gitg master - en to bg translation catalogue (477 entries)

en: Could not parse XML from stream
bg: Потокът с XML не може да бъде анализиран

en: Graphical user interface for git
bg: Графичен потребителски интерфейс за git

en: gitg is a graphical user interface for git. It aims at being a small, fast and convenient tool to visualize the history of git repositories. Besides visualization, gitg also provides several utilities to manage your repository and commit your work.
bg: gitg е графичен интерфейс към git. Това е малък, бърз и удобен инструмент за разглеждане на историята на хранилища на git. Освен визуализация gitg има възможности за управление на хранилища и подаване на промѐни.

en: Goals:
bg: Цели:

en: Browse local git repositories
bg: Разглеждане на локални хранилища

en: Clone local and remote git repositories
bg: Клониране на локални и отдалечени хранилища

en: Commit files
bg: Подаване на файлове

en: Retrieve patch from a commit
bg: Създаване на кръпка от подаване

en: Browse repository history
bg: Разглеждане на историята на хранилище

en: Staging area to compose your commit
bg: Индекс за съставяне на подаването

en: Commit staged changes
bg: Подаване на промените в индекса

en: Overview of recently used repositories
bg: Списък с последно ползваните хранилища

en: The Gitg Team
bg: Екипът на Gitg

en: Git repository browser
bg: Работа с хранилища на git

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: Default Clone Directory
bg: Стандартно местоположение на клониранията

en: The default directory in which new repositories should be suggested to be cloned.
bg: Папката, в която стандартно да се предлага да е клонирането.

en: Orientation of the main interface (vertical or horizontal)
bg: Ориентация на основния интерфейс (вертикална или хоризонтална)

en: Setting that sets the orientation of the main interface.
bg: Тази настройка указва ориентацията на основния интерфейс.

en: Default Activity
bg: Стандартна дейност

en: The activity which gitg activates by default when first launched.
bg: Дейността, към която git превключва при стартиране.

en: Use Default Font
bg: Стандартен шрифт

en: Whether to use the system’s default fixed width font for widget's text instead of a font specific. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
bg: Дали да се ползва стандартният равноширок шрифт на системата за графичния обект за текста. Ако настройката е изключена, ще се ползва този от настройката „Шрифт на редактора“.

en: Editor Font
bg: Шрифт на редактора

en: A custom font that will be used for the text widgets. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
bg: Шрифт по избор за графичните елементи с текст. Настройката е в сила, само когато настройката „Стандартен шрифт“ е изключена.

en: Use Gravatar
bg: Използване на Gravatar

en: Enable the use of gravatar to display user avatars.
bg: Използване на услугата gravatar, за да се показват аватари на потребителите.

en: Enable Monitoring
bg: Включване на наблюдението

en: Automatically update when external changes to .git are detected
bg: Автоматично обновяване при промени в папката „.git“ от външни програми.

en: Enable Diff Highlighting
bg: Включване на оцветяването на разликите

en: Setting that determines whether to enable syntax highlighting in diff views.
bg: Настройката определя дали да се включи оцветяването на синтаксиса в изгледа за разликите.

en: Color scheme to use for syntax highlighting
bg: Схема за оцветяване на синтаксиса

en: Used by GtkSourceView to determine colors for syntax highlighting
bg: Ползва се от GtkSourceView за начина на оцветяване на синтаксиса

en: When to Collapse Inactive Lanes
bg: Кога да се свиват неактивните редове

en: Setting that indicates when an inactive lane should be collapsed. Valid values are 0 — 4, where 0 indicates “early” and 4 indicates “late”.
bg: Настройката задава кога да се свиват неактивните редове. Възможните стойности са целите числа от 0 до 4. 0 означава „най-рано“, а 4 — „най-късно“.

en: Setting that indicates whether to collapse history lanes which do not show activity. Enabling this can provide a cleaner history view when there is a lot of parallel development. See collapse-inactive-lanes to control when lanes should be collapsed.
bg: Настройката указва дали да се свиват редовете в историята, които не показват някаква дейност. Ако я включите, историята ще изглежда по-чиста, особено при множество паралелни нишки на разработка. Настройката „collapse-inactive-lanes“ определя кога редовете ще бъдат свити.

en: Show History in Topological Order
bg: Топологическа подредба на историята

en: Setting that indicates whether to show the history in topological order.
bg: Настройката определя дали историята да се показва подредена топологически.

en: Show Stashed Changes
bg: Показване на скатаните промени

en: Setting that indicates whether to show items for the stash in the history.
bg: Настройката определя дали да се показват обектите за скатаване в историята.

en: Show Staged Changes
bg: Показване на промените, които са добавени в индекса

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently staged changes in the history.
bg: Настройката указва дали да се показва виртуален обект в историята за текущо добавените промени в индекса.

en: Show Unstaged Changes
bg: Показване на промените, които не са добавени в индекса

en: Setting that indicates whether to show a virtual item for the currently unstaged changes in the history.
bg: Настройката указва дали да се показва виртуален обект в историята за недобавените промени в индекса.

