Xfce Apps - en to sr translation catalogue (156 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
sr: Повежи све забелешке са ознакама „самостално повежи“ и изађи

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
sr: Занемари покренуте примерке, нагнај отварање новог примерка

en: Print a list of supported URI schemes
sr: Штампај списак подржаних УРИ-х шема

en: Be verbose
sr: Опширнији испис

en: Show version information
sr: Прикажи податке о издању

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
sr: - једноставно сучеље за лако повезивање са удаљеним системима датотека

en: Unix Device
sr: Униксов уређај

en: Windows Share
sr: Виндоусово дељење

en: FTP
sr: ФТП

en: HTTP
sr: ХТТП

en: SSH / SFTP
sr: ССХ / СФТП

en: Obex
sr: Обекс

en: WebDAV
sr: ВебДАВ

en: WebDAV (secure)
sr: ВебДАВ(безбедни)

en: Network
sr: Мрежа

en: Archive
sr: Складиште

en: Photos
sr: Слике

en: Custom Location
sr: Прилагођено место

en: Connecting to "%s"
sr: Повезивање са „%s“

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
sr: Једноставно сучеље за лако повезивање/качење на местне и удаљене системе датотека

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
sr: Жиголо може користити следеће протоколе које обезбеђује ГВфс:

en: Supported Protocols
sr: Подржани протоколи

en: The command '%s' failed
sr: Нисам успео да извршим наредбу „%s“

en: Error
sr: Грeшкa

en: Invalid terminal command
sr: Неисправна нареба у терминалу

en: No default location available for "%s"
sr: Није доступно предвиђено место за „%s“

en: Edit _Bookmark
sr: Уреди _забелешке

en: Create _Bookmark
sr: Направи _забелешку

en: Connected
sr: Повезан

en: Service Type
sr: Врста услуге

en: Name
sr: Назив

en: Bookmarks
sr: Забелешке

en: Gigolo
sr: Жиголо

en: Move it now?
sr: Преместити је сада?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
sr: Жиголу је потребно да премести стару фасциклу подешавања пре покретања.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
sr: Ваша стара фасцикла с подешавањима „%s“ није могла бити премештена на „%s“ (%s). Молим, преместите фасциклу ручно на ново место.

en: Warning
sr: Упозорење

en: Domain: %s
sr: Област: %s

en: Share: %s
sr: Дељење: %s

en: Folder: %s
sr: Фасцикла: %s

en: Path: %s
sr: Путања: %s

en: Host
sr: Домаћин

en: Port
sr: Прикључник

en: Auto-Connect
sr: Самоповежи

en: Username
sr: Корисничко име

en: Other information
sr: Други подаци

en: _Add
sr: _Додај

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Edit Bookmarks
sr: Уреди забелешке

en: _Close
sr: _Затвори

en: You must enter a name for the bookmark.
sr: Морате унети име за забелешку.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
sr: Унето име забелешке је већ у употреби. Молим, одаберите неко друго.

en: You must enter a server address or name.
sr: Мора да унесете адресу служитеља или име.

en: You must enter a share name.
sr: Морате унети име дељења.

en: You must enter a valid URI for the connection.
sr: Морате унети исправни УРИ за повезивање.

en: _Device:
sr: _Уређај:

en: _Server:
sr: _Служитељ:

en: Create Bookmark
sr: Направи забелешку

en: Edit Bookmark
sr: Уреди забелешку

en: _OK
sr: _У реду

en: Connect to Server
sr: Повежи се са сервером

en: Co_nnect
sr: По_вежи

en: _Cancel
sr: _Откажи

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
sr: Поставке ознака

en: _Name:
sr: _Име:

en: _Color:
sr: _Боја:

en: Au_to-Connect:
sr: Сам повежи:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
sr: Поставке везе

en: Service t_ype:
sr: В_рста услуге:

en: _Location (URI):
sr: _Место (адреса):

en: P_ath:
sr: Пу_тања:

en: _Share:
sr: _Дељење:

note: Optional Information
en: Optional Information
sr: Додатни подаци

en: _Port:
sr: _Прикључник:

en: Set the port to 0 to use the default port
sr: Постави прикључник на 0 да би се користио задати прикључник

en: _Folder:
sr: _Фасцикла:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
sr: Ово се не користи заправо за качење, већ је неопходно за отварање тачке качења у прегледнику датотека

en: _Domain:
sr: _Домен:

en: _User Name:
sr: _Корисничко име:

en: Icons
sr: сличице

en: Text
sr: писмо

en: Both
sr: оба

en: Both horizontal
sr: оба водоравно

en: Horizontal
sr: водоравно

en: Vertical
sr: усправно

en: Symbols
sr: знаци

en: Detailed List
sr: опширан списак

en: General
sr: Опште

note: Row
en: _File Manager
sr: Управник _датотека

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
sr: Унесите име програма који ће се користити за отварање или преглед тачака монтирања

note: Row
en: _Terminal
sr: _Терминал

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
sr: Унеси име програма за отварање тачака качења у трминалу

