në _Terminal

en: _Copy URI
sq: _Kopjo URI-n

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: Online Help
sq: Ndihmë Në Internet

en: About
sq: Mbi

en: Choose a bookmark to connect to
sq: Zgjidhni një faqerojtës ku të lidhet

en: Disconnect the selected resource
sq: Shkëpute burimin e përzgjedhur

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
sq: Hapni përgjegjësin e faqerojtësve që të shtoni, përpunoni ose fshini faqerojtës

en: Open the selected resource with a file manager
sq: Hape burimin e përzgjedhur me një përgjegjës kartelash

en: Start a terminal from here
sq: Nisni një terminal nga këtu

en: Open _Terminal
sq: Hapni _Terminal

en: Quit Gigolo
sq: Mbylle Gigolo-në

en: _Edit Bookmark
sq: _Përpunoni Faqerojtës

en: Frontend for GIO/GVfs
sq: Pjesë e përparme për GIO/GVfs

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
sq: Një ndërfaqe e thjeshtë për të lidhur lehtësisht sisteme të largët kartelash