en: Mainline Head
bg: Базов указател „HEAD“

en: Setting that indicates whether to always preserve a mainline in the history for the current HEAD.
bg: Тази настройка указва винаги да се запазва базова история за текущия указател „HEAD“.

en: Default selection of the history activity
bg: Стандартен избор в историята на дейностите

en: Setting that determines the default selection on startup of the history activity.
bg: Тази настройка указва стандартния избор в историята на дейностите при стартиране.

en: Reference Sort Order
bg: Подредба на указателите

en: The order by which references in the history sidebar should be sorted.
bg: Подредбата за указателите в страничната лента за историята.

en: Show Upstream With Branch
bg: Показване на следения клон

en: Determines whether to also show the upstream (remote) tracking branch when selecting a local branch in the history view.
bg: Настройката указва дали при избиране на клон в историята да се извежда и следеният клон.

en: Switch to the new branch on creation
bg: Преминаване към новосъздадени клони

en: Setting that controls whether the newly created branch is checked out automatically.
bg: Настройката определя дали при създаване на нов клон той бива изтеглен автоматично.

en: Show Right Margin in Commit Message View
bg: Индикация за дясно поле в изгледа за съобщение при подаване

en: Show a right margin indicator in the commit message view. This can be used to easily see where to break the commit message at a particular column.
bg: Показване на дясно поле в изгледа за съобщение при подаване. Това помага да решите къде да пренесете редовете в съобщението за подаване.

en: Column at Which Right Margin is Shown
bg: Колона за дясно поле

en: The column at which the right margin is shown if the show-right-margin preference is set to TRUE.
bg: Колоната, при която де се извежда дясното поле, когато настройката „show-right-margin“ е зададена.

en: Show Subject Margin in Commit Message View
bg: Поле за тема в изгледа за съобщение при подаване

en: Highlight the subject text of the commit message when it passes the margin specified by subject-margin-position.
bg: Осветяване на текста на темата, който надхвърля полето указано от „subject-margin-position“.

en: Column at Which Subject Margin is Shown
bg: Колона за дясно поле за тема

en: The column at which the subject margin is shown if the show-subject-margin preference is set to TRUE.
bg: Колоната, при която де се извежда дясното поле, когато настройката „show-subject-margin“ е истина.

en: Enable Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: Setting which determines whether or not spell checking is enabled when writing a commit message.
bg: Настройката определя дали да се проверява правописът в съобщенията при подаване.

en: Spell Checking Language
bg: Език за правописа

en: The language to use when spell checking is enabled for writing a commit message.
bg: Езикът, който да се ползва при проверка на правописа на съобщение при подаване.

en: Maximum number of previous commit messages
bg: Максимален брой съобщения от предишни подавания

en: Maximum number of previous commit messages to store for commit message history.
bg: Максимален брой съобщения от предишни подавания, които да се пазят за историята на подаванията.

en: Maximum number of days to store previous commit messages
bg: Максимален брой дни за съобщения от предишни подавания

en: Maximum number of days to store previous commit messages for commit message history.
bg: Максимален брой дни за съобщения от предишни подавания, които да се пазят за историята на подаванията.

en: Type of datetime format selected.
bg: Формат на датите

en: Preferred datetime format of the user.
bg: Предпочитан формат за датите.

en: The datetime format to be used in commit-diff.
bg: Формат за датата в разликите при подаване.

en: Custom datetime format.
bg: Формат на датата по избор.

en: Use patience algorithm to show diffs
bg: Разлика чрез алгоритъм за подредба като пасианс

en: Setting to use patience algorithm to show diffs of a commit.
bg: Ползване на алгоритъм за подредба като пасианс за показването на разлики.

en: Ignore Whitespace Changes
bg: Игнориране на промените в знаците за интервали

en: Setting that indicates whether to ignore whitespace changes when showing the diff of a commit.
bg: Настройката указва дали да се пренебрегват промените в знаците за интервали при показване на разликите.

en: Show Changes Inline
bg: Промените да са вътре

en: Setting that indicates whether changes within lines should be shown inline.
bg: Настройката определя дали променените редове да се показват вътре в текста.

en: Wrap
bg: Пренасяне

en: Wrap lines.
bg: Пренасяне на редове.

en: Number of Before/After Context Lines
bg: Брой редове преди и след за контекст

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff of a commit.
bg: Настройката определя колко реда контекст (преди и след) промяната трябва да се извеждат при визуализирането на разлики.

en: Rendered Width of a Tab Character
bg: Широчина на табулацията

en: Setting that determines how much space a tab character should occupy when showing the diff of a commit.
bg: Настройката определя широчината на табулацията в интервали при визуализирането на разликите.

en: Setting that determines how many lines of context (before and after) should be shown when showing the diff to be staged/unstaged in the commit area.
bg: Настройката определя колко реда контекст (преди и след) промяната трябва да се извеждат при визуализирането на разлики спрямо индекса.

en: There are no changes to be committed
bg: Няма промени за подаване

en: Use amend to change the commit message of the previous commit
bg: Сменете съобщението като поправите подаването

