gip-1.5.0 - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Gip Release %s %s
da: Gip version %s %s

en: Translation of this version by:
da: OversÃŠttelse foretaget af:

en: Gip, the Internet Protocol Calculator for the GNOME desktop environment was written and published under the terms of the GPL (General Public License V2)
    by Samuel Abels
da: Gip, internetprotokolberegner til GNOME-skrivebordsmiljÃžet, er programmeret og udgivet under betingelserne i GPL (General Public License V2)
    af Samuel Abels

en: Thank You for choosing Gip!
da: Tak fordi du valgte Gip!

en: Copyright 2004. All rights reserved.
da: Ophavsret 2004. Alle rettigheder forbeholdt.

en: Input
da: Inddata

en: IP address:
da: IP-adresse:

en: Network mask:
da: NetvÃŠrksmaske:

en: Prefix length:
da: PrÃŠfiks lÃŠngde:

en: Output
da: Uddata

en: Address range:
da: Adresseinterval:

en: Number of subnets:
da: Antal undernet:

en: Number of hosts:
da: Antal vÃŠrtsmaskiner:

en: Including net/broadcast:
da: Inklusiv net/rundsending:

en: Network address:
da: NetvÃŠrksadresse:

en: Broadcast address:
da: Rundsendingsadresse:

en: Binary Output
da: BinÃŠr uddata

en: Hexadecimal Output
da: Sekstentalssystems-uddata

en: Subnetted using prefixlength:
da: Undernet vist ved prÃŠfikslÃŠngde:

en: Showing a maximum of 1000 subnets.
da: Viser maksimalt 1.000 undernet.

en: IPv4 Address Analyzer
da: Redskab til analyse af IPv4-adresser

en: IPv4 Range to Prefix Converter
da: IPv4-interval for prÃŠfiksomformer

en: IPv4 Subnet Calculator
da: IPv4-undernetberegner

en: Internet Protocol Calculator
da: Internetprotokolberegner

en: _File
da: _Fil

en: _Edit
da: R_edigÃ©r

en: _Help
da: _HjÃŠlp

en: _About
da: _Om

en: Prefix
da: PrÃŠfiks

en: Subnet Mask
da: Undernetmaske
