Xfce Apps - en to ro translation catalogue (146 entries)

en: Connect all bookmarks marked as 'auto connect' and exit
ro: Conectează toate sistemele de fișiere favorite marcate ca „conectare automată” și iese

en: Ignore running instances, enforce opening a new instance
ro: Ignoră instanțele care rulează, forțează deschiderea unei instanțe noi

en: Print a list of supported URI schemes
ro: Afișează o listă a schemelor URI acceptate

en: Be verbose
ro: Oferă informații detaliate la ieșire

en: Show version information
ro: Afișează informații despre versiune

en: - a simple frontend to easily connect to remote filesystems
ro: - o interfață simplă pentru a vă conecta cu ușurință la sisteme de fișiere la distanță

en: Unix Device
ro: Dispozitiv Unix

en: Windows Share
ro: Partajare Windows

en: WebDAV (secure)
ro: WebDAV (securizat)

en: Network
ro: Rețea

en: Archive
ro: Arhivare

en: Photos
ro: Fotografii

en: Custom Location
ro: Locație personalizată

en: Connecting to "%s"
ro: Conectare la „%s”

en: A simple frontend to easily connect/mount to local and remote filesystems
ro: O interfață simplă pentru a vă conecta la/monta cu ușurință sisteme de fișiere locale și la distanță

en: Gigolo can use the following protocols provided by GVfs:
ro: Gigolo poate utiliza următoarele protocoale furnizate de GVfs:

en: Supported Protocols
ro: Protocoale acceptate

en: The command '%s' failed
ro: Comanda „%s” a eșuat

en: Error
ro: Eroare

en: Invalid terminal command
ro: Comandă de terminal nevalidă

en: No default location available for "%s"
ro: Nu există o locație implicită disponibilă pentru „%s”

en: Edit _Bookmark
ro: Editează _favorit

en: Create _Bookmark
ro: Creează _favorit

en: Connected
ro: Conectat

en: Service Type
ro: Tip de serviciu

en: Name
ro: Nume

en: Bookmarks
ro: Favorie

en: Move it now?
ro: Doriți să fie mutat acum?

en: Gigolo needs to move your old configuration directory before starting.
ro: Gigolo trebuie să mute vechiul director de configurare înainte de pornire.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
ro: Vechiul director de configurare „%s” nu a putut fi mutat la „%s” (%s). Vă rugăm să mutați manual directorul în noua locație.

en: Warning
ro: Avertizare

en: Domain: %s
ro: Domeniu: %s

en: Share: %s
ro: Partajare: %s

en: Folder: %s
ro: Dosar: %s

en: Path: %s
ro: Ruta: %s

en: Host
ro: Gazdă

en: Auto-Connect
ro: Auto-conectare

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Other information
ro: Alte informații

en: _Add
ro: _Adaugă

en: _Edit
ro: _Editare

en: _Delete
ro: Șt_erge

en: Edit Bookmarks
ro: Editare favorite

en: _Close
ro: În_chide

en: You must enter a name for the bookmark.
ro: Trebuie să introduceți un nume pentru sistemul de fișiere/punctul de montare favorit.

en: The entered bookmark name is already in use. Please choose another one.
ro: Numele sistemului de fișiere/punctului de montare favorit introdus este deja utilizat. Vă rugăm să alegeți altul.

en: You must enter a server address or name.
ro: Trebuie să introduceți o adresă sau un nume de server.

en: You must enter a share name.
ro: Trebuie să introduceți un nume de partajare.

en: You must enter a valid URI for the connection.
ro: Trebuie să introduceți o adresă URI validă pentru conexiune.

en: _Device:
ro: _Dispozitiv:

en: Create Bookmark
ro: Creează favorit

en: Edit Bookmark
ro: Editează favorit

en: _OK
ro: _Ok

en: Connect to Server
ro: Conectare la server

en: Co_nnect
ro: Co_nectare

en: _Cancel
ro: _Renunță

note: Bookmark Settings
en: Bookmark Settings
ro: Opțiuni pentru favorit

en: _Name:
ro: _Nume:

en: _Color:
ro: _Culoare:

en: Au_to-Connect:
ro: Au_to-conectare:

note: Connection Settings
en: Connection Settings
ro: Opțuni de conectare

en: Service t_ype:
ro: _Tip de serviciu:

en: _Location (URI):
ro: _Locația (URI):

en: P_ath:
ro: Rut_a:

en: _Share:
ro: _Partajare:

note: Optional Information
en: Optional Information
ro: Informații opționale

en: Set the port to 0 to use the default port
ro: Definiți portul la 0 pentru a utiliza portul implicit

en: _Folder:
ro: _Dosar:

en: This is not used for the actual mount, only necessary for opening the mount point in a file browser
ro: Acesta nu este utilizat pentru montarea propriu-zisă, este necesar doar pentru deschiderea punctului de montare într-un explorator de fișiere

en: _Domain:
ro: _Domeniu:

en: _User Name:
ro: Numele _utilizatorului:

en: Icons
ro: Pictograme

en: Both
ro: Ambele

en: Both horizontal
ro: Ambele orizontal

en: Horizontal
ro: Orizontală

en: Vertical
ro: Verticală

en: Symbols
ro: Simboluri

en: Detailed List
ro: Listă detaliată

en: General
ro: Generale

note: Row
en: _File Manager
ro: Gestionar de _fișiere

en: Enter the name of a program to use to open or view mount points
ro: Introduceți numele unui program de utilizat pentru a deschide sau vizualiza punctele de montare

en: Enter the name of a program to open mount points in a terminal
ro: Introduceți numele unui program pentru deschiderea punctelor de montare într-un terminal

note: Row
en: _Bookmark Auto-Connect Interval
ro: Interval de conectare automată a favoritelor

en: How often to try auto connecting bookmarks, in seconds. Zero disables checking.
ro: Cât de des să se încerce conectarea automată a favoritelor, în secunde. Zero dezactivează verificarea.