[ctx: Activity]
en: Commit
bg: Подаване

en: Create new commits and manage the staging area
bg: Създаване на нови подавания и управление на индекса

en: _Stage selection
bg: _Добавяне на избраното към индекса

en: Failed to stage the removal of submodule “%s”
bg: Неуспешно добавяне към индекса на премахването на подмодула „%s“

en: Failed to open the repository of submodule “%s” while trying to stage
bg: Неуспешно отваряне на хранилището на подмодула „%s“ при опита за добавяне към индекса

en: Failed to lookup the working directory commit of submodule “%s” while trying to stage
bg: Неуспешно откриване на папката на подмодула „%s“ при опита за добавяне към индекса

en: Failed to stage the submodule “%s”
bg: Неуспешно добавяне на подмодула „%s“ към индекса

en: Failed to stage the removal of file “%s”
bg: Неуспешно добавяне на изтриването на файла „%s“ към индекса

en: Failed to stage the file “%s”
bg: Неуспешно добавяне на файла „%s“ към индекса

en: _Unstage selection
bg: _Изваждане на избраното от индекса

en: Failed to unstage the removal of file “%s”
bg: Неуспешно изваждане на изтриването на файла „%s“ от индекса

en: Failed to unstage the file “%s”
bg: Неуспешно изваждане на файла „%s“ от индекса

en: Failed to unstage the removal of submodule “%s”
bg: Неуспешно изваждане на изтриването на подмодула „%s“ от индекса

en: Failed to unstage the submodule “%s”
bg: Неуспешно изваждане на подмодула „%s“ от индекса

note: Populate staged items
en: Staged
bg: Добавено към индекса

en: No staged files
bg: Нищо не е добавено към индекса

note: Populate unstaged items
en: Unstaged
bg: Извън индекса

en: No unstaged files
bg: Няма нищо извън индекса

note: Populate untracked items
en: Untracked
bg: Неследен

en: No untracked files
bg: Няма неследени файлове

en: Submodule
bg: Подмодул

en: No dirty submodules
bg: Няма промени в подмодулите

en: Failed to commit
bg: Неуспешно подаване

en: Failed to pass pre-commit
bg: Подаването е отхвърлено от куката преди подаване

en: Discard changes
bg: Отмяна на промените

en: Are you sure you want to permanently discard the selected changes?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да отмените избраните промени?

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: Discard
bg: Отмяна

en: Failed to discard selection
bg: Неуспешна отмяна на избраното

en: Failed to stage selection
bg: Неуспешно добавяне на избраното в индекса

en: Failed to unstage selection
bg: Неуспешно изваждане на избраното от индекса

en: Failed to discard changes
bg: Неуспешна отмяна на промените

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the file “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да отмените всички промѐни във файла „%s“?

en: Are you sure you want to permanently discard all changes made to the files %s and “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да отмените всички промѐни във файловете „%s“ и „%s“?

en: Failed to delete files
bg: Неуспешно изтриване на файловете

en: Delete file | Delete files
bg[0]: Изтриване на файл
bg[1]: Изтриване на файлове

en: Are you sure you want to permanently delete the file “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете файла „%s“?

en: Are you sure you want to permanently delete the files %s and “%s”?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете файловете „%s“ и „%s“?

en: _Stage changes
bg: _Вкарване на промените в индекса

en: _Unstage changes
bg: _Изваждане на промените от индекса

en: _Discard changes
bg: _Отмяна на промените

en: D_elete file | D_elete files
bg[0]: _Изтриване на файл
bg[1]: _Изтриване на файлове

en: _Edit file
bg: _Редактиране на файл

en: Failed to stash changes: %s
bg: Неуспешно скатаване на промените: %s

en: Unstaged changes
bg: Промени извън индекса

en: You appear to have unstaged changes in your working directory. Would you like to stash the changes before the checkout?
bg: В хранилището ви има промени извън индекса. Ще ги скатаете ли преди изтеглянето?

en: Cancel
bg: Отказ

en: Stash changes
bg: Скатаване на промените

en: Failed with conflicts
bg: Неуспешно действие — има конфликти

en: Failed to checkout conflicts: %s
bg: Конфликтите не могат да бъдат изтеглени: %s

en: Failed to obtain author details
bg: Данните за автора не могат да се получат

en: Failed to lookup commit: %s
bg: Подаването не е открито: %s

en: Failed to create commit: %s
bg: Неуспешно подаване: %s

en: Failed to checkout index: %s
bg: Индексът не може да бъде изтеглен: %s

en: Add Remote
bg: Добавяне на отдалечено хранилище

en: Adds remote to the remotes list
bg: Добавяне на отдалечено хранилище в списъка

en: Fetching from %s
bg: Доставяне от „%s“

note: Translators: new refers to a new remote reference having been fetched,
en: new
bg: нов

en: Failed to fetch from %s: %s
bg: Неуспешно доставяне от „%s“: %s

en: Failed to fetch added remote
bg: Неуспешно добавяне на отдалечено хранилище

note: Translators: the first %s is the remote url to fetch from, * the second is a list of references that got updated.
en: Fetched from %s: %s
bg: Доставяне от „%s“: %s