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
sr: Време за самостално повезивање _забелешки

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
sr: Колико често покушавати самостално повезивање, у секундама. Нула онемогућава проверу.

en: Interface
sr: Сучеље

en: _Save window position and geometry
sr: _Чува положај прозора и размеру

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
sr: Чува положај прозора и размеру и враћа их при покретању

en: Show status _icon in the Notification Area
sr: Приказује _сличицу стања у обавештајној области

en: Start _minimized in the Notification Area
sr: Покреће се умањено у обавештајној области

en: Show side panel
sr: Приказује бочну површ

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
sr: Да ли приказује бочну површ за преглед местне мреже за доступна Самба/Виндоус дељења и списка забелешки

en: Show auto-connect error messages
sr: Приказује поруке грешака самосталног повезивања

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
sr: Да ли приказује дијалог поруке грешака кад самостално повезивање не успе

en: _Connection List Mode
sr: Начин списка _веза

en: Toolbar
sr: трака алата

en: Show _toolbar
sr: Приказује _траку алата

en: St_yle
sr: Нач_ин

en: _Orientation
sr: _Усмерење

en: Preferences
sr: Поставке

en: No bookmark
sr: Нема забележака

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
sr: <b>%s</b>
    
    Адреса: %s
    Повезан: да
    Врста услуге: %s
    Забелешка: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
sr: <b>Уникс уређај: %s</b>

en: unknown
sr: непознато

en: Connecting to "%s" failed.
sr: Повезивање са „%s“ неуспело.

en: Disconnecting from "%s" failed.
sr: Прекид везе са „%s“ није успео.

en: Connecting
sr: Повезивање

en: No Workgroups found
sr: Нема пронађених радних група

en: No Shares found
sr: Нема пронађених дељења

en: No Hosts found
sr: Нема пронађених служитеља

en: _Connect
sr: _Повежи

en: Connect to the selected share
sr: Повезује се са одабраним дељењем

en: Create a bookmark from the selected share
sr: Прави забелешку од одабраног дељења

en: Refresh the network list
sr: Освежава списак мрежа

en: Close panel
sr: Затвара површ

en: No bookmarks
sr: Нема забелешки

en: Connect to the selected bookmark
sr: Повежи се са изабраном забелешком

en: _File
sr: _Датотека

en: _Quit
sr: _Одустани

en: _Edit Bookmarks
sr: _Уреди забелешке

en: _Preferences
sr: _Својства

en: _View
sr: _Преглед

en: _Toolbar
sr: _Трака алата

en: Side _Panel
sr: Бочна _површ

en: Status _Icon
sr: _Икона стања

en: View as _Symbols
sr: Прикажи као _ознаке

en: View as _Detailed List
sr: Прикажи као _списак

en: _Actions
sr: _Радње

en: _Disconnect
sr: _Одспоји

en: _Bookmarks
sr: _Забелешке

en: _Open
sr: _Отвори

en: Open in _Terminal
sr: Отвори у _терминалу

en: _Copy URI
sr: _Умножи УРИ

en: _Help
sr: _Помоћ

en: Online Help
sr: Помоћ на мрежи

en: About
sr: Опширније

en: Choose a bookmark to connect to
sr: Одаберите забелешку за повезивање

en: Disconnect the selected resource
sr: Одспоји одабрани извор

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
sr: Отвори управника забелешки за додавања, уређивања или брисања забелешки

en: Open the selected resource with a file manager
sr: Отвори изабрани извор управником датотека

en: Start a terminal from here
sr: Покрени терминал одавде

en: Open _Terminal
sr: Отвори _Терминал

en: Quit Gigolo
sr: Напусти Жигола

en: _Edit Bookmark
sr: _Уреди забелешку

en: Frontend for GIO/GVfs
sr: Сучеље ГИО-а/ГВфс-а

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
sr: Лагано сучеље за лако повeзивање са удаљеним системима датотека