en: Interface
ro: Interfață

en: _Save window position and geometry
ro: Salvează poziția și geometria ferestrei

en: Saves the window position and geometry and restores it at the start
ro: Salvează poziția și geometria ferestrei și le restabilește la pornire

en: Show status _icon in the Notification Area
ro: Afișează p_ictograma de stare în zona de notificare

en: Start _minimized in the Notification Area
ro: Pornește _minimizat în zona de notificare

en: Show side panel
ro: Afișează panoul lateral

en: Whether to show a side panel for browsing the local network for available Samba/Windows shares and a bookmark list
ro: Dacă să se afișeze un panou lateral pentru navigarea în rețeaua locală pentru partajele Samba/Windows disponibile și o listă de favorite

en: Show auto-connect error messages
ro: Afișează mesajele de eroare privind conectarea automată

en: Whether to show error message dialogs when auto-connecting of bookmarks fails
ro: Dacă să se afișeze dialoguri cu mesaje de eroare atunci când conectarea automată a favoritelor eșuează

en: _Connection List Mode
ro: Modul listă de _conexiuni

en: Toolbar
ro: Bara de unelte

en: Show _toolbar
ro: Afișează bara de unel_te

en: St_yle
ro: _Stil

en: _Orientation
ro: _Orientare

en: Preferences
ro: Preferințe

en: No bookmark
ro: Nu există niciun favorit

en: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Connected: Yes
    Service Type: %s
    Bookmark: %s
ro: <b>%s</b>
    
    URI: %s
    Conectat: Da
    Tip serviciu: %s
    Favorit: %s

en: <b>Unix device: %s</b>
ro: <b>Dispozitiv Unix: %s</b>

en: unknown
ro: necunoscut

en: Connecting to "%s" failed.
ro: Conectarea la „%s” a eșuat.

en: Disconnecting from "%s" failed.
ro: Deconectarea de la „%s” a eșuat.

en: Connecting
ro: Se conectează

en: No Workgroups found
ro: Nu s-au găsit grupuri de lucru

en: No Shares found
ro: Nu s-au găsit partajări

en: No Hosts found
ro: Nu s-au găsit gazde

en: _Connect
ro: _Conectare

en: Connect to the selected share
ro: Conectare la partajarea selectată

en: Create a bookmark from the selected share
ro: Creează un favorit din partajarea selectată

en: Refresh the network list
ro: Actualizează lista de rețele

en: Close panel
ro: Închide panoul

en: No bookmarks
ro: Niciun favorit

en: Connect to the selected bookmark
ro: Conectare la sistemul de fișiere favorit selectat

en: _File
ro: _Fișier

en: _Quit
ro: _Ieșire

en: _Edit Bookmarks
ro: _Editare favorite

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _View
ro: _Vizualizare

en: _Toolbar
ro: _Bară de unelte

en: Side _Panel
ro: _Panou lateral

en: Status _Icon
ro: P_ictogramă de stare

en: View as _Symbols
ro: Vizualizare ca _simboluri

en: View as _Detailed List
ro: Vizualizare ca listă _detaliată

en: _Actions
ro: _Acțiuni

en: _Disconnect
ro: _Deconectare

en: _Bookmarks
ro: _Favorie

en: _Open
ro: _Deschide

en: Open in _Terminal
ro: Deschide în _terminal

en: _Copy URI
ro: _Copiază URI

en: _Help
ro: _Ajutor

en: Online Help
ro: Ajutor în linie

en: About
ro: Despre

en: Choose a bookmark to connect to
ro: Alegeți un favorit la care să vă conectați

en: Disconnect the selected resource
ro: Deconectează resursa selectată

en: Open the bookmark manager to add, edit or delete bookmarks
ro: Deschideți gestionarul de favorite pentru a adăuga, edita sau șterge favorite

en: Open the selected resource with a file manager
ro: Deschideți resursa selectată cu un gestionar de fișiere

en: Start a terminal from here
ro: Lansați un terminal de aici

en: Open _Terminal
ro: Deschide _Terminal

en: Quit Gigolo
ro: Ieșire din Gigolo

en: _Edit Bookmark
ro: _Editează favorit

en: Frontend for GIO/GVfs
ro: Interfață pentru GIO/GVfs

en: A simple frontend to easily connect to remote filesystems
ro: O interfață simplă pentru a vă conecta cu ușurință la sisteme de fișiere la distanță

en: remote;filesystem;connect;network;GIO;GVfs;file;manager;
ro: la distanță;sistem de fișiere;conectare;rețea;GIO;GVfs;fișier;gestionar;