en: Failed to add remote
bg: Неуспешно добавяне на отдалечено хранилище

en: Show the application’s version
bg: Извеждане на версията на програмата

en: Start gitg with a particular activity
bg: Стартиране на gitg в определена дейност

en: Start gitg with the commit activity (shorthand for --activity commit)
bg: Стартиране на gitg с дейността за подаване (съкращение за „--activity commit“)

en: Do not try to load a repository from the current working directory
bg: Без търсене на хранилище в текущата директория

en: Run gitg in standalone mode
bg: Стартиране на gitg в самостоятелен режим

en: Put paths under git if needed
bg: Поставяне на пътищата под git при необходимост

en: — Git repository viewer
bg: — работа с хранилища на Git

en: gitg is a Git repository viewer for GTK+/GNOME
bg: gitg е програма за работа и разглеждане на хранилища на Git за GTK+/GNOME

en: gitg homepage
bg: Страница на gitg

en: We are terribly sorry, but gitg requires libgit2 (a library on which gitg depends) to be compiled with threading support.
    
    If you manually compiled libgit2, then please configure libgit2 with -DTHREADSAFE:BOOL=ON.
    
    Otherwise, report a bug in your distributions’ bug reporting system for providing libgit2 without threading support.
bg: gitg използва библиотеката „libgit2“ и изисква тя да разполага с поддръжка на многонишкова работа.
    
    Ако сами сте компилирали „libgit2“, използвайте флага „-DTHREADSAFE:BOOL=ON“ при конфигурирането ѝ.
    
    В противен случай изпратете доклад за грешка към дистрибуцията си, че библиотеката „libgit2“ е компилирана без поддръжка на нишки.

en: Author Details
bg: Данни за автора

en: Enter default details used for all repositories:
bg: Въведете стандартните настройки за всички хранилища:

note: Translators: %s is the repository name
en: Override global details for repository “%s”:
bg: Указване на различни от стандартните настройки за хранилището „%s“:

en: Failed to set Git user config.
bg: Неуспешно задаване на потребителските настройки на Git.

en: The URL introduced is not supported
bg: Този вид адреси не се поддържат

en: Cherry pick onto
bg: Отбиране на подаване върху

en: Cherry pick this commit onto a branch
bg: Отбиране и прилагане на това подаване върху клон

en: Failed to lookup the commit for branch “%s”: %s
bg: Подаването за клона „%s“ не е открито: %s

en: Failed to cherry-pick the commit: %s
bg: Неуспешно отбиране на подаването: %s

en: Cherry pick has conflicts
bg: Конфликт при отбиране на подаване

en: The cherry pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
bg: Отбирането на подаването „%s“ върху „%s“ доведе до конфликти. Искате ли да изтеглите клона „%s“ заедно с отбраното, за да разрешите конфликтите?

en: The cherry-pick of “%s” onto “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the cherry pick to your working directory to resolve the conflicts?
bg: Отбирането на подаването „%s“ върху „%s“ доведе до конфликти. Искате ли да изтеглите отбраното, за да разрешите конфликтите?

en: Checkout
bg: Изтегляне

en: Cherry pick failed with conflicts
bg: Конфликти при отбирането на подавания

en: Cherry pick finished with conflicts in working directory
bg: Отбираното завърши с конфликти

en: Cherry pick “%s” onto “%s”
bg: Отбиране на „%s“ върху „%s“

en: Successfully cherry picked
bg: Успешно отбиране

en: Cherry pick onto “%s”
bg: Отбиране върху „%s“

en: Create branch
bg: Създаване на клон

en: Create a new branch at the selected commit
bg: Създаване на нов клон при избраното подаване

en: Failed to create branch
bg: Неуспешно създаване на клон

en: Create patch
bg: Създаване на кръпка

en: Create a patch from the selected commit
bg: Създаване на кръпка от избраното подаване

en: Save Patch File
bg: Запазване на файла с кръпката

en: _Save Patch
bg: _Запазване на кръпка

en: Failed to create patch
bg: Неуспешно създаване на кръпка

en: Create tag
bg: Създаване на етикет

en: Create a new tag at the selected commit
bg: Създаване на нов етикет към избраното подаване

en: Failed to create tag
bg: Неуспешно създаване на етикети

en: Failed to lookup tag
bg: Липсва такъв етикет

en: Provide a message to create an annotated tag
bg: Задайте съобщение за анотиран етикет

en: Select and manage projects
bg: Избор и управление на проекти

en: _Remove
bg: _Изтриване

en: _Delete sources
bg: _Изтриване на изходния код

note: Translators: the two %s will be replaced to create a link to perform the scanning action.
en: We can also %sscan your home directory%s for git repositories.
bg: %sДомашната ви папка може да се претърси%s за хранилища на git.

note: Translators: the two %s will be used to create a link to the author dialog.
en: In the mean time, you may want to %sset up your git profile%s.
bg: Междувременно може да %sнастроите профила си за git%s.

