Gimmix 0.4.0 - en to tr translation catalogue (86 entries)

en: Error
tr: Hata

en: Status Failed.
tr: Başarısız Durum

en: You have specified an invalid music directory. Do you want to specify the correct music directory now ?
tr: Geçersiz bir müzik dizini belirlediniz. Şimdi doğru bir müzik dizini belirlemek ister misiniz ?

en: Invalid music directory.
tr: Geçersiz Müzik Dizini

en: ERROR
tr: HATA

en: Pause <x or c>
tr: Ara<x veya c>

en: Play <x or c>
tr: Çal <x veya c>

en: Stopped
tr: Durdur

en: Orientation
tr: Uydur

en: The orientation of the tray.
tr: Çekmeceye uydur.

en: Title
tr: Şarkıadı

en: Length
tr: Şarkı Uzunluğu

en: Items
tr: Parçalar

en: Total Duration:
tr: Toplam Süre

en: minutes
tr: dakika

en: No Result
tr: Bulunamadı

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Shuffle
tr: Karıştır

en: Save Playlist
tr: Çalma Listesini Kaydet

en: Update Library
tr: Kütüphaneyi Güncelle

en: Load
tr: Yükle

en: Delete
tr: Sil

en: Updating Library...
tr: Kütüphane Güncelleniyor...

en: Save playlist
tr: Çalma Listesini Kaydet

en: playlist already exists.
tr: Çalma Listesi zatan mevcut.

en: Gimmix couldn't connect to mpd. 
    
    Check whether mpd is running.
    Also check that you have specified the proper hostname, port and password in ~/.gimmixrc
tr: Gimmix mpd'ye bağlanamadı. 
    
    mpd'nin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. 
    ~/.gimmixrc dosyasında hata olup olmadığını kontrol edin.(Şifre, hostname, port vb.)

en: A part of the song seek code borrowed from Pygmy.
tr: Şarkının bir parçası pygmy'den alınan kodu arıyor.

en: Gimmix is a graphical music player daemon (MPD) client written in C.
tr: Gimmix, C ile kodlanmış grafik arayüzlü (MPD) istemcisi.

en: Failed to initialize interface.
tr: Grafiksel arayüz başltılamadı.

en: Prev <z>
tr: Önceki <z>

en: Stop <v>
tr: Dur <v>

en: Next <b>
tr: Sonraki <b>

en: Volume
tr: Ses

en: Song Info <i>
tr: Şarkı Bilgisi <i>

en: <b>Current Playlist</b>
tr: <b>Geçerli Çalma Listesi</b>

en: <b>Playlist Manager</b>
tr: <b>Çalma Listesi Düzenleyicisi</b>

en: Add
tr: Ekle

en: Remove
tr: Kaldır

en: Clear
tr: Temizle

en: Playlist Manager
tr: Çalma Listesi Düzenleyicisi

en: Shuffle <s>
tr: Karıştır <s>

en: Repeat <r>
tr: Tekrarla <r>

en: Configure Gimmix
tr: Gimmix Yapılandırma

en: Player status goes here
tr: Çalıcının konumunu değiş.

en: Library
tr: Kütüphane

en: <b> Search </b>
tr: <b> Ara </b>

en: Artist
    Album
    Title
    Filename
tr: Artist
    Album
    Şarkıadı
    Dosya adı

en: Close
tr: Kapat

en: Preferences
tr: Tercihler

en: <b>Preferences</b>
tr: <b>Tercihler</b>

en: Password
tr: Şifre

en: Connection
tr: Bağlantı

en: Immediately play songs when i add them to playlist.
tr: Şarkıları listeye ekledikten sonra anında çalmaya başla.

en: Stop playback when Gimmix exits.
tr: Gimmix'ten çıkıldığında çalmayı durdur.

en: Update the mpd database on startup.
tr: mpd veritabanını açılışta güncelle

en: Enable Crossfade
tr: Yavaş Geçişi etkinleştir

en: Fade Time:
tr: Geçiş Süresi

en: Behavior
tr: Davranış

en: <b>Music Directory : </b>
tr: <b>Müzik Dizini: </b>

en: Select the directory
tr: Dizin Seçin

en: Select the directory where your music is stored. 
    <b>Note: </b> The directory should be same as what you specified in your mpd settings. 
    If you're not sure, check your mpd configuration file mpd.conf
tr: Müziklerinizin bulunduğu dizini seçin. 
    <b>Not: </b> Dizin mpd ayarlarınızda belirtilenle aynı olmalı.
    Emin değilseniz mpd.conf dosyanızdaki ayarları kontrol edin

en: Directories
tr: Dizinler

en: Enable system tray icon
tr: Sistem Çekmecesi ikonunu etkinleştir

en: Enable system tray tooltip
tr: Sistem çekmecesi araç ipucunu etkinleştir

en: <b>System Tray</b>
tr: <b>Sistem Çekmecesi</b>

en: Enable Library Search
tr: Kütüphane Aramayı Etkinleştir

en: <b>Search</b>
tr: <b>Ara</b>

en: Interface
tr: Arayüz

en: Information
tr: Bilgi

en: <b>Track :</b>
tr: <b>Eser :</b>

en: <b>Year :</b>
tr: <b>Yıl :</b>

en: <b>Comment :   </b>
tr: <b>Açıklama</b>

en: <b>Genre :</b>
tr: <b>Tür :</b>

en: <b>Title :</b>
tr: <b>Şarkıadı :</b>

en: <b>File :</b>
tr: <b>Dosya :</b>

en: <b>Audio Information </b>
tr: <b>Ses Bilgisi</b>

en: Length :
tr: Uzunluk :

en: Bitrate :
tr: Bitrate

en: Channels :
tr: Kanallar :

en: Gimmix is running for the first time. 
    Please enter your username, password and other options and hit the Apply button.
tr: Gimmix ilk kez çalıştırılıyor. 
    Lütfen, kullanıcıadı, şifre ve diğer seçenekleri girin ve uygula düğmesine tıklayın.

en: (Leave blank for no password)
tr: (Şifre yoksa boş bırak)

en: Enable system tray icon.
tr: Sistem Çekmecesi İkonunu Göster

en: Enable system tray tooltips.
tr: Sistem çekmecesi araç ipuçlarını etkinleştir.

en: <b>Music Directory :</b>
tr: <b>Müzik Dizini :</b>

en: Select A Directory
tr: Bir Dizin Seçin

en: Please select the directory where your music is stored. This is required for gimmix to function properly.
    Note: The directory should be same as what you specified in your mpd settings. If you're not sure,
    Check your mpd configuration file (/etc/mpd.conf on most systems).
tr: Lütfen müziklerinizin bulunduğu dizini seçin. Bu Gimmix'in düzgün çalışması için gereklidir.
    Not: Dizin sizin mpd ayarlarınızda belirtilenle aynı olmalı.Eğer emin değilseniz,
    mpd.conf dosyasındaki ayarları kontrol edin. (Bir çok sistemde şudur : /etc/mpd.conf )