en: Failed to clone repository
bg: Неуспешно клониране на хранилище

en: Failed to add repository
bg: Неуспешно добавяне на хранилище

en: Create new repository
bg: Създаване на ново хранилище

note: Translators: %s is a file name
en: The location <i>%s</i> does not appear to be a valid git repository. Would you like to initialize a new git repository at this location?
bg: Местоположението <i>%s</i> не е хранилище на git. Искате ли да създадете ново хранилище там?

en: Create repository
bg: Създаване на хранилище

en: Failed to create repository
bg: Неуспешно създаване на хранилище

en: Scanning for repositories in %s
bg: Търсене за хранилища в „%s“

en: Edit remote
bg: Редактиране на отдалечено хранилище

en: Edits the remote from the remotes list
bg: Редактиране на отдалечено хранилище от списъка.

en: Failed to edit remote
bg: Неуспешно редактиране на отдалечено хранилище

en: Checkout the selected reference
bg: Изтегляне на избрания указател

en: Checkout “%s”
bg: Изтегляне на „%s“

en: Failed to checkout branch: %s
bg: Неуспешно изтегляне на клон: „%s“

en: Failed to update HEAD: %s
bg: Неуспешно обновяване на указателя „HEAD“: %s

en: Successfully checked out branch to working directory
bg: Успешно изтегляне на клон

en: Failed to set the upstream branch %s for %s
bg: Неуспешно задаване на следения клон „%s“ на „%s“

en: Copy name
bg: Копиране на името

en: Copy the name of the reference to the clipboard
bg: Копиране на името на указателя към системния буфер

en: Create a new branch at the selected reference
bg: Създаване на нов клон при избрания указател

en: Failed to lookup reference
bg: Липсва такъв указател

en: Create a patch from the selected reference
bg: Създаване на кръпка от избрания указател

en: Create a new tag at the selected reference
bg: Създаване на нов етикет към избрания указател

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete the selected reference
bg: Изтриване на избрания указател

en: Delete branch %s
bg: Изтриване на клона „%s“

en: Are you sure that you want to permanently delete the branch %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете клона „%s“?

en: Delete tag %s
bg: Изтриване на етикета „%s“

en: Are you sure that you want to permanently delete the tag %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете етикета „%s“?

en: Delete remote branch %s
bg: Изтриване на отдалечения клон „%s“

en: Are you sure that you want to permanently delete the remote branch %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете отдалечения клон „%s“?

note: Translators: %s is the name of the tag
en: Failed to delete tag %s
bg: Неуспешно изтриване на етикета „%s“

note: Translators: the first %s is the name of the tag, the second is an error message
en: The tag %s could not be deleted: %s
bg: Етикетът „%s“ не може да бъде изтрит: %s

note: Translators: %s is the name of the branch
en: Failed to delete branch %s
bg: Неуспешно изтриване на клона „%s“

note: Translators: the first %s is the name of the branch, the second is an error message
en: The branch %s could not be deleted: %s
bg: Клонът „%s“ не може да бъде изтрит: %s

en: Fetch from %s
bg: Доставяне от „%s“

en: Fetch remote objects from %s
bg: Доставяне на отдалечените обекти от „%s“

note: Translators: updated refers to a remote reference having been updated,
en: updated
bg: обновен

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Fetched from %s: everything is up to date
bg: Доставяне от „%s“: всичко е обновено

en: Merge into %s
bg: Сливане в „%s“

note: TODO
en: Merge another branch into branch %s
bg: Сливане на клон в „%s“

en: Failed to merge commits: %s
bg: Неуспешно сливане на подавания: %s

en: Merge has conflicts
bg: Сливането предизвика конфликти

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout branch “%s” with the merge to your working directory to resolve the conflicts?
bg: При сливането на „%s“ в „%s“ се получиха конфликти. Искате ли да изтеглите клона „%s“ заедно със сливането, за да разрешите конфликтите?

en: The merge of “%s” into “%s” has caused conflicts, would you like to checkout the merge to your working directory to resolve the conflicts?
bg: При сливането на „%s“ в „%s“ се получиха конфликти. Искате ли да изтеглите сливането, за да разрешите конфликтите?

en: Merge failed with conflicts
bg: Неуспешно сливане поради конфликти

en: Finished merge with conflicts in working directory
bg: Сливането привърши с конфликти

en: Merge “%s” into “%s”
bg: Сливане на „%s“ в „%s“

en: Failed to lookup our commit: %s
bg: Вашето подаване не бе открито: %s

en: Failed to lookup their commit: %s
bg: Отдалеченото подаване не бе открито: %s

en: Successfully merged “%s” into “%s”
bg: Успешно сливане на „%s“ в „%s“

en: Merge “%s” into branch “%s”
bg: Сливане на „%s“ в клона „%s“

en: Tags
bg: Етикети

en: Push to %s
bg: Изтласкване към „%s“

en: Push branch to %s
bg: Изтласкване на клона към „%s“

en: Pushing to %s
bg: Изтласкване към „%s“

en: Failed to push to %s: %s
bg: Неуспешно изтласкване към „%s“: %s

note: Translators: the %s will get replaced with the remote url,
en: Pushed to %s
bg: Изтласкано към „%s“

en: Push branch %s
bg: Изтласкване на клона „%s“

en: Are you sure that you want to push the branch %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтласкате клона „%s“?

en: Push
bg: Изтласкване

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename the selected reference
bg: Преименуване на избрания указател

en: The specified name “%s” match with existing branch “%s”
bg: Избраното име „%s“ съвпада с това на съществуващия клон „%s“

en: Invalid name
bg: Неправилно име

en: The specified name “%s” contains invalid characters
bg: Избраното име „%s“ съдържа непозволени знаци

en: Failed to rename
bg: Неуспешно преименуване

en: Close
bg: Затваряне

en: Remove remote
bg: Изтриване на отдалечено хранилище

en: Removes remote from the remotes list
bg: Изтриване на отдалечено хранилище от списъка

en: Delete remote %s
bg: Изтриване на отдалеченото хранилище „%s“

en: Are you sure that you want to remove the remote %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете отдалеченото хранилище „%s“?

en: Remove
bg: Изтриване

en: Failed to remove remote
bg: Неуспешно изтриване на отдалечено хранилище

en: Add Repository
bg: Добавяне на хранилище

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Scan for all git repositories from this directory
bg: _Претърсване за хранилища на git в тази папка

en: Projects
bg: Проекти

en: Open Repository
bg: Отваряне на хранилище

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Select items
bg: Избор на обекти

en: “%s” is not a Git repository.
bg: „%s“ не е хранилище на Git.

en: Your user name and email are not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name and email.
bg: Не сте настроили името си и адреса си за е-поща. Въведете ги в потребителските настройки.

en: Your user name is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your name.
bg: Не сте настроили името си. Въведете го в потребителските настройки.

en: Your email is not configured yet. Please go to the user configuration and provide your email.
bg: Не сте настроили адреса си за е-поща. Въведете го в потребителските настройки.

en: Missing author details
bg: Липсват данни за автора

en: Select all commits by default in the history activity
bg: Стандартно да се избират всички подавания в историята на дейностите

en: Select all branches by default in the history activity
bg: Стандартно да се избират всички клони в историята на дейностите

en: Select all remotes by default in the history activity
bg: Стандартно да се избират всички отдалечени хранилища в историята на дейностите

en: Select all tags by default in the history activity
bg: Стандартно да се избират всички етикети в историята на дейностите

en: Select the specified reference by default in the history activity
bg: Стандартно да се избира посоченият указател в историята на дейностите

en: REFERENCE
bg: УКАЗАТЕЛ

en: %zu ahead, %zu behind
bg: напред с %zu, назад с %zu

en: %zu ahead
bg: напред с %zu

en: %zu behind
bg: назад с %zu

en: All commits
bg: Всички подавания

en: Branches
bg: Клони

en: Remotes
bg: Отдалечени хранилища

en: History
bg: История

en: Examine the history of the repository
bg: Разглеждане на историята на хранилището

en: Mainline
bg: Основен клон

[ctx: Preferences]
en: Commit
bg: Подаване

en: _Use the system fixed width font (%s)
bg: _Използване на системния равноширок шрифт (%s)

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Create Remote
bg: Създаване на отдалечено хранилище

en: Remote _name:
bg: _Име на отдалечено хранилище:

en: Remote _URL:
bg: _Отдалечен адрес:

en: _Save
bg: _Запазване

en: Default details used for all repositories
bg: Стандартни настройки за всички хранилища

en: E-mail:
bg: Е-поща:

en: Name:
bg: Име:

en: Checkout Remote Branch
bg: Изтегляне на отдалечен клон

en: C_heckout
bg: _Изтегляне

en: Local branch _name:
bg: Име на _локален клон:

en: _Remote branch:
bg: _Отдалечен клон

en: _Track remote branch
bg: _Клон за следене

en: Clone Repository
bg: Клониране на хранилище

en: Cl_one
bg: _Клониране

en: _Local Folder:
bg: _Локална папка:

en: Select location…
bg: Избор на местоположение…

en: Bare repository
bg: Голо хранилище

[ctx: Create Dialog]
en: Commit
bg: Подаване

en: C_ommit
bg: _Подаване

en: _Amend previous commit
bg: Поп_равяне на последното подаване

en: Add _signed-off-by signature
bg: По_дписване със „signed-off-by“

en: Add si_gnature
bg: По_дписване

en: Filter Files
bg: Филтриране на файлове

en: Skip commit _hooks
bg: _Без изпълнение на куката преди подаване

en: S_tage selection
bg: _Добавяне към индекса

en: D_iscard selection
bg: _Изваждане от индекса

en: The submodule is in a dirty state and has staged and/or unstaged changes that are not yet committed as shown below.
bg: В подмодула има неподадени промени както е показано по-долу.

en: Staged:
bg: В индекса:

en: Unstaged:
bg: Извън индекса:

en: Subject
bg: Тема

en: Author
bg: Автор

en: Committer
bg: Подаващ

en: Date
bg: Дата

en: Create Branch
bg: Създаване на клон

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Branch _name:
bg: Име на _клон:

en: _Checkout the created branch
bg: _Изтегляне на избрания клон

en: Create Tag
bg: Създаване на етикет

en: Tag _name:
bg: Име на _етикета:

en: No repositories have been added yet. To get started, you can add an existing repository or clone a new one.
bg: Все още не са добавени хранилища. За да работите, трябва да добавите или клонирате хранилища.

en: Edit Remote
bg: Редактиране на отдалечено хранилище

en: _Reload
bg: Пре_зареждане

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Author Details
bg: Детайли за _автора

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: _About gitg
bg: _Относно gitg

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: Show markup
bg: Показване на маркиран текст

en: Display _subject margin at column:
bg: Полето за тема да е при _колона:

en: Display right _margin at column:
bg: _Дясна граница при колона:

en: Maximum number of messages:
bg: Максимален брой съобщения:

en: Maximum number of messages to keep for commit message history
bg: Максимален брой съобщения от предишни подавания, които да се пазят за историята на подаванията

en: Maximum number of days:
bg: Максимален брой дни:

en: Maximum number of days to keep for commit message history
bg: Максимален брой дни за съобщения от предишни подавания, които да се пазят за историята на подаванията

en: Language:
bg: Език:

en: Enable spell checking
bg: Включване на проверката на правописа

en: Commit Message
bg: Съобщение при подаване

en: Datetime format
bg: Формат на датата

en: Predefined:
bg: Стандартен:

en: Custom:
bg: Друг:

en: Check in vala documentation for datetime to write your own format.
bg: Проверете в документацията на vala, за да зададете собствен формат.

en: Default selection
bg: Стандартен избор

en: Current branch
bg: Текущ клон

en: All branches
bg: Всички клони

en: References
bg: Указатели

en: Sort references in the sidebar by latest activity
bg: Подреждане на указателите в страничната лента по последните действия

en: Show upstream (remote) branch when selecting a local branch
bg: Показване на следения клон при показване на локалния

en: Commits
bg: Подавания

en: Collapse inactive lanes
bg: Свиване на неактивните редове

en: Early
bg: Рано

en: Late
bg: Късно

en: Show history in topological order
bg: История в топологически ред

en: Preserve mainline for currently checked out branch
bg: Запазване на базата за текущия клон

en: Startup
bg: Стартиране

en: Start with activity:
bg: Дейност при стартиране:

en: Commit
bg: Подаване

en: Layout
bg: Подредба

en: Use horizontal layout
bg: Хоризонтална подредба

en: Avatars
bg: Аватари

en: Use gravatar service to provide user avatars
bg: Използване на услугата за аватари „Gravatar“

en: Monitoring
bg: Наблюдение

en: Font
bg: Шрифт

en: Editor _font:
bg: _Шрифт на редактора:

en: Pick the editor font
bg: Избор на шрифт за редактора

en: Diff
bg: Разлики

en: Enable syntax highlighting of source code in diff views
bg: Оцветяване на синтаксиса в изгледа за разлики

en: Syntax highlighting color scheme:
bg: Схема на оцветяване на синтаксиса:

en: Preferences
bg: Настройки

[ctx: shortcut window]
en: Windows
bg: Прозорци

[ctx: shortcut window]
en: Open shortcut window
bg: Отваряне на прозореца за клавишни комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Open a new window
bg: Отваряне на нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Reload the window
bg: Презареждане на прозореца

[ctx: shortcut window]
en: Open the window menu
bg: Отваряне на менюто на прозореца

[ctx: shortcut window]
en: Open a repository
bg: Отваряне на хранилище

[ctx: shortcut window]
en: Open preferences
bg: Отваряне на настройките

[ctx: shortcut window]
en: Find
bg: Търсене

[ctx: shortcut window]
en: Close the active window
bg: Затваряне на текущия прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
bg: Спиране на програмата

[ctx: shortcut window]
en: Change to Dash
bg: Към изгледа за любимите

[ctx: shortcut window]
en: Change to History View
bg: Към изгледа за историята

[ctx: shortcut window]
en: Change to Commit View
bg: Към изгледа за подаване

[ctx: shortcut window]
en: Change to activity
bg: Избор на дейност

[ctx: shortcut window]
en: Commit Activity
bg: Дейности по подаване

[ctx: shortcut window]
en: Select/Unselect
bg: Избиране/Отмяна на избора

[ctx: shortcut window]
en: Open commit dialog
bg: Отваряне на прозорчето за подаване

[ctx: shortcut window]
en: Stage selection
bg: Добавяне на избраното към индекса

[ctx: shortcut window]
en: Unstage selection
bg: Изваждане на избраното от индекса

[ctx: shortcut window]
en: Discard selection
bg: Отмяна на избора

[ctx: shortcut window]
en: Edit selection
bg: Редактиране на избраното

[ctx: shortcut window]
en: Commit Dialog
bg: Прозорче за подаване

[ctx: shortcut window]
en: Commit
bg: Подаване

[ctx: shortcut window]
en: Cancel Commit
bg: Отказ от подаване

[ctx: shortcut window]
en: Previous commit message
bg: Съобщение при предишното подаване

[ctx: shortcut window]
en: Next commit message
bg: Съобщение при следващото подаване

[ctx: shortcut window]
en: History Activity
bg: Дейности по историята

en: Show the list of recently used repositories
bg: Списък с последно ползваните хранилища

en: Clone repository
bg: Клониране на хранилище

en: Add repository
bg: Добавяне на хранилище

en: Find a word or phrase
bg: Търсене на дума или израз

en: General settings and options
bg: Общи настройки

en: _Close
bg: _Затваряне

note: Translators: %s will be replaced with a URL indicating the resource for which the authentication is required.
en: Password required for %s
bg: „%s“ изисква парола

en: Now
bg: Сега

en: A minute ago | %d minutes ago
bg[0]: Преди минута
bg[1]: Преди %d минути

en: Half an hour ago
bg: Преди половин час

en: An hour ago | %d hours ago
bg[0]: Преди час
bg[1]: Преди %d часа

en: A day ago | %d days ago
bg[0]: Преди ден
bg[1]: Преди %d дена

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e, %H∶%M
bg: %e %b, %H∶%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e, %I∶%M %p
bg: %e %b, %I∶%M %p

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 24 hour clock.
en: %b %e %Y, %H∶%M
bg: %e %b %Y, %H∶%M

note: Translators: this is a strftime type date format which is used when the date is not in the current year and uses a 12 hour clock.
en: %b %e %Y, %I∶%M %p
bg: %e %b %Y, %I∶%M %p

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: before (%s)
bg: преди (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: removed (%s)
bg: изтрито (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: after (%s)
bg: след (%s)

note: Translators: this label is displayed below the image diff, %s is substituted with the size of the image
en: added (%s)
bg: добавено (%s)

en: Collapse all
bg: Свиване на всички

en: Expand all
bg: Разширяване на всички

en: Committed by %s
bg: Подадено от %s

note: Translators: Unif stands for unified diff format
en: Unif
bg: Заедно

note: Translators: Split stands for the noun
en: Split
bg: Отделно

en: Binary
bg: Двоично

en: Image
bg: Изображение

en: _Open file
bg: _Отваряне на файл

en: Open containing _folder
bg: Отваряне на _съдържащата папка

en: _Copy file path
bg: _Копиране на пътя на файла

note: Translators: this is used to construct: "at <directory>", to indicate where the repository is at.
en: at %s
bg: в %s

note: Translators: this is used to construct: "<branch-name> at <directory>"
en: %s at %s
bg: %s в %s

en: Cloning…
bg: Клониране…

en: Deleting repository source files “%s” will delete them from disk and cannot be undone. Are you sure?
bg: Изтриването на файловете на хранилището „%s“ води до окончателното им премахване от диска и не може да се отмени. Сигурни ли сте, че искате това?

en: Move to trash
bg: Преместване в кошчето

en: Delete permanently
bg: Окончателно изтриване

en: Could not read commit message after running commit-msg hook: %s
bg: След изпълнение на куката за съобщението при подаване то не може да се прочете: %s

en: setup “%s” to do a signed commit
bg: настройване на „%s“ да подписва подаванията

en: error signing the commit “%s”
bg: грешка при подписване на подаването „%s“

en: error updating current ref “%s”
bg: грешка при обновяване на текущия указател „%s“

en: _Authenticate
bg: _Идентификация

en: The previous attempt to authenticate has failed, please provide your user name and password and try again.
bg: Предишният опит за идентификация бе неуспешен. Въведете името и паролата си отново.

en: _Username:
bg: _Име:

en: _Password:
bg: _Парола:

en: Forget password _immediately
bg: _Незабавно забравяне

en: Remember password until you _logout
bg: Запомняне до _излизане от системата

en: Remember _forever
bg: _Запомняне завинаги

en: Parents
bg: Родители

en: Unable to display changes for binary file
bg: Разликите в двоични файлове не може да се визуализират

en: Side by side
bg: В два панела

en: Slider
bg: Плъзгач

en: Overlay
bg: Отгоре

en: Difference
bg: Разлика

en: Tab width:
bg: Размер на табулациите:

en: Wrap lines:
bg: Пренасяне на редовете:

en: Ignore whitespace:
bg: Пренебрегване на интервалите:

en: Context:
bg: Контекст:

en: Spacing
bg: Интервали

en: Remove the repository from the list (does not delete the repository from disk)
bg: Отстраняване на хранилището от списъка, без да бъде изтрито от диска

en: Show the changes introduced by the selected commit
bg: Показване на промените от избраното подаване

en: Files
bg: Файлове

en: Show the files in the tree of the selected commit
bg: Показване на файловете в дървото на избраното подаване
